Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 63

Thread: Ljudska prava

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    :shock::shock::shock:

    shajo, zvanicni srbi se nikad nijesu okretali put kosovskih albanaca, sto je mnogo mnogo veci problem, kao sto se moze vdijeti...
    mikelandjelo shajo je to i napisao u postu

  2. #27
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Zar ne reče Tači da je prijetelj Izraela?

    "I love Israel. What a great country! Kosovo is a friend of Israel," the grinning Thaci, 39, says in a Pristina hotel crowned by a miniature statue of liberty. "I met so many great leaders when I was there -- Netanyahu, Sharon -- I really admire them," Thaci continued, referring to former Israeli prime ministers Benjamin Netanyahu and Ariel Sharon."
    Tači možda voli američke Jevreje i Izrael,ali ne i one Jevreje koji su se zatekli 1999 na KiM.Njih su isterali kao i Srbe,Rome,Crnogorce i druge i tu nije bilo nikakve sentimentalnosti.

  3. #28
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Nebitan sam ja, bitno je da drzava Crna Gora ima dobre odnose sa albanskim dijelom populacije, odnosno da ih tretira kao i sve ostale.
    ja mislim da je 99% Crnogoraca svojim djelima bilo (ne)gostoljubivo prema Albancima u CG taman koliko i ti,pa se OPET morao desiti "Orlov let". samo polako,sine..... vidjeces ti sta ce se desiti sa nama,no nam to saznanje tada nece nista znaciti......

  4. #29
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    ja mislim da je 99% Crnogoraca svojim djelima bilo (ne)gostoljubivo prema Albancima u CG taman koliko i ti,pa se OPET morao desiti "Orlov let". samo polako,sine..... vidjeces ti sta ce se desiti sa nama,no nam to saznanje tada nece nista znaciti......
    nisi u pravu. kolko ja znam , za ove 25 godina mog zivota nisam naishao na toliku populaciju kako ti kazesh negostoljubivih prema albancima.

    znamo se mi i arbanasi odavno, pitaj po kojega malisora, starijega chojeka, kako su se zajedno sa crnogorcima borili protiv turaka. zajedno na guvno $edjeli i pjanili se, poshto su ovi "nashi" serdari to izgleda zaboravili.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    [QUOTE=ROVCA;891304]
    Quote Originally Posted by Veri View Post
    E ovako kad te dotices istorije.
    Imamo obilica medalju jer je valjda u to vrijeme bio imperativ svakog bratstva, koja je drzala do sebe u katunskoj nahiji, da se od gospodara dobije medalja. Danas je to sve isto samo mjesto medalje je stan, monopol na uvoz, zaposljenje, good deal...
    Sto se tice kosova, tj "svete zemlje" u djakovicu imamo zemlje koliko i pola cetinja, ali su je za vrijeme 2svj.rata napustili, jer su neki od mojih predaka cinjeli zlodjela kao zandari na mostu na belom drimu 30ih godina(razlog da im naplate boj na kosovu) pa kad je kraljevina kapitulirala onda su albanci krenuli u osvetu a ovi nasi bjezanija u cg. Interesantno je u toj prici kad je zbjeg dosao do blokade da albanci uopste nijesu dirali ostale muskarce,zenu i djecu vecu su samo trazili zlocince, koji su naravno par dana prije herojski pobjegli u cg.

    OK sada mi je jasno sto se tvog stava tice. Bio je imperativ svakog bratstva da dobije medalju od gospodara. Po toj ideji ta medalja se mogla nazivati i orden Mahmut-paše bušatlije. Naziv i djelo nije biloo bitno važno je bilo samo dobiti medalju. Ako ne griješim i danas je moguće da te neko nipodoštava, kičmu veže u čvor, briše ti indetitet, mijenja vjeru i crkvu ali je jedino važno dobiti, od današnjeg gospodara, medalju tj. stan, posao, monopol.

    Otprilike (mozda opet pogresno) ti u potpunosti pravis otklon od svojih predaka sto se tice osjecaja pripadnosti, orjentacije i djela koji su cinjeli. To je vec posteno.

    Sad bi trebalo izvuci zakljucak na osnovu tvojih predaka da su svi nasi predci cinjeli strasna zlodjela, ubijali arbanase, satrli ih i danas na Kosmetu zivi samo srpski zivalj. Dobro je što uopšteno smo imali blagonaklon, šta više bratski stav albanaca prema našim zlodjelima pa nijesu dirali ostale. Eto posle svih tih dešavanja nas se namnoži toliko da ono spominjanje Kine ima smisla.

    Ironija ne stav.
    Medalja ili stan je samo jedna od metoda za opstanak na vlasti. Ljudska glupost je jedna od najboljih. Crnogorci su tu pored poltronizma i patnjom da he sve ispravno sto dolazi iz velikog biograda(komplex) na vrhu.
    Otklon pravim od svega sto je lose makar mi i od najblizih doslo, makar se trudim.
    Pravi ti zakljucke kakve god hoces, pa i ironicne.
    Ja sam zakljucke donio: Pocev od svete zemlje, borba za krst casni, "branjenje" ugrozenih naroda, ubijanje drugih jer su drugaciji po vjeri. paljenje leseva, punjenje hladnjaca, ubijanje djece po kaludjerskom lazu, a isti ti "obilici" su okrecali topove 99 prema cetinju sa istom namjerom. Ne treba mnogo mozga da se donese zakljucak
    On topic
    Sto posijes to i zanjes.

  6. #31
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bad Boy View Post
    vi ste slijepi. kosovo je decenijama pravi aparthejt, ali kad ljudi nemaju vise argumenata posezu za zamjenom teza. nevjeroatno je kako se koljac uvjek zeli predstaviti kao zrtva. mada, ovaj shajov post fino sazima rezonovanje srba kada je kosovo u pitanju.
    Nije aparthejt nego apartheid A to da je koljac uvijek zeli postaviti u ulozi zrtve,srbi su skloni onome zavadi pa vladaj...jer ocigledno ovdje se zaboravilo da sve informacije koje su servirane u Crnu goru u tom periodu prvo su morale proci pretres i odobrenje iz Beograda.
    A dobro znamo svi sto znaci zloupotreba medija u postizanju cilja... I jos kad uzmemo u obzir da izbor informacija je bio jako skucen...drukcije bi mnogi ljudi mislili da su mogli onda kao sad da sjednu za racunar pa fino od medija do medija...i onda stvaraj svoju sliku o svemu tome...
    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Ti apsolutno nemas pojma sto pricas. Koliko si puta u zivotu bio na Kosovo da bi pricao ovakve neistine? O kakvom aparthejdu pricas? Tvoje mi je rezonovanje vrlo dobro poznato jos od teme u kojoj smo pricali o nezavisnosti Kosova pa ti mogu samo reci da si ti slijep i da pricu o visedecenijskom aparthejdu obrazlozis cinjenicama a ne praznom srbomrzackom pricom koja je izlizana.
    alfa_seljacina just da te napomenem ja sam na temu nezavisnost kosova okacila podug i posirok post o migracijama stanovnistva i kako je sva ta prica tekla,i dosta sam ti argumenata dala koji nisu nikakvog srbomrzackog karaktera! I zasto uvijek okreces pricu cim neko ima drugacije misljenje od tvog na to da je on srbomrzac ? Meni to mirise na predrasudu a izvini

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Da su razmisljali kako da uspostave dobre odnose sa njima, umjesto kako da ociste Kosovo od njih, sigurno je da bi stvari danas bile drugacije.
    Amin! Nisu bili realni nimalo nego kao konji u gradskom saobracaju koji imaju ograniceno vidno polje...

    Quote Originally Posted by ROVCA View Post
    Sa kim si od njih ti uspostavio dobre i iskrene odnose...
    Iha odma li se okrece na licno iskustvo...Eto ti moje licno iskustvo,zbog koga se sramim pojedinih ljudi iz mog okruzenja...Odlazak na seminar u Ohrid na kom nam se u putu prikljucila grupa Albanaca iz Tirane...Nisam osoba od predrasuda i prihvatila sam ih kao sasvim normalne ljude,u nekim stavovima normalnije nego ljude s kojima svaki dan imam posla.Dan danas smo u super kontaktima,i da mi slucajno sto treba momentalno bi mi u susret izasli...nego koji dio je bitan.Povratak sa tog seminara - kolege veliki Srbi by the way razapinju me na krst kao Isusa Hrista zbog sklopljenih prijateljstava i zbog toga sto sam se veliku vecinu vremena druzila s Albancima i Albankama umjesto da se " drzim svog jata "(niti sam znala da sam ptica a niti se pronalazim u tom jatu i rezonovanju). Druga stvar moje ponasanje na tom seminaru prema svima je bilo koretno i bez diskriminacije prema ikome...a po povratku u svoj grad nailazim na odbojnost ljudi zbog toga sto sud su svoj stvorili o nekome koga niti su upoznali....zato bih te zamolila da batalis generalizaciju,nisu ni na jednoj strani svi svetci... al nije ti uredu da ides kud ide podivljala rulja samo zato sto ona tuda ide!

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Nemoguce je uspostaviti odnose sa narodom koji nije priznavao ni SFRJ ni Srbiju kao drzavu vec su za cilj imali samo nezavisnost koju traze od 1976 godine javno.
    Ne odje je nemoguce dokazati tebi da generalizujes stvari...
    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Albanci u CG nisu isto kao i albanci na kosovu jer ih ovdje kao prvo nema u tolikom procentu kao na Kosovu.
    Ne upravu si nisu isti samo zato sto ovi zive u Crnoj Gori,a oni na Kosovu...Usput da te napomenem posto znam dosta Albanaca u Cg,njima je ono rodbina na Kosovu...nema veze sto su rod to opet nije isto jel tako?
    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Netacno je da su bili izlozeni bilo kakvoj torturi i pored cestih napada na policajce kojih je jako velik broj poginuo patrolirajuci i vrseci svoju redovnu duznost. Sramota je da iko ko nije tamo nogom krocio ikad daje bilo kakav sud, ja sam bio nebrojeno puta i upoznao sam se sa mnogim stvarima i jako teskoj situaciji svih nealbanaca na Kosovu posebno crnogoraca kojih je bio ne bas mali broj i o njima koje sam upoznao imam samo rijeci hvale jer su ljudine bili i docekivali me uvijek kao da sam im iz kuce srdacno i svojstveno nasem narodu
    Taking parts sto nije zdrav i objektivan nacin rezonovanja,ti bio tamo i vidio jednu stranu medalje,drugu vjerovatno nisi imao prilike da vidis ...U jednoj emisiji Vanje Bulica srpkinja je silovana od strane Srba jer je pomogla Albanki da pobjegne ...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  7. #32
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    alfa_seljacina just da te napomenem ja sam na temu nezavisnost kosova okacila podug i posirok post o migracijama stanovnistva i kako je sva ta prica tekla,i dosta sam ti argumenata dala koji nisu nikakvog srbomrzackog karaktera! I zasto uvijek okreces pricu cim neko ima drugacije misljenje od tvog na to da je on srbomrzac ? Meni to mirise na predrasudu a izvini


    Ne odje je nemoguce dokazati tebi da generalizujes stvari...
    Ne upravu si nisu isti samo zato sto ovi zive u Crnoj Gori,a oni na Kosovu...Usput da te napomenem posto znam dosta Albanaca u Cg,njima je ono rodbina na Kosovu...nema veze sto su rod to opet nije isto jel tako?

    Taking parts sto nije zdrav i objektivan nacin rezonovanja,ti bio tamo i vidio jednu stranu medalje,drugu vjerovatno nisi imao prilike da vidis ...U jednoj emisiji Vanje Bulica srpkinja je silovana od strane Srba jer je pomogla Albanki da pobjegne ...
    Auh izvini ali mi je stvarno mijesanje engleskog jezika sa nasim u pisanju dok citam propraceno prevrtanjem ocima ovamo da znas.

    Ti si vikky davala "argumente" koji su bili vezani za migracije stanovnistva ali nisi nikada bila na Kosovu da bi znala kakvo je stanje tamo zaista i bilo. Dakle, tvoj stav je vise izgradjen informacijama koje si preuzimala putem medija ali nisi okusila nista od onoga sto sam ja mogao vidjeti, cuti od nasih ljudi tamo. Apsolutno nemam nikakvih predrasuda vec govorim o jasnim cinjenicama koje jasno govore o albanskim namjerama stvaranja nezavisne drzave jos u vremenima bratstva i jedinstva i cjelovite SFRJ tako da ces morati da das argumente koji govore suprotno mojim a ne da pricas o zdravom razumu drugih jer si ti zaboga nedje u Ohridu upoznala par albanaca pa si zbog toga zdravorazumsko stvorenje, ajde molim te preskoci me sa takvim pricama "next time" . Sve sto albanci danas cine nealbanskom zivlju tj srbima i crnogorcima na kosovu, cinjeli su i 1941 i 1981 a od 1987-1988 pocinje intenzivna i otvorena borba za svoje ciljeve u trenutcima kada ekonomski srozana SFRJ pocinje da se gubi polako. Podrsku su svakako imali i ta cinjenica se jasno vidjela u jasnim obecanjima Busha da ce Amerika donijeti Kosovu nezavisnost.

  8. #33
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Auh izvini ali mi je stvarno mijesanje engleskog jezika sa nasim u pisanju dok citam propraceno prevrtanjem ocima ovamo da znas.

    Ti si vikky davala "argumente" koji su bili vezani za migracije stanovnistva ali nisi nikada bila na Kosovu da bi znala kakvo je stanje tamo zaista i bilo. Dakle, tvoj stav je vise izgradjen informacijama koje si preuzimala putem medija ali nisi okusila nista od onoga sto sam ja mogao vidjeti, cuti od nasih ljudi tamo. Apsolutno nemam nikakvih predrasuda vec govorim o jasnim cinjenicama koje jasno govore o albanskim namjerama stvaranja nezavisne drzave jos u vremenima bratstva i jedinstva i cjelovite SFRJ tako da ces morati da das argumente koji govore suprotno mojim a ne da pricas o zdravom razumu drugih jer si ti zaboga nedje u Ohridu upoznala par albanaca pa si zbog toga zdravorazumsko stvorenje, ajde molim te preskoci me sa takvim pricama "next time" . Sve sto albanci danas cine nealbanskom zivlju tj srbima i crnogorcima na kosovu, cinjeli su i 1941 i 1981 a od 1987-1988 pocinje intenzivna i otvorena borba za svoje ciljeve u trenutcima kada ekonomski srozana SFRJ pocinje da se gubi polako. Podrsku su svakako imali i ta cinjenica se jasno vidjela u jasnim obecanjima Busha da ce Amerika donijeti Kosovu nezavisnost.
    Ma samo ti izvoli kolutaj ocima to mi vec dovoljno o tebi kaze i o tome kako uvazavas ljude... mora biti da si tako kolutao ocima Albancima jer pricaju Albanski a sve zarad tvoje voljene brace Srba...Davala sam "argumente" kazes -ok ocigledno svi cemo morati od tebe da ucimo sto znaci davanje argumenata ...
    Poentu price o Ohridu nisi shvatio - no dobro bilo je za ocekivati od zatrovanog mozga ...
    Krive Drine ispravljati ne vrijedi,da ti se pravdam i dokazujem da sam upucena direktno a ne putem medija,nemam namjeru (niti cu da zbog tebe diram bolne uspomene proslosti),al bas osobe poput tebe su i dovele do ovakve situacije ...no dobro srescemo se negdje za 10-20 godina pa cemo vidjeti ko je bio upravu...a to ukoliko se takvi ko ti medjusobno ne pokolju jer vise nemaju s kim jer su procitani od strane svih i od svih ignorisani...
    Last edited by vikky; 19-03-08 at 00:56.
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  9. #34
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Ma samo ti izvoli kolutaj ocima to mi vec dovoljno o tebi kaze i o tome kako uvazavas ljude... mora biti da si tako kolutao ocima Albancima jer pricaju Albanski a sve zarad tvoje voljene brace Srba...Davala sam "argumente" kazes -ok ocigledno svi cemo morati od tebe da ucimo sto znaci davanje argumenata ...
    Poentu price o Ohridu nisi shvatio - no dobro bilo je za ocekivati od zatrovanog mozga ...
    Krive Drine ispravljati ne vrijedi,da ti se pravdam i dokazujem da sam upucena direktno a ne putem medija,nemam namjeru (niti cu da zbog tebe diram bolne uspomene proslosti),al bas osobe poput tebe su i dovele do ovakve situacije ...no dobro srescemo se negdje za 10-20 godina pa cemo vidjeti ko je bio upravu...a to ukoliko se takvi ko ti medjusobno ne pokolju jer vise nemaju s kim jer su procitani od strane svih i od svih ignorisani...
    Dakle ima li argumenata ili kada oni ponestanu posegnes za uvredama, filmovima u glavi o proslosti diskutanta i slicno?

    I naravno zbog ovih uvreda nisi mi vise interesantna za diskusiju, neozbiljna si, sujetna i nezrela, nemas argumente, vrijedjas... dakle, moras jos da sazrijevas.

    pa-pa

  10. #35
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo View Post
    mikelandjelo shajo je to i napisao u postu
    haha pa je zato post izbrisan?

    desavaju se lapsusi, oprastamo ti
    Kako Vaša bolest ?

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    pa kad je kraljevina kapitulirala onda su albanci krenuli u osvetu
    Osvetu? Prema tekstovima koje postavlja ROVCA, reklo bi se da oni odjednom iz cista mira podivljaju i krenu sa ubijanjem i procerivanjem Srba...
    Last edited by shrek; 19-03-08 at 12:32.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  12. #37
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Povratak sa tog seminara - kolege veliki Srbi by the way razapinju me na krst kao Isusa Hrista zbog sklopljenih prijateljstava i zbog toga sto sam se veliku vecinu vremena druzila s Albancima i Albankama umjesto da se " drzim svog jata "(niti sam znala da sam ptica a niti se pronalazim u tom jatu i rezonovanju).
    Cisto da napomenem da sam imao slicno iskustvo u Italiji prosle godine.

    Zapita se covjek...

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina
    Sve sto albanci danas cine nealbanskom zivlju tj srbima i crnogorcima na kosovu, cinjeli su i 1941 i 1981 a od 1987-1988 pocinje intenzivna i otvorena borba za svoje ciljeve u trenutcima kada ekonomski srozana SFRJ pocinje da se gubi polako.
    Prvo reci sta su to konkretno cinjeli, a onda se bar potrudi da pokusas dokazati nesto slicno.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    vidjeces ti sta ce se desiti sa nama,no nam to saznanje tada nece nista znaciti......
    S' obzirom da si ti upucen sto ce se to "desiti sa nama", red je i sa nama da podijelis pa da znamo sta nas ceka
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  14. #39
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Osvetu? Prema tekstovima koje postavlja ROVCA, reklo bi se da oni odjednom iz cista mira podivljaju i krenu sa ubijanjem i procerivanjem Srba...
    Moj dobri shrek,

    ništa se ne dešava odjednom i iz čista mira. A ti, kao i što ne možeš, ne demantuješ događaje, ne osuđuješ ih, nego pokušavaš naći uzrok i opravdanje tim zločinima koji su činjeni. Sad i to je metod istraživanja, ali nažalost ja mislim da ti to ne činiš. Jer ti imaš svoju teoriju, a to je srbi su loši, pa iako je neko činio zlo nad njima mora da su oni krivi, jer ko su loši momci.... naravno Srbi.

    U školi neposredno gdje ja živim, učenik 5 razreda je svoju drugaricu uhvatio za kosu ilupao joj glavom o tablu. Kada je uprava pozvala majku od tog učenika da dođe, a ova to učinjela i rekla pedagogu ''mora da ga je kučka izazvala''. Povuci paralelu između sebe i majke dotičnog.

  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ROVCA View Post
    Jer ti imaš svoju teoriju, a to je srbi su loši, pa iako je neko činio zlo nad njima mora da su oni krivi, jer ko su loši momci.... naravno Srbi.

    Vec sam rekao puno puta da ne dovodim u pitanje cinjenicu da su i Albanci cinjeli zlocine, vec tvoj stav kako Albanci kolektivno rade na ubijanju i progonu Srba, odnosno nastojanje da Albance kao narod predstavis kao zvijeri a Srbe kao zrtve. Ono sto namjerno izostavljas je da su i Srbi cinili progone i masovna ubistva, kao i to da kod Srba postoji ogroman dio populacije koji bi problem Albanca najradje rijesili - nozem (pogledaj koliki broj ljudi vec neko vrijeme podrzava SRS, stranku koja slavi one koji su ubijali zene, djecu, starce... u proslom ratu).
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  16. #41
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Vec sam rekao puno puta da ne dovodim u pitanje cinjenicu da su i Albanci cinjeli zlocine, vec tvoj stav kako Albanci kolektivno rade na ubijanju i progonu Srba, odnosno nastojanje da Albance kao narod predstavis kao zvijeri a Srbe kao zrtve. Ono sto namjerno izostavljas je da su i Srbi cinili progone i masovna ubistva, kao i to da kod Srba postoji ogroman dio populacije koji bi problem Albanca najradje rijesili - nozem (pogledaj koliki broj ljudi vec neko vrijeme podrzava SRS, stranku koja slavi one koji su ubijali zene, djecu, starce... u proslom ratu).
    Eto vrati ti mene istom mjerom ali kao da se igramo gluvih telefona.

    Evo konkretno da ti odgovorim:

    Srbi nijesu cinili masovna ubitstva nad šiptarima na Kosovo. Ti ako imaš neke druge činjenice daj iznesi ih ovdje da svi čujemo o tim događanjima. Pojedinačnih zločina jeste bilo, kao što se i svugdje dešavaju, a u haosu života kakav je bio kosmetski oni su bili pojačani. Ali arbanasi jesu sistematski provodili svoju politiku da što više teritorije na kosmetu etnički očiste. Ta politika se provodi još od prve Prizrenske lige.

    I da nebi bilo da sam ja sada za neke zločine i prizivanje nekih osveta ili razračunavanja. Nikada. Albanci su nacija kao i sve ostale na šaru zemaljskom, i Bog je stvorio ljudsko biće a ne nacije. E sad kako ko djela...

    Ali da nebi bilo da ja tu sad nešto kao izmišljam evo ti istorijski podaci popisa na Kosmetu pa mi reci kako ti Srbi koji čine zločine, sve ih je manje, a ovih nad kojima se ččine masovni zločini sve više. Ne štima tu nešto.

    Према турским тефтерима из 1455. територија под контролом Бранковићеве династије (што покрива око 80 одсто садашње територије Косова), забележено је 480 села. Од тога 13.693 одрасла мушкарца, 1285 домаћинстава, 14.087 глава породица (од тога 480 удовица и 13. 607 одраслих мушкараца).
    Етнички: 12,985 српских домаћинстава у 480 села и градова, 75 влашких у 34 села, 46 албанских унутар 23 села, 17 бугарских у 10 села, пет грчких у Лауши, Вучитрн; једно јеврејско у Вучитрну, једно хрватско.

    1948 godine UKUPNO 727.820 Albanaca 498.242 Ostali 229.578
    1953 godine UKUPNO 808.141 Albanaca 524.559 Ostali 283.582
    1961 godine UKUPNO 963.988 Albanaca 646.805 Ostali 317.183
    1971 godine UKUPNO 1.243.693 Albanaca 916.168 Ostali 327.525
    1981 godine UKUPNO 1.584.441 Albanaca 1.226.736 Ostali 357.705
    1991 godine UKUPNO 1.954.747 Albanaca 1.607.690 Ostali 347.057

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ROVCA View Post
    Srbi nijesu cinili masovna ubitstva nad šiptarima na Kosovo.
    Ispliva li ono neka hladnjaca sa albanskim lesevima u Dunav ili je to dezinformacija?

    Quote Originally Posted by ROVCA View Post
    Ti ako imaš neke druge činjenice daj iznesi ih ovdje da svi čujemo o tim događanjima.
    Jesu li srpske paravojne formacije slobodno djelovale Kosovom krajem 90tih?


    Quote Originally Posted by ROVCA View Post
    Ali arbanasi jesu sistematski provodili svoju politiku da što više teritorije na kosmetu etnički očiste.

    1948 godine UKUPNO 727.820 Albanaca 498.242 Ostali 229.578
    1953 godine UKUPNO 808.141 Albanaca 524.559 Ostali 283.582
    1961 godine UKUPNO 963.988 Albanaca 646.805 Ostali 317.183
    1971 godine UKUPNO 1.243.693 Albanaca 916.168 Ostali 327.525
    1981 godine UKUPNO 1.584.441 Albanaca 1.226.736 Ostali 357.705
    1991 godine UKUPNO 1.954.747 Albanaca 1.607.690 Ostali 347.057

    Ono sto je interesantno iz ovih popisa je da se broj "Ostalih" ne smanjuje do 1981, kad se do 1991 smanjuje za svega nekih 10tak hiljada.
    Dakle, ovi podaci ne idu u prilog nikakvom etnickom ciscenju, vec samo velikom naseljavanju i natalitetu Albanaca.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  18. #43
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Ispliva li ono neka hladnjaca sa albanskim lesevima u Dunav ili je to dezinformacija?
    Tokom rata 1998/99 je ubijeno i 2500 Srba,Roma,Crnogoraca i oko 1000 Albanaca od strane tzv."OVK".Jedina je razlika između njih i ubijenih Albanaca u hladnjačama, što su jedni negde zakopani a drugi stavljeni u hladnjače,no i jedni i drugi su ubijeni i tu nema bitne razlike.

    Na primer,Karla Del Ponte je izdala knjigu u kojoj između ostalog opisuje da je na severu Albanije tzv."OVK" držala logor gde je ubijeno između 100 i 300 zarobljenih Srba,na taj način što im je prvo odstranjivan jedan bubreg radi trgovine organima,nakon čega su ubijani zbog ostalih vitalnih organa.Karla Del Ponte detaljno opisuje svoje susrete sa šefom UNMIK-a ,albanskim zvaničnicima i pritisak kojem je bila izložena da povuče istražitelje i da se spreči već započeta ekshumacija leševa.
    Ne verujem da je Karla Del Ponte toliko prosrpski nastrojena da izmisli takve stvari
    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Ono sto je interesantno iz ovih popisa je da se broj "Ostalih" ne smanjuje do 1981, kad se do 1991 smanjuje za svega nekih 10tak hiljada.
    Dakle, ovi podaci ne idu u prilog nikakvom etnickom ciscenju, vec samo velikom naseljavanju i natalitetu Albanaca.
    U jednom periodu,negde između popisa 1961 i 1971,AP Kosovu su pripojene opštine Leposavić,Zubin Potok i Zvečan,a one su do tada bile u sastavu tzv."uže Srbije" i nisu pripadale pokrajini Kosovo.Tako je došlo do mehaničkog povećanja broja Srba,jer je teritorija AP KiM bila uvećana za nove opštine.
    Kosovski Srbi su među svim ostalim Srbima imali najveći natalitet,ne toliko veliki kao Albanci,ali značajno veći nego Srbi u Vojvodini i centralnoj Srbiji.
    Zato je broj ostalih smanjen za "samo" 10 hiljada u periodu 1981-1991,a u "ostale" su se ubrajali i Romi,Muslimani,Goranci a sve te grupe su takođe imale relativno visok natalitet.

  19. #44
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ROVCA View Post

    Srbi nijesu cinili masovna ubitstva nad šiptarima na Kosovo.
    Pošteno zboriš, vazda si pošteno zborio!

    Znači, npr u selu Račak Albanci su sami sebe poubijali?

    Quote Originally Posted by ROVCA View Post
    Moj dobri shrek,

    ništa se ne dešava odjednom i iz čista mira. A ti, kao i što ne možeš, ne demantuješ događaje, ne osuđuješ ih, nego pokušavaš naći uzrok i opravdanje tim zločinima koji su činjeni. Sad i to je metod istraživanja, ali nažalost ja mislim da ti to ne činiš. Jer ti imaš svoju teoriju, a to je srbi su loši, pa iako je neko činio zlo nad njima mora da su oni krivi, jer ko su loši momci.... naravno Srbi.

    U školi neposredno gdje ja živim, učenik 5 razreda je svoju drugaricu uhvatio za kosu ilupao joj glavom o tablu. Kada je uprava pozvala majku od tog učenika da dođe, a ova to učinjela i rekla pedagogu ''mora da ga je kučka izazvala''. Povuci paralelu između sebe i majke dotičnog.

    Ja bi reka da baš ti smatraš da su Srbi dobri, a svi ostali zli, zar ne?
    Hajde reci pošteno. Jesu li loši Albanci, Mađari, Hrvati, Bugari, Bošnjaci, Crnogorci ...?
    Last edited by Ćipur; 19-03-08 at 18:00.

  20. #45
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Dakle ima li argumenata ili kada oni ponestanu posegnes za uvredama, filmovima u glavi o proslosti diskutanta i slicno?

    I naravno zbog ovih uvreda nisi mi vise interesantna za diskusiju, neozbiljna si, sujetna i nezrela, nemas argumente, vrijedjas... dakle, moras jos da sazrijevas.

    pa-pa
    Ok neka ti nisam interesanta ...
    Prvo ne postujes covjekovu zelju da cuti o onome o cemu direktno ima informacije koje bole na samo prisjecanje al kad vec oces evo ti prica ovdje samo jedan od mnogih primjera iz moje licne arhive .... Otac i majka momka-djeteta jedne nedelje dobili su pismo od svog sina s ratista u kome im je pisao istinu koju on vidi...i kako njega i njegove drugove iz jedinice tjeraju da maltretira i ubija Albance(da ne navodim sve detalje)...nakon par dana taj otac i majka dobili su umjesto pisma les svog sina,ostali su bez svog ceda a ja bez jednog jako dobrog druga...

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Cisto da napomenem da sam imao slicno iskustvo u Italiji prosle godine.

    Zapita se covjek...
    E da je samo jedno no gdje god sam bila osudjivana sam zbog slicnih situacija ...
    Najgore sto razdor onda u soptvenoj zajednici nastaje... tebi sude jer si navodno drugaciji...a navodno su ti isti ljudi sirokih shvatanja...tako mi te njihove sirine...

    Quote Originally Posted by ROVCA View Post
    Moj dobri shrek,

    ništa se ne dešava odjednom i iz čista mira. A ti, kao i što ne možeš, ne demantuješ događaje, ne osuđuješ ih, nego pokušavaš naći uzrok i opravdanje tim zločinima koji su činjeni. Sad i to je metod istraživanja, ali nažalost ja mislim da ti to ne činiš. Jer ti imaš svoju teoriju, a to je srbi su loši, pa iako je neko činio zlo nad njima mora da su oni krivi, jer ko su loši momci.... naravno Srbi.
    ROVCA da bi se problem rijesio ne sudi se o njemu nego se ide u srz njegovu i uzrok...
    A ti samo demantuj dogadjaje...nema demanti od demanti nema srece...Jednostavno ne mogu da shvatim kako ljudi ne umiju da gledaju van kutije (ilitiga look out of the box -psiholoski metod)...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  21. #46
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    da bi se problem rijesio ne sudi se o njemu nego se ide u srz njegovu i uzrok...

    Jednostavno ne mogu da shvatim kako ljudi ne umiju da gledaju van kutije (ilitiga look out of the box -psiholoski metod)...
    upravo tako!

    samo dijalog moze da razmrsi konce; zato i ja ponavljam da treba pricati i pricati sve dok se ne dodje do srzi i sve ne razjasni..

    najvaznije u svadjama je da se ljudi pomire, a to ne ide ako svako najpre ne kaze svoje sta ima, jer svaki dijalog ipak pocinje sa polazih tacaka gledista sagovornika koji mogu biti i dijametralno suprotni, no ako su ljudi otvoreni, doci ce do zajednickog jezika..

    znaci nije nista lose da svako prica svoju pricu, lose je ako u tom dijalogu ne zelimo da cujemo drugu stranu..
    Last edited by odli; 19-03-08 at 19:05.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  22. #47
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema nista lose u tome da u dijalogu ne chujemo tvoju stranu... Po$u$aj me

  23. #48
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    PG
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Nebitan sam ja, bitno je da drzava Crna Gora ima dobre odnose sa albanskim dijelom populacije, odnosno da ih tretira kao i sve ostale.
    To ti je bitno...uh diplomato
    Die When You Can Do No More Damage!!!

    SUPERJOINT RITUAL

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Na primer,Karla Del Ponte je izdala knjigu u kojoj između ostalog opisuje da je na severu Albanije tzv."OVK" držala logor gde je ubijeno između 100 i 300 zarobljenih Srba,na taj način što im je prvo odstranjivan jedan bubreg radi trgovine organima,nakon čega su ubijani zbog ostalih vitalnih organa.Karla Del Ponte detaljno opisuje svoje susrete sa šefom UNMIK-a ,albanskim zvaničnicima i pritisak kojem je bila izložena da povuče istražitelje i da se spreči već započeta ekshumacija leševa.
    Ne verujem da je Karla Del Ponte toliko prosrpski nastrojena da izmisli takve stvari
    Kako se zove ta knjiga?


    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    U jednom periodu,negde između popisa 1961 i 1971,AP Kosovu su pripojene opštine Leposavić,Zubin Potok i Zvečan,a one su do tada bile u sastavu tzv."uže Srbije" i nisu pripadale pokrajini Kosovo.Tako je došlo do mehaničkog povećanja broja Srba,jer je teritorija AP KiM bila uvećana za nove opštine.
    Kosovski Srbi su među svim ostalim Srbima imali najveći natalitet,ne toliko veliki kao Albanci,ali značajno veći nego Srbi u Vojvodini i centralnoj Srbiji.
    Zato je broj ostalih smanjen za "samo" 10 hiljada u periodu 1981-1991,a u "ostale" su se ubrajali i Romi,Muslimani,Goranci a sve te grupe su takođe imale relativno visok natalitet.
    Pa i po ovom popisu je doslo do povecanja ostalih od 1961 do 1981 za 40tak hiljada. Koliko su imale stanovnika te opstine koje su pripojene?
    Treba uzeti u obzir i cinjenicu da je dosta Srba prodalo svoju imovinu i svojevoljno napustilo Kosovo.
    Sve u svemu, slozices se da ovi popisi ne ukazuju na to da je bilo etnickog ciscenja.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  25. #50
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Pošteno zboriš, vazda si pošteno zborio!

    Znači, npr u selu Račak Albanci su sami sebe poubijali?




    Ja bi reka da baš ti smatraš da su Srbi dobri, a svi ostali zli, zar ne?
    Hajde reci pošteno. Jesu li loši Albanci, Mađari, Hrvati, Bugari, Bošnjaci, Crnogorci ...?
    E sad moj Ćipure, jel ti to pokušavaš da me mentalno smjestiš u svoj kalup pa pokušavaš reći u moje ime kako su loši Albanci, Mađari... Ne ima loših i dobrih ljudi, nema loših i dobrih nacija pa se ti nađi u tom polju Ćipure uzvišena nacijo.

    Račak... Toliko izvodiste priču o vjekovnom genocidu nad albancima na Kosmetu i đe dođoste do Račka. Da li ti je poznata priča o patologu, mislim da je u pitanju Šveđanka, koja je iznijela tvrdnju da se u Račku nije radilo o civilima. Gdje su žene i djeca među tim civilima Račka. I na snimku raznešena glava a kapa na glavi. Nego da ne prebiramo po leševima do njih nije trebalo da dođe.

    Ja sam tražio konkretne primjere srpskog genocida na Kosmetu, a vi servirate dane bombardovanja i ratnog stanja u SRJ 1999. godine. Primijetiste li tih dana neđe teroriste UČK i njihova činjenja.

    I da moj dobri Ćipure, ne zbog tebe jer je tebi teško bilo što objasnit, ti si u svom ''svijetu'', znaš li ti za prirodni priraštaj i znaš li da pojam Ostali nijesu samo srbi u pitanju.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Organizacija za lezbejska ljudska prava
    By Hombre in forum Ženski kutak
    Replies: 5
    Last Post: 03-04-06, 14:58
  2. Ljudska prava
    By flash in forum Religija i filozofija
    Replies: 55
    Last Post: 12-03-05, 18:44
  3. ZAKON O OSTVARIVANJU SLOBODA I PRAVA NACIONALNIH MANJINA
    By Plannco Rufius in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 56
    Last Post: 30-01-05, 20:01
  4. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 03:24
  5. Moved: Osnovna ljudska prava
    By Aelita in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 12-07-04, 18:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •