Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 116

Thread: Da li su se Adam i Eva voljeli?

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    I ne nerviraj se toliko, sad ispade da polemises da avatarima
    Ti si vrlo praktican sagovornik koji odmah potvrdi tvrdnje. Rekao sam da ti neko objasni znacenja jer ocito to prevazilazi tvoje sposobnosti. A jeste opasno se nanerviram kad se pojavi takva elokvencija od cojeka
    A kad trazis da ja iznesem svoje vidjenje stvaranja svijeta da li to znaci da si ti dosad iznosio svoje ili necije tudje?

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by phenomenon
    I ne nerviraj se toliko, sad ispade da polemises da avatarima
    Ti si vrlo praktican sagovornik koji odmah potvrdi tvrdnje. Rekao sam da ti neko objasni znacenja jer ocito to prevazilazi tvoje sposobnosti. A jeste opasno se nanerviram kad se pojavi takva elokvencija od cojeka
    A kad trazis da ja iznesem svoje vidjenje stvaranja svijeta da li to znaci da si ti dosad iznosio svoje ili necije tudje?
    ne znam jesam li praktican ali ocigledno ti je vrlo stalo da sto prije odgovoris sto znaci da te "elokvencija od cojeka" vrlo dobro preslisava cim nisi nijednim postom dao svoje vidjenje ili kopiju neke teorije osim sto si u par navrata umetao citate ne bi li ostavio utisak akademika AHAHAHAHA
    Ja sam makar iznio svoja tumacenja koja su se ticala konkretnog dijela vezanog za opis stvaranja, ti si pak skidao smokvine listove i izigravao baltazara. Ocekivao sam da ces biti jos zabavniji ali si bojazljivo utekao od svega sto sam te pitao. Sada ti se postovi ponavljaju u pokusaju da omalovazavanjem sagovornika izbjegnes konkretnu diskusiju koja ti je postala kost u grlu. Jos si zelen i nek ti je Bog u pomoci zaista.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije problem tebi odgovoriti koliko je problem sto ti odgovore ne razumijes Ali vazno je tvoje sopstveno osjecanje da si me ispreslisava. Putevi si Bozji nedokucivi pa se i vrana ubraja u ptice pjevacica i vjerovatno misli da joj je pjesma zanosna, mada sumnjam da si i to razumio, ai da ispunim hriscansku duznost.

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel to neka nova Hari-Darvin teorija po kojoj su vrane racionalna bica?

    Boziji putevi i jesu nedokucivi, u tome i jeste poenta diskusije i drago mi je Bogu hvala da si to makar mogao ukapirati 8)

    A sto se hriscanske duznosti tice koju ispunjavas, samo cu te zamoliti da ne hulis, jer se hriscanska duznost ne ispunjava skidanjima smokvinog lista i raznim prostaklucima i mrznjom prema Bogu. I neces mi zamjeriti sto primjecujem da naglo zalazi tvoj vidik "velikih misli" i obmana eh :cry:

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    setanz
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hm...gledam ovu debatu i pitam se da li se smijem nekako provuci ovuda, a da me neko ne osine nekim komentarom...isto tako, primijetio sam da je sama postavka topica:"Jesu li se Adam i Eva voljeli?" odlutala nekud ili je, makar, dobila neki oblik, koji moja malenkost ne razumije...

    No...!

    Moje vidjenje Gospodina Boga nije bas eufemisticko, stavise smatram, da ako on i postoji (jer vise vjerujem u postojanje neke jedinstvene dvo-obrazne sile) da je nevjerovatno perverzan i mazohisticki nastrojen kad govorimo o njegovoj miloj kreaciji - covjeku.
    Imamo jedn sentencu koja je apsolutna kada crkvenjaci i njihove knjige govore o Bogu: "Bog vidi proslost, sadasnjost i buducnost!"
    Samo ova jedna recenica je dovoljna da pokrene lavinu (opravdanih, rekao bih) pitanja o smislu Bozjih radnji...Meni licno, sav taj Bozji "trud" oko covjeka izgleda besmislen i smatram ga izuzetno glupim..Da! Boga, onakvog kakvog mi ga objasnjavaju crkvenjaci, bogoljupci i njihove knjige, smatram i glupim i do bola perverznim, da ne kazem zlim, jer ipak je tu ulogu Bog dodijelio svom nekadasnjem najljepsem andjelu, prvom do sebe, a to je Lucifer (Luconosa), alias Satani. Dakle, prije sve te komplikacije sa prvim ljudima, Gospo'n Bog je imao zajebanciju sa svojim "zamjenikom", prvim andjelom do njega, Luciferom koji se sa pravom pobunio...Tu zajebanciju je rijesi na stetu Lucifera, naravno, zbacio ga u najogavnije mjesto, unaprijed pripremljeno za njega i njegove sljedbenike...Elem, to mjesto je po opisima tako grozno, smrdljivo, uzasno da ga ni najpokvarenija ljudska masta ne bi tavim mogla stvoriti ne znam za kakvog dusmanina...A stvorio ga je izvor svekolike dobrote i radosti...Gos'n Bog! Hm....nesto mi tu ne stima...Zar nije to Bog mogao sve da preduprijedi, ili mu je gore jako dosadno pa "trazi problem da se seka"?!
    Sa njegovim ljudima je vec posebna prica i to trazi posebno objasnjenje, a strah me je da ce se neko naljutiti....:>
    "Sve moje mane mozda znas, svu moju ludost niko ne zna..."
    George Gordon Noel Lord Byron

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    LocalHost
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ono sto najvise volim kod ovoga foruma jeste sto se rasprava neprestano krece u pravcu presipanja iz supljeg u prazno.... Nego da ne kakim ko vecina ovdje htio bih napisat i mojih par redova razmisljanja shto se tiche doticne teme...

    Evo par pitanja koja ce pomoci da dodjemo skupa do zakljucka :

    Kada se vise vjerovala u crkvo? Sad (zadnjih 50 godina) Ili unazad 100-200-500 godina?

    Kad je crkva ubijala i palila na lomache? Sad/Prije?
    Kad su se prinosile zrtve bogovima? Sad/Prije?
    Kad ste zadnji put otisli u crkvu?


    Na ova pitanja odgovorite sebi i dobicete niz zakljucaka kako se religija GASI i umire...polako ali sigurno. Zasto? Covjek u svojim raznim epohama zhivota od kamenog doba pa do dana danasnjeg razvija svoju svijest i svoju logiku...Kad mu nije bilo jasno odakle vatra to je naravno bio neki BOG koji je donio tu vatru...Sustina je da covjek sam po sebi voli da idealizuje ono za njega nedostizno i da vjeruje u to i svojim mislima pokusa da dokuchi bash to nedostizno...tako je i morao da stvori jednoga BOGa koji je sve lijepo isplanirao i stvorio za njih... Ljudi polako pocinju da shire svoju svijest i kako su vjekovima polako uznapredovali u drugim pravcima oni su polako poceli da napustaju onu religiju i da se ZANOSE drugim stvarima... Ja zhivim u 21. vijek, 3ci milenijum i ima 100.000 stvari koje su meni zanimljivije nego religija vjera i sva ta vjerovanja.... Nego precerah...

    Sto se Adama i Eve tiche...za mene definitivno lijepa pricha, da ne kazem da me pricha o Kainu i Avelju zamalo odusevila...medjutim ima nesto sto mi ne stima...Stvori bog Adama...i shvati da to nije to ... pa ga uspava u Edenski vrt...i od Adamovog rebra stvori Evu... Tako bi mi to bilo logicno da je od glave ili od noge...ili od pola njega...ali od REBRA...kako mi to mirishe na ono vino od prije 2500god kad se lik shto je pisa Bibliju fino bio natuka nedje i sjeo u neku ladovinu pa mu dosle motivacije u glavu...


    A sad jedan rezime...ja postujem onoga ko postuje religiju i ko vjeruje, ja licno ne vjerujem zvuci mi apsurdno i bulazno. Moje licno misljenje je da nas je neko posadio ovdje i da smo mi DEMO verzija nekog sistema (chitaj samo proba za izvodjenje statistike: kako vise milijardi jedinki opstaje u jednoj izolovanoj sredini shirokih razmjera poput majke zemlje kroz mnogo godina...) naravno zakljucak ce znati za 1000 godina...Dolazi do samo-unistenja. A da se vratim na religiju...za mene je religija za gubitnike i one koji se plashe smrti a previshe vole zhivot.

    Onaj koji nije spreman da umre svakog trena ne treba ni da zhivi jer zhivot sam po sebi nema smisla.


    A sad kljucni odgovor : "Da li su se Adam i Eva voljeli?"

    Nesto sto ne postoji ne mozhe ni da ostvari taj odnos, ali recimo da su postojali mislim da se nijesu voljeli niti da su znali za takvo osjecanje imam neki utisak da su poprilicno bili robotizovani ako su uopste i postojali. Ne, mislim da su oni zivjeli po smislu : "To smo mi zatvoren sistem, jedan pored drugog jedan za drugog, tako je i nikako".

    Toliko od mene.

    -eof
    If I had a world of mine, everything would be non-sense. Nothing would it be what it is, because everything would be what it isnt, and contrary-wise, what it is, it wouldn be, and what it wouldnt be, IT WOULD... - You see?
    Alice In WonderLand.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne slazem se sa tvojom konstatacijom da se religija gasi...

    Religija ili religije traju vec hiljadama godina, od kad ima ljudi. Ono jedino moze da drzi ljude na okupu i miri, sto nijedna politicka stranka moze to da uradi.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne vjerujem ni ja da ce se religija(e) ikad ugasiti. Covjek je tako stvoren da se uvijek necega boji, necemu nada i u nesto vjeruje. Religije se prilagodjavaju svakoj novonastaloj situaciji, a vjerovatno je i covjeku lakse da se nada tome da ima neko ko sve gleda i da ce to nekad i nekako nagraditi.

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ”Grof Gnomski”
    Moje vidjenje Gospodina Boga nije bas eufemisticko, stavise smatram, da ako on i postoji (jer vise vjerujem u postojanje neke jedinstvene dvo-obrazne sile) da je nevjerovatno perverzan i mazohisticki nastrojen kad govorimo o njegovoj miloj kreaciji - covjeku.
    Da li Vase “Visokointeligentstvo” moze pojasniti kakva je to vjera u dvo-obraznu silu?

    Quote Originally Posted by ”Grof Gnomski”
    Imamo jedn sentencu koja je apsolutna kada crkvenjaci i njihove knjige govore o Bogu: "Bog vidi proslost, sadasnjost i buducnost!"
    Koliko je ta “sentenca” apsolutna sa kojom zapocinjes svoj propovjed “sad cu ja da pokazem jednom Bogu” dovoljno je reci da “proslost, sadasnjost i buducnost” jesu pojmovi vremena koje karakterise nesto prolazno i ograniceno, nesto sto ima svoj pocetak i kraj.

    Quote Originally Posted by ”Grof Gnomski”
    Da! Boga, onakvog kakvog mi ga objasnjavaju crkvenjaci, bogoljupci i njihove knjige, smatram i glupim i do bola perverznim, da ne kazem zlim, jer ipak je tu ulogu Bog dodijelio svom nekadasnjem najljepsem andjelu, prvom do sebe, a to je Lucifer (Luconosa), alias Satani.
    Koja mrznja stanuje u tebi… Previdio si u svojim “sentencama” da je sluzba Bogu, sluzba iz ljubavi, a sam uzrok egoizma i zelje za samouzvisenjem Bozjeg prvog Andjela nije lezao u Bogu i Njegovoj nesavrsenosti vec u slobodnoj volji koju je podario svima pa i Luciferu. Luciferova teznja nije bila vladavina u ljubavi vec vladavina moci i mazohistickom uzivanju takve vladavine koja se Bogu hvala nije zbila u vasioni. Onaj kome nije bila dovoljna Bozja ljubav tome je jedino bilo za cilj da zivi u moci ne i u ljubavi sa ostalima. Hrist je dokaz Bozje ljubavi, bogocovjek koji se ponizio uzevsi oblicje prolaznog inistavnog,prosavsi sve kroz sto prolazi obican covjek, pokazavsi na krstu ljubav koju je imao prema svima nama(citaj i vama prevarenima). Hrist je dokaz da su tvrdnje tipa “Gospod izmislio zlo” cist satanizam jer nema vece ljubavi od ove: da ko polozi dusu svoju za one koje voli.


    Quote Originally Posted by ”Grof Gnomski”
    Tu zajebanciju je rijesi na stetu Lucifera, naravno, zbacio ga u najogavnije mjesto, unaprijed pripremljeno za njega i njegove sljedbenike...Elem, to mjesto je po opisima tako grozno, smrdljivo, uzasno da ga ni najpokvarenija ljudska masta ne bi tavim mogla stvoriti ne znam za kakvog dusmanina...A stvorio ga je izvor svekolike dobrote i radosti...Gos'n Bog
    Gospod nije nikakvu stetu ucinio Luciferu, kao dokaz Bozije ljubavi pokazuje ti i ovo sto mu je dao vremena da se pokaje i zbog te milosti Njegove mi sada na zemlji trpimo izivljavanja milijardi Luciferovih sljedbenika od kojih kko zna koliki broj stanuje i u tebi jer je jedino mjesto na vasioni koje je podleglo lukavstvu Sotone jeste bila zemlja i njeni nosioci Adam i Eva. Moras shvatiti da je Lucifer imao veliku moc i velik uticaj na Andjele! Uzivao je toliku ljubav Boziju da su Andjeli poceli da ga gledaju kao Gospda sto ga je ponijelo i samouzdiglo da zaboravi na sluzbu iz ljubavi. Zbog uticaja koji je imao na Andjele i nije mu bilo tesko da prevari cak TRECINU sveukupnog broja! To je ko zna koliki broj! I svi oni nakon pada borave na zemlji a zna se sta ih ceka zbog narusavanja ljubavi i zbog zla koja su nanijeli mnogima. Ne ceka ih najogavnije mjesto vec ih ceka zivi oganj a ko zna kakva je to paljevina koju su zasluzili Ja bih ipak vise volio da se pokaju, uostalom i Bog to mnogo vise zeli od mene, ali Bog ne moze zapovjediti nekome da ga voli jer bi to bilo u suprotnosti sa slobodnom voljom koju je iz ljubavi podario svima…

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Ja bih ipak vise volio da se pokaju, uostalom i Bog to mnogo vise zeli od mene?

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    1,055
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Da li su se Adam i Eva voljeli?

    Quote Originally Posted by Luximus
    Mangupe, Bibliju jesam procitao i knjiga je puna bajki. Ateista sam jer smatram da je stupidno vjerovati u suprotno na pocetku 21 vijeka kada nam je nauka otkrila toliko toga. Zna se sta je CRKVA (Kuca Bozija) radila tokom istorije. Isto kao sto nam bog ne otkriva u toj istoj "svetoj knjizi" nista o dinosaurusima, obliku zemlje, svemiru...a mi smo to sami otkrili. Podsjeticu te samo da je CRKVA nepravedno pobila toliko ljudi koji su zasluzni za velike stvari za covjecanstvo.
    Tvoj poziv da dodjem na diskusije Religija i filozofija cu nazalost morati da odbijem jer sebe ne vidim tu, niti zelim da polemisem o tome. Nit sam vjernik nit sam filozof!
    Dje ce ti dusha kad tako prichash za neshto tako sveto kao shto je Biblija.. btw, jesi li krshten ti?
    be the change you want to see in the world.

  12. #62
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    phenomenon,zašto bukvalno shvataš bibliju.Ajnštajn je rekao:"Nauka bez religije je šepava,a religija bez nauke slijepa."

    Ne kažem da se stvari u bibliji nisu dogodili samo da većina ima alegorijsko značenje.Hoću da kažem da Bog nije nešto treće,i pričati o njemu kao o osobi i svemu tom sa strane,već je on dio nas,dio podsvijesti,onog unutrašnjeg nesvjesnog dijela nas (eto čisto za informaciju:čovjek koristi 10% mozga!).A kako dokazujem postojanje boga?Meni je to vrlo jedmostavno:u početku je moralo biti nešto,ili iz tog ničega nešto.Previše je slučajnosti ako se isključi postojanje nečeg "višeg" (da tako nazovem to).U Silmarilionu od Tolkina piše "U početku bješe ništa.A onda nastade misao Iluvatarova..."Ne kažem da je to-to,nego eto samo primjer alegorije na bibliju i na njenu priču,isto kao što smatram da je biblija alegorija na ono što se deeslo.Ali opet ne možeš ni nauku da zanemariš.Ona je tu da objasni stvari,a to što nema odgovore na milione pitanja odraz je trenutnog stanja svijesti glabalne civilizacije na zemlji.Tako da smatram da stvaranje svijeta ne treba uzimati bukvalno i Adama i Evu,zajedno sa tim.To je mogući odraz onoga što nam je ponuđeno u podsvijesti i što je usporilo nastanak čovjeka-zlo.I to je dio nas.Dio svakog.Po bibliji i najmanja nemogićnost pružanja oproštaja i nerazumijevanja pripisuje se zlu.Sa tim se slažem,zlo je danas dobilo mnogo izopačenih oblika.I razne hrišćanske crkve su bile ili jesu dio zla.

    Tako LIXIMUS opisuje crkvu.Slažem se.Ubijanje racionalnog uma u srednjem vijeku je čisto iskonsko-zlo.Međutim treba naglasiti da nije uvijek bilo tako.Koliko puta je crkva/religija bila tu da održi naciju kao što kaže trinity.Evo na primjeru Bošnjaka iz Crnr Gore:Kake veze njihovi preci imaju sa Bosnom-nikakve,ali u strahu od asimilacije i nestanka druga su nacija zahvaljujući (svojoj)vjeri.Tako je i naša(uslovno rečeno) očuvala nas da ne postanemo svi Turci.Međutim u ovim godinama naše crkve počinju da siju to zlo,miješajući svoju ulogu sa politikom.

    A što se tiče ideje o DEMO verziji,ne znam.Ima neke logike samo ta ideja o samouništenju,jer smo tamo krenuli.A idemo u tom pravcu upravo zbog toga što mislim da nam nema vjere,jer kolektivna smisao čovječanstva gubi plamen,sve veći broj zadovoljnih ljudi to potvrđuje.Jer takvima je dovoljno da godinu dana rade vrijedno i posle odna odmor!?Nedostatak ideje za globalnim moze se poistovjetiti sa gašenjem religije,ali sebi ne smijemo to da dopustimo.Jer stav tipa "bićemo uništeni i šta ja tu mogu" će na kraju dovesti do toga!Kao i neiteresovanje za svijet oko sebe.Ali ako uzmemo i da je smisao života zadovoljstvo i proživjeti taj život najbolje moguće-da li i to ima smisla?

    Ako poslije smrti nema ničeg kao što neki tvrde,onda nam je isto umrijeli sad ili za sto godina ako poslije smrti mi nećemo imati veze sa tim.Takav stav vodi u nihilizam, ato je otrov za čovječanstvo to je zlo!Jer sama smisao zla je samouništenje.

    Znači ja se mirim,sa tim da me čeka raka i poslije ništa.Zašto da odlažemo to?Boom!Jedan metak i gotovo!I,vremenom,nihilizam bi postao globalana religija,i stvarno bi došlo do samouništenja.Pobjede "zla".Ali religija je oduvijek bila tu da nas bar na neki načim pokuša spriječiti od toga.Biblija je proistekla iz religije,a regidtrovali su je ne pijanci već osobe koje još nisu bile izgubile direktan odnos sa bogom.Bog je,u neku ruku,tu da nas kazni,da kazni one koji krenu putem samouništenja...

    "Adam i Eva" je priča ali ne i bajka.

  13. #63
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    MORALI SU DA SE VOLE . TAKVA IM JE BILA SUDBINA...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    setanz
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobri Phenomenon!

    Prije nego se ikakva polemika o religiji otvori, ucesnici iste moraju imati na umu jednu pocetnu cinjenicu, kojom se na kraju polemika i zatvara...Vjera se ne moze racionalizovati, ili vjerujes ili ne vjerujes.
    I samo nevjerovanje je vjera u nevjerovanje, kao sto je i vjera jedno vjerovanje u vjerovanje. Dakle, ako se u razgovoru susretnu dva vjernika, ali u suprotne stvari, covjek mora biti svjestan da se na kraju nece mrdnuti dalje od pocetka, naravno ako je rijec o pravim vjernicima...
    Ja sam dao neko svoje vidjenje Boga koje sam zadobio nakon citanja nekih knjizica u kojima je on glavni junak i cini mi se da imam pravo na to, tako da ti tvoja, ipak simpaticna, ironija bas i ne lezi tu.
    No, da pokusam da ti odgovorim...

    Quote Originally Posted by ”Grof Gnomski”
    Moje vidjenje Gospodina Boga nije bas eufemisticko, stavise smatram, da ako on i postoji (jer vise vjerujem u postojanje neke jedinstvene dvo-obrazne sile) da je nevjerovatno perverzan i mazohisticki nastrojen kad govorimo o njegovoj miloj kreaciji - covjeku.
    Da li Vase “Visokointeligentstvo” moze pojasniti kakva je to vjera u dvo-obraznu silu?

    Prije svega, hvala sto me smatras "visokointeligentnim" iako me nijesi pitao za dozvolu da me tako oslovis, ali u svojoj mudrosti, necu ti uzeti za zlo...

    Vidis phenomenon, jednostavna podjela na dobro i zlo, Boga i Djavola mi se nesto ne svidja...Previse mi lici na covjekovu petparacku pricu pred spavanje...
    Ako je Bog prvobitni tvorac svega, a Bog je po prirodi stvari i vjerovanja dobar, otkud Zlo?! Ispada da ga je sami Bog stvorio, po nekoj namjeri. A ako ga je on stvorio (nesto ne vjerujem da se dobro moglo vremenom pretvoriti u zlo, uzevsi u obzir da je Bog savrsen u svojim kreacijama) postavlja se pitanje, zasto je to uradio? Trazio izazov? Razbijanje monotonije? Pazi, govorim o vremenu mnogo prije stvaranja covjeka, tako da se ne moze uzeti u obzir smijesna teza da Bog tako iskusava covjeka. A mozda je tad iskusavao svoje andjele? Cemu i to, kad on zna ko ce da posrne, a ko ne?! Bog je dozvolio Luciferu da mu preokrene jednu trecinu nebeskih stvorenja, neki teoreticari pominju cifru od jednog miliona andjela. Ako je to tako, onda je Bog, pored svega ovoga, i los upravnik. I naravno, sve je on to znao....

    Jos jedna stvar.
    Ja nijesam humanista, ne vjerujem u covjeka kao racionalno bice. Mislim da ce sami covjek doci glave sebi i ovom svijetu, ne treba mu prirodna katastrofa.
    Bog je stvorio covjeka i zenu, savrsena, bezgresna bica...Zgrijesili su, pali su iako su trebali da se pridrzavaju samo jedne zapovijesti: "Ne papajte sa tog i tog drveta inace ce da vam se desi to ti to!" Prilicno jednostavno, ali ni to nijesu znali..dobro, Bog je i to pocistio, istjerao ih iz Raja i odrzao im lekciju, opet imamo neko blazenstvo...Prva generacija iza njih, Kain ubija Avelja....Strasno! Onda imamo Sodome, Gomore, Nojevu barku...Bog stalno cisti svijet od zla i ostavlja bezgrjesne ljude koji opet pocinju krug Zla....Na kraju dolazi Isus, spasava sve i vaskrsava...Dzaba...Jednostavno, dzaba!
    Kao kad cistis korov sa livade, a on stalno nice...i nice...Ma zapali sve!
    "Nema Djavola, to je samo Bog kad je pijan!" Priprost citat, priznajem, ali vise u to vjerujem nego u naivna crkvena objasnjenja...
    Na kraju, vracem se na pocetak...Neko vjeruje, neko ne vjeruje, a svi smo vjernici....
    I nema u meni mrznje phenomenon, ali nemoj mi na logicna pitanja odgovarati sa "Cudni su putevi Gospodnji...."
    (ovo je retoricki, nemoj se pronaci :wink: )

    Budi mi dobar...
    "Sve moje mane mozda znas, svu moju ludost niko ne zna..."
    George Gordon Noel Lord Byron

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih s radoscu sudjelovao u ovoj temi ako bi mi neko odgovorio sta je bilo prije, kokos ili jaje? Onda bi mozda imao jos toliko vremena, da razmotrimo nekoliko 100 i 100 milijona godina evolucije, da bi nekoliko sekundi prije 12 dosli do izvora covijeka i konacno do homo erektikusa. :roll:

  16. #66
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ja postavih nedje sledece pitanje:
    AKO SMO POSTALI PO BIBLIJI,TJ ADAM OD ZEMLJE,EVA OD REBRA...ONDA ONI IZRODISE NESTO DJECE,KOLIKO SE SJECAM NEKO I UMRJE I OSTA JE JEDAN JEL TAKO NESTO BILO...
    MOZE LI BIT DA JE OVAJ EVU RAZBIJA,ILI JE TU BILO I INCESTA,KO JE TU BIO BABICA I TOME SLICNO?
    Ne znam,meni je postanak po Bibliji cisti mit i nista vise...Isto ka mit da su bosanci postali od medjeda i bukvi...Mozda je i prije njih covjek hodao zemljom...Ne znam...Sve su to...
    Kakva romantika tebra,oko tebe kloposaurusi i tantare,bre?Okle...Ono bili su sudjeni jedno drugome...Ka 5ko i Robinzon....


    Zbilja sto misite,eto ovaj 5ko i Robinzon,kako su rjesavali te sexualne potrebe na otoku?Moze li bit da su se nedje klepili a da niko ne zna?
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  17. #67
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grof Gnomski:Ako je Bog prvobitni tvorac svega, a Bog je po prirodi stvari i vjerovanja dobar, otkud Zlo?! Ispada da ga je sami Bog stvorio, po nekoj namjeri. A ako ga je on stvorio (nesto ne vjerujem da se dobro moglo vremenom pretvoriti u zlo, uzevsi u obzir da je Bog savrsen u svojim kreacijama) postavlja se pitanje, zasto je to uradio? Trazio izazov? Razbijanje monotonije? Pazi, govorim o vremenu mnogo prije stvaranja covjeka, tako da se ne moze uzeti u obzir smijesna teza da Bog tako iskusava covjeka. A mozda je tad iskusavao svoje andjele? Cemu i to, kad on zna ko ce da posrne, a ko ne?! Bog je dozvolio Luciferu da mu preokrene jednu trecinu nebeskih stvorenja, neki teoreticari pominju cifru od jednog miliona andjela. Ako je to tako, onda je Bog, pored svega ovoga, i los upravnik. I naravno, sve je on to znao....


    Ako je bog htio nešto da stvori neki raj,neko mjesto i ako je sve predvidio,prošlost,sadašnjost i budućnost,morao je predvidjeti i zlo.Slažem se sa tobom Gnomski kada kažeš da je Bog tvorac sveg zla.Ali ne bih uzimao ovu rečenicu bukvalno.Naime da je sve bilo predivno i ostalo onako kako jeste polako sve bi izgubilo smisao,i dobilo monotoniju i otišlo u nihilizam.Međutim,moje mišljenje je da je "zlo u službi dobrog",da su sva stradanja u službi toga da više cijenimo ono što imamo,odnosno dato.Onog momenta kada je stvarao svijet jtio je od njega da napravi potpunu ljepotu ali nema ljepote bez naličja,zar ne.Onog momenta kada je "spustio Lucifera na zemlju" tek počelo stvaranje svijeta,da je nešto moralo biti tu da nas plaši,gura,tjera (kako god hoćete) da se trudimo da sve što napravimo duže ostane,da bude ljepše od prethodnog,jer znamo da ima "nešto" što će se postarati i naše da uništi.Pa zbog toga se trudimo da ostavimo nešto što će "oni iza nas" pamtiti.

    MOLBA: Ako niste,pročitajte Silmarilion od Tolkina.U toj knjizi je sve objašnjeno kroz,opet,jednu alegoriju,

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Godsize, ne zelim trositi energiju i diskutovati sa haosom u tvojoj svijesti u kojoj si pomijesao Biblijske likove sa Ajnstajnom i Tolkinom. Dok sam citao tvoju alegoriju ocekivao sam da ce se u sledecem redu naci “genijalni” zaplet da je sokrat razapet na krstu… blah…

    Grofe Gnomski!

    “Vjera se ne moze racionalizovati!” otkud sad pa ova tvrdnja sa kojom zelis zatvoriti krug nesavrsenih pretpostavki presvucenih u samo tebi apsolutni fakat? Mi ovdje diskutujemo o vjeri koju ti smatras osjecanjem ili nijemim stavom o necemu sto ne dotice racio. Ne bih se slozio sa tobom iz prostog razloga sto si oppet istim raciom morao upiti ili izgraditi stav o necemu, konkretno o vjeri koja je opet rodjena iz million prapitanja kako, zasto, gdje.

    Napisao si da ti “jednostavna podjela na dobro i zlo” lici na petparacku pricu pred spavanje a opet nigdje nisi dao odgovor o carstvu dvo-obrazne sile? Zasto?
    O petparackoj prici si izgradio svoj stav posmatrajuci ga iz jednog coska zanemarujuci ostale “dimenzije” i kao temelj svog stava i tvrdnji da je Bog zao iznosis ubjedjenje da je Bog zao jer nije predvidio Luciferov naum ili da je Bog sa namjerom stvvorio zlo jer smatras da Bog zivi u monotoniji pa ono hajde da se malo zabavi… Nije mi strano takvo posmatranje iz razloga sto sam i ja postavljao sebi pitanja takvog sadrzaja “Izvor Luciferove autadije” koja je poremetila nekada carstvo Bozje. Opet u toj ne bas nekomplikovanoj temi sa milon pitanja treba procesljati svaki detalj ne bi li se doslo do neke slabasne pretpostavke koja bi drhtavo drzala stav o necemu i zato ja tvoj stav ili vidjenje ne dozivljavam kao nesto apsolutno, nadam se da neces zamjeriti sto tako dajem sud o tome. Bog jeste savrsen po svojim kreacijama i sam Hrist je dokaz najvece Bozje kreacije, Hrist kao dokaz da je Bog stvorio sebi jednakog Boga ili sina i time pobio Luciferovu tvrdnju kojom je prevario toliki broj Andjela da je Bog zao i sebican u svojoj naravi jer nije podao jednom Luciferu presto svoj ili jednakost u vladavini. Sam uzrok Luciferove naravi koja je prouzrokovala sukob sa Bogom lezao je po mom shvatanju i tumacenju jedine istinske knjige Biblije u slobodnoj volji podarenoj svima. Kao vrhovni Andjeo, Lucifer je bio najblizi Bogu I imao velik uticaj na Andjele i uzivao veliko postovanje i ljubav od ostalih Andjela u vasioni. Zamisli da je Bog stvorio harmoniju kroz usadjen mehaniozam sluzenja koji ne bi pocivao na slobodnoj volji ? Tada bi se reklo za takvog Boga da je kvaran u svojoj naravi zar ne?

    Pretpostavlja se da Bog u svojoj naravi jedini s pravom moze ljubiti svoje JA jer je savrsen i otac svega. Kao takav, stvarajuci sebi slicna bica sa kojima zivi u ljubavi, ne moze po svojoj naravi oduzimati svojim kreacijama niti dodavati iste jer ih stvara sebi slicnima. Takodje, jedino Bog moze uzeti za pravo i teziti samouzdizanju jer je opet tvorac svega i savrsen ili receno “na naski” : “moze mu bit’ “. Kada je stvorio sebi ljubljeno bice Lucifera podario mu je nesto po cemu se razlikovao od ostalih Andjela a to je uloga vrhovnog Heruvima a takvo bice je moralo imati poveliki dio Bozije sile, mudrosti i naravi da bi bilo na takvom polozaju. On je u svojoj naravi bio savrseno lijep. Moguce je da je zbog sile i velicine koju je imao i slicnosti sa Bogom, zbog samouzdizanja koje je jedino Bozje ako ga mogu nazvati pravo ucinio svojevoljnu teznju da se poistovjecuje sa onim koji mu je sve to podario i time ucinio veliku gresku a to je zanemarivanje Bozje volje i sasvim logicki zakljucujem da onaj kome nije bila dovoljna Bozja ljubav i sila tome je jedino bilo za cilj samovoljnost a samovoljnost je ipak s pravom prepustena samo tvorcu svega. Ti si ga kao covjek nazvao zlim, vidis, covjek je najmanja iskra Bozje kreacije… nesto je manji od Andjela kako je David u psalmima opisivao. Mali si Grofe iako si od nadimanja umnog izgradio iluziju Vavilona tvrdeci da si dokucio Bozji naum. Andjeli s tobom.

    Kazao si u svom prethodnom postu da se Lucifer s pravom pobunio Da neces malo da diskutujes o Hristu? Ne pominjes ga, crkvenjaci kazu da se pali andjeli i sam Sotona jako plase Hrista, ono kao vampiri krsta … Vremena jos malo ima kazao je Hrist i blagosiljao one koji su ga mucili i pljuvali, ovi kao sto su Hari Krisna, lazni car Godsize mali i ekipa polusvijeta koja nikada nije vidjela Bibliju a pise o njoj razne prostakluke ne bi li tako ispali ono “cool”. Zapovijsti znate i nagardu znate a i Bog vas ceka sirom otvorenih ruku da vas u zagrljaj vjecni primi, ne licemjerno kao knez ovoga svijeta sto vam daje to malo iluzije mira.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    crkvenjaci kazu da se pali andjeli i sam Sotona jako plase Hrista...
    Opet pises budalastine. Kako se neko moze plasiti Bozje dobrote. Sumnjiva je ta tvoja vjera kad ti to radis od straha. Ili kako neko rece Doista, mnogo je zvanih, malo izabranih.

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisi li citao da je Hrist lijecio bolesne i vracao vid slijepima? Ili si ti jedan od onih modernih fariseja koji su optuzivali Hrista kako pomocu djavola izgoni djavole? Nisi li citao kako je iz jednog covjeka protjerao legeon djavola koji su pobjegli u neciste svinje koje su se pobacale u provaliju? Vidi se da si i dalje slijep i da zaista hulis na Boga uzimajuci Njegovo ime uzalud.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    setanz
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Phenomenon!
    Iako sam to sumnjao od pocetka, sad sam dobio uvjerenja da sam se zajebao sto sam se upustao u davanje komentara na ovako prometnom mjestu...Ustvari, nije to tolika greska (uostalom, imam pravo na svoje misljenje, kao i svako), ali sam se po ko zna koji put ponadao da se nesto konstruktivno moze izroditi iz ovoga...
    Ja sam strpljivo "saslusao" tvoje argumente, u necemu se (vjerovao ili ne) i slozio, neke, pak, argumente sa osmjehom procitao, ali na kraju zadrzao onu dozu postovanja za tebe, koji imas svoj stav i razmisljanje, bez obzira kako se to meni cinilo...
    Medjutim, nijesam naisao na povratnu reakciju koja bi mene motivisala za dalje komentarisanje...Nazivas me malim, sto mi i ne smeta mnogo, ali vise mi smeta sto u svojoj "nebeskoj" retorici, kao pravi Bozji ratnik, trpas neke rijeci koje ja nijesam izgovorio.."Dokucio sam Bozji naum?!?!!" E, kuku....I da je to pjesnicka sloboda, i da si ti Njegos, mnogo bi bilo! Jednu osobinu, koju i ti imas, sam primijetio i kod mnogo drugih bogoljubaca, nazalost na mnogo vecem nivou, monaha, svestenika, igumana...a to je osobina netolerancije presvucena tzv. hriscanskom brigom za druge...Redovno ih cujem kako za nekog kazu:"vidi onog nesrecnika!", misleci na njegovo nevjerovanje, pa onda za ostale mimo njih zbore da su necisti i odavno u djavolovoj sluzbi, a oni su svi "jaganjci"...Koliko se meni cini, prvo sa cim se u crkvi upoznaju jeste da se ne smiju drugi ubjedjivati, pogotovo ne na tako drzak nacin...Ali avaj! Ja sam nevjernik, pa iako tolerantan, sto ja znam o svetim rabotama...
    Zavrsicu sa istinitom pricom, jednim dogadjajem kojem je moj drug prisustvovao i za koji mi se kleo da je istinit....
    Nekim slucajem se srela dva popa, jedan SPC, a drugi iz CPC. Pricaju oni o svojim "poslovima", kako im ljudi dolaze, pominju razne slucajeve, "iscjeljenja", zatrudnjenja nerotkinja, pa kako im onda dolaze sa darovima....onda se zamislise, trenutak cutnje i jedan veli:" A sto ces, ljudi vjeruju..." - "A jest'", veli drugi...

    A znam da ti nijesi takav...ti si pravi.

    U sto su se to crkve pretvorile, dobri phenomenon...? A ne priznaju ti drugi put do Boga, sem kroz crkvu...Logicno ipak, ta sto bi ovi popovi onda radili?!
    Nije Bog zao, ljudi nose zlo, u to vec vjerujem...No, ti si vec druga prica. Ti nijesi zao, ti si dobar...nepodnosljivo dobar i zelis sve druge da podobris, makar i na silu, a koga ne mozes, osudi ga, Bog ti je dao to pravo da govoris u njegovo ime i ti ga dobro eksploatises...Idi ti svojim putem u Raj, pusti druge da se prze i gotovo...

    Sad ozezi, posto se ja vise javljat necu....
    Ljubi te Gnomski... :twisted:
    "Sve moje mane mozda znas, svu moju ludost niko ne zna..."
    George Gordon Noel Lord Byron

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grofe Gnomski

    Crkva je vec posebna tema i ja imam ne tako lijepo misljenje o njihovoj misiji koja je takva kava jest na zalost. Na mene crkveni obicaji koji se kose sa Hristovom porukom nemaju uticaja niti doticu moj duh.
    Nase crkvene starjesine su na zalost zbog mnogo razloga izgubile dodir sa izvornom Hristovom porukom. Uzroci su jasni, 500 godina robovanja turcima, prvi svjetski rat, drugi svjetski rat nedugo zatim, i na kraju 50 godina komunizma, pa nesretni gradjanski rat i decenija vaskrsenja svih mogucih pigmeja… Mada opet ni to nije neki razlog zbog cega su tako skrenuli sa puta Hristovog… uostalom ima svuda dobrih ali ne bas svjesnih pogresne uloge kao i kod katolickih crkvenih starjesina koji nisu nista bolji, spolja gladac a unutra jadac.

    Da ne pominjem uzasnu podjelu hriscana na katolike i pravoslavce…. Sve ja to vidim dragi Grofe… Tesko mi je vidjeti da jedan pop u crkvi na vecernjoj molitvi “izbifla” nerazumljivo tekst molitve, okadi prisutne, nasmijesi se pozdravima i cjelivanjem njegove ruke, i na kraju kao vjetar ode …. A ljudi tako malo znaju o svemu… Ljudima se postavljaju pitanja “ides li ti u crkvu i koliko cesto” … Ja sam jedne prilike vracajuci se iz Niksica u kojem sam bio poslom pozelio svratiti do Manastira Ostrog, usput sam pokupio popa koji je stopirao u Bogeticima… Pitao me da li idem u crkvu, odgovorio sam da idem ne tako cesto. Zatim je uslijedila gomila pitanja, prvo je bilo zasto ne idem cesto na sta sam mu odgovorio: “kao sto je i pisano i kao sto je i Hrist porucio, nek vam Bog bude crkva” … na to je dragi pop razgoracio oci, gledao me zastrasujuce i zatim izustio: “ti sa mnom moras kod Igumana da te nesto propita” drugim rjecima da izgoni iz mene djavola, prica je istinita, zatim je kada smo dosli u Gornji Manastir pop izasao iz auta i ubrzano isao osvrcuci se iza sebe ne bi li vidio kuda cu uci… to njegovo ponasanje me iskreno uznemirilo jer sam se pobojao da mi ne napravi kakvu ruznu scenu… Usao sam i ubrzo smo se sreli u prostoriji gdje se nalaze mosti Vasilija Ostroskog, pop je saptao nesto nekom svestenom licu a ovaj me pogledao i izustio: nemam ja vremena sad. Ovo ti pisem iz prostog razloga sto jako dobro vidim sto se oko nas zbiva…

    A nisam ocekivao da ces se naci uvrijedjenim sto sam napisao da si mali, pretpostavio sam da ces shvatiti da sam mislio da si i ti i ja i svi mi uzasno mali u odnosu na Boga.
    Nek ti crkva ne bude ogledalo Boga jer se i sam Bog kroz Hristovu poruku ogradio od takvih hramova. Nek ti Hristov zivot bude ogledalo Bozje, ne moras se naci razapet na krstu ili da budes mucen kao On, nego zivi u ljubavi i kloni se zla koliko god mozes, pa nisam ni ja bezgresan, i meni se desava da zapadnem u gorki cas borbe ili da hulim kao najveci grjesnik ali ja sam svjestan gresaka i trudim se da ih savladavam… ja te ne prisiljavam na bilo sta, pogresno si me mozda dozivio. Zao mi je iskreno sto ne zelis vise ucestvovati na ovom forumu ali postovacu tvoju volju a i uvijek me mozes “pecnuti” kada pozelis da opet nastavimo sa istom I svako dobro ti zelim.

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    Ja bih s radoscu sudjelovao u ovoj temi ako bi mi neko odgovorio sta je bilo prije, kokos ili jaje? Onda bi mozda imao jos toliko vremena, da razmotrimo nekoliko 100 i 100 milijona godina evolucije, da bi nekoliko sekundi prije 12 dosli do izvora covijeka i konacno do homo erektikusa. :roll:
    Toliko da objasnim. Kada sam ovo pisao topik je bio na forumu Ljubav. Na forumu Religija i filozofija ne zelim sudjelovati pa bih vas lijepo molio da se obrisu oba moja posta. Hvala!

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Luximus ocigledno je da ti nemas pojma o onome sto pises. Kakva je to raskosna inteligencija u tebi koja se ne zapita zasto sada majmuni ne evoluiraju u covjeka? Koji su to medjuoblici pronadjeni u evoluciji daj mi dokaz?
    Koji je dokaz da Bog ne postoji, daj mi naucni dokaz ne tvoju praznu slamu.

    Koji je dokaz naucni na koji se ponosis da je zemlja i vasiona stvorena velikim praskom?

    Pun si predrasuda i olako pises o necumu "sigurno je ovo i ono" a nigdje ne vidim dokaz tih cinjenica od kojih si oslijepio.

    Ja vjerujem da je sve stvoreno od Boga jer nesto je moralo postojati oduvijek. Previse ne razbijam glavu o vasioni i praznoj slami darvinove teorije i ponosim se sto ne vjerujem da su mi preci bili majmuni i simpanze a praprapreci amebe. To je smijesno stanoviste i prevazidjeno i samo ga okrnjeni umovi prihvataju kao nesto veliko.
    bitno je da si nam ti sve dokaze predochio.
    mislim da bogu ne trebaju advokati, pogotovu ne kao shto si ti, advokati koji prichaju satima a nishta ne kazu.
    suvishe si glup, a previshe smion da govorish o bogu.
    bash zato shto bog ne postoji, postojr takvi kao ti da ga brane, tj. daaaa te josh vishe uvjere da ne postoji.

    ps. kako su doveli one serije latino-americhke, tako je vjerovanje u boga postalo hit.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Nisi li citao da je Hrist lijecio bolesne i vracao vid slijepima? Ili si ti jedan od onih modernih fariseja koji su optuzivali Hrista kako pomocu djavola izgoni djavole? Nisi li citao kako je iz jednog covjeka protjerao legeon djavola koji su pobjegli u neciste svinje koje su se pobacale u provaliju? Vidi se da si i dalje slijep i da zaista hulis na Boga uzimajuci Njegovo ime uzalud.
    i ja sam prochitala da je bozen smrshala.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •