Page 1 of 18 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 427

Thread: NBA official topic

  1. #1
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default NBA official topic

    Posto se nadlezni ne oglasavaju, da startujem ja NBA thread. Treca po popularnisti liga (sport) u Americi, dok je u posljednjih 10ak godina, pod vodjstvom Davida Sterna NBA dozivio pravu expanziju na globalnom nivou.

    Sto se CG tice, provjereno znam da NBA ima znatan broj postovalaca, zahvaljujuci prije svega mom dobrom drugaru Vladu Pajovicu, koji je u poznim 90tim kad se to jos moglo je li, skidao signale od svudje nedje i drzao nas mnoge budne uz NBA play-off na Elmagu do ranih jutarnjih casova. Needless to say, pored edukacije sirokih masa Paka je i usmjerio rad mnogih tv komentatora koji su se kasnije bavili tim poslom..

    Pa posle ovoga kraceg intra da se kratko osvrnem na najvaznije informacije veceri.

    Houston, uz 28 T-macovih poena, do 20 uzastopne pobjede, sto je drugi najduzi wining streak NBA-a svih vremena..
    NO razvalio Spurse, 25 poena razlike, mislim. Chris Paul je pravo malo cudoviste. O jadu ih je zabavio veceras.
    Boston prejak za sve na istoku. Garnet, Allen i Pierce, kao Bird, Mchale i Parish nekad.
    I za navijace Lakersa info da je Andrew Bynam poceo da trenira posle pregadne povrede koljena i da se ocekuje njegov povratak na parket za neki mjesec dana. Mnogo smo jaki..

    Tako drugari, play-off ce brzo i bice ludilo, a liga odavno nije bila jaca i uzbudljivija.
    Last edited by ckamalama; 13-03-08 at 06:43.
    roll tide

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,596
    Thanks Thanks Given 
    7,530
    Thanks Thanks Received 
    4,605
    Thanked in
    1,782 Posts

    Default

    Nadam se da ce bar neka od ovih nashih shishnjarskih televizija otkupiti ta prava za play off... Inache navijam za detroit, mada mi ne bi bilo mrzno i lejkersi da osvoje... Ne znam shta je hjustonu, od kad se povrijedio ming preporodili su se...
    #fakenews

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa nije bas tako, nekih 10tak su zaredjali dok je on bio tu koliko se sjecam.
    Liberty and justice

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uh, lakersi su jaki. kobo je nikad bolji, a ostatak tima je savrseno izbalansiran. gasol je u isto vrijeme sjajan individualac i timski igrac.
    Liberty and justice

  5. #5
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Republika Zabjelo
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odavno nije bilo ovako,da gotovo sve ekipe sa Zapada koje će biti u plej ofu i nekoliko ekipa sa Istoka mogu da računaju na veliko finale.Izjednačeniji i neizvjesniji plej of se ne može zamisliti još od vremena Doktor J i Mosesa Malone-a,mislim da ćemo zahvaljujući ovom OBN-u moći to da ispratimo na pravi način,biće dvije,a najvjerovatnije tri utakmice plej ofa u nedjelji kod njih i ja iskreno jedva čekam da sve to počne...

    Jeste da je off topic,ali March Madness je na snazi na NASN,pa ko ima BBM neka se dobro naoštri,ovaj draft će dati nekoliko vrhunskih igrača NBA ligi...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uh, bice makar jedna odlicna ekipa izvan play offa na kraju. recimo, 45 pobjeda na kraju ce vjerovatno znaciti neko 9. ili 10. mjestu, sto je nevjerovatno. sa takvim skorom se na istoku ide u play off sa relativno viskog mjesta. po meni je cleveland favorit iz sijenke koji ce opet da iznenadi. lebron je nevjerovatan igrac...
    Liberty and justice

  7. #7
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ufff, dobro je sto se neko sjeti da otvori ovaj topic. Odavno nije bila jaca liga. Hjuston ima 20 uzastopnih pobjeda, Boston jutros ostvario desetu uzastopnu, igraju fantasticno. Ja sam veliki Garnetov fan jos od njegove druge sezone i bas mi je drago da je ove godine u ekipi koja ima najvece sanse za osvajanje titule. Hjuston ce biti veoma jak u plej-ofu, bas su dobro tempirali formu. Lejkersi ce isto biti opasni, bas kao i Detroit i San Antonio. Klivlend mozda moze iznenaditi, ali samo do finala konferencije, sve preko toga je cini mi se neostvarljivo, jer Lebron nije dovoljno jak da sam to izgura.

    Sve u svemu, ja tipujem na Boston, nadam se da Garnet nece zavrsiti karijeru bez titule poput nekoliko sjajnih igraca kojima se to dogodilo.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by prsljen31 View Post
    Jeste da je off topic,ali March Madness je na snazi na NASN,pa ko ima BBM neka se dobro naoštri,ovaj draft će dati nekoliko vrhunskih igrača NBA ligi...
    I nije toliko off topic, sve ce to biti NBA jednog dana..
    Upravo gledam G'town - Nova, sjajna utakmica, March Madness je definitivno nesto potpuno drugacije. Klinci ginu za svaku loptu, vrh..
    U pravu si za draft, bice jako kvalitetan, Michael Beasley i O. J. Mayo su po meni najbolji igraci koji izlaze ove sezone , mada je Mayo najavio da bi mogao ostati barem jos jednu godinu. Razumijem ga potpuno, ja bi ostao na USC cijeli zivot, ako nije problem ono..
    Interesantna prica vezana za njega..
    Prije par godina decko je na nekom od kampova upoznao Jordana licno, i kao prisao mu je i sapnuo na uvo I Got Your Ass, namignuo mu i lagano se udaljio..Zamislite taj mindset. Mislim Kobe i Lebron kad pricaju o Jordanu pricaju sa duznim (straho)postovanjem, a O.J. mu prijeti iz srednje skole vrh.. E pa mozda vidimo tu zverku u NBA sljedece godine..

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN
    Sve u svemu, ja tipujem na Boston, nadam se da Garnet nece zavrsiti karijeru bez titule poput nekoliko sjajnih igraca kojima se to dogodilo.
    Ako se Kobe bude pitao, a mislim da ove sezone hoce, mogao bi lagano..:devil:
    roll tide

  9. #9
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    In my dreams
    Posts
    2,067
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci imamo Istok, gdje ce Boston u finalu tuc Detroit po meni 4:2. (dobit 2 prve kuci, dobit jednu u gostima, i zavrsit opet doma posao). Mada uvijek postoji faktor LeBron, al'posto idu na Boston u polufinalu sve su prilike, nema onda sta da traze. Finale Boston - Detroit be trebalo bez problema da bude...

    Na zapadu je to mnogo komplikovanije i tesko je prognozirat nesto.. San Antonio je tu favorit i pored svega. Play off je njihova teritorija, nego jedini problem je sto su malo dosadili i drugima a mozda i sebi pa ce neke druge ekipe mozda vise grist i bit motivisanije...

    Ja nesto ne vidim Houston da moze nesto vise uradit u play off-u. Oni ce sad da se izduvaju u to je to. TMac je monstrum od igraca ali nikad nece imat glavu za bitne utakmice po meni i osvajanje titula. Lakersi imaju sad Gasola pa pomogne Bryantu, i to dosta dobro cak odlicno izgleda za sad (a kako i ne bi), mada mi se ostatak ekipe cini nesto...traljavo. Respect za Odoma. Tako da nisam bas siguran da mogu do kraja al'we shall see.

    Dallas je uvijek tu, evo sad imaju i Kidda. Al'meni su uvijek mrzni nesto pa ne bih volio da oni budu ali su jaki..sto jes jes.

    Phoenix sa Shaqom je jedan cirkus... Nash se polako primice penziji, i ostali playevi ga ubijaju a i Amare koliko god bio paklen igrac opet ne vidim u njemu neki potencijal za trofeje... Shaq je Shaq ali opet, dovest ga u ekipu koja igra run and gun prakticno...hm. Dobro je to.

    Od ostalih koga imamo jos tu, Utah igra dobro...a New Orleans sa Paulom je nevjerovatan al'opet u play-offu mnogo toga zavisi od iskustva tako da ih ne vidim da mogu daleko.

    U svakom slucaju WILD WILD WEST. Bice guzve i mnogo krvi.. Dok se oni pokomate medjusobno Boston ce da kulira i sa 3-4 utakmice izgubljene u citavom play offu ceka svjez i spreman, tako da ne vidim da ce im ko moc u finalu sto. Jednostavno su najbolji ove godine...i to bi trebalo i da pokazu. Odbrana ce bit kljuc.. Garnet je zasluzio vise taj prsten!
    Njena muzika bila je batina kojom je svirepo zamahnula i udarila ga po glavi;

  10. #10
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    692
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Ma vrlo lako se i Hornetsi mogu umjesat u borbu za titulu..imaju Chrisa Paula koi je po meni vec sad najbolji plej lige...imaju westa koi je odlican suter i Stojakovic nije kao ranije ali kad ga krene pogadja sve...i Tysona Chandler-a kao dosta dobrog centra...i par igraca sa klupe sve u svemu mislim da mogu daleko dogurat..
    Sto se ostalih tice tu su naravno Detroit koi igra najbolju odbranu u ligi i veoma kolektivno igraju...mada mislim da imam fali jedan igrac extra klase da bi bili najbolji ali svakoga mogu dobit to je sigurno..
    I naravno San Antonio koi je poznat po tome sto igra play off vrhunski i ove godine osim uvjek dobrog Tima Duncan-a i Parker-a imaju Ginobili-a koi je postao najbolji suter u ligu...
    Ne znam zasto ali imam osjecaj da ce i Boston i Lakersi brzo ispanut
    No Signature

  11. #11
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    In my dreams
    Posts
    2,067
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cus Boston da ispane.. Knock, knock...Aaanyodyyy hoooome!? Ko ce ih to izbacit? Nije to Zapad gdje imas 10 jakih ekipa..
    Njena muzika bila je batina kojom je svirepo zamahnula i udarila ga po glavi;

  12. #12
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    692
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Detorit i Clevlend ih mogu dobit ja mislim da su ravnopravni...
    No Signature

  13. #13
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ckamalama View Post
    Ako se Kobe bude pitao, a mislim da ove sezone hoce, mogao bi lagano..:devil:
    Kobe ce se pitati, ali samo za igru Lakersa, i nizasta vise Cini mi se da je Boston ipak prejak za sve ove godine, tako da su apsolutni favoriti. Kobe jeste vrhunski igrac, ali nikako nije timski igrac, i to je mnogo puta s*ebalo LA do sada...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    velika je stvar kad imate najboljeg igraca, zato vam kazem da je cleveland mnogo opasniji nego sto se misli. istog ovog detroita su prosle godine opuvali...
    Liberty and justice

  15. #15
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    In my dreams
    Posts
    2,067
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opasni jesu... Al'da dobiju 4 utakmice Bostona, vrlo tesko.. Mislim Seltiksi u 63 utakmice imaju ukupno 12 poraza.

    Mada sad nesto gledam, Cavsi su ih dobili dva puta ove godine, Pistonsi jednom, Orlando dva, Washington dva, Toronto jednom, Charlotte jednom. Sve ekipe sa Istoka, hm.. A na zapadu su izgubili samo tri utakmice i to back to back gostovanja u Februaru kad se Garnett vratio poslije povrede i jos nespreman bio.

    Tako da ce im vjerovatno teze bit onda bit prvi na Istoku nego dobit nekoga u finalu.
    Last edited by kamei; 13-03-08 at 19:45.
    Njena muzika bila je batina kojom je svirepo zamahnula i udarila ga po glavi;

  16. #16
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Houston do 21. uzastopne pobjede veceras protiv Bobcatsa kuci, Lakersi izgubili od NO u gostima 10 razlike. Pau izvrnuo skocni zglob i pod velikim je ? za nedjeljnji derbi.
    SA izgubio od Detroita 84:80, vrhunska utakmica..

    A u nedjelju derbi sezone, Houston - LA Lakers . Sa skorom 44-20 obje ekipe ulaze u utakmicu koja vrlo lako moze odluciti prednost domaceg terena na zapadu. Ne bi me zacudilo da i Kobe i T-Mac prebace 40 poena..
    Last edited by ckamalama; 15-03-08 at 04:43.
    roll tide

  17. #17
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    692
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ckamalama View Post
    Houston do 21. uzastopne pobjede veceras protiv Bobcatsa kuci, Lakersi izgubili od NO u gostima 10 razlike. Pau izvrnuo skocni zglob i pod velikim je ? za nedjeljnji derbi.
    SA izgubio od Detroita 84:80, vrhunska utakmica..

    A u nedjelju derbi sezone, Houston - LA Lakers . Sa skorom 44-20 obje ekipe ulaze u utakmicu koja vrlo lako moze odluciti prednost domaceg terena na zapadu. Ne bi me zacudilo da i Kobe i T-Mac prebace 40 poena..
    Oce li ova utakmica biti na OBN?
    No Signature

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    In my dreams
    Posts
    2,067
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najavili su prosli put neku drugu cini mi se.. Ne mogu se sjetit, sad cu pogledat raspored.

    Edit: Jes, Detroit - New Orleans.
    Njena muzika bila je batina kojom je svirepo zamahnula i udarila ga po glavi;

  19. #19
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hjuston nastavio pobjednicki niz - 22 pobjede zaredom. Veceras su pali Lejkersi 104-92, laganica je bila. Kod Hjustona svi odlicni, TMac cak je bio medju losijima. Kod Lejkersa je Kobe igrao po obicaju - ubacio 24 poena, ali uz katastrofalan sut, 11-33 iz igre, 0-4 za 3 poena, 2-4 slobodna bacanja. I naravno, pet ce neko reci da se poeni racunaju

  20. #20
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    692
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Hjuston nastavio pobjednicki niz - 22 pobjede zaredom. Veceras su pali Lejkersi 104-92, laganica je bila. Kod Hjustona svi odlicni, TMac cak je bio medju losijima. Kod Lejkersa je Kobe igrao po obicaju - ubacio 24 poena, ali uz katastrofalan sut, 11-33 iz igre, 0-4 za 3 poena, 2-4 slobodna bacanja. I naravno, pet ce neko reci da se poeni racunaju
    Ove sezone to mu nije obicaj...mislim da sad igra za tim zato su lejkersi toliko dobri i zato je ovo njemu jedna od boljih sezona...
    No Signature

  21. #21
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs up

    Kako rokaju rakete... Sljedeća stanica: rekord Lejkersa svih vremena od 33 pobjede.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Location: Location: Location: Location: Location:
    Posts
    833
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Houston i Miami su u strahovitim serijama ...
    give me THE red pill.
    wake me up.
    Bondar: No hay banda! There is no band. It is all an illusion

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaka cast. gasol je povrijedjen, tako da je houston u svemu ovome imao i srece malo, ali bas dobro igraju! gledao sam drugo poluvrijeme... battier igra ludacku odbranu na kobeu, scola i alston pomazu t-macu... meni zaista izgleda nestvarno da ovoliko dobijaju dok yao ne igra.
    Liberty and justice

  24. #24
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Houston sa 70% snage, bas lagano. Lakersi, bez Gasola i Bynama, malokrvni potpuno. Cudna utakmica, s obzirom da se na zapadu vec zadnjih par nedjelja igra sa play-off intenzitetom, nekako bez zara odigrano potpuno, posebno LA. Kad je najuzbudljiviji momenat na utakmici bila carka Alstona i Vujacica na kraju, bez veze..
    roll tide

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa, ove sezone ce vjerovatno biti izmedju njega i lebrona...
    Liberty and justice

Page 1 of 18 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dota All-Stars official topic
    By igorm in forum Game Server CG
    Replies: 138
    Last Post: 02-07-07, 19:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •