Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 108

Thread: Zhivot u dvoje prije braka????

  1. #1
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Zhivot u dvoje prije braka????

    Vase mishljenje o ovome????

    Mislite li da je dobro zhivjeti sa momkom/djevojkom prijeinstitucije zvane brak i proforme potpisivanja papira? I narawno molim objashnjenje u oba case-a:joint:



    Ja sam za to...
    Mislim da je to u neku r00k00 olakshavajuca okolnost jer imate priliku da iskusite zajednichki zhivot sa tom osobom....i mozhda prije nego se eventualno"zakopate" sa njom, uvidite loshe ili(avaj!) dobre strane budutjeg zhivota sa njom/njim...

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja bih strogo kaznjavao sve vozache bez VOZACHKE DOZVOLE,
    i sve brachne parove bez 6-12 mjeseci PROBNE VOZNJE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    obavezno, cisto iz razloga da na vrijeme vidis sa kim imas posla, ili jos bolje da vidis da je to ono o cemu si oduvijek sanjao/la

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Posts
    237
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Vase mishljenje o ovome????

    Mislite li da je dobro zhivjeti sa momkom/djevojkom prijeinstitucije zvane brak i proforme potpisivanja papira? I narawno molim objashnjenje u oba case-a:joint:
    Za

    Dijeliti stambeni prostor sa partnerom, njihovo osamostaljenje, medjusobna podrska radi napretka njihove veze, buduce zajednice,.... svakako da predstavljaju jedan ogroman test za njih. Uzmimo u obzir da je odnos dvoje ljudi bio sasvim zadovoljavajuci da su se odlucili da naprave takav korak, u koliko su spremni da se obavezu sigurno su spremni da se i oprobaju u tom dijelu.
    Last edited by Saba; 10-03-08 at 19:43.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda bi trebalo napraviti neki predbracni ugovor kao ovaj npr.?



    Ja, dolje potpisana, prihvacam da...
    1) U malo vjerojatnoj situaciji da ne svršim kada se pijan strovališ na mene i pumpas me pet minuta (šišteci pri tom kao neki matori astmaticar), ljubazno cu odglumiti orgazam. I to na vrlo uvjerljiv nacin, uzdišuci "Kakvo dobro tucanje" i sl., i zavijajuci kao macka u veljaci.
    2) Ako mi Tvoja majka pokaže neke slike iz Tvog djetinjstva, kao one sa tetkinih svadbi na kojima si uredno zalizan kao da su Te krave lizale, necu to nikako komentirati. Nikada. Niti cu Te gledati tako da se na bilo koji nacin shvati da su slike zivi užas.
    3) U potpunosti se slažem da je ženina primarna uloga da bude kriva. Prema tome, kad razvalis palac o dio namještaja ili Tvoj tim izgubi utakmicu, prihvacam da - po nekoj kompleksnoj znanstvenoj formuli nedokucivoj za ženski mozak - to bude moja krivica. Cak iako nisam bila prisutna.
    4) Kad god budem caskala sa svojim prijateljicama, pricat cu im sa strahopoštovanjem kako si pravi pastuh u krevetu sa "alatkom" abnormalnih dimenzija.
    5) Spominjat cu to podjednako i Tvojim prijateljima. Stalno.
    6) Poslije tucanja (o kojem se nikada necu izražavati kao o "vodenju ljubavi") necu ocekivati niti tražiti da me maziš i miluješ satima dok Ti ruka ne otpadne. Niti cu dozvoliti da Ti moja kosa na bilo koji nacin zagolica lice.
    7) Apsolutno nikad necu tepati Tvom penisu.
    8) U krevetu cu biti apsolutno prilagodljiva da isprobam svaku pozu koja Ti padne na pamet. Narocito one gdje ja sve radim, a Ti samo ležiš i ceriš se.
    9) Nemilosrdno cu ispitati sve svoje zgodne prijateljice i izvjestiti Te da li neka od njih pokazuje i najmanju biseksualnu zainteresiranost. Onda cu ih pozvati kod nas na veceru... i sakriti im kljuceve od auta tako da moraju prenociti kod nas
    10) Nakon što raskinemo, nikada necu spavati ni sa jednim od Tvojih prijatelja ili kolega. Niti sa bilo kim drugim koga poznaješ. Ili ces eventualno upoznati jednog dana. Uopce, ako mi neki muškarac i pokuša prici, svecano cu mu izjaviti da su mi, nakon Tebe, svi drugi muškarci nezanimljivi.
    11) Potpuno prihvacam cinjenicu da su mehanicki objekti kao auto, kompjuterske igre i daljinski upravljaci, iznad skromnih mentalnih moci žene. Ispala bih smješna u pokušaju da ih koristim pa to prepuštam Tebi do mile volje. Sa izuzetkom pegle i mašine za pranje veša, naravno.



    U _________________ dana _____________ godine ___________



    POTPIS DJEVOJKE:______________________________

    POTPIS SVJEDOKA:______________________________
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  6. #6
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Mozda bi trebalo napraviti neki predbracni ugovor kao ovaj npr.?



    Ja, dolje potpisana, prihvacam da...
    1) U malo vjerojatnoj situaciji da ne svršim kada se pijan strovališ na mene i pumpas me pet minuta (šišteci pri tom kao neki matori astmaticar), ljubazno cu odglumiti orgazam. I to na vrlo uvjerljiv nacin, uzdišuci "Kakvo dobro tucanje" i sl., i zavijajuci kao macka u veljaci.
    2) Ako mi Tvoja majka pokaže neke slike iz Tvog djetinjstva, kao one sa tetkinih svadbi na kojima si uredno zalizan kao da su Te krave lizale, necu to nikako komentirati. Nikada. Niti cu Te gledati tako da se na bilo koji nacin shvati da su slike zivi užas.
    3) U potpunosti se slažem da je ženina primarna uloga da bude kriva. Prema tome, kad razvalis palac o dio namještaja ili Tvoj tim izgubi utakmicu, prihvacam da - po nekoj kompleksnoj znanstvenoj formuli nedokucivoj za ženski mozak - to bude moja krivica. Cak iako nisam bila prisutna.
    4) Kad god budem caskala sa svojim prijateljicama, pricat cu im sa strahopoštovanjem kako si pravi pastuh u krevetu sa "alatkom" abnormalnih dimenzija.
    5) Spominjat cu to podjednako i Tvojim prijateljima. Stalno.
    6) Poslije tucanja (o kojem se nikada necu izražavati kao o "vodenju ljubavi") necu ocekivati niti tražiti da me maziš i miluješ satima dok Ti ruka ne otpadne. Niti cu dozvoliti da Ti moja kosa na bilo koji nacin zagolica lice.
    7) Apsolutno nikad necu tepati Tvom penisu.
    8) U krevetu cu biti apsolutno prilagodljiva da isprobam svaku pozu koja Ti padne na pamet. Narocito one gdje ja sve radim, a Ti samo ležiš i ceriš se.
    9) Nemilosrdno cu ispitati sve svoje zgodne prijateljice i izvjestiti Te da li neka od njih pokazuje i najmanju biseksualnu zainteresiranost. Onda cu ih pozvati kod nas na veceru... i sakriti im kljuceve od auta tako da moraju prenociti kod nas
    10) Nakon što raskinemo, nikada necu spavati ni sa jednim od Tvojih prijatelja ili kolega. Niti sa bilo kim drugim koga poznaješ. Ili ces eventualno upoznati jednog dana. Uopce, ako mi neki muškarac i pokuša prici, svecano cu mu izjaviti da su mi, nakon Tebe, svi drugi muškarci nezanimljivi.
    11) Potpuno prihvacam cinjenicu da su mehanicki objekti kao auto, kompjuterske igre i daljinski upravljaci, iznad skromnih mentalnih moci žene. Ispala bih smješna u pokušaju da ih koristim pa to prepuštam Tebi do mile volje. Sa izuzetkom pegle i mašine za pranje veša, naravno.




    U _________________ dana _____________ godine ___________



    POTPIS DJEVOJKE:______________________________

    POTPIS SVJEDOKA:______________________________

    Hahahahahahahahahahahahahahahahahaaha! Moze

    On topic: Aposolutno je neophodno zivjet zajedno prije braka. Ali samo u slucaju da je brak cisti fix koji samo ceka da se desi. U slucaju da je brak samo jedna od hiljadu mogucnosti za nastavak veze, preporucujem samostalnost. Od ogormne je vaznosti imati SVOJ prostor na koji niko nece polagat pravo, nikad
    I am the one who locks.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Obavezno provjeriti a ne se ozeniti pa saznati da ona hrce ka traktor i ne da spavati

  8. #8
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da li zivjet zajedno prije braka? pa zasto bi uopste ulazili u brak, ako vam je dobro dok zivite zajedno bez papira? kakav plus dobijate s onim DA! u crkvu ili kod matichara? ovo mu dodje ka rasprava izmedju voltera i rusoa dal je civlizacija pocela kad je prvi cojek stavio ogradu oko kuce, ili kada ju je drugi srusio...morate li ljubav da zagradite? pa onda,fino, kad nema ljubavi, CAO, bez opterecenja ka u braku, da morate ostat zajedno...to je moj savjet

  9. #9
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne...Pa,kako mi Bog da u braku...Staromodna sam, sto cu.
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

  10. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li je dobro? Mislim da je obavezno, bar za mene Vidjeti pod : Milovan

  11. #11
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesam baš sigurna, ali sam za neki drugi oblik. Npr. nekada on prespava kod tebe nekada ti kod njega i mislim da ćete se i tada bolje upoznati, a da ne morate živjeti zajedno. Muškarac može sa jednom pa sa drugom pa sa trećom i ok. Ali žensko živjela sa jednim, pa sa drugim, pa sa trećim malo drugačije gledaju. Nijesam staromodna, ali preko nekih proncipa ne prelazim. Mislim da njega mogu upoznati i na ovaj način koji sam navela.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ja bih strogo kaznjavao sve vozache bez VOZACHKE DOZVOLE,
    i sve brachne parove bez 6-12 mjeseci PROBNE VOZNJE.
    Je li moguce da cu citirati chika Milovana!?
    Jeste bogami!
    Za - bez dileme i bez velikog objashnjenja zashto..!
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvjetak zanovjetak View Post
    Ja ne...Pa,kako mi Bog da u braku...Staromodna sam, sto cu.
    Same over here...
    Živio mi Srđane Aleksiću!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da sam ZA... Jedna je stvar kad izlazite a svako svojoj kući spava, druga stvar kad izlazite a živite zajedno, a vjerovatno kad se oženite da ima još nekih promjena.
    Sve u svemu, neophodna je priprema za zajednički život u braku. Ima masu masu stvari koje mogu i te kako da smetaju pored saaamo takve ljubavi, a koje se ne vide dok ih ne prođete zajedno i pod istim krovom.
    Never Complain, Never Explain

  15. #15
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Nijesam baš sigurna, ali sam za neki drugi oblik. Npr. nekada on prespava kod tebe nekada ti kod njega i mislim da ćete se i tada bolje upoznati, a da ne morate živjeti zajedno. Muškarac može sa jednom pa sa drugom pa sa trećom i ok. Ali žensko živjela sa jednim, pa sa drugim, pa sa trećim malo drugačije gledaju. Nijesam staromodna, ali preko nekih proncipa ne prelazim. Mislim da njega mogu upoznati i na ovaj način koji sam navela.
    Pogrešno misliš.
    Never Complain, Never Explain

  16. #16
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Pogrešno misliš.
    Već imala dugu vezu pa iz toga mislim tako... Sada što se između nas posle izdešavalo to je druga priča. Mada smo svi drugačiji. Dok ne pojedeš dzak soli sa nekim ne možeš ga upoznati, možeš sa njim živjeti 20 godina a da ga ne upoznaš... ALi gvožđe se kuje dok je vruće, pa samim tim i navika na nečije mane i vrline i način na koji živi.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvjetak zanovjetak View Post
    Ja ne...Pa,kako mi Bog da u braku...Staromodna sam, sto cu.
    Potpisujem...
    Imacemo vec kad zajedno da zivimo
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  18. #18
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Zajednichko putovanje je jos jedan JAKO dobar pokazatelj jesmo li uopste za vezu, da ne pricam o suzivotu u 4 zida, braku ... etc.

    Pri tom ne mislim putovanje do Zabljaka i te domace varijante

  19. #19
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poppy View Post
    Zajednichko putovanje je jos jedan JAKO dobar pokazatelj jesmo li uopste za vezu, da ne pricam o suzivotu u 4 zida, braku ... etc.

    Pri tom ne mislim putovanje do Zabljaka i te domace varijante
    Ja se izvinjavam cenjena, ali "hodochasno":mrgreen: putovanje do Zabljaka, sve-sa-stajanjem-na-svakih-15-minuta-da-se-ovo-ili-ono-vidi u mom raspaduchiju od kola, bi itekako pokazalo koliko je ona spremna da istrpi sve moje bubice i udje u moj svijet.

    Hmm, zajednicki zivot, iskreno sa ove 23 greshne godinice mi je sve to nekako daleko... Mozda bi mogao da zamislim neku probnu "medjuvarijantu" za pochetak, tipa mjesec dana zajedno sami na ljetovanju u vikendici, neka blaga survival varijanta za dvoje gradske djece, i naravno, na... Zabljaku
    Just to slip the skin...

  20. #20
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Ja se izvinjavam cenjena, ali "hodochasno":mrgreen: putovanje do Zabljaka, sve-sa-stajanjem-na-svakih-15-minuta-da-se-ovo-ili-ono-vidi u mom raspaduchiju od kola, bi itekako pokazalo koliko je ona spremna da istrpi sve moje bubice i udje u moj svijet.

    Hmm, zajednicki zivot, iskreno sa ove 23 greshne godinice mi je sve to nekako daleko... Mozda bi mogao da zamislim neku probnu "medjuvarijantu" za pochetak, tipa mjesec dana zajedno sami na ljetovanju u vikendici, neka blaga survival varijanta za dvoje gradske djece, i naravno, na... Zabljaku
    A ja sam mislila na ljetnje varijante po evropskim metropolama, shtrajk vozova u Italiji, spavanje na stanici Termini i tako to! Znas asfalt, smog, onako znojava, spremna da ujedam, a on koshchat, pa se jos nerviram shto nije debeo i mekan da makar mogu da se naslonim na njega da zaspem par sati

    :grin:

  21. #21
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Pa naravno da da! To je kao kad kupujes novo auto, prvo se provozas da vidis kako ide...

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sto se cini od teorije i pravilinka; samo vi sajnjajte filmske price

    Milovane, koju si to vodio na probnu voznju pola godine, i dje? U Brskut?

    Ta probna voznja je, po mojem misljenju, prilicno netolerantna i egoisticna rabota, bez stvarne zelje za kompromisom, za zajednistvom i brakom. Ukratko - prenosenje zayebancije iz mladosti u fazu koja je malo ozbiljnija i komplikovanija.

    Glavni argument za - sta ako se ispostavi da ne mozemo zajedno. E pa, ako dobro ne uprete, i ako se ne trudite, nista samo od sebe nece da legne. Idealne veze, ipak, nijesu u vecini, svuda postoje sitnice koje smetaju i izvode iz takta.

    Uostalom, dje celjad nijesu bijesna, kuca nije tijesna.
    - Ladan ko taština duša -

  23. #23
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poppy View Post
    A ja sam mislila na ljetnje varijante po evropskim metropolama, shtrajk vozova u Italiji, spavanje na stanici Termini i tako to! Znas asfalt, smog, onako znojava, spremna da ujedam, a on koshchat, pa se jos nerviram shto nije debeo i mekan da makar mogu da se naslonim na njega da zaspem par sati

    :grin:
    E, u tom slucaju, neka "Before Sunrise" varijanta, dodushe malo izmjeshtena: budjenje ispred Basilique du Sacré-Cśur, pa spushtanje niz Monmartre, pa golubovi na Place de la Concorde, malo sumornija varijanta posjete Pere Lachaise - i na kraju josh sumornija shetnja Bulonjskom shumom, sa svim ishchashenim likovima sa one strane morala i zakona... Tu njoj, umornoj i znojavoj i vec pomalo preplashenoj, ne bi padalo na pamet da razmislja li je on koshchat ili mekan, da bi se skupila uz njega i zaspala na nekoj klupi
    Just to slip the skin...

  24. #24
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poppy View Post
    A ja sam mislila na ljetnje varijante po evropskim metropolama, shtrajk vozova u Italiji, spavanje na stanici Termini i tako to! Znas asfalt, smog, onako znojava, spremna da ujedam, a on koshchat, pa se jos nerviram shto nije debeo i mekan da makar mogu da se naslonim na njega da zaspem par sati

    :grin:
    A ti si neki avanturista veliki, a? Treba to ispratit... ja bi te ostavio na sred Terminija!
    I am the one who locks.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    A ti si neki avanturista veliki, a? Treba to ispratit... ja bi te ostavio na sred Terminija!

    Provociras, a? Sanjam da zivim i dijelim hleb nasushni sa jednim takvim.


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 12:42
  2. VLASI U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-10, 19:53
  3. Miodrag Vlahovic:"Srbija ne može prije Kosova u Evropu&
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 03-12-04, 18:20
  4. Solana: Referendum ne prije 2006.
    By veliki majstor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 23
    Last Post: 02-07-04, 21:35
  5. (Naj)vaznije
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 126
    Last Post: 30-04-04, 11:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •