Results 1 to 22 of 22

Thread: Cane Corso

  1. #1
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Cane Corso

    Ozbiljno razmisljam da kupim ovog psa..pa ako neko ko se vise razumije moze da mi iznese nesto vise informacija o njemu..i ako neko zna gdje je najbolje njihovo leglo ovdje u cg,iako sam se ja puno raspitivao...unaprijed hvala

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam drugaricu u Beogradu koja drzi tu vrstu pasa...ako si zainteresovan za stenad van Crne Gore javi na pm pa cu ti dati njen broj...
    Last edited by Oky; 11-03-08 at 20:16.
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    na ceti nje cu ti ja naci leglo, i vrhunske pse koje mozes kupiti,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ja sreo jednoga lika u park sa tim psom i veli svaki dam mu dajem pileca prsa po 3 put
    ahahhahaha
    ja reko kako si mi milentije

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da Marko Paunovic iz Podgorice i vlasnik odgajivacnice Del negro di Monte ima extra pse.Ja imam muzjaka Maximusa iz njegove odgajivacnice.Covjek ima liniju CC od psa kojeg je imao cuveni Don Vito Njega preporucujem i mislim da ima jos 2 ili tri steneta starosti cetiri mjeseca za prodaju.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    a sto radi sa tim stenadima ako ih ne proda? uvali ih nekoj lokalnoj mesari?
    ozbiljno... zanimala me malo ta ideja sa odgajivacnicom,samo u vezi jedne druge rase.... jer zivim u kuci,imam dvoriste,tako da bih mogao fino da organizujem sve..... a taman da ne otvaram novu temu....

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    a sto radi sa tim stenadima ako ih ne proda? uvali ih nekoj lokalnoj mesari?
    ozbiljno... zanimala me malo ta ideja sa odgajivacnicom,samo u vezi jedne druge rase.... jer zivim u kuci,imam dvoriste,tako da bih mogao fino da organizujem sve..... a taman da ne otvaram novu temu....
    Ako mislis da je odgajivacnica samo gomila boxeva, i stancanje stenadi po principu - upari muzjaka i zenku, pa ponovo i ponovo...

    odma batali posao. Biti odgajivac je mnogo vise od toga, treba poznavati rasu u potpunosti, i teziti psu savrsenom po standardu


    PS

    I ja sam cuo daMarko Paunovic ima najbolje pse, ali tek sad se sjeith kad pomenuse...

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    nisi mi nista odgovorio...
    hvala Bogu da treba voditi racuna o milion stvari,a pogotovo poznavati rasu.... a ja je poznajem itekako dobro i iscitao sam gomile tekstova o njima,ali ih nigdje na Balkanu nema,pa bih tu ljubav mogao i da unovcim...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    nisi mi nista odgovorio...
    hvala Bogu da treba voditi racuna o milion stvari,a pogotovo poznavati rasu.... a ja je poznajem itekako dobro i iscitao sam gomile tekstova o njima,ali ih nigdje na Balkanu nema,pa bih tu ljubav mogao i da unovcim...
    Psi se prodaju vazda, za manje ili vece pare. A oni najbolji se ostave za sebe, da bi se koristili dalje u odgajanju. O kojoj rasi je rijec? Imas tog psa?

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=ovizionizi;887361]a sto radi sa tim stenadima ako ih ne proda? uvali ih nekoj lokalnoj mesari? QUOTE]

    Znam da su mu iz ovog legla iz kojeg je moj Max ostala tri steneta,( dvije zenkice i jedan muzijak ) a sigurno znam da za sebe ostavlja muzijaka.A ovaj komentar za mesare shvalam kao salu

  11. #11
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Spale View Post
    O kojoj rasi je rijec? Imas tog psa?
    nemam,no razmisljam da se drznem na takav korak. a ne mogu ti reci,jer ces mi ukrasti ideju...
    samo cu ti reci da je rijec o fantasticnom lovcu (univerzalan lovac na SVE vrste divljaci,vjerovao ili ne),odlicnom sluzbenom psu,cuvaru,ljubimcu... a jos je,bar po meni,najljepsi kucko na planeti.
    ja se cudu ne mogu nacuditi da takav pas nije vec preplavio svijet svojom popularnoscu,ali ce neki dobro da se naplaste zbog toga. mene finansije malo ebu,inace bih se odma bacio na rabotu. a samo pretpostavi kakva je cifra za jednog stenca odlicnog primjerka,a kojeg nema hiljadama kilometara u blizini.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    nemam,no razmisljam da se drznem na takav korak. a ne mogu ti reci,jer ces mi ukrasti ideju...
    samo cu ti reci da je rijec o fantasticnom lovcu (univerzalan lovac na SVE vrste divljaci,vjerovao ili ne),odlicnom sluzbenom psu,cuvaru,ljubimcu... a jos je,bar po meni,najljepsi kucko na planeti.
    ja se cudu ne mogu nacuditi da takav pas nije vec preplavio svijet svojom popularnoscu,ali ce neki dobro da se naplaste zbog toga. mene finansije malo ebu,inace bih se odma bacio na rabotu. a samo pretpostavi kakva je cifra za jednog stenca odlicnog primjerka,a kojeg nema hiljadama kilometara u blizini.
    znas sve o rasi koju ne drzis ? Mislis da ces imati kvaltet jer ne postoji kvantitet u rasi ?
    Ja cu jednog dana odgajati sarplanince, naravno kad mi kroz ruke prodje ovaj kojeg sad imam, i jos koji, kad naucim o njima koliko mislim da treba. Naravno, ako tada uopste bude postojao sarplaninac . Ostali me ne zanimaju. I ti ako pocnes da radis to, ja licno te ne mogu zvati odgajivacem, vec stancerom stenadi . Nista licno naravno, ali sarplaninca kao rasu su onistili oni koji o njoj nijesu znali dovoljno, niti su pravog sarca vidjeli, a htjeli su da budu odgajivaci... pa ja kroz tu prizmu sad sve drugo gledam.

    Zar san svakog odgajivaca nije da njegova rasa opstaje, da se kroz kvantitet u odgoju polako dolazi do one savrsene jedinke koju standard propisuje? A ti se bojis da i neko ideju ne ukrade .

    btw, nemoj ko da mi ukrade ideju za sarce haha.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Spale View Post
    Zar san svakog odgajivaca nije da njegova rasa opstaje, da se kroz kvantitet u odgoju polako dolazi do one savrsene jedinke koju standard propisuje?
    ja se u potpunosti slazem sa tobom,ali si ti nesto rijesio da mi se okacis o vrat,pa to ti je...
    a sto se saraca tice.... nisam znao da je bas tako alarmantna situacija sa njima. koliko ja znam,najbolji primjerci se danas odgajaju u USA. pocelo je tako sto je Amere odusevio sklop njegovih karakteristika i izgled,pa su uvidjeli da je idealan penicilin za njihove alave kojote. a otuda i dosta prestiznih odgajivacnica danas tamo....

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    ja se u potpunosti slazem sa tobom,ali si ti nesto rijesio da mi se okacis o vrat,pa to ti je...
    a sto se saraca tice.... nisam znao da je bas tako alarmantna situacija sa njima. koliko ja znam,najbolji primjerci se danas odgajaju u USA. pocelo je tako sto je Amere odusevio sklop njegovih karakteristika i izgled,pa su uvidjeli da je idealan penicilin za njihove alave kojote. a otuda i dosta prestiznih odgajivacnica danas tamo....
    ako nesto imam protiv tebe pomamio se. Ako kad budes u nk, placam pice, taman da mi u povjerenju kazes koja je to super rasa . Eto nadam se da me sad ne gledas kao neprijatelja.

    situacija sa sarcima je mnoogo losa. Narednih par godina je presudno... Naravno, nema ni govora da su najbolji sarci u USA, ni govora. Najbolji su u Srbiji, ali nazalost njih nema po izlozbama, vec se izlozbama setaju "tuzne povorke", odnosno mjesanci svega i svacega, psi preko 80 cm visine, sa repom medju nogama, koji su sve drugo, a saraci nijesu.

    Inace o amerima koji su uzeli par stenadi... uzeli su stenad vecine pastirskih pasa evrope i azije. Naravno ne birajuci izgledom, vec radnom sposobnosi, uzeli su pse koji na katunima rade svoj posao. Sarac se pokazao odlicno, ali nijesu ni ti ameri bas posteni kako izgleda. U Americi postoji odgajivac koji ozbiljno radi svoj posao, i njegovi psi vode porijeklo od onih iz Srbije, i redovno u priplod dodaje pse iz Srbije...

  15. #15
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Banovan je neff...ne trebaju mu sad preporuke
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MysteryGirl View Post
    Banovan je neff...ne trebaju mu sad preporuke
    Iskreno, zabrinuh se dje si ti, da nam preporucih neki drugi topic jer i temu promasismo .

  17. #17
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja imam zenku cane corso na prodaji je ako zelis pogledaj slike u mome folderu ... stene je staro 3 mjeseca otac joj je moj pas hektor njega nismo vodili na izlozbu jer je agresivan.. djed joj je tajson iz novog sada .. ako si zainteresovan posalji poruku pa da se dogovorimo .

  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hm ovo je tema od prije 2 godine .............
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,312
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Question

    taman da iskoristimo priliku i pitamo gospodina:

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    nemam,no razmisljam da se drznem na takav korak. a ne mogu ti reci,jer ces mi ukrasti ideju...
    samo cu ti reci da je rijec o fantasticnom lovcu (univerzalan lovac na SVE vrste divljaci,vjerovao ili ne),odlicnom sluzbenom psu,cuvaru,ljubimcu... a jos je,bar po meni,najljepsi kucko na planeti.
    ja se cudu ne mogu nacuditi da takav pas nije vec preplavio svijet svojom popularnoscu,ali ce neki dobro da se naplaste zbog toga. mene finansije malo ebu,inace bih se odma bacio na rabotu. a samo pretpostavi kakva je cifra za jednog stenca odlicnog primjerka,a kojeg nema hiljadama kilometara u blizini.
    Jel uspjela ideja?

  20. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jes svima drugima izgleda ;p ovo je sad prava autenticna crnogorska rasa kolko ih je
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  21. #21
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ajde Onizi i mene interesuje koja je rasa!

    I am so post-rock I shit sad birds.


  22. #22
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Border koli je taj pas sto oce Ovizionizi ,al nece da prizna
    MERDA INTER!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ali takva ljepota... Psi u globalizaciji :)
    By Antares in forum Kućni ljubimci
    Replies: 66
    Last Post: 27-04-08, 19:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •