Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 97 of 97

Thread: Neophodni strah od Boga

  1. #76
    Predator2 Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Architect00 View Post
    Ja kod sebe nisam pomenuo nikakvo dobijanje znanja "direktno iz vasione"...za takvo znanje potrebna je velika revnost u postu i molitvi..koju su imali svi nasi Sveti Oci.
    Netacno, svako moze dobiti, tj uspostaviti kontakt sa visim bicima i saznati istinu. Sto se tice posta i molitve tako samo moze da manifestuje tj realizuje svoje zelje-molitve, koje su dijelo samog covijeka a ne boga, posto nezna onda to prepisuje bogu. Ne govore vam bezveze da se molite, jer molitvom realizujete ono ka cemu tezite a onda to prepisujete bozanskom, ima slucajeva koji tim putem sami sebe uzdignu na jedan veci nivo, dobrote, ljubavi i razumijevanja ali to opet nije dato od boga, sam je dosao do toga. Misli, misaone forme su jako mocne, ljudi nisu svijesni sta sve mogu postici. Religija se lukavo koristi njima, da putem njih ubijedjuju ljude, molite se i vijerujte u Boga, misaone forme odma idu ka tome da to realizuju u slucaju da se radi o nekome ko duboko vijeruje i moli se. Poslije to svoje dozivljavanje Boga prepisuje Bogu, ustvari je dozivio sam sebe i upao je u zamku Religije.
    Jeli ti sad jasno zasto ljudi koji ne vijeruju, ne dozive Boga a vijernici dozivljavaju.
    Treba neke stvari znati, da bi razumio kako nesto funkcijonise.

  2. #77
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Predator2 View Post
    Netacno, svako moze dobiti, tj uspostaviti kontakt sa visim bicima i saznati istinu. Sto se tice posta i molitve tako samo moze da manifestuje tj realizuje svoje zelje-molitve, koje su dijelo samog covijeka a ne boga, posto nezna onda to prepisuje bogu. Ne govore vam bezveze da se molite, jer molitvom realizujete ono ka cemu tezite a onda to prepisujete bozanskom, ima slucajeva koji tim putem sami sebe uzdignu na jedan veci nivo, dobrote, ljubavi i razumijevanja ali to opet nije dato od boga, sam je dosao do toga. Misli, misaone forme su jako mocne, ljudi nisu svijesni sta sve mogu postici. Religija se lukavo koristi njima, da putem njih ubijedjuju ljude, molite se i vijerujte u Boga, misaone forme odma idu ka tome da to realizuju u slucaju da se radi o nekome ko duboko vijeruje i moli se. Poslije to svoje dozivljavanje Boga prepisuje Bogu, ustvari je dozivio sam sebe i upao je u zamku Religije.
    Jeli ti sad jasno zasto ljudi koji ne vijeruju, ne dozive Boga a vijernici dozivljavaju.
    Treba neke stvari znati, da bi razumio kako nesto funkcijonise.
    Sta ti znaci ovo sa visim bicima?

    Pa i sam nas BogoCovek Isus Hristos je postio i ostavio nam je svoje predanje o tome u Novom zavjetu.

  3. #78
    Predator2 Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Architect00 View Post
    Sta ti znaci ovo sa visim bicima?

    Pa i sam nas BogoCovek Isus Hristos je postio i ostavio nam je svoje predanje o tome u Novom zavjetu.
    Ne uporedjuj Isusa sa ljudima, ljudi nisu svijesni kao sto je bio Isus. To sto je ostavljeno ne znaci da je njegovo, ma koliko god lepo zvucalo. Post je u svakom slucaju zdrav. Shvati da je Novi zavijet izmanipulisan u u svrhu manipulacije i kontrole ljudi.
    Sto se tice bica, imas 7 nivoa svijesti u kojima obitavaju bica, mi smo na 3 nivou, 7 nivo je sam bog tj sjedinjavanje sa njim, moj izvor je 6 nivo koji je okrenut prema drugima, pomaze svima, govori istinu, jer su oni mi u buducnosti, sve su oni ovo vec prosli i zato znaju, zato nam govore kako da se krecemo pravim putem da sto prije stignemo do boga.

    Mozda nije bas najbolje receno, ako ti nesto nije jasno kasnije cu ti napisat.

  4. #79
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gleda se k-pax pomalo
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  5. #80
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Predator2 View Post
    Ne uporedjuj Isusa sa ljudima, ljudi nisu svijesni kao sto je bio Isus. To sto je ostavljeno ne znaci da je njegovo, ma koliko god lepo zvucalo. Post je u svakom slucaju zdrav. Shvati da je Novi zavijet izmanipulisan u u svrhu manipulacije i kontrole ljudi.
    Sto se tice bica, imas 7 nivoa svijesti u kojima obitavaju bica, mi smo na 3 nivou, 7 nivo je sam bog tj sjedinjavanje sa njim, moj izvor je 6 nivo koji je okrenut prema drugima, pomaze svima, govori istinu, jer su oni mi u buducnosti, sve su oni ovo vec prosli i zato znaju, zato nam govore kako da se krecemo pravim putem da sto prije stignemo do boga.

    Mozda nije bas najbolje receno, ako ti nesto nije jasno kasnije cu ti napisat.
    Ne znam da li je te uopste shvatam...jer si ti prilicno izmanipulisan nekim modernim tokovima poimanja religije,pricas o nekim nivoima svijesti kao da potices iz neke hindu religije.Nema tu nikakvih niovoa svijesti.Mozda si ti jos uvjek mlad,i tvoj nerazvijeni um prihvata razne budalastine,ali Istina je jedna i objavljena je kroz BogoCoveka Isusa Hrista i mi Pravoslavni tu istinu moramo da sledimo.

    Ti da si Hriscanin ne bi govorio o nikakvim "nivoima svijesti",nego bi znao Hristologiiju,Nauku nad naukama...znao bi Hriscanine za Rajsku Piramidu i znao bi njene nivoe...a to su :

    1.Блажени су нишчи духом, јер је њихово Царство Небеско
    2.
    Блажени који плачу, јер ће се утјешити
    3.
    Блажени су кротки, јер ће наслиједити земљу.
    4.
    Блажени су гладни и жедни правде, јер ће се наситити
    5.
    Блажени милостиви, јер ће бити помиловани
    6.
    Блажени су чисти срцем, јер ће Бога Видети
    7.
    Блажени су миротворци, јер ће се синови Божији назвати

    8.
    Блажени су гоњени правде ради, јер је њихово Царство Небеско
    9.
    Блажени сте ви ако вас узасрамоте и успрогоне и реку на вас злу реч лажући, мене ради.


    Кула радости

    Са деветим спратом завршава се рајска пирамида. Али изнад деветог спрата уздиже се још нешто што изгледа да је десети спрат пирамиде, али као нека кула светиља, која осветљава целу пирамиду, чији је темељ смиреност а врховни спрат мучеништво. На стројењу те куле светиље не труде се људи. Њу сам Творац поставља од Своје стране и по Својој љубави. Па како та кула производи неисказану радост у свакој души која ју спази, то ми њу називамо кула радости. Радујте се и веселите се, јер је велика плата ваша на небесима. И радост, и весеље и плата! Не радост пролазна него непролазна. Не весеље телесно што се завршава горчином и разочарењем, него весеље духовно што означава вечну духовну насладу. И не плата аргатска но синовска; не од господара туђинца но од Оца; и не по часовима но по љубави.

    Ovoj piramidi tezi svaki monah za vrijeme svog zemaljskog zivota.Ima li ljepseg zivota.
    Last edited by Architect00; 14-03-08 at 22:00.

  6. #81
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oni koji su se napatili oni ce pronaci "nebesko carstvo", zato sto patnja je ta koja nam daje svjesnost i nagoni na korijenite promjene naseg bica, ili preporod, kad nas neko stiti da se ne polupamo ili upadnemo u provaliju to nije zastita od smrti nego zastita od zivota, jer zivot vodi direktno u smrt, zivot postoji samo u okviru opasnih situacija, sto je manja patnja onda veca postaje svijest sopstvenog bica...kad god pogrijesimo/zgrijesimo, Bogu/sebi...to nije onaj konacan pad nego samo trenutak kad se on moze prevazici, ne treba se plasiti nikakvih gresaka samo treba shvatiti da nema svrhe praviti non stop istu gresku, mora covjek da pati jer slabo sto nauci iz sopstvenih gresaka, patnja je samo indikator koliko je zapravo covjek nesvjesno bice, samo savrseno svjesne osobe mogu da prebrode ovaj zivot, dok mi nesvjesni cemo da se vrtimo kao na vrtesci jer smo u neku ruku osudjeni na to, svak mora da otpati svoj dio, onaj koji strada to je savrsena prilika da postane zreliji i svjesniji, Isus je u sustini simbol stradanja koji u najtezem mogucem trenutku svoje smrti otkriva Bozansku apsolutnu svjesnost...kad covjek kao djelic velikog mehanizma postane svjestan i probudjen onda se stopio sa Cjelinom...
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  7. #82
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Predator2 View Post
    Ne uporedjuj Isusa sa ljudima, ljudi nisu svijesni kao sto je bio Isus. To sto je ostavljeno ne znaci da je njegovo, ma koliko god lepo zvucalo. Post je u svakom slucaju zdrav. Shvati da je Novi zavijet izmanipulisan u u svrhu manipulacije i kontrole ljudi.
    Sto se tice bica, imas 7 nivoa svijesti u kojima obitavaju bica, mi smo na 3 nivou, 7 nivo je sam bog tj sjedinjavanje sa njim, moj izvor je 6 nivo koji je okrenut prema drugima, pomaze svima, govori istinu, jer su oni mi u buducnosti, sve su oni ovo vec prosli i zato znaju, zato nam govore kako da se krecemo pravim putem da sto prije stignemo do boga.

    Mozda nije bas najbolje receno, ako ti nesto nije jasno kasnije cu ti napisat.



    ja se slazem djelimicno...ali bih volio da pojasnis malo to
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  8. #83
    Predator2 Guest

    Default

    Ti nivoi svijesti oznacavaju Svijesnost bica koja se nalaze na tom nivou, inace to su realiteti. Sve sto te okruzuje i vidis je jedan realitet ili realnost sa nase tacke gledista. U nasoj realnosti se nalaze bica 1-3, mi smo 3 po svijesnosti. Isus je bio svijesniji od nas, zasto je poso "na nebo" ne bukvalno na nebo, zato sto sa svojom svijesnoscu i znanjem nije pripadao ovdije, nego vecem nivou. 4 Denzitet je skroz drukciji realitet, neme nista sa nasim, tamo zivi mnogo raznih bica koji su svijesniji od nas. To moze biti druga planeta ili ova nasa ali mi je ne mozemo vidjeti jer nasa svijest nije razvijena za tako nesto. Dusa je svijesna energija, kad umremo nasa dusa ide u 5 Denzitet, tamo sagledavamo koliko smo za zivota naucili i shodno tome idemo u drugi zivot tj radjamo se ponovo i sve tako dok ne postanemo dovoljno svijesni za visi nivo, za nas 4. 6 Denzitet su sjedinjene misaone forme. U njemu su isključivo svjesne energije, koje sve znaju. 7 Denzitet je SVE što jest, odnosno Primarna Kreacija. Neko ga zove Bog, ali mi svi smo dijelovi 7. denziteta. Činimo ga kao djelići ukupne kreacije. Tu ide energija duše koja je kompletirala svoj cjelokupni ciklus i naučila sve moguće lekcije koje postoje...

    Vidis koji je put do boga, svijesnost a ne molitva i vijera. Pogledao si film koji sam stavio pod, imali Boga, vidio si kako se ljudi ophode prema zivotinjama tj bicima 2 denziteta, jer nisu svijesni ko smo mi, tako mi nismo svijesni ko je iznad nas, koji nas na isti nacin tretira, a kako, tako sto nas blokira u razvoju svijesti, putu ka bogu i usavrsavanju.
    1-3 Denzitet je materijalan, 4 denzitet je puno manje materijalan, vise eterican. Ta bica su odgovorna za sva desavanja koja su se zbila tokom nase istorije, ukljucujuci Religiju. Oni raspolazu tehnologijom koju malo ko moze zamisliti i koju danas posijeduju i nasi, ali je koriste u tajnosti.
    Posto zive u realitetu koji je za 360 stepeni drukciji od naseg i gdje vrijeme ne postoji, oni se mogu krecat kroz nase vrijeme i samim tim manipulisat i namjestat dogadjaje sve u svrhu da narod ostane dezinformisan tj da mu se svijest ne razvija. Tu religija radi mnogo dobar posao.

    Zasto zele da narod nije svijestan, da bi ostao na ovom nivou svijesti 3 Denziteta. Zasto bi ga drzao na 3D, zato sto je on bice 4D, zato sto on ne jede hranu kao ljudi, zato sto on konzumira energiju, negativnu energiju. Ljudi u 3D proizvode energiju, zato ga drzi u strahu, ratu, kriminalu... stvorili su takvu situaciju da su ljudi pod takvim efektom da bi zracili negativnu energiju i njome se hranio.
    ALI
    Dolazi novo doba tj prelazak u 4D, Isus treba da dodje da pripremi narod za prelaz, narod treba probudit, treba postati svijestan ako misli preci u 4D. Taj prelaz ce planetu zemlju, njenu prirodu ponovo dovesti u balans, sve vijestacke materije ce nestati, samo prirodne ce ostati.(gradite kuce, kupujte kola i ostale stvari) Zato su stare civilizacije samo sa kamenom gradili, prirodni materijal.

    Tako da znaju oni sto ih ceka ako ostanu i dalje u 3D. Prelaskom u 4D, nas dnk ili junk dnk koji cini 80-90% naseg dnk, pocece se sastavljati i formirati dnk od 12 spirala i tada cemo povratiti sve svoje sposobnosti koje su nam oduzete od ovih bica iz 4D, razbili su nam dnk.

    Oni ne zele da mi predjemo u 4D ne samo zato sto se hrane nama, nego zato sto smo i superiorniji od njih kao bica i zato sto zele da preko nase planete ovladaju ostatkom galaksije. Ostala bica koja zive u nasoj galaksiji, posmatraju kako cemo mi odreagovati jer od nas sve zavisi tj njihov opstanak.

    Sve ove informacije su dobijene iz 6 Denziteta, oni ovo nama govore da bi shvatili ko smo i gdije smo i da postanemo svijesni realnosti u kojoj se nalazimo.
    Trenutno ljudi zive u iluziji koju im je nametnula religija i sistem koji je kontrolisan od strane 4D.

    Spavanje ili Budjenje.
    Last edited by Predator2; 15-03-08 at 00:00.

  9. #84
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Predator2 View Post
    Ti nivoi svijesti oznacavaju Svijesnost bica koja se nalaze na tom nivou, inace to su realiteti. Sve sto te okruzuje i vidis je jedan realitet ili realnost sa nase tacke gledista. U nasoj realnosti se nalaze bica 1-3, mi smo 3 po svijesnosti. Isus je bio svijesniji od nas, zasto je poso "na nebo" ne bukvalno na nebo, zato sto sa svojom svijesnoscu i znanjem nije pripadao ovdije, nego vecem nivou. 4 Denzitet je skroz drukciji realitet, neme nista sa nasim, tamo zivi mnogo raznih bica koji su svijesniji od nas. To moze biti druga planeta ili ova nasa ali mi je ne mozemo vidjeti jer nasa svijest nije razvijena za tako nesto. Dusa je svijesna energija, kad umremo nasa dusa ide u 5 Denzitet, tamo sagledavamo koliko smo za zivota naucili i shodno tome idemo u drugi zivot tj radjamo se ponovo i sve tako dok ne postanemo dovoljno svijesni za visi nivo, za nas 4. 6 Denzitet su sjedinjene misaone forme. U njemu su isključivo svjesne energije, koje sve znaju. 7 Denzitet je SVE što jest, odnosno Primarna Kreacija. Neko ga zove Bog, ali mi svi smo dijelovi 7. denziteta. Činimo ga kao djelići ukupne kreacije. Tu ide energija duše koja je kompletirala svoj cjelokupni ciklus i naučila sve moguće lekcije koje postoje...

    Vidis koji je put do boga, svijesnost a ne molitva i vijera. Pogledao si film koji sam stavio pod, imali Boga, vidio si kako se ljudi ophode prema zivotinjama tj bicima 2 denziteta, jer nisu svijesni ko smo mi, tako mi nismo svijesni ko je iznad nas, koji nas na isti nacin tretira, a kako, tako sto nas blokira u razvoju svijesti, putu ka bogu i usavrsavanju.
    1-3 Denzitet je materijalan, 4 denzitet je puno manje materijalan, vise eterican. Ta bica su odgovorna za sva desavanja koja su se zbila tokom nase istorije, ukljucujuci Religiju. Oni raspolazu tehnologijom koju malo ko moze zamisliti i koju danas posijeduju i nasi, ali je koriste u tajnosti.
    Posto zive u realitetu koji je za 360 stepeni drukciji od naseg i gdje vrijeme ne postoji, oni se mogu krecat kroz nase vrijeme i samim tim manipulisat i namjestat dogadjaje sve u svrhu da narod ostane dezinformisan tj da mu se svijest ne razvija. Tu religija radi mnogo dobar posao.

    Zasto zele da narod nije svijestan, da bi ostao na ovom nivou svijesti 3 Denziteta. Zasto bi ga drzao na 3D, zato sto je on bice 4D, zato sto on ne jede hranu kao ljudi, zato sto on konzumira energiju, negativnu energiju. Ljudi u 3D proizvode energiju, zato ga drzi u strahu, ratu, kriminalu... stvorili su takvu situaciju da su ljudi pod takvim efektom da bi zracili negativnu energiju i njome se hranio.
    ALI
    Dolazi novo doba tj prelazak u 4D, Isus treba da dodje da pripremi narod za prelaz, narod treba probudit, treba postati svijestan ako misli preci u 4D. Taj prelaz ce planetu zemlju, njenu prirodu ponovo dovesti u balans, sve vijestacke materije ce nestati, samo prirodne ce ostati.(gradite kuce, kupujte kola i ostale stvari) Zato su stare civilizacije samo sa kamenom gradili, prirodni materijal.

    Tako da znaju oni sto ih ceka ako ostanu i dalje u 3D. Prelaskom u 4D, nas dnk ili junk dnk koji cini 80-90% naseg dnk, pocece se sastavljati i formirati dnk od 12 spirala i tada cemo povratiti sve svoje sposobnosti koje su nam oduzete od ovih bica iz 4D, razbili su nam dnk.

    Oni ne zele da mi predjemo u 4D ne samo zato sto se hrane nama, nego zato sto smo i superiorniji od njih kao bica i zato sto zele da preko nase planete ovladaju ostatkom galaksije. Ostala bica koja zive u nasoj galaksiji, posmatraju kako cemo mi odreagovati jer od nas sve zavisi tj njihov opstanak.

    Sve ove informacije su dobijene iz 6 Denziteta, oni ovo nama govore da bi shvatili ko smo i gdije smo i da postanemo svijesni realnosti u kojoj se nalazimo.
    Trenutno ljudi zive u iluziji koju im je nametnula religija i sistem koji je kontrolisan od strane 4D.

    Spavanje ili Budjenje.



    put do Boga jeste svjesnost, a put do svjesnosti se ostvaruje kroz sebe, molitvu i vjeru, molitva je sredstvo za prociscenje misli jer je ljudski um zagadjen, kod hindusa je to meditacija...a religija je spona izmedju covjeka i Boga, ako postoje poglavari institucija koji su sablonizirali vjernike onda je to druga prica, religije same po sebi ipak nisu problem...
    ovo ostalo oko denziteta mislim da se nazire meta...jos samo treba da se tacno locira a onda i pogodi...
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  10. #85
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ortodox View Post
    put do Boga jeste svjesnost, a put do svjesnosti se ostvaruje kroz sebe, molitvu i vjeru, molitva je sredstvo za prociscenje misli jer je ljudski um zagadjen, kod hindusa je to meditacija...a religija je spona izmedju covjeka i Boga, ako postoje poglavari institucija koji su sablonizirali vjernike onda je to druga prica, religije same po sebi ipak nisu problem...
    ovo ostalo oko denziteta mislim da se nazire meta...jos samo treba da se tacno locira a onda i pogodi...
    Slazem se skroz, s tim da u svezi religije mislim da je ona u proslosti bila neophodna, jer su ljudi tada bili previse nesvjesni i definitivno su trebali neke okvire i smjernice za prociscenje i povecanje svijesti, a u danasnje doba religije jasno gube na znacaju jer su ljudi sve svjesniji, a sto je covjek vise svjestan, manje mu treba religija kao putokaz, posto Bozje vodstvo osjeca direktno u sebi..
    Last edited by odli; 15-03-08 at 11:30.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  11. #86
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Slazem se skroz, s tim da u svezi religije mislim da je ona u proslosti bila neophodna, jer su ljudi tada bili previse nesvjesni i definitivno su trebali neke okvire i smjernice za prociscenje i povecanje svijesti, a u danasnje doba religije jasno gube na znacaju jer su ljudi sve svjesniji, a sto je covjek vise svjestan, manje mu treba religija kao putokaz, posto Bozje vodstvo osjeca direktno u sebi..

    slazem se donekle, ali nisam bas siguran koji covjek je vise svjesniji, dal savremeni ili onaj prije par milenijuma, savremeni covjek je napredovao samo u znanju...recimo Isus je zivio u doba velikog povjerenja, on samo jednom izgovori "ostavi sve i prati me" i ljudi odu za njim bez pogovora, jer to su bili najobicniji ljudi, seljaci,njihov um nije skeptican kao um jednog naucnika, naucnici cio svoj zivot provode u sumnjama,oni ne mogu da povjeruju istinski kao jedan obicni ribar, umovi odabranih Isusovih ucenika pokazivali su samo radoznalost "kazi nam gdje je ovo i kad cebiti ono...", ali oni nisu ulazili u prepirke sa njim vec se samo javlja vid djecije bezazlene radoznalosti, pitaju iz neznanja i ocekuju odgovor da bi ga prihvatili, dok umovi naucnika, filozofa itd...su skepticni, spremni na osporavanje i prepirke sa Isusom, postavljaju pitanja zato sto posjeduju znanje i spremni su na verbalno sukobljabvanje...danasnje vrijeme je vrijeme jednog "trgovca", dok god raste napredak spolja dotle ce rasti siromasenje unutra...
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  12. #87
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svakako da je svjesniji onaj covjek koji ne prihvata bespogovorno sve sto mu se servira...

    Onaj ko prihvati nesto nakon sto je to prethodno dobro provjerio i odvagao, je svakako cvrsci vjernik od covjeka koji ishitreno donosi odluku...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  13. #88
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svjestan covjek ne bira nijednu stranu medalje, nema odmjeravanja, prihvatanja ili neprihvatanja, svjesnost ne poznaje nikakve odluke, to je ono sto je cjelovito i sto zapravo jeste
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  14. #89
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kapiram sta hoces da kazes, ali treba dotle doci.

    Mi ne mozemo biti sigurni da li su ribari iz Hristovog vremena njega prihvatali tako potpuno svjesno, ili ipak nekim neodredjenim feelingom.. Izmedju te dve krajnosti se nalazi proces vjezbanja svijesti putem preispitivanja..
    Last edited by odli; 15-03-08 at 14:07.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  15. #90
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tijelo Ucitelja nije vjecno i poruka je morala da se prenosi preko ucenika, rijeci su na neki nacin morale stici do nas...prilaziti Isusu je kao prilaziti vatri, sto mu je ucenik blizi to ce se vise opariti, i dopustiti da vatra odradi svoj dio posla, prolazi kroz duhovno spaljivanje...lazna religija pomaze da se lako predje iz jedne krajnosti u drugu, istinska religija nudi prevazilazenje pozitivne i negativne krajnosti, ribar se iskreno predao jer kod njega ne postoji ego koji se opire, niti skepticnost uma, kad postaje predanost onda postoji i otvorenost, ucenik je na neki nacin mracna soba koja mora da se provjetri a tama preobrazi u svjetlost, Isusovo prisustvo u ucenicima zasigurno spaljuje sve ono sto ucenik jeste,ego ribara mora biti pokosen samim prisustvom Isusa, dok skeptican um zbog ogromne doze straha od nepoznatog govori samom sebi "ne pustaj nepoznato,zakljucaj se jos vise"...ali na kraju ucenik postaje Ucitelj i nastavlja da poducava, pomoc postoji samo ako se u potpunosti covjek preda, i kada shvati da on "nije" i da je bas to Nepoznato ono sto stvarno "jeste", ali akcenat je na predanosti same po sebi...a nemogucnost odbacivanja ega, straha i zelja su prepreke da dodje do istinskog duhovnog preobrazaja
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  16. #91
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ortodox View Post
    tijelo Ucitelja nije vjecno i poruka je morala da se prenosi preko ucenika, rijeci su na neki nacin morale stici do nas...prilaziti Isusu je kao prilaziti vatri, sto mu je ucenik blizi to ce se vise opariti, i dopustiti da vatra odradi svoj dio posla, prolazi kroz duhovno spaljivanje...lazna religija pomaze da se lako predje iz jedne krajnosti u drugu, istinska religija nudi prevazilazenje pozitivne i negativne krajnosti, ribar se iskreno predao jer kod njega ne postoji ego koji se opire, niti skepticnost uma, kad postaje predanost onda postoji i otvorenost, ucenik je na neki nacin mracna soba koja mora da se provjetri a tama preobrazi u svjetlost, Isusovo prisustvo u ucenicima zasigurno spaljuje sve ono sto ucenik jeste,ego ribara mora biti pokosen samim prisustvom Isusa, dok skeptican um zbog ogromne doze straha od nepoznatog govori samom sebi "ne pustaj nepoznato,zakljucaj se jos vise"...ali na kraju ucenik postaje Ucitelj i nastavlja da poducava, pomoc postoji samo ako se u potpunosti covjek preda, i kada shvati da on "nije" i da je bas to Nepoznato ono sto stvarno "jeste", ali akcenat je na predanosti same po sebi...a nemogucnost odbacivanja ega, straha i zelja su prepreke da dodje do istinskog duhovnog preobrazaja
    Da da, bas tako...

    "prilaziti Isusu je kao prilaziti vatri, sto mu je ucenik blizi to ce se vise opariti, i dopustiti da vatra odradi svoj dio posla, prolazi kroz duhovno spaljivanje
    "Uciteljeva vatra" su zapravo njegove rijeci istine koja cesto boli ucenikov ego; egu je cesto jako tesko cuti i poslusati istinu o pravoj slici njega, jer ona znaci da treba da se mijenja, a sto je ego jaci, teze mu je i bolnije da se mijenja...
    Zato su nasi duhovni ucitelji u zivotu cesto upravo one osobe koje nam je najteze cuti...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  17. #92
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Ako podjemo od cinjenica da je svijet oko nas u potpunoj ravnotezi (mehanickoj, toplotnoj, ...), da svakoj svjetlosti odgovara neka tama, da svakom uzlasku odgovara neki silazak, ... i da je strah antipod ljubavi; uzevsi u obzir pravilo da ako se ne plati na mostu, plati se na cupriji:

    Da li je zivot u strahu nacin da se dodje do ljubavi, ili je mozda zivot u ljubavi dovoljan razlog da bi se strahovalo?

    I, na kraju, da li Bog zahtijeva da ga se plasimo da bi ga voljeli? Jer, u suprotnom, ako ga samo volimo, nema ravnoteze.
    Ljubav nije emocija simm.
    Ljubav je stanje svijesti.

    Ljudsko biće je zatvoreno u vozilu tijela kroz male otvore koje zovemo čula viri u ovaj svijet, odvojeno od božanskog izvora. Ne poznajući ni samog sebe tko je i što je i odakle dolazi, ni svijet u kojem se našao čovjek prirodno osjeća strah. Strah za svoje tijelo, strah od smrti, strah od budućnosti, strah od patnje, strah od nepoznatog, strah od gubitka itd.

    Strah je imanentan životu na zemlji. Njegov polaritet je hrabrost.

    Ljubav je božansko stanje svijesti. Ona je bez polariteta.

    Tko god ti kaže da se treba plašiti Boga pokušava te ograničiti i manipulirati tobom kroz najmračnije ljudske emocije.

  18. #93
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jelena Ivanjicki View Post
    Ljubav nije emocija simm.
    Ljubav je stanje svijesti.

    Ljudsko biće je zatvoreno u vozilu tijela kroz male otvore koje zovemo čula viri u ovaj svijet, odvojeno od božanskog izvora. Ne poznajući ni samog sebe tko je i što je i odakle dolazi, ni svijet u kojem se našao čovjek prirodno osjeća strah. Strah za svoje tijelo, strah od smrti, strah od budućnosti, strah od patnje, strah od nepoznatog, strah od gubitka itd.

    Strah je imanentan životu na zemlji. Njegov polaritet je hrabrost.

    Ljubav je božansko stanje svijesti. Ona je bez polariteta.

    Tko god ti kaže da se treba plašiti Boga pokušava te ograničiti i manipulirati tobom kroz najmračnije ljudske emocije.
    Apsolutno je netacno da ljubav nije emocija....

  19. #94
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jelena Ivanjicki View Post
    Ljubav nije emocija simm.
    Ljubav je stanje svijesti.

    Ljudsko biće je zatvoreno u vozilu tijela kroz male otvore koje zovemo čula viri u ovaj svijet, odvojeno od božanskog izvora. Ne poznajući ni samog sebe tko je i što je i odakle dolazi, ni svijet u kojem se našao čovjek prirodno osjeća strah. Strah za svoje tijelo, strah od smrti, strah od budućnosti, strah od patnje, strah od nepoznatog, strah od gubitka itd.

    Strah je imanentan životu na zemlji. Njegov polaritet je hrabrost.

    Ljubav je božansko stanje svijesti. Ona je bez polariteta.

    Tko god ti kaže da se treba plašiti Boga pokušava te ograničiti i manipulirati tobom kroz najmračnije ljudske emocije.
    Prvo, ljubav jeste emocija.
    Drugo, ne slazem se sa tim da je hrabrost polaritet strahu jer smatram da hrabri itekako osjecaju strah ali se njihova hrabrost ogleda u pravo u tome sto se suocavaju sa njim.
    Trece, kao sto sam ranije puno puta rekla, strah je vrlo konkretan a kad se plasis buducnosti to je strepnja jer se plasis neizvjesnosti.

  20. #95
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Apsolutno je netacno da ljubav nije emocija....
    Ljubav nije emocija. Ona je stanje svijesti koje je povezano sa našom najdubljom prirodom. Osim toga ona je znak da smo iz malog zatvorenog JA ušli u stanje MI, odnosno da smo probili kroz kavez naše izoliranosti. Bez obzira na sve filozofije i istine jedina stvar u koju se možemo zakleti je da postoji JA u tijelu i ostatak svijeta odnosno NE JA van mog tijela. Ljubav učini da postanemo MI i da se stapamo kroz nju sa drugim bićima. Ljubav prate emocije čežnje, žudnje, strepnje pa zato ljudi misle da je ljubav emocija. Sama ljubav je jedno veliko slatko prekrasno otvaranje, ali ne i emocija.

    Eto :-) .... tako ja to vidim....

  21. #96
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jelena Ivanjicki View Post
    Ljubav nije emocija. Ona je stanje svijesti koje je povezano sa našom najdubljom prirodom. Osim toga ona je znak da smo iz malog zatvorenog JA ušli u stanje MI, odnosno da smo probili kroz kavez naše izoliranosti. Bez obzira na sve filozofije i istine jedina stvar u koju se možemo zakleti je da postoji JA u tijelu i ostatak svijeta odnosno NE JA van mog tijela. Ljubav učini da postanemo MI i da se stapamo kroz nju sa drugim bićima. Ljubav prate emocije čežnje, žudnje, strepnje pa zato ljudi misle da je ljubav emocija. Sama ljubav je jedno veliko slatko prekrasno otvaranje, ali ne i emocija.

    Eto :-) .... tako ja to vidim....
    Ljubav je emocija i kao takva je iracionalne prirode a to je ono sto ti nazivas "najdubljom prirodom". Svijest joj samo pomaze(a Boga mi i odmaze) da se kroz ponasanje covjeka kao racionalnog bica ljubav ucini zivom a ne nijemim oblikom iskazivanja. Dakle, ne moze se govoriti da je ljubav samo stanje svijesti jer jedno bez drugoga ne bi imalo smisla. S obzirom da imamo jako slicno vidjenje ljubavi "JA koje se pretace u MI" tu ne bih nista dodavao i oduzimao.

    Pozdrav.

  22. #97
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jelena Ivanjicki View Post
    Osim toga ona je znak da smo iz malog zatvorenog JA ušli u stanje MI, odnosno da smo probili kroz kavez naše izoliranosti. Bez obzira na sve filozofije i istine jedina stvar u koju se možemo zakleti je da postoji JA u tijelu i ostatak svijeta odnosno NE JA van mog tijela. Ljubav učini da postanemo MI i da se stapamo kroz nju sa drugim bićima. Ljubav prate emocije čežnje, žudnje, strepnje pa zato ljudi misle da je ljubav emocija. Sama ljubav je jedno veliko slatko prekrasno otvaranje
    Tacan opis.

    Ljubav znaci osjecanje drugih i otovrenost duse, i dok god je nasa dusa otvorena, osjecaj ljubavi ne moze da prestane; taj osjecaj prestaje onoga trenutka kada dushu i svijest za drugoga zatvorimo.. Ne prestaje ljubav kao takva, ona uvijek zivi, nego se samo ljudi za nju zatvaraju...

    Inace mislim da ljubav obuhvata cijelo ljudsko bice sa svim njegovim svojstvima: i emocijama i razumom i voljom - tek tada je kompletna i zrela.
    Last edited by odli; 24-03-08 at 10:49.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pravoslavni HodoČasnici Slave Svetu Petku
    By Regi in forum Religija i filozofija
    Replies: 34
    Last Post: 24-10-05, 14:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •