Results 1 to 16 of 16

Thread: Crna Gora - taoc Kosova i Srbije

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Crna Gora - taoc Kosova i Srbije

    Referendum ostavite po strani

    Evropska unija smatra da se "možda kroz trojni dogovor" Srbije, Crne Gore i Kosova koji će prevashodno imati za cilj ekonomsku integraciju u duhu "evropske perspektive" i pridruživanja EU, mora tražiti rješenje za budući položaj Kosova i odnosa Crne Gore prema zajedničkoj državi sa Srbijom i zato "treba zasad ostaviti po strani pitanje referenduma u Crnoj Gori". To je juče, u Briselu, agenciji Beta izjavio, šef holandske diplomatije, predsjedavajući Savjeta ministara EU, Bernard Bot, koji je naglasio da EU najveću pažnju pridaje stabilnosti cijelog regiona i ne želi njegovo dalje rasparčavanje.

    =========================================

    Sad zele da nas uguraju u neki federativni savez (koji niko ne zeli)? Predlozio bih tim istim zvanicnicima da oni osnuju taj isti savez sa Srbijom i Kosovom. Znaci predlazem savez: Portugal, Holandija, Srbija i Kosovo u cilju ekonomskih integracija i "evropske perspektive".

    Koje gluposti, boze moj.

    Sad mi da ispastamo zbog zbog nekakvih evropskih perspektiva. Kako bi bilo da se malo spuste na zemlju (preferabilno kod nas), pa da iz nase perspektive uvjere da je ovo, sto predlazu, cista glupost.

    Nadam se da ce nasi zvanicnici odgovoriti primjerno na ovakav cinizam.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malo teksta sa PCNEN-a.:

    Dzon Keri obecava ubrzano rjesavanje statusa Kosova
    Pise: BBC


    Kandidat Demokratske partije na predsednickim izborima u SAD Dzon Keri u petak je izdao saopstenje, namenjeno prevashodno biracima albanskog porekla, u kojem je, najavio da ce, u slucaju pobede na izborima, Amerika ponovo preuzeti lidersku ulogu na Balkanu, a posebno na Kosovu.

    U Kerijevom saopstenju se obecava ubrzavanje resavanje konacnog statusa Kosova, odbacuje bilo kakva podela te teritorije duz etnickih granica i ocenjuje da “narod Kosova mora da sam odluci o svojoj buducnosti i sistemu upravljanja”.

    Trenutna nejasna situacija samo pogoduje ekstremistima i gura region u bezakonje i kriminal, tvrdi se u saopstenju predsednickog kandidata Demokratske stranke Dzona Kerija.

    Server: Holbruk za ubrzano resavanje kosovskog pitanja

    Danijel Server, strucnjak za Balkan vasingtonskog Instita za mir ocenjuje da bi, ukoliko ostane na vlasti, Busova administracija bila zadovoljna svakim dogovorom Pristine i Beograda ukoliko on ne bi ugrozio suverenitet Makedonije ili Bosne i Hercegovine.

    “Mislim da medju Republikancima i Demokratama postoji ogromna razlika o pitanju Kosova. Republikanci u praksi nisu agresivno pokusali da rese problem Kosova. Zadovoljili su se odlaganjem tog pitanja i njegovim izbegavanjem. U Demokratskoj stranci postoji nekoliko vaznih licnosti, medju kojima je i gospodin Keri, koje u smatraju da se resavanje tog problema vise ne moze odlagati, niti zanemarivati”, rekao je Danijel Server za BBC.

    Server kaze da Demokrate zele da se imenuje specijalni izaslanik, koji bi ubrzao resavanje konacnog statusa Kosova, kao sto je Senator Bajden obrazlozio pre nekoliko dana u urednickom komentaru u Vasington Tajmsu, a Dzon Keri potvrdio.

    “Ne treba ni napominjati da se sa takvom politikom slaze i Ricard Holbruk”, rekao je Server.

    Za Demokrate najvaznije pitanje granica
    Danijel Server naglasava da u diplomatskoj zamisli resavanja kosovskog pitanja americke Demokratske stranke jedno od najvaznijih pitanja definicija granica.

    “U SAD se pravi razlika izmedju “pomeranja granica kako bi se na neki nacin izaslo u susret postojecim etnickim podelama” i “promene statusa samih granica”. Amerikanci su mnogo spremniji da pristanu na promenu statusa granica nego na prvu opciju”, kaze Server.

    On objasnjava da promena statusa granice moze da ima razlicita tumacenja, a da bi u slucaju Kosova mogla da znaci da Kosovo postane republika u okviru Srbije i Crne Gore, ili nezavisnost, ali i druge opcije.

    Konfederalno resenje za Kosovo tesko primenjivo

    Danijel Server je skeptican prema nagovestajima holandskog sefa diplomatije Bertranda Bota, izrecenim u ponedeljak posle ministarskog sastanka Evropske unije u Briselu, da bi konacno resenje za status Kosova moglo da bude pronadjeno u nekom konfederalnom uredjenju.

    Server objasnjava da se konfederacija kao zajednica ravnopravnih clanica ne bi dopala kosovskim Albancima, ali da ni Srbi ni Crnogorci ne bi bili spremni da prihvate ravnopravnu zastupljenost Kosova.

    “Mozete li da zamislite situaciju u kojoj bi predsednik zajednice bio Crnogorac, a premijer Albanac sa Kosova? Oni koji zele da zadrze Kosovo, obicno ne razradjuju na koji nacin bi kosovski Albanci u tom slucaju bili zastupljeni”, rekao je Danijel Server, strucnjak za Balkan vasingtonskog Instituta za mir za BBC.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bot lupeta. Sada kaze da nije mislio na Kosovo, kada je govorio o konfederaciji, vec o Srbiji i Crnoj Gori. Kakva mu sad konfederacija pada na pamet, kada vec postoji drzavno uredjenje definisano ustavnom poveljom.

    Bot nije predlozio konfederaciju
    Sef holandske diplomatije i predsjedavajuci Evropske unije Bernard Bot nije predlozio konfederaciju Kosova, Srbije i Crne Gore, rekli su za danasnji broj pristinskog dnevnika “Zeri” izvori u Evropskoj uniji. List navodi da su takvu interpretaciju Botove izjave odbacili zvanicnici EU zaduzeni za Balkan i predstavnici holandskog Ministarstva spoljnih poslova. Pozivajuci se na izvore u EU, “Zeri” pise da su novinari pogresno interpretirali Bota i da on, “kada je govorio o konfederaciji, nije govorio o Kosovu, vec o Srbiji i Crnoj Gori”.
    Portparol predsjednika Kosova Muhamed Hamiti izjavio je za “Zeri” da je konfederacija Kosova, Srbije i Crne Gore “neprihvatljiva” i da “druge zemlje u regionu ne mogu odrediti sudbinu Kosova”.

    Bot je u Briselu izjavio da je prilikom nedavne posjete Pristini razgovarao o vise zamisli za buduce rjesenje za Kosovo i da je tom prilikom pomenut i “belgijski model” etnicko-jezickog uredjenja zemlje i “neko rjesenje na belgijski nacin, dakle neka vrsta konfederacije”. Holandski ministar je dodao da “nije samo u pitanju status Kosova, jer je u igri i Crna Gora” i da zato ne moze dati “nikakav zakljucak”.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa sto bi to a ? aj kad ste vi dukljanski separatisti tako VELIKE DEMOKRATE I POZNATI I JUNACI............................... sto vam be daju vise taj referendum no kazu da je bolje sa srbijom .? zasto to kad ste vi tako jaki i jake demokrate uticajne pametne..... A MORA DA SMO MI VELJESERBALJI POTPLATILI OVE EVROPLJANE DA NE DAJU REFERENDUM BUHAHAHA

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Od kad sam na ovim forumima, ja pricam o tome da Evropa forsira zajednicku drzavu sa Srbijom ne zato sto je to dobro za Crnu Goru i Srbiju, vec zato sto je u takvo resenje najlakse "ugurati" konacno resenje Kosova. Evropa izgleda ne preza ni od direktnih ucjena da bi zadrzala postojece stanje.

    Medjutim, Amerika tu ima kudikamo drugaciji stav. Ne treba se zavaravati ni da Amerika gleda blagonaklonije na pitanje crnogorske nezavisnosti zato sto postuje pravo Crnogoraca na samoopredjeljenje(iako je Makarije u Crnoj Gori stampao Oktoih u vrijeme kad je Kolumbo jos uvijek mislio da je otkrio zapadni put za Indiju), vec zato sto je mozda njima vise u interesu da vide Kosovo nezavisno.

    Bilo kako bilo, trebalo bi Crnu Goru izuzeti iz Srijanskih zavrzlama sa Kosovom, Hagom i sl. , jer mi s tim nemamo nista...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ada ajde raspisite ga vise sto chekate ... ajde da se oprobamo ...nema ljeba od priche vase bolesne uzaludne :wink:

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nijesam za nijednu opciju!!!
    Ali CGori ne treba REFERENDUM, posto je vec nezavisna, sve im je odvojeno,cak i postoje jace granice no Berlinski zid izmedju CGore i Bratske Srbije, svese odavno zna? ove godine Zastava ,grb i Himna, dogodine zvanicno NEZAVISNA SVJETSKI PRIZNATA C.GORA.

    No se bolje pripremajte na to davas ne iznenadi, u ovo vjerujte posto je na Agendu.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pravu si. Slično stanje vlada i u Boki budući da je ona sada i fizički odsečena od Crne Gore. Otkako je profunkcionisao put Herceg Novi - Trebinje, zaboravili smo kako izgleda Podgorica i Kanjon Morače. :roll:

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Karma ,kuda cete vi izbjeglice dolazit u Boku :lolblue: :lolblue: :lolblue: Udaricemo vi mi tarife da ce vi se smucit dolasku u CG !! No na "vase :lolblue: "KOSOVO;pa tamo prosipljite serbaljstvo koko ve volja :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :ass: :burp:

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ti upravo navedoh put kojim se služimo, no vidim ti se praviš Englez...

    ...već oprobana taktika MonteNigera :wink:

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    brzi - korektno od tebe - nemam nista protiv toga sto si rekao a ne ka ova dvojica .... :roll: - nista protiv zastave nezavisne .....nista ali imam preko koga se to radi ! to donose ljudi iz kriminala sverca mutnih poslova - takvu nezavisnu ne zelim zaista - dje te coek moze ubit metkom u glavu i odlezi mjesec dana i izadje mrtva ladan u kafic posle 20 dana :wink: banja ! takvih sucajeva je masu...u cg !sto je zalosno za ovu vlast !
    dakle da pojasnim - najsrecniji bih bio kad bi se vlast promjenila npr kad bi moglo bit vakoo gzp lscg ns sns i da bude nezavisna i da bude takva vlada - onda bi ja bio srecan vi dobili nezavisnu , ja dobio promjenu vlasti i bingo ali opet ne kapiram i sam velis da je vlast odvojena i ovako od srbije u svakom smislu i ima ime MONTENEGRO - I sve samostalno ne znam sto vise treba ... al aj vijecemo i to ! :wink:

  12. #12
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam protiv sadašnje vlasti.Ali ne znam ni koliko bi bila dobra naredna da dođe.
    Kada je Nikola Pašić na predizbornom skupu negdje u Šumadiji (nisam siguran tačno gdje) počeo da drži govor,masa masa je počela da viče:"Lopove,lopove...",a on je samo stao i rekao:"Jesam,lopov sam!",i nastavio,"Samo da znate da sam se ja već nakr'o a ko god drugi dođe pokrašće vas još više!" I on na kraju tu pobijedi ubjedljivo...
    E ja se boijm da bi bilo tako ko kod da dođe jer smo mi takvi(Crnogorci,Srbi,Bošnjaci, za koga se god smatrate).Trenutna vlast se nakrala,i još krade,SNP je krao zajedno dok je bio sa DPS i od ex savezne vlade,LSCG je toliko ucjenjivala DPS da su članovi malog kabineta milioneri skoro,ovi te pare dizali od naroda,NS sa nakrala dok je bila u vladi (one silne afere..),GZP:medojević je na sumnjiv način dobio neke stanove od Duvanskog kombinata i ima neke sumnjive donacije,SNS je jedina koja o kojoj ne znam ništa.Mada o njoj mogu da kažem da ima previše radikalan i pomalo fašicoidan stav...
    Ovdje nema normalne vlasti,a ni opozicije...

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    Ja ti upravo navedoh put kojim se služimo, no vidim ti se praviš Englez...

    Ma i tu ve nevole no ajd, vi ste vazda izigravali zrtve !
    Vec oprobana taktika serbaljskoGedzovanskoga klana :wink:

    ...već oprobana taktika MonteNigera :wink:

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evp ja cu ti dat jedan dokaz za to da bi moglo bit bolje vlasti od ove i da se nebi krallo - u budvanskoj opstini - dok je bio dps - nista nije radilo niti se sto pravilo - a kad su pokupili prnje i izgubili izbore dosla je koalicija lscg ns snp ! i da znash da su opstinu zatekli u dugu od milion eura ! :wink: e sad ko god je realan vidi da je u budvi dosta toga bolje - vodosnadbjevanje - dosta toga je ucinjeno da bi imali bolje vode, magistrala i putevi se prave svaki dan i sve se zavrsi u datom roku kad se i obeca , SEMAFORI prvi put rade od pocetka ljeta vazda bez prestanka i to je neko olaksanje , a dok bi dps strunuli su ! opstina pomaze razna kulturna drustva i organizacije i desavanja... s tim sto nema nikakvih dugova ! eto to ti je druze dokaz da se moze !
    p.s te budalastine sto pise iz dana u dan ,karma , grad h..... vi momci ste zasluzili ban odavno ,ne znam koji **** postujete vise kad samo psujete i pljujete ! :idea:

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Manijak, da smo svi ovdje iz Pljevalja, pa da ne idemo do BD bez jednom u 2-3 godine - ajde-de. Ali definitivno imam dobar uvid u stvari da bih vidio da pricas gluposti. Ako bi bio ljubazan, pa da mi kazes koliko je i sta opstina konkretno finansirala, kad je u pitanju vodosnadbijevanje?! Za semafore priznajem, to je zbilja ogroman pomak naprijed... Osim toga, i dalje divlja gradnja cvjeta, i dalje setaliste lici na srbijanski vasar(valjda da se oni sa Juzne pruge osjecaju kao kod kuce). Dalje, mislim da Budva trenutno ima vise rampi za parking od Podgorice, jer sta god se moglo ogradit i naplatit - ogradjeno je. Po kakvim cijenama te parkinge naplacuju - to je druga prica.

    I molim te, mani se price o magistralama i putevima, jer ni jedan metar bilo koje magistrale ili puta nije finansirala budvanska opstina.

  16. #16
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    manijak! znam dasi iz budve, i datije budva najljepsa jate razumijem, no nedaj boze da nekome pocne goret kuca ili stan, niko nebi mogo pric daje ugasi. dasam ja na vlasti, pola budve bih srusijo, posto suje pravili bez ikakvog projekta i plana, a narocito otkad nije DPS no taj vas gradonacelnik , doduse nebi tvoj stan dirao postosmo prijatelji

    manijak sve opcije prihvacam, u vezi politike osim LS i NS to nikako nemogu da svarim to i nijesu nikakve partije, ama vidji Zivkovica i Soca, prave seljacine bez ikakvih ideja i programa, gledam prije nedjelju dana onod starog Bojovica setase po Baosicu potsecame na pijacu konja, pa zar ovakvi danam vladaju CGorom, daj brate ne zajebavaj, pa tisi toliko intelegentan da vidis ocemu ja pricam.
    ja samo vidim od politicara u CGoru koji je mogu donekle vodit ito: Milo Djukanovic, N.Medojevic, P.Bulatovic,R.Krivokapic, D.Kujovic .mozda Ivanisevic, ne vise daja znam, ali ovoje samo moja procjena,
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •