Results 1 to 21 of 21

Thread: Amfilohije vs. Artemije

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Amfilohije vs. Artemije

    ARTEMIJE EPISKOP RAŠKO-PRIZRENSKI
    BEZ SARADNJE SA MISIJOM EU

    EPARHIJA raško-prizrenska ostaće verna odluci episkopa Artemija i neće obavljati komunikaciju sa "bezakonom misijom EU i lažnim šiptarskim institucijama", saopštila je u sredu Informativna služba ove eparhije SPC.
    U svom reagovanju na stav mitropolita Afilohija, episkop Artemije ocenio je da je "mitropolit načinio kanonski prekršaj direktno se mešajući u poslove episkopa i eparhije za koju nije nadležan". Nazivajući njegovo ponašanje "neprimerenim".
    - Mitropolit je sebi daje za pravo, kao da upravlja SPC mimo postojećih episkopa, što nije dopušteno - kaže Artemije.- Takvo njegovo javno iznošenje stava mom sveštenstvu i monaštvu podstrek je na neposlušnost i pobunu protiv svog episkopa, što je nedopustivo u životu Crkve.
    U Eparhiji raško-prizrenskoj, podseća vladika Atremije, sa iznenađenjem i rezignacijom primljena je i mitropolitova izjava da "bez te komunikacije sa Euleksom ne bi bio moguć ni opstanak našeg naroda, svetinja i svih onih koji ovde žive". Ova eparhija SPC u sredu je javnosti uputila saopštenje u kojem se navodi da se "iza ovih olako i nepromišljeno izrečenih izjava Njegovog visokopreosveštenstva krije pre svega duboko nepoznavanje situacije na KiM".
    U saopštenju stoji i da "ovako zabrinjavajuća i nasilna Amfilohijeva izjava predstavlja grubo mešanje u unutrašnje stvari Eparhije raško-prizrenske i bezobzirno gaženje vekovnih kanona o ustrojstvu Crkve. Ovaj istup i izjava mitropolita Amfilohija predstavljaju pokušaj pravdanja dosadašnjih mnogobrojnih propusta i pogrešnih poteza koji su pod njegovim uticajem povlačeni od strane svetog Sinoda, kako bi se istrajavanjem na već trasiranom kursu, iako pogibeljnom za srpski narod i srpske interese, stvorio privid uspešnosti i ispravnosti".
    Izjavom u Pećkoj patrijaršiji, Njegovo visokopreosveštenstvo, iako građanin druge države (da li i ostali članovi Sinoda?), direktno se svrstalo ne samo protiv stava nadležnog episkopa Artemija, nego i Vlade i Narodne Skupštine Republike Srbije, koji su bezakonu tvorevinu nastalu 17. februara otvoreno nazvali "lažnom državom".



    AMFILOHIJE RADOVIĆ , AMBICIOZNI CRNOGORAC KOJI SE SVESRDNO TRUDI DA I POSLJEDNJA FOTELJA U SRBIJI DOBIJE CRNOGORSKI NASLON , PADE U NEMIKLOST VLADIKE KOSOVSKOGA ARTEMIJA A POVOD JE RISTOVO ŠUROVANJE SA ZAPADOM.
    ISKRENO GOVOREĆI , NEMA CRNOGORCA KOJI SE NE RADUJE KADA RISTO PRAVI PODJELE MEĐU SRPSKOM BRAĆOM. KLADIM SE U PEDESET HILJADA DINARA(ma koliko to bilo) DA ĆE IH RISTO POTROVATI I NA KRAJU ZAUZETI TRON SVETOGA SAVA. ... a što vi mislite...
    Brooclyn Forever !

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko zna na sta ce to sve izic kad KPC (Kosovska Pravoslavna Crkva, KOC- Kosova Ortodox Church) krene u osvajanje vjekovne kosovske tradice i hriscanskih kosovskih svetinja od Artemizija i slicnih. Nije njega mitropolit lose naucio, zna on najbolje kad treba da se podrzi milo a kad nedrago.
    SPES MEA IN DEO EST

  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisu oni nikakva sveštena lica - već POLITIČARI

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni vishe nishta nije jasno! Chika Sreto autolimar, kaze da je Kosovo sad nezavisno, a komshija Jocke iz ulaza do, svako jutro viche Kosovo je Srbija. Ja sam najblaze recheno zbunjen... Jos posle ovog' cuda s' AmfilohijOm i ArtemijOm, sam jos zbunjeniji no sto sam bio. Ako Amfilohije postane OvO umjesto Pavla, oce li i dalje dolazit' da pjeva i prica na nastupe u PG?! Moram popit' vode...
    Last edited by Luximus; 07-03-08 at 05:46.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kozak View Post
    ARTEMIJE EPISKOP RAŠKO-PRIZRENSKI
    BEZ SARADNJE SA MISIJOM EU

    EPARHIJA raško-prizrenska ostaće verna odluci episkopa Artemija i neće obavljati komunikaciju sa "bezakonom misijom EU i lažnim šiptarskim institucijama", saopštila je u sredu Informativna služba ove eparhije SPC.
    U svom reagovanju na stav mitropolita Afilohija, episkop Artemije ocenio je da je "mitropolit načinio kanonski prekršaj direktno se mešajući u poslove episkopa i eparhije za koju nije nadležan". Nazivajući njegovo ponašanje "neprimerenim".
    - Mitropolit je sebi daje za pravo, kao da upravlja SPC mimo postojećih episkopa, što nije dopušteno - kaže Artemije.- Takvo njegovo javno iznošenje stava mom sveštenstvu i monaštvu podstrek je na neposlušnost i pobunu protiv svog episkopa, što je nedopustivo u životu Crkve.
    U Eparhiji raško-prizrenskoj, podseća vladika Atremije, sa iznenađenjem i rezignacijom primljena je i mitropolitova izjava da "bez te komunikacije sa Euleksom ne bi bio moguć ni opstanak našeg naroda, svetinja i svih onih koji ovde žive". Ova eparhija SPC u sredu je javnosti uputila saopštenje u kojem se navodi da se "iza ovih olako i nepromišljeno izrečenih izjava Njegovog visokopreosveštenstva krije pre svega duboko nepoznavanje situacije na KiM".
    U saopštenju stoji i da "ovako zabrinjavajuća i nasilna Amfilohijeva izjava predstavlja grubo mešanje u unutrašnje stvari Eparhije raško-prizrenske i bezobzirno gaženje vekovnih kanona o ustrojstvu Crkve. Ovaj istup i izjava mitropolita Amfilohija predstavljaju pokušaj pravdanja dosadašnjih mnogobrojnih propusta i pogrešnih poteza koji su pod njegovim uticajem povlačeni od strane svetog Sinoda, kako bi se istrajavanjem na već trasiranom kursu, iako pogibeljnom za srpski narod i srpske interese, stvorio privid uspešnosti i ispravnosti".
    Izjavom u Pećkoj patrijaršiji, Njegovo visokopreosveštenstvo, iako građanin druge države (da li i ostali članovi Sinoda?), direktno se svrstalo ne samo protiv stava nadležnog episkopa Artemija, nego i Vlade i Narodne Skupštine Republike Srbije, koji su bezakonu tvorevinu nastalu 17. februara otvoreno nazvali "lažnom državom".



    AMFILOHIJE RADOVIĆ , AMBICIOZNI CRNOGORAC KOJI SE SVESRDNO TRUDI DA I POSLJEDNJA FOTELJA U SRBIJI DOBIJE CRNOGORSKI NASLON , PADE U NEMIKLOST VLADIKE KOSOVSKOGA ARTEMIJA A POVOD JE RISTOVO ŠUROVANJE SA ZAPADOM.
    ISKRENO GOVOREĆI , NEMA CRNOGORCA KOJI SE NE RADUJE KADA RISTO PRAVI PODJELE MEĐU SRPSKOM BRAĆOM. KLADIM SE U PEDESET HILJADA DINARA(ma koliko to bilo) DA ĆE IH RISTO POTROVATI I NA KRAJU ZAUZETI TRON SVETOGA SAVA. ... a što vi mislite...

    GOSPODI POMILUJ !

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PERPER View Post
    GOSPODI POMILUJ !

    ili što bi rekao veliki TONĆI PRAZZI .. alelluja, popilo se...
    Brooclyn Forever !

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ah taj amfilohije vazda svdju u narod unese meni je baba pricala da su nekad popovi mirli ljude a onaj uprorno tarzi neko zlo njega treba protjrati sa svijeta poslati ga na mars no i tako bi opet zavadio

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    a shto je to ta\chno amfilohije izvalio, shto ga ovaj drugi proziva?

  9. #9
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    766
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno je da je to bila samo obicna medijaska insinuacija, koja je "zapecacena" pa bi mogao i ovaj topik isto...

  10. #10
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    draga gospodo nijeste dobro upuceni!
    ni do kakvog sukoba nije doslo, ta izjava iz rasko/prizrenske eparhije je bila odgovor na pogresno prenijetu izjavu mitropolita amfilohija, i tanjug se izvinuo mitropolitu, tako da prije nego sto pocnete da napadate mitropolita dobro provjerite o cemu je rijec.
    ne unosi on nikakav razdor medju srbe!

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shupately View Post
    draga gospodo nijeste dobro upuceni!
    ni do kakvog sukoba nije doslo, ta izjava iz rasko/prizrenske eparhije je bila odgovor na pogresno prenijetu izjavu mitropolita amfilohija, i tanjug se izvinuo mitropolitu, tako da prije nego sto pocnete da napadate mitropolita dobro provjerite o cemu je rijec.
    ne unosi on nikakav razdor medju srbe!
    povrace li risto ?

    chuo sam i da ima proliv od kako je fico pobijedio

  12. #12
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo View Post
    povrace li risto ?

    chuo sam i da ima proliv od kako je fico pobijedio
    e jes, jes, i ja to chuh. i moze samo smoki i argo supicu da jede...

  13. #13
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo View Post
    povrace li risto ?

    chuo sam i da ima proliv od kako je fico pobijedio
    Sto bi povraćao kad Filip i Amfilohije imaju zajednickih slika u albumu više nego ja eura u džepu. Slična ideologija ali razlika u vokabularu i ophodjenju.
    E pita me neposredno prije ovih izbora izvjesni gospodin iz Kotora (inače otac jednog od visokih političara SDP-a, da ne pominjem poimenice), je li moguće Saša da si potpisao listu za onoga Medojevića, kakav si ti to Crnogorac. A pored njega isto jedan Oravčanin, funkcioner u skupštini opštine Kotor, namrgodio se pud mene ka' da sam na prijeki sud pa sve podbada, dokazuje se pred starijim gospodinom. A ja im odgovaram, znajući da je sin od mojeg sagovornika ulazio u novinske polemike sa Amfilohijem: A što ću, nemadoh koga drugo, pa Filip se slikao zajedno sa Amfilohijem a ja u istu pinjatu ne mogu sa takvima.
    Nijesu mi više rekli ni riječi.
    [email protected]
    067/518-983
    IT Market: pitajte, zovite, p.m.-ujte, e-mail-ujte

  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo View Post
    povrace li risto ?

    chuo sam i da ima proliv od kako je fico pobijedio

    Potpuno očekivano od ''vaše vrste'', kulturno, civilizovano, demokratski, pametno, osjećajno, vispreno, tolerantno i razumno ponašanje i pripovijedanje.

    Koliko ljudi mogu biti prizemni i izgovarati bilo što ne plašeći se ni Boga ni sebe.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sasa.mne View Post
    Sto bi povraćao kad Filip i Amfilohije imaju zajednickih slika u albumu više nego ja eura u džepu. Slična ideologija ali razlika u vokabularu i ophodjenju.
    E pita me neposredno prije ovih izbora izvjesni gospodin iz Kotora (inače otac jednog od visokih političara SDP-a, da ne pominjem poimenice), je li moguće Saša da si potpisao listu za onoga Medojevića, kakav si ti to Crnogorac. A pored njega isto jedan Oravčanin, funkcioner u skupštini opštine Kotor, namrgodio se pud mene ka' da sam na prijeki sud pa sve podbada, dokazuje se pred starijim gospodinom. A ja im odgovaram, znajući da je sin od mojeg sagovornika ulazio u novinske polemike sa Amfilohijem: A što ću, nemadoh koga drugo, pa Filip se slikao zajedno sa Amfilohijem a ja u istu pinjatu ne mogu sa takvima.
    Nijesu mi više rekli ni riječi.
    Saša,

    ako sam ja rođen u CG, moj otac, đed, prađed i sva moja linija je ukorijenjena u Crnoj Gori, a ja jednako kao i moji predci stavljam znak jednakosti crnogorac srbin, i jednako mislim da baštinim vrijednosti pravih crnogoraca svojih predaka. Kad je sve to tako treba li da smatram sebe ''lošim'' crnogorcem ili srbinom ako nijesam u kalupu razmišljanja da je samo ''dobri'' crnogorac onaj koji glasa režim.

    Nešto mi je sve to prilično ''trulo'' e je mnogo pa da je i od SDP-a. Njihova norma crnogorskih vrijednosti ne proteže se dulje od njihovog novčanika. Nakon svega toga slaviti bilo čiju pobjedu na političkom polju, još je slaviti kao nacionalnu ''malo je mnogo''.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ROVCA View Post
    Saša,

    ako sam ja rođen u CG, moj otac, đed, prađed i sva moja linija je ukorijenjena u Crnoj Gori, a ja jednako kao i moji predci stavljam znak jednakosti crnogorac srbin, i jednako mislim da baštinim vrijednosti pravih crnogoraca svojih predaka. Kad je sve to tako treba li da smatram sebe ''lošim'' crnogorcem ili srbinom ako nijesam u kalupu razmišljanja da je samo ''dobri'' crnogorac onaj koji glasa režim.

    Nešto mi je sve to prilično ''trulo'' e je mnogo pa da je i od SDP-a. Njihova norma crnogorskih vrijednosti ne proteže se dulje od njihovog novčanika. Nakon svega toga slaviti bilo čiju pobjedu na političkom polju, još je slaviti kao nacionalnu ''malo je mnogo''.
    Ma ne dijelim ja crnogorce na one koji se pišu sa malim ili sa velim "C". Nego se tako povela rasprava a nijesam znao kako drugačije da im doskočim do na način na koji oni razmišljaju. A što se tiče novčanika i pinjate to sam isto odgovorio ovome Oravčaninu (DPS kadar) ali nijesam htio stavljati i taj citat da mi ne bi obrisali cijeli post. Inače, poznato je svim Kotoranima koliki su Oravčani Crnogorci a oni koji jesu, zbog čega su. A što se tiče dukljana eto ja nijesam dukljanin ni režimski čovjek a deklarisani sam Crnogorac barem 15 godina više od premijera. Zalažem se za poštovanje svačijih ljudskih prava, polazim od moralnog zakona "ne uradi drugome ono što ne bi volio tebi da se desi". Srbi, naročito ovi sa periferija srpstva, se nisu previše obazirali na ovu rečenicu 90-tih godina. Oni koji su shvatili što se sve izdešavalo pod parolom odbrane vjere i otadžbine su se izvinili okolnim narodima popud Vilija Branta, prvog njemačkog kancelara poslije II svjetskog rata. Mislim, tema je mnogo ispolitizovana i samo zahvaljujući ovakvoj vlasti i dalje ostaje nerazčišćena jer bi u suprotnome mnogi iz vlasti debelo odgovarali za svoja djela s kraja prošlog vijeka.
    edit: rečenicu "kakav si ti to Crnogorac" mi je uputio Oravčanin a ne gospodin sa kojim sam ja razgovarao.
    Odužih ga a ne volim nadugačko da pišem.
    Last edited by sasa.mne; 08-04-08 at 11:38.
    [email protected]
    067/518-983
    IT Market: pitajte, zovite, p.m.-ujte, e-mail-ujte

  17. #17
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Mislim da je Artemije jaci na fer ali Risto ima kvalitetnu anatemu,original iz belgije...

  18. #18
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Mislim da je Artemije jaci na fer ali Risto ima kvalitetnu anatemu,original iz belgije...
    Risto je zeznut igrač. Umije da se sa dvije - tri dobre kontre i backhanda vrati u igru a onda zaredom servira 3-4 dobre anateme, preokrene rezultat i ako mu podloga odgovara zna čak i da osvoji prvenstvo. Dio publike ga obožava, ludi su za njim.
    A sada konkretno, detalji iz potonjeg meča: nije se uključivao u prvi krug izbora, bio je zlatni DPS-ov igrač. U slučaju da se desio nepoželjni rezultat po vlast u prvom krugu, tj da su prošli Filip i Nebojša, onda bi se on uključio u meč i javno pozvao da se narod opredijeli za Filipa jer je bolji "bogobojažljivi predsjednik od grupe tamo nekih bezbožnika i krivovjernika". Naravno, srpsko biračko tijelo je do sad mnogo puta dokazalo svoju političku "mudrost" i "samostalnost" u odlučivanju i formiranju stavova tako da bi zahvaljujući Ristu, Nebojša ostao kratkih rukava i u drugom krugu. Ima ova vlast mnogo načina da privoli baš svaku "bistru glavu" da glasa za njih jer su oni spasioci i čuvari ama baš svega i svačega u CG.
    Last edited by sasa.mne; 09-04-08 at 08:26.
    [email protected]
    067/518-983
    IT Market: pitajte, zovite, p.m.-ujte, e-mail-ujte

  19. #19
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ROVCA View Post
    Potpuno očekivano od ''vaše vrste'', kulturno, civilizovano, demokratski, pametno, osjećajno, vispreno, tolerantno i razumno ponašanje i pripovijedanje.

    Koliko ljudi mogu biti prizemni i izgovarati bilo što ne plašeći se ni Boga ni sebe.
    A kako me vi pobožni oduševljavate, da nije Risto Radović Bog kojim slučajem?

    Onaj zlopopski ratnohuškač je sve prije no Bož'i čojek, tako da ne vidim kakve veze ima Bog sa Sotoninim prolivom...

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    A kako me vi pobožni oduševljavate, da nije Risto Radović Bog kojim slučajem?

    Onaj zlopopski ratnohuškač je sve prije no Bož'i čojek, tako da ne vidim kakve veze ima Bog sa Sotoninim prolivom...
    Sotoninnim prolivom

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    hahahahahhaahhha nemojte tako, hahahahahahahahha dzigibau

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Novak Kilibarda: JA I AMFILOHIJE
    By Ćipur in forum Religija i filozofija
    Replies: 23
    Last Post: 24-11-10, 20:51
  2. Dijagnoza
    By Zvek_Zivi in forum Politika generalno
    Replies: 9
    Last Post: 20-06-06, 21:34
  3. Bezboznik Amfilohije podrzavao etnicka ciscenja
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 40
    Last Post: 25-02-05, 07:04
  4. Mitropolit Amfilohije optuzio ministra :ubija pamcenje i kra
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 16
    Last Post: 27-09-04, 10:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •