Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 38 of 38

Thread: Liberali, pazite ledja...

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...............!

    Konacno si ukapirao o cemu pricam.

    Asocijacija za dps je : davanje stana, beneficije, podmicivanje....

    Ja necu Nezavisnu na tim osnovima. Meni takva drzava ne treba.

    Ja se , prije svega , ne osjecam prijatno u drustvu ljudi koji za koje je prevara glavna asocijacija. Mozda zvuci prejako, ali je tako.

    Sorry. Nezavisna za tebe i mene nije isto.

    Nezavisna je za dps = opstanak na vlasti, privatna drzava, kontrola

    Nezavisna je za LSCG = nova sansa svima,sloboda,ljubav,borba...

    Glasam LSCG. Iz srca, iz dushe...

    p.s. Dodace iz_dana_u_dan : "...nisam ja od onih koji Milu...." :wink:

    Pozz!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O'Malley: Asocijacija za dps je : davanje stana, beneficije, podmicivanje....

    Ja necu Nezavisnu na tim osnovima. Meni takva drzava ne treba.

    Kakve veze ima nezavisna CG sa ovim? Ka da ce se problem rijesit u federativnoj CG? Ka da je federacija garancija da se ovakve stvari nece desavati? Ka da je SNP garant za nekorumpirano drustvo?

    Nemoj mijesat babe i zabe - nezavisnost je jedno (garancija da ce SAMO Crnogorci biti odgovorni za svoje postupke) - a nepotizam i korupcija su sasvim druge drustvene nezgode koji ne zavise od drzavnog statusa CG.

  3. #28
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: ...............!

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Konacno si ukapirao o cemu pricam.

    Asocijacija za dps je : davanje stana, beneficije, podmicivanje....

    Ja necu Nezavisnu na tim osnovima. Meni takva drzava ne treba.

    Ja se , prije svega , ne osjecam prijatno u drustvu ljudi koji za koje je prevara glavna asocijacija. Mozda zvuci prejako, ali je tako.

    Sorry. Nezavisna za tebe i mene nije isto.

    Nezavisna je za dps = opstanak na vlasti, privatna drzava, kontrola

    Nezavisna je za LSCG = nova sansa svima,sloboda,ljubav,borba...

    Glasam LSCG. Iz srca, iz dushe...

    p.s. Dodace iz_dana_u_dan : "...nisam ja od onih koji Milu...." :wink:

    Pozz!
    Pogresno si me shvatio. Za sve ostale je asocijacija za DPS davanje stana, beneficije, podmicivanje. Za one koji glasaju DPS to su gluposti, jer ogromna vecina glasackog tijela DPS-a nikad nije imala nikakve koristi od toga sto su ih zaokruzili u kabinama. Mozda se 2% ukupnog birackog tijela u DPS-u okoristilo svojim clanstvom. Inace, i da pola onih koji glasaju DPS imaju stan, kola, ili bar platu od 500 evra - digli bi prosjek standarda zivljenja u Crnoj Gori na vrlo visok nivo. Medjutim, ziva je istina da vecina ljudi kojima je Crna Gora na srcu koriste svoj glas prosto kao orudje da dodju do nezavisne i bolje Crne Gore. Koriste DPS, SDP ili LSCG. E sad, oni moraju izabrati koje je najbolje orudje koje ima dovoljno snage da ostvari cilj...cini mi se da tu LSCG ispada iz igre...LSCG je jednostavno po inerciji auto bez goriva, tj. nema dovoljno birackog tijela da napravi neku razliku na CG politickoj sceni, sto je vjerovatno toliko isfrustriralo Mali kabinet da je poceo da vuce poteze koji su potpuno u suprotnosti s onim sto pise u programu LSCG, koji je, inace, odlican. To ih, kao sto vidimo, kosta dodatnog birackog tijela.

    Zapamti, ti ne glasas za knjizicu zvanu "Program LSCG", vec za cinjenje malog kabineta, koje je u zadnje vrijeme logicki veoma tesko povezati sa idejom nezavisne Crne Gore...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa e...

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Бар
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: ...............!

    Pogresno si me shvatio. Za sve ostale je asocijacija za DPS davanje stana, beneficije, podmicivanje. Za one koji glasaju DPS to su gluposti, jer ogromna vecina glasackog tijela DPS-a nikad nije imala nikakve koristi od toga sto su ih zaokruzili u kabinama.
    Ovdje cu vec da se umijesam. Obicno ne odgovaram na gluposti koje se pisu na ovom forumu, ali evo sad moram da reagujem.
    LM, da predjem na stvar. Moja kuma je radila do nedavno u jednoj osnovnoj skoli. Prije par godina, uoci izbora (ne sjecam se tacno kojih, ali zar je bitno?) u kancelariju je pozvala direktorica (za koju se zna da je clan DPS-a) i pitala: "Za koga cete glasati na izborima?"
    Nakon toga uslijedilo je kratko objasnjenje zasto bi gospodja trebala da glasa za DPS, "suptilno" joj je naglaseno da, ako zeli da zadrzi radno mjesto, zna sta treba da zaokruzi.
    I dobila je otkaz.

    Ovakvih "chistki" je bilo svugdje, zato se necemo svi praviti naivni i pricati da je dps "izglasan srcem i vjerom u bolje sjutra" jer u jako puno slucajeva iza svega toga kriju prijetnje i podmicivanja.
    Toliko o demokratiji, toliko od mene

    Glupo je uopste diskutovati ovdje o ovako ozbiljnim stvarima koje zahtjevaju nepristrasne sudije, jer koliko sam primijetio na ovom forumu ima jako puno "zapushivanja ustiju" pa bilo kakva diskusija o demokratiji ovdje nema bas puno smisla, zar ne :wink:

    u zdravlje!

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jes jes i ja sam cuo da su "GOLI OTOK" renovirali bas u te svrhe :wink: :burp: :burp:

  7. #32
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Raider, sto ti nije kuma posla u DAN da objave pricu o njoj? Nije imala sta da izgubi, jel? Ili se mozda plasila da ce Milo da posalje Delica il nekoga da je likvidira? I ja velim, ove nase drzave se ni Orvel ne bi $etio...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Бар
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahah a dobro me podsjeti na orvela i njegovu chuvenu farmu... ka' da je bas ni manje ni vise nego ovu rupchagu od cg opisivao, bolje analogije mislim i da nema.

    a kako ste jadni... nego bojim se doci ce vrijeme kad' cete se lupat' u glavu i govorit' kako ste slijepi bili, n'o tad' vam ni sam bog pomoc' nece..

    'ajd u zdravlje, once again

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj brat od strica je isto izgubio posao na isti nacin zato sto nije prihvatio direktorovu "sugestiju" da bi "pozeljno" bilo da na izborima zaokruzi DPS. Sjecam se da sam na ovom forumu procitao da je i sestra od SKOJ-a izgubila posao na potpuno identican nacin. Svi mi koji glasamo opozicione stranke u Crnoj Gori manje vise imamo slicne primjere u svojem okruzenju.

  10. #35
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Moj brat od strica je isto izgubio posao na isti nacin zato sto nije prihvatio direktorovu "sugestiju" da bi "pozeljno" bilo da na izborima zaokruzi DPS. Sjecam se da sam na ovom forumu procitao da je i sestra od SKOJ-a izgubila posao na potpuno identican nacin. Svi mi koji glasamo opozicione stranke u Crnoj Gori manje vise imamo slicne primjere u svojem okruzenju.
    Janci!!! opet prdis po forumima i siris lazi, ti nemas brata, tisi jado usamljen,,, vidis i na forumu ti niko ne pridaje mlogo vaznosti osim mene, a jato cinim jer si mlogo smijesan i divim se tvojim glupostima.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  11. #36
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Svashta se odje moze nac...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #37
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ista znate, ne bi pricali gluposti. Niko ne moze znat kako je ko glasao u onoj kabini. Ja mogu glasat SRS, a da ovamo izigravam liberalcinu, i niko to ne bi znao.

    Postoji samo jedan nacin na koji to moze da se radi, a posto ni jedno od vas to nije spomenulo, racunacu da su vam primjeri cista propaganda:

    Ja npr. radim u firmi. Direktor samo na jedan nacin moze da zna za koga sam glasao: ako su sjutra izbori, on me danas zovne u kancelariju, i da mi glasacki listic na kojem je zaokruzen DPS. Ja njemu sjutra treba da donesem prazan listic, kao dokaz da sam ubacio onaj koji mi je on dao, sa zaokruzenim DPS-om. Ta zamjena listica je jedini nacin na koji se moze utvrditi za koga je neko glasao.

    Mozda je i bilo sugestija i pritisaka, ali osim gorepomenute, ne postoji varijanta kojom bi direktor necega mogao znati za sta mu je radnik glasao. Samim tim, ne bi znao da li da otpusti ili ne radnika...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  13. #38
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Ne razmislja se on mnogo da ce ga otpustit ili ne...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •