Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 256

Thread: Padobranstvo

  1. #101
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maveric View Post
    A sto se ovo otvara padobran odmah? A slobodan let...
    Haha, kakva je Ivanina faca prije soka
    Ako skacete sami, slobodan pad pri prvom skoku dozivljavate samo ako radite AFF (accelerated free fall), ali u CG niko nije licenciran za ovu obuku (mislim da nije ni u regionu,ali nijesam sigurna). Mada, gurtna je klasican, ali veoma dobar nacin ucenja...Korak po korak, pa cemo doci i do slobodnog pada Vjerujete da je i ovako osjecaj fenomenalan.... A odvoj od aviona i prizemljenje su isti, bez obzira na to da li skacete na gurtnu ili ne...

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pedjaa View Post
    Ocigledno je u pitanju neki od kvazi skydivera koji ne moze da se pomiri sa cinjenicom da jos 60 ljudi sebe moze zvati padobrancima. On vise nije “the guy who did it” vec samo jos jedan od...

    U principu, Romi su problem, ali za 20 godina nikome nije falio ni najmanji dio opreme. Sto se tice Lisicjeg Jarka nama je drago da nasi ljudi nastave tamo da skacu. A sto se tice kvaliteta obuke, ukoliko sumnjate u moju ili nasu strucnost najbolje da pogledate biltene sa takmicenja koji su ultimativni sud da li neko zna ili ne.

    Da ne duzim , vazno je da Vi skacete, a gdje , to je najmanje vazno. Trenutnu situaciju u crnogorskom padobranstvu sam svakome koga je interesovalo objasnio najbolje sto sam mogao. Hocete li vjerovati ili ne , to je Vasa stvar

    Kako je samo sport vazan , najbitnije je da je ispisana istorija koja bi, da nije bilo inicijative studenata UDG ,vjerovatno drugacije izgledala i mi bismo i dalje upraznjavali padobranstvo u vrlu uskom krugu " starih" padobranaca.

    Blue skies

    Pedja Amidzic
    Pedja,
    kao prvo moram ti rec da nije bas lijepo da me napadas u smislu kvazi skajdajver ili kao tipa koji je to uradio i sad mudruje nesto ostalima samo zato sto sam opisao nesto onako kako jeste bilo. Koliko mi se cini nisam te nidje pomenuo u losem kontekstu jer znam iz pouzdanih izvora kakav si padobranac a i covjek, ali ako je neko kvazi skajdajver zato sto ima ohohoo koliko manje skokova od tebe, onda je to druga stvar. Ovdje diskutujemo o ovoj temi skroz otvoreno, i ja koji imam 15 skokova, a ti preko 2000 naravno da ne mozemo da se poredimo i Bogu hvala da si se registrovao pa ti iz prve ruke da kazes ljudima sto i kako.
    Sad da opet ponovim... u subotu sam bio tamo i pred oci je covjek zamalo poginuo jer ugasio padobran previsoko. Jeli njegova greska ili instruktora iz BG koji mu je pricao na radio stanicu ne znam... ali CINJENICA je da je sa 60 ljudi strasno tesko radit, pogotovo u takvim neozbiljnim uslovima. Pod neozbiljnim uslovima smatram ono vec sto sam pomenuo prije, da se ne ponavljam. Ti i ja smo pricali u subotu i sam si mi rekao neke stvari koje sad necu ovdje da iznosim da nebi ti sam sebi upadao u stomak, ali nadam se da ce se sve to popravit i da ce najzad i ovdje moc ljudi da se bave ovim sportom kao svudje u svijetu i vrate se doma nasmijani i veseli.
    Vjeruj mi da sam dooosta ljudi poveo sa sobom kod Paja da skacemo, i evo ovdje diskutujem o tome i uopste mi nije cilj da budem faca u selu i jedini koji se ovim bavi, nego bas naprotiv... nije bilo lijepo vidjet ono u subotu, a za nedjelju sam samo prenio sto su mi rekli ljudi koji su bili na licu mjesta. Dobro je sto se javila Milica i iz prve ruke kaze kako i sto je bilo.... ali Milice, sto se odgovornosti tice, zar stvarno mislis da je sve ok bilo i sve osigurano, obezbijedjeno na najbolji moguci nacin? Slijetanje padobranaca ometa ciganijada po aerodromu. Ajde za iskusne ljude to nije problem, a za pocetnika koji ce skrenut u 5 ili 10 metara iznad zemlje samo da bi ih izbjegao je veliki problem. Zato kazem da je, po mome misljenju, ipak neozbiljno bilo i dok se te stvari ne srede ipak biram mjesta koja si mi bezbjednija.
    Pedja, nemam ti broj ali zvacu Madja M. da se vidimo i posjedimo zajedno pa popricamo o ovome jer je jako zanimljiva tema i greota bi bilo da se nesto ne nastavi, ali valjda ozbiljnijim pristupom.
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  3. #103
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice View Post
    Pedja,
    kao prvo moram ti rec da nije bas lijepo da me napadas u smislu kvazi skajdajver ili kao tipa koji je to uradio i sad mudruje nesto ostalima samo zato sto sam opisao nesto onako kako jeste bilo. Koliko mi se cini nisam te nidje pomenuo u losem kontekstu jer znam iz pouzdanih izvora kakav si padobranac a i covjek, ali ako je neko kvazi skajdajver zato sto ima ohohoo koliko manje skokova od tebe, onda je to druga stvar. Ovdje diskutujemo o ovoj temi skroz otvoreno, i ja koji imam 15 skokova, a ti preko 2000 naravno da ne mozemo da se poredimo i Bogu hvala da si se registrovao pa ti iz prve ruke da kazes ljudima sto i kako.
    Sad da opet ponovim... u subotu sam bio tamo i pred oci je covjek zamalo poginuo jer ugasio padobran previsoko. Jeli njegova greska ili instruktora iz BG koji mu je pricao na radio stanicu ne znam... ali CINJENICA je da je sa 60 ljudi strasno tesko radit, pogotovo u takvim neozbiljnim uslovima. Pod neozbiljnim uslovima smatram ono vec sto sam pomenuo prije, da se ne ponavljam. Ti i ja smo pricali u subotu i sam si mi rekao neke stvari koje sad necu ovdje da iznosim da nebi ti sam sebi upadao u stomak, ali nadam se da ce se sve to popravit i da ce najzad i ovdje moc ljudi da se bave ovim sportom kao svudje u svijetu i vrate se doma nasmijani i veseli.
    Vjeruj mi da sam dooosta ljudi poveo sa sobom kod Paja da skacemo, i evo ovdje diskutujem o tome i uopste mi nije cilj da budem faca u selu i jedini koji se ovim bavi, nego bas naprotiv... nije bilo lijepo vidjet ono u subotu, a za nedjelju sam samo prenio sto su mi rekli ljudi koji su bili na licu mjesta. Dobro je sto se javila Milica i iz prve ruke kaze kako i sto je bilo.... ali Milice, sto se odgovornosti tice, zar stvarno mislis da je sve ok bilo i sve osigurano, obezbijedjeno na najbolji moguci nacin? Slijetanje padobranaca ometa ciganijada po aerodromu. Ajde za iskusne ljude to nije problem, a za pocetnika koji ce skrenut u 5 ili 10 metara iznad zemlje samo da bi ih izbjegao je veliki problem. Zato kazem da je, po mome misljenju, ipak neozbiljno bilo i dok se te stvari ne srede ipak biram mjesta koja si mi bezbjednija.
    Pedja, nemam ti broj ali zvacu Madja M. da se vidimo i posjedimo zajedno pa popricamo o ovome jer je jako zanimljiva tema i greota bi bilo da se nesto ne nastavi, ali valjda ozbiljnijim pristupom.

    Ice, evo da ti ponovo odgovorim. Davno sam izasla iz perioda zivota u kom ljudi ne razmisljaju o posljedicama svojih postupaka, i ne konstatuju opasnost kojoj se izlazu. Nijesam previse stara, ali me par situacija u kojima se u nekoliko sekundi ili minuta odlucivalo o mom zivotu, ucinilo veoma opreznom. Stoga, da sam i u jednom jedinom trenutku posumnjala u organizaciju obuke, ne bih skakala. Stavise, ja sam, sa strane UDG, bila i oganizator, tako da ne bih u nesto u sta ne vjerujem gurnula 50 studenata! Taj problem sa slijetanjem zbog prisustva Roma na aerodromu ne primijeti niko od 60 skakaca koji su skakali po dva puta, ali si ga primijetio ti koji si dosao na par sati! Tacno je da je bilo puno romske djece, ali prilikom prizemljenja, nalazili su se u istom dijelu gdje i ostali gledaoci, tako da nijesu predstavljali apsolutno nikakvu smetnju za prizemljenje. Stavise, bili su od pomoci, jer su pomagali skakacima kojima je bilo potrebno, da pokupe padobran.
    Dakle, apsolutno nikakvih propusta u organiazciji nije bilo, a da si bio u prilici da cujes teoretski dio obuke, vjerovatno bi povukao dosta svojih komentara.
    I da se vratim na ono prevlacenje. Ponavljam da je gresku napravio polaznik i odgovornost je apsolutno njegova. Kao prvo, radio veza koju smo koristili je samo backup varijanta, skakac se ne moze oslanjati na nju. Stavise, neki su prizemljili bez nje, jer im je ispala radio stanica, ili slusalica. Kao drugo, na snimku se dobro cuje da momak koji je prevukao padobran nije dobio instrukcije od instruktora sa zemlje da to uradi!

    Sto se tice Pedjinih rijeci o organizaciji, ja sam sigurna da se on zalio, ali ne u smlislu u kom ti govoris. Obuku za 60 ljudi, i to bez tvoje opreme, je jako tesko raditi, i samo organizatori znaju kako im je bilo tih dana. Ali, to samo govori o naporu koji su oni ulozili. Zamislite da organizujete obuku za 60 ljudi, i da svako bude zadovoljan, ili, kao sto si ti Ice rekao, ode nasmijan i zadovoljan sa aerodroma! Napravljena je pauza od 14 godina, i oni nijesu htjeli da krate listu prijavljenih, cime su sebi napravili ogroman kako psihicki, tako i fizicki napor, ali mislim da im je zadovoljstvo 60 ljudi to sve nadoknadilo.

    Da ne duzim vise, mislim da je vise besmisleno raspravljati na ovu temu, bolje da pricamo o tome sta da uradimo, pa da u CG steknemo uslove za razvoj ovog ekstremnog sporta. I,samo nesto sto sam zaboravila u proslom postu. Tvoj post poceo si rijecima: "izvinjavam se sirokoj ljudskoj masi sto me ne bjese ove par dana da odgovorim koju na ovu nesrecnu temu". Mozes li mi samo objasniti zasto je nesrecna, i zasto zelis da nipodastavas neciji uspjeh i zadovoljstvo... Ne radi se ovdje samo o meni, slicne utiske imaju i svi ostali. Evo, javio se i Marko, a odgovori svih ostalij bi bili manje-vise isti.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    i Marku i tebi da odgovorim.
    Marko se javio zbog PROZIVKI... kakve prozivke ljudi? ada mozemo valjda da diskutujemo i dajemo svoja misljenja u vezi nekih stvari a da se ljudi ne osjete prozvanim i uvrijedjenim??
    ponavljam da sam samo u SUBOTU bio na aerodromu i da sam vidio ove stvari koje sam rekao da sam vidio. Cinjenica je da mi se nije svidjelo niti kako su pojedinci sleceli, niti kako je organizovana bezbjednost bila i to je tako kako je. NISAM ja perfektan, niti kazem da sam ja BOMBA od padobranca, cak sam daleeeeeko od toga, ali iz mog vrlo skrtog iskustva mogu da kazem da jeste bilo neozbiljno i uzimat 60 ljudi poslije 14 godina pauze i nerada sa mladim plaznicima. Ako je vec bilo toliko pauze onda se trebalo krenut za mnogo manjom grupom i vidjet kako ide, pa ako zadovoljava kriterijume nastavit dalje, jel?
    Slazem se da je svako odgovoran za sebe, i ako se polomi i ako ne daj boze pogine.. ali zato je organizator tu da uradi SVE da sto manje bude takvih stvari zbog kojih bi neko zalio kasnije. Sa 60 ljudi je tesko radit, treba svakoga isrpatit, svima spakovat padobran, sve kontrolisat... a za radio stanicu pricam da je trebao svaki polaznik da cuje kako ga navodi instruktor sa zemlje jer je normalno da ne umije da procijeni kad treba da povuce komande pri doletu. Ok, nekome je ispala slusalica, ali tu je instruktor da se DERE sa zemlje i kaze padobrancu kad da povuce komande, a ne kao onaj momak koji se zamalo polomio na moje oci u subotu.
    Opet da ponovim, nisam izmislio ovaj sport i nisam najpametniji, prihvatam savjete i da naucim od iskusnih padobranaca, i volio bih da se Pedja ponovo javi i prokomentarise sve ovo, ali skroz objektivno i kaze jesam li u pravu sto se tice stvari koje sam iznio.
    Inace Milice, i ja sam imao slicnu situaciju sa zaplitanjem oko noge i padanjem naglavacke prosle godine, hematom velicine lubenice mi je bio na desnoj nozi, ali sam se izvukao jer nije panike bilo. Greska je bila MOJA, i toga sam svjestan, ali generalno ne krivim onog momka kojeg pominjem cijelo vrijeme na slijetanju sto je mogao mnogo gore da prodje...
    p.s. "nesrecna tema" je termin koji sam upotrijebio poslije subotnjega dana i informacije koju sam dobio za nedjelju(za otkaz i lomove koje pomenuh), a na mjesto dje smo mi skakali evo vec par godina, nije bilo ni "po prstu" sto bi nas narod rekao. Jbg, 60 ljudi je tesko iskontrolisat i svakom udovoljit, zato sledeci put napravite manju grupu i bice sve bolje.

    Nadam se da cemo i dalje pricat na ovu temu ali, sto ti kazes, sa osvrtom na bolju buducnost ovog sporta i nadam se da smo bar malo iskristalisali problematiku i da nikoga ne prozivam, nego pricam sa moje tacke gledista, i jos 2 ljudi koji su samnom bili toga dana. Ako sam nekoga uvrijedio, a nije mi bila namjera, duboko se izvinjavam... i nadam se da cemo brzo skakat zajedno i uvjerit se da nema ljepsega sporta za ljude koji vole adrenalin i uzivanje u letjenju.
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  5. #105
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milic@ View Post
    Bio bi odgovoran niko drugi nego polaznik koji je to uradio. Stavise, svi smo potpisali izjavu kojom preuzimamo licnu odgovornost za svoj skok. Znacajan dio obuke je posvecen prevlacenju padobrana, pa ako je neko napravio gresku, sam je odgovoran za nju. Ostavimo se prebacivanja krivice na druge! A Vi, kao veliki poznavalac padobranstva, navedite mi jednu drop zonu u svijetu koja preuzima odgovornost za gresku skakaca!!! Pedja Amidzic, koji je vise puta skakao u Americi, pred svaki skok je ne samo morao da potpise tu izjavu, vec i da pred kamerom procita ono sto je potpisao!
    Uh, tako je! U RV isto vazi. Bio sam na obuci za jedan let sa F-16 (dvosjed), trajalo je tri dana. Prvo medicinski ispiti, G-force test, pa onda instrukcije cockpit-a, a nakon toga vjezba sa katapultiranjem i padrobranom. A pred leta; potpisivanje svoje odgovornosti.

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    294
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da se malo i ja ukljucim...

    Ice i ja smo zajedno prosli obuku 2004 u Zrenjaninu i od tad bili na skokovima u Kikindi i u Beogradu. Sve u svemu odradili smo 15 skokova od kojih nam je po jedan bio slobodan pad. Bilo koji iskusni padobranac, ce reci da to i nije veliki broj skokova, sa cim cu se ja naravno i sloziti. Fakat je da 15 skokova nije nista posebno jer smo ih odradili u dosta velikom vremenskom intervalu sa velikim pauzama. Problem je sto smo morali da izgatamo lijepo vrijeme, sakupimo i organizujemo ekipu,jednog lijepog petka poslije 4 sata odvalimo 500-600 kilometara puta, damo velike pare za tu ekskurziju, skacemo i u ponedeljak u 8 uredno budemo na radnom mjestu. Naravno slozicete se da bi sve ovo bilo mnogo lakse i rezultati bi nam bili mnogo bolji da imamo aktivan klub u Podgorici. Zato treba raditi na tome da se oformi dobar i profesionalan klub.

    Sto se tice obuke 60 padobranaca u Podgorici, smatram da je Iceov sud krajnje objektivan. Jer svaki put kad smo isli na skakanje, prosli smo teorijsku obuku jer je uvijek bio neko kome je bio prvi skok. Na aerodromima smo se sreli i komunicirali sa velikim brojem pocetnika, padobranaca i instruktora. Ljudi su pricali razmjenjivali iskustva o obukama, skokovima, nesrecama... Tako da, ako je Ice osjetio nesigurnost u Podgorici, definitivno je bila opravdana.

    @ Pedja i Milica.....nadam se da ovaj moj komentar necete shvatiti pogresno (kao sto ste Iceov). Nije mi cilj da neciji rad omalovazavam, posebno ne vas, jer tezimo ka istom cilju, da se ojaca padobranstvo u CG. Molim vas ovo shvatite kao prijateljsku kritiku, jer stvarno zivimo za dan kad cemo imati dozvole, svoj padobran i moci da skacemo u svome gradu.

    Sto se tice daljih planova, mi planiramo da opet idemo na Lisicji jarak. Opet cemo se izmaltretirati, putovati 500km, opet cemo spavati pod sator u posranoj livari, opet ce nam Rada sve pare uzet, opet cemo morat srat u livadu jer tamo nedjeljom vode nema pa WC zakljucavaju, opet cemo balit za dobrim ribama sa po par stotina skokova (ovo nama najteze pada ).... ali kolko vidim...alternative jos uvijek nemamo...
    Kanibalizam je privredna grana u razvoju

  7. #107
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Upisite UDG i skacite sa padobranom :P
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  8. #108
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice View Post
    Pedja,
    kao prvo moram ti rec da nije bas lijepo da me napadas u smislu kvazi skajdajver ili kao tipa koji je to uradio i sad mudruje nesto ostalima samo zato sto sam opisao nesto onako kako jeste bilo. Koliko mi se cini nisam te nidje pomenuo u losem kontekstu jer znam iz pouzdanih izvora kakav si padobranac a i covjek, ali ako je neko kvazi skajdajver zato sto ima ohohoo koliko manje skokova od tebe, onda je to druga stvar. Ovdje diskutujemo o ovoj temi skroz otvoreno, i ja koji imam 15 skokova, a ti preko 2000 naravno da ne mozemo da se poredimo i Bogu hvala da si se registrovao pa ti iz prve ruke da kazes ljudima sto i kako.
    Sad da opet ponovim... u subotu sam bio tamo i pred oci je covjek zamalo poginuo jer ugasio padobran previsoko. Jeli njegova greska ili instruktora iz BG koji mu je pricao na radio stanicu ne znam... ali CINJENICA je da je sa 60 ljudi strasno tesko radit, pogotovo u takvim neozbiljnim uslovima. Pod neozbiljnim uslovima smatram ono vec sto sam pomenuo prije, da se ne ponavljam. Ti i ja smo pricali u subotu i sam si mi rekao neke stvari koje sad necu ovdje da iznosim da nebi ti sam sebi upadao u stomak, ali nadam se da ce se sve to popravit i da ce najzad i ovdje moc ljudi da se bave ovim sportom kao svudje u svijetu i vrate se doma nasmijani i veseli.
    Vjeruj mi da sam dooosta ljudi poveo sa sobom kod Paja da skacemo, i evo ovdje diskutujem o tome i uopste mi nije cilj da budem faca u selu i jedini koji se ovim bavi, nego bas naprotiv... nije bilo lijepo vidjet ono u subotu, a za nedjelju sam samo prenio sto su mi rekli ljudi koji su bili na licu mjesta. Dobro je sto se javila Milica i iz prve ruke kaze kako i sto je bilo.... ali Milice, sto se odgovornosti tice, zar stvarno mislis da je sve ok bilo i sve osigurano, obezbijedjeno na najbolji moguci nacin? Slijetanje padobranaca ometa ciganijada po aerodromu. Ajde za iskusne ljude to nije problem, a za pocetnika koji ce skrenut u 5 ili 10 metara iznad zemlje samo da bi ih izbjegao je veliki problem. Zato kazem da je, po mome misljenju, ipak neozbiljno bilo i dok se te stvari ne srede ipak biram mjesta koja si mi bezbjednija.
    Pedja, nemam ti broj ali zvacu Madja M. da se vidimo i posjedimo zajedno pa popricamo o ovome jer je jako zanimljiva tema i greota bi bilo da se nesto ne nastavi, ali valjda ozbiljnijim pristupom.
    Pozdrav ponovo,
    Moje ime je Pedja Amidzic. Legitimisem se d bi izbjegli nedoumice u pogledu identiteta. Ne znam ni ko je Ice a ni mnogi drugi koji pisu upotrebljavajuci nadimke.
    Ice,
    Kvazi skydiver nije uvreda vec samo reakcija na nekvalifikovano misljenje o kvalitetu obuke. Ne zelim da polemisem ni sa kim ali zbog propagiranja padobranstva kao sporta malo cu da se ukljucim. Kao prvo da li je obuka kvalitetna ili ne najbolje je da pitas ucesnike i ukoliko oni kazu da nije i da se nisu osjecali bezbijedno u svakom trenutku i ja cu se sloziti. Drugo , kazes da je previse 60 ucenika i tu te apsolutno podrzavam. Medjutim , prilikom iznosenja tog stava zaboravljas da ja nisam radio sam i da je na aerodromu u svakom momentu bilo vise nastavnika i organizatora skokova tako da je svaki od 6 ucenika koliko ih je islo u avion bio nadziran od strane jednog veoma iskusnog padobranca sto je prosijek koji nemaju ni malo razvijenije zemlje. Situaciju sa Romima sam ti vec objsanio i tu nemam sta da dodam. Kao i kod svakog drugog sporta greske u padobranstvu su moguce i esavaju se nezavisno od tipa obuke. Nijedan instruktor na svijetu ne moze da spasi covjeka ,koji je sam u vazduhu , od moguce greske , pa ni mi. Imali smo primjer perfektno odradjenog odbacivanja glavnog padobrana koa i perfektnih prizemljivanja bez radio veze. Sta mislis , da li bi to bilo moguce bez kvalitetne obuke ?
    Izuzetno postujem tvojih 15 skokova jer znam koliko te je jada ubilo da ih izvrsis ali pricekaj sa komentarima ovog tipa. Razumijem i nepovjerenje u moje znanje i to je ok. Svako ima pravo na misljene ali postoji razlika izmedju misljenja io fakta. Ti i tvoje kolege koje su pocele da skacu u Srbiji i zele tamo da nastave i treba to da urade. Meni je to mnogo lakse jer cu dobiti gotove padobrance s kojima mogu da skacem a da me ne boli glava. Ja cu sa svoje strane da se potrudim da svoje skromno znanje , ukoliko mi vjerujete , podijelim sa vama.
    Da nije ovih 60 ljudi vjeruj mi posle tvojih komentara zapitao bih se da li je ovo sve vrijedno. Medjutim, njih 60 mi kaze da smo na pravom putu. Putu koji nije lak i nije ni neopasan ali putu koji pruza zadovoljstvo koji nijedan drugi sport ne moze da pruzi. Tokom svoje karijere cuces razne komentare na temu strucnosti i zato sam te uputio na biltene sa takmicenja jer tu uvijek mozes da vidis ko kome gleda u ledja. Vise puta sam ponovio da ovo ne radim zbog para sto i jeste problem , jer da radim , vjerovatno bih '' stancovao'' padobrance i uzimao pare kao kolege iz Srbije. Na moju srecu , od ovoga ne zivim , i to mi daje za pravo da uzivam kad vidim nijh 60.
    Ice , slobodno napisi to sto sam ti rekao kad si bio na aerodromu . Nemoj me cuvati od uskakanja sebi u stomak jer ko me god zna , reci te ti da ne obecavam nesto sto ne mogu ispuntiti. Mnogima stanem na zulj ali sta da se radi.
    Zbog svega ovoga zelim svima da kazem da ce '' Aeroklub Krila Podgorice '' nastaviti sa radom. Medjutim sredstva i vrijeme su ograniceni tako da u ovom trenutku ne mogu nista da obecam. Sledeca obuka bi trebalo da ide za jednu drzavnu organizaciju koja je zatvorenog tipa. Polse toga ce se sigurno raditi nest za omladinu. Ja ceu se potruditi da vam javim na vrijeme.
    U medjuvremenu , svi , pa i Ice i drugovi, skacite gdje god mozete jer sto nas vise ima , jaci smo.
    Blue skies,
    Pedja

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, MNE
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav svim ucesnicima diskusije, posebno Pedji koji je uzeo ucesce u njoj.
    Moje ime je Ranko Miljanic, a Ice je, kao sto dosta ljudi sa foruma zna Ivan Bozovic.
    Da bi ih nas legitimisao do kraja, evo jedne nase slike sa Lisicjeg Jarka:
    http://img215.imageshack.us/img215/111/ivanijahk1.jpg
    Ja sam na slici na lijevoj, a Ivan na desnoj strani i ima brile na glavi.
    U subotu, kad je bila obuka koju si ti radio obojica smo pricali sa tobom, tako da ces nas sigurno prepoznati. Siguran sam da ni Mr.Marfiju nije bio problem da se predstavi, ali covjek nije bio tu, pa cu tu odluku ostaviti njemu.
    Napisao sam bio poduzi komentar, ali sam ipak obrisao, a razloge bih ti radije objasnio licno, jer smatram da je tako bolje. Zato bih te rado pozvao da popijemo sok jedan dan, ukoliko ti obaveze dozvoljavaju, a volio bi da se tebi, Ivanu i meni pridruzi i koleginica Milica jer djevojka definitno zna puno o padobranstvu i rado bih upoznao nekog takvog.

    Ono sto bih ipak napisao za sve chlanove foruma je nesto sto si ti rekao i sto vecina ljudi koja se bavi padobranstvom u Podgorici zna, a to je da se ti ovim bavis iz cistog entuzijazma, a ne zarade, jer kao sto rece (parafraziram):"Hvala bogu da ne zivim od ovoga". Tim prije, svaka cast za tvoje angazovanje. Takodje, siguran sam i u jos jednu stvar, a to je da Ivanov komentar nije bio zlonamjeran, a dalje, ako su ucesnici obuke koju ste vi radili kompetentni da kazu jeli obuka bila kvalitetna, onda je i Ivan (a dacu i sebi za pravo) da kaze da li neko prizemljenje bilo dobro ili nije.

    Nadam se da ces odvojiti vremena da popijes sok sa nama,
    Sa najboljim namjerama,
    BlueSky
    Last edited by azrael; 13-04-08 at 23:27.
    Ćetalj has left the building!
    Citius, altius, fortius!

  10. #110
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by azrael View Post
    Pozdrav svim ucesnicima diskusije, posebno Pedji koji je uzeo ucesce u njoj.
    Moje ime je Ranko Miljanic, a Ice je, kao sto dosta ljudi sa foruma zna Ivan Bozovic.
    Da bi ih nas legitimisao do kraja, evo jedne nase slike sa Lisicjeg Jarka:
    http://img215.imageshack.us/img215/111/ivanijahk1.jpg
    Ja sam na slici na lijevoj, a Ivan na desnoj strani i ima brile na glavi.
    U subotu, kad je bila obuka koju si ti radio obojica smo pricali sa tobom, tako da ces nas sigurno prepoznati. Siguran sam da ni Mr.Marfiju nije bio problem da se predstavi, ali covjek nije bio tu, pa cu tu odluku ostaviti njemu.
    Napisao sam bio poduzi komentar, ali sam ipak obrisao, a razloge bih ti radije objasnio licno, jer smatram da je tako bolje. Zato bih te rado pozvao da popijemo sok jedan dan, ukoliko ti obaveze dozvoljavaju, a volio bi da se tebi, Ivanu i meni pridruzi i koleginica Milica jer djevojka definitno zna puno o padobranstvu i rado bih upoznao nekog takvog.

    Ono sto bih ipak napisao za sve chlanove foruma je nesto sto si ti rekao i sto vecina ljudi koja se bavi padobranstvom u Podgorici zna, a to je da se ti ovim bavis iz cistog entuzijazma, a ne zarade, jer kao sto rece (parafraziram):"Hvala bogu da ne zivim od ovoga". Tim prije, svaka cast za tvoje angazovanje. Takodje, siguran sam i u jos jednu stvar, a to je da Ivanov komentar nije bio zlonamjeran, a dalje, ako su ucesnici obuke koju ste vi radili kompetentni da kazu jeli obuka bila kvalitetna, onda je i Ivan (a dacu i sebi za pravo) da kaze da li neko prizemljenje bilo dobro ili nije.

    Nadam se da ces odvojiti vremena da popijes sok sa nama,
    Sa najboljim namjerama,
    BlueSky
    Pozdrav ,
    Ranko , Ice i svi ostali. Zbog prirode posla kojim se bavim ja sam cesto van CG. Evo i sad se spremam na put. Ovdje cu biti u cetvrtak 17.04. , a onda me opet nema 7 dana. Ukoliko hocete da se vidimo ( jer sad znam ko je u pitanju ) uzmite broj od Madja M pa da se cujemo. Bice ,mi vise nego drago da popricamo i zajednicki osmilsimo sta dalje. Naravno pozvacemo i Milicu.
    Blue skies,
    Pedja

  11. #111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, MNE
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok Pedja, drago mi je sto ces naci vremena da sjednemo, jer sam siguran da sa obije strane postoje dobre namjere. Cak mi glupo zvuci da kazem "dvije strane" jer znam da smo na jednoj. Bitno je da se skace, a to nam je svima cilj i interes.

    Smatram da smo se dogovorili, pa se vise necu ukljucivati na forum. Jos samo ovo, ja za tvoj entuzijazam imam samo rijeci hvale jer, ponavljam, znam da ti nemas nikakvih fininsijskih interesa od ovoga, te je to za svaku pohvalu, sto cu uvijek reci i prenijeti, kao i naravno svoje misljenje o svemu sto vidim, a trudicu se da budem realan.

    Cujemo se/Vidimo se
    Ćetalj has left the building!
    Citius, altius, fortius!

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Mr_MARFI i Azrael su rekli dovoljno tako da necu dodavat vise nista. Cujemo se i vidimo, nadam se, 17tog.
    Poz
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    bravo momci, cinite nesto ...skache mi se.

    Btw ICE, koliki si (na ovu sliku) sve ti prosto

    Moze li jedan padobran da te drzi? :P
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  14. #114
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    posto je i moja ekipa zainteresovana za ovakve stvari, mogu li na pm dobiti neki kontakt od nekoga iz spiro mugosa, da se detaljno raspitam? broj koji sam dobio na 988 nije u funkciji...
    Last edited by grunf; 15-04-08 at 14:33.

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    bravo momci, cinite nesto ...skache mi se.

    Btw ICE, koliki si (na ovu sliku) sve ti prosto

    Moze li jedan padobran da te drzi? :P
    On je inace veliki srbin, pa mu jos malo nece trebati padobran! :yipiiii:

  16. #116
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mugi View Post
    On je inace veliki srbin, pa mu jos malo nece trebati padobran! :yipiiii:
    ???? Srbi mogu odlicno da lete brate! Oni se nebeski narod!

    ***

    Da li ce biti ovoga u ljetu (Jul, Avgust) na stari ljudi? Bas me zanima. Nemogu doci prijed da se bavim sa ovim. A kao sto procitah ovje obuka traje 6 dana? (Teorija?)

  17. #117
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cujes li ovome komentar... aooo brate iskompleksiranih likova ima li idje vise na svijet...

    a bas je lijepo sve pocelo

    Ljudi vidjite... Ja sam ovaj topik pokrenuo da bi mi koji nemamo pojma dobili informacije kako da pocnemo sa skakanjem... i na kraju samo ispade neka za nas nebitna prica i rasprava od koje mi nikakve koristi nemamo... pa bih volio da nam neko (ako je ikako moguce) kaze kako da se prijavimo za sledecu obuku i kad je ona???

    Za sad samo znamo da kosta 60-70 eura(Hvala Ice)... i nista vise

    Zamolio bih da odgovore ljudi koji su stvarno upoznati sa situacijom
    a vidim da ima i nekih ozbiljnijih skakaca na forumu pa molim da se neko glasne


    i batalite molim vas nebitnu pricu... dako stvarno nesto saznamo

    Hvala Cao

  18. #118
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerovatno ce dogodine opet biti organizovano za UDG.Tako privlace nove studente.Ostaje ti mogucnost da ga upises ove godine pa za godinu dana skaces.Ili da das 1000? odes u Rusiju na mjesec dana.Odradis preko 100 skokova i dobijes licencu.Ja sam odustao od skakanja odje.Dobro je jedino ako ces da probas.Kad skupim pare idem u neki od kampova.Mozda za 2, 3 godine.Mislim da se isplati cekat.Kako je krenulo i odje ce se cekat godinu dana da neko odgovori.Pet strana postova a nikakve informacije.I ja sa popizdio.

  19. #119
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    momci, vjerujte mi da apsolutno nemam pojma kad ce ovdje bit organizaovana opet obuka. pricali smo nas nekolicina sa Pedjom koji je ovdje najiskusniji i koji vodi uglavnom sve ovo oko padobranstva, ali nazalost vam ja ne mogu nista rec kad ce ovdje opet nesto bit. nadam se da ce se Pedja javit i odgovorit vam sto/kako/kad jer ce imat bolje informacije nego ja definitivno.
    sorry
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  20. #120
    Join Date
    May 2008
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam zainteresovan.. jel ima nekih novosti, kad ce obuka???

  21. #121
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam prije vise od mjesec dana bio u predstavnistvu firme Di Air u okviru koje i posluje aero-klub "Krila Podgorice".Kada sam se raspitivao o obuci zena koja tamo radi me je pitala dali se raspitujem za neku grupu, ja sam joj rekao ne interesujemo se ja i jos jedan drug.

    Ona je zvala nekog isntruktora ali on se nije javljao pa mi je reka da ostavim svoj broj telefona i podatke sto sam i uradio, naravno rekla je "Zvacemo vas cim budemo imali neki informacije".

    Posto niko nije zvao otisao sam opet tamo prije neki dan ali ona nije imala da mi kaze nista novo, ali rekla je da cim bude nesto saznala javice.Njih vjerovatno ne interesuje da obucavaju pojedince vec a samo grupa a vjerovatno ih se nije puno prijavilo pa oni tu nemaju interesa,ja vam predlazem da odete u njihovo predstavnistvo i da se raspitate, pa ce mozda oni ako vide da ima interesovanja krenuti u obuku nove grupe.Ako nista drugo mozemo se mi ovdje dogovorit na forumu da vidimo koliko bi nas bilo da miu napravimo samo nasu grupu i da odemo tamo zajedno.To je moj predlog .

    Njihovo predstavnistvo se nalazi u zgradi izmedju mljekare i palade (nisam iz PG pa ne znam ulicu ) Iznad prostora pise "Pelikan Blue Line" ali to je stari znak,eto toliko od mene.

  22. #122
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Na forumu nas ima dosta koji bi rado skakali.

    I'm in!
    Globetrotting

  23. #123
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To nije losa ideja.Da im dodje 20 ljudi vjerovatno bi organizovali.Sigurno se ne bi cimali da organizuju za 2 3 ljudi.Mozda i bi da im se dobro plati Eto preostaje entuzijastima da oni sami organizuju. Ja sam zainteresovan kao i jedan moj drug. Ostaje pitanje koliko bi nas bilo.Kao i isplativosti za njih za manju grupu.Vjerovatno bi malo digli cijene.

  24. #124
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Na forumu nas ima dosta koji bi rado skakali.

    I'm in!
    ja takodje!!!!! :hardrock:
    aj neka neko vodi spisak ! ali da bude to sigurno! a ne ispaljivanje neko posle, prijave se kao svi a posle pola odustane.....
    moj predlog je da se podje da se pita za koliko minimum clanova bi se organizovalo i koliko kosta i onda se napravi spisak...


    /me pametan
    the World's leading dance event
    Sensation


  25. #125
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ja cu se raspitat u ponedjeljak.Pitacu za oko 15-20 ljudi.Neka neko drugi vodi spisak.Za to trenutno nemam kad.Mislim ako vec budu zainteresovani za obuku,da bi morali pocet na neki drugi nacin da se cujemo.Preko foruma bi trajalo ko zna koliko.Eto toliko od mene.Pa da ne skacu samo studenti udg-a

Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •