Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: Hitna kontracepcija

  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Hitna kontracepcija

    Moraju li se te tablete za jutro poslije kao npr Postinor, uzimati sa uputom doktora?
    Ima gdje da ne mora?
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    252
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    je li mushko?
    obichno mora da se tako uzima,ali imash neka mjesta dje mozhesh da ih uzmesh bez recepta
    znam da je jedna apoteka u bd na kilo davala

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne znam dje sam cuo da ako se cojek dobro ispovraca to moze da pomogne u vecini slucajeva. :lolblue:
    - Ladan ko taština duša -

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Moraju li se te tablete za jutro poslije kao npr Postinor, uzimati sa uputom doktora?
    Ima gdje da ne mora?
    Ne treba ti recept
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba neamrtvo . I to mora da podje kod giny-a, da plati pregled i to...
    Ili neka ti essenije kaze u koju apoteku ne traze...
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  6. #6
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje si nasa u zimu da sijes jbt...U BD kod Joly aprtmana mozes da uzmes to bez recepta...Za PG ne znam...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    u onu apoteku sto je do burekdzinice ``SOnja``, znam da su davali bez recepta sigurno
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Moraju li se te tablete za jutro poslije kao npr Postinor, uzimati sa uputom doktora?
    Ima gdje da ne mora?
    ne moraju fino u apoteku i reces tra la la posledice snosite sami:twist:
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Pa samo vi njega savjetujte da kupuje takve tablete bez recepta... Nista gore od NARODNE medicine dje je svako doktor...

    Podji sa curom do ginekologa... Fino se posavjetujte i uradite ono sto vam doktor kaze... Ne eksperimentisite sa takvim stvarima jer mozete puno vise da izgubite nego sto mislite...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  10. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cak i da su joj plodni opet su sanse na tvojoj strani da ne zatrudni...mada se nije igrat s tim bolje i ta tableta nego abortus. Iduci put vadi na vrijeme jbg

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Pa samo vi njega savjetujte da kupuje takve tablete bez recepta... Nista gore od NARODNE medicine dje je svako doktor...

    Podji sa curom do ginekologa... Fino se posavjetujte i uradite ono sto vam doktor kaze... Ne eksperimentisite sa takvim stvarima jer mozete puno vise da izgubite nego sto mislite...
    te tablete se i daju bez recepta, mislim ako oces mozes recept ima 72 sata poslije i 104 cini mi se .. ono nisu stetne ali nisu ni za cestu upotrebu

    Quote Originally Posted by Rastafer View Post
    Cak i da su joj plodni opet su sanse na tvojoj strani da ne zatrudni...mada se nije igrat s tim bolje i ta tableta nego abortus. Iduci put vadi na vrijeme jbg
    pozuri polako
    veli jedna latinska stara

    nek ti je sa srecom junace:joint:
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mozes ih kupit u apoteku koju oces,ne treba ti uput i mozes ih popiti samo se sa tim ne valja igrati,bolje poci kod dr nego ne svoju ruku to pit
    a ako sto bude...neka je srecno!
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  13. #13
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Te pilule su hormonskog tipa kao što i svi znamo je li. Uzimaju se bez recepta, ali mislim kao i većina da je najbolje konsultovati ljekara-ginekologa, jer je velika mogućnost da se poremete hormoni, posebno iz razloga što se većina tih tableta ne pije samo taj dan kada ti trebaju nego i neko vrijeme poslije.
    Ja nijesam imala iskustva sa njima, ali poseban nagovještaj vezano za njih mi je i ginekolog rekao. Parafrazirano od ovoga što sam već navela..
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  14. #14
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vazi ljudi, hvala...to mi je za drugaricu...vec sam joj uzeo u prvu apoteku jutros...
    maloljetna je a roditelji ne znaju..triput se prije frchila jer momak ne voli kondome, pa je chula za postinor...
    Zna li samo neko kako se pije? Ima li veze prije/poslije jela?

    Ja sam chuo da nema, bez da se moze javiti muchnina, pa da se popije pri pochetku jela sa nekom tabletom za smirenje stomaka...?
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    vazi ljudi, hvala...to mi je za drugaricu...vec sam joj uzeo u prvu apoteku jutros...
    maloljetna je a roditelji ne znaju..triput se prije frchila jer momak ne voli kondome, pa je chula za postinor...
    Zna li samo neko kako se pije? Ima li veze prije/poslije jela?

    Ja sam chuo da nema, bez da se moze javiti muchnina, pa da se popije pri pochetku jela sa nekom tabletom za smirenje stomaka...?
    jako ti je bistra drugarica ili ko li vec, neka procita upustvo dobro, posto ne smije posle odredjenog perioda da uzima opet, pa nek momak nauci malo da voli i sa kondomom
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Postinor-2 deluje pomoću više mehanizama, tako što ometa ovulaciju (oslobađanje jajne ćelije u jajovod), ometa oplodnju i ometa usađivanje oplođene jajne ćelije u matericu. Dokazano je da dejstvo Postinora-2 zavisi
    od momenta uzimanja. Tako, ukoliko se Postinor-2 koristi pre ovulacije dovodi do sprečavanja nastanka ovulacije, a ukoliko se Postinor-2 koristi nakon ovulacije tada ometa transport spermatozoida i jajne ćelije, ometa
    proces fertilizacije, kao i proces implantacije (proces usađivanja oplođene jajne ćelije u matericu

    Standardni režim za upotrebu Postinora-2 podrazumeva sledeće:
    Prva tableta uzima se, neposredno nakon nezaštićenog seksualnog odnosa, što pre i to najkasnije u roku od 72h nakon odnosa (znači imate 72h da odreagujete!) a druga tableta 12h nakon prve. Što pre uzmete prvu tabletu nakon nezaštiženog seksualnog odnosa manje su šanse da ostanete u drugom stanju. Napomena: Razmak između dve tablete ne sme biti veći od 16h

    Koje su kontraindikacije za primenu Postinora-2?

    Praktično navode se samo dve kontraindikacije za primenu
    Postinora-2.
    Prva je potvrđena trudnoća jer u tom slučaju primena Postinora-2 nema efekta. Jasno je da postkoitalna kontracepcija niti jednim oblikom svoga delovanja ne može prekinuti postojeću trudoću ma koliko ona bila rana. Postinor-2 nije abortivno sredstvo.
    Druga kontraindikacija, je preosetljivost na bilo koju komponentu pilule. (levonorgestrel, silicijum dioksid, magnezijum stearat, skrob, talk, laktoza monohidrat, kukuruzni skrob). Napomena: Postinor-2 se ne preporučuje ili su pak potrebne mere povećanog opreza kod poremećaja funkcije jetre i kod teških poremećaja apsorpcije npr. Chronova bolest.

    Koja su neželjena dejstva Postinora-2?

    Nakon uzimanja Postinora-2 mogu se pojaviti neželjena dejstva koja su mnogo ređa u odnosu na ostala sredstva koja se koriste za urgentnu kontracepciju

    Mučnina – se javlja kod veoma malog broja žena koje su koristile Postinor-2

    Povraćanje – se javlja samo kod 5 procenata žena koje su koristile Postinor-2 (pogledaj poglavlje Najčešće postavljena pitanja)

    Može da se pojavi iregularno krvarenje kao i tačkasto krvarenje tzv. spoting krvarenje prolaznog karaktera koje može da traje čak i do narednog menstrualnog ciklusa.

    U zavisnosti od slučaja naredna menstruacija može biti izmenjena u smislu obimnije ili oskudnije, preuranjene ili zakasnele menstruacije.

    Ako naredni ciklus kasni više od 10 dana obratite se Vašem ginekologu, kako bi se potvrdila ili isključila trudnoća.

    Kod nekolicine se javlja i dijareja, bol u donjem delu abdomena i grudnom košu, glavobolja, vrtoglavica i osećaj slabosti. Ovi simptomi prolaze za nekoliko dana nakon upotreba Postinora-2.

    Pre nego što uzmete Postinor-2 treba isključiti postojanje trudnoće. Uradite test trudnoće ili se konsultujete sa Vašim ginekologom. Ne treba da uzmete Postinor-2 ako Vaš ciklus kasni, ako je neuobičajen ili ako imate vaginalno krvarenje nepoznatog porekla.
    Da li je bitno kada se unutar 72h uzima prva tableta Postinora-2?
    Bitno je. Što pre uzmete prvu tabletu Postinora-2 nakon seksualnog odnosa manje su šanse da ostanete u drugom stanju. Najbolji kontraceptivni efekat zabeležen je u onim slučajevima, kada je prva tableta korišćena unutar 24h.
    Koliko često se može koristiti Postinor-2?
    Onoliko često koliko je potrebno, kada je neka druga kontraceptivna metoda bila neuspešna!
    Tablete za urgentnu kontracepciju su sigurne i efikasne čak i kada se koriste više od jednom u toku istog ciklusa, praktično ne postoje ograničenja, ipak treba naglasiti, Postinor-2 nije klasični kontraceptiv i ovu metodu kontracepcije ne treba zloupotrebljavati i koristiti kao redovnu kontracepciju, nego zaista samo u specijalnim i hitnim slučajevima. Ukoliko ste seksualno aktivni konsultujte se sa ginekologom, on će Vam pomoći u odabiru najboljeg kontraceptivnog sredstva za Vas.
    Šta uraditi ako ste zaboravili uzeti drugu tabletu?
    Što pre popijte drugu tabletu i odmah se obratite Vašem ginekologu.
    Šta ako dođe do povraćanja nakon primene Postinora-2?
    Ako do povraćanja dođe unutar prva 3h nakon uzimanja prve tablete neophodno je ponovno uzimanje prve doze, a dalje postupiti po uputstvu za upotrebu leka. Ako do povraćanja dođe nakon druge tablete, a da pri tome nakon prve nije bilo problema, treba se konsultovati sa ginekologom, jer je u takvim situacijama može doći do umanjenog kontraceptivnog efekta preparata.
    Preporuka: Postinor-2 je najbolje uzeti u toku jela sa malom količinom vode i poželjna je i upotreba antiemetika (lekova protiv povraćanja).
    Da li Postinor-2 štiti od HIV infekcije i seksualno prenosivih bolesti?
    Ne.Samo prezervativi štite od HIV infekcije i seksualno prenosivih bolesti. Ukoliko vam nedostaju informacije u vezi ovog pitanja obratite se Vašem ginekologu.
    Šta treba uraditi nakon korišćenja Postinora-2?
    Nakon primene Postinora-2 pri završetku prve naredne menstruacije, odnosno ako krvarenje kasni duže od 10 dana, preporučuje se pregled ginekologa kako bi se proverila efikasnost primenjenog metoda, odnosno isključila trudnoća.
    Postinor-2 štiti samo od polnog odnosa koji se desio u poslednjih 72h i ne pruža zaštitu od neželjene trudnoće unapred, stoga je neophodno sve polne odnose koji slede, do pojave prvog menstrualnog krvarenja zaštititi primenom mehaničke kontracepcije.
    Šta ako ste nakon korišćenja Postinora-2 ipak ostali u drugom stanju?
    Ako upotreba Postinora-2 ne spreči nastajanje trudnoće, a žena želi da zadrži novonastalu trudnoću, ona to može učiniti bez straha. Rađeno je više studija i sve one potvrđuju da Postinor-2 nema teratogeni efekat (ne oštećuje plod), jer se uzima u fazi u kojoj ne postoji placentarna cirkulacija, odnosno veza između majke i bebe.
    Da li je primena Postinora-2 kontraindikovana kod dojilja?
    Nije. Važno je napomenuti da iako se Postinor-2, tačnije levonorgestrel izdvaja u mleku 0,1%, laktacija nije kontraindikacija za primenu preparata. Potencijalna izloženost deteta levonorgestrelom može se svesti na minimum, ako dojilja tablete u oba slučaja uzme neposredno nakon dojenja i nakon uzimanja leka ne doji.
    Gde možete nabaviti Postinor-2?
    Postinor-2 se može nabaviti u svim bolje snabdevenim apotekama. Budite slobodni i pitajte Vaše farmaceute za sve pojedinosti koje Vam nisu jasne u vezi Postinora-2.
    Last edited by zvoncica; 03-03-08 at 00:29.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Postinor-2 deluje pomoću više mehanizama, tako što ometa ovulaciju (oslobađanje jajne ćelije u jajovod), ometa oplodnju i ometa usađivanje oplođene jajne ćelije u matericu. Dokazano je da dejstvo Postinora-2 zavisi
    od momenta uzimanja. Tako, ukoliko se Postinor-2 koristi pre ovulacije dovodi do sprečavanja nastanka ovulacije, a ukoliko se Postinor-2 koristi nakon ovulacije tada ometa transport spermatozoida i jajne ćelije, ometa
    proces fertilizacije, kao i proces implantacije (proces usađivanja oplođene jajne ćelije u matericu

    Standardni režim za upotrebu Postinora-2 podrazumeva sledeće:
    Prva tableta uzima se, neposredno nakon nezaštićenog seksualnog odnosa, što pre i to najkasnije u roku od 72h nakon odnosa (znači imate 72h da odreagujete!) a druga tableta 12h nakon prve. Što pre uzmete prvu tabletu nakon nezaštiženog seksualnog odnosa manje su šanse da ostanete u drugom stanju. Napomena: Razmak između dve tablete ne sme biti veći od 16h

    Koje su kontraindikacije za primenu Postinora-2?

    Praktično navode se samo dve kontraindikacije za primenu
    Postinora-2.
    Prva je potvrđena trudnoća jer u tom slučaju primena Postinora-2 nema efekta. Jasno je da postkoitalna kontracepcija niti jednim oblikom svoga delovanja ne može prekinuti postojeću trudoću ma koliko ona bila rana. Postinor-2 nije abortivno sredstvo.
    Druga kontraindikacija, je preosetljivost na bilo koju komponentu pilule. (levonorgestrel, silicijum dioksid, magnezijum stearat, skrob, talk, laktoza monohidrat, kukuruzni skrob). Napomena: Postinor-2 se ne preporučuje ili su pak potrebne mere povećanog opreza kod poremećaja funkcije jetre i kod teških poremećaja apsorpcije npr. Chronova bolest.

    Koja su neželjena dejstva Postinora-2?

    Nakon uzimanja Postinora-2 mogu se pojaviti neželjena dejstva koja su mnogo ređa u odnosu na ostala sredstva koja se koriste za urgentnu kontracepciju

    Mučnina – se javlja kod veoma malog broja žena koje su koristile Postinor-2

    Povraćanje – se javlja samo kod 5 procenata žena koje su koristile Postinor-2 (pogledaj poglavlje Najčešće postavljena pitanja)

    Može da se pojavi iregularno krvarenje kao i tačkasto krvarenje tzv. spoting krvarenje prolaznog karaktera koje može da traje čak i do narednog menstrualnog ciklusa.

    U zavisnosti od slučaja naredna menstruacija može biti izmenjena u smislu obimnije ili oskudnije, preuranjene ili zakasnele menstruacije.

    Ako naredni ciklus kasni više od 10 dana obratite se Vašem ginekologu, kako bi se potvrdila ili isključila trudnoća.

    Kod nekolicine se javlja i dijareja, bol u donjem delu abdomena i grudnom košu, glavobolja, vrtoglavica i osećaj slabosti. Ovi simptomi prolaze za nekoliko dana nakon upotreba Postinora-2.

    Pre nego što uzmete Postinor-2 treba isključiti postojanje trudnoće. Uradite test trudnoće ili se konsultujete sa Vašim ginekologom. Ne treba da uzmete Postinor-2 ako Vaš ciklus kasni, ako je neuobičajen ili ako imate vaginalno krvarenje nepoznatog porekla.
    Da li je bitno kada se unutar 72h uzima prva tableta Postinora-2?
    Bitno je. Što pre uzmete prvu tabletu Postinora-2 nakon seksualnog odnosa manje su šanse da ostanete u drugom stanju. Najbolji kontraceptivni efekat zabeležen je u onim slučajevima, kada je prva tableta korišćena unutar 24h.
    Koliko često se može koristiti Postinor-2?
    Onoliko često koliko je potrebno, kada je neka druga kontraceptivna metoda bila neuspešna!
    Tablete za urgentnu kontracepciju su sigurne i efikasne čak i kada se koriste više od jednom u toku istog ciklusa, praktično ne postoje ograničenja, ipak treba naglasiti, Postinor-2 nije klasični kontraceptiv i ovu metodu kontracepcije ne treba zloupotrebljavati i koristiti kao redovnu kontracepciju, nego zaista samo u specijalnim i hitnim slučajevima. Ukoliko ste seksualno aktivni konsultujte se sa ginekologom, on će Vam pomoći u odabiru najboljeg kontraceptivnog sredstva za Vas.
    Šta uraditi ako ste zaboravili uzeti drugu tabletu?
    Što pre popijte drugu tabletu i odmah se obratite Vašem ginekologu.
    Šta ako dođe do povraćanja nakon primene Postinora-2?
    Ako do povraćanja dođe unutar prva 3h nakon uzimanja prve tablete neophodno je ponovno uzimanje prve doze, a dalje postupiti po uputstvu za upotrebu leka. Ako do povraćanja dođe nakon druge tablete, a da pri tome nakon prve nije bilo problema, treba se konsultovati sa ginekologom, jer je u takvim situacijama može doći do umanjenog kontraceptivnog efekta preparata.
    Preporuka: Postinor-2 je najbolje uzeti u toku jela sa malom količinom vode i poželjna je i upotreba antiemetika (lekova protiv povraćanja).
    Da li Postinor-2 štiti od HIV infekcije i seksualno prenosivih bolesti?
    Ne.Samo prezervativi štite od HIV infekcije i seksualno prenosivih bolesti. Ukoliko vam nedostaju informacije u vezi ovog pitanja obratite se Vašem ginekologu.
    Šta treba uraditi nakon korišćenja Postinora-2?
    Nakon primene Postinora-2 pri završetku prve naredne menstruacije, odnosno ako krvarenje kasni duže od 10 dana, preporučuje se pregled ginekologa kako bi se proverila efikasnost primenjenog metoda, odnosno isključila trudnoća.
    Postinor-2 štiti samo od polnog odnosa koji se desio u poslednjih 72h i ne pruža zaštitu od neželjene trudnoće unapred, stoga je neophodno sve polne odnose koji slede, do pojave prvog menstrualnog krvarenja zaštititi primenom mehaničke kontracepcije.
    Šta ako ste nakon korišćenja Postinora-2 ipak ostali u drugom stanju?
    Ako upotreba Postinora-2 ne spreči nastajanje trudnoće, a žena želi da zadrži novonastalu trudnoću, ona to može učiniti bez straha. Rađeno je više studija i sve one potvrđuju da Postinor-2 nema teratogeni efekat (ne oštećuje plod), jer se uzima u fazi u kojoj ne postoji placentarna cirkulacija, odnosno veza između majke i bebe.
    ... predugo je ovo da bi stalo u moj post ...
    znaci kao sto kaze DIDI kondom :devil: i nema muke oko nicega,pa ni oko citanja ovog zvoncicinog detaljno opisanog posta

  18. #18
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slazhem se...uvjek ultra thin u dzepu...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Ne priznajem sex sa kondomom :mrgreen:

    Shalu na stranu..

    Kontraefekata mozhe biti vazda pa sve i da isposhtujesh ovu silnu proceduru koju je Zvonchy navela,uostalom to ti sve lijepo objasni teta iz apoteke
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Ma kakvi kondomi, neka se kljuka tabletama ako je stalna veza...
    #fakenews

  21. #21
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Strasno stvano. Sa ili bez kondoma , nijes tavr samo moguce trudnoce nego i raznih bolesti.
    dva i dva su tri

  22. #22
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dobrica View Post
    Strasno stvano. Sa ili bez kondoma , nijes tavr samo moguce trudnoce nego i raznih bolesti.
    U pravu si u neku ruku, jer je mnogo zaraznih polnih bolesti. Ali ako imaš stalnog sexualnog partnera, mislim da nije neophodan. A i nećeš valjda tog partnera svaki dan ili mjesec mijenjati.
    Ako si već u vezi mislim da ne treba, ali ako srljaš iz veze u vezu i iz kombinacije u kombinaciju definitivno je neophodan prezervativ.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Ali ako imaš stalnog sexualnog partnera, mislim da nije neophodan.
    I ako taj stalni sexualni partner ima samo tebe

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Pa samo vi njega savjetujte da kupuje takve tablete bez recepta... Nista gore od NARODNE medicine dje je svako doktor...

    Podji sa curom do ginekologa... Fino se posavjetujte i uradite ono sto vam doktor kaze... Ne eksperimentisite sa takvim stvarima jer mozete puno vise da izgubite nego sto mislite...
    Ne zaboravi da nijesu svi momci kao ti na zalost, i da je nekome mnogo lakse kupiti curi te ljekove, ako joj On kuopi, ili poslati curu kod ljekara, ako joj uopste On da novac za tako nesto. Pregled ti je sad sa osnovnim testovima oko 50/60 eura, samo pregled, za ostalo da ne pricamo... U svakom sl, treba se paziti, ako ne zelite djecu i da se razbolite, a ako zelite djecu, sexajte se... Mislite malo i na mene... Iixixixixixiixiixix...
    Last edited by kuglica; 03-03-08 at 11:09.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  24. #24
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    I ako taj stalni sexualni partner ima samo tebe
    Mislim da kada si u nekoj već vezi tu se stvori povjerenje i ukoliko si partneru samo ti dovoljna on neće sa strane tražiti nekoga za sex. Kada dođe do toga, znači nijeste više u funkciji i sve se raspada. Kod mene je barem tako. Jedan je dovoljan za sve. Ali svi smo drugačiji. Ako te jedna osoba u potpunosti zadovolji zašto tražiti drugu?!
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Mislim da kada si u nekoj već vezi tu se stvori povjerenje i ukoliko si partneru samo ti dovoljna on neće sa strane tražiti nekoga za sex. Kada dođe do toga, znači nijeste više u funkciji i sve se raspada. Kod mene je barem tako. Jedan je dovoljan za sve. Ali svi smo drugačiji. Ako te jedna osoba u potpunosti zadovolji zašto tražiti drugu?!
    Znam i ja to... I razmisljamo isto vjeruj. Al sasvim je druga tema ono *sto ne znas ne boli te* Nisam nista lose mislila, al jedno je od opcija i to sto sam navela...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hitna kontracepcija!
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 02-03-08, 02:45
  2. Hitna kupovina auta !!!
    By sparco in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 51
    Last Post: 22-12-06, 14:34
  3. kontracepcija
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 57
    Last Post: 03-11-06, 04:48
  4. Hitna i neodložna ostavka premijera i vlade
    By antago in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 07-06-04, 22:48
  5. Hitna pomoc
    By Hari Krisna in forum #montecafe
    Replies: 8
    Last Post: 13-04-04, 12:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •