Results 1 to 13 of 13

Thread: Potreban savjet vezano za adsl

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Potreban savjet vezano za adsl

    Mozda ce nekome ovo izgledati glupo ali nisam neki strucnjak pa da pitam vas koji ste upuceni.Ja sam jos uvijek na dial up internetu,jer ga do sad nisam nesto previse koristila,uplatim po 20 sati za 5 e i to mi je bilo dovoljno.Medjutim ,u zadnje vrijeme mi je internet postao neophodan i shvatila sam da mi se ovako dalje ne isplati (em uplacujem po 5 e svako 3-4 dana,em mi jos dodje "urnebesan" racun za platiti).Danas sam bila u t-com i gospodja mi rece da se sad moze po nekoj povoljnoj cijeni uvesti adsl basic paket (oko 7e valjda mjesecno) pa vas pitam kakav je to paket,koliko mogu koristiti internet u toku dana (koliko sati mjesecno),da li je to sve sto placam uz telefonski racun ili postoje jos neka dodatna uplacivanja...?Koje su mu mane u odnosu na dial up (ako ih ima)?
    Hvala unaprijed.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    571
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Imas 1 GB protoka, to se odnosi na download i upload. Taj 1 GB mozes potrositi tehnicki za 2 sata nekog neprekidnog downloada (npr. neki film) a moze ti trajati i cijeli mjesec dana, ako ti internet sluzi za citanje mailova, surfovanje, chatovanje...
    Nema dodatnih uplacivanja, eventualno ako potrosis taj GB, da bi koristila internet moras dodati 1 GB (+3 eura na racunu) ili sacekati 1. u mjesecu.
    Mislim da ce ti se vise isplatit Adsl od dial upa, probaj par mjeseci, pa kupi.
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na pojasnjenju.Ne treba mi za download nego za trazenje nekih podataka i sl. tako da bi mi taj 1gb valjda bio dosta.A i ako se mora doplatiti ta 3 e nije problem.
    Mislim da cu onda preci na adsl.
    Hvala jos jednom.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    adsl definitivno

    natipkaj nam koliko i zasta ti treba u dogledno vrijeme net da ti mozemo bolje odgovoriti koji adsl paket da uzmes , osnovni paket jest najjeftiniji u startu sto ne mora da znaci i da je tako na kraju mjeseca . u tom paketu kao sto ti emil rece imas 1gb protoka . ka tebi i od tebi ukupno . preko toga se dokupljuje . ostali paketi to nemaju tj flat su . zato nam natipkaj zasta ti treba pa ce neko ko je vec stalno na netu izracunat koliko ces okvirno potrositi protoka za mjesec dana .

    nije 3evra skupo ako je samo jedna doplata al.....

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao sto rekoh, za mejlove (google,yahoo),uglavnom citanje po forumima (bez nekih ukljucivanja u teme),i trazenje nekih podataka koji mi trebaju na raznim stranicama.Znaci,nista snimanje i sl.Uglavnom mejlovi vezani za inozemstvo.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    tako obicno svi pocnu kada predju za dial up-a na adsl a onda malo brzina postavi nove standarde , cak i na najmanjoj adsl brzini to je nekoliko desetina puta brze . mislim da je za tebe a i za svakog bez nekih pretjeranih zelja najbolje resenje flat 1 . pretplata je 20 evra , to je samo 6 evra skuplje od osnovnog paketa (kad prodju prva tri mjeseca) a ne ramisljas da li ces i kada preci imit . vjeruj mi da ces taj 1gb jako brzo potrositi

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    571
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tropical View Post
    Kao sto rekoh, za mejlove (google,yahoo),uglavnom citanje po forumima (bez nekih ukljucivanja u teme),i trazenje nekih podataka koji mi trebaju na raznim stranicama.Znaci,nista snimanje i sl.Uglavnom mejlovi vezani za inozemstvo.
    I da se ukljucis u temu, neces puno potrosit :grin:

    On topic: Svakako mozes provjeravati trenutnu potrosnju na T-Com-ovoj stranici...
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U krajnjem slucaju, ako budes blizu da potrosis mjesecni protok od 1GB, a koliko si blizu tome mozes svakom trenutku da provjeris, imas na web browseru da stavis opciju da ti ne prikazuje slike na web stranama koje posjecujes, jer ti one crpe najvise protoka.

    Nije da reklamiram t-com i njihov adsl, nego ti pomazem da izaberes manje od dva zla. Dial-up je svakako veci lopovluk od adsl-a.

  9. #9
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma uzmes promotivno za 3 mjeseca taj basic ako apetit u 3 mjeseca poraste samo predjes na fl@t
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    tropical is back

    ako ti Net treba odmah ADSL ti je nazalos' jedino rjesenje
    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    tropical is back

    ako ti Net treba odmah ADSL ti je nazalos' jedino rjesenje
    A zasto "na zalost"???
    Tropical je inace stalno "tu negdje u blizini i samo vas promatra" ali se ne ukljucuje osim kad je u "frci"

  12. #12
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tropical View Post
    A zasto "na zalost"???
    Tropical je inace stalno "tu negdje u blizini i samo vas promatra" ali se ne ukljucuje osim kad je u "frci"
    Uzmi ti dušo moja odmah flat1, kad osjetiš brzinu 1 gb ode za čas, to ti je kao kad iz juga sjedneš u Porsche , da ne bi s njim vozila iza neke trabakule 60 na sat? 20 € ti sigurno izgleda puno ali vremenom ćeš shvatiti da to i nije tako puno ( nije K. puno je ali nema bolje i jeftinije). Inače ti one flash reklame po portalima pojedu 200-300 kb ladno a na svakoj strani druga koja se opet učitava jer je nema u kešu. Kao što već rekoh, ode 1GB dok si rekla t-com.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A da ipak probam ovaj sad sto nude basic,pa ako ode brzo da onda predjem na flat?
    Ipak je razlika od 8-20 e prilicna u tri mjeseca (50e).Mada i ovaj dial up me nagrdi zadnja dva mjeseca....Razmislicu jos.
    Hvala u svakom slucaju.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. pOTREBAN SAVJET ZA KULER
    By U razdeljak te ljubim in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 05-11-08, 04:23
  2. UPS potreban savjet
    By alien in forum Hardware
    Replies: 10
    Last Post: 16-09-06, 20:48
  3. Potreban savjet za kupovinu...
    By ars in forum Hardware
    Replies: 11
    Last Post: 22-02-06, 22:36
  4. Prijedlog, vezano za PM
    By Dejan in forum CdM Arhiva
    Replies: 3
    Last Post: 28-08-05, 20:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •