Results 1 to 11 of 11

Thread: Auto-placevi

  1. #1
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Auto-placevi

    Koji su po vama najbolji placevi u CG? Mislim - da su auta, a ne skalamerije sklapane od svega i svacega i da je naravno pristupacno.
    Usput, ima li neki plac mozda sajt?
    Bijo si poziw koi se neodbija

  2. #2
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitanje je bilo na mjestu, prije novih normi koje je drzava uvela. Nekada su se pored puteva nalazila groblja automobila, ali nakon posljednjeg limita to je skoro pa rijetkost. Ima izuzetaka kao i uvijek ali je situacija neuporedivo bolja nego ranije. Primjer : najvece smece su nekada uvozili Toskici, njihovi placevi su vise licili na otpad. Medjutim, sad kad prodjes Brozovim putem ima mnogo lijepih kola i odlicno ocuvanih. Mozes pronaci za sebe uvijek dobar auto.

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za koliko se para može kupit' golf 1 cabriolet u CG, ali ne vala sad neka rugoba od cabrioleta već, onako, solidan golfić?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prima Car Cetinje i Namos Mobile Podgorica /Petrovacki put/ su najbolji placevi u CG.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cakir View Post
    Za koliko se para može kupit' golf 1 cabriolet u CG, ali ne vala sad neka rugoba od cabrioleta već, onako, solidan golfić?
    Solidan golfic, koji ima najmanje 25 godina? Jos cabrio? Ti si veliki entuzijasta, mora se priznati.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,655
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Nasao sam jedan site koji radi!
    www.mobilenamos.com

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    cakir ja ih ovih dana trazim imas jedan 93 godiste solidan, bio je jedan 89 gti solidan prodat odma, 1000 eru, ovaj 93 je 1500 , a ja sad idem gledat jedan 86
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bravo, ja sam potpuno zaboravio da se dvojka nije radila u cabrio verziji pa su nastavili sa jedinicom. To vec mijenja stvar uveliko.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Poslije uvođenja Euro 3 standarda u Crnoj Gori, trgovcima polovnim automobilima za taj biznis treba sve više novca, a jedna od prvih posljedica je zatvaranje dijela mnogobrojnih placeva duž cetinjskog puta prema Budvi.

    Euro 3 je naziv za evropsku regulativu kojom se propisuju gornje granice pojedinih materija u izduvnim gasovima motora.

    Motori koji zadovoljavaju Euro 3 standard o emisiji gasova počeli su se na Zapadu ugrađivati u automobile proizvedene 1997. i 1998 godine.

    Uvođenjem novih standarda, u Crnoj Gori se više ne mogu uvoziti vozila starija od 97/98. godine, što je dovelo do pada prometa, pišu Vijesti.

    Brojni trgovci kažu da su starija vozila bila najtraženija, a sada se teško do njih dolazi zbog čega su i cijene više.

    To je dovelo, kako tvrde, do pada prometa i za posljedicu ima zatvaranje pojedinih placeva.

    Sa druge strane, pojedini trgovci koji se bave prodajom novijih auta tvrde da se na njihovo poslovanje nije odrazilo uvođenje Euro 3 standarda.

    Na uvoz automobila u Crnoj Gori, prema statističkim podacima, godišnje se troši oko 100 miliona eura.

    Vlasnik firme Mont-auto Momo Radoičić kazao je za Vijesti da je uvođenjem Euro 3 standarda otežano poslovanje i da je on jedan među onima koji ovih dana zatvaraju svoj auto-plac.

    “Da bi se čovjek bavio ovim poslom, treba u svakom trenutku da ima između 200 hiljada i 300 hiljada eura, odnosno, 30-ak vozila na placu”, objasnio je Radoičić, čiji se plac nalazio duž cetinjskog puta.

    Radoičić kaže da najveći broj kupaca traži i kupuje manje automobile marki punto, reno klio i pežo 206.

    Mijo Muratović, vlasnik firme Ekstra car koja ima plac u okolini Cetinja, kazao je da je nakon uvođenja Euro 3 "dosta opala prodaja vozila".

    “I ja imam informaciju da se četiri-pet placeva zatvara. Najviše se traže manja auta kao što su pežo ili reno klio do pet, šest hiljada eura. Ljudi dovode svoje automobile i nude ga uz doplatu za drugo. Kako da vam kažem: Narod nema kinte”, kaže Muratović.

    Menadžer Holand auta iz Nikšića Rajka Perović, kazala je da se uvođenje Euro 3 standarda nije osjetilo na poslovanje kompanije jer su ranije počeli sa uvozom novih automobila.
    “Naša klijentela je veće platežne moći. Od polovnih automobila godišta od 2000. do 2007. u našem salonu najviše se traži folksvagen, pežo i sitroen”, navela je Perović.

    Najveći broj automobila, prema njenim riječima, košta od 10 hiljada do 72 hiljada eura, koliko treba izdvojiti za novi hamer.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se da je opao promet ali se malo i pomoglo po pitanju bezbijednosti. Auto staro 7 godina je relativno mlad auto sa opremom koja u vecini slucajeva sadrzi erbegove. To je veoma korisna oprema a i materijal nije pretrpio veliki zamor u tom periodu. Napokon je prestao uvoz golfova dvojki za koje su kupci odvajali "ogromne" svote a prakticno ih ulagali u nista.

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    cakir ja ih ovih dana trazim imas jedan 93 godiste solidan, bio je jedan 89 gti solidan prodat odma, 1000 eru, ovaj 93 je 1500 , a ja sad idem gledat jedan 86
    Pa sad nije da mi je hitno, sve to može da čeka do ljeta. Mnogo mi se sviđa taj autić i nameračio sam se jednome pa makar ga sa fenjerom tražio.
    Ako budeš što našao slikavaj pa mi pošalji na pp da vidim na šta liči to. Ja sam spreman da platim do 2000€ preko ne.
    Last edited by Cakir; 29-02-08 at 23:02.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Auto Klub: Shkoda Octavia 1.9 TDI Elegance!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 41
    Last Post: 08-07-10, 18:13
  2. Auto Bild SCG!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 05-02-06, 20:31
  3. Ugradnja Plina
    By Zagor in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 44
    Last Post: 01-07-05, 11:57
  4. Kupujem auto *vidjeh sticky, ali...
    By Igi in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 43
    Last Post: 30-03-05, 01:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •