Page 1 of 78 123451151 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1933

Thread: Moto klub

  1. #1
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,810
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,968
    Thanked in
    2,327 Posts

    Default Moto klub

    Ajd' da vidimo ima li ovdje ljubitelja dvotockasa...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    wulfy.... dobrodosao na CdM forume... ovdje kolega VeciCG, pa samo da znas da nas ima
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  3. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ima, Ima

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ima,ima...Shto vozite?
    Ja sam imao Hondu Dominator 650,pa sam kupio Apriliju Pegaso 650(2001 god),sad trenutno imam jedan bzv motor(vista 250ccm)..Pa ako bude srece da se okupljamo...
    Last edited by ribomax; 02-12-08 at 01:58.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,810
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,968
    Thanked in
    2,327 Posts

    Default

    Zasto cekat ljeto, moze i sada da se vozi...



  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,888
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,845
    Thanked in
    1,227 Posts

    Default

    ja cu sad da pravim vespu staru pk 50 xl ako ima ko kakvih viska djelova neka se ne stidi...
    f6

  7. #7
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Ima,ima...Shto vozite?
    Ja sam imao Hondu Dominator 650,pa sam kupio Apriliju Pegaso 650(2001 god),sad trenutno imam jedan bzv motor(vista 250ccm),do ljeta,kad ce mi stici Suzuki Intruder M1800R...Pa ako bude srece da se okupljamo...
    Kawasaki ER-6n 2007 god.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Zasto cekat ljeto, moze i sada da se vozi...


    Ja se "upisah" sa voznjom ove godine



    .
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  9. #9
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default odavno tu

    Bas me zanima kako ce biti voziti poslije Pegaso jedan ovakav motor i koliko si visok i tezak s obzirom da ovaj "Beverly" ima 330kila zive vage

  10. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,810
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,968
    Thanked in
    2,327 Posts

    Default

    Evo jedna ruta kojom volim da se vozim: Budva – Sutomore – Ulcinj – Šas – Ostros – Virpazar – Rijeka Crnojevića – Cetinje – Njeguši – Kotor – Kostajnica – Budva

    Kako izgleda taj djir opisao sam na jednom drugom mjestu pa sada prenosim ovdje. ,,Putovanje je krenulo...

    Haj Nehaj

    Prije Sutomora stoji ovo utvrđenje, u mjestu Haj Nehaj.



    Postoji priča za tu tvrđavu koja doduše nema nikakvo istorijsko utemeljenje. To su držale žene (dok su muške glave bile u nekom tamo ratu) i ako bi neko probao da ih napadne one bi ogomnim kamenjem zaustavljale napadače. Kamenje se samo skotrlja niz padinu i sravni napadače. Od uzvika koje su djevojke prilikom guranja uzvikivala nastade ime mjesta. Slična priča postoji i za tvrđavu Haj kod Senja, tako da...



    je ipak ovo samo legenda. Istina je da su tvrđavu sagradili Mlečani u 15 vijeku. To više nije nikakav vojni objekat već izazov svim avanturistima koji vole da se pentraju.




    Šasko jezero

    Po preporuci g-sn Gasha put me nanese na tu stranu. Malo jezero izolaovano od civilizacije. Idealno za bijeg od stresa





    Ima i ovakvih prizora (hm, hocu li i ja jednog dana ovako...). Covjek mi se žalio da su crvi užasno loši pa riba ne grize...



    Ako hoćete da obidjete jezero nema problema, samo ako imate poverenja u ovakvu skalameriju



    Ono što me je oduševilo je restoran na samom jezeru



    Livada ispred dosta velika, sa već postavljenim golovima, mrežom za odbojku, klupama, ljuljaškama, klackalicama (da, i porodični dolazak bi bio ugodan). Standardno lijepa terasa restorana, a unutrašnjost opet nešto posebno. Uz dosta starih stvari tu je sa jedne strane i mali vodopad, pored kojega su opet ostavljene stare flaše vina.





    Pošto sam ručao treba nastaviti put dalje, da se nabije kilometraža...


    Taraboš

    Na ovom mjestu do prije nekoliko godina je bilo zabranjeno zaustavljanje. Ako bi probali, poslije repetiranja čuli bi ste graničare kako vas upozoravaju (lično iskusio). A sada, i bunker nekadašnje JNA i bunker Albanske vojske zvrije prazni.
    JNA osmatračnica sa pogledom na albanski bunker (u onom zelenilu malo iznad)



    Put koji sam morao preći da bi se popeo do ove tačke



    Ako stojite na bilo kojem mjestu na ovom prevoju možete vidjeti ovako nešto.
    Dakle, samo sam okretao glavu (fotoaparat) i vidio sam:
    cjelokupni tok rijeke Bojane



    planinski masiv u Albaniji



    i Skadarsko jezero



    probao sam i da udjem motorom u Albaniju (iako nemam zeleni karton)



    da bi bolje osmotrio grad Skadar



    Zamislite da sam se ovako ponašao u doba Josipa Broza Tita i Envera Hodje? Hm,...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,810
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,968
    Thanked in
    2,327 Posts

    Default

    Vladimir i Kosara

    Vladimir je pripadao dinastiji Vojisavljevića, prva crnogorska dinastija. E, sada, kao i svaki vladar iz tog vremena večito neka frka oko teritorija. Pokačio se sa makedonskim carem Samuilom. Godine 997 Samulo napada Duklju, i ne samo to, zarobio je Vladimira. Valjda su crnogorci znali da šarmiraju mlade udavače, pa se Kosara, Samuilova čerka zaljubljuje u Vladimira. Šta sad? Vjerovali ili ne ljubav pobjedjuje. Vladimir i Kosara vratiše se kao muž i žena u Duklju i živjeli srećno... Ipak ne. Car Vladislav (Samulilov naslijednik na prestolu) na prevaru 1016 ubija Vladimira. Kosara je bila tužna...
    Zašto ja ovo pričam. Zaustavih se pored ostataka crkve Sv. Marije Krajnske gdje ga je Kosara sahranila



    Vladimir je proglašen za sveca i njegov kult je rasrostranjen i u Albaniji i Makedoniji. Godine 1215 mošti Sv. Vladimira su premještene u Elbasan (Albanija).
    Krst Sv. Vladimira je i najstarija crnogorska relikvija.
    Vrijeme je da se podje dalje, put jednim djelom vodi i kroz največu kestenovu šumu u negdašnjoj SFRJ i dalje uz obale Skadarskog jezera...


    Skadarsko jezero

    Vozim se obalom Skadarskog jezera, poneki put zastanem da bi uživao u pogledu (redje nego što bi htio)

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture082.jpg

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture085.jpg

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture086.jpg

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture088.jpg

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture090.jpg

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture092.jpg


    Virpazar

    Samo mu ime kaže, nekadašnji trgovački centar. Takodje mjesto gdje je 13 jula 1941 izbio ustanak protivu Italijana. Taj dan je i naš dan državnosti. A danas, danas hotel ,,13 Jul'' ne radi, ali možete dobiti sve turističke informacije

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture098.jpg

    turističke vožnje brodićem su uobičajne

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture097.jpg

    Virpazar, je i lijepa lokacija da se proba crmničko vino, uz dimljenog krapa recimo...

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture107.jpg

    Treba upregnuti ,,konja'' i nastaviti dalje...
    Dok idem ka Rijeci Crnojevića uočavam kako ljudi znaju odabrati divno mjesto da naprave kuću...

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture110.jpg


    Rijeka Crnojevića

    Ova mala varošica je tu od 1801 godine. Tu su i crnogorske vladike gradili vikendice. Kuća koju je Njegoš napravio još uvjek je u upotrebi. Kada dođete, shvatićete da su ipak glavari znali gdje treba otić da bi se danulo dušom. Okolina je puna neispitanih ponora i pećina, tako da... U blizini je i srednjevjekovni grad Obod. No, neću više da vas smaram prićom, evo par detalja iz Rijeke Crnojevića

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture113.jpg

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture114.jpg

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture115.jpg

    http://i152.photobucket.com/albums/s...Picture116.jpg

  12. #12
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,810
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,968
    Thanked in
    2,327 Posts

    Default

    Cetinje

    Od kada je Ivan Crnojević prebacio dvor na Cetinje to postade glavni grad. Smatra se da ga je on i osnovao. To je ovaj čika na slici dolje

    [img width=450 height=600]http://i152.photobucket.com/albums/s163/wulfymotor/Picture122.jpg[/img]

    Oko 1450 podignuta je i Vlaška crkva, mislim da je to najstariji objekat na Cetinju, jer ostale gradjevine nisu sačuvane u svom prvobitnom obliku



    Vredi poći u Cetinje, navratiti u muzeje, pogledati zgrade nekadašnjih poslanstva. Dvor kralja Nikole iz 1867 sada je muzej.



    a ispred muzeja se nalazi putokaz koji objašnjava koliko ima kilometara do nekog drugog muzeja i u kom pravcu



    Tu je i Biljarda, prva javna zgrada u Cetinju (mislim da je iz 1845), ovaj stakleni dio koji štrći je reljef Crne Gore.





    Ajde i ja da okačim jedan klasičan motiv sa Cetinja




    ,,kod Pera na Bukovicu''

    Šta je to? Zapazio sam da dosta vas priča o hrani, gdje, kako, a zbog čega. Ova kafana je počela sa radom 1881 godine i radi bez prestanka do današnjega dana iako je Pero iz imena davno upokojen



    dvije terase odmah pored puta




    Inače put od Cetinja do Bukovice (i dalje prema Njegušima) je FENOMENALAN. Odličan za probat kolike nagibe u krivinama možete ostvariti


    Njeguši

    Odatle je jedan lik koga mnogi pominju. Onako, bio je i dosta visok, pa valjda od njega i potiće ona glasina da su crnogorci visoki. Njeguško polje je bilo i prvi aerodrom u Crnoj Gori. Prvi avion je sletio 1906 godine. Tri godine ranije tuda je tutnjao i automobil. No da se vratimo na onog visokog čovu kojeg većina zna kao Njegoš. Kao i sve poznate ličnosti i on je prvo morao biti rodjen.
    Tu se nalazi i kuća gdje je taj ritual obavljen



    ali morate da dodjete u periodu od 09 do 17 časova kada je otvoreno za posjetioce.
    A ja moram da nastavim dalje...

  13. #13
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,810
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,968
    Thanked in
    2,327 Posts

    Default

    put Njeguši – Kotor

    Zašto sam od svih puteva izdvojio ovaj? Zato što ima beskonačno mnogo serpentina (zapravo 26). Zato što je iza svake krivine spektakularan pogled na Boko-Kotorski zaliv.
    Poslije ovog prevoja počinje spust ka Kotoru. Poslije njeguške ravnice ovakav spust, svako ko je prvi put iskusio ovu dionicu ostao je bez daha...



    ima šta i da se vidi sa tog puta







    a krivina krivinu stiže




    Kostajnica

    Spustih se do Kotora, pa nastavih zalivom u želji da u Risnu bacim pogled na rimske mozaike. Medjutim u toku je rekonstrukcija kompletnog mjesta (rade se nove ograde oko mozaika) tako da nevoljno produžavam put Kostajnice. A tamo je restoran – institucija ,,Čatovića mlini''.
    Da bi ste ušli u restoran morate proći kroz tunel od bambusovih trski



    Kakav vas ambijent očekuje kada izaćete iz ,,tunela''









    Hrana izvrsna, crni rižoto preporučujem. Ambijent jeste lijep, a to košta. Za cijene se nikako ne može reći da su povoljne, ali da se štogod zamezi u ovakvom ambijentu – vrijedi.

    Povratak

    Hvata me mrak pa hitam na trajekt, odatle direkno kuci, u Budvu...

    Za kraj evo i mapa kuda sam se kretao.
    Žute tačke označavaju pozicije o kojima je pisano (naslovi).
    Crvena linija je dionica koju sam prošao, polazak iz Budve, dolazak u Budvu, smjer suprotan od kazaljke na satu



    Tako otprilike izgleda jedan moj cijelodnevni djir...

  14. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ne spadam u ovu grupu "moto", al moram priznat da me ovo shto je wulfy ispisao totalno ostavilo bez daha. skroz sam odusevljen. svaka chast!
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  15. #15
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Kawasaki ER-6n 2007 god.
    Koja lutka...
    Last edited by ribomax; 02-12-08 at 01:59.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    cao ja sam sanja i imam 7 godina iz brskuta sam.

    danas uzeh dominatora 650
    imam ninja 250r
    i tgb f409 150ccm

    vulfi moram ti rec da si me bash odushevio sa ovim postovima svaka chast.
    znao sam da si oran za putovanja, ali bash ovoliko nisam znao, moracemo se malo vishe druzit u buduce

  17. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Trenutno vozim samo skuter :< (suzuki burgman 125cc) ali od iduce godine Honda CBR600RR, 2007/08 godiste.
    rm -rf /

  18. #18
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako vi momci stojite sa pratecom opremom osim motora? (kacige, jakne, pantalone, rukavice, chizme.....)

    Kolko uopshte dajete vazhnosti tim stvarima?

    Ja tek polako ulazim u moto svijet i poslje pricha iskusnih ljudi i motanja po internetu definitivno cu da ulozhim shto vishe para u zashtitnu opremu...

    Ovo se pitanje ne odnosi na odvazhne momke koji voze R1 motorice u japankama, shorcu za kupanje i brzim naocharima....

  19. #19
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Kozna jakna sa protektorima, dobra kaciga sa potkapom i rukavice a gace moram naci neke jer cu nagrdit koljena od vjetra

  20. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    eeeeeeeeeeeeeh wulfy wulfy, brate moj................ dje me nadje
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  21. #21
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo View Post
    danas uzeh dominatora 650
    Da nije sivi,pishe po njemu "the doctor"?ozb. pitam..

  22. #22
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,810
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,968
    Thanked in
    2,327 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ibrichevina Sky is Blue View Post
    Kako vi momci stojite sa pratecom opremom osim motora? (kacige, jakne, pantalone, rukavice, chizme.....)

    Kolko uopshte dajete vazhnosti tim stvarima?

    Ja tek polako ulazim u moto svijet i poslje pricha iskusnih ljudi i motanja po internetu definitivno cu da ulozhim shto vishe para u zashtitnu opremu...

    Ovo se pitanje ne odnosi na odvazhne momke koji voze R1 motorice u japankama, shorcu za kupanje i brzim naocharima....

    Ajde ukratko (inace mogu i opsirno):

    Sto se opreme tice nigdje bez nje, mislim da vozim motor i za trideset godina. Evo za neku orjentaciju (ozeo sam u ozbir samo ozbiljnu opremu, naravno da ima i jeftinijih od ovoga sto sam napisao, ali onda se kupuje pro-forme)


    Kaciga - ako je kupujes radi sebe, znaci integralna, a cijene su od 120 eura pa navise

    Jakna - najbolji materijal je goratex, no moze i nesto jeftinije, uglavnom od 150 eura pa navise

    Pojas za bubrege - ovo mnogi zanemaruju, ali bitan element zastite. Sprecava vibriranje bubrega + ,,promaju'' na tom dijelu tjela i time cuvamo nase mokracne kanale. Cijena od 25 eura pa navise (skuplje verzije imaju produzetke kao zastitu kicme prilikom pada)

    Rukavice - opet cijena ide od 25 eura pa navise

    Pantalone - cijena je od 100 eura pa navise

    Potkapa - obicne koje kostaju oko 10 eura do tzv. windstop od 30 eura pa navise (one stite i vrat od hladnoce)

    Cizme (patike) - cijene idu od 60 eura pa navise


    Ovo je trosak koji obavezno treba uracunati prilikom kupovine motocikla. Moze i veci budjet

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Da nije sivi,pishe po njemu "the doctor"?ozb. pitam..
    nije no crveni

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    kaciga caberg DNA mislim da je bila 280 eura u krismu
    2 jakne jednu zimsku outdoor (72 eura na snizenje u krismu) i jednu ljetnju pro biker (52 eura na isto to snizenje),
    imam pojas(mislim da je bio 30 u krismu), shtitnike za vjetar(30 magnus moto) za koljena , rukavice(35 eura onamo u blok 5 ne znam kako se zove).
    mislim da je to dovoljno za dobro i finu voznju s tim shto za ledja josh nisam uzeo kornjachu
    ne volim potkape, nerviraju me, htio sam da kupim one shto idu samo do brade kao gumene i shto idu preko ramena uske kao za ronjenje , ali ih odje nisam mogao naci
    Last edited by shajo; 25-02-08 at 14:24.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,810
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,968
    Thanked in
    2,327 Posts

    Default

    Evo sta ja najcesce nosim na sebi u toku voznje (i koliko sam platio)

    Jakna je A-Pro Startech izrađena od cordure, dvije podstave skidajuće, vodonepropusna, CE protektori ramena, laktova, pojačanje na leđima, otvori za prozračivanje. Cijena: 270,00 eura (mislim da je sada 250,00)



    Pantalone Dainese, podstava skidajuća, bez protektora. Cijena: 110,00 eura



    kaciga Soumy Trak Black (ne preporucujem, bucna kaciga, predhodna (bks) je bila flip-open, a opet mnogo tisa od ove). Cijena: 150,00 eura



    oko ledja je Soumy. Cijena: 25,00 eura



    potkapa je Comfortinaction Balalcava. Cijena: 45,00 eura


    na slici iznad vide se i rukavice, njih sam platio 47,00 eura.


    Za opremu ne treba zaliti niti jedan cent, mozda jednom odradi posao, nikada se ne zna. Ima ovdje na forumu koji iz prve ruke znaju koliko zapravo vrijedi oprema

Page 1 of 78 123451151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 13
    Last Post: 24-11-11, 17:40
  2. klub SWItCH
    By verbalni_fajter in forum Muzika
    Replies: 52
    Last Post: 13-03-08, 20:23
  3. Klub Ruskih rasa
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 0
    Last Post: 18-09-07, 13:47
  4. "Krizarski" moto klub
    By Milijana in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 13-06-04, 08:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •