Results 1 to 11 of 11

Thread: Jos jedna prilika za, hm, negodovanje prema telekomu

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    NK - PG
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Jos jedna prilika za, hm, negodovanje prema telekomu

    Prvo, negodovanje, da bih ostao politički korektan, tj. da ne bih bio vulgaran.

    Dakle, odlučim da kupim kod njih drugi ADSL modem, kako ga oni zovu, a zapravo je to ruter, al nema veze. I to onaj sa bežičnim access point-om. Cijena 52.50 EUR. Takođe piše i da je cijena instalacije modema 12.50 EUR. U obje cijene je uračunat PDV.

    E sad, ja, pošto sam stari korisnik, i pošto sam već imao priključak, sam uzeo ruter i sam ga instalirao, tj. njihov monter mi nije ulazio u stan. Međutim na računu imam i da platim uslugu instalacije modema. Ajd neka mi neko ovo objasni.

    Sad sam inače precizno pogledao šta piše u cjenovniku, i šta piše na sajtu.

    Prvo sajt. Kada dođemo do ADSL modema piše, citiram:
    "Zasnivanje pretplatničkog odnosa uključuje:
    -cijenu izabranog modema i
    -cijenu instalacije ADSL modema (12.5 eura sa PDV-om)."
    Pošto ja imam već zasnovan pretplatnički odnos, ovo se na mene ne može odnositi.

    Zatim cjenovnik, u kojem stoji cijena instalacije modema 10,69 EUR što znači bez PDVa, i u kojem stoji, citiram:
    "Priključna taksa ADSL modema nakon isteka garantnog perioda (u slučaju da korisnik nakon isteka garantnog roka kupi modem u T – Centru i naknadno traži izlazak ekipe montera radi instalacije)."
    E sad ovo sam vidio maloprije, i to tek nakon što sam malo popričao sa gospodom iz T-centra u NK. Ali i dalje kako ja vidim, sam ja u pravu, a ne oni, jer stoji "i naknadno traži izlazak ekipe montera radi instalacije" gdje je ključno ovo "i". Moraju oba uslova biti ispunjena da bi oni meni to naplatili. A drugi nije. I nigdje sigurno nemaju ništa potpisano od strane mene da jeste.

    Sva ova priča ima dva cilja, prvo da mi neko ovdje iz Telekoma, ili bilo ko od korisnika objasni na osnovu čega su oni meni odlučili da naplate tih 12.50 EUR jer ja nisam našao dokument koji me obavezuje na to (sem računa ), a pod dva, nemojte ljudi da dozvolite da vas ovako zajebavaju ko mene. Ja iskreno ne očekujem da neću platiti, al makar će možda neko drugi imati koristi. Pa neka makar oni decidno stave da se plaća i instalacija, bez obzira odradili je oni ili ne. A ne da dobijem odgovor, opet citiram "pa to se podrazumijeva" kakav sam dobio u T-cantru. Mada su mi stvarno rekli da dođem sutra sa njihovom šeficom da popričam.

    I još jedna stvar, inače sam primjetio da je, hm, negodovanje prema telekomu omiljeni sport forumaša, ali ja nikad nisam učestvovao u tome. Izuzimajući cijenu/ukupna količina podataka, za koju bih volio da je niža/veći (šta god im volja da mijenjanju od ovo dvoje, ja sretan), ja sam zadovoljan uslugom, u smislu brzine i pinga, tj. nikad nisam imao nikakvih problema, sem kad rikne internet u cijeloj CG, pa ga ni ja nemam. Al to dođe kao elementarna nepogoda . Ionako, kao neko ko je završio ETF - telekomunikacije, znam da ne postoji tako nešto kao 100% zagarantovana usluga.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    MNE
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Requiem, requiem, sta ce stobom biti?

    Vidi requiem nesto:
    Kao prvo, kupuj se dodatni modem pardon ruter, a kukas za 12 i PO eurica... Dao bih ti ja, nije problem, samo me nemoj brukati po ovom forumu
    Kao drugo, ko ti je iskonfigurisao taj ruter? eeeee... to ti je ono pola da znas odakle potice!
    Kao trece, ako vec trazis od Telekoma nazad pare, trazi i drzavi povrat PDV-a, cini mi se da bi i to prije dobio
    Kao cetvrto, jesi li im vratio stari modem?
    If yes than {Ko ti je kriv sto si glup?!}
    else {Neka ga zaborave, moze valjati!}
    I neka ti hvaljenja njihove usluge... sve je divno kada radi i tada radi dobro, ali kada zapune nigdje nikog, i to nema sanse da se neko javi na neki telefon a i ako se zaje*e pa se javi, ne umije ti ga rijesiti...
    Da ima jos neki non-wireless (razmisli malo o ovoj slozenici sa cudnim negacijama) provajder, imali bi sta uporedjivati... ovako.. sve je to zbrajanje zaba i baba...
    A i ta sefica ti moze reci samo dodji ovamo i :ass: da zapamtis kada ces se zadnji put zaliti na nas!
    Najomiljeniji dio mi je kada mi kazu: to je programski tako i tako mora biti, (sto i ti treba sutra da ocekujes) ali im se ja vazda ponudim da im to debug-ujem, sto i tebi savjetujem mozda izmamis neki osmijeh neke njihove mlade-zgodne-prodavacice (e ova tri uslova MORAJU biti zadovoljena a ne ona tvoja dva!)
    Tebi za ulozeni trud, ali ako se sutra neko odluci da uradi isto sto i ti (a ne suJmam da ima takvih), mislim da ce T-com biti bogatiji za tih nesto preko 10 OPOREZOVANIH! ojira...
    Odoh da spavam, aj uzdravlje!
    I would love to change the world, but they won't give me the source code...

  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    NK - PG
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma, najgore je sto nema coek vremena da se prepucava sa njima. Eh da sam student, pa da imam kad.

    Inace sto se tice konfigurisanja rutera, nisu ga ni takli, ja ga raspakovo iz kutije, glanc nov. Imas jako malo stvari, zapravo dva broja da ukucas, a to mi nisu oni rekli no go$ica. A ste se para tice, 12.50 nisu neke pare al ako iljadu ljudi isto uradi to je 12500 EUR, za nepostojecu uslugu. Minus PDV .

    I da vratio sam im modem, što ću moro sam, mada kad čoek razmisli, šta misliš da im naplatim uslugu deinstalacije modema . Recimo 12 i po eura.

    Eh da, pošto tamo nije nažalost bilo nikakve citiram "mlade-zgodne-prodavacice", kraj citata, da joj izvučem osmijeh, nisam se bakćo i išo, već ću posran i pokunjen otić i uplat čitavi račun.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Forum nije mjesto za zalbe na iznos racuna. Posjeti T-Shop ili TK centar i tamo ce ti dati pravu informaciju i tamo ces moci da napises prigovor. Sve to ti pise sa zadnje strane racuna.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    I ja sam isto htjela, dok sam bila njihov koristik, taj router da uzmem, al nisam iz razloga što im po drugi put instalacionu taxu nisam htjela plaćati (prvi put su 40 eura uzeli)

    BTW uopšte ne moraš kupovati router od njih

  6. #6
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Forum nije mjesto za zalbe na iznos racuna. Posjeti T-Shop ili TK centar i tamo ce ti dati pravu informaciju i tamo ces moci da napises prigovor. Sve to ti pise sa zadnje strane racuna.

    Sto ga ucis ti dje ce da iznese zalbu. Fino je covjek reka da trazi objasnjenje od nekog kome se ovo mozda desilo i iznio je svoje iskustvo tako da se drugi neko ne 'opece' s smradovima.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidocq View Post
    Sto ga ucis ti dje ce da iznese zalbu. Fino je covjek reka da trazi objasnjenje od nekog kome se ovo mozda desilo i iznio je svoje iskustvo tako da se drugi neko ne 'opece' s smradovima.
    pa uci ga da niko ne zna sto se moze desit
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  8. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Forum nije mjesto za zalbe na iznos racuna. Posjeti T-Shop ili TK centar i tamo ce ti dati pravu informaciju i tamo ces moci da napises prigovor. Sve to ti pise sa zadnje strane racuna.
    tuga u kakvu firmu radis...od kad su dosli madjari i shvabe ovo postaje sve gore i gore ..ali vazno je da se zove T-COM i da je sad dio evropske porodice:blah::cry:
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  9. #9
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    MNE
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bi da se oformi REQUIEM FUN CLUB koji ce skupiti vremena i vremena da pljuje po T-Com-u!
    Sale, vala vam je osoblje u T-Com centru obuceno i upuceno nema sta...
    Jednom prilikom sam dosao da ih pitam 3.pitanja, i za dva pitanja je uzimala telefon da pita nekog, a trece pitanje je rekla da nije moguce, ali aj odgovor nadjem ovdje na forumu, neko i to bito proburgijao nekako... no nema veze, drzi se ti poledjine racuna, tu vam je i mjesto...
    Requiem, ja sam prijavljujem za poziciju generalnog sekretara tvog fun cluba!
    I would love to change the world, but they won't give me the source code...

  10. #10
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    NK - PG
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Forum nije mjesto za zalbe na iznos racuna. Posjeti T-Shop ili TK centar i tamo ce ti dati pravu informaciju i tamo ces moci da napises prigovor. Sve to ti pise sa zadnje strane racuna.
    A kako se pravimo pametni, a ni ne procitamo sto sam napisao. Pa i bio sam T-Centru, pa ništa. "Podrazumijeva" se da plaćam uslugu koju nisam dobio bi bio summa summarum.

    A Vidocq je namjesto mene odgovorio zašto sam postovao : ođe dođe smajli koji maše u znak pozdrava a nema ga na ovi forum:

    Quote Originally Posted by ßřgěńjĺ View Post
    I ja sam isto htjela, dok sam bila njihov koristik, taj router da uzmem, al nisam iz razloga što im po drugi put instalacionu taxu nisam htjela plaćati (prvi put su 40 eura uzeli)

    BTW uopšte ne moraš kupovati router od njih
    Znam da nisam morao, al ipak mora se priznati da je tako najjednostavnije. Ili bi makar trebalo da bude.

    Quote Originally Posted by CaSPeR.MNE View Post
    Ja bi da se oformi REQUIEM FUN CLUB koji ce skupiti vremena i vremena da pljuje po T-Com-u!
    Sale, vala vam je osoblje u T-Com centru obuceno i upuceno nema sta...
    Jednom prilikom sam dosao da ih pitam 3.pitanja, i za dva pitanja je uzimala telefon da pita nekog, a trece pitanje je rekla da nije moguce, ali aj odgovor nadjem ovdje na forumu, neko i to bito proburgijao nekako... no nema veze, drzi se ti poledjine racuna, tu vam je i mjesto...
    Requiem, ja sam prijavljujem za poziciju generalnog sekretara tvog fun cluba!
    Samo da znas, nema plate, a clanarina se placa 12 i po eura

  11. #11
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,390
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    t-com = t-lopov

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Primorski
    Replies: 13
    Last Post: 02-05-11, 13:51
  2. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Jedina Istina
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 44
    Last Post: 27-11-04, 12:39
  5. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •