Results 1 to 10 of 10

Thread: Problem: pokretanje web projekta u VS.NET 2003

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Problem: pokretanje web projekta u VS.NET 2003

    Dakle,
    kada pokusam da kreiram novi web projekat, ili pokrenem postojeci (VS.NET 2003, Win XP SP2, IIS 5.1) dobijam onu famoznu poruku o gresci: "Visual Studio .NET has detected that the specified Web server is not running ASP.NET version 1.1. You will be unable to run ASP.NET Web applications"
    Pokusao sam sve na sto sam naisao na netu i nikako nece da mi proradi. Instalirao sam IIS kao i FrontPage Server Extensions prije instalacije VS-a. Po tvrdnjama vecine foruma na netu ovo bi trebalo da radi ali kod mene nece. Zatim sam i reinstalirao i aspnet user account (aspnet_regiis.exe -i) i opet nista.
    Izgubio sam strpljenje. Potrebna pomoc.
    victory not vengeance

  2. #2
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa tim bi bash trebalo da ti proradi to je poznati problem ... ako si poshao u framework i reinstalirao user account. Aj probaj prvo da kucash -u da maknesh prethodni, pa onda -i
    Ko vidi drvece u vodi, taj vidi i ribe na grani

  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Probaj instalirati Apache i wampp (ili xampp) pa da tamo ubaciš ono što si radio u vb.net i onda bi trebao projekat da ti funkcioniše.
    I ja imam problema sa vb.net-om, ali ovako riješim problem i ne sjekiram se mnogo.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @makica-pakica - instalacijom Apache Web i PHP application servera sigurno neće riješiti problem sa ASPX-om koji nema nikakve veze sa PHP-om. Ni ti nijesi sigurno riješila problem na taj način, već imaš VS.2005 koji pri pokretanju Web projekata - koristi svoj integralni "on-the-fly" web server koji nema veze sa tvojim IIS-om u Windows-u, pa zato možeš imati Apache ili što god drugo hoćeš i radiće ti nezavisno od Web servera. U protivnom, postoji Mono za Apache, ali to je posebna priča.

    Elem, Plagijat_Falsifikata - koliko ti uopšte .NET verzija imaš instaliranih na računaru? Možda ti je u IIS-u na nivou podešavanja određenog virtuelnog foldera ostala verzija 1.0 ili 2.0, pa to onda neće da ide.

    Provjeri:

    Control Panel -> Administrative Tools -> Internet Information Services -> (local computer) -> Web Sites -> Default Web Site -> Tvoj virtuelni folder

    na njega desni klik -> Properties -> ASP.Net i provjeri

    ASP.NET version, da li stoji: 1.1.4322

    Ako stoji nešto drugo - prebaci ga u ovo 1.1.4322 i pritisni OK. To će značiti da će aplikacije pod tim virtuelnim folderom pokretati .NET Framework verzije 1.1 (što odgovara Visual Studiju 2003).

    Javi što si uradio i što ti javlja.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    @makica-pakica - instalacijom Apache Web i PHP application servera sigurno neće riješiti problem sa ASPX-om koji nema nikakve veze sa PHP-om. Ni ti nijesi sigurno riješila problem na taj način, već imaš VS.2005 koji pri pokretanju Web projekata - koristi svoj integralni "on-the-fly" web server koji nema veze sa tvojim IIS-om u Windows-u, pa zato možeš imati Apache ili što god drugo hoćeš i radiće ti nezavisno od Web servera. U protivnom, postoji Mono za Apache, ali to je posebna priča.
    U pravu si. Ja mu i nijesam time ponudila rješenje problema nego izbjegavanje istog.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  6. #6
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bio sam odsutan par dana pa tek primijetih postove

    @ Djoks
    naravno, instalirana mi je pomenuta verzija ASP.NET-a, doduse, tacna verzija je ASP.NET_1.1.4322.2032 ali i dalje mislim da je to to.
    ponovo sam deinstalirao aspnet i ponovo ga instalirao i doslo je do promjena. naime, pojavila se neka nova greska: The Web server reported the following error when attempting to create or open the Web project at the following URl: 'http://localhost/NazivProjekta'. 'HTTP/1.1 500 Internal Server Error'.
    Dodjavola...
    Mrzim atipicne probleme...
    victory not vengeance

  7. #7
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stavi kompletan projekat zajedno sa bazom u /windows/C/Inetpub/wwwroot pa sve ponovo attachuj, mozda imash neki problem sa pravima pristupa - nishta mi drugo ne pada na pamet. Meni je ovo jednom rijeshilo problem, dodushe u 2005-ici.
    Ko vidi drvece u vodi, taj vidi i ribe na grani

  8. #8
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TUX View Post
    Stavi kompletan projekat zajedno sa bazom u /windows/C/Inetpub/wwwroot pa sve ponovo attachuj, mozda imash neki problem sa pravima pristupa - nishta mi drugo ne pada na pamet. Meni je ovo jednom rijeshilo problem, dodushe u 2005-ici.
    vjerovao ili ne, to je prvo sto sam pokusao kad mi se javio problem. naravno, ni ovo nije radilo. vise mi nista ne pada na pamet...
    victory not vengeance

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakva ti je to aplikacija? Kakav ti je web.config? Je si li vršio kakvo naknadno konfigurisanje komponenata?

    Lako može biti da su prava pristupa. Da, recimo, imaš u bin folderu kakav .dll nad kojim ASPNET i IUSR_XXXXX nemaju pravo pokretanja.

    Najbolje da ponoviš kreiranje virtuelnog foldera, ali ovog puta kroz wizard IIS-a. Nekada Web aplikacija prosto neće da funkcioniše ako nema svoje ime u Application Settings -> Application Name.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hm... ne znam. Ali nije samo problem pokretanje aplikacije. Problem je i kreiranje, jer VS uopste ne dozvoljava ni kreiranje web aplikacije ukoliko podesavanja nisu ispravna. Potpuno sam ostao sam bez ideja...
    victory not vengeance

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. U kakvoj formi su proizvodjachi automobila?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 17
    Last Post: 22-09-06, 20:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •