View Poll Results: Idete li da protestvujete u CG protiv nezavisnog Kosova?

Voters
178. You may not vote on this poll
  • Da

    50 28.09%
  • Ne

    128 71.91%
Page 25 of 26 FirstFirst ... 15212223242526 LastLast
Results 601 to 625 of 633

Thread: Idete li na proteste u Crnu Goru?

  1. #601
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kosovo valja prodati. Dva su razloga. Prvi, svet hoće stabilnost Balkana odmah, mada ne zna kako. Zato će svaka sledeća kompenzaciona ponuda biti lošija po nas. Drugi, Srbi masovno lažu da vole Kosovo. Da je to zaista “pupak” Srpstva, “sveta srpska zemlja”, “kolevka” Evrope, “najskuplja” srpska reč - Srbi ne bi pola veka odlazili sa Kosova. Ne samo da su odlazili, već se ukupno njih hiljadu, od nekoliko stotina hiljada, vratilo za celu deceniju nacionalno vrelog slobizma. Ne samo da nisu hteli da se vraćaju, već posle stodnevnog rata, ova srpska vojska i ova srpska policija jedine su u istoriji ostavile Kosovo pevajući, pokazujući tri prsta i ne skrivajući radost što odlaze i što su živi.


    ALEKSANDAR TIJANIĆ i kozak
    Brooclyn Forever !

  2. #602
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gospodine Vukovicu,
    izvinite sto sam se "istrcala" pa sam se prije vase prozivke pridruzila studentima UCG (Univerziteta Crne Gore) i parlamentarnim strankama ispred Parlamenta CG, da bih povodom najnovijih dogadjaja u Srbiji dala podrsku njenim demokratskim snagama - istim onim kojima ste i vi i Zapad dali podrsku kada ste ucestvovali u obaranju gospodina Milosevica, onom kojem ste vi dali podrsku kada se atakovalo na Dubrovnik.
    Ne pravite se da ne znate o cemu se radi. Nemojte sjutra da se vadite na zakasnjelu pamet, a ustvari ste pragmaticni i cinicni do granice pokvarenosti. Sto ima da se doda/oduzme demokratskim nastojanjima vlasti u Srbiji posle Milosevica, u smislu uvazavanja demokratskih prava Kosova - maksimalna autonomija, a kontrola od strane UNMIK-a? Pa, tu vlast su kao demokratsku priznale i Zapadne zemlje, od kojih sada mnoge uskacu sebi u usta, kao i u slucaju Irana - jer, ispade da im demokratska vlast u nekoj zemlji nije prepreka za intervenciju? O cemu se onda radi, kada je i sam Fukujama doveo u pitanje svoju pripadnost neokonzervativnoj ideji zbog njenog izrodjivanja u preventivni intervencionizam, pod vrlo diskutabilnom argumentacijom koja spada u drzavnu tajnu (pitajte „svoje nezavisne" intelektualce sto ovo znaci, a i sebe jer imate „visoke" diplome)? Da li je razlog ovome mozda kontrola nad nalazistima i distribucijom nafte i plina, nad rudnicima cinka, olova, srebra, zlata ili uspostavljanje novog odnosa snaga na globalnom nivou, putem sile? Sto god da je, radi se o sili, a ta sila trazi alibi tj. "moralno opravdanje".
    I, nemojte, molim vas, da se krijete iza vecine crnogorskih intelektualaca, za koje ne sumnjam da ce vam pruziti alibi koji treba da, po ko zna koji put, posluzi vjecnovladajucem DPSDP-u i ostalim vasim priljepcima (svih nacionalnih boja). U elementarno demokratskom drustvu mozete da ocekujete da ce intelektualci po ovako vaznim pitanjima biti podijeljeni skoro 50:50. Zar to nije upravo slucaj u demokratskoj zemlji kao sto su USA - protiv politike Bush-ove administracije demonstriraju usred USA, a na Univerzitetu Columbia gostuje Ahmadinedzad, pa ipak Bush ne zove intelektualce u pomoc, vec donosi odluke i za njih snosi odgovornost (vidjecemo i kakve posljedice). A vi? Vi zbog toga izbacujete djecu iz skole!
    S druge strane, zamislite kakvi su „vam" to intelektualci koji svoj stav iznose na prozivku vlasti i to, po pravilu - unisono ili iskljucivo po nacionalnoj/nacionalistickoj osnovi podijeljeni u omjeru 50:50? Pa vi, onda, mahom svi (i „intelektualci" i politicke stranke) igrate istu, DPS-ovu igru - na povrsini nacionalnu, a u sustini antidemokratsku. Ako nije tako, onda recite kakvu politiku u Srbiji podrzavate - demokratsku ili nacionalisticku? Recite kakvu politiku na medjunarodnom planu podrzavate - neokonzervativnu, realnu, liberalno-internacionalnu ...? Ukratko - silu ili pravo?
    I, na kraju, dacu vam savjet, buduci da ste ga sami trazili - ovoga puta stisnite petlju i ne trazite izgovore vec odgovore, ne povodite se silom (kao sto ste onomad posli za Milosevicem) vec pravom (kao sto veliki dio covjecanstva to cini), sto god vam trenutno intelektualci odgovorili (iako bi, da ste u USA, bili u nedoumici kojoj polovini intelektualaca da se priklonite).
    "Bivsa Vatikanka, ustasica, albanofilka, drzavna neprijateljka Crne Gore, sada srpska radikalka", a sjutra opet „antisrpkinja", ukoliko u Srbiji dodje do „retronacionalisticke" politike, ali jedno znajte - uvijek kritickog uma, bila predavac na univerzitetu ili cistacica ulice,
    Dr Mirjana Kuljak


    Kratko, jasno, precizno!
    Miško je dobio odgovor na prozivanje intelektualaca oko Kosova.
    Libertas

  3. #603
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    2 dana galame a treci kao da nista bilo nije...
    :)

  4. #604
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    2 dana galame a treci kao da nista bilo nije...
    Svaka nam je rabota jednaka. Koliko se necemu posvetimo toliko nam u zivotu znaci ... A to smo i prije znali, no vazda volimo da se malo iznenadimo. Cisto radi dosade.
    - Ladan ko taština duša -

  5. #605
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Petre, mislim da si ti propustio dosta školskih časova na kojima se učila gramatika.

    Protest grupe srednjoškolaca u Podgoricu
    Idete li na proteste u Crnu Goru?

  6. #606
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam bas razmisljao da zapalim macku iz tuzi ispred vlade u znak protesta.

    samo nikako da je uvatim...dodjavola!
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  7. #607
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by punisher View Post
    Petre, mislim da si ti propustio dosta školskih časova na kojima se učila gramatika.

    Protest grupe srednjoškolaca u Podgoricu
    Idete li na proteste u Crnu Goru?
    Nijesam propustio casove u skolu kad se ucila gramatika, naprotiv, dobro sam proucio srpsko-hrvatsku gramatiku i vidio neke kontradiktornosti. Prva je da je Vuk reka da treba da pisemo ka sto govorimo, a onda je napravio azbuku koja Crnogorcima ne omogucava da pisemo ka sto govorimo, tako da su mnogi Crnogorci poceli mijenjat govor, cisto da ne bi izgledali ka da su neskolovani. Odje mislim na ona nasa 3 slova (ś, ź i dz) prvenstveno.

    Sto se tice padeza, mislim da necija odluka da uzme hercegovacki dijalekat za osnovu zvanicnog knjizevnog jezika ne smije da utice na mene da se odricem svojeg maternjeg govora (odnosno onog govora kojim su Njegos, Marko Miljanovi i drugi veliki ljudi pisali).

    P.S. Vece su sanse da ce se promijenit zvanicna gramatika, no da cu ja promijenit maternji govor.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  8. #608
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a dje koristis ova zadnja 2 slova?

  9. #609
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    a dje koristis ova zadnja 2 slova?
    Je li ti reka iko ikad da si iźelica?

    Znas li kako se zove lonac s vrijeslom? Brondzin.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  10. #610
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postavlja se pitanje jeli crnogorski masit padeze ? e qq

  11. #611
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    Postavlja se pitanje jeli crnogorski masit padeze ? e qq
    Kad se ozvanici kodifikacija sva ce pitanja bit odgovorena, a do tada pricaj ka sto zboris
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  12. #612
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Gospodine Vukovicu,
    izvinite sto sam se "istrcala" pa sam se prije vase prozivke pridruzila studentima UCG (Univerziteta Crne Gore) i parlamentarnim strankama ispred Parlamenta CG, da bih povodom najnovijih dogadjaja u Srbiji dala podrsku njenim demokratskim snagama - istim onim kojima ste i vi i Zapad dali podrsku kada ste ucestvovali u obaranju gospodina Milosevica, onom kojem ste vi dali podrsku kada se atakovalo na Dubrovnik.
    Ne pravite se da ne znate o cemu se radi. Nemojte sjutra da se vadite na zakasnjelu pamet, a ustvari ste pragmaticni i cinicni do granice pokvarenosti. Sto ima da se doda/oduzme demokratskim nastojanjima vlasti u Srbiji posle Milosevica, u smislu uvazavanja demokratskih prava Kosova - maksimalna autonomija, a kontrola od strane UNMIK-a? Pa, tu vlast su kao demokratsku priznale i Zapadne zemlje, od kojih sada mnoge uskacu sebi u usta, kao i u slucaju Irana - jer, ispade da im demokratska vlast u nekoj zemlji nije prepreka za intervenciju? O cemu se onda radi, kada je i sam Fukujama doveo u pitanje svoju pripadnost neokonzervativnoj ideji zbog njenog izrodjivanja u preventivni intervencionizam, pod vrlo diskutabilnom argumentacijom koja spada u drzavnu tajnu (pitajte „svoje nezavisne" intelektualce sto ovo znaci, a i sebe jer imate „visoke" diplome)? Da li je razlog ovome mozda kontrola nad nalazistima i distribucijom nafte i plina, nad rudnicima cinka, olova, srebra, zlata ili uspostavljanje novog odnosa snaga na globalnom nivou, putem sile? Sto god da je, radi se o sili, a ta sila trazi alibi tj. "moralno opravdanje".
    I, nemojte, molim vas, da se krijete iza vecine crnogorskih intelektualaca, za koje ne sumnjam da ce vam pruziti alibi koji treba da, po ko zna koji put, posluzi vjecnovladajucem DPSDP-u i ostalim vasim priljepcima (svih nacionalnih boja). U elementarno demokratskom drustvu mozete da ocekujete da ce intelektualci po ovako vaznim pitanjima biti podijeljeni skoro 50:50. Zar to nije upravo slucaj u demokratskoj zemlji kao sto su USA - protiv politike Bush-ove administracije demonstriraju usred USA, a na Univerzitetu Columbia gostuje Ahmadinedzad, pa ipak Bush ne zove intelektualce u pomoc, vec donosi odluke i za njih snosi odgovornost (vidjecemo i kakve posljedice). A vi? Vi zbog toga izbacujete djecu iz skole!
    S druge strane, zamislite kakvi su „vam" to intelektualci koji svoj stav iznose na prozivku vlasti i to, po pravilu - unisono ili iskljucivo po nacionalnoj/nacionalistickoj osnovi podijeljeni u omjeru 50:50? Pa vi, onda, mahom svi (i „intelektualci" i politicke stranke) igrate istu, DPS-ovu igru - na povrsini nacionalnu, a u sustini antidemokratsku. Ako nije tako, onda recite kakvu politiku u Srbiji podrzavate - demokratsku ili nacionalisticku? Recite kakvu politiku na medjunarodnom planu podrzavate - neokonzervativnu, realnu, liberalno-internacionalnu ...? Ukratko - silu ili pravo?
    I, na kraju, dacu vam savjet, buduci da ste ga sami trazili - ovoga puta stisnite petlju i ne trazite izgovore vec odgovore, ne povodite se silom (kao sto ste onomad posli za Milosevicem) vec pravom (kao sto veliki dio covjecanstva to cini), sto god vam trenutno intelektualci odgovorili (iako bi, da ste u USA, bili u nedoumici kojoj polovini intelektualaca da se priklonite).
    "Bivsa Vatikanka, ustasica, albanofilka, drzavna neprijateljka Crne Gore, sada srpska radikalka", a sjutra opet „antisrpkinja", ukoliko u Srbiji dodje do „retronacionalisticke" politike, ali jedno znajte - uvijek kritickog uma, bila predavac na univerzitetu ili cistacica ulice,
    Dr Mirjana Kuljak


    Kratko, jasno, precizno!
    Miško je dobio odgovor na prozivanje intelektualaca oko Kosova.
    Nije stvar u odgovoru,osoba koja odgovara je problem...
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  13. #613
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Usput, postoje li neki konkretni kriterijumi za titulu "intelektualca", ili je bilo ko ko je prosao kroz igraliste sto nas obrazovni sistem jeste, pa potom okupirao katedru i napisao par clanaka automatski kvalifikovan?

    Cisto da znam ko mi pravi drustvo.

  14. #614
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Usput, postoje li neki konkretni kriterijumi za titulu "intelektualca", ili je bilo ko ko je prosao kroz igraliste sto nas obrazovni sistem jeste, pa potom okupirao katedru i napisao par clanaka automatski kvalifikovan?

    Cisto da znam ko mi pravi drustvo.
    Oho, jos jedan znaci?

  15. #615
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Je li ti reka iko ikad da si iźelica?

    Znas li kako se zove lonac s vrijeslom? Brondzin.
    pa cemo zbog te dvije rjeci 2 slova ubacit?a taj brondzin bmoze da se kaze bronzin...tako da je to samo na silu pravljenje jezika...

  16. #616
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Pa mogli bi i odje stavit' lock. Prodjose protesti i tako to...

  17. #617
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    pa cemo zbog te dvije rjeci 2 slova ubacit?a taj brondzin bmoze da se kaze bronzin...tako da je to samo na silu pravljenje jezika...
    Iako imamo razlicita misljenja u vezi ovoga, mislim da nam je zajednicko to sto se ni ja ni ti necemo pitat.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  18. #618
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oce li se pravit kakva pauza u predsjednickoj kampanji za jos koji miting podrske, poruka i osvete? Nesto se popusta u redovima najvatrenijih boraca, sta li je u pitanju?
    SPES MEA IN DEO EST

  19. #619
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Zavrseni izbori u Rusiji pa se ni Rusija vise ne ,,buka'' kako je znacajni medjunarodni faktor, a bez te podrske nema dodatne snage... trt mrt...

  20. #620
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

  21. #621
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo View Post
    hahahahahaha pa znash i sam da je podgorica od rata u bosni postala skladishte za sve i svashta i za sve i svakoga.
    Tačno tako. Svi se dobro sjećamo da je, prije 90ih, Titograd bio kulturna prijestonica Evrope

  22. #622
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Tačno tako. Svi se dobro sjećamo da je, prije 90ih, Titograd bio kulturna prijestonica Evrope
    Titograd je bio kosmopolitski grad,
    sa suprugom Dankinjom i troje djece sam zivio od 1980-83,
    materijalno siromashan, ali nekim KOSMOPOLITSKIM DUHOM BOGAT, i moga je chovjek da prespava na sred ulice ili pokraj puta, da se ne plashi LOPOVA ; NARKOMANA, UBICA I LJUDSKE BAGRE I NISHTAVILA,
    oni su uredno skupljani i odvajani od PRISTOJNIH GRADJANA, i imali hranu i spavanje o drzavnom troshku.

    GRAD ZA GRADJANE,
    A SPUZ SA LOPOVE; GADOVE I MAFIJU,
    danas je OBRNUTO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #623
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Titograd je bio kosmopolitski grad,
    sa suprugom Dankinjom i troje djece sam zivio od 1980-83,
    materijalno siromashan, ali nekim KOSMOPOLITSKIM DUHOM BOGAT, i moga je chovjek da prespava na sred ulice ili pokraj puta, da se ne plashi LOPOVA ; NARKOMANA, UBICA I LJUDSKE BAGRE I NISHTAVILA,
    oni su uredno skupljani i odvajani od PRISTOJNIH GRADJANA, i imali hranu i spavanje o drzavnom troshku.

    GRAD ZA GRADJANE,
    A SPUZ SA LOPOVE; GADOVE I MAFIJU,
    danas je OBRNUTO.
    I po cemu se razlikovao od bilo kog drugog grada u SFRJ?

  24. #624
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    766
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po tome sto nije imao Trg (nego parking)

  25. #625
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    256
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    negde sam cuo podatak da je Podgoricki univerzitet jedini na kome studenti nikada nisu protestovali, nijednom se nisu pobunili protiv poretka vlasti (AB jogurt revolucija je bila usmerena od strane DB), je li to tacno?

    kod vas je ili sve divno i najbolje ili su vam studenti p...

Page 25 of 26 FirstFirst ... 15212223242526 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. Poruka DPS suverenistima
    By nixon in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 291
    Last Post: 16-05-06, 22:42
  4. Replies: 25
    Last Post: 13-12-05, 01:56
  5. Proteste pocinjemo u svim gradovima, dizemo Crnu Goru na nog
    By ZuTa_MiNuTa in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 27-06-04, 13:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •