Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 43

Thread: maskenbal u maximus

  1. #1
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default maskenbal u maximus

    Kakvi su utisci sa maskenbala u Maximus? Kakve su po vama bile maske? Slike?
    Release Yourself

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Utisci su da se od podgoricana i cetinjana nije moglo prolazit, jer ti likovi u diskoteci ne umiju postovati masku nego oce da je uniste, pa je cupaju, bucaju, $klepaju i prosto se cudim kako nekome nisam nos polomio tamo, ali eto izdrzah.

    Osvojili smo trece mjesto sa maskom MonTenEgrO, i eto, bar je vrijedilo gurati se i muciti kroz onoliku guzvu. Iskreno sam mislio da ce se ipak to malo organizovanije i bolje napraviti, da nece poenta biti da se sto vise pusti sirovina sa debelim takulinima, ali sam se prevario. Bilo je po nekoj mojoj slobodnoj procjeni vise od polovine nemaskiranih, pijanih kretena, alkoholisanih, kojima je bio samo interes da maskirane udaraju i provociraju. To je nas mentalitet i kretenizam koji se nece godinama iskorijeniti.

    Ekipa Maksimusa je pokazala da se u njihovoj diskoteci nikako u buducnosti nekoj ne moze odrzati kotorski maskenbal jer naglasak nije na samoj festi i zabavi, nego svaka najobicnija budala moze da shvati da je naglasak sto vise para izmusti od gorila koje su juce saznali sto znaci Maskenbal i koje su podizane na viski i rakiju, a ne majcino mlijeko.

    Nego dzabe je odje sve pricati kad svi znamo kako je i kako ce ostati...
    Last edited by Dragone; 14-02-07 at 02:00.
    Samsung Galaxy S7

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    165
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    c c c c ... od Kotora su jos samo zidine ostale.. daako i njih ne srushe uskoro...
    You tell me we can start the rain...
    You tell me that we all can change...
    You tell me we can find something to wash the tears away...

  4. #4
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dragone View Post
    Utisci su da se od podgoricke i cetinjske stoke nije moglo prolazit, jer ti majmuni i mentoli ne umiju postovati masku nego oce da je uniste, pa je cupaju, bucaju, $klepaju i prosto se cudim kako nekome nisam nos polomio tamo, ali eto izdrzah.

    Osvojili smo trece mjesto sa maskom MonTenEgrO, i eto, bar je vrijedilo gurati se i muciti kroz onoliku guzvu. Iskreno sam mislio da ce se ipak to malo organizovanije i bolje napraviti, da nece poenta biti da se sto vise pusti sirovina sa debelim takulinima, ali sam se prevario. Bilo je po nekoj mojoj slobodnoj procjeni vise od polovine nemaskiranih, pijanih kretena, alkoholisanih, kojima je bio samo interes da maskirane udaraju i provociraju. To je nas mentalitet i kretenizam koji se nece godinama iskorijeniti.

    Ekipa Maksimusa je pokazala da se u njihovoj diskoteci nikako u buducnosti nekoj ne moze odrzati kotorski maskenbal jer naglasak nije na samoj festi i zabavi, nego svaka najobicnija budala moze da shvati da je naglasak sto vise para izmusti od gorila koje su juce saznali sto znaci Maskenbal i koje su podizane na viski i rakiju, a ne majcino mlijeko.

    Nego dzabe je odje sve pricati kad svi znamo kako je i kako ce ostati...


    Eto samo toliko. Pa neka neko pochne sa prichom kako nisu stoka.
    ...K'o mnogo puta do sada On sanja...
    Kako beskrajno pada...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default I dinosaurusi su izumrli

    A tako ce i poslednji primjerci kulturnih i civilizovanih primjeraka ljudske vrste na ovo dijelu planete u mojoj jadnoj i napacenoj zadnjih skoro 20 godin Boki unistise je ovi iz shume sto se spustishe na more sav posten i castan svijet je ostao gore i radi koliko moze a kod nas se spushtishe samo neki neznam kako da ih nazovem da nekog ne uvrijedim (od drugih vrsta) kojima su Turbo Folk i zgrcanje para na brzinu miliji od roditelja koji su ih stvorili ne znaju oni da se kultura stvara vjekovima a lako unisti za par godina isto kao sto u normalnom okruzenju da bi stekao tu kolicinu novca rade 3-4 generacije a kod nas za 1-2 godine i milioni, kamioni,avioni i onda daj Turbo Folk da se bolje mnoze jer pare vise nema niko ko ne slusa tu muziku.
    Zato djeco ne trosite energiju na sve to oni VELIKI su ionako napisali sta ce biti sa Kotorom samo jos malo da se sve proda i ugasi pa da svane PODGORICI cim probiju kanal direkt u Skadarsko jezero a ono vezano za more preko rijeke ,posadili palme i eto ti nove primosrke opstine pa ce se oni vjerovatno za koju godinu zabavljati na Tradicionalnom maskenbalu pod Gorico a zabavljace ih Zvijezde granda sa narikanjem iz maloga mozga.
    Bjeste odavde ako ikako mozete i neak vam je sa srecom!!!!!!!

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a bogami ka' da sudnji dan dolazi...ae ne sprdaj se casti ti! zasto se svaki put oko iste teme raspravljate da mi je znat
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default odgovor

    Quote Originally Posted by Dark_Side View Post
    a bogami ka' da sudnji dan dolazi...ae ne sprdaj se casti ti! zasto se svaki put oko iste teme raspravljate da mi je znat
    Sudeci po govoru (citaj rijecima ) koje koristis pretpostavljam da si "cisti" Bokelj pa si se uvrijedio kad takoh sjevernije krajeve iza San Giovania ali nema veze mozda bih trebao da ti odgovorim po bokeski pa me nista tek onda nebi shvatio o cemu govorim,poenta je da su svi koji su DOSLI u zadnjih 20 i vise godina u mjesto da prime malo normalne bokeske kulture onako lagano kao sivonje nametnuli svoju nekulturu ovom mirnom narodu e saad problem Bokelja je sto nisu bili pod cuvenim Turcima pa se nisu naucili da namecu sebe i svoje genetske kodove pa ce zavrsiti kao dinosaurusi jer su ih manji ali brojniji u coporima sisari istrijebili.Naravno zelen kao sto pretpostavljam da jesi sumnjam da me razumijes!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ljudi, pa zashto idete u diskoteku na maskenbal
    Ljudi, vidite li ko nam vodi gradsku politiku?
    (Maja Catovic, koja u skupshtini CG glasa za postojanje Morskog zla, koje nam ote i ono malo shto zaradimo od turizma!)
    Ono shto nam niko ne moze uzet' pokazacemo ove godine u Bechicima!
    Posebna je pricha kako se to dozvolilo, ali NE DOZVOLIMO DA NAM I TO ODUZMU!
    Kad bi' krenuo da pljujem ne bi' se zaustavljao:mad:, bolje odje stat'.
    P r i m o r a c

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oj dosta mi je kukanja......

    ali...

    nije sto smo osvojili prvo mjesto...ali meni je bilo strava poslije 7 godina odsustva!
    jes da se debilizam iz nekih zvjeri ne moze istrijebit...ali sto cemo sad....
    bilo je i kulturnih ljudi....
    chestitam svima ostalima koji su dobili po koju nagradu...
    a onima koji su se potrudili a nisu dobili ne gubite nadu pa 24tog i sledece godine imate shansu.........

    p.s. Ivanje tel mi je crko...vidjeh da je poruka od tebe sinoc ali je nisam mogla prochitat....a onda jutros kad sam ubacila karticu u drugi telefon vishe nisam mogla da ti odgovorim jer su sv brojevi u prvobitni telefon....PARA MI JE KROZ USHI SINOC IZASLA....I JUTROS PONOVO!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali si dosla u Kotor???
    Samsung Galaxy S7

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattarogrande View Post
    A tako ce i poslednji primjerci kulturnih i civilizovanih primjeraka ljudske vrste na ovo dijelu planete u mojoj jadnoj i napacenoj zadnjih skoro 20 godin Boki unistise je ovi iz shume sto se spustishe na more sav posten i castan svijet je ostao gore i radi koliko moze a kod nas se spushtishe samo neki neznam kako da ih nazovem da nekog ne uvrijedim (od drugih vrsta) kojima su Turbo Folk i zgrcanje para na brzinu miliji od roditelja koji su ih stvorili ne znaju oni da se kultura stvara vjekovima a lako unisti za par godina isto kao sto u normalnom okruzenju da bi stekao tu kolicinu novca rade 3-4 generacije a kod nas za 1-2 godine i milioni, kamioni,avioni i onda daj Turbo Folk da se bolje mnoze jer pare vise nema niko ko ne slusa tu muziku.
    Podji na ovu stranicu: http://www.ripleys.com/ ,i slobodno prijavi ovu rechenicu kao najduzhu na svijetu.
    Mozhesh probat i sa http://www.guinnessworldrecords.com/default.aspx
    A mozhesh i da probash da koristish tachku. (.)

  12. #12
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cattarogrande View Post
    Sudeci po govoru (citaj rijecima ) koje koristis pretpostavljam da si "cisti" Bokelj pa si se uvrijedio kad takoh sjevernije krajeve iza San Giovania ali nema veze mozda bih trebao da ti odgovorim po bokeski pa me nista tek onda nebi shvatio o cemu govorim,poenta je da su svi koji su DOSLI u zadnjih 20 i vise godina u mjesto da prime malo normalne bokeske kulture onako lagano kao sivonje nametnuli svoju nekulturu ovom mirnom narodu e saad problem Bokelja je sto nisu bili pod cuvenim Turcima pa se nisu naucili da namecu sebe i svoje genetske kodove pa ce zavrsiti kao dinosaurusi jer su ih manji ali brojniji u coporima sisari istrijebili.Naravno zelen kao sto pretpostavljam da jesi sumnjam da me razumijes!
    a nijesi mene uvrijedio jer mene savrseno boli sad bi ti reko sto ko ce doc i sto ce radit odje brate...meni je najbitnije da se ja provedem s drustvom i to je to! a onaj drugi penal ili normalan sto radit pored mene savrseno me ne interesuje! tacno da namecu njihovu kulturu na ove prostore al ko nam je kriv? niko naravno kad smo im to dozvolili! i sto ces sad? zivi brate kako si zivio do sad i isqliraj situaciju a ne se opterecujes necim sto se nikad promijenit nece
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    p.s. Ivanje tel mi je crko...vidjeh da je poruka od tebe sinoc ali je nisam mogla prochitat....a onda jutros kad sam ubacila karticu u drugi telefon vishe nisam mogla da ti odgovorim jer su sv brojevi u prvobitni telefon....PARA MI JE KROZ USHI SINOC IZASLA....I JUTROS PONOVO!
    ma ok bez problema
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drugari, je li moguce da vam svaki topic lici na prethodni? Kako to da su vam Podgoricani toliki trn u prkno?

    Podgorica je najocitiji primjer onoga kroz sto vi trenutno prolazite - jedne potpuno ugasene kulture o kojoj ocigledno nemate pojma, sto vam se naravno ne moze zamjerit... I starosjedioci je jedva pamte. U pitanju je, dobri moji Kotorani, nesto potpuno drugo... Glupo je vjerovat' u novopecene (...) legende, asvalt ne moze da kaki.

    Kotorani nijesu od prije dan dva, imate vi mnogo ljepsega da ponudite... i bistrije da razmisljate.

    Pozdrav!

  15. #15
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dragone View Post
    Ali si dosla u Kotor???

    a eto jesam..
    vidjeh te prije maskembala na donji put u kolima si bio...poslije te vishe ne vidjeh....

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Drugari, je li moguce da vam svaki topic lici na prethodni? Kako to da su vam Podgoricani toliki trn u prkno?

    Podgorica je najocitiji primjer onoga kroz sto vi trenutno prolazite - jedne potpuno ugasene kulture o kojoj ocigledno nemate pojma, sto vam se naravno ne moze zamjerit... I starosjedioci je jedva pamte. U pitanju je, dobri moji Kotorani, nesto potpuno drugo... Glupo je vjerovat' u novopecene (...) legende, asvalt ne moze da kaki.

    Kotorani nijesu od prije dan dva, imate vi mnogo ljepsega da ponudite... i bistrije da razmisljate.

    Pozdrav!
    Zaboravio si dodat' ono shto chesto znate rec': "Docicemo u Kotor da vas nauchimo shto je provod!" :burp:

    Ja potpisujem sve shto je prije mene recheno, to ti naravno ne mozesh znat' jer ni na jedan maskenbal u Fjord nisi bio!
    Prichati sa vama o karnevalima, maskenbalima i kakvi bi provodi na takvim feshtama trebali da budu je kao da meni neko pochne prichat kako nastaje neka guslarska pjesma.:joint:

    Koja je grupa pobjedila u diskoteku?
    P r i m o r a c

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kolko sam ja pri svjesti bio cini mi se uskrsnja jaja no mi nemojte vjerovat
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes', uskrshnja jaja su pobijedila a ne znam koja je to grupa I sinoc sam saznala da je Tixa bila u tu masku, kako nisam to znala ranije pix
    ...K'o mnogo puta do sada On sanja...
    Kako beskrajno pada...

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Drugari, je li moguce da vam svaki topic lici na prethodni? Kako to da su vam Podgoricani toliki trn u prkno?

    Podgorica je najocitiji primjer onoga kroz sto vi trenutno prolazite - jedne potpuno ugasene kulture o kojoj ocigledno nemate pojma, sto vam se naravno ne moze zamjerit... I starosjedioci je jedva pamte. U pitanju je, dobri moji Kotorani, nesto potpuno drugo... Glupo je vjerovat' u novopecene (...) legende, asvalt ne moze da kaki.

    Kotorani nijesu od prije dan dva, imate vi mnogo ljepsega da ponudite... i bistrije da razmisljate.

    Pozdrav!
    Vidi nesto, kad ste vi narod koji cvjeta od kulture kako bi mi objasnio ovo: Prvo, svaki Podgoricanin u diskoteku pored kojega sam prosao me hvatao za sesir i htio da mi ga izbuca i raskomada. Sesir sa slovom E mi je bio dio maske za one koji ne znaju. Ajde istrpjeh, vi ste izgleda prekjuce saznali sto je maskenbal pa mislite da maske treba sto vise nagrdit. Drugo, jednome koji je htio bukvalno da mi sve izbuca i rasturi, cupao je do besvjesti ono dok se ja nisam okrenuo i uctivo mu se blagim tonom obratio sledecim rijecima: Eo mozes me nagaziti, udariti, cini mi sto god oces, samo me nemoj za sesir dirati, na sta mi se doticni gospodin cistim podgorickim naglaskom obratio citiram: "sto je majmune, sto je bilo, ajde izadji ispred diskoteke ako smijes da se pobijemo". I tu sam prekinuo svaku komunikaciju i prepustio se udaranju i izivljavanju pestokupljevine is Podgorice i Cetinja jer se oni nikada nece pripitomiti...

    O ovaj slucaj se nije desio samo meni nego svim clanovima moje maske, dok su nam djevojke iz maske poseban tretman dobijale, svaka od hvatanja za peDu, do skidanja sesira sa glave i ostalih vrsta pacenickih izivljavanja.

    I aj ti sad meni to objasni?



    Dragi Kotorani,
    Bez obzira sto je padala kisa, diskoteka je bila prenatrpana, a po nekoj mojoj procjeni manje od polovine ljudi je bilo maskirano. Nagrade su bile 2000, 1000, 600, 300, 200 eura, i svi ste vidjeli kakav je provod bio. Sad vi meni recite sto ce se desiti 24. Februara, kada ce fond za nagrade biti 12000 eura, i sto mozda 24. Februara nece biti kise? Znate svi i da je drugi maskenbal uvijek bolji nego prvi, a i znate da ce uprava diskoteke pustiti jos vise tatinih sinova Podgoricana i Cetinjana sa debelim novcanicima jer je fala bogu interes diskoteke da sto vise zaradi i pokrije tu noc finanskijski!

    I konacno, zakljucno pitanje, jeli bolje izbjegnuti ovu guzvu i poci za Becice dje ce se bar neki red ja se nadam znati ili cemo se prepustiti stoki da nas ugazi do zemlje crne???
    Samsung Galaxy S7

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    a eto jesam..
    vidjeh te prije maskembala na donji put u kolima si bio...poslije te vishe ne vidjeh....

    Kako se zove karnevalska grupa koja je uradila uskrsnja jaja? Jesu to Bambole?

    Znas li kako se zovu Lepeze, da nisu Kosmopolitanke?
    Samsung Galaxy S7

  21. #21
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dragone View Post
    Kako se zove karnevalska grupa koja je uradila uskrsnja jaja? Jesu to Bambole?

    Znas li kako se zovu Lepeze, da nisu Kosmopolitanke?

    eto vidis!
    sve znash!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    eto vidis!
    sve znash!

    Heh, cuo sam
    Samsung Galaxy S7

  23. #23
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Ja potpisujem sve shto je prije mene recheno, to ti naravno ne mozesh znat' jer ni na jedan maskenbal u Fjord nisi bio!
    A mi se poznajemo? Ako si bio maskiran u vidovnjaka, ne mora da znaci da mozes da radis kod Puca na zabjelo.

    Prichati sa vama o karnevalima, maskenbalima i kakvi bi provodi na takvim feshtama trebali da budu je kao da meni neko pochne prichat kako nastaje neka guslarska pjesma.:joint:
    Nema kraja ovome, izgleda. Ne citas? U cemu je problem? Dje sam ja rekao 'kakav provod treba da bude'?

    Quote Originally Posted by Dragone View Post
    Vidi nesto, kad ste vi narod koji cvjeta od kulture kako bi mi objasnio ovo: Prvo, svaki Podgoricanin u diskoteku pored kojega sam prosao me hvatao za sesir i htio da mi ga izbuca i raskomada. Sesir sa slovom E mi je bio dio maske za one koji ne znaju. Ajde istrpjeh, vi ste izgleda prekjuce saznali sto je maskenbal pa mislite da maske treba sto vise nagrdit. Drugo, jednome koji je htio bukvalno da mi sve izbuca i rasturi, cupao je do besvjesti ono dok se ja nisam okrenuo i uctivo mu se blagim tonom obratio sledecim rijecima: Eo mozes me nagaziti, udariti, cini mi sto god oces, samo me nemoj za sesir dirati, na sta mi se doticni gospodin cistim podgorickim naglaskom obratio citiram: "sto je majmune, sto je bilo, ajde izadji ispred diskoteke ako smijes da se pobijemo". I tu sam prekinuo svaku komunikaciju i prepustio se udaranju i izivljavanju pestokupljevine is Podgorice i Cetinja jer se oni nikada nece pripitomiti...
    Gledao sam prije par godina dje u sred staroga grada cetvorica Kotorana prebijaju nekoga jadnika. Takodje, cuo sam za nekoliko prebijanja neduznih (nemocnih) ljudi od strane one ekipe kod Ela marketa, u dobroti... E sad, mozda ti Kotorani ne srcu dok piju supu, ipak, kulturna devijacija je ocigledna i tako nesto je neprilicno vecini podgoricana koje poznajem. Ekvivalent tvoje price bio bi kad bih kazao "svi Kotorani su pichke", ili "svi Kotorani su stipse". To naravno ne mogu da kazem, jer prosto ne poznajem sve Kotorane. Za one koje poznajem, uglavnom drzim samo visoko misljenje.

    Ima dosta toga, mozda je bolje da ne idemo u off.

    O ovaj slucaj se nije desio samo meni nego svim clanovima moje maske, dok su nam djevojke iz maske poseban tretman dobijale, svaka od hvatanja za peDu, do skidanja sesira sa glave i ostalih vrsta pacenickih izivljavanja.
    Prijatelju, meni je bas nerealno da su te samo Podgoricani zlostavljali. Pored mene si neometano prosao makar 5 puta. Jednom smo cak i fino prozborili, ako se ne varam... Za djevojke ne garantujem :mrgreen: (salim se, naravno )

    I aj ti sad meni to objasni?
    Tesko je to objasniti... U PG postoje najveci seljaci, isto kao i najprimjerniji gradjani CG. Prosta matematika, u pitanju je brojnost. Ja nijesam seljak, niti sam agresivan, niti alkoholicar... Tek jedan Podgoricanin upucen u gasenje sopstvene generacijske urbane kulture i naravno da mi nije prijatno kad tako siroko i nepromisljeno svemu dajete podgoricke atribute. Za karakterisanje bilo kakve generalne kulture dobro ste zakasnili, Podgorica vise nema homogen duh. Ruralizacija je gotovo zavrsila sto je odavno pocela, red je na posljednji netaknuti grad - vaš. Promicu vam ocigledne cinjenice...
    Last edited by OutLook; 13-02-07 at 02:54.

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dragone View Post
    Dragi Kotorani,
    Bez obzira sto je padala kisa, diskoteka je bila prenatrpana, a po nekoj mojoj procjeni manje od polovine ljudi je bilo maskirano. Nagrade su bile 2000, 1000, 600, 300, 200 eura, i svi ste vidjeli kakav je provod bio. Sad vi meni recite sto ce se desiti 24. Februara, kada ce fond za nagrade biti 12000 eura, i sto mozda 24. Februara nece biti kise? Znate svi i da je drugi maskenbal uvijek bolji nego prvi, a i znate da ce uprava diskoteke pustiti jos vise tatinih sinova Podgoricana i Cetinjana sa debelim novcanicima jer je fala bogu interes diskoteke da sto vise zaradi i pokrije tu noc finanskijski!
    svaka cast za nagrade! fala bogu da se neko sjetio da udijeli tako vrijedne(velike) nagrade za grupne maske! a sto se tice provoda u diskoteku...jbg ne mozemo MI odlucit ko smije a ko ne smije jelte? to samo ONI mogu...al posto smo vidjeli odluku tako je kako je.

    prije pocetka karnevalskih festa mi je bilo smijesno da bude maskenbal odrzan u becice a kasnije mi je postalo najbolje rjesenje jer ce tu i normalan narod bit i maske ce bolje doc do izrazaja i ljepse se proves...ili opet grijesim?
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    wild west
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    A mi se poznajemo? Ako si bio maskiran u vidovnjaka, ne mora da znaci da mozes da radis kod Puca na zabjelo.



    Nema kraja ovome, izgleda. Ne citas? U cemu je problem? Dje sam ja rekao 'kakav provod treba da bude'?



    Gledao sam prije par godina dje u sred staroga grada cetvorica Kotorana prebijaju nekoga jadnika. Takodje, cuo sam za nekoliko prebijanja neduznih (nemocnih) ljudi od strane one ekipe kod Ela marketa, u dobroti... E sad, mozda ti Kotorani ne srcu dok piju supu, ipak, kulturna devijacija je ocigledna i tako nesto je neprilicno vecini podgoricana koje poznajem. Ekvivalent tvoje price bio bi kad bih kazao "svi Kotorani su pichke", ili "svi Kotorani su stipse". To naravno ne mogu da kazem, jer prosto ne poznajem sve Kotorane. Za one koje poznajem, uglavnom drzim samo visoko misljenje.

    Ima dosta toga, mozda je bolje da ne idemo u off.



    Prijatelju, meni je bas nerealno da su te samo Podgoricani zlostavljali. Pored mene si neometano prosao makar 5 puta. Jednom smo cak i fino prozborili, ako se ne varam... Za djevojke ne garantujem :mrgreen: (salim se, naravno )



    Tesko je to objasniti... U PG postoje najveci seljaci, isto kao i najprimjerniji gradjani CG. Prosta matematika, u pitanju je brojnost. Ja nijesam seljak, niti sam agresivan, niti alkoholicar... Tek jedan Podgoricanin upucen u gasenje sopstvene generacijske urbane kulture i naravno da mi nije prijatno kad tako siroko i nepromisljeno svemu dajete podgoricke atribute. Za karakterisanje bilo kakve generalne kulture dobro ste zakasnili, Podgorica vise nema homogen duh. Ruralizacija je gotovo zavrsila sto je odavno pocela, red je na posljednji netaknuti grad - vaš. Promicu vam ocigledne cinjenice...
    sto bi fabia_elegance rekao "nemas konkurencije"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ode i maskenbal....
    By UltrasTito in forum Primorski
    Replies: 13
    Last Post: 14-03-07, 15:15
  2. Ie 7
    By Ben Dover in forum Software
    Replies: 33
    Last Post: 21-10-06, 22:54
  3. Replies: 15
    Last Post: 04-10-06, 15:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •