Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 151 to 175 of 199

Thread: Cg Bez Viza!

  1. #151
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Shelly (e još se smijem onom razgovoru i mačnim silama hehe), znači 5og ujutro mogu stati u red za papire ili da sačekam 7 dana da krene? Odm ai za ličnu i za pasoš se predaje, a reci mi za vozačku?
    Hahahahahahhahah, kakva slucajnost
    Mozes da stanes u red 5. ujutro (a ja se iskreno nadam da nece biti redova).
    Sve pocinje 5. (osim tablica koje pocinju 1. juna).

  2. #152
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Shelly znaci da brat dobija novu jel?

  3. #153
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbija dobija putokaz ka bezviznom režimu
    U BEOGRAD BI DANAS TREBALO DA STIGNU UPUTSTVA EVROPSKE KOMISIJE
    Brisel (Beta) - Evropski komesar Žak Baro danas bi trebalo da srpskim vlastima preda "redosljed poteza - putnu mapu" za postepeno ukidanje viza Evropske unije za srpske državljane, kao "čin povjerenja i dobrodošlice srpskim građanima da postanu dio evropske porodice".
    To je juče agenciji Beta rekao Frizo Roskam Ejbing, portparol Evropske komisije (EK), nadležan za pravosuđe i unutrašnje poslove.
    Baro, komesar za transport i energiju koji zamjenjuje na dužnosti odlazećeg komesara za pravosuđe i unutrašnje poslove Franka Fratinija, uručiće predsjedniku Srbije Borisu Tadiću i potpredsjedniku Vlade Božidaru Đeliću pripremljenu "putnu mapu" za ukidanje viza EU za državljane Srbije, u kojoj se nalaze uslovi koje Srbija mora da ispuni da bi liberalizacija viza stupila na snagu.
    To bi se moglo postići, kako se očekuje, do kraja ove ili početkom iduće godine, pošto Vlada u Beogradu i Evropska komisija obave nužne pregovore o zaključenju sporazuma o ukidanju viza.
    Uručenje "putne mape" je pravi "kamen temeljac" za konačnu liberalizaciju viznog režima EU za srpske građane, pošto je u januaru EU već uvela vizne olakšice, rekao je Roskam Ejbing.
    On je objasnio da će sada početi "pravi suštinski pregovori" i naglasio da će ukidanje viza za srpske građane, nakon potpisivanja sporazuma, biti primjenjivano postepeno, u toku iduće godine.
    U EK ukazuju na "nimalo povoljnu činjenicu" da velika većina, prije svega mladih Srba, uopšte nije putovala u zemlje Evropske unije (EU), a da je režim evropskih viza za srpske građane uveden još 1990. godine kada je došlo do rasprada bivše Jugoslavije i ratnih sukoba.
    Zvaničnici EK smatraju da će jasni izgledi za brzo ukidanje evropskih viza za srpske državljane i nedavno potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju (SSP) imati blagotvorne učinke na snažnije pridruživanje Srbije Evropskoj uniji.
    Kroz izradu "redosljeda mjera" za liberalizaciju viza za srpske državljane, u Komisiji je ocijenjeno da je Srbija po pripremama za uvođenje "biometrijskih pasoša" i drugim dostignutim standardima, odmakla ispred ostalih država Zapadnog Balkana koje još nemaju režim bez viza sa EU.

    Uslov sigurnost granica i biometrijska dokumenta

    Jedan od glavnih uslova za potpunu bezbjednost dokumenata i stavljanje Srbije na "bijelu Šengensku listu", kako proizlazi iz "redosljeda mjera" u koje je imala uvid agencija Beta, jeste izdavanje "biometrijskog pasoša u skladu sa standardima EU i Orgnizacije za međunarodnu civilnu avijaciju (ICAO)", u kome moraju biti biometrijski podaci, fotografija i otisci prstiju.
    U "putnoj mapi" se od Srbije zahtijeva efikasnost u suzbijanju ilegalne imigracije i sprovođenja sporazuma o readmisiji, odnosno o prihvatanju vraćenih ilegalnih imigranata.
    Od vlasti u Beogradu se traži i potpuno siguran nadzor granica, otkrivanje i razbijanje mreža ilegalne imigracije, suzbijanje organizovanog kriminala, korupcije i terorizma.
    Vlasti u Beogradu moraju, pored ostalog, donijeti i zakone o sprečavanju finansiranja terorizma i oduzimanju imovine stečene kriminalom, navodi se u tom dokumentu.

    __________________________________________

    A šta je sa Crnom Gorom?

  4. #154
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa trebalo bi da se ukinu do kraja godine, vidjecemo, a to sa Srbijom je normalno, ipak treba nekako ublaziti bol gubljenja Kosova.

  5. #155
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Da se ovo ne bi pretvorilo u P&O, svima sam vam odgovorila na p.m.
    Ma treba javno pohvaliti drugaricu sa foruma. Neka sto pomogne i sredi nego se i broj da srediti

  6. #156
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,141
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,435
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ma treba javno pohvaliti drugaricu sa foruma. Neka sto pomogne i sredi nego se i broj da srediti
    Bogami je i meni puno pomgla, do detalaj mi je opisala sve ovo oko novih dokmenata. Tnx

  7. #157
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ada samo odgovaram na pitanja
    P.S. Hari, ceka te pasos sa brojem po dogovoru

  8. #158
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default Nove licne karte

    Eto, u ponedjenik pocese sa izdavanjem novih licnih karti... A ja sam cuo da oni koji imaju stare koji su vazece, i koji oce da zamijene za nove treba samo da podju u kancelariju MUP-a sa tom licnom kartom i bez ikakvih drugih papira (izvod iz maticne knjige, drzavljanstvo...) i da ce tamo biti slikani i samo da se plati 5e za novu licnu... jel to tacno?

  9. #159
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    R.Hrvatska je par puta mjenjala pasoše(putovnice),a sada ima par god.i lične (osobne)karte.Navodno i ove nešto nisu ok..Takođe će i vozačke biti zamjenjene do (kolovoza) avgusta iduće godine treći puta..Kome nije žurba,nek ne mjenja jer biće sistemskih grešaka..Pa će samo ljude uvalit u trošak!

  10. #160
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,141
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,435
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bivshi View Post
    R.Hrvatska je par puta mjenjala pasoše(putovnice),a sada ima par god.i lične (osobne)karte.Navodno i ove nešto nisu ok..Takođe će i vozačke biti zamjenjene do (kolovoza) avgusta iduće godine treći puta..Kome nije žurba,nek ne mjenja jer biće sistemskih grešaka..Pa će samo ljude uvalit u trošak!
    Samo da znaš da sam predala sve papre, i čekam vas sad na ručak

    Koga zanima bilo što a ja mogu bar malo pomoći, drage volje. Ja sam jutros predala za ličnu i pasaporat, i podižem ih 19og maja
    Sve ej na jednom mjestu i sve ide dosta brzo

  11. #161
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li guzve u CB PG?

  12. #162
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,141
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,435
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    Ja sam vadila u HN i bila je gužva ali sve ide jako brzo. Kod nas je šalter pošte odma tu u istoj prostorji i super je

  13. #163
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ja sam vadila u HN i bila je gužva ali sve ide jako brzo. Kod nas je šalter pošte odma tu u istoj prostorji i super je
    e sugradjanko,obozavaoece smart25 paketa ajde na pp sta treba...

  14. #164
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,141
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,435
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    Srdjane Care , evo mogu i ovdje (ma ćeš isto nedje kafu častiti hehe) . Konkretno moj sluča. Istekli su mi bili i pasoš i lična:
    1. Ulaz u SUP ti nije više sa magistrale nego sa parkinga ispod semafora
    2. Unutra se nalazi šalter pošte i tu prvo uplatiš za pasoš 45 eura i ličnu 5 eura.
    3. Na šalter daš staru ličn, stari pasoš, JEDAN rodni list i JEDNO uvjerenje o državljanstvu. To traje 3 minuta. Dobiješ potvrdu da si predao, i ideš da se slikaš.
    4. Fotografisanje - šprdnja. Ja se namjestila a n ami stavlj akosu iz aušij. Reko gopodjo nema lijepe uši i puštite me. I nije bilo sile nego kaže da se moraju vidjeti uši
    5. Završio si i možeš u gradsku na kafu

  15. #165
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,668
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    nesto slicno t.j skoro isto je i kod nas u Baru. samo sto moras poci do neke banke da bi uplatio one uplatnice jer nema saltera u samom MUP-u.. ja kad vec dodjoh da promijenim pasos i licnu ,usput zamijenih i vozacku. za nju vam treba prilozena stara vozacka i uplata od 15 evra. medjutim ako imate preko 40. godina,trebace vam i ljekarsko uvijerenje

  16. #166
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uskoro bezvizni režim sa EU i za Crnu Goru





    Šef delegacije Evropske komisije u Podgorici Leopold Maurer izjavio je da Evropska komisija priprema mapu puta za bezvizni režim za građane Crne Gore.

    Time bi Crna Gora, nakon Srbije, postala druga država u regionu koja bi dobila taj važan dokument vezan za slobodna putovanja u Evropsku uniju.


    "Kada uskoro bude gotova, mapa puta biće predstavljena Crnoj Gori u kontekstu viznog dijaloga koji je pokrenuo potpredsjednik Evropske komisije Franko Fratini u Podgorici 21. februara", rekao je Maurer novinarima povodom obilježavanja Dane Evrope u Podgorici.

  17. #167
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Srdjane Care , evo mogu i ovdje (ma ćeš isto nedje kafu častiti hehe) . Konkretno moj sluča. Istekli su mi bili i pasoš i lična:
    1. Ulaz u SUP ti nije više sa magistrale nego sa parkinga ispod semafora
    2. Unutra se nalazi šalter pošte i tu prvo uplatiš za pasoš 45 eura i ličnu 5 eura.
    3. Na šalter daš staru ličn, stari pasoš, JEDAN rodni list i JEDNO uvjerenje o državljanstvu. To traje 3 minuta. Dobiješ potvrdu da si predao, i ideš da se slikaš.
    4. Fotografisanje - šprdnja. Ja se namjestila a n ami stavlj akosu iz aušij. Reko gopodjo nema lijepe uši i puštite me. I nije bilo sile nego kaže da se moraju vidjeti uši
    5. Završio si i možeš u gradsku na kafu
    znaci opet treba rodni list i uvjerenje o drzavljanstvu?zar se to ne daje samo prvi put?meni nista nije isteklo,pasos hoce u avgustu ,al cu zamjeniti odmah sve...hvala Bogu da su otvorili taj salter poste tamo da se moram obilazit grad radi jedne formalnosti...

  18. #168
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,668
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    ja sam isto trebao podici danas dokumenta, ovdje kod mene u Baru (i pasos i licnu i vozacku)...i naravno po starom dobrom obicaju...nista.
    i sto je najgore,uopste nisu znali kada ce im stici. te mozda u toku dana ,te mozda sutra, a u srijedu i cetvrtak ne rade zbog praznika...
    Last edited by zeks; 19-05-08 at 22:21.

  19. #169
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://en.wikipedia.org/wiki/Biometric_passport

    Najvishe mi se svidja USA pasosh.

  20. #170
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni se svidja ovaj od Luksemburga . Bar spolja, ne znam kakav je unutra.

  21. #171
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Meni se svidja ovaj od Luksemburga . Bar spolja, ne znam kakav je unutra.
    Ma meni je ovaj od Luksemburga bez veze. Kao da su cetvorogodisnje dijete angazovali za radnju design-a.

    Meni je najljepsi pasos Honkonga, pa SRJ.

    Zao mi je sto je nas mnogo uporedljiv sa Ruskim, Srpskim, Albanskim, i mnogo vise zemalja. A takodje su mogli do latinice CG Cirilica postaviti, mislim da bi ga to ipak na neki nacin napravilo unikatnije.

    A sta se Srpskog tice, taj je trebao biti plav (po dogovoru) pa je postao crven (kao i nas). A za unutar su bili predlozili design sa Vizantijskim simbolima, kao i drugim obelezajima Pravoslavne kulture Srbije.

    Nesto sto bi ga sigurno unikatno i ljepo napravilo. No steta sto se narod i opozicija pobunih protiv ovog fantasticnog predloga.

  22. #172
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imas sliku unutrasnjeg dizajna pasosa Srbije, nema nikakve veze sa Vizantijom. Ne vidim razlog sto bi nam stavljali cirilicu, malo promjena sada . Meni je takodje lijep pasos Poljske .

  23. #173
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Imas sliku unutrasnjeg dizajna pasosa Srbije, nema nikakve veze sa Vizantijom. Ne vidim razlog sto bi nam stavljali cirilicu, malo promjena sada . Meni je takodje lijep pasos Poljske .
    Lijepo bi bilo da i ostavis koju sliku ili link sa tim unutrasnjim dizajnom pasosa Srbije.

    Naravno da nikakve veze taj dizajn nema sa Vizantijom, ali sam zato i vec naveo u prethodnu poruku da je ta ideja dizajna odbijena. Da si bolje procitao bi doznao.

    Latinicu cijeli svijet koristi, a onako Cirilica interesatnija i ljepsa izgleda. Veze se za proslost, a ta proslost opet veze za identitet, a taj identitet opet za nacionalitet. A taj pasos na kraju predstavlja opet taj nacionalitet.

  24. #174
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mrsko mi traziti, ima scan iz novina, aj vidjecu ako nadjem stavicu. Strasno im je vala to interesatno, nebi jedino CG imala cirilicni pasos tako da nebi nista tu interesatno bilo.

  25. #175
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Viza za Francusku?
    By Dejan in forum Putovanja
    Replies: 46
    Last Post: 03-07-09, 19:14
  2. Srbija bez viza!
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 83
    Last Post: 06-05-08, 12:07
  3. Viza elektron i amazon!
    By rapsod in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-08, 12:18
  4. Danska viza
    By veriking in forum Politika generalno
    Replies: 9
    Last Post: 13-12-07, 08:18
  5. Pocelo ukidanje viza
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 52
    Last Post: 17-09-06, 15:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •