Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 63

Thread: Crnogorski mora da se zna !!!

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up Crnogorski mora da se zna !!!

    Crnogorski mora da se zna

    Podgorica - Poslanici u Skupštini usvojili su juče Zakon o crnogorskom državljanstvu, a poslanici vladajuće koalicije pozdravili su aplauzom tu odluku.
    Zakon su podržala 42 poslanika, sedam je bilo protiv, a jedan uzdržan.
    Ministar unutrašnjih poslova Jusuf Kalamperović odbacio je optužbe opozicije da je riječ o diskriminatorskom aktu, ističući da je on restriktivan i napisan po ustavnim rješenjima.
    Odgovarajući na ocjene opozicije da se Zakon primarno donio da bi se Srbima iz Crne Gore onemogućilo uzimanje srpskog državljanstva, Kalamperović je kazao da postoji mogućnost dvojnog državljanstva, ali kao izuzetak, navodeći da je to praksa u mnogim državama.


    Opozicija je ponovila da bi iz Zakona trebalo izbrisati odredbe prema kojima državljanin mora znati crnogorski jezik i da se državljanstvo može oduzeti osobi koja ozbiljno prijeti vitalnim interesima Crne Gore.

    NENO CEMO PUSTIT BAGRU SELJACKU ODRODJENU DA RADI NA UNISTENJE DRZAVE CRNE GORE !

    Zakon predviđa da se crnogorsko državljanstvo stiče porijeklom, rođenjem na teritoriji Crne Gore, prijemom i po međunarodnim ugovorima i sporazumima, te na osnovu ratifikovanih međunarodnih ugovora ili sporazuma, koje je zaključila Crna Gora. Međunarodnim ugovorima i sporazumima, može se ustanoviti dvojno državljanstvo, pod uslovom uzajamnosti.
    Državljanstvo se gubi po zahtjevu crnogorskog državljanina, po sili zakona, po međunarodnim ugovorima i sporazumima.
    Lice koje je izgubilo crnogorsko i steklo državljanstvo druge države, može ponovo steći crnogorsko ako podnese zahtjev za ponovno sticanje i najmanje godinu zakonito i neprekidno boravi u Crnoj Gori.
    Punoljetni crnogorski državljanin, koji ima i državljanstvo druge države, po sili zakona gubi crnogorsko državljanstvo, ako je dobrovoljno stekao državljanstvo druge države, osim u slučajevima predviđenim zakonom.


    Vrijeme je vise bilo da se stane na rep onijema koji rade na unistenje drzave crne gore ,njenoga jezika, crkve, istorije, njenijeh grbova zastava ,himne itd itd ! Vakat je da i Crnoj Gori krene jedaman ,sto prije da se hiruski odstrane bolesti koje razjedaju zdravo tijelo Crnogorsko !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj zakon i komentari predlagača su sramota demokratije i više pripadaju pravnom sistemu Italije i Njemačke iz 30ih godina prošlog vijeka.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Totalna glupost od zakona. Sa ovim zakonom unistena su sva prava stare Diaspore. Ovo je sramota. Sa ovim zakonom odrekli smo se svih Australijanaca, Argentinaca, Kanadjana, Amerikanaca ciji su roditelji Crnogorci. Ovo je zakon za smanjenje broja Crnogoraca u svijetu.
    Ovo je sramno!

  4. #4
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    PodGorica
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahah! CRNOGORSKI se mora znat, misevi! Dzabe cvilite, bez CRNOGORSKOG nista!!!!
    Jeli bog da!
    Egil said he would risk coming to the Thing all the same:

  5. #5
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Retrogradan zakon. Lično sam protivnik diskriminacije na bazi geografskog stajališta.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    Totalna glupost od zakona. Sa ovim zakonom unistena su sva prava stare Diaspore. Ovo je sramota. Sa ovim zakonom odrekli smo se svih Australijanaca, Argentinaca, Kanadjana, Amerikanaca ciji su roditelji Crnogorci. Ovo je zakon za smanjenje broja Crnogoraca u svijetu.
    Ovo je sramno!
    Koliko sam shvatio Crnogorci van Crne Gore su kolateralna steta ovog krasnog rjesenja,a sve zbog cuvenih prijetnji Crnogoraca iz Crne Gore da ce posegnut masovno za Srpskim drzavljanstvom?

    Ispravite me ako sam pobrka sto
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. #7
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma, mogu se oni truditi koliko hoce, crnogorce ni Aleksandrova SHS monstruozna skalamerija nije mogla nista, a kamoli ovi djilkosi sa njihovim zakonima.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Od mojih petoro, samo se JEDAN GADJE PADEZIMA,
    ostah ja bez mojih CRNOGORACA,
    QQ mene sa DPS-SDP REZIMOM, dhje mi OTUDJISHE RODJENU DHJECU.
    Ne umiju izgovorit,
    KRK,
    KRF,
    HVAR,
    gore od Sheshelja i Fica isto ka`Sveto.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Koliko sam shvatio Crnogorci van Crne Gore su kolateralna steta ovog krasnog rjesenja,a sve zbog cuvenih prijetnji Crnogoraca iz Crne Gore da ce posegnut masovno za Srpskim drzavljanstvom?

    Ispravite me ako sam pobrka sto
    Da brate moj i vjekovni saborče prijatelju familijarni.
    Znas koliko te poštujem, zbog predaka koji su nam zajedno ginuli a sudbina tako htjede da i ja i ti budemo pod istom zastavom. A to se u nas Crnogoraca neodrodjenih poshtuje vise no ista.

    Tako je, da sutra odemo ja ili ti da zivimo bilo dje, nasi sinovi ne bi mogli imati Crnogorsko drzavljanstvo.

    Pricao sam sa Alejandrom Micunovicem, mojim drugom iz provincije Ćako, čiji je đed emigrirao u Ćako zbog bijelog terora. Njegov Otac nikada u zivotu nije usao u Jugoslovensku ambasadu jer je Jugoslaviju smatrao samo provizorijumom, vjestackom tvorevinom i dao je zavjet generacijama da se bore za CG nezavisnost i nikad ane priznaju okupaciju.
    Danas Alejandro i njegova djeca ne mogu dobiti državljanstvo države za koju s ebore vec 3 generacije.
    Ovo je najajnticrnogorskiji zakom u istoriji ovo je bruka i sramota.
    Evo ja prvi, ne mogu da dobijem drzavljanstvo. I ja sam od usvajanja ovog zakona državljanin Srbije i samo Srbije.
    Nek nam je ziv SDP ovski način rezonovanja i primitivni nacionalizam bez osnova kojim bljuvaju da bi odusevili mase.
    Ovo je uzasno!

    A ti ZVEK...jesi li srecan sto ti djeca nece imati niti moci dobiti Crnogorski pasos?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    PS. Ponosan sam sto sam drzavljanin Srbije i postujem tu drzavu, njen ustav i sve ostalo. Samo mi je zao sto ne mogu kao naionalni Crnogorac dobiti državčljanstvo moje matične zemlje, osjećam se ostavljenim, zaboravljenim, odbačenim....tako ce biti i sa svim onim kanadjanima, amerikancima, njemcima...onima koji su rodjeni u hrvatskoj ili bilo kojoj drugoj zemlji gdje su ostali d azive....itd....AMPUTIRALI SMO 30% svojeg naroda....SVAKA CAST DPS-SDP a poseno SDP jer imam informacije da je ovo iz njihove degenerične kuhinje, bezmozgovica i krivoglavica kako bi reko Ejatolah Amfilohije doslo.
    Last edited by JUSTICE; 15-02-08 at 15:27.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Od mojih petoro, samo se JEDAN GADJE PADEZIMA,
    ostah ja bez mojih CRNOGORACA,.
    Kako si ostao? Ako su dosad imali crnogorsko drzavljanstvo i pasos imaju i dalje.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Glasali za sopstveni nestanak
    Sledeci tekst je prevod sa dansko-crnogorskog sajta Montenegro.dk, koja je danas postavila reakciju na novi zakon o crnogorskom drzavljanstvu

    Piše: Redakcija Montenegro.dk

    Crnogorski parlament je juce usvojio novi Zakon o drzavljanstvu, koji medju ostalom oduzima drzavljanstvo svim onim crnogorskim drzavljanima koji osim crnogorskog imaju i tudje drzavljanstvo.

    Ovaj zakon ce pogoditi mnoge Crnogorce, posto Crna Gora ima veliku dijasporu, koja je postala jos veca tokom gradjanskih ratova u Jugoslaviji, kada su mnogi, iz raznih razloga, zatrazili bolje uslove u inostranstvu.

    Mnogi ukazuju da je ovaj zakon nije pravican, jer je vecinski dio sadasnje Vlade podrzavao Milosevica tokom kobnih devedestih, i da su imali veliki udio u napadima na Dubrovnik i drugim mjestima u Bosni i Hercegovini, sto je ucinjelo da je drzava dosla pod desetogodisnjim medjunarodnim sankcijama. Sankcije i progoni su ucinjele da je jos vise ljudi potrazilo sigurnost u inostranstvu. Jugoslovenski pasos je tada bio 'non grata' u vecini zemalja, i mnogi su nasli spas u uzimanju drzavljanstva te zemlje u koju su odbjegli.

    Neki politicki komentatori ukazuju da je zakon tako izdejstvovan, zato sto se sadasnja koalicija na vlasti plasi od mnogih Crnogoraca koji danas zive u Srbiji, i koji bi mogli da uzdrmaju pozicije sadasnje Vlade, jer bi imali pravo glasa na paralamentarnim izborima. Sadasnji izborni zakoni doduse kazu da samo oni koji imaju mjesto prebivalista u Crnoj Gori, mogu da glasaju na izborima.

    Ironicno je da je sadasnja Vlada prije nepunih 2 godine, tokom referenduma za nezavisnost Crne Gore, molila svoju dijasporu (i placala im karte) da dodju i glasaju za svoju drzavu. Ti ljudi koji su ispunili svoju duznost i vratili se da podrze Crnu Goru, su svojim glasanjem potpisali sopstveni nestanak sa crnogorske liste drzavljana i ostavljeni su sa gorkim ukusom u ustima.

    Udruzenje Crnogoraca u Danskoj ce ovaj zakon staviti na razmatranje na svojoj sljedecoj sjednici, i vidjeti koje zakonske i druge mjere se mogu preduzeti da bi se vidjelo da li je ovaj zakon suprotan medjunarodnim zakonima

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    Ironicno je da je sadasnja Vlada prije nepunih 2 godine, tokom referenduma za nezavisnost Crne Gore, molila svoju dijasporu (i placala im karte) da dodju i glasaju za svoju drzavu.
    zdravo troshili to shto ste kupili

  14. #14
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Egil Saga View Post
    Hahahahah! CRNOGORSKI se mora znat, misevi! Dzabe cvilite, bez CRNOGORSKOG nista!!!!
    Jeli bog da!
    Da , taj dio mi se najvise svidja. Aj ne prdite, u USA moras da naucis njihovu istoriju citavu da bi dobio drzavljantvo, jedino ako nisu to ukinuli, zamisli da i mi tako pocnemo. Ono "tada Crnogorci udarise na Turke" :yipiiii: xD.

    Nema vece gluposti nego da ne znas jezik drzave od koje uzimas drzavljanvo. Drzavljanstvo ostaje ljudima koji su dvojno prije 2007 ili tako nesto.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kako si ostao? Ako su dosad imali crnogorsko drzavljanstvo i pasos imaju i dalje.
    Dvoje ima , troje nema, ovi iz mijeshanih brakova.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #16
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ha, znaci li ovo da ja koji imam drzavljanstvo CG i drzavljanstvo BiH gubim pravo na Cg drzavljanstvo, iako sam rodjen ovdje i evo 23 godine zivim u CG? A, ljepote, hvala vladi Crne Gore...
    Just to slip the skin...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ako ti je milije Bosansko drzavljanstvo i nije ti za 23 god omililo Crnogorsko, onda - nikakve stete. Jel da?
    SaMo JeDnA DnEvNo

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E vala divna mi je drzava koja me uslovljava na taj nacin, da ne mogu imat drzavljanstvo zemlje dje mi je otac rodjen, dje su mi korijeni, i dje mi je veci dio nepokretne imovine na kraju krajeva. Ovo maltene dodje po principu, ili uzmi nashe ili budi stranac u CG ako nijesi spreman da pokazes bespogovornu lojalnost i ako ti u srcu nema mjesta samo i iskljucivo za tekovine mlade CG demokratije.

    Sad ako ti neko ponudi, ili dobijes pravo na USA drzavljanstvo, sa svim privilegijama koje to nosi - da li bi pristao, i na taj nacin se odrekao crnogorskog, reci mi?
    Just to slip the skin...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bosna ima jako rigorozne uslove za drzavljanstvo i oni koliko ja znam ne dozvoljavaju dvojno drzavljanstvo. Ne znam kakve veze onda ima ova odluka sa tvojim slucajem.
    Meni je samo bilo drago da si ti momentalno eliminisao CG drzavljanstvo u rechenici. Drago zbog tebe jer si miran i znash sta hocesh.
    Ti znash da nisi mogao imati dvojno, ma sta CG vlada odlucila, jer ne bi mogao imati drzavljanstvo BiH niti mogucnost na zadrzavanje imovine u Bosni na tvoje ime.

    Ne vidim da tu ima puno veze CG zakon, jer u CG mozesh da zadrzish imovinu na tvoje ime iako nemash CG drzavljanstvo. Znachi, ipak mnogo tolerantniji za tvoj sluchaj.

    Sto se mene tiice, ja sam rodjen u BG, ali moj otac je Crnogorac i logicno da tu nemam nikakve dileme, neovisno o imovini koja je mnogo veca u Srbiji.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Jos jedan u nizu debilizama iz glava DPS-SDP rezima

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Pa ako ti je milije Bosansko drzavljanstvo i nije ti za 23 god omililo Crnogorsko, onda - nikakve stete. Jel da?
    Hahahahahahahhahahhaha e kako se izasmijah ahhahahahahhahahahhah Komsija svaka ti cas ,hhahahahhahahahahah ! Justicie Ja sam Crnogorski drzavljanin a posto su mi djeca maloljetna i oni su isto hehehehhehhehehehe i sve cu ih uclanit u dps ako milo pobijedi ! No posto su oni isto drzavljani naski i imaju do sad pasose CG&S a upisani su u citape tj pecatnije Crnogorske ,mnim e su i dalje CRNOGORCI !
    A sto se jezika tice ,i mojima sam reka ako ne nauce dobro naski ,"SIKTER" pa za grcku ili tursku na odmor !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    E vala divna mi je drzava koja me uslovljava na taj nacin, da ne mogu imat drzavljanstvo zemlje dje mi je otac rodjen, dje su mi korijeni, i dje mi je veci dio nepokretne imovine na kraju krajeva. Ovo maltene dodje po principu, ili uzmi nashe ili budi stranac u CG ako nijesi spreman da pokazes bespogovornu lojalnost i ako ti u srcu nema mjesta samo i iskljucivo za tekovine mlade CG demokratije.

    Sad ako ti neko ponudi, ili dobijes pravo na USA drzavljanstvo, sa svim privilegijama koje to nosi - da li bi pristao, i na taj nacin se odrekao crnogorskog, reci mi?
    Zar tebe nijesu korijeni u CG a, ito 23 godine pun punacke ??? I mene je velja imovina u Swe i Nor pa opet nijesam niti cu ikat bit njin Dalje sve drzave svijeta imaju necesove uslove za dobijanje drzavljanstva ,napr. Danska i ako se ozenis sa dankinjom mora te ona izdrzavat ,mora imat stan/kucu morate bit zajedno 5 godina i moras znat Danski ! No ja ne vidju koja muka na tebe sto neces CG drzavljanstvo ,no oces bosansko serbsko ,njemacko spansko itd itd ,zar ti nije dosta jedno a ???

    ps. Obrazati dizesli se kad se intonira himna a ili i ti grebes klupe ???
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    USA Drzavljanstvo?? Sjutra, sa komplet familijom, samo da uzmemo cetkice za zube.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Oni uz drzavljanstvo daju i cetkice za zube

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    USA Drzavljanstvo?? Sjutra, sa komplet familijom, samo da uzmemo cetkice za zube.
    Komso nemo tako daleko ,jerbo kad te uvati nostalgija treba ti sleper love za biljete heheheheheheh !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 21
    Last Post: 18-12-10, 01:08
  2. Replies: 49
    Last Post: 27-11-10, 15:19
  3. Replies: 22
    Last Post: 27-07-10, 22:13
  4. DONALD HOKINS SMATRA: Crnogorski turizam će najbrže rasti
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 25-07-05, 18:24
  5. Crnogorski jezik 1857-a godina:
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 25-01-05, 23:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •