Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 78

Thread: Narcis i njegova ljubav

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kazu da neki organi rastu cijeli zivot, ali mislim da su to usi i sumnjam da se zbog njim moze biti narcis, ali zenske bolje znaju

  2. #52
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kazu da neki organi rastu cijeli zivot, ali mislim da su to usi i sumnjam da se zbog njim moze biti narcis, ali zenske bolje znaju
    Podsjeti me kad spomenu ushi, na intervju sa Dzonijem Stulicem i njegovom kontaktu sa Bregovicem koji je prokomentarisao ovako:

    Mali izvod o saradnji sa Bregovicem:
    "Jedino sto on hoce, to je kad je uhvatis i zavrces joj usi, zabijes noge u plafon, a ona skici k'o svinja. To je bilo jedino sto je njega interesiralo. Ja popizdim! Idem da ga zguzim, a on pobjegne pod krevet, niti zguzit ga ne mogu. Pa, mislim se, sta da radim s tobom, ne mogu da pricam o politici, ne mogu da te *****, sta da radim? A ocito nisam Zdravko Colic, i eto, tako je nasa saradnja pukla."


    Ne moze se reci da Bregovic nije narcis.:mrgreen:
    Last edited by gingis kan; 13-02-08 at 19:51.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  3. #53
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    sto sve odje necu procitat, nema boljeg stava muskog prema zenama od onog u kojima im ne pokazujes ljubav vec ih to toliko kopka da im je seksualna zelja zbog takvog stava 100 puta veca ... zenska cud
    To se i obratno moze tako gledat' tj da nema ni za zensko boljeg stava kad mu ne pokazuje ljubav vec ih ostavi u kopkanju...

    Sto se mene tice i uopste narcisoidnosti definitivno ne volim muskarce koji ne znaju da zenu stave ispred sebe,naravno ako su svjesni da je vrijedna toga i da je posebna za njih...Kad primijetim da gledaju samo na sebe istog trenutka znam da tu pored njih nemam sta da radim...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  4. #54
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Narcizam kao termin u psihologiji je prvi upotrijebio Frojd [naravno], a onda je Jung elaborirao arhetip licnosti [sa narcizmom kao jednom od komponenti, ili simtoma za dijagnozu ] Puer Aeternus- vjeciti djecak. Popularna psihologija kasnog 20 vijeka je ovo prevela u sindrom Petra Pana; ono sto mi upada u oci kod zenskoga svijeta kod nas [a usko je vezano sa odgojem, drustvenim vrijednostima, stereotipima...] je da sve volimo da se vezemo za nekog Petra Pana, kome su karakteristike sljedece: buntovnistvo, manipulativnost, narcizam, (buka i) bijes, neprihvatanje i izbjegavanje odgovornosti...
    Petar Pan u vezi trazi majku, ili moze igrati ulogu zastitnika, tj. onoga ko bi pretjerano trebalo da brine o partneru, zeleci jacu osobu da brine o njemu. Izbori partnera govore i o nama samima, pa ako odaberem Petra Pana, vjerovatno ce se roditi medjuzavisnost koja moze ici do patologije.
    Neka istrazivanja pokazuju da roditelji koji su previse zastitnicki nastrojeni doprinose razvoju sindroma PP. Inace, termin sindrom PP nije zvanicano medicinski prihvacen, ali objedinjuje prihvacene i definisane poremecaje licnosti.

    U svakom slucaju, samopostovanje, samosvijest i samopouzdanje su zdrave osobine i vrijednosti i ne treba ih izjednacavati za narcizmom.


    Sta mi ovo scase....

  5. #55
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    [b]To se i obratno moze tako gledat' tj da nema ni za zensko boljeg stava kad mu ne pokazuje ljubav vec ih ostavi u kopkanju...
    Bilo da se musko ili zensko tako ponasa, radi se o nezdravim obrascima u odnosima koji naravno nemaju veze sa ljubavlju..


    Quote Originally Posted by Tudjinka View Post
    U svakom slucaju, samopostovanje, samosvijest i samopouzdanje su zdrave osobine i vrijednosti i ne treba ih izjednacavati za narcizmom.
    Tako je.
    Narcisi su cesto i arogantni, pa naizgled mogu izgledati samopouzdani, ali su u sustini duboko nesigurni u sebe, kao sto je i Contradiction lijepo opisala.
    Narcizam i arogancija su jasan znak nedostatka sustinskog i zdravog samopouzdanja, a kad je covjek tako duboko nesiguran u sebe, onda lako skrene i u kukavicluk i manipulativnost i sve ovo sto si gore nabrojala i vrlo tacno opisala.


    Quote Originally Posted by Tudjinka View Post
    ono sto mi upada u oci kod zenskoga svijeta kod nas [a usko je vezano sa odgojem, drustvenim vrijednostima, stereotipima...] je da sve volimo da se vezemo za nekog Petra Pana, kome su karakteristike sljedece: buntovnistvo, manipulativnost, narcizam, (buka i) bijes, neprihvatanje i izbjegavanje odgovornosti...
    Ovo si dobro rekla, da u nasoj specificnoj kulturi i okolnostima kakve vec jesu takvi jedino mogu silom prilika da prodju, jer za muskarce ovakvih osobina mogu da se vezu samo zene koje su na to svikle kao nazalost 'magarci na batine' (nazalost nase zene jos uvijek pate od strahovlade patrijarhata).. U nekim stabilnijim drustvima ovakvi momci uglavnom bivaju obelezeni i tesko da imaju prodju kod cura..
    Last edited by odli; 14-02-08 at 03:05.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  6. #56
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh, sad ispada da zato sto volim narcisa da sam balkanka koja je navikla na batine, bilo fizicke, bilo psihicke, a da on nije normalan, da ne preterujete malo? :mad:

  7. #57
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nimalo, jer daj nam razlog zasto ga volis ? a da nije taj, i da ne gledas kakvog boga u njega, a da pri tom kroz tu istu sliku ne vidis mozda oca il nekog sl muskarca koji ti nije uzvratio ljubav niti pruzio dovoljno paznje, pa si spremna da se pokoris i trpis takvog magarca kraj sebe ? al dobro porasces , pa ce ti dodji
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #58
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar mi je potreban razlog zasto ga volim? Volim ga zato sto je dobar, posten je, iskren, pametan je i lep, nezan je, sta mi vise treba? To psiholosko rasclanjivanje nepoznate osobe te je odvelo napotpuno pogresan put.

  9. #59
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i tebe ce ubrzo, hehehehhhehehhe, kad vidis da je takav da bi ti bila raznjezena i divila mu se ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #60
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nesigurna View Post
    Zar mi je potreban razlog zasto ga volim? Volim ga zato sto je dobar, posten je, iskren, pametan je i lep, nezan je, sta mi vise treba? To psiholosko rasclanjivanje nepoznate osobe te je odvelo napotpuno pogresan put.
    Ma samo naprijed, ako tebi ne smeta to zasto bi se sjekirala sto drugima smeta?
    A i ako je lijep, je li bog dao, samo plus za tebe!

  11. #61
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ili za njega ko ce ga znat ......................... ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #62
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto ti je toliko bitno da ti kaze da te voli, ako je tebi lijepo sa njim?
    ni ja nesto nemam naviku da to izgovaram,postoji mnogo drugih nacina da se to pokaze...tako da mi to nije nista cudno. Za sve treba vremena...
    Bilo je stvari kojih smo se bojali, a nije trebalo... trebalo je zivjeti.

  13. #63
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da Sparco zna sta govori; poslusajte njega, on je musko pa bolje konta musku psihu i ponasanje od cura "balkanki"..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  14. #64
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nesigurna View Post
    Zar mi je potreban razlog zasto ga volim? Volim ga zato sto je dobar, posten je, iskren, pametan je i lep, nezan je, sta mi vise treba?
    Ako mene pitas, motri ga jos neko izvjesno vrijeme.

    Nadam se da je tako kako govoris, ali ipak jos malo ga kontrolisi, i dobro "opipavaj" koliko on to iskreno misli.

  15. #65
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Tijana :
    Cestita sama sebi i sebe voli najvise na svijet
    nego sto

    Ko ne voli i ne cijeni sebe, ni drugi ga nece voljet.
    ajde jadna ako sebe ne znamo i ne umijemo voljet necemo moc ni drugog)))
    sto da se foliramo bzvze na prvom , drugom,trecem,4,5,...20tom mjestu ja onda drugi i opet ja
    i posle mene JA

    Misim zna seko je najveci narcis naforum hehehehehehhehe !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Quote Tijana :
    Cestita sama sebi i sebe voli najvise na svijet
    nego sto

    Ko ne voli i ne cijeni sebe, ni drugi ga nece voljet.
    ajde jadna ako sebe ne znamo i ne umijemo voljet necemo moc ni drugog)))
    sto da se foliramo bzvze na prvom , drugom,trecem,4,5,...20tom mjestu ja onda drugi i opet ja
    i posle mene JA

    Misim zna seko je najveci narcis naforum hehehehehehhehe !
    :lolblue:
    ja sam odma na pocetku to***** napisala:
    ne znam kako je izlazit s narcisom,najbolje je pitat moje decke kak je to
    ehehe
    hvala
    :devil:
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  17. #67
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    ohh zaljubljeni mirisljavi svet cveta na sve strane... svi se obozavaju i najudobnije su smesteni unutar svojih neraskidivih veza sa najlepsim ljudima..

    ahh citajuci vas sve po internetu, stice se utisak da Crna Gora buja od ljubavi...

    a fino bi bilo da je sve to tako stvarno... a ne u glavama nezrelih i ogranicenih ljudi..:devil:

    .. mada sta god ja napisao, oni su ti koji su srecni sa bilo cim i u bilo cemu.. njima je super..

    Izvinjavam se ako sam promasio smisao teme, procitah samo prva tri posta, ostalo me nije bilo volja. Doduse usao radi mobilnih telefona :eek:

  18. #68
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nova ljubav dugo posle razvoda

    Ovo je pitanje za muskarce i to one koji vec duze vreme zive sami posle razvoda, duze veze i slicno. Plasite li se vi neke veze kada vidite da je to TO? Da li se plasite da se zaljubite u tu osobu, i da joj to kazete? Kako se ponasate u takvom slucaju i kako vas se moze smuvati da se bez straha upustite u ljubavne vode? Imam najdivnijeg muskarca na svetu, savrsenog po pameti i izgledu, ali se on plasi cak i da mi kaze da me voli, sve nesto okolisa, kao imam osecanja za tebe, pa vidis da sam sa tobom i slicno. A ja sam sigurna da sam bas ona prava za njega, volim ga i njegove mane, volim sve na njemu, nikada se ne svadjam sa njim, jednostavno ga obozavam... Hajde muskarci, pomozite mi kako da ga izazovem da mi kaze sta oseca za mene.

  19. #69
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nesigurna View Post
    Ovo je pitanje za muskarce i to one koji vec duze vreme zive sami posle razvoda, duze veze i slicno. Plasite li se vi neke veze kada vidite da je to TO? Da li se plasite da se zaljubite u tu osobu, i da joj to kazete? Kako se ponasate u takvom slucaju i kako vas se moze smuvati da se bez straha upustite u ljubavne vode? Imam najdivnijeg muskarca na svetu, savrsenog po pameti i izgledu, ali se on plasi cak i da mi kaze da me voli, sve nesto okolisa, kao imam osecanja za tebe, pa vidis da sam sa tobom i slicno. A ja sam sigurna da sam bas ona prava za njega, volim ga i njegove mane, volim sve na njemu, nikada se ne svadjam sa njim, jednostavno ga obozavam... Hajde muskarci, pomozite mi kako da ga izazovem da mi kaze sta oseca za mene.
    a da pridjes ti njemu mozda se pali na guranje zahebano je to okolisanje i mene je skupo kostalo davno nedje i ne plasi se on veze nego se plasi poraza,tj da ta "veza" ojde po onoj raboti pa da opet ostane sam a mozda nije siguran sto ti osjecas prema njemu pa ne zeli da uzalud pokusava

  20. #70
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma zna on sta osecam prema njemu, nije slep, ali bas zato bih volela da znam da li ga to odbija od mene ili ga privlaci?

  21. #71
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nesigurna View Post
    Ma zna on sta osecam prema njemu, nije slep, ali bas zato bih volela da znam da li ga to odbija od mene ili ga privlaci?
    ljubav je slepa a da ga odbija odbio bi se on odavno ne brini ti

  22. #72
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nesigurna View Post
    Ovo je pitanje za muskarce i to one koji vec duze vreme zive sami posle razvoda, duze veze i slicno. Plasite li se vi neke veze kada vidite da je to TO? Da li se plasite da se zaljubite u tu osobu, i da joj to kazete? Kako se ponasate u takvom slucaju i kako vas se moze smuvati da se bez straha upustite u ljubavne vode? Imam najdivnijeg muskarca na svetu, savrsenog po pameti i izgledu, ali se on plasi cak i da mi kaze da me voli, sve nesto okolisa, kao imam osecanja za tebe, pa vidis da sam sa tobom i slicno. A ja sam sigurna da sam bas ona prava za njega, volim ga i njegove mane, volim sve na njemu, nikada se ne svadjam sa njim, jednostavno ga obozavam... Hajde muskarci, pomozite mi kako da ga izazovem da mi kaze sta oseca za mene.
    Ja bas nisam ovo skapirao a cim sam procitao dje ti pises kako si ti prava osoba za njega sve mi je jasno.... Mislim, odakle koja zenska glava moze znati da li je ona prava za nekoga? Ne plasim se nikad izjaviti ljubav samo je stvarno nepojmljivo makar meni da ljudi koji vole ne pokazuju svoju ljubav onome sa kojim ostvaruju "ljubav" kako to nebulozno zvuci....

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nesigurna View Post
    Ma zna on sta osecam prema njemu, nije slep, ali bas zato bih volela da znam da li ga to odbija od mene ili ga privlaci?
    Znaci jos se opire Ako ti je suknja dugacka skrati djaola pa dao pomogne.

  24. #74
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeste Odli, to je taj. ;a ne opire se on, ali se drzi...

  25. #75
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nesigurna View Post
    Ovo je pitanje za muskarce i to one koji vec duze vreme zive sami posle razvoda, duze veze i slicno. Plasite li se vi neke veze kada vidite da je to TO? Da li se plasite da se zaljubite u tu osobu, i da joj to kazete? Kako se ponasate u takvom slucaju i kako vas se moze smuvati da se bez straha upustite u ljubavne vode? Imam najdivnijeg muskarca na svetu, savrsenog po pameti i izgledu, ali se on plasi cak i da mi kaze da me voli, sve nesto okolisa, kao imam osecanja za tebe, pa vidis da sam sa tobom i slicno. A ja sam sigurna da sam bas ona prava za njega, volim ga i njegove mane, volim sve na njemu, nikada se ne svadjam sa njim, jednostavno ga obozavam... Hajde muskarci, pomozite mi kako da ga izazovem da mi kaze sta oseca za mene.
    pričaš li o onom narcisu?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 00:25
  2. Prepoznati ljubav
    By odli in forum Ljubav
    Replies: 64
    Last Post: 08-11-07, 09:59
  3. Sta je ustvari ljubav?
    By Sick-Boy in forum Ljubav
    Replies: 86
    Last Post: 22-09-06, 01:17
  4. Naivnost ili proracunatost...?
    By Argonaut in forum Ljubav
    Replies: 162
    Last Post: 19-06-06, 12:58
  5. Pravo vreme za ljubav..
    By The_Age_of_Love in forum Ljubav
    Replies: 33
    Last Post: 01-05-05, 13:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •