Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 58

Thread: NO SMOKING ???

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default NO SMOKING ???

    Quote Originally Posted by [img
    http://www.jkonatar.users.cg.yu/Export%20Wizard-1.png[/img]]SKUPŠTINA 28. JULA USVAJA ZAKON O ZABRANI KONZUMIRANJA DUVANA NA JAVNIM MJESTIMA

    Pušenje samo u krugu porodice


    Crna Gora se proteklih godina davila u duvanskom dimu, ali zbog afere oko međunarodnog šverca cigaretama i njenih aktera iz crnogorske državne vlasti. Sada je na dnevnom redu crnogorske skupštine Predlog zakona o ograničavanju upotrebe duvanskih proizvoda, odnosno o zabrani pušenja na javnim mjestima koji je uradilo Ministarstvo zdravlja.
    Predloženim zakonom, koji je u sklopu strategije razvoja zdravstva, zabranjuje se pušenje na javnim mjestima i u radnim prostorijama. Zakonom se zabranjuje i prodaja i reklamiranje duvanskih proizvoda, posebno maloljetnim licima mlađim od 18 godina.
    Javni prostor su vaspitno-obrazovne institucije, zdravstvene ustanove, prostorije u kojima se održavaju kulturne, zabavne, sportske i druge manifestacije, sredstva javnog prevoza, diskoteke, slastičare, bistroi, picerije i ugostiteljski objekti u kojima se služi hrana, kao i holovi, liftovi i drugi zajednički djelovi stambenih zgrada... Javna mjesta na kojima se zabranjuje pušenje su ulice, trgovi, pristaništa, plaže, parkovi...
    Prvih dana avgusta u Crnoj Gori biće zabranjeno i pušenje duvanskih proizvoda tokom nastupa u medijima i objavljivanje u štampi fotografija ili crteža lica koja puše.
    Ubuduće će pušenje biti dozvoljeno samo u prostorijama namijenjenim pušačima, koje ne smiju biti veći od 50 odsto od ukupne površine prostora, u kome treba da stoji i natpis da li je odjeljak za pušače. Prema predloženom zakonu, vlasnik ugostiteljskog objekta u potpunosti može zabraniti pušenje u cijelom prostoru.
    Sada strastveni pušači ili, kako sami kažu, turbo pušači u parlamentu moraju da podignu ruku i glasaju za zakon koji zabranjuje pušenje na javnim mjestima. Iako se u crnogorskoj skupštini, shodno partijskoj odluci, gotovo mehanički glasa i podiže ruka "za" ili "protiv" za po državu mnogo važnije zakone, čini se da će 28. jula ovo biti jedna od težih odluka poslanicima koji puše.
    Miodrag Iličković, poslanik SDP-a, ističe da je strastveni pušač i zato poslednji čovjek koga treba pitati da komentariše zakon o zabrani pušenja. Ipak, navodi da će glasati za taj zakon, "iako sam intimno protiv njegovog donošenja".
    - Javno neću kršiti zakon, ali ću na sve načine pokušati da se švercujem. Kao predsjednik Zakonodavnog odbora trebalo bi da, čim se zakon usvoji, prestanem da pušim, a ako bih prestao da pušim, počeo bih da sanjam da sadim duvan - kaže Iličković.
    Komentarišući razliku između pušača i nepušača, Iličković naglašava da je tačno "da su pušači svojevrsni egoisti jer im je važno da ispune svoje zadovoljstvo, ali su interesantniji tipovi od nepušača, koji su čudni i djeluju sterilno".
    To što će se pušenje zabraniti na svim javnim mjestima, a u lokalima odrediti prostorije za pušače, prema Iličkovićevim riječima, može biti ponižavajuće po pušače.
    - Sabiće nas u neke ćoškove i ponižavajuće uslove, jer će najgore prostorije odrediti za nas. Pošto smo mi i dalje na Balkanu, molio bih da nam obezbijede makar neki dostojanstveniji prostor - kaže Iličković, predlažući da je najbolje rješenje "da se lokali predvoje napola, za pušače i nepušače".
    Objašnjavajući predlog pola-pola, Iličković navodi da je "kod nas kafana institucija i najdemokratičnije mjesto, u kome su svi ljudi ravnopravni i govore što misle".
    - Ako ne bude tako, ne znam kako ću izdržati - naglašava Iličković.
    Prema zvaničnim podacima, samo po broju odraslih pušača Srbija i Crna Gora zauzimaju visoko peto mjesto u svijetu, dok je u Evopi odmah iza Grčke i Turske, a ženska populacija čak na drugom mjestu, odmah iza Švedske.

    U kaznenim odredbama zakona predviđeno je da se građanin koji bude pušio na javnom mjestu ili radnom prostoru kazni sa 25 eyra, odnosno polovinom najniže plate u Crnoj Gori.
    Novčanom kaznom od dvadesetostrukog do tridesetostrukog iznosa najniže cijene rada (od 1.000 do 1.500 eyra) kažnjavaju se osobe koje dozvole pušenje tokom nastupa u medijima ili u štampi objave fotografiju lica koje puše ili dozvole pušenje u javnom prostoru. Od desetostrukog do stostrukog iznosa najniže plate kazniće se građani koji ne istaknu oznake o zabrani pušenja.
    [size=7] LJUDIIIII, PA JESU LI ONI NORMALNI?????[/size]

    [size=7]Kukuuuuu...[/size]

    Pa ne mogu da vjerujem... čitam i ne vjerujem očima...
    Šta je njima palo na pamet, sve im jeb... Pa sve te iz zdravstva treba ...treba, majke mi.
    Kako ću jaaa da izgoriiiiiiiiiim...
    Ima da terorišem sve ljude okolo... živjet' se neće moć' od mene, qq...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e pa cete mi vi mjesat travu sa duvanom... kao bolji ukus, i sporije gori... eto vam sad... :P
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije to loshe, sad ce u svim firmama morati da otvore boxove u kojima ce se moci duvati do mile volje
    Together we can defeat capitalism ...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Predivno
    U svim ostalim zemljama po Evropi je tako, zasto ne bi kod vas?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Smrt pushachima :!: :P
    Nije lepo da budem lud a da ja to ne znam...
    Moj blog

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uh meraka udje se u lokal a tamo se vidi sve preko 2 metra nema vise dima i smrada od ciigara na robi banja :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Joza kucica
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahaha wazi za to :joint:
    i need 2 be reassured every second of the day how brilliant i am - Jonathan Rhys Meyers

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Javna mjesta na kojima se zabranjuje pu?enje su ulice, trgovi, pristani?ta, pla?e, parkovi...

    Tako kretenski formulisan zakon donosi se reda radi i svi znaju koliko ce se postovati, ali treba ubiti dnevnicu.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Far&Away
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne no najbolje neka naprave rezervate za nas pushache!
    Neka neko dodje kaznu da mi naplati! Vazi...
    It's my way or the highway

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E,Sick bash mi te nesto za` he he he ..
    neka su wala uveli i to pravilo

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar*Beograd
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by xyana_wol|_mary
    hahahaha wazi za to :joint:
    Hhahahahhahahahahah :lolblue: Morala sam..
    M. Roma Volley #14

    red passion, red heart, red soul - MUFC

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E kol'ko ce to ovaj nash narod poshtovat' pitanje je sad... 8)

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _JELENA_
    E kol'ko ce to ovaj nash narod poshtovat' pitanje je sad... 8)
    kazne samo kazne samo po dzepu pa da vidis kako ce se postovati
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma ja bi koga vidim s cigarom strijeljao na licu mjestu pa da vidis bi li pusili...
    Nije lepo da budem lud a da ja to ne znam...
    Moj blog

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eo su odje kod mene poceli da vise niz balkone koliko ih je, da zapale po jednu

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Lexus
    Ma ja bi koga vidim s cigarom strijeljao na licu mjestu pa da vidis bi li pusili...
    Mozda bi i "zadimili" ako bi ispalio pun okvir u nas, ko zna... :wink:
    Ozbiljno, ovo sto kaze Hari nadam se da ce se pokazati kao tacno. Nadam se da ce sve liciti na ono poostravanje zakona o vezivanju sigurnosnih pojaseva, bla, bla... Da ce isto kao i u tom slucaju, bez sumnje, u pocetku biti kaznjavanja, naplacivanja kazni... ali i da ce ubrzo sve opet poprimiti benignu formu i vratiti se na staro. Mora, mamu mu...

    P.S. Xyana,

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Odavno sredjeniji, precizniji i bolji zakon nijesmo imali. Pa se zapatajte u te wc kabine i duvajte koliko ocjete . Pi, drogashi smrdljivi.
    Ti kao mirisljivi i savjesni gradjanin, koji je procitao taj sredjeni i precizni zakon trebao bi znati da je i u WC kaznjivo.
    Ne znam da li je zakon predvidio da i ona pisoardesa moze kazne "lijepiti" i na Wc bude cijenovnik: pisanje 1 euro, pusenje po zakonu.
    Tehnoloski smo spremni da na korzou ugradimo one senzore na dim pa neko sibicom "kres", a interventni vod "tres".

  18. #18
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Far&Away
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vjerujem ja DAN-u nista!
    It's my way or the highway

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ne no ces pushiti u wc...
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    e ovako.... pushite vi tamo nedje, ali zapitajte se, da li to sto ste vi zapalili cigar utice na nekoga pored vas. Npr na nekoga ko ima astmu, na nekoga ko je osjetljiv na dim cigare. Da se ja pitam za svaki upaljen cigar, vi bi ste meni po 20 sati dobrovoljnog rada radili. Ja jos uvijek ne razumijem ponasanje tako bezobzirno kod pusaca, jao moram da zapalim moram moram. Ej mrs na terasu pa zapali u stanu ni u kucu neces! poslje da palim stelihe po kuci i da provjetravam ko blesav. Znaci, ako vama pusenje odgovora pusite tamo gdje ne smetate nikome, i kraj price! Jedva cekam, dako se donese taki zakon da vidim sto ce od toga biti!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bogomi se ti nesto iznervira. Ako goste docekujes sa Ej mrs na terasu vjerovatno ti nikad nije guzva po kuci, ali to je tvoj izbor.
    Niko ne govori o tome da pusaci trebaju maltretirati nepusace, a zakon je tako spretan kao da su propisali dsanje samo na nos, pa ajde majcin sine prehladi i pocni smrkeljati, ako smijes od zakona. Zamisli divote od zakona kad gosti sjede na terasu hotela pa jedan naruci kavu i kaze konobaru "ostavi je tu idem ja trknuti na parking da zapalim u auto, po zakonu to je privatna svojina". Kad on bude izlazio iz auta, a ti odma za interventni vod jer mora dim kroz vrata izaci.
    Vrlo praktican i sprovdljiv zakon, a tek koliko ce trebati policije da se "pokrije" svako javno mjesto. Jedina nedoumica ostaje da li se i javna kuca racuna u javna mjesta jer se onda i tamo po zakonu popusilo.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Joza kucica
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano
    Da se ja pitam
    Sreca nasha te se ti ne pitash
    i need 2 be reassured every second of the day how brilliant i am - Jonathan Rhys Meyers

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    sproveshce se i poshtovace se ka' svi doneseni zakoni, zabrane... 8) ...i ja mislim..
    Sell the Vatican, Feed the World!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vazi
    A ne prduljecajte ljudi

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    [Kotor]
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajde neka uvedu zakon da ljudi ne smiju da budu gladni... :?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •