Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 43 of 43

Thread: Teski dani po Crnogorce

  1. #26
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Hmeh, istinska CG, bilo chija - tvoja, moja, nashih roditelja, DPSovska, svetosavska, chetnichka, partizanska, velikoalbanska, velikoeskimska... chija li vec, bilo koja od tih varijanti? Je li ikad postojala? Je li ikada egzistirala samo i u potpunosti kao jedna od tih varijacija na temu? Eto, da li je ikada npr. to x puta pominjano Cetinje i svijest Cetinjana sa kraja 80ih-pocetka 90ih bila dominantna, ma ne ni u CG, nego i u samom Cetinju...

    Sve me to podsjeca na pricu oca i strica "Dzabe se ti zanosish sa nekim duhom Niksica iz 70ih, boemshtinom, Vitom Nikolicem, blablabla... Mislis da je to ikad bilo dominantno u ovoj sredini? Nista drugo no mit, ma nijesu ni oni bili takvi, no 5 puta godisnje kad zaljegnu u kafanchinu - a mi smo ih takvima stvorili, trebala nam je jedna takva prica, odraz kolektivne podsvijesti..." Nazalost.

    Jedini zajednicki imenitelj za ove nashe jade, sve nashe zanose, vjere i nadanja, vazda bile i vazda ce bit, ma pokretachka sila svake istinske Crne Gore - nesretne podjele. No, odaljih se od teme, i sushtina priche mi lagano izmiche
    kako si dobar nocas,covjece, sto je ovooo..... :o
    kamo srece da se malo vise ljudi na ovom forumu tako "odalje od teme".....

  2. #27
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    Ja ne pljuvam Srbe. I mene ne ubrajaj u tu vrstu kvazi Crnogoraca jer to shvatamkao veoma veliku uvredu.
    Nama Srbi nisu krivi sto smo mi autisticno reterdirana samoljubiva gomila u najvecem djelu.

    Ali mene ne zanima gomila, zanimaju me pojedinci.....porodica i normalni ljudi...

    kad su Tomasa Mana pitali na dolasku u USA....pa zasto pljuvate po g Hitleru....pa CIJELA NJEMACKA JE ZA NJEGA.....

    on je rekao.." ne gospodo, Njemacka nije tamo gdje je Hitler, Njemacka je tamo gdje je Tomas Man"

    Jeli ti sad nesto jasnije?
    Ja se najvise nasmijem kada procitam, cujem u svakidasnjim razgovorima pricu tipa "pa valjalo bi da odu jer su predugo na vlasti". Pazi, znaci ljudima je prva asocijacija na tu temu "dugo na vlasti", dakle nije im mrzak los standard, godine "koje su pojeli skakavci" nego su dugo na vlasti ahahahah

    A onda dodjem na ove forume na koje se mahom okupljaju mladje generacije i procitam HOT teme o crkvama, o amfilohiju, o dedeicu, pa brate zar vise nije jasno sto se u ovoj kuci cini? Treba li da svi po nekom partijskom uputstvu djelujemo protiv neprijatelja koje su nam isti ONI izmislili? E ne znam dal sam ja zivio u nekom vaspitanju pogresnom za ovo vrijeme, ne znam da li sam trebao biti spijun da bi mi djeca dobila stipendiju ka mnoga i skolovala se po zvucnim univerzitetima ali sve je poslo po .... i tema ti je bas na mjestu. Strah je upravo razlog ovakvoj situaciji a vi kazite da nije.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Ja se najvise nasmijem kada procitam, cujem u svakidasnjim razgovorima pricu tipa "pa valjalo bi da odu jer su predugo na vlasti". Pazi, znaci ljudima je prva asocijacija na tu temu "dugo na vlasti", dakle nije im mrzak los standard, godine "koje su pojeli skakavci" nego su dugo na vlasti ahahahah

    A onda dodjem na ove forume na koje se mahom okupljaju mladje generacije i procitam HOT teme o crkvama, o amfilohiju, o dedeicu, pa brate zar vise nije jasno sto se u ovoj kuci cini? Treba li da svi po nekom partijskom uputstvu djelujemo protiv neprijatelja koje su nam isti ONI izmislili? E ne znam dal sam ja zivio u nekom vaspitanju pogresnom za ovo vrijeme, ne znam da li sam trebao biti spijun da bi mi djeca dobila stipendiju ka mnoga i skolovala se po zvucnim univerzitetima ali sve je poslo po .... i tema ti je bas na mjestu. Strah je upravo razlog ovakvoj situaciji a vi kazite da nije.
    Slazem se...sad mi nije jasno oko cega se uopste sporimo ja i ti?

    Predpostavljam da ti ne odgovara moj tradicionalisticki pristup. A nadam se da ces razumjeti da ga se drzim upravo zbog toga sto smatram da je on tj., tradicionalizam jedn aod rijetkih stvari u nasem drustvu koje nisu KVAZI...bio je Vucij Do, Bili su Martinici....bili su moralni kodeksi cojstva i junastva.....namjerno su obrisani da bi se stvorili kvazi ljudi..(u medjuvremenu je uvezeno i Svetosavlje, sto je stvorilo jos vecu zbrku- ne shvati me pogresno, postujem sve pojedince koji se toga drze ali to nije moje, za mene je to tudje).....sa kojima se manipulise " bananama".....a jedina nada i moc ovog drustva lezi u svjesnim pojedincima....
    JA se pozivam na Crnogorce jer se ja tako osjecam, ne mogu se pozivat na Kineze. Pozivam se na ta nacionalna osjecanja jer ja drugih nemam.
    Eto toliko, pozdrav
    Last edited by JUSTICE; 11-02-08 at 23:25.

  4. #29
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    off:
    khm, red bi bio da svi imaju po jedan nick, a ne ovamo nesto se slikam i prodajem
    i to
    cekaj, imacu jos jedan, Cikotic , sto cu, stara varos

  5. #30
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    Treba djelovati. Mi imamo Crnu Goru, ali vi treba da se organizujete na nacin da ona bude onakva kakva treba Crnogorcima svih vjera, mi nismo velika i zrela nacija da se razvodnjavamo u gradjanske koncepte kao ostali, nama treba nacionalna Homogenizacija i osvjescivanje....pa tek onda gradjanski koncept....to treba da bude podrzano odnekle...Vi treba da budete oslonac jer Crna Gora je izgubljena i mi u njoj...a onima koji vide treba zracak svjetlosti...koji ce pokazati put...
    eto toliko...necu vise....

    Bas tako!
    Nemam sto dodat, sem da treba imat strpljenja dok oni ZAHTJEVNI bogati stranci ne dignu inftastrukturu na njima potrebni nivo (puteve, radnje, internet, skole itd) PA DA SE NASI PAMETNI-DAKLE I BOGATI ODLUCE DA ONI PRODAJU SVOJU IMOVINI NA ZAPADU, DA UBIJEDE SVOJU PORODICU I DA SE VRATE....a kad se vrate-moraju i da rade....A ONI CE ZNAT KAKO SE RADI I KAKO SE KOMANDUJE NASIM LJUDIMA DA TI RADNICI NAJBOLJE NAPREDUJU (znace nas mentalitet i najbolji pristup kako se taj mentalitet motivise).

    Najveci i NESUMNJIVI patrioti sa ovog foruma dodju, odmore se i vrate na zapad, ALI SKORO NIKO NIJE POCEO BIZNIS OVDE. A nama ce svanut kad, za pocetak, pocnu da nicu paralelni biznisi nasih *zapadnjaka* ovdje. A ONI KOJI SU TI URADILI-USPJELI SU (Becirovic na Kolasinu, Buric sa *Normal Copany* itd.)...za svoje licno dobro I DOBRO CG!

    U ovoj fazi-NEMA NATRAG, jer tek bi povratak drugom konceptu STVORIO HAOS! ) .Preusmjervanje bi nam uzelo par godina, a to je propast. Dakle LAKSE JE PO ZIVCE ako se shvati istina da mi BUKVALNO MORAMO nastavit neoliberalnim konceptom (Vukotic), jer bi nam u suoprotnom slijedio sigurni kolaps privrede. A da li je taj koncept razvoja bio i najbolji-neznam. I ima i prednosti (brzinu) i mana (osiromasenje i pad morala) . Medjutim svaka od evropskih zemalja je platila cijenu svome uspjehu-MORAMO I MI NASU CIJENU PLATIT( strasna skupoca zbog elitnog turizma, uvoz radne snage zbog visokih radnih standarda koje nasa omladina jos ne ispunjava jer su nasi kelneri kao profesionalni standard imali ono legendarno *shto ces?*, velika zavist i ogorcenje nasih ljudi kojima tersko pada da na istom poslu (na okjem se radi po uchinku) neki stranac zaradi duplo jer se *opucha* svo radno vrijeme)...i mogao bih jos dosta *kolateralne stete* nabrojat)-ALI OVO ZLO POPRILICNO JE IPAK FAZA I TA FAZA JE SADA NUZNA!
    Pozdrav,
    Set zakona koji je u fazi predloga od CG ce stvoriti NAJPOVOLJNIJU ZEMLJU ZA (bogatog) STRANCA STO MOZE BIT....pa bilo to pravo nama ili ne.
    Last edited by Old Bone; 12-02-08 at 05:53.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  6. #31
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Old Bone, zao mi je ali vjerovatno znash da za nas koji zivimo van CG a nismo iz BG, LJ, ZG i Moskve, nema dolaska tamo.
    Nema tu veze ni novac (do granice majmunisanja), ni znanje, ili iskustvo sa zapada. Jednostavno u te CG vode mogu plivati samo podobni i uglavnom marginalci koji na zapadu ne bi mogli ni eura zaraditi po zakonu.
    U CG nije zapadni sistem rada - to sto se chini sa strajkovima i pljuvanjem vlasnika CO na svakom koraku nema veze sa civilizovanim uslovima za rad. Ne postoji zastita za investitora od strane drzave, ne postoji zastita ugleda lichnosti, ni zastita privatnog kapitala. Da jedni daju dozvolu, pa onda proshetaju sa deset blokada opstinskih ovih onih i sve to sa kapitalom stoji godinama bacheno nizasta. Ta politika kvazi reketashenja i unistavanja konkurencije svim sredstvima za normalnog biznismena je suluda i unistava bilo koji zachetak u CG.
    Da ne kazem da bilo koji dojucherashnji marginalac - politichar, moze sebi dati za pravo da najpostenijeg covjeka ispljuje, a da profesionalno dokazanog covjeka sa zapada uchi poslu i sta treba da uradi sa svojim novcem koji je zaradio i investirao u CG.
    To nije potrebno ljudima koji su navikli na biznis i koji imaju svoj privatni mir bez straha od kriminalnih akcija primitivaca koji bi da izigravaju mafiju.
    Mi vise volimo svoj mir i profesionalizam nego ulazak u takvu divljinu.
    Josh bi falili popovi da kade fabrike, hotele ...a nijeste daleko od toga.
    Zato, ipak su za vas ribe navikle da plivaju u mutnom, sa metodama koje su prepoznatljive za Balkan i istok.
    Nikad ne bih preporuchio normalnim osobama koji cijene red i zakon na zapadu, a s tim i uzivaju u blagodetima tog legaliteta, da ikad uloze i cent u CG ili bilo koju drzavu ex YU.
    Nema tog bogastva koji moze kao rizik nadomjestiti jednostavan i kulturan zivot.

    Ipak ste vi za mutne igrache, jer ste sami takav temelj izdrzljivosti postavili.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  7. #32
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    Treba djelovati. Ambasade su politicka tijela Vlada koje se po pravilu mjenjaju, ljudi u njima se stalno mjenjaju. Ne treba ti ambasada da bi cinio dobro za svoju naciju. Svoja nacija se pomaze kroz podrske projektima koje imaju za cilj jacanja nacionalne svijesti, kulture, osvjescivanja nesvjesnih i zabludjenih.
    Uvjek su preporodi nacija dolazili iz diaspore....pogledaj JERMENE....danas su prosirili svoju drzavu na Nagorno Karabah, sutra ce imati cijelu kavkaz...pogledaj Hrvate....zamisli da su oni slusali i isli po Ambasadama SFRJ...bili danas imali Hrvatsku?
    Mi imamo Crnu Goru, ali vi treba da se organizujete na nacin da ona bude onakva kakva treba Crnogorcima svih vjera, mi nismo velika i zrela nacija da se razvodnjavamo u gradjanske koncepte kao ostali, nama treba nacionalna Homogenizacija i osvjescivanje....pa tek onda gradjanski koncept....to treba da bude podrzano odnekle...Vi treba da budete oslonac jer Crna Gora je izgubljena i mi u njoj...a onima koji vide treba zracak svjetlosti...koji ce pokazati put...
    eto toliko...necu vise....
    Kako da mi, Crnogorski izseljenici vodimo nas narod u CG, kada i mi sami neznamo vec od raspada SFRJ potrebni put.

    Nijesu ni ove Evropske nacije tako jake kao sto se cine. Ako godinama zivis u takvu zemlju ti se sve vise i vise rupa otvaraju sta se tice tih stvarih na koje bi Crna Gora da pocinje gradnju zemlje 21-vog vijeka. I na kraju je to opet krpljenje.

    Nadjite realne politicare, sa mudrosti, snagom, i narodnom interesom, koji ce vas dovesti na dobar put a ne ove danasnje mangupe koji samo puno svoje dzepove.

    Ne zaboravite: Glas ipak stoji kod vas, ako ce te bolja vermena pokazite vas glas. No vi ste godinama glasali DPS itd i sada kukate za svoje greske...

    Quote Originally Posted by m_a_r_k_o-___--- View Post
    Ajde ti dodji malo u Crnu Goru da zivis od njene plate, pa da vidimo bas koliko dugo bi je ti cuvao i volio!

    Ili bi je mozda prodao i probao da napravis bolji zivot za sebe i svoje potomke?

    Naravno da ne podrzavam iskompleksirane idiote koji prodaju zemlju i pare spiskaju na kola i ostale gluposti, ali vi tvrdite da vi ne biste da ste u mogucnosti prodali komad zemlje i napravili bolji zivot za sebe?
    Mislim da se debelo lazete!

    A da vas ja pitam nesto. Mislite li vi da nasi preci, da su bili u mogucnosti, ne bi prodali komad zemlje i napravili za sebe i svoju djecu bolji i laksi zivot?
    O mislim da itekako bi, ali ko je tada htio da je kupi. Niko...
    Djeca nisu razlog za prodavanje svoje imovine.

    Mislim, ako znate (ti i supruga) da nemozete ili da tesko mozete da odrzavate dijete, ne uzimajte ih, ili ne uzimajte jedno dijete izad drugog. Budite realni, i razmislite o tome sto sve mozete ugoditi djetetu bez prodaje imovine.

    Neki uzamljuju pa nekako krpe, ma da i kazem i to mi u inostranstvo isto tako radimo. Nije ni ovde tako nebesko kao sto vi mislite. No eto, vecina vas nije vidjela nikad u zivotu druge zemlje (EU naprimjer) osim Balkanskih zemalja, a plava Evropska zastava izlgeda odlicno, fantasticno i lijepa, pa eto imate dovoljno razloga da mislite da je tamo sve bolje...

    Kao sto Alfa_Seljacina rece: Nasi preci su imali i po petoroje djece, pa su krpili kako su mogli! I svako je ziv i zdrav ostao! I to jos u teska vremena kao pod Otomanskim Carstvom, Prvim Svjetskim Ratom i Drugim.

    No eto ja mislim da se pare u CG mnogo bacaju za besposlice i da bi se jedno i drugo moglo ukloniti. Trebate se nauciti da se ponasate sa parama.
    Last edited by MNT; 12-02-08 at 07:13.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    MNT
    put postoji. Ti bi da udjes u Ambasadu i da ti oni kazu put? zar ti to ne zvuci malo hm,hm....
    I put se mora pronaci. Onaj ko zaista zeli, taj ce i uspjeti. PItanje je sta "iseljenici" zele....da budu fotografisani sa Ministrima dok drze zastavu u rukama, dovedu svog kolegu sa posla na ljetovanje ili da istinski djeluju i nesto rade u korist drzave i nacije...
    Pogledaj malo www.krstas.org.yu pa ce ti mozda biti jasnije...eto npr za pocetak javi se njima pa vidi kako njima mozes pomoc, pomazuci njima pomazes i sebi.....budi uvjeren u to...
    Eto toliko od mene....odoh opet sa foruma na duze nema se vremena...

    PS. Isto ovo kazem i Gingis Kanu, koji je fantasticno svjestan svega, i zaista covjek sa ekstremno visokim nivoom poznavanja i sto je vaznije prepoznavanja....

    PS2. Pozdrav veliki za Old Bone!
    Last edited by JUSTICE; 12-02-08 at 08:00.

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Old Bone, zao mi je ali vjerovatno znash da za nas koji zivimo van CG a nismo iz BG, LJ, ZG i Moskve, nema dolaska tamo.
    Nema tu veze ni novac (do granice majmunisanja), ni znanje, ili iskustvo sa zapada. Jednostavno u te CG vode mogu plivati samo podobni i uglavnom marginalci koji na zapadu ne bi mogli ni eura zaraditi po zakonu.
    U CG nije zapadni sistem rada - to sto se chini sa strajkovima i pljuvanjem vlasnika CO na svakom koraku nema veze sa civilizovanim uslovima za rad. Ne postoji zastita za investitora od strane drzave, ne postoji zastita ugleda lichnosti, ni zastita privatnog kapitala. Da jedni daju dozvolu, pa onda proshetaju sa deset blokada opstinskih ovih onih i sve to sa kapitalom stoji godinama bacheno nizasta. Ta politika kvazi reketashenja i unistavanja konkurencije svim sredstvima za normalnog biznismena je suluda i unistava bilo koji zachetak u CG.
    Da ne kazem da bilo koji dojucherashnji marginalac - politichar, moze sebi dati za pravo da najpostenijeg covjeka ispljuje, a da profesionalno dokazanog covjeka sa zapada uchi poslu i sta treba da uradi sa svojim novcem koji je zaradio i investirao u CG.
    To nije potrebno ljudima koji su navikli na biznis i koji imaju svoj privatni mir bez straha od kriminalnih akcija primitivaca koji bi da izigravaju mafiju.
    Mi vise volimo svoj mir i profesionalizam nego ulazak u takvu divljinu.
    Josh bi falili popovi da kade fabrike, hotele ...a nijeste daleko od toga.
    Zato, ipak su za vas ribe navikle da plivaju u mutnom, sa metodama koje su prepoznatljive za Balkan i istok.
    Nikad ne bih preporuchio normalnim osobama koji cijene red i zakon na zapadu, a s tim i uzivaju u blagodetima tog legaliteta, da ikad uloze i cent u CG ili bilo koju drzavu ex YU.
    Nema tog bogastva koji moze kao rizik nadomjestiti jednostavan i kulturan zivot.

    Ipak ste vi za mutne igrache, jer ste sami takav temelj izdrzljivosti postavili.
    Od slova do slova,
    po Habermansu,
    snaga ARGUMENTA,
    NEPRINUDNOM PRINUDOM; AVIZA NEZNAVENE, O SUSHTINI PROBLEMA SA KOJIM SE BOKSUJE CRNA GORA.
    "MONGOLIJA DO BARA" pred GINGIS KANOM na ovoj temi,
    predajem oruzje i municiju,
    ko mucne glavom, shvatice SUSHTINU PROBLEMA,
    zashto 50 000 GRADJANA CRNE GORE,
    bjeze kao DJAVO OD KRSTA, od MUGIJA; KULJACHA I MANDICA, od SESTARA I MINISTARA; OD EL-DISTRIBUCIJE , VODOVODA I CARINIKA, od svih "KRVOPIJA", koji sa velikim OCHNJACIMA, chekaju ZRTVU iz DIJASPORE, da je UCJENJUJU, na HILJADU I JEDAN KOMUNISTICHKI NACHIN.
    SIDA I KOMUNIZAM, ZIVE I UMIRU SA PACIJENTOM.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #35
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beztebezove View Post
    Da bili su to ljudi nad ljudima. Ubijali su jedni druge zbog međe i komatili se. Za vrijeme Božićne pobune, za vrijeme II rata, pa onda Goli otok. I to ništa nije kako je bilo prije XX vijeka. Možda su manje trzali na nejač i na makanje, možda nijesu silovali žene, ali su klali i ubijali i tim se ponosili. I pjesme pojali.

    Lično se više ponosim jednom Vanjom no precima sa stravičnijem brcima.

    Sukob u Crnoj Gori nije urbani protiv ruralnog jer to automatski označava jedne kao retrogradne a druge kao progresivne, a to nije tako. Ako ćemo se binarno dijelit onda makar nađite novu nomenklaturu za te polaritete. Mene su ruralni Crnogorci sasvim pristojno podnivili i nijesu bili gori išta od mojih urbanih prepadavatelja.

    Problema ima, a treba ih počet rješavat smjenjivanjem ove vlasti... i normalno ne dopuštit da se od Crne Gore pravi sezonska zemlja đe tokom godine zjape pjacete za mladošću i pričama iščekujući sezonske turiste.
    Bogomi ti ponosni cojku mnim prije no nacinis vanju bi treba da znas da svako vrijeme nosi svoje breme ,jebo ta ista vanja ce kad napuni 30 g rec kako su joj stari bili bravi glupi sto nacinjese nesojska nedjela unistise ozon zagadise CG itd itd itd ,taman ka TI SAD O STARIJEMA !
    ..........................." SVE SE VRCE SVE SE PLACA " !!!!!!!!!!!!!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  11. #36
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    od MUGIJA;
    Zlatila bi se CG da ima vise ljudi kao sto je on. Jedan od rijetkih koji nesto rade kako treba, a to sto je od mahalskog Titograda napravio nesto da valja od PG, ja mu skidam kapu. Vjerujem da ga ne koche stranachke mutljavine i provincijski umovi sa strane, taj covjek bi uradio mnogo vise da valja.

    p.s. Molim da mi se moji postovi koji nikad nijesu stranachki obojeni ne koriste za bilo kakve stranachko interesne igrice. Koga sam htio da prozovem, ja sam imenovao i uvijek cu. Ali one koje nijesam, molim da mi se samoinicijativno ne inputiraju.
    Last edited by gingis kan; 12-02-08 at 11:08.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  12. #37
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nishta nikome nijesam inputira,
    tvoj STAV SAM PRIHVATIO OD SLOVA DO SLOVA,
    a moj STAV je kristalno JASAN,
    da se MINISTRI, GRADONACHELNICI I POLITICHARI ne bave BIZNISOM I UCJENAMA PRIVREDNIKA,
    NEGO STVARANJEM AMBIJENTA ZA PRIVREDNIKE,
    sa jasnim zakonskim propisima, bez mogucnosti da BIROKRATE mogu da ucjenjuju PREDUZETNIKE, sa jednakim shansama za sve uchesnike, bez POVLASHCENIH I OMILJENIH PREDUZETNIKA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #38
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    PodGorica
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakva godj da je moja je ova zemlja, moja podgorica, vazda mi je milo kad se s nekog puta vratim... sto bi rekli moji staropodgoricani "domuljice domo, niko mi te nema"
    Egil said he would risk coming to the Thing all the same:

  14. #39
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    VP 8486 Pančevo
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    SIDA I KOMUNIZAM, ZIVE I UMIRU SA PACIJENTOM.
    Vala starino tuzish o tome komunizmu,ni po jada da si zivot ostavio na goli otok.

    Zasigurno je komunizam izvor svih nasih jada i nedaca.
    Mnogo smijesno

  15. #40
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dozvolite da se Obratimo View Post
    Vala starino tuzish o tome komunizmu,ni po jada da si zivot ostavio na goli otok.

    Zasigurno je komunizam izvor svih nasih jada i nedaca.
    Mnogo smijesno
    U Komunizmu su POLITICHARI BILI BIZNISMENI,
    DRZAVNI KAPITALIZAM,
    u KAPITALIZMU SE POLITICHARI BAVE POLITIKOM,
    A BIZNISMENI I BIZNISOM,
    TACHNO SE ZNA, KO JE POP, KO POLITICHAR, A KO PRIVREDNIK,
    U POSTKOMUNIZMU DOK TRAJE TRANZICIJA, HEBE LUD ZBUNJENOG.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #41
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    VP 8486 Pančevo
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    U Komunizmu su POLITICHARI BILI BIZNISMENI,
    Pricas o trenutnom stanju u CG,u kojoj odavno ne postoji nista vise sto podsjeca na komunizam,sem kulta licnosti.

    Gdine Milovane,danasnji "biznismeni" bi u onom komunizmu mogli dobiti samo metak u glavu,ili robiju,visedecenijsku.

    A ovo zlatno prelazno doba,donijeste nam Vi sto ustadoste `89 protiv dzemperasa,nepravde,lopova,gladnova itd.
    Last edited by Dozvolite da se Obratimo; 12-02-08 at 14:07.

  17. #42
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Old Bone, zao mi je ali vjerovatno znash da za nas koji zivimo van CG a nismo iz BG, LJ, ZG i Moskve, nema dolaska tamo.
    Nema tu veze ni novac (do granice majmunisanja), ni znanje, ili iskustvo sa zapada. Jednostavno u te CG vode mogu plivati samo podobni i uglavnom marginalci koji na zapadu ne bi mogli ni eura zaraditi po zakonu.
    U CG nije zapadni sistem rada - to sto se chini sa strajkovima i pljuvanjem vlasnika CO na svakom koraku nema veze sa civilizovanim uslovima za rad. Ne postoji zastita za investitora od strane drzave, ne postoji zastita ugleda lichnosti, ni zastita privatnog kapitala. Da jedni daju dozvolu, pa onda proshetaju sa deset blokada opstinskih ovih onih i sve to sa kapitalom stoji godinama bacheno nizasta. Ta politika kvazi reketashenja i unistavanja konkurencije svim sredstvima za normalnog biznismena je suluda i unistava bilo koji zachetak u CG.
    Da ne kazem da bilo koji dojucherashnji marginalac - politichar, moze sebi dati za pravo da najpostenijeg covjeka ispljuje, a da profesionalno dokazanog covjeka sa zapada uchi poslu i sta treba da uradi sa svojim novcem koji je zaradio i investirao u CG.
    To nije potrebno ljudima koji su navikli na biznis i koji imaju svoj privatni mir bez straha od kriminalnih akcija primitivaca koji bi da izigravaju mafiju.
    Mi vise volimo svoj mir i profesionalizam nego ulazak u takvu divljinu.
    Josh bi falili popovi da kade fabrike, hotele ...a nijeste daleko od toga.
    Zato, ipak su za vas ribe navikle da plivaju u mutnom, sa metodama koje su prepoznatljive za Balkan i istok.
    Nikad ne bih preporuchio normalnim osobama koji cijene red i zakon na zapadu, a s tim i uzivaju u blagodetima tog legaliteta, da ikad uloze i cent u CG ili bilo koju drzavu ex YU.
    Nema tog bogastva koji moze kao rizik nadomjestiti jednostavan i kulturan zivot.

    Ipak ste vi za mutne igrache, jer ste sami takav temelj izdrzljivosti postavili.
    Divno li me *razgali* moj Kan....
    Sve si u pravu, od prve do zadnje (po meni, naravno), ali IPAK DUZNOST VAM JE DA PROBATE...neka smo i takvi kako kazes, napravite vi od nase djece BOLJE LJUDE....vasih predaka radi!
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  18. #43
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Poshtovani DDSObratim,


    Pricas o trenutnom stanju u CG,u kojoj odavno ne postoji nista vise sto podsjeca na komunizam,sem kulta licnosti.
    PODSJECA MIJESHANJE POLITICHARA U PRIVREDU I BIZNIS.

    Gdine Milovane,danasnji "biznismeni" bi u onom komunizmu mogli dobiti samo metak u glavu,ili robiju,visedecenijsku.
    Tachno tako, metak u chelo, ali se nije uspjelo u izgradnji Maxistichog drushtva , na Orvelovoj farmi, je bilo onih koji su bili RAVNOPRAVNIJI od ravnopravnih, pa je sve PROPALO ZBOG EKONOMSKOG NEUSPJEHA I TOTALNOG JAVASHLUKA I NERADA od VLADIVOSTOKA DO BARA, na moju i VASHU ZALOST.

    A ovo zlatno prelazno doba,donijeste nam Vi sto ustadoste `89 protiv dzemperasa,nepravde,lopova,gladnova itd.
    Ovo doba PLJACHKASHA I OPLJACHKANIH je prelazno i privremeno, na putu do Danskog doba danashnjeg, sa beplatnim shkolovanjem i stipendijom za srdenjoshkolce i studente od 500 eura, mjesechno, sa BESPLATNIM ZDRASTVENIM OSIGURANJEM za sve gradjane, ZAPOSHLJENE I NEZAPOSHLJENE, sa PENZIJOM, SOCIJALOM I POTPOROM ZA NEZAPOSHLJENE od 1000 eura NETO mjesechno, za MENE JE OVO PRAVI KOMUNIZAM, KRALJICA I RADNIK IMAJU ISTU STARACHKU PENZIJU 1000 eura.
    josh shtede MUNICIJU, nikome metak u CHELO VESELO.
    Last edited by milovan; 12-02-08 at 14:44.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kad su Srbi morali radjati Crnogorce
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 01-04-24, 12:37
  2. Replies: 40
    Last Post: 17-07-09, 13:07
  3. Septembarski dani kulture
    By milicaaaaaaa in forum Centralni
    Replies: 8
    Last Post: 19-09-07, 19:17
  4. DANI CRNOGORSKEKULTURE u Zagrebu
    By JUSTICE in forum CG dijaspora
    Replies: 0
    Last Post: 21-10-05, 21:46
  5. Stanje u Srbiji i uspjesna tranzicija...
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 14-10-04, 19:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •