Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 43

Thread: Teski dani po Crnogorce

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Teski dani po Crnogorce

    Na zalost kako vrijeme odmice, sve vise ono sto se desava podsjeca na 1989, 1990, 1991 itd.
    Predstoje teski dani za Crnogorce.
    Sa jedne strane, rasprodaja Crne Gore a sa druge strane unistavanje fundamenata Crnogorstva, koji su opet povezani jedno sa drugim tj. isprepleteni.
    Ne postoji ni politicka snaga niti bilo kakav drugi pokret koji istinski zastupa interese nacionalnih Crnogoraca bez obzira na njihovu vjersku opredjeljenost.Ima puno pojedinaca koji su svjesni ovoga, ali na zalost niko nista ne preduzima.
    Namjerno se obezvrednjavaju sve tekovine devedesetih, minimizira se uloga velikih boraca, istinski hrabrih ljudi, beskompromisnih i casnih.
    Isturaju se bezvrijedni manekeni, koji na kraju sluze samo kao mehanizam za dodatno udaljavanje od sustinskih vrijednost i priblizavanje onoga sto se nudi tako jeftino i tako pitko, putem folk muzike, masovnih medija, ekavizacije, laznih anatemisanja koje dolaze od ljudi koji su sve samo ne božiji u pravom smislu te riječi.
    Tužni dani po Crnogorce kada neko kao Ranko Krivokapic predstavlja stub odbrane Crnogorstva, onaj potonji krstas barjak , zadnjeg bataljona za slobodu.
    Tuzno je i zalosno pa i najhrabrijim suze goni na oči gledati kako nasa omladina odlazi svjesna beznadja u drogu, oni koji prodavaju djedovinu voze bjesna auta, dok sve ne potrose po kazinima i banzinskim pumpama.
    Sta ce biti poslije...hoce li ikada vise moci da kupe djedovine, sada opasane visokim naponom?
    Opasno obezvrijedjivanje svih LJUDSKIH i elementarnih vrijednosti i kroz sve to gubitak nacionalne svijesti.
    DOk mase prolaze kroz to sa strana stoje razni PINKOVI i popovi Masnih Brada.
    Koja je ta sila, ko su ti ljudi danas koji mogu sacuvati istinski Crnu Goru,.....ima li zdravih snaga u dansnjem establismentu ili me mora praviti pregrupisavanje.
    Sram bilo one koji zive po zapadu, a svega su svjesni i cute. Zao im je potrosit par dolara za spas svoje domovine...

    Moramo li ponovo zbijati redove kao hladnih januarskih dana devedesetih na svetom Cetinju ?

    Oprostite sto pisem...mozda ne bih trebao...
    Last edited by JUSTICE; 11-02-08 at 16:13.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    rece jednom jedan pametan cojak u Monitoru
    "Niko se ovdje nije nauživao u problematično stečenom bogastvu, niti se unuk rodio u krevetu svog đeda."

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma brate, potpuno si u pravu! 100% Nema sto! No eto, ajde ti ljudi prodaju svoju djedovinu, i tako dalje a na danasnji dan mastaju Mercedesima i drugim bandama. Ma docice njima vrijeme da ce se pokajati te svojim naslednicima nisu ostavili djedovinu!

    Crna Gora se u danasnje dane najvise izdaje, ali je najgore i znanje da nam to svoj narod cini. Sve se moze za pare, samo se treba nuditi dobra ili dovoljno velika cijena... ovo nam je danasnji moral pih...

    Nego eto, Vlada je ipak ta koja bi trebala da ujedini Crnogorce razlicitih vjera (Pravoslavne i Muslimanske) i Vlada bi trebala da pokaze narodu da se svoja zemlja ne valjda prodavati za pare. Nego da se treba cuvati, postovati i voliti!

    A oni pokazuju kako ne treba. Jadan Ranko proba sto moze, ma i dobro je da se nije izjavio kao kandidat za Predsjednicke izbore. Chovjek ce moci reci kaznije, da je digao ruke o tome, i da su mu ruke ciste a ne krvave.

    Pitam se kako ce je mladjoj generaciji ostaviti? Vjerujem da ce se opet moci kupiti shit, kao onaj koji se kupio poslijed 1995 i 1999.

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    Sram bilo one koji zive po zapadu, a svega su svjesni i cute. Zao im je potrosit par dolara za spas svoje domovine...

    Moramo li ponovo zbijati redove kao hladnih januarskih dana devedesetih na svetom Cetinju ?

    Oprostite sto pisem...mozda ne bih trebao...
    Za zivim u zapad, ali mi reci brate... sta mi iz zapada da ucinimo? Mi nikakve Ambasade ili Ambasadore u veliki dio EU zemlja i drugih Kontinenta nemamo, nikakve veze sa nasom maticom, kako mi onda da vam nesto pomognemo?

    Niko se tamo o nama ne brine, jedini put da su pitali kako smo, je kad su nas zvali da dodjemo da glasamo za Nezavisnu Crnu Goru! :mad: I to su jos samo zvali ako su sigurni bili da ce taj pozvati narod glasati "Da!"

    Ja sam stedio pare u SFRJ (CG) investirao u CG, a sve se to nakon 1992 pogubilo. Evo na danasnji dan ja i mnogi drugi jos uvijek cekamo da dobijemo te pare da ugrabimo da kupimo neku imovinu u nasoj zemlji, dok bar ti stranci sve ne pokupe i domaci Crnogorci ne prodadnu.

    Nama ne vrijedi da ulazemo na danasnji dan, jer ce nam to sve poci u druge lopovske dzepove, i budalne projekte.

    Da li si citao slijedece:

    http://www.montenegro.org.au/reagovanjedijaspora.html

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bilo je i TEZIH VREMENA za CRNU GORU,
    pa smo ih prebrodili i preboljeli,
    za mojih shest decenija, ovo je NAJBOLJE VRIJEME za GRADJANE CRNE GORE, a nadam se BOLJIM VREMENIMA, na samo za CRNOGORCE, nego za svakog POJEDINCA, i one shto prose na RASKRSNICAMA , pored MAGISTRALE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Ma brate, potpuno si u pravu! 100% Nema sto! No eto, ajde ti ljudi prodaju svoju djedovinu, i tako dalje a na danasnji dan mastaju Mercedesima i drugim bandama. Ma docice njima vrijeme da ce se pokajati te svojim naslednicima nisu ostavili djedovinu!

    Crna Gora se u danasnje dane najvise izdaje, ali je najgore i znanje da nam to svoj narod cini. Sve se moze za pare, samo se treba nuditi dobra ili dovoljno velika cijena... ovo nam je danasnji moral pih...

    Nego eto, Vlada je ipak ta koja bi trebala da ujedini Crnogorce razlicitih vjera (Pravoslavne i Muslimanske) i Vlada bi trebala da pokaze narodu da se svoja zemlja ne valjda prodavati za pare. Nego da se treba cuvati, postovati i voliti!

    A oni pokazuju kako ne treba. Jadan Ranko proba sto moze, ma i dobro je da se nije izjavio kao kandidat za Predsjednicke izbore. Chovjek ce moci reci kaznije, da je digao ruke o tome, i da su mu ruke ciste a ne krvave.

    Pitam se kako ce je mladjoj generaciji ostaviti? Vjerujem da ce se opet moci kupiti shit, kao onaj koji se kupio poslijed 1995 i 1999.



    Za zivim u zapad, ali mi reci brate... sta mi iz zapada da ucinimo? Mi nikakve Ambasade ili Ambasadore u veliki dio EU zemlja i drugih Kontinenta nemamo, nikakve veze sa nasom maticom, kako mi onda da vam nesto pomognemo?

    Niko se tamo o nama ne brine, jedini put da su pitali kako smo, je kad su nas zvali da dodjemo da glasamo za Nezavisnu Crnu Goru! :mad: I to su jos samo zvali ako su sigurni bili da ce taj pozvati narod glasati "Da!"

    Ja sam stedio pare u SFRJ (CG) investirao u CG, a sve se to nakon 1992 pogubilo. Evo na danasnji dan ja i mnogi drugi jos uvijek cekamo da dobijemo te pare da ugrabimo da kupimo neku imovinu u nasoj zemlji, dok bar ti stranci sve ne pokupe i domaci Crnogorci ne prodadnu.

    Nama ne vrijedi da ulazemo na danasnji dan, jer ce nam to sve poci u druge lopovske dzepove, i budalne projekte.

    Da li si citao slijedece:

    http://www.montenegro.org.au/reagovanjedijaspora.html


    Treba djelovati. Ambasade su politicka tijela Vlada koje se po pravilu mjenjaju, ljudi u njima se stalno mjenjaju. Ne treba ti ambasada da bi cinio dobro za svoju naciju. Svoja nacija se pomaze kroz podrske projektima koje imaju za cilj jacanja nacionalne svijesti, kulture, osvjescivanja nesvjesnih i zabludjenih.
    Uvjek su preporodi nacija dolazili iz diaspore....pogledaj JERMENE....danas su prosirili svoju drzavu na Nagorno Karabah, sutra ce imati cijelu kavkaz...pogledaj Hrvate....zamisli da su oni slusali i isli po Ambasadama SFRJ...bili danas imali Hrvatsku?
    Mi imamo Crnu Goru, ali vi treba da se organizujete na nacin da ona bude onakva kakva treba Crnogorcima svih vjera, mi nismo velika i zrela nacija da se razvodnjavamo u gradjanske koncepte kao ostali, nama treba nacionalna Homogenizacija i osvjescivanje....pa tek onda gradjanski koncept....to treba da bude podrzano odnekle...Vi treba da budete oslonac jer Crna Gora je izgubljena i mi u njoj...a onima koji vide treba zracak svjetlosti...koji ce pokazati put...
    eto toliko...necu vise....
    Last edited by JUSTICE; 11-02-08 at 17:57.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Bilo je i TEZIH VREMENA za CRNU GORU,
    pa smo ih prebrodili i preboljeli,
    za mojih shest decenija, ovo je NAJBOLJE VRIJEME za GRADJANE CRNE GORE, a nadam se BOLJIM VREMENIMA, na samo za CRNOGORCE, nego za svakog POJEDINCA, i one shto prose na RASKRSNICAMA , pored MAGISTRALE.
    Kad si dugo u minusu cak i NULA ti izgleda kao spasenje...moj Milovane...

  7. #7
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    504
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma samo se moral naroda promjenio,ljudi nisu druzeljubivi.Svako gleda svoju guzicu.Drzava im je na potonjem mjestu,ako i ima mjesto.Danasnji ti je moto "j#### to shto ce bit poslije mene,samo da ja zivim".Ljudi su podijeljeni vjerom,novcem...malogradjanski kompleksi su redovna pojava na ulicama svih crnogorskih gradova.Ali ako to gledate kao nesto normalno,ne brine vas uopste,cak stavise,potpuno i prestajete to da primjecujete...mozda je to predaja,al meni je tako lakse
    A to vezano za prodavanje zemlje i djedovine,to je isprichana pricha.Kad bi se iko od njih zamislio i sjetio koliko je ljudi iz njihove familije poginulo za to malo zemlje,koliko je truda vodjeno da se nesto od tog krsa stvori i koliko je generacija to jedino sto njegova familija ostavlja iza sebe,ne vjerujem da bi se usudio da to proda i kupi mozda novu Q7-icu(banalan primjer)
    Sa milovanom se slazem da se nikad nije bolje zivjelo(makar kroz PG) samo se bojim da to ne bude kratkog daha...nadam se da nece

  8. #8
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    Na zalost kako vrijeme odmice, sve vise ono sto se desava podsjeca na 1989, 1990, 1991 itd.
    Predstoje teski dani za Crnogorce.
    Sa jedne strane, rasprodaja Crne Gore a sa druge strane unistavanje fundamenata Crnogorstva, koji su opet povezani jedno sa drugim tj. isprepleteni.
    Ne postoji ni politicka snaga niti bilo kakav drugi pokret koji istinski zastupa interese nacionalnih Crnogoraca bez obzira na njihovu vjersku opredjeljenost.Ima puno pojedinaca koji su svjesni ovoga, ali na zalost niko nista ne preduzima.
    Namjerno se obezvrednjavaju sve tekovine devedesetih, minimizira se uloga velikih boraca, istinski hrabrih ljudi, beskompromisnih i casnih.
    Isturaju se bezvrijedni manekeni, koji na kraju sluze samo kao mehanizam za dodatno udaljavanje od sustinskih vrijednost i priblizavanje onoga sto se nudi tako jeftino i tako pitko, putem folk muzike, masovnih medija, ekavizacije, laznih anatemisanja koje dolaze od ljudi koji su sve samo ne božiji u pravom smislu te riječi.
    Tužni dani po Crnogorce kada neko kao Ranko Krivokapic predstavlja stub odbrane Crnogorstva, onaj potonji krstas barjak , zadnjeg bataljona za slobodu.
    Tuzno je i zalosno pa i najhrabrijim suze goni na oči gledati kako nasa omladina odlazi svjesna beznadja u drogu, oni koji prodavaju djedovinu voze bjesna auta, dok sve ne potrose po kazinima i banzinskim pumpama.
    Sta ce biti poslije...hoce li ikada vise moci da kupe djedovine, sada opasane visokim naponom?
    Opasno obezvrijedjivanje svih LJUDSKIH i elementarnih vrijednosti i kroz sve to gubitak nacionalne svijesti.
    DOk mase prolaze kroz to sa strana stoje razni PINKOVI i popovi Masnih Brada.
    Koja je ta sila, ko su ti ljudi danas koji mogu sacuvati istinski Crnu Goru,.....ima li zdravih snaga u dansnjem establismentu ili me mora praviti pregrupisavanje.
    Sram bilo one koji zive po zapadu, a svega su svjesni i cute. Zao im je potrosit par dolara za spas svoje domovine...

    Moramo li ponovo zbijati redove kao hladnih januarskih dana devedesetih na svetom Cetinju ?

    Oprostite sto pisem...mozda ne bih trebao...
    Hehe izvini zasto bi neko zastupao samo interese nacionalnih crnogoraca i sto je to "nacionalni crnogorac"? Crna Gora je drzava svih njenih gradjana a ako mislis da treba neko drugi da se pita oko prodaje necije djedovine od onih koji jedini imaju prava na to onda ne znam u kojem sistemu ti zivis?

    Sto se tice Pinka, ekavizacije. Pa ajde da se sa tobom slozim sto se tice Pink TV jer ga organski ne podnosim kao ni vecina iole normalnih ljudi ali zanemarujes jednu vrlo vaznu cinjenicu a to je da je Pink TV najgledanija televizija u CG ujedno sa stanicama koje emituju narodnu muziku najslusanija. Na zalost tako je to kod nas ali DALEKO od onih godina koje ti pominjes. Ekavizacija meni licno ne smeta jer ne znam zasto bi nekome smetala i sto konkretno pod tim smatras. Ja je cujem u svakodnevnoj komunikaciji(najcesce poslom) pa ne znam kako to mogu beogradjaninu rec "aj duse ti ne pricaj ekavski" tj "ne pricaj svojim jezikom".

    Ja mislim da ce doci vrijeme kada cemo morati da se borimo protiv seseljevske svijesti u mnogim glavama crnogoraca koji su zbog isticanja u drustvu svoje shvatanje crnogorstva malo vise izdeformisali i usmjerili u mrznju teskih oblika poput onih u glavama vojvoda i slicnih a ja takvu drzavu necu i boricu se protiv takvih jer Crna Gora moze biti zdrava samo ako je svijest u njoj zdrava.

    Ja nikada necu prihvatit recimo bilo kakav oblik politickih crkava bilo da se one zovu srpske ili crnogorske jer je crkva otvorena za sve a ne za bilo kakve nacionalno obiljezene pojedince.

    Obezvrjedjivanje ljudskih vrijednosti se ne desava kroz gubljene nacionalne svijesti kao sto kazujes vec se ona desava zbog trecih stvari pa izmedju ostalog i zbog zelja za dostizanjem materijalnog bogatstva sto kroz prihvatanje poltronstva u politickom angazmanu sto kroz prodavanje svega sto se sticalo generacijama da bi se vozali u skupim autima, dzipovima, nosili dobre telefone(jos malo pa cemo imati milion i sto hiljada korisnika) dok je racunarski nepismeno vise od 70% punoljetne populacije.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    504
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tako je,Crna Gora nema politicke,vjerske i socijalne probleme

  10. #10
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Podgorichanin View Post
    tako je,Crna Gora nema politicke,vjerske i socijalne probleme
    hahahah

  11. #11
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    484
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post

    Nego eto, Vlada je ipak ta koja bi trebala da ujedini Crnogorce razlicitih vjera (Pravoslavne i Muslimanske) i Vlada bi trebala da pokaze narodu da se svoja zemlja ne valjda prodavati za pare. Nego da se treba cuvati, postovati i voliti!
    Ajde ti dodji malo u Crnu Goru da zivis od njene plate, pa da vidimo bas koliko dugo bi je ti cuvao i volio!

    Ili bi je mozda prodao i probao da napravis bolji zivot za sebe i svoje potomke?

    Naravno da ne podrzavam iskompleksirane idiote koji prodaju zemlju i pare spiskaju na kola i ostale gluposti, ali vi tvrdite da vi ne biste da ste u mogucnosti prodali komad zemlje i napravili bolji zivot za sebe?
    Mislim da se debelo lazete!

    A da vas ja pitam nesto. Mislite li vi da nasi preci, da su bili u mogucnosti, ne bi prodali komad zemlje i napravili za sebe i svoju djecu bolji i laksi zivot?
    O mislim da itekako bi, ali ko je tada htio da je kupi. Niko...

  12. #12
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by m_a_r_k_o-___--- View Post
    Ajde ti dodji malo u Crnu Goru da zivis od njene plate, pa da vidimo bas koliko dugo bi je ti cuvao i volio!

    Ili bi je mozda prodao i probao da napravis bolji zivot za sebe i svoje potomke?

    Naravno da ne podrzavam iskompleksirane idiote koji prodaju zemlju i pare spiskaju na kola i ostale gluposti, ali vi tvrdite da vi ne biste da ste u mogucnosti prodali komad zemlje i napravili bolji zivot za sebe?
    Mislim da se debelo lazete!

    A da vas ja pitam nesto. Mislite li vi da nasi preci, da su bili u mogucnosti, ne bi prodali komad zemlje i napravili za sebe i svoju djecu bolji i laksi zivot?
    O mislim da itekako bi, ali ko je tada htio da je kupi. Niko...
    To je u neku ruku tacno, lako je soliti pamet sa strane, treba zivjeti tu pa onda kritikovati, ali eto, ti ljudi ce nekad se vratiti pa mozda i uloze negdje u CG.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by m_a_r_k_o-___--- View Post
    Ajde ti dodji malo u Crnu Goru da zivis od njene plate, pa da vidimo bas koliko dugo bi je ti cuvao i volio!

    Ili bi je mozda prodao i probao da napravis bolji zivot za sebe i svoje potomke?

    Naravno da ne podrzavam iskompleksirane idiote koji prodaju zemlju i pare spiskaju na kola i ostale gluposti, ali vi tvrdite da vi ne biste da ste u mogucnosti prodali komad zemlje i napravili bolji zivot za sebe?
    Mislim da se debelo lazete!

    A da vas ja pitam nesto. Mislite li vi da nasi preci, da su bili u mogucnosti, ne bi prodali komad zemlje i napravili za sebe i svoju djecu bolji i laksi zivot?
    O mislim da itekako bi, ali ko je tada htio da je kupi. Niko...
    Da se nesto razumijemo drug

    U mojoj glavi i grudima, ljubav prema ljudima, drzavi, zeni, djeci, bratu sestri, nema ama bas nikakve veze za platom koju ja primam.

    Moje shvatanje crnogorstva nema ama bas nikakve veze sa shvatanjem mnogih odje ali to ne znaci da su oni gori ili bolji od mene jer ono po cemu se svi pokazujemo jeste DJELO na korist svih a ne prazna prica, palamoodjenje o temama koje nemaju veze sa mozgom i koje izlaze iz jedne iste KUHINJE.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    484
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Da se nesto razumijemo drug

    U mojoj glavi i grudima, ljubav prema ljudima, drzavi, zeni, djeci, bratu sestri, nema ama bas nikakve veze za platom koju ja primam.

    Moje shvatanje crnogorstva nema ama bas nikakve veze sa shvatanjem mnogih odje ali to ne znaci da su oni gori ili bolji od mene jer ono po cemu se svi pokazujemo jeste DJELO na korist svih a ne prazna prica, palamoodjenje o temama koje nemaju veze sa mozgom i koje izlaze iz jedne iste KUHINJE.
    Ipak se mi nismo razumjeli bas najbolje, drug

    Ja sam samo komentarisao 2-3 komentara tipa sram ih bilo, prodaju djedovimu!
    I hoces da kazes da tvoja plata nema nikakve veze tvojim djetetom, iako ona nije dovoljna da ga obuce i svaki dan pristojno nahrani?
    E pa izvini ali ima svakakve veze!

    Nego ipak se ja udaljavam od teme
    Prodaja je zasebna tema i nije poenta ovog topica tako da odoK

  15. #15
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by m_a_r_k_o-___--- View Post
    Ipak se mi nismo razumjeli bas najbolje, drug

    Ja sam samo komentarisao 2-3 komentara tipa sram ih bilo, prodaju djedovimu!
    I hoces da kazes da tvoja plata nema nikakve veze tvojim djetetom, iako ona nije dovoljna da ga obuce i svaki dan pristojno nahrani?
    E pa izvini ali ima svakakve veze!

    Nego ipak se ja udaljavam od teme
    Prodaja je zasebna tema i nije poenta ovog topica tako da odoK
    He. Covjece nasi su djedovi imali po petoro djece u 10 puta gorim uslovima nego danas pa su pretekli i podizali istu djecu i bivali bolji ljudi no danas mnoga djeca sto se podizu uz izobilje.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ja sam pisao nekoliko puta, Crnogorci nemaju u parlamentu nikoga ko ih zastupa, nemaju svoju političku snagu.

    Što da učinimo da osnujemo jednu ovakvu stranku?
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=28595

  17. #17
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da bili su to ljudi nad ljudima. Ubijali su jedni druge zbog međe i komatili se. Za vrijeme Božićne pobune, za vrijeme II rata, pa onda Goli otok. I to ništa nije kako je bilo prije XX vijeka. Možda su manje trzali na nejač i na makanje, možda nijesu silovali žene, ali su klali i ubijali i tim se ponosili. I pjesme pojali.

    Lično se više ponosim jednom Vanjom no precima sa stravičnijem brcima.

    Sukob u Crnoj Gori nije urbani protiv ruralnog jer to automatski označava jedne kao retrogradne a druge kao progresivne, a to nije tako. Ako ćemo se binarno dijelit onda makar nađite novu nomenklaturu za te polaritete. Mene su ruralni Crnogorci sasvim pristojno podnivili i nijesu bili gori išta od mojih urbanih prepadavatelja.

    Problema ima, a treba ih počet rješavat smjenjivanjem ove vlasti... i normalno ne dopuštit da se od Crne Gore pravi sezonska zemlja đe tokom godine zjape pjacete za mladošću i pričama iščekujući sezonske turiste.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da je poenta ovog kroz šta smo prošli poslednjih par godina da se maknemo iz onoga što se dešavalo u 90-im. Da kao država gledamo neki svoj interes, a ne da se žrtvujemo za druge. Ipak je Srbija još na talasima onoga što se tada dešavalo, a mi smo nekako uspjeli da se izvučemo iz toga, te ideologije, ukupne atmosfere... Da smo mi ostali sa takvom ideologijom u nekakvoj simbiozi vjerovatno danas ne bismo imali toliko stranih investicija, turista, a imali bi još više nacionalista. Znači, bilo bi skoro kao u 90-im.

    Poenta je sagledati normalan slijed stvari posmatrajući istoriju i vidjeti da smo često bili žrtvovani za druge, a ustvari smo mogli da biramo i da bolje prođemo. Naravno, ne treba žaliti za tim, ali treba naučiti da se više ostali ne bi zezali sa nama.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ja sam pisao nekoliko puta, Crnogorci nemaju u parlamentu nikoga ko ih zastupa, nemaju svoju političku snagu.

    Što da učinimo da osnujemo jednu ovakvu stranku?
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=28595
    To je apsolutna neophodnost...ali ko u ovoj zemlji ima snage, volje, ...ko u ovoj zemlji moze da se izbori sa svim ovim jadima i degradacijom koja nas okruzuje...
    Ja licno cu radje prenositi na svoju djecu vrijednosti u koje istinski vjerujem, voditi ih na mjesta gdje su nasi predci vodili najvece bitke, uciti ih sto je istinska Crna Gora , ne svetosavska ili DPSovska...Nauciti ih ko su bili Nikola Petanovic, Slavko Perovic, i drugi istinski heroji moderne istorije.....nego voditi borbu protiv nekoga ko je nesvjestan na celu nesvjesnih masa....jer on je ispod nivoa, nije dorastao nasem nivou svjesnosti....o naciji, drzavi, potrebana,,....o konceptu Buducnosti, odrzivosti nas i svega sto nas okruzuje...proslost koliko god bila znacajan temelj , nij eni vazna u ovom trenutku jer CG najvis elici na ludaka sa dzepovima prepunim zlatnika koji udara glavom o gumene zidove jace, jeca i jace, da bi bio glasniji od onoga u susjednoj sobi....a kljuc, ...njega je konzilijum bacio u Wc solju...

    NA cemu danas pociva Crna Gora?

    Sve je kvazi.
    Evo primjer.
    Prije neki dan sam citao ono sto je MEdojevic napisao za onu bankarsku garanciju u vezi one privatizacije...ima nedje tema na ovom forumu...ja sam bio prenerazen, nivoom ekonoimske besvijesti i neznanja ...jadno i zalosno , mnogo sam vise ocekivao od tog covjeka

    ali to nije nista strasno u ovoj zemlji sve je kvazi, SVE

    Kvazi su ekonomisti,
    kvazi su reformatori
    Kvazi je crkva
    Kvazi je TV
    Kvazi je marketing, Kvazi je DIPLOMATIJA
    kvazi je Vlast...KVAZI je OPOZICIJA...ovo je KVAZI DRUSTVO, VLADA...na papiru priznate od drugih zemalja drzave.....

    Dakle ja sam za tihi otpor unutar svoje kuce. Za pravilo vaspitavanje djece. Ja sam za to da se ljudi koji tako gledaju medjusobno okupljaju , razmjenjuju iskustva,ali mislim da nema uslova za politicko djelovanje, niti ce ih ikada biti....svaka nesvjesna budala ce veoma lako samo nesvjesnim kezom nasmijati mase...koje su toga zedne...i na taj nacin okrenuti ih daleko od sustine....
    Last edited by JUSTICE; 11-02-08 at 22:35.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    504
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beztebezove View Post
    Da bili su to ljudi nad ljudima. Ubijali su jedni druge zbog međe i komatili se. Za vrijeme Božićne pobune, za vrijeme II rata, pa onda Goli otok. I to ništa nije kako je bilo prije XX vijeka. Možda su manje trzali na nejač i na makanje, možda nijesu silovali žene, ali su klali i ubijali i tim se ponosili. I pjesme pojali.

    Lično se više ponosim jednom Vanjom no precima sa stravičnijem brcima.
    Ako ne postujes svoje pretke ne mozes ni da postujes sebe...

  21. #21
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb

    Poshtovanje - svakako. Idealizovanje - ne.
    I am the one who locks.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hmeh, istinska CG, bilo chija - tvoja, moja, nashih roditelja, DPSovska, svetosavska, chetnichka, partizanska, velikoalbanska, velikoeskimska... chija li vec, bilo koja od tih varijanti? Je li ikad postojala? Je li ikada egzistirala samo i u potpunosti kao jedna od tih varijacija na temu? Eto, da li je ikada npr. to x puta pominjano Cetinje i svijest Cetinjana sa kraja 80ih-pocetka 90ih bila dominantna, ma ne ni u CG, nego i u samom Cetinju...

    Sve me to podsjeca na pricu oca i strica "Dzabe se ti zanosish sa nekim duhom Niksica iz 70ih, boemshtinom, Vitom Nikolicem, blablabla... Mislis da je to ikad bilo dominantno u ovoj sredini? Nista drugo no mit, ma nijesu ni oni bili takvi, no 5 puta godisnje kad zaljegnu u kafanchinu - a mi smo ih takvima stvorili, trebala nam je jedna takva prica, odraz kolektivne podsvijesti..." Nazalost.

    Jedini zajednicki imenitelj za ove nashe jade, sve nashe zanose, vjere i nadanja, vazda bile i vazda ce bit, ma pokretachka sila svake istinske Crne Gore - nesretne podjele. No, odaljih se od teme, i sushtina priche mi lagano izmiche
    Just to slip the skin...

  23. #23
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    504
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Poshtovanje - svakako. Idealizovanje - ne.
    Slazem se u potpunosti

  24. #24
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    NA cemu danas pociva Crna Gora?

    Sve je kvazi.
    Evo primjer.
    Prije neki dan sam citao ono sto je MEdojevic napisao za onu bankarsku garanciju u vezi one privatizacije...ima nedje tema na ovom forumu...ja sam bio prenerazen, nivoom ekonoimske besvijesti i neznanja ...jadno i zalosno , mnogo sam vise ocekivao od tog covjeka

    ali to nije nista strasno u ovoj zemlji sve je kvazi, SVE

    Kvazi su ekonomisti,
    kvazi su reformatori
    Kvazi je crkva
    Kvazi je TV
    Kvazi je marketing, Kvazi je DIPLOMATIJA
    kvazi je Vlast...KVAZI je OPOZICIJA...ovo je KVAZI DRUSTVO, VLADA...na papiru priznate od drugih zemalja drzave.....

    Dakle ja sam za tihi otpor unutar svoje kuce. Za pravilo vaspitavanje djece. Ja sam za to da se ljudi koji tako gledaju medjusobno okupljaju , razmjenjuju iskustva,ali mislim da nema uslova za politicko djelovanje, niti ce ih ikada biti....svaka nesvjesna budala ce veoma lako samo nesvjesnim kezom nasmijati mase...koje su toga zedne...i na taj nacin okrenuti ih daleko od sustine....
    Nije kvazi covjece jer narod to hoce evo 18 ybenih godina i dalje oce ovu OVAKVU vlast i sada da ce isti taj narod da promijeni evo ja necu u inat da glasam protov njih jer kada je bilo MNOGO razloga da ne budu ISTI debilni narod pokraden raznoraznim inflacijama, urnisan ratovima, Jezdama, Dafinama ih je GLASAO i sada da pricamo o promjeni vlasti AHAHAHAHA pa jel jasno vise da i ti srbi koje pljujete po vas dan imaju muda da nesto urade i promijene a mi koji se busamo nekim crnogorstvom ka potonje pi*ke samo cutimo... e takvi smo mi... takve stvari gledam cijeli zivot

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Nije kvazi covjece jer narod to hoce evo 18 ybenih godina i dalje oce ovu OVAKVU vlast i sada da ce isti taj narod da promijeni evo ja necu u inat da glasam protov njih jer kada je bilo MNOGO razloga da ne budu ISTI debilni narod pokraden raznoraznim inflacijama, urnisan ratovima, Jezdama, Dafinama ih je GLASAO i sada da pricamo o promjeni vlasti AHAHAHAHA pa jel jasno vise da i ti srbi koje pljujete po vas dan imaju muda da nesto urade i promijene a mi koji se busamo nekim crnogorstvom ka potonje pi*ke samo cutimo... e takvi smo mi... takve stvari gledam cijeli zivot
    Ja ne pljuvam Srbe. I mene ne ubrajaj u tu vrstu kvazi Crnogoraca jer to shvatamkao veoma veliku uvredu.
    Nama Srbi nisu krivi sto smo mi autisticno reterdirana samoljubiva gomila u najvecem djelu.

    Ali mene ne zanima gomila, zanimaju me pojedinci.....porodica i normalni ljudi...

    kad su Tomasa Mana pitali na dolasku u USA....pa zasto pljuvate po g Hitleru....pa CIJELA NJEMACKA JE ZA NJEGA.....

    on je rekao.." ne gospodo, Njemacka nije tamo gdje je Hitler, Njemacka je tamo gdje je Tomas Man"

    Jeli ti sad nesto jasnije?

    A da...narod je kvazi narod...ali kvazi narod cine kvazi stvari koje ga okruzuju.. Okaci majmunu bananu na plafon ...i neces naci tako dobrog arhitektu koji ce tako savrseno smisliti kako da dodje do te banane....
    skloni bananu i daj mu taj sav isti alat ...on ce ga staviti u usta...i ostati majmum....

    dakle..ako necemo kvazi narod dajmo im nesto sto nije kvazi.....inace....osta narod zanavjek...jednokratni dohvatac banane ili zaokruzivac glasackog listica...
    Last edited by JUSTICE; 11-02-08 at 23:00.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kad su Srbi morali radjati Crnogorce
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 01-04-24, 12:37
  2. Replies: 40
    Last Post: 17-07-09, 13:07
  3. Septembarski dani kulture
    By milicaaaaaaa in forum Centralni
    Replies: 8
    Last Post: 19-09-07, 19:17
  4. DANI CRNOGORSKEKULTURE u Zagrebu
    By JUSTICE in forum CG dijaspora
    Replies: 0
    Last Post: 21-10-05, 21:46
  5. Stanje u Srbiji i uspjesna tranzicija...
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 14-10-04, 19:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •