Results 1 to 19 of 19

Thread: Pomoc

  1. #1
    renaissance Guest

    Default Pomoc

    Posto sam totalno nepismena u vezi citanja konfiguracija , zamolila bih strucnjake da mi ocijene dva lap topa, onako kofiguracijski.

    1.Toshiba Satelite A210-15j Turion64 x2 tk55(1,8ghz) 1gb/120gb.15.4''/DVDRW/WebCam/Vista HP,AMD Turion64 X2 TK55(1.8GHz/2x256kb/Tyler core), ATI Radeon chipset, 1GB DDRII(2x512MB)667MHz,120 GB HDD SATA(5400 rpm).DVD-RW DL,15.4''WXGA Toshiba Trubrite (1280x800), ATI Radeon x1200 shared up to 831MB, LAN,WLAN 802.11b/g. Blue Tooth 2.0. Toshiba Bass Enhanced Sound 5-in-1 card reader,4xUSB,fireware,TV-Out,Expresscard slot,Multimedia bar, with 6 easy keys, 1.3 MPIX integrated Web Cam, tezina 2.7 kg.Windows Vista Home Premium.


    2.Toshiba Satelite L- 40-14F /Core Duo T2310/512+512MB/120 GB/15.4'' WXGA/DVDRW/No OS Intel Pentium Dual Core Processor T2310 (1 MB cache, 1.46 Ghz , 533 MHz FSB), 15,4'' WXGA TFT display,resolution 1,280x800, 120 GB(5.400 rpm)SATA,1,024(512=512) MB DDR2 RAM (667 MHz), DVD Super Multi(Double layer) drive,Intel GMA X3100, up to 358 MB total available graphics.WLan W x Lx H:365x269.5x36.8 mm, weight2,8 kg.


    Pretpostavljam da sam ispisala i vise nego sto je potrebno, ali od viska ne boli glava Unaprijed zahvalna.....
    Last edited by renaissance; 09-02-08 at 16:24.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nisi rekla za koju ti je namjenu..

    Ja bih prije uzeo ovaj gore jer imas vise nekih korisnih akcesorija koji ti mogu zatrebati da ih ne kupujes posebno.

    Nedavno sam uzeo satellite L40 - 12k, koristim office i net i zadovoljan sam, ne treba mi nista bolje..

  3. #3
    renaissance Guest

    Default

    Pravo da ti kazem kompjuter koristim radi interneta, eventulano muzike.Ipak, ne bih bilo sto uzimala.I meni se ucinio ovaj prvi bolji... ne znam

  4. #4
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,654
    Thanks Thanks Given 
    445
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Prvi jes bolji. Mogla bi napisat i cijene oba, pa da se vidi isplati li se za te tvoje potrebe.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    484
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvi jeste bolji, ali s' obzirom na tvoje ne visoke zahtjeve od racunara i drugi moze da prodje!
    Iz razloga sto je sigurno 100€/150€ jeftiniji, ako ne i vise!

    Obadva imaju po 120GB hard disk ( mogu da sacuvaju istu kolicinu muzike, slika, itd... ), po 1gb RAM-a ( isto bitna stvar ), prvi ima malo veci clock procesora ali kazu da je Intel malo brzi i da manje trosi bateriju ( ovo je vec komplikacija )

    Prednost prvog je svakako sto ima bluetooth i integrisanu kameru, sto tebi i nije bitno ako ne chatujes sa nekim! A i ti dodaci mogu da se kupe za 30€/40€.
    Prednost drugog je sto nema instaliran sistem pa ne placas dodatnih 100€/150€ za Windows nego fino instaliras "original" za 15€ i puna kapa
    A i ne moras da se smaras sa Vistom, ne hvale je bas puno mada ne bih znao iz prve ruke.


    U svakom slucaju, ako nije velika razlika u cijeni uzmi prvi. A ako jeste, i drugi ce ti biti sasvim OK!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    space:\earth\europe\montenegro\bar
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Posto sam totalno nepismena u vezi citanja konfiguracija , zamolila bih strucnjake da mi ocijene dva lap topa, onako kofiguracijski.

    1.Toshiba Satelite A210-15j Turion64 x2 tk55(1,8ghz) 1gb/120gb.15.4''/DVDRW/WebCam/Vista HP,AMD Turion64 X2 TK55(1.8GHz/2x256kb/Tyler core), ATI Radeon chipset, 1GB DDRII(2x512MB)667MHz,120 GB HDD SATA(5400 rpm).DVD-RW DL,15.4''WXGA Toshiba Trubrite (1280x800), ATI Radeon x1200 shared up to 831MB, LAN,WLAN 802.11b/g. Blue Tooth 2.0. Toshiba Bass Enhanced Sound 5-in-1 card reader,4xUSB,fireware,TV-Out,Expresscard slot,Multimedia bar, with 6 easy keys, 1.3 MPIX integrated Web Cam, tezina 2.7 kg.Windows Vista Home Premium.


    2.Toshiba Satelite L- 40-14F /Core Duo T2310/512+512MB/120 GB/15.4'' WXGA/DVDRW/No OS Intel Pentium Dual Core Processor T2310 (1 MB cache, 1.46 Ghz , 533 MHz FSB), 15,4'' WXGA TFT display,resolution 1,280x800, 120 GB(5.400 rpm)SATA,1,024(512=512) MB DDR2 RAM (667 MHz), DVD Super Multi(Double layer) drive,Intel GMA X3100, up to 358 MB total available graphics.WLan W x Lx H:365x269.5x36.8 mm, weight2,8 kg.


    Pretpostavljam da sam ispisala i vise nego sto je potrebno, ali od viska ne boli glava Unaprijed zahvalna.....
    ja bi prije uzeo ovaj drugi
    Intel Je intel
    What Goes Around...Comes Around! o_O !!@#$%^&*()_+
    <>?:"{}|00

  7. #7
    renaissance Guest

    Default

    Pa i nije velika razlika u cijeni...prvi je 800, drugi 750. Znaci, drugi da trgujem?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    space:\earth\europe\montenegro\bar
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default xexe

    neces pogrijesit !
    What Goes Around...Comes Around! o_O !!@#$%^&*()_+
    <>?:"{}|00

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja bih se operdijelio za drugi, jer intel je intel. Ali imam jednu zanimljiviju ponudu za tebe:

    Hewlet Packard dv6360eu, AMD Turion64 X2, 1.8 Ghz, 2GB Ram na 667 Mhz, 1.3 mp int kamera, 15.4", wireless, bluetooth, DVD-RW , Vista + 1 god garancije. Sve ovo 700 eura....

  10. #10
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobra ponuda HP zakon!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    484
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LeeiF View Post
    I ja bih se operdijelio za drugi, jer intel je intel. Ali imam jednu zanimljiviju ponudu za tebe:

    Hewlet Packard dv6360eu, AMD Turion64 X2, 1.8 Ghz, 2GB Ram na 667 Mhz, 1.3 mp int kamera, 15.4", wireless, bluetooth, DVD-RW , Vista + 1 god garancije. Sve ovo 700 eura....
    Hehe, prvo kazes Intel je Intel uzmi ga a onda nudis Turiona. Faca si ti...

    Inace, dobar laptop i dobra cijena prije svega!
    ReNaIsSaNcE, ako je ovo novo uzimaj ga slobodno!

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by m_a_r_k_o-___--- View Post
    Hehe, prvo kazes Intel je Intel uzmi ga a onda nudis Turiona. Faca si ti...

    Inace, dobar laptop i dobra cijena prije svega!
    ReNaIsSaNcE, ako je ovo novo uzimaj ga slobodno!
    I dalje stojim iza toga da je intel intel, ali ipak ponuda je vrhunska i zbog toga sam preporuchio ovo. Ja lichno imam intel.

    Ako je ko zainteresovan, ovaj laptop ima na prodaju u Judodati. Mislim da je odnos cijena-kvalitet.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LeeiF View Post
    I dalje stojim iza toga da je intel intel, ali ipak ponuda je vrhunska i zbog toga sam preporuchio ovo. Ja lichno imam intel.
    znaci po nekoj tvojoj logici ti bi radije uzeo sporiji intel nego brzi amd?

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Michigan, USA
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahah... mislio sam da ovakva marketinska logika prolazi jedino u USA... a cujes intel je intel... znaci ako uzmu vafer i umoce ga u ono sto se ne jede, nalijepe ti ventilator na kome pise intel, ti bi i dalje kupio to jer "intel je intel"

    prije par godina dok jos nije bilo ni pomena od Core arhitekture, mediji (CNN) je gurao Intel koliko je mogao, narocito u izvjestajima s berze... I onda bi neki ljakse koji cita vijesti 3 sata razglabao kako Intel ima superiornu tehnologiju u odnosu na AMD, sto je tada bilo daleko od istine. Pa i sada, kad je Intel brzi, AMD ima bolju best-buy poziciju u high-end segmentu...

    elem, od gornje dvije konfiguracije, AMD je bolje rjesenje, jer X2 arhitektura daje bolje performanse od Core Duo (ne Core 2 Duo) na Visti
    Last edited by Amerikanac; 12-02-08 at 19:00.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    amd + ati = promasaj... sve se igrice prave za Nvidiu, tj optimizovane, core 2 duo je odlicna stvar, bolja od amd igracki. Btw ja imam ati graficku, i mrzim sto na svakoj igri na uvodu pise nvidia bla bla, osjecam se kao otpadnik bolje comp sa intel procesorom, bolji je.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Amerikanac View Post
    hahahah... mislio sam da ovakva marketinska logika prolazi jedino u USA... a cujes intel je intel... znaci ako uzmu vafer i umoce ga u ono sto se ne jede, nalijepe ti ventilator na kome pise intel, ti bi i dalje kupio to jer "intel je intel"

    prije par godina dok jos nije bilo ni pomena od Core arhitekture, mediji (CNN) je gurao Intel koliko je mogao, narocito u izvjestajima s berze... I onda bi neki ljakse koji cita vijesti 3 sata razglabao kako Intel ima superiornu tehnologiju u odnosu na AMD, sto je tada bilo daleko od istine. Pa i sada, kad je Intel brzi, AMD ima bolju best-buy poziciju u high-end segmentu...

    elem, od gornje dvije konfiguracije, AMD je bolje rjesenje, jer X2 arhitektura daje bolje performanse od Core Duo (ne Core 2 Duo) na Visti
    Kako si ti pametan... Ajde proslijedi i nama malo pa nas prosvijetli molim te. AMD je smece obichno. Dovoljno je to da je njihov 4-oro jezgarni procesor totalni promashaj. Za grafiche skidanm kapu, ali sada su daleko iza intela. Drugo je to ako ti volish AMD, onda ovdje vishe priche o tome nema....

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Michigan, USA
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LeeiF View Post
    Kako si ti pametan... Ajde proslijedi i nama malo pa nas prosvijetli molim te. AMD je smece obichno. Dovoljno je to da je njihov 4-oro jezgarni procesor totalni promashaj. Za grafiche skidanm kapu, ali sada su daleko iza intela. Drugo je to ako ti volish AMD, onda ovdje vishe priche o tome nema....

    hahhahahaha jel to zbog nicka? ahahahah

    Skidam kapu... i duboki naklon.
    Last edited by Amerikanac; 13-02-08 at 16:26.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Pa i nije velika razlika u cijeni...prvi je 800, drugi 750. Znaci, drugi da trgujem?
    Kad se vec otvarash za tolike pare onda se otvori i za josh 50 do 100 evra i uzmi Core 2 Duo laptop ili se ne otvaraj nishta pa nadji konfiguraciju sa Core 2 arhitekturom na ushtrb grafike ili nechega shto necesh puno koristit (internet i muzika su vrlo sitni zahtjevi)!
    Ko vidi drvece u vodi, taj vidi i ribe na grani

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ako ti se daje 759€ onda je ovo za tebe:

    HP Compaq 6720s
    CPU: DualCore T2310 (1.46GHz)
    DISPLAY: 15.4 WXGA BrightView VGA:
    Intel X3100 up to 384 MB RAM:
    1024MB HDD: 120GB
    ODD: DVD+/-RW
    WLAN: 802.11 b/g
    Ostalo: Bluetooth OS: FreeDos

    Pošto puno volim Toshibu, izmedju ova dva gornja lap topa izabrao bi ljepši, pošto će ti i jedan i drugi šljakati posao.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. kupujem laptop pomoc
    By desha in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 29-10-08, 19:50
  2. dvd recorder...treba mi pomoc
    By DzoniS in forum Internet
    Replies: 13
    Last Post: 14-12-07, 09:14
  3. Pomoc
    By Boyanna in forum Ženski kutak
    Replies: 26
    Last Post: 13-09-07, 17:29
  4. Potrebna pomoc
    By podgoricanka in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-06, 03:49
  5. kupovina..treba pomoc...brzo!!!
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-04, 11:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •