Results 1 to 2 of 2

Thread: Kako je sluga kupio gazdu

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Kako je sluga kupio gazdu

    Znam da je zivotni problem Crne Gore kako se moderira ovaj forum, ali onako kao drvosjeca da probam da popricamo o jednoj beznacajnoj stvari
    za Crnu Goru, kao sto je javna rasprava o privatizaciji KAP-a.
    DakleM privatizuje se (naski prodaje se) firma koja jedina radi i izvozi, zaposljava i hrani sto neposredno sto posredno dosta dusa, takodje dosta dusa s vremena na vrijeme i pomalo truje, ali sta je tu je.
    Na toj javnoj raspravi ucestvovali su razni strucnjaci, sto nasi sto strani, postavljalo se svakojakvih pitanja, bilo podrske za svaku stranu i bez obzira sto se pozitivni efekti ne naziru mnoge stvari su se razbistrile. Politicki je Crna Gora kao podijeljena i skoro sve djavo ponese, ali kad treba nesto sklapiti i tutnuti u svoj dzep nema podjela no ti smrtni neprijatelji saradjuju ka' niko i ka' nikad. Po onom principu "vruce-hladno" KAP nam ja cas gigant i dika, a cas gori nego onaj "bolesnik na Bosforu". Pominju se neki biznisi sa Devicanskim ostrvima, a tamo je svega bilo a djevicanstva ponajmanje.
    Sta ce od svega biti tek treba da se vidi, ali meni onako sa aspekta drvosjece izgleda kao neka nova bajka kad najamnik jednog dana kaze gazdi " posteno sam te sluzio i sad je sve ovo moje".

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ....!

    E samo da znas kakvu ja averziju imam prema tome preduzecu... odma bih ja to rasformirao i poslao sve doma...pa to sto Crna Gora gubi na izvoz aluminijuma zaradila bi / prebila bi preko struje koju isti trosi, da stetne posljedice ne pominjem.

    Posto nisam nesto posebno zainteresovan za sudbinu toga (dobro si primijetio)"cas Davida , a cas Golijata" crnogorske privrede, najvise bih volio kad se ne bi nasao kupac i kad bi ih gubici nacerali na katanac. Uprkos onim rezultatima koje ostvaruju, mislim da je steta koju sveukupno gledano nanose Crnoj Gori - posebno zdravlju ljudi i prirodi u cijeloj drzavi , a ne samo u neposrednom okruzenju Kombinata - nesaglediva, nemjerljiva i , sto je najstrasnije ocigledna.

    Eto , zao bi mi bilo te familije koje zavise od ljudi koji tamo rade... ali siguran sam da , dje je drzave , resavanje tog problema ne bi bio problem...

    Kljucne rijeci su : "...dje je drzave..." - i ja to znam! :wink:

    A, kao i 99% privatizacija kod nas....namjestice nekome da uzme pare, pare dobijene u tu svrhu upotrijebice se za kupovinu socijalnog mira i tako sve ide u krug bez ikakve nade da ce neka karika iz lanca ispanut... :?
    Caesar`s wife must be above suspicion

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •