Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 46

Thread: Koliko mozemo bit sigurni?

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Koliko mozemo bit sigurni?

    Evo vruci su ljetnji dani neki uzivaju u planinskom svjezem vazduhu(manjina :winkIpak vecina nas vise voli more i boravi uz njega ili u njemu veci dio svog dana!E sad svaki dan u novinama pojavljuju se razni clanci o tome koliko smo sigurni na moru!
    Evo dosta nam je i primjer sta se prije neki dan desilo u Budvi!Jedno naivno ronjenje zavrsilo se smrcu! :? Sve zbog neizivljenosti pojedinca koji samo tezi ka tome da se dokaze!
    E sad pitam vas sta vi mislite koliko smo mi ustvari pazljivi i koliko postujemo pravila u vezi koriscenja glisera skutera i svega ostalog :?:Koliko smo odgovorni za sebe i za druge
    :?:

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    494
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sad....Ako znam $to da ti napi$em, bog me ubio...Kao prvo, ja ne vozim ni skuter, ni gliser, ni ni$ta na more...A isto mogu rec da niko ne po$tuje pravila kori$tenja skutera, glisera, pedolina ili cega sve vec ima na moru. Rijedak je broj onih koji se pridrzavaju pravila, npr. voznja dalje 50m od obale. Ima ljudi koji oce da se dokazu, pa pridju blize, da bi ostali primjeceni, itd, itd... Narod brzo vozi po moru, pa i ne moze vozit sa sigurno$cu...E sad, valjda sam fino napisao ovaj post, tj. potrefio temu... ;D

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar*Beograd
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ovo nije ni prvi ni poslednji put da se ovako neshto deshava!
    Sramota shto se chini od tih skutera , glisera i chuda..
    Stvarno mislim da ako vec posjeduju tako neshto trebaju da se pridrzhavaju tih pravila.
    M. Roma Volley #14

    red passion, red heart, red soul - MUFC

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije svega,tuzno je sto se to desilo.
    I zao mi je...ali ali ali...zasto kritikovati tog sa gliserom?Mozda je kriv samo sto nije ostao tu na licu mjesta nego je pobjegao,samo ga tu krivim.Jer da je ostao to bi samo bio nesrecan sluchaj.
    Vi kao d aje lako vidjeti ronioca,koji je vjerovatno u trenutku prolazska glisera izroniomozda ga vozach cak nije ni primijetio,vidio,osjetio...ne sudite odmah o tome vozachu glisera...mozda se sad ubija kuci znajuci da je to uchinio saznavsi iz novina ili tv.
    Znachi ne krivim covjeka sa gliserom!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gliseri imaju sonar ili ti radar koji pokazuje sto ima ispred/ispod njih (stijene, kolarni grebeni)

    a to sto kazes da je saznao iz novina da je ubio nekog, ne moze bit nikako tacno jer je morao osjetiti udar, pa bi se makar zaustavio da vidi sto mu je sa gliserom.

    a najvise mi se svidja sto se dolazi na 20 metar od plaza sa gliserima i tu se kupa, tj da se pokazu da imaju jahte i glisere, mjesto da uzivaju na nekim tajnovitim mjestima lijece neke svoje komplexe!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    gliseri imaju sonar ili ti radar koji pokazuje sto ima ispred/ispod njih (stijene, kolarni grebeni)

    a to sto kazes da je saznao iz novina da je ubio nekog, ne moze bit nikako tacno jer je morao osjetiti udar, pa bi se makar zaustavio da vidi sto mu je sa gliserom.

    a najvise mi se svidja sto se dolazi na 20 metar od plaza sa gliserima i tu se kupa, tj da se pokazu da imaju jahte i glisere, mjesto da uzivaju na nekim tajnovitim mjestima lijece neke svoje komplexe!
    Pa ok znam ja sve to...ali mozda nije neki novi gliser..mozda je neko ****** od glisera.
    Sve u svemu sigurno ga nije ubio pregazio namjerno...Tu se bar slazemo zar ne.
    I necu da me neko pogresno shvati,ja sam protiv svega toga itd,samos am realan...jer je to sve bilo u trenutku.**** ga desi se!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    a najvise mi se svidja sto se dolazi na 20 metar od plaza sa gliserima i tu se kupa, tj da se pokazu da imaju jahte i glisere, mjesto da uzivaju na nekim tajnovitim mjestima lijece neke svoje komplexe!
    I to se samo kod nas ne kaznjava pa valjda i stranci kad vide domace poavetaju. Tu budalu treba za jaja objesiti, a ne ga pravdati "nije cuo, nije vidio...". Neka sa svojim zivotom radi sta 'oce i moze gliserom zapucati u stijenu, ali neka to radi kad nema kupaca. Ne bih bas bio siguran da je to stranac, a ne neki nas skorojevic i nadam se da ce ga naci.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A posto nisam kompletno u toku...jeste sigurni d aje to bas bilo blizu obale?Kupachke?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Javi li su da je bilo nedaleko od juznih zidina Staroga grada.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Javi li su da je bilo nedaleko od juznih zidina Staroga grada.
    Sto ce se reci da tu nema kupacha tj nema plaze zar ne?Taj ronioc je vjerovatno tu ronio trazeci ribu da lovi HARPUNOM sto je jel ZABRANJENO? :shock:
    Sto ce opet reci da taj gliser nije toliko prekrsio zabran pored plaze voznja...Bar ja stichem takav utisak...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rekoshe da na toj plazi nije odvojena plivachka zona i ona za kupache. e te koji nisu odvojili bi trebalo krivit.
    inache,ni malo ne dijelim misljenje da je vozach nevin. malo mu je more cijelo nego mora da se izivljava oko plaze...


    a ovaj momak tj.covek sto je poginuo troje djece imao...tragedija jebote.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni_Stulic
    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Javi li su da je bilo nedaleko od juznih zidina Staroga grada.
    Sto ce se reci da tu nema kupacha tj nema plaze zar ne?Taj ronioc je vjerovatno tu ronio trazeci ribu da lovi HARPUNOM sto je jel ZABRANJENO? :shock:
    Sto ce opet reci da taj gliser nije toliko prekrsio zabran pored plaze voznja...Bar ja stichem takav utisak...

    Potpuno si neinformisan, a ukljucujes se u raspravu.

    Dio mora dje je coek ronio sa disaljkom (znaci bio je na povrsini, vidljiv) spada u kategoriju nekategorisanih plaza (tako neki izraz) i samim tim spada u dio obale dje se plovni objekti ne smiju primicati na blize od 200 metara.

    Takodje postoji ogranicenje brzine kretanja pri izlasku iz marine, i u blizini kupalista (pa i na dalje od 200 metara) sto se u ovom slucaju nije postovalo, jer da jeste, sanse da se primijeti ronilac/kupac su ogromne

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar*Beograd
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znala sam..
    A Dzoni - da momak nije kriv ne bi ni pobjegao!
    Pih.
    M. Roma Volley #14

    red passion, red heart, red soul - MUFC

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tuzno
    Together we can defeat capitalism ...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Lennox
    rekoshe da na toj plazi nije odvojena plivachka zona i ona za kupache. e te koji nisu odvojili bi trebalo krivit.
    inache,ni malo ne dijelim misljenje da je vozach nevin. malo mu je more cijelo nego mora da se izivljava oko plaze...

    a ovaj momak tj.covek sto je poginuo troje djece imao...tragedija jebote.
    Ovaj post najbolje oslikava i moje misljenje. Zbilja, pa da sam za tim skuterom, mene bi frka bila da se vozikam i tutnjam blizu kupaca, a i obale uopste. Tragedija, sta drugo reci... :?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Ukadu, ili se kupat' u sopstvenom znoju...kako je krenulo, taman ce tako bit'...Stoka neizhivljena :!: 8) ..Kao ne mogu da ga uhvate, a imaju detaljan opis krivca, nashli chamac, a vlasnika nidje..No, takav nam je svaki posa'...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Igi,ja priznajem da sam neupucen u detaljea ulazim u raspravu nevezano za taj sluchaj nego uopste.Iz razloga sto moze svasta da se desi u takvim situacijama,niko od vas ne moze da zna sta se zapravo desilo.
    Taj sto je vozi gliser nije to uradio namjerno,postoje razne sulucije,mozda nije vidio zar je to chudno?nemoguce?mozda je ronilac izronio u trenutku kada je gliser prosao?Moze li to biti?Moze!
    Ja nisam na stranu vozacha ali pricham realno.Lose je sve sto se to desilo itd ali ne treba sad toliko skakti po tom covjeku.I titanik je potomuo..ne vidjose veliku santu leda zar ne?
    I sad treba da mi prichas kako je nemogu da nije vidio ronioca..daj ne sprdaj se.
    I vjerujem da set o desilo tako sto je ovaj u trenutku prolaska glisera zaronio.I nemate pojma koja je brzina bila,mogao je ici i sporije npr pa opet je ronioc moga da umre.Ne znate nista i ne prichajte tako.
    A ja picham onako kako sve moze da bude.
    Boyanna..ukoliko je vidio sta je uchinio vjerovatno je pobjegao iz razloga jedinog "sraha" i ujedno misleci da ga nece otkriti.
    A toj osobi je vjeruj mi mnogo tesko i zivjece sa tim chitav zivot.KAKO TO NE UZMETE U OBZIR.jER DEF NIJE HTIO PREGAZITI COVJEKA!
    Nego dobro vi se svi pravite pametni ok samo malo realnije prichajte.
    Ja uopste ne podrzavam tu voznju pored plaza itd...sto se mene lichno tiche ukinuo bih sve to.Alis amo serete kada se nesto dogodi i kao svima je zao nesto sazaljevate a ovamo vas boli dupe!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    imas vopra

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Koliko mozemo bit sigurni?

    Quote Originally Posted by vikky[x-kingdom
    ]Evo vruci su ljetnji dani neki uzivaju u planinskom svjezem vazduhu(manjina :winkIpak vecina nas vise voli more i boravi uz njega ili u njemu veci dio svog dana!E sad svaki dan u novinama pojavljuju se razni clanci o tome koliko smo sigurni na moru!
    Evo dosta nam je i primjer sta se prije neki dan desilo u Budvi!Jedno naivno ronjenje zavrsilo se smrcu! :? Sve zbog neizivljenosti pojedinca koji samo tezi ka tome da se dokaze!
    E sad pitam vas sta vi mislite koliko smo mi ustvari pazljivi i koliko postujemo pravila u vezi koriscenja glisera skutera i svega ostalog :?:Koliko smo odgovorni za sebe i za druge
    :?:
    Nisam procitao postove, samo tvojeg.
    Prvo: Nikada ne smijes roniti sam! Kod ronjenja u tijelu dolazi jos brze do hemijskih promjena nego u planinama. Mada se cuje smijesno, ali opasno je ronjenje odmah ispod dva metra dubine. Pazi! I sam sam se tome smijao... mada nikad nisam imao losih iskustava kod ronjenja. Neke stvari treba jednostavno vjerovat!!!!
    Sjeti se onog slovenskog skijasa, pun kondicije, opremljen super - a umro je na slabih 10 m dubine.... ronio je sam!
    Drugo: Kad ronis gubis osjecaj za vrijeme i dubinu, narocito ako si sam. Ubrzo dodjes do mjesta gdje te moze uhvatiti "dubinska bolest". Odjednom ne znas vise sta je "gore" a sta je "dole". Ako ti se nesto slicno desi, i ako si jos toliko priseban, onda prati smijer vazduha kojeg izdisesh.
    Trece: Odgovornost. Fino bi bilo da smo uvijek odgovorni do drugih. Lako za nas onda. Nisi nikakav frajer (ne mislim tebe) ako glisiras uz obalu... To je glupo i neodgovorno. Jednom sam gledao frajera koji je kod takvog poduhvata pao sa camca koji se je nesto kasnije razbio u obalu. Puno ljepse je na otvorenom, pa ako je pored tebe jos uzitak je toliko ljepsi!
    To bi bilo sve, ovako na brzaka... Cao.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iritira me i kada ulaze sa pedalinama i brodicima u dio kupalishta a ne gliseri skuteri...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    iritira me i kada ulaze sa pedalinama i brodicima u dio kupalishta a ne gliseri skuteri...
    Ja bih i one sa dušecima sve objesio. I onu đecu sa šlaufima, sa onim "mišićima"..., sve, SVE! Nikoga poštedio ne bih. I onu omladinu što se sa loptom igra'u, razmišlja'u li oni išta??? U Lisičji potok bih ih sve poređa', pa lijepo kalašnjikovim - RATATATATATAATA!!! :lolblue:

    Ne zamjerite mi zbog šale...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni_Stulic
    Igi,ja priznajem da sam neupucen u detaljea ulazim u raspravu nevezano za taj sluchaj nego uopste.Iz razloga sto moze svasta da se desi u takvim situacijama,niko od vas ne moze da zna sta se zapravo desilo.
    Taj sto je vozi gliser nije to uradio namjerno,postoje razne sulucije,mozda nije vidio zar je to chudno?nemoguce?mozda je ronilac izronio u trenutku kada je gliser prosao?Moze li to biti?Moze!
    Ja nisam na stranu vozacha ali pricham realno.Lose je sve sto se to desilo itd ali ne treba sad toliko skakti po tom covjeku.I titanik je potomuo..ne vidjose veliku santu leda zar ne?
    I sad treba da mi prichas kako je nemogu da nije vidio ronioca..daj ne sprdaj se.
    I vjerujem da set o desilo tako sto je ovaj u trenutku prolaska glisera zaronio.I nemate pojma koja je brzina bila,mogao je ici i sporije npr pa opet je ronioc moga da umre.Ne znate nista i ne prichajte tako.
    A ja picham onako kako sve moze da bude.
    Boyanna..ukoliko je vidio sta je uchinio vjerovatno je pobjegao iz razloga jedinog "sraha" i ujedno misleci da ga nece otkriti.
    A toj osobi je vjeruj mi mnogo tesko i zivjece sa tim chitav zivot.KAKO TO NE UZMETE U OBZIR.jER DEF NIJE HTIO PREGAZITI COVJEKA!
    Nego dobro vi se svi pravite pametni ok samo malo realnije prichajte.
    Ja uopste ne podrzavam tu voznju pored plaza itd...sto se mene lichno tiche ukinuo bih sve to.Alis amo serete kada se nesto dogodi i kao svima je zao nesto sazaljevate a ovamo vas boli dupe!
    dzoni ne mlati da te zamolim!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Koliko mozemo bit sigurni?

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    Quote Originally Posted by vikky[x-kingdom
    ]Evo vruci su ljetnji dani neki uzivaju u planinskom svjezem vazduhu(manjina :winkIpak vecina nas vise voli more i boravi uz njega ili u njemu veci dio svog dana!E sad svaki dan u novinama pojavljuju se razni clanci o tome koliko smo sigurni na moru!
    Evo dosta nam je i primjer sta se prije neki dan desilo u Budvi!Jedno naivno ronjenje zavrsilo se smrcu! :? Sve zbog neizivljenosti pojedinca koji samo tezi ka tome da se dokaze!
    E sad pitam vas sta vi mislite koliko smo mi ustvari pazljivi i koliko postujemo pravila u vezi koriscenja glisera skutera i svega ostalog :?:Koliko smo odgovorni za sebe i za druge
    :?:
    Nisam procitao postove, samo tvojeg.
    Prvo: Nikada ne smijes roniti sam! Kod ronjenja u tijelu dolazi jos brze do hemijskih promjena nego u planinama. Mada se cuje smijesno, ali opasno je ronjenje odmah ispod dva metra dubine. Pazi! I sam sam se tome smijao... mada nikad nisam imao losih iskustava kod ronjenja. Neke stvari treba jednostavno vjerovat!!!!
    Sjeti se onog slovenskog skijasa, pun kondicije, opremljen super - a umro je na slabih 10 m dubine.... ronio je sam!
    Drugo: Kad ronis gubis osjecaj za vrijeme i dubinu, narocito ako si sam. Ubrzo dodjes do mjesta gdje te moze uhvatiti "dubinska bolest". Odjednom ne znas vise sta je "gore" a sta je "dole". Ako ti se nesto slicno desi, i ako si jos toliko priseban, onda prati smijer vazduha kojeg izdisesh.
    Trece: Odgovornost. Fino bi bilo da smo uvijek odgovorni do drugih. Lako za nas onda. Nisi nikakav frajer (ne mislim tebe) ako glisiras uz obalu... To je glupo i neodgovorno. Jednom sam gledao frajera koji je kod takvog poduhvata pao sa camca koji se je nesto kasnije razbio u obalu. Puno ljepse je na otvorenom, pa ako je pored tebe jos uzitak je toliko ljepsi!
    To bi bilo sve, ovako na brzaka... Cao.
    Prvo:Topic nije stavljen bio sa bismo sad pricali o pravilima ronjenja jer to mi nije bila namjera ni u najmanju ruku!Al dobro na kraju si reko sustinu onoga kako ti vidis stvari!
    Vec me cisto interesovalo sto ljudi kazu ne to kako se ophode oni koji koriste skutere i glisere! :wink:

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Joza kucica
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni_Stulic
    KAKO TO NE UZMETE U OBZIR.jER DEF NIJE HTIO PREGAZITI COVJEKA!
    da se zaustavio i poveo ga ona bi to uzela u obzir a sobzirom da je covek takav sam nekako doplivao do obale i iskrvario racuna se isto ka da je ovaj htio da ga zgazi
    mozda i mogao da mu spase zivot da ga je prebacio , stao ... a ne uteka :evil:
    i need 2 be reassured every second of the day how brilliant i am - Jonathan Rhys Meyers

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    slabo idu ovi skuteri ja bi sve to tjunirao neka picu ljudi :P

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •