Results 1 to 25 of 25

Thread: Telenor - LOPURDE - clanak u novinama i sopstveno iskustvo

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Telenor - LOPURDE - clanak u novinama i sopstveno iskustvo

    Stijovići za dan potrošili 225 eura surfujući netom na telefonu
    http://www.vijesti.me/vijesti/stijov...u-clanak-64887

    Imam slično iskustvo, mjesecima ... Iznijeću detalje u narednim postovima.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Vaistinu lopurde.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za prošli mjesec - obračunali su mi da sam potrošio 114 GB !!!??? na telefonu na kom GPRS palim 3-4 puta mjesečno na po 1 minut, čisto da provjerim e-mail kad nijesam u dometu Wireless mreže. Čak i ne pročitam poruke - nego samo pogledam header-e.

    Na samom telefonu "cellular dana transfer" brojač pokazuje da sam za više od godinu dana (koliko imam telefon) transferovo sve ukupno nešto ispod 300 MB !

    U tom periodu - za GPRS sam platio cca 300 - 400 EUR, a zadnji račun je prevršio svaku mjeru!

    POPRAVITE SISTEM, NESPOSOBNJAKOVIĆI I DERIKOŽE !!! Ljudi se žale da im na računu fakturišete stotine gigabajta - za uređaje koji uopšte NEMAJU mogućnost da toliko podataka transferuju (sa memorijskim karticama od 128 MB, EDGE-om bez 3G-a, a kamo li HDSPA) ..........

    Slijede detalji, samo da mi je prikupiti sve račune, pa da izvedem analizu za koliko ste me prevarili u ovo zadnjih godinu/dvije! :mad:
    To bih možda nekako i mogao, da vam korisnički servis iole funkcioniše, a ne UVIJEK prikaže račun za januar 2011 - bez obzira koji period se odabere! :mad:

    A računi mi uopšte ne stižu poštom ... plaćam na osnovu SMS poruke koju dobijem početkom mjeseca!

    NESPOSOBNI PROGRAMERI, NESTRUČNI KADAR, GOMILA LENJIVACA, NEMARNE SKUPINE BEZOBRAZNIH I ZLIH LJUDI !!!

    Treba samo da odete u Telenorovu poslovnicu u Herceg Novom i da ponesete mjerač krvnog pritiska - da vidite kako vas za rekordno vrijeme mogu dovesti do srčanog ili moždanog udara osobe koje kao da imaju ZADATAK da vam NIŠTA ne obave, da vas samo DEZAVUIŠU i nerviraju!!!

    Neka neka, samo da ugrabim malo vremena i "presavijem tabak" - pa ću lijepo sve utiske i iskustva sabrati i onda pravac e-mail na sve adrese Telenor zvaničnika od Norveške pa naovamo! :mad:

  4. #4
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    548
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    to je ono kao sto je nekad bila fora dok je bio dial-up ''brate potrosio sam 24h interneta za pola dana ''
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #5
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,858
    Thanks Thanks Given 
    1,151
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Djoks brate, i ti si te racune placao ??? Ili sam ja pogresno shvatio

  6. #6
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ja mislim da nikakav problem nije da se potrosi 200 eura za dan...S obzirom da su telefon kupili tada sigurno su ga cackali cijeli dan ne znajuci da su na internet povezani preko telenorove mreze (jer su glupi, a za to im telenor nije kriv)... pretpostavljam da je dovoljno je da se provedu 2-3 sata na youtube pa da se napravi toliki racun...a ovo da su im naplatili 340 GB je obicna glupost jer, po nekoj mojoj procjeni, da su im toliko naplatili racun bi prije bio nekih 2000 eura...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,706
    Thanks Thanks Given 
    781
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    to je ono kao sto je nekad bila fora dok je bio dial-up ''brate potrosio sam 24h interneta za pola dana ''
    I mogao si na ISDN - 2 kanala

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Plaćao sam - jer je to službeni telefon, morao sam i uvijek se trudio da trošim MANJE. A što sam ja trošio manje - to su oni meni fakturisali VIŠE, iz mjeseca u mjesec.

    Brent1986 - na računu za telefon pod stavkom "Prenos podataka u KB" - stoji da sam ja, za skuplju tarifu (tokom dana) potrošio ukupno 1123000 obračunskih jedinica. Dakle - prema važećem cjenovniku Telenora - svakih 100 KB se naplaćuje 0.043 EUR + PDV - što iznosi 0.05 EUR.

    Prema tome - ja sam, kako i stoji na računu, potrošio 56.50 EUR na ostvareni GPRS saobraćaj u tom "skupljem" periodu dana. To su oni meni uredno iskalkulisali - tu greške nema!

    Gdje je PROBLEM? Problem je u tome što 1123000 obračunskih jedinica iznosi 112300000 KB što je jednako 112.3 GB! Možeš li ti ostvariti toliki protok informacija na tvom mobilnom telefonu za mjesec dana?

    Pročitaj članak sa Vijesti i vidjećeš da se ljudi žale - da im je Telenor za sesiju koja je trajala ukupno 56 sekundi - iskalkulisao protok podataka u iznosu od 340 GB ! Treba ti ukupno 7.6 sati da bi toliku količinu podataka prebacio putem 100Mbps LAN mreže; to je otprilike 75 DVD-ova standardnog kapaciteta.

    Za 56 sekundi gotovo da nije moguće ni ISKOPIRATI jedan DVD na računaru, a ne prebaciti 76 DVD-ova i to putem mobilnog telefona!

    Nemojte me zajebavati, da budem toliko prost - ako stvarno pokušavate da me ubijedite u izvodljivost ovoga ... Možda sam, što sam i operatorki Telenora danas rekao, blago priglup i zaostao u pogledu noviteta i mobilnih tehnologija - ali da sam toliko retardiran - zaista nijesam!

  9. #9
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Stijovići za dan potrošili 225 eura surfujući netom na telefonu
    http://www.vijesti.me/vijesti/stijov...u-clanak-64887

    Imam slično iskustvo, mjesecima ... Iznijeću detalje u narednim postovima.
    Izgleda da imaju neku grešku u sistemu za obračun net protoka. Da im je cilj da kradu, to bi radili suptilnije kao neki drugi, a ne bi stavljali ovako preveliku potrošnju GB koje je teško potrošiti i preko ADSL-a a ne mobilnog interneta.
    Vjerovatno će brzo ovo srediti.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    "SURFOVALA" 225 EURA

    Telenor: Ljudski faktor kriv za previsok račun Stijovića

    Uvecaj!
    Preuzeće dalje mjere (ilustracija) (Foto: Shutterstock.com)



    Iz Telenora su saopštili da da je zbog ljudske, a ne sistemske greške, došlo do toga da je korisnica njihove mreže Slavica Stijović za samo jedan dan korišćenja intemeta na telefonu napravila račun u iznosu od 224,40 eura, i to bez poreza.

    Oni su reagovali na tekst "Za dan potrošili 225 eura surfujući netom na telefonu". Njihovo saopštenje Vijesti objavljuju u cjelini:
    "Povodom objavljenog prigovora korisnika, Telenorove stručne službe su uradile dodatne analize saobraćaja na koji se odnosi prigovor, kao i analize korespondencije sa kolisnicom u proteklom periodu u vezi sa navedenim prigovorom. Dodatnim analizama utvrdili smo da je naziv kolone koja prikazuje potrošeni saobraćaj na detaljnom računu označen pogrešno. Naime, potrošnja je navedena u kilobajtima (KB), umjesto u bajtima (B). Do nastale situacije i zabune došlo je zbog ljudske, a ne sistemske greške što pokazuje i mjesečni račun korisnika u kome je tačan prikaz potrošenog data saobraćaja. Korisnici se zbog toga izvinjavamo, a preduzećemo i dalje mjere kako se slične greške ne bi dešavale u budućnosti. Takođe, korisnica će biti kontaktirana radi daljeg pojašnjenja", piše u reagovanju Telenora.

    http://www.vijesti.me/vijesti/teleno...a-clanak-65250


    In vino veritas

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Djoks, lijepo sam ti rekao, ugasi motherfucking Data Enabled (doduse ovako se zove na Androidu), jer ovdje u Cg od toga 'leba nema.
    Enivej, da je Telenor bunch of thieves to stoji, kao i za majstorski tcom kojem nista ne mozes. A ni bez njega ne mozes. Jer ona agencija koja treba da se bavi svojom djelatnoscu, ona se bavi svacijem drugim i nista.
    Telenoru skrecem paznju da uredno fakturisu SMS poruku za parkiranje vise nego sto stoji u poruci i na tabli za parkiranje, oni me ignorisu. Puk'o mi je film poslije treceg kontaktiranja vasljivog telenora, poslao sam i agenciji dopis oko toga, sa cijelom prepiskom. Agencija mi drzi predavanje o clanovima zakona, kad mogu da im se obratim. Ma more mars u pm, skrenuo sam Vam paznju sta telenor radi, a vi mene korite. Na kraju, telenor ce i dalje fakturisati vise sms poruku za parkiranje nego sto je na tabli.
    Ono oko sajta i gledanja racuna na sajtu, ista im fora kao sa detaljnjim izvjestajem (listing) ako hoces svaki mjesec da primas u obliku elektronske forme. Traze 3 eura mjesecno... Molim ? Pisete ga rucno i prekucavate u word pa tako saljete izvjestaje.
    Da ne pricam o tome da model ugovora za korisnika kad uzmete neki telefon kod njih, ne postoji.....
    I sad sam vise umoran. Ni gromovi im nista ne mogu. Ne mogu da se ugledaju na Telenor RS.
    Enivej : nekad je impuls u mobilnoj telefoniji bio najjeftiniji u CG u regiji, a sad je medju najskupljim minutima u mobilnoj telefoniji bas u CG. Da se pitam zasto ? Ma jokkk..
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,059
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,351
    Thanked in
    1,875 Posts

    Default

    Ostaje ti ili da ufasis data ili da predjes na neograniceno za 10e.



    Sent from Galaxy Note GT-N7000
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    ...ugasi motherfucking Data Enabled (doduse ovako se zove na Androidu)...
    Dje mu dodje taj Data Enabled da iskljucim matrake. Ne mogu ga pronac. "Pojede" mi vaucer od 5 eura za dan.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alexa_pg View Post
    Dje mu dodje taj Data Enabled da iskljucim matrake. Ne mogu ga pronac. "Pojede" mi vaucer od 5 eura za dan.
    Na Androidu 2.2 -> Settings -> Wireless & Networks -> Mobile Networks -> Data Enabled (odstrikliraj).
    E sad ako ti je na drugom jeziku onda, hm, snadji se na konto ovoga sto sam ti rekao na engleskom
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,390
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Djoks, lijepo sam ti rekao, ugasi motherfucking Data Enabled (doduse ovako se zove na Androidu), jer ovdje u Cg od toga 'leba nema.
    Enivej, da je Telenor bunch of thieves to stoji, kao i za majstorski tcom kojem nista ne mozes. A ni bez njega ne mozes. Jer ona agencija koja treba da se bavi svojom djelatnoscu, ona se bavi svacijem drugim i nista.
    Telenoru skrecem paznju da uredno fakturisu SMS poruku za parkiranje vise nego sto stoji u poruci i na tabli za parkiranje, oni me ignorisu. Puk'o mi je film poslije treceg kontaktiranja vasljivog telenora, poslao sam i agenciji dopis oko toga, sa cijelom prepiskom. Agencija mi drzi predavanje o clanovima zakona, kad mogu da im se obratim. Ma more mars u pm, skrenuo sam Vam paznju sta telenor radi, a vi mene korite. Na kraju, telenor ce i dalje fakturisati vise sms poruku za parkiranje nego sto je na tabli.
    Ono oko sajta i gledanja racuna na sajtu, ista im fora kao sa detaljnjim izvjestajem (listing) ako hoces svaki mjesec da primas u obliku elektronske forme. Traze 3 eura mjesecno... Molim ? Pisete ga rucno i prekucavate u word pa tako saljete izvjestaje.
    Da ne pricam o tome da model ugovora za korisnika kad uzmete neki telefon kod njih, ne postoji.....
    I sad sam vise umoran. Ni gromovi im nista ne mogu. Ne mogu da se ugledaju na Telenor RS.
    Enivej : nekad je impuls u mobilnoj telefoniji bio najjeftiniji u CG u regiji, a sad je medju najskupljim minutima u mobilnoj telefoniji bas u CG. Da se pitam zasto ? Ma jokkk..

    Ne bih sad da otvaram pandemonijum od komentara ali sto se tice bas ovog slucaja u pitanju je bio potpuni nesporazum i nije postojala nikakva namjera da se neko ukrade. Cak i kada su odgovorili korisniku nijesu primijetili gresku koja je nastala. Nesrecan skup okolnosti. Nemam nista sa Telenorom ali potpuno vjerujem ljudima koji su tamo bili i koji su mi opisali sitauciju. Tako da je ovaj slucaj sto se mene tice zvanicno nesporazum.


    E sad da bih provjerio ovu drugu pricu oko sms-a potrosio sam par eurica......moram ti reci da su meni sve poruke obracunate kako treba za parking....na pre paid. Mozes li malo da elaboriras tu temu gdje kako koja zona ...da vidimo o cemu se radi?
    You are born. And you die. And if you are very lucky in between you get to ride motorcycles.

  16. #16
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    548
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    I mogao si na ISDN - 2 kanala
    znam da je isdn bio duplo brzi i duplo jeo sate, ali je ovo bila fora u to vrijeme


    ps. malo mi je cudno da je ljudska greska , zar nebi trebalo da sistem sam radi obracune racuna ili je to cijeli tim radnika da sa sve br. u CG kalkulisu racune rucno ... pff
    Last edited by Stivi; 21-03-12 at 07:42.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Goran69 View Post
    Ne bih sad da otvaram pandemonijum od komentara ali sto se tice bas ovog slucaja u pitanju je bio potpuni nesporazum i nije postojala nikakva namjera da se neko ukrade. Cak i kada su odgovorili korisniku nijesu primijetili gresku koja je nastala. Nesrecan skup okolnosti. Nemam nista sa Telenorom ali potpuno vjerujem ljudima koji su tamo bili i koji su mi opisali sitauciju. Tako da je ovaj slucaj sto se mene tice zvanicno nesporazum.


    E sad da bih provjerio ovu drugu pricu oko sms-a potrosio sam par eurica......moram ti reci da su meni sve poruke obracunate kako treba za parking....na pre paid. Mozes li malo da elaboriras tu temu gdje kako koja zona ...da vidimo o cemu se radi?
    mozda je bio nesporazum, ali ko zna koliko su tako naplatili racuna dje su ljude pokrali
    a mislim da je njivice pricao za parking u novom a mozda i nije :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  18. #18
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Goran69 View Post
    Ne bih sad da otvaram pandemonijum od komentara ali sto se tice bas ovog slucaja u pitanju je bio potpuni nesporazum i nije postojala nikakva namjera da se neko ukrade. Cak i kada su odgovorili korisniku nijesu primijetili gresku koja je nastala. Nesrecan skup okolnosti. Nemam nista sa Telenorom ali potpuno vjerujem ljudima koji su tamo bili i koji su mi opisali sitauciju. Tako da je ovaj slucaj sto se mene tice zvanicno nesporazum.


    E sad da bih provjerio ovu drugu pricu oko sms-a potrosio sam par eurica......moram ti reci da su meni sve poruke obracunate kako treba za parking....na pre paid. Mozes li malo da elaboriras tu temu gdje kako koja zona ...da vidimo o cemu se radi?
    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    mozda je bio nesporazum, ali ko zna koliko su tako naplatili racuna dje su ljude pokrali
    a mislim da je njivice pricao za parking u novom a mozda i nije :P
    Mozete li se vi dogovorit da CDM d.o.o. ima potpisan ugovor sa jednom firmom koja pruza usluge mobilne telefonije, a ne ovako, jedan na Telenor, drugi na drugu mrezu, pa se svadjate tu pred nama korisnicima, sto ocekujete onda od nas, da ne trollujemo i ne psujemo se, i ne otvaramo glupe teme.

    Neozbiljnost
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,390
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Nijesam te bas shvatio....kakve veze ima ugovor i firma koja pruza mobilne usluge....Ugovor sa T Mob nema nikakve veze sa mnom koji radi u Mtel-u i sa mojim kolegama u Telenoru. Ja vam samo pricam sto sam saznao...sad ...sve ostalo...nema veze kontas?
    You are born. And you die. And if you are very lucky in between you get to ride motorcycles.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Goran69 View Post
    E sad da bih provjerio ovu drugu pricu oko sms-a potrosio sam par eurica......moram ti reci da su meni sve poruke obracunate kako treba za parking....na pre paid. Mozes li malo da elaboriras tu temu gdje kako koja zona ...da vidimo o cemu se radi?
    Pricao sam o odnosu "Parking Servis" Herceg-Novi (da ne pisem pun naziv) i Telenor D.O.O.
    Kao postpaid korisnik, ti kad pozelis da platis parking u HN, saljuci poruku na 14511 (za crvenu zonu), ti dobijes povratnu poruku da si kupio kartu broj taj i taj, i da taj parking kosta 0.50 EUR (sad nisam u mogucnosti da uradim C/P poruke). I kazes to je u redu. E onda ti stigne iduci mjesec faktura od Telenora, gdje pise posebne usluge, 1 komad, sms ka 14511 cijena 0.55 EUR.
    Dakle, po poruci 5 centi ili 0.05 EUR (da me neko ne protumaci pogrijesno), razlika izmedju onoga sto pise u poruci i na tabli, i fakture koju dobijes.

    Ja provjereno znam, da u Bg i NS, parkiranje putem SMS kosta tacno onoliko koliko pise i u poruci i na tabli, i ni paru vise/manje.

    Dakle, kao DonKihot se cimah godinu dana sa Telenorom i Ekipom (ekip.me) da bi na kraju ispalo da sam u pravu. I sad ce biti poruka da parking kosta 0.55 EUR. Ne bi me cudilo.

    Da li sam uspio da pojasnim situaciju ?

    A da li ti ista znaci informacija sto moras mjesecno placat 3 EUR za listing (ako hoces svaki mjesec da ga gledas), bez obzira sto hoces da ti stize samo na mejl, ili makar na portalu da ga vidis ? Nema troskova obrade ili slanja postom....

    Imam ja jos stosta na racun Telenora u CG da kazem, ali o tom potom.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  21. #21
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Na Androidu 2.2 -> Settings -> Wireless & Networks -> Mobile Networks -> Data Enabled (odstrikliraj).
    To je to.
    Thanks

  22. #22
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja sam imao nesto slicno....nijesam koristio internet preko provajdera-telenora nego kuci sa wifi konekcijom,ali mi je sve obracunato kao da sam koristio telenor mrežu.Piso sam prigovor i poslije mjesec dana umanjili su mi sledeci racun.To se desili jos na dva racuna i svaki put moram pisat prigovor koji je prihvacen.Sada kada koristim kuci internet preko wifi mreže obavezno na androidu ot990 ukljucim opciju let avionom i nemam vise tih problema.Kozna koliko ljudi placaju nesto sto nijesu potrosili na ovakve i slicne nacine.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Tivat
    Posts
    643
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram da se pridružim svojim iskustvom, naime na nagovor službenice Telenora u Tivtu uzeo sam paket Bilo gdje sa modemom na post paid koji je bio LIMITIRAN!!! "po povoljnim uslovima" Dolazi račun sledeći mjesec na računu je bilo mooooooogo više preko LIMITA. Ja pravo u poslovnicu, pitam otkud to? Kaže ona meni: potrošio si, sad plati... Upalio sam taj pomenuti modem sam jedan put, pogledao mail bez učitavanja (samo header) i ugasio. Sve skupa bio je online nekih 2 minuta. Žalio sam se, izvinuli su se i naravno, usvojili moju žalbu kao osnovanu. Sledeći mjesec opet isto... opet žalba, prigovor, htjeo sam traskinuti ugovor ali nemože kažu plati sve rate pa onda. U šali su mi rekli da iskopiram prigovor u 12 primjeraka (za svaki mjesec po jednu kopiju). 10 godina sam imao postpaid broj Promonte, nikad mi račun nije bio ispod 70 eura. Od tad sam na M-tel. Računi 20-40 eura. Svaka čast i ako me kradu. A Telenor radi mene mogu ugasiti. Nikad više pa da je džabe

  24. #24
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ovo sa obračunom protoka je stvarno čudno. Prije neki mjesec su mi moji izgoreli vaučer od deset eura na telenor, i to pošto su aktivirali ovaj paket 100 MB za 50 centi. Nego, rekoh ajde, nisam vidio statistiku protoka, a baš i nisu ništa posebno posebno posjećivali, možda se, mislio sam, neki program updateovao, pa istrošio taj protok.
    Onda sam tu ponudu probao na telefon, prije neki dan, i stiže posle par minuta poruka nemate dovoljno na računu, pa zatim istrošili ste ponudu. Na računu je bilo bar tri eura, a nije bilo teorijske teorije da sam mogao više od 10MB da potrošim.I najgore mi pada što nisam imao statistiku protoka na telefon, da bar imam čime da se žalim.
    Nešto im definitivno ne funkcioniše sa internetom kako treba.
    Last edited by nedjon; 30-03-12 at 12:21.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne funkcioniše im 1000% !
    Mogu samo da naslutim kolike su oni pare opljačkali od ljudi tokom ovog prethodnog perioda!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Telenor - modem 19E ima li ko iskustvo
    By NAND in forum Internet
    Replies: 81
    Last Post: 23-03-11, 10:26
  2. Clanak o Budvi i CG primorju
    By institucija in forum Primorski
    Replies: 7
    Last Post: 02-11-06, 10:19
  3. Republika-kratki clanak o Kosovu
    By cvrchak in forum Politika generalno
    Replies: 27
    Last Post: 21-03-06, 23:28
  4. SJAJAN CLANAK IZ CKL !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 03-11-04, 02:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •