Page 11 of 25 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 611

Thread: Policija pravi stalno prekrsaje...snimiti ih!

  1. #251
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ja ih ne snimih kad su se parkirali na mjesto za invalide..

  2. #252
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,934
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    ja ih ne snimih kad su se parkirali na mjesto za invalide..
    sto je tu prekrsaj ?
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  3. #253
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    PG
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boromirospg View Post
    Najvise me nervira kad sluzbena vozila mupa ili privatna preskacu trake ili prolaze kroz crveno.

    Prije neki dan onamo na union bridge svi stajemo na semafore a faca sa golf4 119 prvi broj i rotacija pozadi na onu dasku lagano prolazi korz crveno, lega sam mu na sirenu i poceo da blizam ka lud od muke... oni valjda trebaju primjer da daju ...?

    Nabavit cu drzac za mob i namjestit cu ga da moze da snima ispred mene i tako cu da ih snimam lagano... naravno i one iz komunalne policije koji se parkiraju dje je njima volja.

    Nisam jedini koji ce to da radi a valjalo bi da nas je sto vise. AKo ja mogu postovat pravila mogu i oni jer kad ja pogrijesim oni meni pare uzimaju, daj brate da i ja njima tako pare uzimam to je makar posteno...
    Mogao bi da steknes veliki kapital tako, srecno.

  4. #254
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    ja ih ne snimih kad su se parkirali na mjesto za invalide..


    Pa njima je tu mjesto...
    TAKUMI

  5. #255
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    treba dat ovim hakerima da izbace ove slike na glavaske sajtove...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  6. #256
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Juče vidjeh CG 013 na mjestu za parkiranje invalida ispred Volija na S. Aerodromu ...
    Možda nije policija .... a možda i nije pogrešno parkiran :mrgreen:

  7. #257
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovo je bilo 13/07/2008...parkirali auta na taxi parking a petorica ili sestorica cugaju pivusu u birtiji:

    http://img145.imageshack.us/img145/6/13072008097kl2.jpg

    http://img83.imageshack.us/img83/317...2008098wr6.jpg


    Ovako su uvijek parkirana kola cuvara reda i mira a moj propisno parkirani auto 2 puta je "htio" da da se popne na slep.
    TAKUMI

  8. #258
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Policijsko vozilo parkirano na pjesackoj zebri - [centar kod "Gurmana"] 22.10.2008 - 9:09

    slika: http://img185.imageshack.us/img185/992/image981nt3.jpg



    Privatno vozilo policajca parkirano na mostu/trotoaru kod galerije dok regulise saobracaj - 24:04.2008 - 13:00

    Slika 01: http://img219.imageshack.us/img219/7...vrijemerh2.jpg
    Slika 02: http://img379.imageshack.us/img379/5...vrijemefa8.jpg

  9. #259
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post

    Privatno vozilo policajca parkirano na mostu/trotoaru kod galerije dok regulise saobracaj - 24:04.2008 - 13:00

    Slika 01: http://img219.imageshack.us/img219/7...vrijemerh2.jpg
    Slika 02: http://img379.imageshack.us/img379/5...vrijemefa8.jpg



    Aoooo, ovo sam vidio nekoliko puta, Vectru i Hondu Civic, a Honda je cesto parkirana i na onaj most kad se ide put Konika...
    TAKUMI

  10. #260
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    mene pauk prije neku noc dizhe PO DRUGI PUT....
    smijesno!komunalci mrtvi

    kad ih vidim parkirane nepropisno zvacu im pauka hhahaa mamu im mrtvu
    posebno privatna vozila komunalnih inspektora.

    chu komunalni inspektor
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  11. #261
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovu se parkirali ispred pozorista i otisli komunalci u nepoznatmo pravcu.

  12. #262
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

  13. #263
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Ovaj iz Vijesti novinar prati forume vidi se
    She is only here to annoy herself!

  14. #264
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NOVINAR U SAMOINICIJATIVNOJ GRAĐANSKOJ SAOBRAĆAJNOJ PATROLI
    Tivat – Ime pokojnog Đukana Stijovića, dugogodišnjeg milicajca, i dalje se sa uvažavanjem spominje u Tivtu kao rijedak primjer privrženosti profesiji i pravilima službe. To je išlo dotle da je Đukan jednom sam sebe kaznio zbog toga što je, igrom slučaja, vozio kontra jednosmjernom tivatskom ulicom.
    Takvog profesionalca, Uprava policije Crne Gore danas se, međutim, ne sjeća.
    „Praksa da ovlašćeni policijski službenici nakon izvršenog saobraćajnog prekršaja protiv sebe podnose prekršajnu prijavu ne postoji, zapravo do sada, shodno našim saznanjima, nijesu zabilježeni slični slučajevi, kako kod nas tako ni u ostalim zemljama u okruženju“, navodi se u odgovoru Uprave policije – Sektora policije opšte nadležnosti, na pitanje „Vijesti“, da li su uniformisani crnogorski policajci danas dužni da sami sebe kazne kada, upravljajući službenim vozilom, naprave saobraćajni prekršaj.
    Svijetli primjer milicajca Đukana Stijovića pokazuje da je takva praksa postojala u vrijeme socijalizma. Malo je vjerovatno da su današnji momci u plavim uniformama baš toliki „anđeli“, pa ne naprave bukvalno nijedan saobraćajni prekršaj (vidjeti fotografije uz ovaj tekst), ali samokažnjavanja ni od korova.
    „Kada su u pitanju fotografije na kojima su zabilježena službena vozila kojima su počinjeni određeni saobraćajni prekršaji, smatramo da se radi o pozitivnom primjeru vaše aktivnosti na otklanjanju negativnih ponašanja službenika saobraćajne policije i isto smatramo krajnje pohvalnim“, prokomentarisao je pomoćnik direktora Uprave policije Crne Gore Slavko Stojanović. On je dodao da su „već preduzete mjere kako bi se ovakva ponašanja eliminisala, kako na području Ispostave Tivat, tako i na području ostalih područnih jedinica i ispostava.“
    Vjerovatno te mjere nijesu još stigle do jednog od službenika Ispostave policije Tivat koji je, sjedeći 30. oktobra u nepravilno parkiranom policijskom vozilu, radi uzimanja podataka „priveo“ potpisnika ovih redova, čija se krivica sastojala u tome što je snimao fotografije i prikupljao podatke za ovu priču. (Novinar je zbog ovoga zvaničnu pritužbu podnio Savjetu za građansku kontrolu rada policije).
    Inače, prema podacima koje je Uprava policije dostavila „Vijestima“, ovlašćeni policijski službenici su u periodu od 1. januara do 1. oktobra ove godine na crnogorskim drumovima izdali ukupno 52.878 naloga za naplatu novčane kazne protiv prekršilaca Zakona o bezbjednosti saobraćaja. Zvaničan podatak je i to da je zbog tehničke neispravnost iz saobraćaja isključeno ukupno 7.313 vozila.
    Policija nije dala podatke o tome da li među kažnjenima ima njenih pripadnika, koji su, upravljajući službenim vozilima, napravili prekršaje. Kako je odgovoreno iz Uprave policije, takva se evidencija „ne vodi po profesijama (npr. policajci, novinari i sl)“.
    „Podacima o broju policijskih vozila koja su isključena iz saobraćaja ne raspolažemo, međutim, najvjerovatnije da u ovom broju od ukupno 7.313 isključenih vozila nije bilo policijskih iz razloga što navedena potpadaju pod sistem redovnog održavanja, a postoje i redovne, najčešće nedjeljne, kontrole tehničke ispravnosti policijskih vozila“, odgovoreno je iz Uprave policije.
    Iako se od 319 članova Zakona o bezbjednosti saobraćaja na drumovima Crne Gore samo dva (čl.187 i čl.188) odnose na način kako prilikom obavljanja svojih poslova moraju postupati pripadnici saobraćajne policije, izvjesno je da oni ne smiju primjenjivati dobar dio onoga što oni gotovo svakodnevno čine na našim putevima: sakrivanje iza žbunova, stijena ili bilborda sa uperenim radarom, zaustavljanje vozila u krivinama ili sa strane puta suprotne onoj kojom se vozilo kreće.

    „Službenici policije, u vršenju redovnih poslova, mogu vršiti kontrolu saobraćaja i zaustavljanje vozila samo na onom dijelu puta na kome ih učesnici u saobraćaju mogu jasno uočiti, sa dovoljne udaljenosti i pri tome moraju voditi računa kako svojim radnjama ne bi ugrozili bezbjednost učesnika u saobraćaju“, kaže pomoćnik direktora Uprave policije Slavko Stojanović.
    On dodaje da su aktivnosti policajaca i način njihovog rada regulisani i nizom podzakonskih akata. Ukoliko, međutim, postoji sumnja da je ovlašćeni policijski službenik svojim postupanjem, prilikom ovih aktivnosti, prouzrokovao saobraćajnu nezgodu „protiv njega bi morao biti pokrenut odgovarajući postupak za utvrđivanje odgovornosti za nastanak saobraćajne nezgode“.
    Budući da policajci dokazano krše zakonom propisane procedure i čine saobraćajne prekršaje, a sebi ne pišu kazne kao što je to činio njihov nekadašnji kolega Đukan, vozačima u Crnoj Gori preostaje samo da se „naoružaju“ fotoaparatima i dokumentuju ove slučajeve. Iz odgovora datih „Vijestima“ vidi se da Uprava policije takvu praksu podržava i smatra je „krajnje pohvalnom“.
    „Ja sam svoje odradio, a oni ako me se sete za Dan bezbednosti, sete se. Ako ne - ništa zato – to je moja građanska dužnost!“, što bi rekao Ilija Čvorović u kultnom filmu „Balkanski špijun“.
    Siniša LUKOVIĆ

    http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=286431
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  15. #265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zamisli ovo, prije neku noc setam sa drugom nekom ulicom tu blizu kuce, kucamo poruke, zajebavamo se i dodje Land Rover, granicna policija, i kaze, dobro vece, licne karte...ja nisam imao nista sa sobom a drug je imao licnu kartu, daje on to njima kad ovaj mi veli, necu te pustit da ides kuci bez licne karte...onda drug je morao da ide kuci, da mi budi porodicu. A zna gdje zivim, zna kako se zovem, zna da sam odavde, zna da imam svu dokumentaciju.....
    Kita!
    TAKUMI

  16. #266
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je policijska drzava pa mene to i ne cudi

  17. #267
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ne treba ovo nikome slati no kad bi se nashao neki shto ima para da ne zna dje ce sa njima pa uplati jedno 30tak bilborda kroz grad i postave se ove slike sa nekim sloganom "ugledajte se na policiju" ili neshto slichno...e to bi feshta ipo bila

    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  18. #268
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Mozemo skupit s foruma
    rm -rf /

  19. #269
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Mozemo skupit s foruma
    ahahahahhaa jes...nadji ti te ljude koji ce dat pare sa foruma za ovako neshto....
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  20. #270
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Koliko kosta jedan bilbord? Mozda bi skupili odje za jedan lol
    rm -rf /

  21. #271
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    SKupili bi 500-600 eura?! kakodane
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  22. #272
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ~100 clanova po ~5 eura, neki vise i mozda bi xD
    rm -rf /

  23. #273
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Treba da nadjemo pare, mjesto za bilboard, najbolju sliku i jednog jadnika koji ce da preuzme cijelu odgovornost (i da ide u zatvor umjesto svih nas).
    TAKUMI

  24. #274
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Zamisli ovo, prije neku noc setam sa drugom nekom ulicom tu blizu kuce, kucamo poruke, zajebavamo se i dodje Land Rover, granicna policija, i kaze, dobro vece, licne karte...ja nisam imao nista sa sobom a drug je imao licnu kartu, daje on to njima kad ovaj mi veli, necu te pustit da ides kuci bez licne karte...onda drug je morao da ide kuci, da mi budi porodicu. A zna gdje zivim, zna kako se zovem, zna da sam odavde, zna da imam svu dokumentaciju.....
    Kita!
    dje zivis ti?

    chu granicna policija....neno shetam kroz grad i iskochi mi dzip pun kobri "dobro vece, rutinska kontrola" haahaha
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  25. #275
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ovo je kriminal
    ...

Page 11 of 25 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •