Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 56

Thread: razlika D2 i Eko disel ???

  1. #1
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default razlika D2 i Eko disel ???

    posto slijedi ukidanje obicnog disela na CG pumpama htio bi da pitam koja je razlika izmedju ova dva goriva tj dal' je moguce u neku Golf 3 TDI sipati Eko disel i pod kojim uslovom i dal' je to stetno za motor???...cuo sam par misljenja da treba sipati 2taktno ulje kako bi imao bolje podmazivanje???
    htio bih da cujem vase misljenje i iskustvo... :?
    A.C.A.B.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Eko dizel ima primjese bora , lipe ili ruzinog drveta a dizel je klasika..

  3. #3
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Eko dizel ima primjese bora , lipe ili ruzinog drveta a dizel je klasika..
    oćeš da kažeš da sam ja fake?

  4. #4
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by neco_ludak View Post
    posto slijedi ukidanje obicnog disela na CG pumpama htio bi da pitam koja je razlika izmedju ova dva goriva tj dal' je moguce u neku Golf 3 TDI sipati Eko disel i pod kojim uslovom i dal' je to stetno za motor???...cuo sam par misljenja da treba sipati 2taktno ulje kako bi imao bolje podmazivanje???
    htio bih da cujem vase misljenje i iskustvo... :?
    Dizel D2 ima puno veci sadrzaj sumpora od eko dizela.
    Neki kazu da eko dizel zbog toga sto ima manje sumpora ne vrsi dobro funkciju podmazivanja pumpi visokog pritiska.
    Takodje sam citao drugu strane te price da to uopste nije tacno i da je eko dizel u svakom mogucem smislu bolji od obicnog dizela.

    Ovdje bi strucnjaci morali dati pravu rijec.

    moje isksutvo je sledece
    Vozim Opel Astru G 2.0 dizel vec 4 godine iskljucivo na eko dizel. Nisam imao problema do prije 10tak dana kad mi je crkla pumpa visokog pritiska Bosch VP44.
    Neki su rekli da je to zbog goriva, medjutim na toj pumpi 99% slucajeva crkava elektronika. Posto se bavim elektronikom otvorio sam da vidim sto je to crklo.
    Kvar koji je nastao ne moze da bude posledica loseg goriva/eko dizela ni u kom slucaju.
    Taj kvar je 100% namjestena fabricka greska koja se desava posle otprilike 150-180 hiljada predjenih kilometara.
    Isti kvar koji se ponavlja na tim VP44 pumpama i na svim vozilima gdje se ugradjuje, u svim zemljama svijeta, ukazuje da problem nije do loseg goriva i loseg podmazivanja tj. do loseg eko dizela.
    Last edited by autodijagnostika; 30-12-10 at 15:02.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nafta nema ulogu podmazivanja pumpe.
    Ponavljam, nafta ne podmazuje pumpu.

    Eko dizel nema sumpora, cisciji je, dizne rade bolje i ne muce se toliko kao sa D2, posebno zimi, jer D2 je gusci.




    Mozemo da damo i detalje.
    TAKUMI

  6. #6
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Nafta nema ulogu podmazivanja pumpe.
    Ponavljam, nafta ne podmazuje pumpu.

    Eko dizel nema sumpora, cisciji je, dizne rade bolje i ne muce se toliko kao sa D2, posebno zimi, jer D2 je gusci.




    Mozemo da damo i detalje.
    Ja bih rekao da je to glediste ispravno.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Nafta nema ulogu podmazivanja pumpe.
    Ponavljam, nafta ne podmazuje pumpu.

    Eko dizel nema sumpora, cisciji je, dizne rade bolje i ne muce se toliko kao sa D2, posebno zimi, jer D2 je gusci.

    Mozemo da damo i detalje.
    pa mislis da nije potrebno dosipati 2taktno ulje???
    kakva je razlika u potrosnji?ima li nesto sto treba naglasiti?
    A.C.A.B.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    ja u nekom drugom topiku pokusah da objasnim da se u svijetu ono sto je kod nas D2 ne prodaje vec sigurno decenijama...a ne godinama...
    auta koja su i napravljena 90tih i kasnije sigurno nisu pravljena za d2...i sigurno im je bolje da koriste gorivo sa manje sumpora i razno raznih primjesa...
    e sad, kod nas je rasirena ta prica oko podmazivanja pumpe i sl...ja kad sam kupi alfu u koju je CR motor, znate sto mi je rekao prodavac...i sto mi je rekao majstor (fandjo) da sipam dizel obicni iskljucivo...a prodavac mi je jos naglasio ovako...do 2000godista sipas D2 preko toga eko dizel...pa se razmisljam jel covjek zna da je isti motor bio i 1997 i 2003...sa nekim sitnim izmjenama...
    zato ja puno ne slusam te price dizel...eko dizel...ja iskljucivo sipam eko...i ako mogu da primjetim da je tokom godine kvalitet istog tog goriva kod nas naglo popravljen...ako se varam onda neka me neko demantuje...

  9. #9
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    pa se razmisljam jel covjek zna da je isti motor bio i 1997 i 2003
    eko dizel je poceo 1997/98, to je euro 3, e sad mozda ljudi samo vole da zaokruze pa kazu 2000.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako sipas ulje, nafta ce ti bit gusca, imace manje snage i vise crnog dima pozadi.

    Znaci, useless.

    Ovo sa potrosnjom je glupost, potrosnja je cak manja sa eko.
    Onda, ulje se ne mijenja tako cesto, takodje ni filteri.
    Dalje, manje sumpora znaci manje korozije u motor.


    TMLSSH, razlika imedju D2 i Eurodizela je ista kao i razlika izmedju Super i bezolovnog.
    TAKUMI

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    e sad, kod nas je rasirena ta prica oko podmazivanja pumpe i sl...

    Dok sam kucao post gore, pitao sam se: ko je taj kreten koji se jednog jutra citajuci novine u kafanu pravio pametan i izjavio da je D2 bolji jer ima sumpora koji je dusu dao za pozmazivanje pumpe?


    Pitanje, kako se podmazuju bunarse pumpe?
    TAKUMI

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    i najbolja mi je stvar kad vidim ljude koji voze auta 1998 god...pa na vise...dje staju i sipaju D2...pa to je katastrofa....a pozadi crno sve...stopovi i tablica kao da je kamion...

  13. #13
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    290
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sto je katastrofa?
    Drug mi je imao a6 2000god. i uvijek je sipao D2, i presao je sa njim oko 100 000 km i nista mu nije bilo, nije dimio i nije "sve" bilo crno... I pitao sam ga zasto ne sipa eko dizel, on kaze da nema elektricne dizne nego klasicne i da moze D2. Mada, da imam takvo auto ja bih sipao EKO.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    ima tu jedan dodatni problem koji je realan, a to su katalizatori
    d2 moze da izazove probleme na njima

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I to je istina.
    TAKUMI

  16. #16
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    trosi vise eko dizela u odnosu na d2 provjereno vise puta!U pitanju volvo 460 1.9TDI.Zimi je bolje sipati eko jer je zidji radi boljeg paljenja i radi ledenja nafte.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zasto mislis da je to tako?
    TAKUMI

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,060
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    221
    Thanked in
    112 Posts

    Default

    Jedan mali refresh za sve nekadasnje korisnike D2 goriva

  19. #19
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Koja je razlika između D2 dizela i Euro dizela? Predpostavljam da je Euro kvalitetniji ali da li odgovara koristenju u autima starije proizvodnje kao sto je Golf 2 dizel 1.6?


    Razlika je u čistoći, odnosno sadržaju sumpora, koje je kod Eurosupera 50 ppm-a, dakle miligrama po kilogramu, a D2 četiri, pet i više puta više. Za vaš je motor bolji D2 nego Eurosuper, a ako koristite Eurosuper, preporučujemo vam ulijevanje u spremnik pola litre ulja prije goriva. Time se osigurava dobro miješanje, a ulje je dobro da se osigura podmazivanje visokotlačne pumpe. Naime, ona se podmazuje samo gorivom. Razlog je u činjenici što je sumpor štetan, ali i koristan. Naime, potiče stvaranje čađe, a u doticaju s vlagom stvara kiseline (najopasnija je sumporasta). Kiseline nagrizaju vitalne dijelove unutrašnjosti, razblažuju motorno ulje te se pogoršava podmazivanje. Zbog toga su stari dizelaši imali interval izmjene ulja od 5000 km. Ali, dok se sumpor ne spoji s vlagom, djeluje poput maziva (zbog lamelaste strukture), a kad se spojiti s česticama karbida nastaju sulfidi, koji također djeluju kao kruto mazivo. Najpoznatije je MoS2, temelj za aditiv Liqui Moly (postoji cijela paleta proizvoda), koji je stvoren sredinom 30-ih u Njemačkoj, kako avionski motor ne bi brzo zaribao ako ostane bez ulja, usljed ostećenja kartera.


    dr. Željko Marušić

    http://www.autoservis.hr/index.php/savjetic/350

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako sere taj lik, bruka.
    Slusaj sto je napisao:
    Razlika je u čistoći, odnosno sadržaju sumpora, koje je kod Eurosupera 50 ppm-a, dakle miligrama po kilogramu, a D2 četiri, pet i više puta više. Za vaš je motor bolji D2 nego Eurosuper, a ako koristite Eurosuper, preporučujemo vam ulijevanje u spremnik pola litre ulja prije goriva.


    Onda:

    Time se osigurava dobro miješanje, a ulje je dobro da se osigura podmazivanje visokotlačne pumpe. Naime, ona se podmazuje samo gorivom.


    Kakav kreten moras bit da izjavis ovako nesto na netu?




    Dalje:

    Naime, potiče stvaranje čađe, a u doticaju s vlagom stvara kiseline (najopasnija je sumporasta). Kiseline nagrizaju vitalne dijelove unutrašnjosti, razblažuju motorno ulje te se pogoršava podmazivanje.

    Ovo je istina, a sve je to zbog sumpora kojeg kreten preporucuje.
    TAKUMI

  21. #21
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Koja je razlika između D2 dizela i Euro dizela? Predpostavljam da je Euro kvalitetniji ali da li odgovara koristenju u autima starije proizvodnje kao sto je Golf 2 dizel 1.6?


    Razlika je u čistoći, odnosno sadržaju sumpora, koje je kod Eurosupera 50 ppm-a, dakle miligrama po kilogramu, a D2 četiri, pet i više puta više. Za vaš je motor bolji D2 nego Eurosuper, a ako koristite Eurosuper, preporučujemo vam ulijevanje u spremnik pola litre ulja prije goriva. Time se osigurava dobro miješanje, a ulje je dobro da se osigura podmazivanje visokotlačne pumpe. Naime, ona se podmazuje samo gorivom. Razlog je u činjenici što je sumpor štetan, ali i koristan. Naime, potiče stvaranje čađe, a u doticaju s vlagom stvara kiseline (najopasnija je sumporasta). Kiseline nagrizaju vitalne dijelove unutrašnjosti, razblažuju motorno ulje te se pogoršava podmazivanje. Zbog toga su stari dizelaši imali interval izmjene ulja od 5000 km. Ali, dok se sumpor ne spoji s vlagom, djeluje poput maziva (zbog lamelaste strukture), a kad se spojiti s česticama karbida nastaju sulfidi, koji također djeluju kao kruto mazivo. Najpoznatije je MoS2, temelj za aditiv Liqui Moly (postoji cijela paleta proizvoda), koji je stvoren sredinom 30-ih u Njemačkoj, kako avionski motor ne bi brzo zaribao ako ostane bez ulja, usljed ostećenja kartera.


    dr. Željko Marušić

    http://www.autoservis.hr/index.php/savjetic/350
    Tačno, najveća razlika je u sumporu, odnosno količini istog. Ukratko, nedostatak supora kompezovao se nekim drugim manje štetnim aditivima, te se to gorivo može slobodno sipti i u stare automobile. Problem je kada se radi obrnuto

    A ovakvi ,,stručnjaci'' unose zabunu, sipanje ulja u rezervoar ... , dobro nije preporučio da se sipa i čaj od nane da motor smirenije radi

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ili bromazepam koji

  23. #23
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Zasto mislis da je to tako?
    zato sto sam testirao sa 10l d2 predjem 130km sa 10l eko predjem 120km

  24. #24
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Dizel D2 ima puno veci sadrzaj sumpora od eko dizela.
    Neki kazu da eko dizel zbog toga sto ima manje sumpora ne vrsi dobro funkciju podmazivanja pumpi visokog pritiska.
    Takodje sam citao drugu strane te price da to uopste nije tacno i da je eko dizel u svakom mogucem smislu bolji od obicnog dizela.

    Ovdje bi strucnjaci morali dati pravu rijec.

    moje isksutvo je sledece
    Vozim Opel Astru G 2.0 dizel vec 4 godine iskljucivo na eko dizel. Nisam imao problema do prije 10tak dana kad mi je crkla pumpa visokog pritiska Bosch VP44.
    Neki su rekli da je to zbog goriva, medjutim na toj pumpi 99% slucajeva crkava elektronika. Posto se bavim elektronikom otvorio sam da vidim sto je to crklo.
    Kvar koji je nastao ne moze da bude posledica loseg goriva/eko dizela ni u kom slucaju.
    Taj kvar je 100% namjestena fabricka greska koja se desava posle otprilike 150-180 hiljada predjenih kilometara.
    Isti kvar koji se ponavlja na tim VP44 pumpama i na svim vozilima gdje se ugradjuje, u svim zemljama svijeta, ukazuje da problem nije do loseg goriva i loseg podmazivanja tj. do loseg eko dizela.
    poznata mana kod 2.0 dti motora je crkavanja bosch pumpe...
    Njak Njak Njak

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    vala stvarno neka neko kaze tom Dr da ne mlati svasta, mi sve znamo (naj)bolje.... :roll:
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. K: Motor Audia disel
    By dardel in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-08-10, 00:51
  2. P:Golf 3 1.9 Disel-stranac
    By ecog in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-03-10, 18:18
  3. Razlika...
    By Artemis in forum Sex i erotika
    Replies: 64
    Last Post: 08-09-07, 09:53
  4. Razlika
    By bella_ciao in forum Ljubav
    Replies: 31
    Last Post: 03-09-07, 07:47
  5. VECTRA OPC BITURBO DISEL
    By VIERI_32 in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 76
    Last Post: 26-02-04, 18:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •