View Poll Results: Od par hiljada religija:

Voters
26. You may not vote on this poll
  • Samo jedna je pravi put do Boga

    7 26.92%
  • Nijedna nije put do Boga

    13 50.00%
  • Sve su put do Boga

    6 23.08%
Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 241

Thread: Religije

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kako do boga?

    Mnogi se mole Bogu da ih uputi na pravi put.
    Mole se da budu dobri ljudi..
    Mole se da ih Bog blagoslovi ljubavlju, mirom i uspjehom u zivotu.

    Oni malo osvjesteniji i shiri se mole da im Bog pomogne slijediti stope Hrista, primjer velike ljubavi, covjeka koji je bio spreman da umre u ime ljubavi i mirnog rjesenja...
    Mole se da imaju ljubavi kao Bog, jer Hrist je rekao da je sa Bogom jedno. (u tom duhovnom smislu i po ponasanju dakle, ne doslovno..)

    I oni koji se ne mole na 'sluzbeni nacin', teze gore opisanim stvarima, dakle sreci, usvrsavanju itd..

    Kako Bog odgovara na molitve za boljitkom i usavrsavanjem i znamo li zapravo da slusamo bozje odgovore?
    Sta ako nam bog govori, a mi ne umijemo da cujemo?...


    p.s. Dakle, ovdje opet nije poenta Bog ili ne, nego je bitna sushtina price - da li smo svjesni pravog nacina i puta usavrshavanja?
    Naravno, imam poentu ka kojoj cu voditi pricu.

    Dakle, sto biste rekli, koji je pravi put?

    Hvala!
    Last edited by odli; 03-09-07 at 23:08.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ne postoji pravi put.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pojasni .
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  4. #4
    Predator2 Guest

    Default

    Znate li vi ko je u stvari bog. Zapitajte se kad je biblija pisana i u ta vremena kako su ljudi razmisljali i sta su znali u odnosu na nas danas. Mnogi ljudi se ne trude da shvate to nego jednako vjeruju kao ti ljudi tada ne pitajuci se sta su ti ljudi vidjeli i znali u to vrijeme i dali su to napisali bas onako kako je ili onako kako su oni mislili da je.

    Koliko ima ljudi u svjetu koji vjeruju u boga, koji bi zivot dali za njega, svrha njihovog zivota je vjera, zamislite sad kad bi se svim tim ljudima reklo da bog ne postoji i pokazete im dokaze, kako bi se oni osjecali sta bi u svjetu nastalo, koja pomama.
    Zato velike mocne grupe koje upravljaju svjetom,pocevsi od amerike, o mnogim stvarima cuti i prikriva ih, da se bas nebi desilo sto sam gore naveo. Ni sami ne mozete zamisliti sta se desava i koju tehnologiju imaju amerikanci i sta sve rade i dokle su dogurali. Boga nema ali ima drugih inteligentnih bica sa kojima oni rade, koji su daleko tehnoloski ispred nas koji mogu da rade stvari koje vi i ne mozete da zamislite. Vjerujete li da mogu da idu kroz vrijeme, sta ako su vec provjerili dali je isus postojao, postojao je i vidjeli su da su ga razapeli na krst ALI jedno nisu vidjeli da je vaskrso, ups jao ako se sazna ode vjera u krc. Cute oni ne brinite a narod slijepo vjeruje i ne koristi mozak, sto je njima savrseno. Znateli da je mjesec vjestacki stvoren, znateli da nasa krije da na mjesec ima gradjevina, mjesec a tek zivot na marsu. Toliko o stvarima koje su sakrivene od javnosti i koje polako cure u ekim krugovima i polako dolaze do interneta, a sad o stvarima koje su javne a opet se o njima ne prica iz gore navedenih razloga. Zecharia Sitchin je jedan od njih 200 koji zna da cita najstariju zapisanu bibliju, on je vidio da se ne spominje bog nego bogovi i to koji su dosli odozgo i pomjesali se sa nama ljudima, on je doso i do drugih otkrica koji govore da nema boga i da su druga bica dosla na zemlju i da smo mi produkt mjesanja njihove rase i tada jedne od karika za koju se vjeruje da smo evoluirali. Zato danasnji naucnici nemogu da njadju kariku izmedju nas i te karike od koje smo pomjesani. Tako da put do boga nece te naci ali ce te naci put do unutrasnjeg mira.
    Evo par stvari da vam malo otvori oci, a vi kako zelite, vjerujte ili ne vjerujte, na vama je dali ce te jos biti slijepi ili ce te poceti otvarati svoj um.




    mi smo bogovi, samo sto ljudi neznaju koliko su moci, jer su slijepi, ograniceni i kontrolisani. Kad shvatite istinu, dosta toga ce vam biti jasno.

    A sad nadji te put do boga:twist:
    Last edited by Predator2; 21-02-08 at 19:31.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pravi put je put logike i snažnog moralnog kodeksa....bez boga na tom putu naravno.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Molitvama i samo molitvama ("oče naš", naravno)!:mrgreen:
    Never Complain, Never Explain

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Eventualno taxi-jem hehehehe.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samokaznjavanjem.
    Kako Vaša bolest ?

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jes, ka što se otac Makarije kažnjava sa onom Amerikankom "devet dana i tri bičevanja"
    - Ladan ko taština duša -

  10. #10
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli
    Oni malo osvjesteniji i shiri se mole da im Bog pomogne slijediti stope Hrista, primjer velike ljubavi, covjeka koji je bio spreman da umre u ime ljubavi i mirnog rjesenja...
    Koja ti je ovo riječ? Jer od nje zavisi dalja diskusija.
    - Ladan ko taština duša -

  11. #11
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    Samokaznjavanjem.
    kaze se bicovanjem.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne kaze se, nego se radi!
    Kako Vaša bolest ?

  13. #13
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    ne radi se, nego se posmatra!
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posmatra se, slusa, UCI se iz posmatranog i od drugih, pa se radi...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  15. #15
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Predator2 View Post
    Koliko ima ljudi u svjetu koji vjeruju u boga, koji bi zivot dali za njega, svrha njihovog zivota je vjera, zamislite sad kad bi se svim tim ljudima reklo da bog ne postoji i pokazete im dokaze, kako bi se oni osjecali sta bi u svjetu nastalo, koja pomama.
    Замисли кад би наука директно показала да БОГА има?Шта би онда атеисти рекли,јадо мој...........

  16. #16
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rekli bi 'vidi stvarno!'

  17. #17
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Predator2;726813]
    Koliko ima ljudi u svjetu koji vjeruju u boga, koji bi zivot dali za njega, svrha njihovog zivota je vjera, zamislite sad kad bi se svim tim ljudima reklo da bog ne postoji i pokazete im dokaze, kako bi se oni osjecali sta bi u svjetu nastalo, koja pomama.

    Ми вјерници не би били ни на каквом губитку ако би се показало да нема БОГА,свеједно ћемо сви помријет,па ако БОГА нема нико није ни на губитку ни на добитку...

    Znateli da je mjesec vjestacki stvoren, znateli da nasa krije da na mjesec ima gradjevina, mjesec a tek zivot na marsu. Toliko o stvarima koje su sakrivene od javnosti i koje polako cure u ekim krugovima i polako dolaze do interneta, a sad o stvarima koje su javne a opet se o njima ne prica iz gore navedenih razloga.

    Јесте,наса крије ове податке од сваког живог а одлучила је теби да их открије.....


    Zecharia Sitchin je jedan od njih 200 koji zna da cita najstariju zapisanu bibliju, on je vidio da se ne spominje bog

    Браво га томе господину Сичину,зна да чита Свето Писмо на изворном као и сваки богослов.......откривење науке......

    Мир и свако добро.

  18. #18
    Predator2 Guest

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post

    Ми вјерници не би били ни на каквом губитку ако би се показало да нема БОГА,свеједно ћемо сви помријет,па ако БОГА нема нико није ни на губитку ни на добитку...


    Јесте,наса крије ове податке од сваког живог а одлучила је теби да их открије.....


    Браво га томе господину Сичину,зна да чита Свето Писмо на изворном као и сваки богослов.......откривење науке......

    Мир и свако добро.
    nisam mislio na suplje vjernike kao tebe koji vjeruju u boga i slave slavu, mislio sam na prave vjernike koji ne psuju i koji prije braka sa svojim partnerom ne stupaju sexsualne odnose, prave hriscane, ima jos toga da ne odugovlacim jer ih poznajem i znam sto pricam


    NASA nije meni odlucila da kaze nego ljudi koji su radili za nasu i sad su se penzionisali i koji imaju vise inteligencije, svjesti (od tebe a i mene) i ljubavi prema svome narodu, zele da kaze jer hoce da narod postane svjestan sta se desava oko njih, da ne vjeruju slijepo nego da pocnu otvarati oci, sto ocigledno ti neces nikad, tebi je mrak pred ocima do kraja zivota


    Zecharia Sitchin zna da cita i pise na hebrejskom jeziku, i zna da cita Sumerske glinene pločice sto i tvoji svaki bogoslov moze, a u tim plocicama je procitao da smo ukrsteni sa drugom rasom. A ono kad je vidio da pise u bibliju to je reko svome ucitelju tada a Učitelj mi je rekao da sjednem i da ne ispitujem Bibliju, e tako radi svaki tvoj bogoslov zato i neznaju istinu i slijepo vjeruju

    ako znas engleski pogledaj ona 2 videa sto sam postavio pa na jedan citaj sta pise a na drugi slusaj sta pricaju pa ce ti neke stvari biti jasne tj tek onda neces imati pojma.

    Ja samo zelim da ljudi pocnu shvacat sta se oko njih desava, jer velike organizacije to prikrivaju. Pogledaj kako u zadnjih 50 god tehnologija nenormalno ide napred, sto mislis okle to, sve se sad genijalci radjaju ili dobijaju od nekoga nauku. Neznam koja su tvoja interesovanja ali jesili primjetio kako se u zadnje ne kod nas ali vanka i najvise po internetu youtube i ostali postavljaju video o vanzemaljcima i evo su francuzi iznjeli svu svoju dokumentaciju o NLO, vec polako pocinju da privikavaju narod na vanzemaljce da to bude kao neka normalna pojava, nista novo. Sve je to organizovano, a tek sto nas ocekuje, polako, ziv bio pa vidio
    Last edited by Predator2; 05-09-07 at 04:19.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iskrenom vjerom i molitvama,ali iskljucivo da bude iskreno i jedno i drugo! Iz duse i iz srca svoga.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ Predator, prica Zaharije Sichina je masonska prica, zar ne, ako sam dobro upucena..

    Inace, ja mislim da stizanje do Boga (tj. do mjesta u zivotu gdje zelimo biti) ima tri faze: misao o tome (recimo da je to molitva), pracenje znakova koji nas ka tome vode (i mislim da je to za vecinu ljudi najtezi dio, i o tome sam zapravo htjela da bude topic - kako prepoznati znakove koji nas vode u ispravnom pravcu, iliti za vjernike receno - kako cuti sto nam Bog govori??), i treci dio bi bio djelovanje u pravcu cilja, konkretan rad na tome..
    Last edited by odli; 05-09-07 at 11:52.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    DOMA
    Posts
    512
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meditacijom...
    "PO DANASNJEM SHVATANJU NORMALNOSTI ZDRAVO JE BITI NENORMALAN"

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Čeprkajući po blogovima koje redovno posjećujem naišao sam na ovaj članak

    http://skepchick.org/blog/?p=673

    koji me spojio sa ovim člankom iz Newsweek-a

    http://skepchick.org/blog/?p=673

    Radi se o krizi vijere Majke Tereze.

    Mislim da su ova dva članka pogodna za ovu temu.

    Na žalost radi se o člancima na engleskom.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nismo mi svjesni niceg, spavamo, totalno nesvjesna bica, nice govori o nadcovjeku koji treba da se uzdigne i postane svjestan sebe, o takvom covjeku govori i Isus, o covjeku koji mora da postane svjestan i da se probudi, jer covjek spava... mi ljudi smo samo potencijalni bogovi, vazno je da svaki covjek mora poceti prvo od sebe, da razbije lazne predstave o sebi, svi zivimo u svijetu lazi, imamo savrsenu predstavu o samom sebi,jer velicajuci sebe mi dozivljavamo ostale ljude minornim...to je po meni savrseno Njegos uocio gdje se covjek bruka sa covjekom, a ustvari gleda majmun sebe u zrcalo...
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Predator2 View Post
    nisam mislio na suplje vjernike kao tebe koji vjeruju u boga i slave slavu, mislio sam na prave vjernike koji ne psuju i koji prije braka sa svojim partnerom ne stupaju sexsualne odnose, prave hriscane, ima jos toga da ne odugovlacim jer ih poznajem i znam sto pricam
    То да сам шупаљ вјерник и ја потписујем,али немој да причаш глупости да вјерници не славе славу,кад је хришћански славу славити.

    Не знаш ти шта причаш и немој да причаш о овоме више .:hammer:

    Што се тиче Светог Писма,питај господина Сичина где је видио да се ту говори о малим зеленим,јер ме живо занима...

    Ветано за мале зелине,ево се сад један појавио у Нишу.Јадан он,дошао у Ниш да види шта се ради а Срби вилама и мотикама на
    њега......:lolblue:

    Мир и свако добро.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ortodox View Post
    nismo mi svjesni niceg, spavamo, totalno nesvjesna bica, nice govori o nadcovjeku koji treba da se uzdigne i postane svjestan sebe, o takvom covjeku govori i Isus, o covjeku koji mora da postane svjestan i da se probudi, jer covjek spava... mi ljudi smo samo potencijalni bogovi, vazno je da svaki covjek mora poceti prvo od sebe, da razbije lazne predstave o sebi, svi zivimo u svijetu lazi, imamo savrsenu predstavu o samom sebi,jer velicajuci sebe mi dozivljavamo ostale ljude minornim...to je po meni savrseno Njegos uocio gdje se covjek bruka sa covjekom, a ustvari gleda majmun sebe u zrcalo...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

Page 1 of 10 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Razlika izmedju jevandjelja Isusa Hrista i religije
    By Vuksanovic in forum Religija i filozofija
    Replies: 53
    Last Post: 08-09-09, 19:42
  2. Religije i pollitika
    By nihil in forum Religija i filozofija
    Replies: 11
    Last Post: 20-12-07, 16:07
  3. "uloga SPC i religije uopshte
    By Danaida in forum Politika generalno
    Replies: 84
    Last Post: 01-11-05, 12:15
  4. Romi i njihove religije
    By G R A D in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 30-01-05, 01:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •