Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: Cisko kurs na ETF-u

  1. #1
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    /root/tmp
    Posts
    685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Cisko kurs na ETF-u

    Jel isao neko na ovo da mi kaze valja li cemu,koliko traje,ko predaje i sl?Sajt im se raspada...

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    225
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    necesh pogrijeshit sto posto , puzo to vodi (2.3.4 stepen ) a 1 profesor shcepanovic sa pmf -a , sve je vrh a naucicesh toliko toga i dosta mimo cisco programa ....necesh zazalit sigurno , iskoristi popust za studente , na raspolaganju imash cis-ovu salu , sa svom mogucom opremom u vezi mreza , mozesh -te da vjezbate dan noc , kad vama odgovara , znachi mozesh subotom ,nedeljom , praznikom , ( vazda je tamo neki operater dezuran) , otic tamo zajebavat se , pokusavat sve moguce i nemoguce ....imas 8 racunara , 5 rutera vrhunskih , nekoliko svicheva , sve moguce -gotove kablove , sve je to u rek ormar , na tebe je samo da isprobavash , da to proradi ....ako se pokazesh dobro , ceka te siguran posao , njihova preporuka je zakon , stalno se traze talenti koji imaju znanje i potencijal , mislim cak i da oni organizuju te kurseve da bi nashli mlade i poletne radnike ,oni svi rade u telekom tamo vamo , stalno im treba radna snaga ....puzo je gospodin i mnogo dobar cojek , car ....uzivacesh
    Last edited by Kuronsek; 21-01-08 at 13:54.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kuronsek View Post
    necesh pogrijeshit sto posto , puzo to vodi (2.3.4 stepen ) a 1 profesor shcepanovic sa pmf -a , sve je vrh a naucicesh toliko toga i dosta mimo cisco programa ....necesh zazalit sigurno , iskoristi popust za studente , na raspolaganju imash cis-ovu salu , sa svom mogucom opremom u vezi mreza , mozesh -te da vjezbate dan noc , kad vama odgovara , znachi mozesh subotom ,nedeljom , praznikom , ( vazda je tamo neki operater dezuran) , otic tamo zajebavat se , pokusavat sve moguce i nemoguce ....imas 8 racunara , 5 rutera vrhunskih , nekoliko svicheva , sve moguce -gotove kablove , sve je to u rek ormar , na tebe je samo da isprobavash , da to proradi ....ako se pokazesh dobro , ceka te siguran posao , njihova preporuka je zakon , stalno se traze talenti koji imaju znanje i potencijal , mislim cak i da oni organizuju te kurseve da bi nashli mlade i poletne radnike ,oni svi rade u telekom tamo vamo , stalno im treba radna snaga ....puzo je gospodin i mnogo dobar cojek , car ....uzivacesh

    Stevan Scepanovic CCNA1 i CCNA2, Puzo CCNA3 i CCNA4....

    Ostalo se slazhem sa Kuronsekom....

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Wink

    Stevan Scepanovic aka Zlonamjerni Haker

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sad skonchah prvi stepen, a sta znam dosta toga korisno a opet i dosta teoretisanja... Vele da je Puzo dosta bolji predavac od Stevana, nije ni ovaj los, al opet drugi i treci kurs dosta vise prakticnog znanja... Vidjecemo, zasad zadovoljan, korisniji ovaj prvi stepen nego npr. komplet isplit iz racunarskih mreza na cetvrtoj ETF-a, i vise se nauci, a nije vala ni pretesko. Sredinom februara bi trebao drugi kurs da pocne, 2 puta nedjeljno, manje-vise standardno...
    Just to slip the skin...

  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kolko kosta kurs?

  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    214e za studente, u par rata, otprilike da se uplati do pred kraj kursa...
    Just to slip the skin...

  8. #8
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    /root/tmp
    Posts
    685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a koliko traje?

  9. #9
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hmm... Ovaj nas prvi je trajao od polovine oktobra, svake nedjelje utorkom i cetvrtkom, do 27. decembra kad je polagan zavrsni ispit... Svake nedjelje imas testiranja posle zavrsenih lekcija (kojih je bilo sad 11) po 5 bodova ti testovi, + zavrsni 15, + projekat 10, + neki pripremni test za zavrsni 10 bodoba, laboratorija 10, jos nesto na prisustvo... Dakle, ceraju te da stalno to pratis, ali stvarno nije tesko za polozit uz minimum napora da ga pratis sta prica na predavanjima.
    Just to slip the skin...

  10. #10
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    /root/tmp
    Posts
    685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa to bi bilo oko mjesec i po dana,to mi odgovara...Nadam se da ce pocinjati sada u februaru...

  11. #11
    Join Date
    May 2007
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to je cijena po semestru,a ima 4 semestra sad procitaH!!!

  12. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    a bi li valjalo da neko tokom studija uzme da to pohadja? je li previse zahtjevno da bi se moglo sve pratiti?

  13. #13
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandman View Post
    Pa to bi bilo oko mjesec i po dana,to mi odgovara...Nadam se da ce pocinjati sada u februaru...
    treba da se prijavis prije pocetka semestra!
    the World's leading dance event
    Sensation


  14. #14
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    /root/tmp
    Posts
    685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    treba da se prijavis prije pocetka semestra!
    Jos samo da saznam kad pocinje...

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Don_Sharky View Post
    a bi li valjalo da neko tokom studija uzme da to pohadja? je li previse zahtjevno da bi se moglo sve pratiti?
    Ja sam paralelno zavrshio trecu godinu fakulteta i prva dva ccna1 i ccna2. Vec kada sam upisao chetvrtu, nisam mogao da radim, uchim fax i idem na cisko nikako.... U septembru cu nastaviti ccna3, nadam se....

  16. #16
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LeeiF View Post
    Ja sam paralelno zavrshio trecu godinu fakulteta i prva dva ccna1 i ccna2. Vec kada sam upisao chetvrtu, nisam mogao da radim, uchim fax i idem na cisko nikako.... U septembru cu nastaviti ccna3, nadam se....
    uglavnom, taj tecaj se ne moze poceti u februaru vec u prvom semestru (septembar pretpostavljam)? znaci, nista dok ne dodjem na trecu

  17. #17
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma nabavite literaturu i neki simulator,za mjesec ipo mozes ga savladat i polozit..mislim da je tako organizovan kurs po semestrima gubljenje novaca i vremena prije svega. Previse je to rastegnuto, cetiri semestra za uvodni kurs,mislim da je mnogo!

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fizicko_lice View Post
    ma nabavite literaturu i neki simulator,za mjesec ipo mozes ga savladat i polozit..mislim da je tako organizovan kurs po semestrima gubljenje novaca i vremena prije svega. Previse je to rastegnuto, cetiri semestra za uvodni kurs,mislim da je mnogo!
    Sve si ti to u pravo... Ali shta ja treba, sve to da nabubam, odem polozhim ispit, a da prije toga nikad nisam vidio rack, router, swich i josh mnogo toga... Zar to nebi bilo glupo...

  19. #19
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se sa tobom,to je vise nego glupo..Ali da ti ides 4 semestra na kurs, izgubis neznam ni ja koliko vremena, platis to...pa poslje toga vise nikad ne vidis switch,ruter i ostalo to je jos gluplje.

    Izvagaj dobro da li ce ti to trebati, jer kad se budes zaposljavao niko te nece pitati da li si isao na akademiju ili si sam ucio i polozio cert. Na tebi je,a ako ti treba literature mogu ti je poslati pa sjedi i uci.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    225
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    LeeiF

    nama je stevan bio samo na 1 , ostale sve puzo ...i da dodam 1 stepen je skoro pa sve teorija , znachi upoznavanje , protokoli ....ima i neka vjezba cisto da se vide ruteri , i napravi po koji kabal , e ccna2 je neshto sasvim drugo i najbitnije od svega , tu se sve nauchi ili ne nauchi , tu se samo i samo rade konfiguracije rutera , posle na ccna3 i 4 ide sve isto , samo sto imate josh nekolike fore za naucit , ne nekolike , nego vise njih , al za studente koji su proshli ccna2 to bude nadogradnja svega onoga sto su nauchili na ccna2 koji je ponavljam najbitniji i da dodam josh neshto , cesto ljudi znaju da kazu za ccna da je UVODNI ILI POCETNI kurs , pa to moze nekome da zazvuchi lako prelako , on jes pocetni da kazem , al ostali treba da znaju da posle ccna ide ccnp cini mi se , koji brat bratu nema polozeno ni 100 ljudi u srbiji , u crnu goru ja da znam , mozda troje imaju zavrshen ccnp i ja vjerujem da je direktor m-tela jedan od njih , a taj treci ciscov kurs , taj nema 100 ljudi u svijet , da se tako izrazim , zaboravio sam tu piramidu ,ne zamjerite mi .... al se sjecam a mozete i provjerit na elitesecurity.org sve ove informacije , oni tamo o tome dosta pricaju ......znachi najbitnije da znate da je ccna pocetni kurs , sve ono sto ce se ikad trazit od vas u svaku firmu , kompletno osnovno i glavno-najbitnije znanje o mrezama ce te na ccna stec , ako budete ozbiljni u dovoljnoj mjeri , znate kako , u moju generaciju je bilo 15 momaka , svi smo zavrshili a razlike su velike izmedju studenata , mislim , svi smo naucili to u vezi ccna , al bilo je ljudi koji su talentovani samo tako , koji su nauchil o mrezama a od ranije razbijaju programiranje i administriranje , to je milina vidjet ...... e te takve puzo trazi i momentalno zaposhljava u najbolje firme , odmah nakon kursa ......i tako sve u svemu ccna jes pocetni ali i za 90 posto ljudi zadnji ciscov kurs koji ce ikad polagat , jer talenat se rodii i samo talenti idu dalje-daleko a takvih je malo
    Last edited by Kuronsek; 22-01-08 at 00:54.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde malo da razjasnimo. Cisco certifikati su industrijski certifikati koji pokrivaju Ciscov proizvodni program koji je stvarno ogroman. Materijal se sastoji od 60% teorije i ostatsk je primjena te teorije na Cisco proizvodima koji su No1 u networkingu. Na sajtu postoji piramida koja predstavlja ljestvicu tj redosljed sticanja odredjenih certifikata. Na dnu su ti osnovni ili CCNA,CCDA. CCNA je jedan ispit a ne cetiri kako se pogresno shvata. CCNa je uvodni ispit i ne treba za njega gubiti toliko vremena. ...zatim idu tzv. profesionalni certifikati (CCNP,CCVP,CCSP) koji se sastoje od pet (5) ispita od kojih je svaki pojedinacno kao CCNA..koliko bi tek trajala obuka na ETFu za neki od njih,15 god I na vrhu piramide se nalaze expert certifikati CCIE,CCVE,CCSE...Uzgred svi oni su siroko rasprostranjeni i barem 50.000 ljudi sirom svijeta posjeduje expert certifikat, a da ne pricamo o CCNA i CCNP. Ja licno poznajem troje CCIE experata, i barem 10ak CCNA i CCNPa.

    Samo polaganje nekog od ovih cert. koje danas uz veliki broj brain dumpova ide prilicno lagano ne garantuje ti neko veliko znanje ni extra posao. Za to treba mnogo rada i ucenja...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa sigurno da ti nece garantovat taj osnovni ali ovaj npr. expertski i ovaj ccnp nije los za nashe prilike.


    imam jedno pitanje: dali covjek koji ima bilo koji od ovih sertifikata moze i umije da radi sa drugom opremom,a ne samo sa cisco???

  23. #23
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U principu da. Jer kad znas sto hoces i zasto hoces nesto da uradis najmanji je problem kako. Barem kod nas za sve ozbiljnije primjene koristi se Cisco. Ostalo su neke kineske kopije, tako da ako znas Cisco znas i ostale. U svijetu ima malo siri izbor Juniper,Nortel i jos par firmi..I opet svi oni imaju svoj sistem certifikata...nista manje priznati nego Cisco.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ti rece da poznajes ljude sa ccie,to ovdje u cg?znaci isli su u brisel da bi polagali taj sertifikat?!

  25. #25
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisu iz CGa..Beograd je u pitanju. Naravno Brisel, SAD..uglavnom ne ides solo da radis takve stvari.Mora firma da stoji iza tebe..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. kurs fotografije u podgorici
    By SENSEI in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 9
    Last Post: 27-09-11, 14:35
  2. Kurs za amatere fotografe
    By The_Age_of_Love in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 13
    Last Post: 07-08-07, 11:51
  3. :: Osnovni i napredni kurs fotografije ::
    By datpc in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-06, 12:52
  4. kursevi gitare,bubjeva i basa na divx-u
    By petrucci in forum Muzika
    Replies: 0
    Last Post: 21-12-04, 18:22
  5. Kurs digitalne fotografije u Baru
    By Danijela in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 8
    Last Post: 10-06-04, 22:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •