Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 64

Thread: Kapitalni projekti

  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kapitalni projekti

    Evo na dnevniku RTCG su se večeras bavili sudbinom Lovanje kao i eventualnom izgradnjom zaobilaznice oko Kotora. To mi je dalo ideju da pokrenem temu o kapitalnim investicijama koje bi trebalo da riješe brojne probleme s kojima se Kotor već godinama nosi kao i da olakšaju razvoj grada.

    Nabrojao bi neke...

    1. Vodosnabdijevanje (hoćemo li ga dočekati)

    2. Izgradnja kanalizacionog sistema u Dobroti (u toku)

    3. Zaobilaznica oko Kotora (od Ljute do tunela Vrmac)

    4. Gradnja hotela (dosta vremena je prošlo od kupovine URC i Fjorda , a ne gradi se)

    5. Izgradnja sportske dvorane

    6. Izgradnja poslovnog centra - recimo na mjestu stare Rivijere

    7. Izgradnja lokalne ili regionalne deponije

    8. Izgradnja žičare do Lovćena

    9. Izgradnja stambeno turističkih objekata u naselju Kamp u Dobroti

    10. Izgradnja javnih igrališta za djecu i omladinu (kojih je sve manje)

    ITD...

    Pa da čujem mišljenja...
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve to lijepo zvuchi..vidjecemo shto ce da urade..lijepo obecaju...godinama!
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    8. Izgradnja žičare do Lovćena


    ovo bi trebalo uskoro da se reazlijuze feat. neki Austrijanci


    velike su pare u pitanju
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    druze moj,

    zaboravio si ...

    most na verigama...

    golf terene sa luksuznim hotelima na vrmcu..

    gradsku marinu ..

    fudbalski stadion bokelja sa hotelom de lux...


    .... ima tu još svašta što su gradski oci spominjali. naravno, odmah da kažem pošto sam vjerovatno nešto stariji , sve ovo ili bar većina se spominjala kad sam ja bio jako mlad.

    moje prognoze su crne po pitanju ostvarenja dobrog dijela ovih stvari. jasno vam je da je kotor grad, shodno kapacitetima , koji je možda i najzaostaliji u crnoj nam gori. grad u kojem je više od pola cjelokupne kulturne baštine jedne države a koji je turistički apsolutno neiskorišten. prejebacce nas tivat , o novome da ne govorim.

    grad u čijem je sastavu jedan takav biser mediterana kakav je perast , koji bi u svakoj drugoj opštini u hrvatskoj donosio para najmanje kao rovinj.grad koji ima prčanj,dobrotu,grad kome je priroda dala da bude zanimljiv tako smješten podno planina u zalivu kojeg mnogi nazivaju BISEROM JADRANA....

    e taj grad , dobro me sada čujte , da nema par hiljada pomoraca , taj grad bi bio SIROTINJA najgora. bez ikakve ozbiljne trgovine,sa skromnim turističkim kapacitetima , sa uništenom industrijom , kotor da nema MEDITERAN SHIPPING CO. bio bi kao cetinje , slava mu i milost, pričali bi o nekakvim duhovima prošlih vremena...

    aktuelna vlast ,oličena u kadrovima iz bisernica boke , klapa , sa stručnjacima koji sada završavaju fakultete a koju vodi gradonačelnica ćatović ( apsolutno jedna nesposobna tikva za razliku o njenog sina koji je sjajan ugostitelj i dobar momak) , ne da nije napravila ništa značajno, nego i NEĆE , ato je gori probljem.PROBLJEM!!!

    kotorani se i dalje kurče onim što su napravuili daleki predci ne videći koliko oni sami ništa nisu uradili za sebe i svoj grad.

    pogledajte kako dubrovčani paze dubrovnik...ne bi ko slučajno bacio kakav opušak,salvetu ili bilo što na pod. kotorani pišaju po gradu,buše ulice,tende na sve strane...29 godina nakon zemljotresa još sve kuće nisu sanirane u gradu...

    a oni mi spominju zaobilaznicu koja nema dje proć, most na verigama i lažni lift na lovćen. kao da smo svi debili. ..

    možda i ima debila koji to piju ali ja znam da mene neće lažinjat i ostat zdravi.
    Brooclyn Forever !

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drago mi je da si se javio Šep.

    Moram se složiti s tobom za većinu toga što si napisao. Ni moji postovi o Kotoru ne odišu optimizmom.

    Nama je yebao majku rodovsko-partijski sistem upravljanja i tako to gura već decenijama.

    Od ideje do razmatranja ideje 10 godina, a do studije izvodljivosti još toliko. Pa kad se sačeka još koja decenija za nalaženje finansija tek onda može da se počne s izgradnjom ako se skupe svi potrebni papiri i saglasnosti. A kod nas kad se krene s izgradnjom uvijek se pojave nepremostive teškoće pa se onda mora sačekati neko bolje vrijeme. A u međuvremenu finansije potražile nečiji špag.

    Zaboravio sam spomenuti problem parkinga. Podgoričku vlastelu ne zanima đe će se parkirat kad se dovuku na veče mode ili na Bokešku noć jer će im mjesto biti nađeno. Ali ne znam šta lokalna uprava misli o svakodnevnom kolapsu saobraćaja ljeti. Turista je sve više, a parking mjesta i ceste ostaju na istom.

    Ja sam lično protiv mosta na Verigama. Više bih volio tunel na dnu mora. Svi smo mi laici , pa bi trebalo javno suočit prednosti i mane oba projekta pa ići sa boljim rješenjem u realizaciju.

    Stadion Bokelja ... nema druge nego da pišemo Romanu Abramoviču ne bi li kupio FK Bokelj.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moj dobri atamane,

    malo si mlađi (bolje za tebe) pa nijesi morao baš toliko godina slušati lažavine i bedastoće raznih kotorskih bezmudatih političara koji prde lude o različitim "kapitalnim" projektima koji se samo u kotoru nikada ne dese.

    kad smo kod zaboravljanja sjetićeš se da je prije samo dvije godine maja ćatović zajedno sa onim američkim ambasadorom kineskog izgleda izjavila u kotorskom tunelu kako su riješili pitanje vode za kotor .

    i nakon toga ...NIŠTA.

    vidi, moje je mišljenje da bi svi mi morali biti na neki način, bar neki mali, lokal patrioti , voljeti ipak svoj grad više i paziti na njega drugačije nego na neke druge. to je za mene apsolutno normalno.
    kotorani,i oni na vlasti , pa i mi kao neko ko trpi tu vlast , voljno ili nevoljno, nisu dovoljno dobri u tome. NE PAZE GRAD , NE BORE SE ZA INTERESE KOTORA.ONE EKONOMSKE , KAO NI ONE KULTURNE,SPORTSKE...

    pa zar ja i ti koji volimo pogledati sport nismo svjedoci što su razni suđići,vujovići i ostali napravili od BOKELJA , jednog od starijih klubova one jugoslavije. drugligaša u SFRJ kada je ta druga liga bila jača od pola evropskih sada. BOKELJ je sada jedno smeće od kluba , sa odvratnim stadionom u koji nije uloženo pet eura zadnjih 30 godina i koji je jedva ušao u ovu livadarsku prvu ligu. stadion nisu dali rusima koji su ga htjeli napraviti ali traže bogami i zauzvrat nešto,što je normalno. ne daju naši krembosi jer onda više ne mogu uzimati te parice,kakve takve. pa neka sve pođe u k.

    da ne spominjem PRIMORAC , koji je tek krenuo naprijed jer su se za njega založili braća mandići svojim privatnim novcem i radom. opštinari , u čijem je vlasništvu klub, nisu pomogli ni prstom. još uvijek samo rovare.

    K.K. KOTOR, najstariji košarkaški klub u državi je ostavljen na nemilost ili milost snalaženja nekolicine momaka koji nekako krpe kraj sa krajem.

    rukometni klub je utopljen u tivat. odbojka ne postoji , jedriličarski klub koji je bio dobar nije kupio konop jedan u zadnjih 20 godina.džudo klub koji vodi dejo, i koji ima fine rezultate, nije dobio 1000 eura od grada.a ima 50 djece.

    ima li kotor salu ? NEMA! svi su je napravili. i bijelo polje i mojkovac i herceg novi i tivat,budva,bar,nikšić...jebbenu salu.

    apsolutno sam siguran da gore i nesposobnije vlasti od kotorske, NEMA. te pizdice ne mogu ništa isposlovati za sebe i svoj grad, jer to je poanta bavljenja politikom na lokalnom nivou. ili bi trebala biti.

    đe je pozorište ? svakih 7 mjeseci neka predstava. obično peđa šuškavčević.užas.

    e to je kotor. kami u dom, složićeš se...?
    Brooclyn Forever !

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo da ne spominjemo fešte, jer su im te fešte izgovor za sve. ja volim maškare , nikakav problem, ali daj mi malo i drugih stvari. nemoj me baš ubijati sa maškarama i u aprilu,septembru,julu,novembru...i kad jes i kad nije vrijeme.

    a budva već sada ima bolji i posjećeniji karneval od kotorskoga. a budvani slave tek neku godinu.

    kotorani su spoj najgoreg iz muljanskog-škaljarskog i onog najlošijeg od lošijeg iz crnogorsko-grbaljsko-krivošijskog mentaliteta. ništa se od dobrih stvari nije pomiješalo. samo negativne. pizdunski na bukački mentalitet. ali ne hrabrost,postojanost sa kulturom. ne.pizdice i bukači. zato to podgorica koristi i ne jjebe ih ni az suvu šljivu.

    bisernice boke. deset baba koje ćakulaju misle voditi grad. užas.
    Brooclyn Forever !

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ima li sanse da se neki biznismen kandiduje za predsjednika opstine?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne vjerujem.

    svaki iole ozbiljniji biznismen, a takvih je inače jako malo, neće dozvoliti sebi da ga u vršenju vlasti,pravične -nepravične, sputavaju bisernice boke i razni klanovi koji se svugdje javljaju kao doprinos crne gore demokratiji.
    partije su na makro planu loše, možeš misliti kako to izgleda u lokalnoj varijanti. na prilično odgovorna mjesta se postavljaju isključivo poslušnici ( najbukvalniji smisao te riječi) jer je selekcija u društvu takva. ko je lud od njih da ponudi neko interesantno mjesto nekom mladom,obrazovanom i prodornom čovjeku koji hoće da radi ili nekom iskusnom poslovnom tipu koji ima novca i ne mora krasti od naplata taksi da bi preživio ?

    đukanović je jednom izjavio da su mu kotorani najmiliji jer oni ništa ne traže...to sve govori zar ne. svjedok sam da je opština krečena na dan kad je đukanović dolazio u posjetu. i to je to.tada i nikad prije i nikad poslije.

    dirali su , čišćenjem korita rijeke škurde,temelje mosta i on se samo jedan dan srušio. postavili su stručnjaci stari most sa neretve umjesto onoga. sprdnja od grada.kurče se onime što su napravili mlečići i austrija i da nije toga i poštenoga mareske sa mediterana kotor bi bio kao risan, u najbolju ruku. kotor jeste risan. dok nije bio pod kotorom risan je bio trgovačko mjesto preduzetnika sa potencijalom da bude turistički jako zanimljiv zbog ostataka teutinog grada.pod kotorom , i pizdicama kotorskim , potpuno je propao.kao i slava perasta,dobrote,prčanja.

    kreni od škaljara. odvratni kukuriku city, pa onda od ele pu dolje, raspala zgrada štamparije, odvratni crna gora put, užasna zgrada siza, monstruozno odvratni autoremomnt , nastavljamo sa najružnijom autobuskom stanicom u evropi , makar, kolosalno raspalom rivijerom , preko puta rivijere kuća u kojoj žive izbjeglice i cigani jadni, sramotna vatrogasnica , propala jugoocenija , strovaljeni hotel fjord,najružniji stadion u evropi, katastrofični poligon autoboke u saradnji sa propalim fabrikama bokeljke i livnice...pa onda opet urnisana zgrada socijalnog ,...propali URC , socijalistička banka preko puta koja ne radi, robna kuća kamelija koja je buvljak i satrti bazen na kraju.

    ovo je razglednica kotora a nabrojao sam samo objekte u centru grada , na pozicijama na kojim bi miomir mugoša (pojam za sve gradionačelnike) donio gradu i državi 100 miliona eura najmanje. u grubo. e u kotoru to sve stoji prazno i van funkcije.

    klošari jedni...
    Brooclyn Forever !

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    U Mugija se kunu samo gradjani drugih opstina... Podgoricani ga ne vole... definitivno se ne moze svima ugodit...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stanje bi se u kotoru najbolje moglo opisat onom recenicom "Otiso je svak ko valja"... i tako smo mi zapeli sa ovim rukovodstvom koji nije imao gdje poc ili nije bio sposoban da nista napravi nigdje drugo,pa se u Kotoru bavi politikom. Pa iz mog razreda svako ko je posao na fakultet negdje ,ne misli se vracat. Vratit se doma je svima zadnja opcija i onda nam Bidoni kroje sudbinu...
    Sto je lose ako Tivat presisa Kotor?!? Ni Kotor ne moze bez Tivta ,a obrnuto pogotovo. Kotor ima tradiciju, Tivat ima buducnost,jer ima puno vise prostora za izgradnju nego Kotor. Tivat i Kotor bi se trebali razvijat zajedno i uskladit svoj razvoj,jer smo mi premali da se svadjamo izmedju sebe. Pa ako tako nastavimo postat cemo predgradje Budve...Zajedno Kotor,Tivat i Novi mogu bez problema parirat i Budvi i Dubrovniku,ali odvojeno...
    Pa evo sad se svadjaju oce bit deponija u Kotoru ili Tivtu. A Budva? njih niko ni ne uzima u obzir,jer onda ne bi mogli da razviju svoj turisticki potencijal.... pfff...nasa posla...

    price o trznom centru,zicari i slicnim stvarima su gluposti dok god nemamo struje ili vode. Te stvari 2 treba sredit HITNO, i to po bilo kojoj cijeni ,jer bez toga nema ni hotela ni turizma...
    Last edited by noodle; 20-01-08 at 18:24.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default krivo srastanje

    Quote Originally Posted by kozak View Post
    kotorani su spoj najgoreg iz muljanskog-škaljarskog i onog najlošijeg od lošijeg iz crnogorsko-grbaljsko-krivošijskog mentaliteta. ništa se od dobrih stvari nije pomiješalo. samo negativne. pizdunski na bukački mentalitet. ali ne hrabrost,postojanost sa kulturom. ne.pizdice i bukači. zato to podgorica koristi i ne jjebe ih ni az suvu šljivu.

    bisernice boke. deset baba koje ćakulaju misle voditi grad. užas.
    ISTINA

    Sjajni postovi K. ... ne bi sad da citiram sve jer si dobro poentirao razloge naše učmalosti, a ova teorija u KRIVOM SRASTANJU 2 mentaliteta je da se i Gregor Mendel zamisli .


    A topik sam pokrenuo ne zato što vjerujem političarima već da čujem mišljenja ljudi . Toliko toga se treba uradit da bi ovaj grad krenuo nabolje, a od toga sreće nema dok se ne angažuje USAID ili ko drugi.

    Kao što je Noodle citirao Ramba: "Otišao je svak ko valja..." . Mladi i sposobni ljudi trče u Podgoricu, Beograd , Evropu ili svijet. A nama ostaju bisernice, maškare, Maroš i papalada, milion puta pregledani Intermezzo Boke iz helikoptera... Jedna ustajala žabokrečina čak i za kontinentalce , a kamoli za Kotorane.

    I onda dođu izbori, penzioneri izglasaju svoje "Bolje sjutra" , pojedini građani/seljaci i dalje prioritet daju nacionalnim zanosima i kao logičan slijed događaja ostaje nam da se nerviramo još jedan četvorogodišnji mandat.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  13. #13
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije bas tako crno tj. posivilo je crna se malo neutralisala..Eto izgradilo se to setaliste,pocelo se sa kanalizacijom,malo je procvjetao turizam..polako..Ne moze se sve odjednom i moramo biti optimisti..A ovo sto si rekao da mladi ljudi bjeze ima istine al upravo zbog toga sto ne vide da je fax u Kotoru (turizam i hotelijerstvo)trenutno jako perspektivan..Cula sam da su imali prilike da se prijave za praksu u inostranstvu koja bi im pomogla da steknu neko znanje koje bi kasnije prenjeli u CG.Al sta su uradili Kotorani ili Kotoranke kako ocete!? Naravno iscoolirali jer "ko ce ic nedje izvan Kotora gdje ih niko ne zna"..S takvim razmisljanjima daleko cemo dogurat..
    Ipak ja sam svesna svih nedostataka al cini mi se da vidim neko svjetlo na kraju tunela..

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Pa nismo svi za turizam i ugostitelje...

    Problem je sto puno ljudi koji zavrse ETF, pravo, ekonomiju, pmf i druge fakultete koji nisu manje bitni, nemaju perspektive u Kotoru... Zaposlim se u JPK i to je to? Dje cu poslije? Postoje li 3 jake privatne firme u Kotor da imaju perspektivu? NE! E o tome se radi...

    Nece zicara zaposlit ove ljude, niti ce to ucinjet sportska sala, ali ce sve te kapitalne investicije dovesti do toga da se sezona zaokruzi na 365 u god (sportisti, konferencije, strani turisti-izletnici, elitni turizam) i to ce sve proizvesti povecanje standarda zivljenja u nasem gradu, sto opet omogucava mnogim privatnicima sirenje biznisa, kao i mogucnost dolaska stranih kompanija u nas grad koje bi bile zainteresovane da tu ulazu i razvijaju biznis...

    Nesposobni su ljudi koji vode Kotor i .

    Smatram da bih ja bolje obavljao tu funkciju za desetak godina... Sa poznanstvima bih cupao, kopao, dovlacio ljude i pokazivao im ljepote koje imamo i onda od njih trazio pare za investicije koje bi se njima vratila za 5-10 godina!

    Ulozite, eksploatisite, odrzavajte i onda nam prepustite!

    LJEPOTA!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svi politicari u cg su politicari iz samo jednog razloga,a to su licni interesi.Kod nas se uspjesnost vladavine mjeri ko je vise ukrao,a u tome imamo najbolju skolu u svijetu a ivelike uzore na koje se mozemo ugledat. Da mi je samo znati koliko je ljudi koji su direktori u javnim preduzecima to zato sto su sposobni,a koliko po partiji mislim da su ovi drugi u ogromnoj vecini i dok je tako nema nama naprijed.

    Tek kad politicaru pocnu radit za opste dobro i dobro cijelog grada a ne samo za svoje licne interese,onda cemo tek nesto uspijet. Sve u svemu nismo mi daleko odmakli od titovog vremena..

    P.S. Nagradno pitanje Na koliko je putovanja bila cijenjena gradonacenica Marija od kad je dospjela na tu funkciju? mislim da joj je taj dio posla najteze padao.. ali ga je isto sa velikim uspjehom i trudom izvrsavala. Ipak nije lako ic po banketima u stranim drzavama i prejedat se stalno
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beautiful smile View Post
    Nije bas tako crno tj. posivilo je crna se malo neutralisala..Eto izgradilo se to setaliste,pocelo se sa kanalizacijom,malo je procvjetao turizam..polako..Ne moze se sve odjednom i moramo biti optimisti..A ovo sto si rekao da mladi ljudi bjeze ima istine al upravo zbog toga sto ne vide da je fax u Kotoru (turizam i hotelijerstvo)trenutno jako perspektivan..Cula sam da su imali prilike da se prijave za praksu u inostranstvu koja bi im pomogla da steknu neko znanje koje bi kasnije prenjeli u CG.Al sta su uradili Kotorani ili Kotoranke kako ocete!? Naravno iscoolirali jer "ko ce ic nedje izvan Kotora gdje ih niko ne zna"..S takvim razmisljanjima daleko cemo dogurat..
    Ipak ja sam svesna svih nedostataka al cini mi se da vidim neko svjetlo na kraju tunela..

    gospođice moja,

    nikako ne želim biti neugodan , a ne želim vam ni kvariti taj toliko svima potreban zračak nade koji ispoljavate u odgovoru , ali mislim da u nekim stvarima niste u pravu.

    prvo,nećemo valjda šetalište koje počinje od JET SKIJA završava se do kuće doktora bjelice , što sve skupa iznosi ne više od 100 metara , računati u nekakav kapitalan projekat.da ne pominjem da mislim kako to uopšte i nije projekat opštine, već morskog dobra.

    počelo se sa kanalizacijom, neću ni komentarisati. sama si rekla..počelo se...

    želim ti nešto drugo naglasiti a karakteristika je kotora i kotorana. STANDARDI.
    užasan je problem taj da kotorani imaju jako niske standarde glede svog grada,života kakav bi trebali živjeti u njemu i sl.
    pa nije kotor neka selendra iz centralne bosne,južne srbije ili zapadne moldavije pa da se zadovoljava sa 100 metara obale,tri jebbena tobogana u parku postavljena na betonskim pločama da se đeca bolje udare kad se spuštaju,sa MOSTOM NA NERETVI od dasaka i željeza pokupljenih sa dna jablanice. ILI JESTE??? ili ti smatraš da je sve to što sam nabrojao dovoljno da se za vlast kaže da se trudi ?

    a ne , za mene je njihova ocjena NEDOVOLJAN , data kao poklon od profesora. njih bi pravo za ovo što rade trebalo IZBACITI sa zabranom povratka. DOŽIVOTNOM.

    da ti kažem i moje standarde.

    1. rješavanje vode (konačno) i smeća.mora nam bit jasno da se trebamo svi žrtvovati za to. deponija nije lak problem.niko ne voli smeće ali svi ga pravimo.
    2. kanalizacija
    3. sređivanje puteva
    4. kompletna radnja na saniranju starog grada.ulice,trgovi,kuće,zidine...sve mora biti na najvišem nivou.
    5. pretvaranje centralne zone grada od škaljara do zlatnih njiva u poslovno trgovačko turističku zonu sa objektima krajnje rafiniranih sadržaja i izgleda
    6. izgradnja funkcionalne sportske hale
    7. izgradnja stadiona ( u partnerstvu sa zainteresiranim ulagačima iz inostranstva)
    8. nova autobuska stanica. potpuno nova .staru srušiti zajedno sa temeljima.

    to je za početak.tako bi
    Brooclyn Forever !

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by noodle View Post
    Stanje bi se u kotoru najbolje moglo opisat onom recenicom "Otiso je svak ko valja"... i tako smo mi zapeli sa ovim rukovodstvom koji nije imao gdje poc ili nije bio sposoban da nista napravi nigdje drugo,pa se u Kotoru bavi politikom. Pa iz mog razreda svako ko je posao na fakultet negdje ,ne misli se vracat. Vratit se doma je svima zadnja opcija i onda nam Bidoni kroje sudbinu...
    Sto je lose ako Tivat presisa Kotor?!? Ni Kotor ne moze bez Tivta ,a obrnuto pogotovo. Kotor ima tradiciju, Tivat ima buducnost,jer ima puno vise prostora za izgradnju nego Kotor. Tivat i Kotor bi se trebali razvijat zajedno i uskladit svoj razvoj,jer smo mi premali da se svadjamo izmedju sebe. Pa ako tako nastavimo postat cemo predgradje Budve...Zajedno Kotor,Tivat i Novi mogu bez problema parirat i Budvi i Dubrovniku,ali odvojeno...
    Pa evo sad se svadjaju oce bit deponija u Kotoru ili Tivtu. A Budva? njih niko ni ne uzima u obzir,jer onda ne bi mogli da razviju svoj turisticki potencijal.... pfff...nasa posla...

    price o trznom centru,zicari i slicnim stvarima su gluposti dok god nemamo struje ili vode. Te stvari 2 treba sredit HITNO, i to po bilo kojoj cijeni ,jer bez toga nema ni hotela ni turizma...
    ja tivtu želim svako dobro . i više od toga. želio bih da tivat bude sjajno turističko mjesto.

    valjda ti je , u nastavku priče, jasno i to da koliko to u vezi b boljitka i napretka želim tivtu, 234532 puta to isto i više želim mom kotoru,gradu đe sam se rodio a sva je prilika i u kojem ću istruliti.što zbog opšte situacije a što i zbog sopstvenog konformizma.truljenje.

    tivat je za kotor,makar je to bilo dosad, uvijek bila najobičnija rupa. primjer. kotor je imao sud,opštinu,gimnaziju,fakultet,privredu,slavu,boga tstvo... 100 godina prije tivta. i što ima sada. goli k.

    naravno,nisu tivćani krivi za nesposobnost kotorana da unaprijede ono što im je sotalo iza predaka.krivi su u prvom redu kotorani i njihov kukavički mentalitet koji sam gore pomenuo.
    pošto sam ja iz kotora, mene prmarno interesira što rade ovi moji. a ne rade dobro ništa. kenjci bez ideje, bez vizije, prepadnuti...polusvijet.
    ako se kod kotorana ne probudi svijest o potrebi imanja većih standarda življenja a tome doprinosi naravno i imanje kvalitetne uprave, gledaćemo kako nas prešišava ne samo h. novi,tivat..nego i luštica, šavnik i bobija...

    još nešto. sumnjam u one projekte u tivtu. neće to ispast dobro. mank će samo praviti,za interes jednog čovjeka odavde i njegov, stanove i apartmane za prodaju. od elitnog turizma,ja mislim ništa.ako se prevarim spreman sam da me prozovete za nevizionarstvo.
    Brooclyn Forever !

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kotor ce uvijek bit centar. Niko Kotoru nece ponijet ni sud ni fakaltutet,ali problem je sto to u Kotoru samo stagnira. Pa evo ti primjer gimnazije. Nekad je bila za primjer a i da nas je vecim djelom,ali u toj se skoli ne radi nista novo. Stvari koje se u njoj dogadjaju bi trebali da budu budućnost Kotora i pokretac budućeg razvoja. Nautika se odvojila od gimnazije i za par godina uspjela napravit vise nego zajedno sa gimnazijom u 20. Ambijent u samoj skoli nije takav da potice ljude na rad nego samo sputava djake. Pa budvani imaju svoj debatni klub,novine i ko zna sto jos sve ne,a kod nas u gimnaziji nema nista. samo propada. Pa evo i u Tivtu se otvorila gimnazija,a Kotorskoj ostaje samo proslost bez neke svijetle budučnosti.

    Budva je 90% svojih manifestacija kopirala od kotora i tamo su dozivjele procvat. Pa zar grad teatar nije bio Kotorski projekat?

    Evo jos nesto. Postoji dogovor na drzavnom nivou izmedju CG i Hr da se iz plata spoji jos jedna cijev za vodu i da se tako rijesi problem vode u Boki. Novljanima odgovara,Tivcanima takodjer,ali ne i Kotoranima? oni ce radije cekat da se neko iz vlade smiluje i napravi regionalni vodovod koji se ceka 30 godina...

    projekti u Tivtu su dobri na papiru,ali ja nista u to ne vjerujem dok ne vidim da je gotovo,ali moraas priznati da se u Tivtu gradi i radi vise nego u Kotoru. Kanalizacija je za centar gotovo gotova. Vec su postavljene one velike cijevi za odvod. Pravi se turkova poljana,sad bi trebao da krene arsenal...a sto se radi u Kotoru? Ponos grada je 100m novog puta a nisu u stanju da za feste postave 10wc-a kroz grad da ljudi ne obavljaju nuzde po zidovima...


    Kotor vise nema financijsku moc kao sto je ima nekad i to je glavni problem. Pa pogledajte samo Budvu.Oni imaju pare i sa njima mogu kupiti sve. Pa cak i tradiciju.
    Last edited by noodle; 21-01-08 at 08:45.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  19. #19
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije sve u parama. I da Kotor ima toliku finansisjsku moc sumnjam da bi kotorska vlastela koja bi sa tim novcem raspolagala nesto dobro napravila. Ili ako bi krenuli da rade to bi sve naopako ispalo.

    Evo ti par primjera

    Ulozili su milione u vodovod, a onda svako malo pucaju cijevi pa se opet kopa put trotoar ili sta vec

    Napravili su kanalizaciju do Plavih hor. velike pare su tamo posle, ali od toga jos nista

    Cistili su korito rijeke pa su srusili most

    Koliko je para u tunel poslo mogla su se dva napravit!

    Sada cujem pocinje renoviranje rive, necu ni da mislim kako ce to zavrsiti.


    Nijedan veliki infrastrukturni projekat koji bi doprinio svima nije uradjen u zadnjih 20 godina. Nazalost cini mi se da je zemljotres vise doprinio razvoju Kotora nego sve nekomunisticke gradske vlade u zadnjih 20god. I sto je najgore vidim da ce se nesto u skorije vrijeme promjeniti na bolje.

    Nego jos malo ce nam maskare i karnevali pa cemo sve ovo zaboravit..

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da si na dobrom tragu ili mislimo slično,svejedno.

    kotorska vlast bi i sa milijardama eura bila spremna ništa uraditi.to se izvlači kao jedini mogući zaključak nakon svega što su "napravili".

    ja bih molio samo da koliko je god moguće vremena potrošimo u razgovoru sa ljudima na to da stvorimo jedno opšte mišljenje o potrebi apsolutnog ignoriranja te i takve vlasti i njenog smještanja na mjesto koje zaslužuje. ...lovanja....
    Brooclyn Forever !

  21. #21
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Montenegro
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veliko POŠTOVANJE KOZAKU za sve sto je napisao.
    Nisam mogao vjerovat kada sam čuo da su ove glupače što vode opštinu oročile milione Eura, jer bože moj odakle bi one znale šta sa njima uraditi.
    Nemam riječi da opišem gađenje koje osjećam kad vidim ili čujem Maju Ćatović i ostale glupače iz Bisernica Boke.
    Što se perspektive Kotora tiče skrenuo bih pažnju na jednu činjenicu a to je da je Kotor uvjek živio (kroz istoriju) prije svega od pomorstva a ne turizma. Naravno ne mislim da turizam ne treba razvijati, ali najveće pare mogu doći od pomorstva.
    I tu se vrtimo u krug, jer zalud pare i ideje dok ove kokoške vladaju a svaka nepismena budala gleda kako da se zaposli u opštinu i onda on odlučuje o tome šta da se radi.
    Predlažem da kupimo Mugija od PG.
    Life is like a box of chocolate, U never know what U'll get.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Pa nismo svi za turizam i ugostitelje...

    Problem je sto puno ljudi koji zavrse ETF, pravo, ekonomiju, pmf i druge fakultete koji nisu manje bitni, nemaju perspektive u Kotoru... Zaposlim se u JPK i to je to? Dje cu poslije? Postoje li 3 jake privatne firme u Kotor da imaju perspektivu? NE! E o tome se radi...
    I onda jedina alternativa bude Podgorica? ILi Beograd? ili inostranstvo?

    Ta problematika važi i za veće centre od Kotora. Osim Podgorice ništa nije razvijeno u Crnoj Gori.

    Pogledajmo Nikšić, Cetinje, Bar, Bijelo Polje, Pljevlja, i ostale gradove... I ajmo da prebrojimo omladinu koja je voljna da ostane u gradu u kojem je odrasla.

    Ta tema dotiče vlast na nivou države.

    I ako imamo lošu lokalnu + državnu vlast čemu se nadati?
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Slazem se da nije jedini izlaz da svi idemo u Pg ili Bg, ali ja tu nista ne mogu da uradim.. Ne zelim ja da se borim protiv vjetrenjaca i silu na silu radim u Kotor za 250e bez mogucnosti da u dogledno vrijeme bilo sto kvalitetno uradim od zivota, dok sa istom skolom u Pg imam 500e platu i jeftiniji zivot..
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Slazem se da nije jedini izlaz da svi idemo u Pg ili Bg, ali ja tu nista ne mogu da uradim.. Ne zelim ja da se borim protiv vjetrenjaca i silu na silu radim u Kotor za 250e bez mogucnosti da u dogledno vrijeme bilo sto kvalitetno uradim od zivota, dok sa istom skolom u Pg imam 500e platu i jeftiniji zivot..

    Ako je to bas tako kako kazes, sto je bas veliki priliv iz brdskih krajeva prema primorju (citaj Kotoru), i niko se nevraca nazad ,nego jos i dovodi svo svoje sa sobom.
    Da me nebi pogresno shvatili nije da imam nesto protiv drugih, nego mi ne ide u glavu da ako je toliko lose odje, niko od njih ne ode za PG nego ostade u Kotor da nam "poprave" kulturu, cast izuzecima, tako sto su nam doveli TURBO FOLK u tolikim kolicinama da se nemozemo ni za 10 generacija izlijecit a kao sto rekoh i prije dok budemo igrali na Saka,Cecu i sl. nema NAPRIJED samo NAZAD!!!
    Zivjeli mi svi koji zele dobro sebi i svim drugima ali ne sa pjesmama kao sto su
    "Napravi mi dijete ..." i slicne gluposti koje su cuju na Buvljacima!!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Pa Kotor je za $ever isto sto i PG za KO, a isto sto i BG za PG i isto sto i NY za BG
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •