Page 3 of 18 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 427

Thread: Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?

  1. #51
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima tablice
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    I da ga zaustave ne mogu mu nista jer ne mogu brzinu iz auta izmjerit
    Mozda su bili pasatom

  3. #53
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Faca je nema sto...kupilo se auto pa se vrti oko trga da ga vidi sto vise ljudi...Kako bi samo "usrecio" sebe i jos neke da mu je pri tih 80km/h istrcalo neko dijete ispred kola...

    Nije vazno cim su bili....da su ga zaustavili mogli su mu napisat kazne bar za 3-4 stvari...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  4. #54
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    PG
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja opet tvrdim da je krivica u drzhavi. Narod je stoka i nece mu doci iz du5a u glavu ni za 1000 godina, dok ga ne pritisnesh nekako. Ne bi Swejdjani vozili kako voze da ih nisu dobro pritisli, pa koliko god da su kulturni. E sad nije poenta ni u kaznama, treba raditi na edukaciji, treba napraviti stazu da ljudi imaju gdje da izushe. Niko od nas odje nije kupio auto od 150 KS i vishe da bi ga vozio 50 na sat...

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sto ne uradite nesto?
    Samo sjedite, kucate i pljujete.
    Ne mislite valjda da ce nekom policajcu pasti na pamet tek-tako da pravi stazu za trkace.
    Trazite pa se mozda nesto i uradi.

  6. #56
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    pa kad bi nekoga iz vrha policije iole dotakla ova situacija mozda bi stavio prs' na chelo i oslushnuo glas naroda. no ih zabolje ona rabota. samo upiru i odiru.

    ne ne, nemaju oni para za tako neshto! chekaju da dodje neko sa strane da nam sve napravi i to za DZ. a kako ne.
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  7. #57
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,933
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    aj Shelly predlozi sta da radimo..pa krecemo...ja sam za ovu stazu da se pravi..sve se mozhe zavrshit no koga boli q sto mi pricamo odje ....
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  8. #58
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    I da ga zaustave ne mogu mu nista jer ne mogu brzinu iz auta izmjerit
    Sta nasoj policiji fali je moderna oprema. To nije izgovor da neko prodje nekaznjeno. Bas gledam Polsat 2, ima kao emisija kao ono njihova policija(Poljska) i kao patroliraju itd... i oni skoro svi u kolima imaju KAMERE, pomocu kojima sve imas, i brzinu i snimljeno sve. Bas gledao i jedan lik prosao kroz crveno, i kaze kao da nije mogao da zakoci jer zuto nije trajlo ni pola sekunde, e oni to imali snimljeno, i izbrojali, kad zuto 3 sekunde, i brzinu prevazisao. I nije prihvatio kaznu, i ide na sud. Kod njih isto ima kao oni negativni bodovi, cini mi se da su mozda to i kod nas uveli, ili ce uvesti, da ako nabrojis ograniceni broj bodova, moras opet da polazes.

  9. #59
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SNAKE View Post
    pojas... nesto sto te nekad moze spasit, nekad i ubit.

    meni je otac skoro ima udes, starim putem ka danilovgradu kad se ide, prije spuza na onaj pravac. on je vozio golf 2 i skreta je sa ulice u jedno dvoriste. taman kad je sisha prednjim tochkovima sa asfalta, u njega se zakuca niko drugi do BMW 3. udari ga u njegovu stranu, znachi vozachevu, digne ga od zemlje, gura ga jedno 20 metara da bi ga na kraj okrenuo na krov i pojaha ga.
    srecom, kazem SRECOM, otac mi NIJE BIO VEZAN i preteka' je. da je kojim sluchajem bio vezan od njega ne bi ostalo ama bash nishta. od siline udarca, on je sa mjesta vozacha preletio na mjesto suvozacha i samo ga je to spasilo, jer je lijeva strana vozila bila smrskana skroz do ruchice mjenjacha. sjedishte vozacha je moglo da se spakuje u kutiju od shibica...

    kad sam sjutra dan poshao na mjesto udesa, najezio sam se. tragovi kochenja BMW-a bili su preko 30 metara + 20 metara od mjesta kontakta do samog zaustavljanja vozila. te 20 metara, rekao sam, bmw je gurao gilfa pri chemu su pokidali jedno 10-ak zastitnih stubica pored puta.
    kad se uzme sve u obzir, taj bmw ne vjerujem da je ishao ispod 150 na sat, a svi vrlo dobro znamo na shta lichi onaj put, tj. asfalt. na pitanje sta je zapravo radio, vozach bmw-a, koji ima ~25 godina, je rekao da je IZBJEGAVAO RUPE i da nije ishao preko 80!! da da...
    Bez uvrede ali Golf 1 i 2 treba zabraniti . Vise mi se smucio da ih gledam, posebno ih ovdje u Sarajevo ima.

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato i kazem da ne pisete odje nego tamo dje treba.
    Prvo napravite neko udruzenje gradjana pa se obratite nadleznim institucijama.
    Evo ako Fabia vise nece zakljucavat topice, ja cu vam zavrsit sve oko Udruzenja

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Prvo sto treba je raskrsnice obezbjediti kamerama... Za svaki prolazak kroz crveno, na kucnu adresu stigne poziv i fotografija.. Poljubis vozacku i rastanes se na 2 mjeseca sa njom prvi put...

    Da ne pricam sto bi se desavalo kad bi kamere mogle da snime i brzine prolazaka kroz raskrsnicu...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  12. #62
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da, i ove kamere u autu, tako mozes i da tuzis, ako je nesto bilo nekorektno, ili suprotno.

  13. #63
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Bez uvrede ali Golf 1 i 2 treba zabraniti . Vise mi se smucio da ih gledam, posebno ih ovdje u Sarajevo ima.
    slazem se i ja da ih treba zabranit. samo, kolko bi naroda onda ostalo bez kola u CG? hehehehe :joint:

    a sto se tiche konkretno MOG sluchaja, da chojek ima vishe para kupio bi neko bolje auto. ovako... kotrljajmo se
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  14. #64
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hehe pa da, znam da je glavni razlog zasto ljudi voze Golf-ove jer se jednostavno nema para, i da je jeftn za odrzavanje i sve to, ali jednostavno ne mogu vise da ih gledam, mada je u CG "vozni park" bolji nego u BiH, jer ovdje je Golf 2 svetinja, da odemo na neki parking, ako svaki 2 ne bude golf, onda stvarno ne znam. J***m ti drzavu, koji ljudi u 40-tim godinama jos uvijek voze Golf 2...

  15. #65
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    PG
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Golf 2 makar neshto i valja, sacekaj da dodje trojka, tek cesh onda proklinjati...

  16. #66
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Golf 2 je auto za pozeljet kakvih sve improvizacija ima na nasim cestama...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  17. #67
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    policija i njihova posla , evo bash nocas se ja vracem iz grada i vidim na jednom mjestu stoji policija i zaustavlja, kad taman kad sam ja prolazio pored njih zaustavlja auto i u njega dijete nekih 16-17god(vozac) i ja bash gledam sto ce da bude kad spusta se staklo i gle chuda ovaj policajac ovome ooo kako je , to si ti sto se radi ,,, to sam samo chuo u prolazu kad poslije minut prodje taj pored mene malo dalje kao da ga niko nije ni zaustavljao. I sto treba da znaci to?????
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  18. #68
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I sto treba da znaci to?????
    Da se ima, stoga se i moze...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  19. #69
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Zato i kazem da ne pisete odje nego tamo dje treba.
    Prvo napravite neko udruzenje gradjana pa se obratite nadleznim institucijama.
    Evo ako Fabia vise nece zakljucavat topice, ja cu vam zavrsit sve oko Udruzenja


    Evo opet ja i tema o policiji...

    Procitaj moj post sa predhodne strane

    Znaci postoji udruzenje gradjana NVO, koje je pisalo i pisalo i znash sta su im odgovorili????


    .....nishta, ni ne moze , ni mrsh... jednostavno...nishta

  20. #70
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu da shvatim ljude koji kazu da nema odgovornosti drzave no da je za sve iskljucivo kriv narod!Pa ne moze narod samoinicijativno nosit kofe asfalta i lopate i popunjavat udarne rupe po puteva!Pogledajte stanje horizontalne signalizacije pogotovo od bioca pa put sjevera!!Ne vidi se srednja traka,a bocne ni ne postoje!!I takvo stanje godinama opstaje!Treba li narod da uzme cetke i boju i da farba?Ili onaj kome je to posao?Dzaba nam i trgovi i bilbordi i fontane i trzni centri dok se ne regulise katastrofalno stanje nasih puteva!Ne kazem da nije krivica i na samim vozacima ali treba uzeti u obzir sve faktore koji uticu na ovakvu situaciju.Napisao sam u neko prethodnom postu za slucaj od prije nekoliko god. i pogibiju dva momka zbog rupe u okolini Bp koja je stojala 15 dana bez reakcije nadleznih.Neko je reka da su isli 50km/h ne bi poginuli,ali radilo se o magistralnom putu dje je ogranicenje 80km/h a upadanje u takvu rupu na sred puta koja je bila gotovo pola metra duboka neminovno bi dovelo do gubljenja kontrole nad autom i u najmanju ruku teskih povreda a u ovom konkretnom slucaju sa smrtnim ishodom.Takodje ponavljam, politika ministarstva saobracaja o do skora neogranicenom uvozu polovnjaka dovela je do prenatrpavanja nasih puteva i logicno do povecanja broja saobracajnih nesreca pa i onih sa tragicnim posledicama.Sve to govori o neuskladjenosti i nekoordinisanosti djelanja pojedinih drz. organa koji su nadlezni za ta pitanja.

  21. #71
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coda tronca View Post
    Niko od nas odje nije kupio auto od 150 KS i vishe da bi ga vozio 50 na sat...
    Ti ka da nas je ko cera da kupujemo kola od 150+ KS
    She is only here to annoy herself!

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    umjesto da se uzima vozacka na mjesec, za vece prekrsaje treba oduzimati auto na 3!

    ali ne selektivno, no svima (tesko izvodljivo, al ajde)
    ...

  23. #73
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    ma stvar je u tome sto danas mozes kupiti za male pare dosta jako auto
    znam par slucajeva dje su roditelji prodali vaucer ili digli kredit i kupili auto svome djetetu koje je tek pocelo da vozi nekog GTI-a ili nekog BMW-a od 100-150+ks za 2000-3000e i onda se on ka neizivljen buka tuda.

    Tako je moj komshija koji je tek polozio kupio GTI-a i drugog dana od kad ga je kupio (ali bukvalno drugog dana) ga je zaletio na neki pravac i iskocio mu lik na 100m od njega i umjesto lagano na kocnicu ili motorno da koci on je punu kocnicu a bilo klizavo(naravno dobio je skije) i zavrshio u banderu, auto moze da baci jer mu je zadnji kraj doshao kod suvozacevog sjedishta nego je sreca sto je proshao sa lakshim povredama i sto nije nikoga udario.A znam josh par slicnih udesa isto dje je jako auto ,ne kontola nad sobom i brzinom i ne iskustvo
    Last edited by Stivi; 20-01-08 at 10:29.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    Evo opet ja i tema o policiji...

    Procitaj moj post sa predhodne strane

    Znaci postoji udruzenje gradjana NVO, koje je pisalo i pisalo i znash sta su im odgovorili????


    .....nishta, ni ne moze , ni mrsh... jednostavno...nishta
    Udruzenje gradjana i NVO nije isto, nego to sad nije bitno.
    Mozda se nisu obratili pravoj osobi, znam kako i koliko zahtjevi/molbe/predstavke putuju kroz zgradu, dok ne dodju do prave osobe.
    Koliko sam shvatila iz tvog posta, trazili su edukaciju. Za to su ipak mozda trebali da se obrate Akademiji.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Zato i kazem da ne pisete odje nego tamo dje treba.
    Prvo napravite neko udruzenje gradjana pa se obratite nadleznim institucijama.
    Aoooooooo, od ovakvih pricha mi nije dobro... Ti stvarno mislish da bi nekakvo udruzhenje gradjana zaplashilo nadlezhne organe? Pa sami ti gradjani koji prave prekrshaje zovu i potezhu veze da se cijepaju prijave, vracaju vozachke dozvole i sl. chim se neshto desi! Sa druge strane, polovina ljudi koji pomazhu u zatashkivanju raznih sluchajeva su nadlezhni organi! Neko reche da smo korumpirana drzhava? Neka ga je stid!
    Jeaaaaa, osnujte udruzhenje i napravite chudo drzhavi u kojoj od 600000+ gradjana minimum 300000 ima jaka ledja. Chime se vi zamajavate...



    Mademoiselle.

Page 3 of 18 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. A braća Muslimani ?
    By The Severed Garden in forum Politika generalno
    Replies: 215
    Last Post: 21-03-08, 21:41
  2. Replies: 0
    Last Post: 28-04-05, 23:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •