Page 1 of 18 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 427

Thread: Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?

    Evo gledah sad neku emisiju na tv o velikom broju saobracajnih nezgoda u crnoj gori ,sa na zalost cestim tragicnim ishodom i teskim posledicama po ucesnike u saobracaju..Anketiraju se gradjani o uzrocima ove pojave,konsultuje se saobracna policija o mjerama koje su preuzeli i traze se krivci za ovakvu pogibiju po nasim drumovima.Dakle, ko je kriv po vasem misljenu za ove cini mi se preceste nesrece po nasim cestama i moze li se i kako stati na put tome? Moje misljenje je da je umnogome odgovornost na nadleznim drzavnim organima koji su donedavno (do uvodjenja euro3 ogran. za uvoz) dozvoljavali potpuno neograniceni uvoz polovnih motornih vozila kako u pogledu starosti,brojnosti tako i ispravnosti vozila na nase trziste.Svjedoci smo brojnosti auto placeva kod nas,te kolicine( i kvaliteta) automobila na njima, kojima su svakodnevno zatrpavane nase ionako vec prenatrpane ulice razlicitim automobilima.Drzava je to dozvoljavala uzimajuci dobrane prihode od carine i drugih dazbina ,cini se ne razmisljajuci previse o negativnim posledicama prenatrpavanja nasih uskih,jadnih puteva nesrazmjernim brojem vozila sumnjivog kvaliteta i navodno provjerene tehnicke ispravnosti.Dalje ,temeljnost tehnickih pregleda je na vrlo vrlo niskom nivou , kao i po mom misljenju obuka u vecini lokalnih auto skola.Kad bi se uveo kvalitetan tehnicki pregled siguran sam da bi 30% automobila koji se sad neometano voze bili uklonjeni sa nasih drumova zbog razlicitih nedostataka,od celavih guma,do neispravnih kocnica,signalizacije itd.Narocito treba uzeti u obzir i katastrofalno stanje nasih puteva,narocito na sjeveru cg,kao i neadekvatnu propusnu moc nasih saobracajnica koje su projektovane za daleko,daleko manji broj filmova.Pa svaka americka selendra od 5.000 stanovnika ima sire i bolje puteve no glavni grad u crnu goru!!Na kraju vjerovatno i nas mentalitet i saobracajna kultura(koja jeste odraz opste kulture) imaju svoj ne mali udio u tragicnom bilansu na nasim cestama..

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kriv je narod koji vozi kola i policija, kad prvi budu pazili kako voze a drugi sprovodili zakon jednak za sve, bice manje mrtvih po cestama
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Max Mozley View Post
    !!Na kraju vjerovatno i nas mentalitet i saobracajna kultura(koja jeste odraz opste kulture) imaju svoj ne mali udio u tragicnom bilansu na nasim cestama..
    niko zivi ne postuje nista, pjesacki prelaz ne znam uopste zasto i postoji ...ljudi su po tom pitanju NEKULTURNI maksimalno a tu je naravno i policija koja sve to dopusta.
    znaci kad se uvedu malo strozije kazne i kad pocnu da se postoju saobracajni znaci onda se moze pricati o smanjenju nesreca do tada ce stanje ostati isto ako ne i gore.
    Last edited by naughty_s; 19-01-08 at 08:50.
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Krivi su vozaci koji misle da su bolji vozaci od profi-trkaca i koji misle da ako im je tajo kupio novo auto da ne mogu poginut s njim....Ima starih auta, neispravnih auta...previse ali udesi u kojima se gine su u 98% rezultati totalno nesavjsne voznje...mislim sta ocekuje neko ko ide 200km/h po nasim "puteva"..

    Dakle nemoze se nista otpuzit....putevi, vozaci, policija..sve ukupno cini da je tako kako je..Putevi se moraju popravljat tacnije izgradjivat i stavljat normalna zastita a ne one bankine debljine par mm...policija mora sprovodit zakon a ne u PG kroz grad 100 policajaca i svi stoje na ulicu da bi se derinjali i pozdravljali "bratove" koji brolaze...vozaci se moraju naucit da voze...Tad ce bit bolje..a to nece bit bar jos deceniju-dvije...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dzabe policija kaznjava ako ti neces da pazis svoj zivot. E sad policija treba da kaznjava potencijalne ubice, koji nesavjesno voze pa ugrozavaju druge, ovi sto ugrozavaju samo svoj zivot ne bih ni jednom kaznila jer je uzaludno.
    Krivi su vozaci, pa putna infrastruktura, pa tehnicka neispravnost, pa ...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    najvise su krivi vozaci, jer ne postuju saobracajne propise... ako postoji neko ogranicenje od od 80 km/h,puna linijai sl., ono ne stoji za ukras, nego da bi se postovalo... dok god to ljudi ne utuve u glavu, desavace se to sto se desava...

    zadnji puta kad sam se vracao iz pg u tunelu mi je uletio kombi u makaze!!! kombi pretice u tunelu!!! sam sreca pa sam isao polako pa sam mogao da se sklonim da prodje... e takve ljude ne bi kaznjavao no bi slao u zatvor
    ...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Drzava, policija, vozaci i pjesaci..

    Sve 4 grupe rade u korist sto veceg broja udesa i zrtava po nasim putevima...

    Drzava - losi putevi, losa horizontalna i vertikalna signalizacija, lose uskladjena ogranicenja brzine, lose obezbjedjeni kriticni putevi

    Policija - koristi propuste drzave i kaznjava vozace onamo gdje oni voze 60, a ogranicenje 40 (to ogranicenje je potpuno nerezonsko) cime nepotrebno stvara revolt kod normalnih vozaca, ne patrolira na kriticna mjesta, vec vrijeba iza grmova po centru grada nece li neko proci kroz zuto ili crveno svijetlo, ne regulise saobracaj po centru PG i drugim turistickim gradovima u sezoni sto stvara ogromne guzve i nervozu kod vozaca

    Vozaci - nesavjesna voznja, nerezonska preticanja, ogromna nervoza i netrpeljivost, nepostovanje propisa

    Pjesaci - nepostovanjem prelaska na pjesacke prelaze i prolaskom kroz crveno svijetlo, dolazi do toga da se stvara kolona auta koji svi redom trube, nervoza raste, a onda kao po pravilu, slijedi prolazak i auta kroz crveno svijetlo, jer, jel'te, da nije bilo pjesaka, oni bi prosli davno...

    Ovo su neke osnovne stvari koje bi trebalo rijesiti
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #8
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    PG
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne bi zgoreg bilo poostriti tehnicke preglede, zabraniti prodaju polovnih guma, krivine zakriviti pod uglom koji treba a ne naopako...Napraviti jednu stazu, pa nedjeljom track-day, platish 5 eura, potpishes na svoju odgovornost pa raspalji! Ali do tada cemo se nacekati poshto ovi koji o tome odluchuju voze se pod pratnjom...

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kriva je samo svijes naskije vozaca ,svijes i nista drugo ! Cesovi putovi ,dzade itd itd ,cesovi policajci ,sve to zavisi od MOZGA onoga koji sijeda za volanom ! Svudje po Jevropi je max dozvoljeno 120 km/h NE vise (izuzev svaba ponedje),dok u nas 50-60-80 km/h i opet se pogiba ka na Solunski front , sto bi kazalo da naski "trkaci/mozgovi se ne pridrzavaju pravila . Pojasevi bi spasili masu zivota ,ali u nas ih 0.0017 % koristi, doslo se do brzijeh kola pa udri po gasu ka manijaci ,i sve dok Policija ne pocinje oduzimat vozacke i auta naskijem mozgovima/soferima ,nema sanse da se svijes probudi ka ostalijem celjadima u nas !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    251
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    nikad nijesam mislio da cu ovo rec,ali se slazhem sa Zvekom...
    Problem je iskljuchivo u vozachima,u shvatanju vozhnje i ozbiljnosti koju joj pridodaju.Dobro sam po sebi osjetio to,i to,nazhalost,2 put.
    Prvi put sam udario auto jer sam preticao pored vampirice i zabio se u auto koje je stalo da primi putnika.Trag kochenja je bio preko 30 metara i opet sam uspio da skratim auto za metar.
    Drugi put sam pjan izletio sa puta,okrenuo se 2 put oko ose i zavrshio u kesama za smece i kontejnerima,zajedno sa josh 5 saputnika!Da stvar bude gora,to je bilo rent-a-car vozilo,i to u stranoj zemlji.
    Rezultat:Od tad vozim kao baba.Samo je chudo da sam oba put proshao "nekazhnjeno",i imao sam srecu da na lakshi nachin izvuchem pouku...
    Nijesu bili krivi ni putevi,ni auto,ni policija,ni drzhava ni DPS/SNP.Problem je bio u glavi

  11. #11
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Danmark
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ljetos kad sam vozio prema Cetinju i imam dvije trake i pretijecem auto sto vozi u desnu traku kad mi u susret ide auto koje pretijece iz suprotnog pravca na dvije pune.
    Pa kad pretijecu kod KAP-a dje kolona ( stice brze doma) ili kroz Sozinu.
    Sve je pitaje mozga ka sto neki vele.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se da je veliki udio u odgovornosti za ceste saobr. nesrece upravo u svijesti vozaca ali,po mom misljenu nikako se ne moze prenebreci odgovornost drzave u pogledu katastrofalnog stanja puteva u cg. kao i do skora neogranicenog uvoza ogromnog broja(nesrazmjernog kapacitetu nasih puteva) polovnih vozila.Takodje drzava je odgovorna za (ne)kvalitet tehnickog pregleda kojim se pustaju u saobracaj poluispravna i neispravna vozila ,potencijalno opasna kako po svoje vlasnike tako i po ostale ucesnike u saobracaju.Evo primjera odgovornosti drzave o kome mogu licno da posvjedocim:naime sjetice se neki pogibije dvojice momaka iz srbije prije nekoliko godina kod bijelog polja kad su opel kalibrom kojom su se vozili pri putnoj brzini upali u nevjerovatnu rupu na putu,izgubili kontrolu, udarili u obliznje stablo i na mjestu ostali mrtvi.Licno sam tuda prolazio nedelju dana prije te tragedije i zaustavio se pored te rupe koja u stvari nije bila rupa nego krater ili kanal na sred jedne kolovozne trake koja se prostirala na pravcu MAGISTRALNOG PUTA u duzini od 10-tak metara a cija dubina je bila gotovo pola metra!!!Asfaltirana je tek poslije tragicne pogibije pomenutih momaka ,a prije toga je ponavljam sigurno 15 dana ,cini mi se i vise ,cekala da neko nastrada...Cak je i emisija Sat u proputovanju na cg primorje prikazala pomenuti krater na putu,no sve je bilo uzalud do tragicnog epiloga...Eto ponavljam odgovornost je nesumnjivo samih vozaca ali ne smije se niposto zanemariti i odgovornost same drzave-nadleznih organa u ne malom broju slucajeva.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jes drzava je kriva definitivno :roll: A $edi jadan, ko godj je poginuo poginuo je zbog prebrze voznje. Nije niko isa 60 ili 80 pa naisa na rupu prevrnuo se i poginuo. Eo se sinoc nagrdise ovi momci iz maslina te ih znam, tragedija... A brat mi je sinoc tuda prolazio veli imala ga je kap ubit kad je vidio taj prizor.
    Mi nemamo ni razuma ni puteva a svi vole kola i brzu voznju zato svaki dan nekome majka zakuka. Polako da se vozi druga bi prica bila, ne bi se ginulo rad signalizacije i losia puteva. Poginulo mi je i rodbine i drugova u saobracaj, a bogomi da su sporije isli danas bi zivi bili.

    Pravo da vi recem ne namalja mi se u grad posle ponoci...
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  14. #14
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Krupnim koracima idemo ka odnosu 1:1 dan : poginulih...
    Sinoc poginuse 2 momka..2-ca tesko povrijedjeni...U drugom udesu 1 djecak povrijedjen i u opasnosti je po zivot (sjedio je na suvozacko mjesto, kada je otac koji je vozio skrecao iz pravca grada prema Koniku, kod Rokspeda, na njega je naleceo iz pravca Starog Aerodroma momak i udario ga u bok auta..)...


    "Podgorička policija je od juče uvela vanredne mjere bezbjednosti saobraćaja, povećavajući broj patrola na ulicama."
    Last edited by stefan123; 19-01-08 at 12:03.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidjela sam ja sinoc taj 2 udes, uzasna je scena bila....
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Dzabe policija kaznjava ako ti neces da pazis svoj zivot. E sad policija treba da kaznjava potencijalne ubice, koji nesavjesno voze pa ugrozavaju druge, ovi sto ugrozavaju samo svoj zivot ne bih ni jednom kaznila jer je uzaludno.
    Krivi su vozaci, pa putna infrastruktura, pa tehnicka neispravnost, pa ...
    ... psiholozi koji te samo pogledaju na ljekarskom pregledu za vozacku dozvolu i kazu OK aj vozi. Ajde da kazem da ima i ocnih koji puste skoro svakoga po sistemu polako ces ti ali to koliko-toliko mogu da shvatim jer su takvi ljudi uglavnom svjesni svoje (ne)sposobnosti i zaista nece divljat i ludovat.
    She is only here to annoy herself!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ... psiholozi koji te samo pogledaju na ljekarskom pregledu za vozacku dozvolu i kazu OK aj vozi. Ajde da kazem da ima i ocnih koji puste skoro svakoga po sistemu polako ces ti ali to koliko-toliko mogu da shvatim jer su takvi ljudi uglavnom svjesni svoje (ne)sposobnosti i zaista nece divljat i ludovat.
    E jes, sad su psiholozi krivi.
    Taj pregled je cista formalnost, kao sto znamo, kad bi se sprovodio kako treba trajao bi u nedogled.
    A i treba uraditi jako veliki broj testova da bi utvrdio da li je on potencijalni "trkac" a nema tog psihologa koji ce ustanovit oce li nekad neko pijan sjesti za volanom.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    E al mozete ustanovit jel neko sizofrenican i slicno zar ne
    She is only here to annoy herself!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    E al mozete ustanovit jel neko sizofrenican i slicno zar ne
    A sto ako dobije sizofreniju posle dobijanja dozvole?
    Za voznju su mnogo opasnije neke druge bolesti, poput epilepsije, ali ako covjek sam sebi nece da pomogne ne moze mu niko pomoc.

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Exclamation

    Ko je kriv?


    SVI!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo da dodam posto su crnogorci ,najbandoglaviji i najzatupljeniji narod na svijet
    ove "revolucionarne" promjene sa kaznama u saobracaju su napravile samo kontra efekat

    najjaci primjer za to je ogranicenje koje je nekad postojalo pored kombinata i bilo je 50km/h
    i tu se cesto dogadjali stravicni udesi ,a kada se ogranicenje podiglo na 80km/h ,nevjerovatno ali broj nesreca se smanjio i to dobro

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma mi gliserima i skuterima po moru ljude nagrdismo a kamoli po putevima

  23. #23
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Cu ko je kriv... svako glumi vozaca danas
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  24. #24
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    PodGorica
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bravo Igy super si to opisao, ali moramo priynati da vozaci imaju najvise krivice, a dobijanje voyacke se i dalje zavrsava za 20 dana, haos!
    Treba nas sve u APS iliti SPUz pa dako nam dodje iz guzice u glavu vise!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u hrvatsku ima zakon da novi vozaci nekoliko god ne mogu upravljati vozilima koja imaju vise od 110-115 konja, moglo bi se to i kod nas primijeniti
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

Page 1 of 18 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. A braća Muslimani ?
    By The Severed Garden in forum Politika generalno
    Replies: 215
    Last Post: 21-03-08, 22:41
  2. Replies: 0
    Last Post: 29-04-05, 00:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •