Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 47 of 47

Thread: E ako je ovo tachno..

  1. #26
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pazi, niko ne spori da je autoindustrija daleko od umjetnosti - pa dizajn jeste umjetnost na neki nacin. Ali ovdje je prica o pouzdanosti, i zato tu nema mejsta prici o dizajnu. Medjutim, jedno je sigurno: dok je dizajn prilicno subjektivna kategorija te se moze o njemu diskutovati na milion nacina zavisno od ukusa i trendova, pouzdanost je vrlo objektivna i egzaktna kategorija, brojke govore sve, tako da nemas argumenata da kazes nista protiv ovoga.

    I ne lupaj o istrazvanjima tako, niko u tim istrazivanjima ne pita korisnike kako im se svidja auto, pa da oni iznose svoje subjektivno misljenje, no jasno pitaju kad se pokvari, sta mu je bilo, koliko je kostala popravka i slicno. Ovdje nisi nidje mogao vidjeti takve rezultate istrazivanja...

  2. #27
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam uvjeren da svi lazu kad ih pitaju tako nesto...ahahahaha
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  3. #28
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    PG
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Poshtovani umjetniche,

    @ nexus...Dragi moj da te nauchim, kad vec ne znash, u isto vrijeme kako je Hamlet umjetnost, tako je i neki od romana vajnog Andreja Nikolaidisa, makar ga establishment broji u umjetnost, (ja i ne bash), ali eto kazem, i to se broji u umjetnost.. Uporedjivati "Hamleta", Sikstinsku kapelu, "Suncokrete" itd itd, sa milionima mediokriteskih govana koji se broje u umjetnost, je najblaze recheno, smijehno..

    Ochigledno je da ti imash neki problem sa g-dinom Nikolaidisom,
    establishmentom, ... ali mi nije jasno kakve to veze ima sa automobilima. (Vjerovatno si napisao neki romancic koji niko nece da objavi pa ti je kriv chitav svijet. Imash brate forum umjetnost pa njih smaraj sa svojim kompleksima.)


    @nexus...Da ti prevedem, ja sam izrazio svoj elitistichki stav, koji podrazumijeva da od opshte priznatog kao umjetnost, ono zaista naj naj, se svodi na par.. Knjiga, slika, skulptura, .. ostalo je dobro, ali ipak "nesavrsheno"..

    Prevod nije potreban. Ja ovim putem izrazavam svoj plebejski stav da gorepomenuti automobili, kao i automobili cije slike cete vidjeti, predstavljaju modernu umjetnost. Smatram takodje, da ni ti, kao ni elitisticki kruzok drushtvenih parazita kojem pripadash ni na koji nachin niste pozvani da donosite sud o tome sta je umjetnost a sta nije. Ako je uprava "Museum of Modern Art" iz New Yorka odluchila da pored Picassa, Kandinskog, Pollock-a, Monet-a, izlozhi rad Battiste Pinin Farine i svrsta ga u modernu umjetnost trebali ste odmah reagovati i obavjestiti te neznalice da chine stravicnu gresku, te da ce ih zbog toga potomci proklinjati.

    @nexus...Treba li da sad ovdje otvaram raspavu kako se neki teoretichari umjetnosti, smiju na samu pomen auta, aviona, broda, .. , kao umjetnichkog djela!?

    Nemoj kumim te bogom, poshto ni mi obichni smrtnici ne otvaramo raspravu o izlaganju smrznutih ljudskih lesheva. Mi cemo ovdje tandarati o transaxslu od 75-ice, a ti imash forum o tome.

    @nexus...A ti nam onako lakonski objasni kako ima na stotine auta umjetnichkih djela?! Jel da!? Ma shta kazesh? (moxzda bi dobro bilo da malo prodjesh opet neke stvari iz istorije, sociologije, umjetnosti.. i o njima razmislish sam, a ne da ti mishljenje kreira "zamah epohe", koji je u ovom trenutku iskljuchivo izraz mediokritetluka, i nicheg vishe, nazalost!)

    Mishljenje sam kreirao sam, a "zamah epohe" nam je donijeo: Ferrari GTO, Bugatti Royale, Cord 812, Lanciu Asturu, Alfu 8C2900 B, Lincoln Zephyr, Maserati A6G, Cisitalia 202, Jaguar XK 120, Rolls Royce Silver Ghost, Bentley R-type Continental, Ford Mustang, Talbot-Lago T150 SS, Lamborghini Miuru, Fiat 8V, SS 100, Cadillac V-16, Bugatti T57, Hispano Suizu H6, OM Superba, Mercedes 300 SL Flugelturen, Mercedes 540K Spezial Roadster, Mercedes SSK, Horch 853A, Delage D8 Aerosport, Delahaye 135 MS, Maserati 5000 GT, ... muka mi je dalje kucati...

    @nexus...Nisam bash siguran da cesh me razumjeti (iz vishe razloga), ali nemam namjeru da vishe i duze elaboriram ordinarne stvari (makar ordinarne za mene)!

    Sve sam te razumio te ti predlazem (iz vishe razloga) da se samozapalish na Trgu Republike i rijeshish taj problem sa establishmentom.

    @nexus...Ne moze me niko na svijetu ubijedit da neshto shto kosha 100-200k, i slovi za premium premiuma, ne treba u isto vrijeme kako i u stalim segmentima, tako i u pouzdanosti! Zapravo, to bi trebalo da bude, pomenuta "materijalna baza", pa kad je to neshto shto se podrazumijeva, onda ide stil, elegancija i sve redom..

    "Zapravo, to bi trebalo da bude, pomenuta "materijalna baza"-a ne kisjelina kao sto u stvari jeste. Stvarno je veliki problem kada se ovi "umjetnici" probude u stvarnom svijetu.


    @nexus...Smijeshno je o tome i prichat uopshte, ja sam sam sve samo ne pragmatichan, i do te mjere, volim "estetiku" da to kod mene ide u pretjerivanje.. , ali zaboga, ako je auto vishe na kanal', nego kod mene, ta estetika je prilichno isprazna! I chini mi se da prava ljepota auta je upravo u voznji, a ako nje nema, shta!? Da ga drzim ispod staklenog zvona!?

    S obzirom da je ovo forum za ljubitelje automobila a ne prevoznih sredstava predlozio bih da se za njih otvori poseban forum gdje bi mogli organizovati poll-ove tipa "tigar vs debica vs hankook", golf II 1,3B sa plinom vs 1,6D,.. a da moderator bude Mirko Alvirovic.

    A evo i nekoliko "mediokritetskih govana"...
    Attachment 16753Attachment 16755Attachment 16756
    Attachment 16757Attachment 16758

  4. #29
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    PG
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Pazi, niko ne spori da je autoindustrija daleko od umjetnosti - pa dizajn jeste umjetnost na neki nacin. Ali ovdje je prica o pouzdanosti, i zato tu nema mejsta prici o dizajnu. Medjutim, jedno je sigurno: dok je dizajn prilicno subjektivna kategorija te se moze o njemu diskutovati na milion nacina zavisno od ukusa i trendova, pouzdanost je vrlo objektivna i egzaktna kategorija, brojke govore sve, tako da nemas argumenata da kazes nista protiv ovoga.

    I ne lupaj o istrazvanjima tako, niko u tim istrazivanjima ne pita korisnike kako im se svidja auto, pa da oni iznose svoje subjektivno misljenje, no jasno pitaju kad se pokvari, sta mu je bilo, koliko je kostala popravka i slicno. Ovdje nisi nidje mogao vidjeti takve rezultate istrazivanja...
    Posto evo svi znate kako se vrse istrazivanja, molim Vas da sazovete savjet mudraca i objasnite kakav je to djavo zagrmio u VW-grupu pa se evo Skode ne kvare nikako, Audi pomalo, VW bogami podosta a Seat nagrdjeno, a sve ista dodjavolja platforma, isti motori, isti mjenjaci, isti dobavljaci sklopova, guma, stakala...

  5. #30
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Kad vec izigravash "savjest", molio bih te da chitash redom, i vidish da sam samo odgovorio spram, nichim izazvanog btw, izliva, mm.. koji ne znam kako da nazovem..


    Nemoj ga nazivat nikako, tebe licno ne poznajem da bi ja sad imao neshto protiv tebe, radi se o tome da ja pripadam ljudima koji smatraju da ima dosta automobila koji se slobodno mogu nazvati umjetnickim djelima, zbog toga, i vjeruj mi samo zbog toga sam ti odgovorio, jer jbga ja kao ne priznati umjetnik (umjetnik sam samo u dushi ) sam se isto osjetio prozvanim...

    BTW; Ova tema od pouzdanosti automobila zavrshi o umjetnickim djelima Simpaticno jer sam ubijedjen da su grdna kola pouzdanija od lijepih

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    Da pokazuju kvalitet danashnjih automobila, po meni nishta novo, jer se zna odavno (ko oce da zna) da su japanci najpouzdaniji, ali to ne mora da znaci da su najbolji

    Japanci su umjetnici da pruzmu tudju tehnologiju i dovedu je do (da se tako izrazim) savrshenstva, da budu funkcionalne i nenormalno pouzdane...

    Njemci su nekad tu bili shampioni, sve dok nije doshla nova tehnologija, i tu su se snashli, ali nishta bolje od bilo kog drugog, sto se ciste mehanike tice, po meni su i dalje genijalci da maximalno uproste odredjeni mehanicki sklop i da ga naprave (samom tim sto je "prost") nevjerovatno izdrzljivim, ali u zadnje vrijeme veeeliku ulogu igraju i druge stvari osim mehanike, e tu kaskaju

    Italijani su (sa druge strane) "shampioni" da izuzetno skupu i komplikovanu tehnologiju stave u "jeftina" produkcijska auta, takav nacin im se vratio kao bumerang, jer takve djelove treba vishe odrzavati, komplikovaniji su i izuzetno skupi (u poredjenju sa ostalima), zato su zestoko kixsali, jer bez nekog zestokog testiranja izdrzljivosti, stave neke stvari... neke kao traxile sistem su se pokazale preveliki zalogaj za obicne automobile (na stranu sto je nevjerovatno dobro rjeshenje, al jbg nije za auto od 30000e), mada su nedje ipak bili odlicni, kao npr. CR dizeli (JTD) prvi produkcijski, i odlicno je proshao... mada vishe ima ovih " drugih"(nazalost)

    Potpisujem!





    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Pa si ti doshao da nas prosvijtlish i objasnish nam kako stvari stoje!? Uh!

    Maltish ordinarne gluposti, i to bash o stvarima kojima nemash pojma! Uzgred budi recheno, umjetnost je moja struka..

    Tako majstore, nemoj da se zalijecesh i lupash bez veze kako bi ispao strasno pametan, jer ovo tvoje nabrajanje i logika kojom se upravljash upravo govori sasvim suprotno..

    Kako mi je muka da kucam, skraticu koliko najvishe mogu,

    Dragi moj da te nauchim, kad vec ne znash, u isto vrijeme kako je Hamlet umjetnost, tako je i neki od romana vajnog Andreja Nikolaidisa, makar ga establishment broji u umjetnost, (ja i ne bash), ali eto kazem, i to se broji u umjetnost.. Uporedjivati "Hamleta", Sikstinsku kapelu, "Suncokrete" itd itd, sa milionima mediokriteskih govana koji se broje u umjetnost, je najblaze recheno, smijehno..

    Da ti prevedem, ja sam izrazio svoj elitistichki stav, koji podrazumijeva da od opshte priznatog kao umjetnost, ono zaista naj naj, se svodi na par.. Knjiga, slika, skulptura, .. ostalo je dobro, ali ipak "nesavrsheno"..

    Treba li da sad ovdje otvaram raspavu kako se neki teoretichari umjetnosti, smiju na samu pomen auta, aviona, broda, .. , kao umjetnichkog djela!? A ti nam onako lakonski objasni kako ima na stotine auta umjetnichkih djela?! Jel da!? Ma shta kazesh? (moxzda bi dobro bilo da malo prodjesh opet neke stvari iz istorije, sociologije, umjetnosti.. i o njima razmislish sam, a ne da ti mishljenje kreira "zamah epohe", koji je u ovom trenutku iskljuchivo izraz mediokritetluka, i nicheg vishe, nazalost!)

    Nisam bash siguran da cesh me razumjeti (iz vishe razloga), ali nemam namjeru da vishe i duze elaboriram ordinarne stvari (makar ordinarne za mene)!
    --------------------------------------------------------------------------------------

    Nego o samoj temi, shto je govorio Maho (Slobodan Aligrudic) u "Sjecash li se Doli Bel", -"Prvo materijalna baza pa onda duhovna nadgradnja" ,

    Ne moze me niko na svijetu ubijedit da neshto shto kosha 100-200k, i slovi za premium premiuma, ne treba u isto vrijeme kako i u stalim segmentima, tako i u pouzdanosti! Zapravo, to bi trebalo da bude, pomenuta "materijalna baza", pa kad je to neshto shto se podrazumijeva, onda ide stil, elegancija i sve redom..

    Smijeshno je o tome i prichat uopshte, ja sam sam sve samo ne pragmatichan, i do te mjere, volim "estetiku" da to kod mene ide u pretjerivanje.. , ali zaboga, ako je auto vishe na kanal', nego kod mene, ta estetika je prilichno isprazna! I chini mi se da prava ljepota auta je upravo u voznji, a ako nje nema, shta!? Da ga drzim ispod staklenog zvona!?

    Shto se mene tiche ovo je neshto najporaznije shto sam vidio, odavno.. Zaista sam duboko vjerovao, kako je nekim markama jedina mana cijena (bezochno i krvavo visoka), ali vidim da to nazalost nije tako..
    Ovaj post vrijedi milion eura.





    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Ja sam uvjeren da svi lazu kad ih pitaju tako nesto...ahahahaha
    Ne buraz, ne lazu, nego kazu to sto jest.
    Nama ovdje svake godine stizu razne forme, Consumer Reports pita da li smo zadovoljni sa Nokiom, Nikonom, Sony televizijom, Whirpool friziderom, Perla cesmama i td. Znaci za sve postoje ankete. I mi tu pisemo istinu, sa televizorom Sony smo imali 2 problema, sa Whirpool friziderom nista.....i itd.
    Onda vozimo Toyotu Camry 7 godina i jos nista. Onda vozim Odyssey 2,5 godina i nista.





    Quote Originally Posted by coda tronca View Post
    Posto evo svi znate kako se vrse istrazivanja, molim Vas da sazovete savjet mudraca i objasnite kakav je to djavo zagrmio u VW-grupu pa se evo Skode ne kvare nikako, Audi pomalo, VW bogami podosta a Seat nagrdjeno, a sve ista dodjavolja platforma, isti motori, isti mjenjaci, isti dobavljaci sklopova, guma, stakala...



    Sad cu ti obasnit ali znam da neces vjerovat.
    Kontrola proizvoda igra vaznu ulogu kad su automobili u pitanju. Skode se proizvode u Ceskoj, a VW van njemacke, u D, u A, u BiH, u Madjarskoj, u Poljskoj.....Cesi su poznati kao pedantni ljudi i to sto rade rade najbolje. Svoj proizvod kontrolisu bolje od Poljaka kome ne boli kiturica za VW i razna narodna sranja.
    Onda, Skoda u prosjeku ima manje elektronike od VW-a.
    Audi se proizvodi u Njemackoj, i kotrola proizvodnje je na nivou. To pomaze 5% ali dovoljno!

    Jedan primjer, moja sestra radi u fabrici gdje se proizvode plasticni djelovi za VW, BMW, Toyotu, Hondu, Nissan, Chrysler, Mercedes, GM......i pitam je kako se to radi i td., kaze Toyota i Honda traze 100postotnu preciznost, na kraju lajne stoji japanka koja sa skenerom skenira svaki dio. Nissan, BMW, Mercedes....nisu toliko rigorozni, imaju kontrolora koji djelove kontrolise samo vizualno, americke marke uopste nemaju kontrolora, sve je OK, sve ce pasovat nekako. I to ima veze, i to je dosta vazno.
    Ovo je FAQ!




    Toyoti je pao kvalitet, od kad su poceli da se proizvode u USA mozda imaju 2-3% vise problema, ali morali su otvorit fabrike ovamo. Clinton je rekao: il' fabrike, il' nema prodaje u USA.
    Zasto je pao kvalitet? Za to sto crncu boli kita oce li to da radi ili nece, njemu vise interesuje dzoint.


    Nexus ima Toyotu.
    Ima 205-210 konja, 6 preciznih brzina, ispod haube 2ZZ-GE koji vrti 9000 - Toyota/Yamaha i njemu boli qrc za VW i druge prikolice.
    TAKUMI

  7. #32
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Zasto je pao kvalitet? Za to sto crncu boli kita oce li to da radi ili nece, njemu vise interesuje dzoint.
    Kakav rasizam!!!:cry:

  8. #33
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coda tronca View Post
    Ochigledno je da ti imash neki problem sa g-dinom Nikolaidisom,
    establishmentom, ... ali mi nije jasno kakve to veze ima sa automobilima. (Vjerovatno si napisao neki romancic koji niko nece da objavi pa ti je kriv chitav svijet. Imash brate forum umjetnost pa njih smaraj sa svojim kompleksima.)


    Prevod nije potreban. Ja ovim putem izrazavam svoj plebejski stav da gorepomenuti automobili, kao i automobili cije slike cete vidjeti, predstavljaju modernu umjetnost. Smatram takodje, da ni ti, kao ni elitisticki kruzok drushtvenih parazita kojem pripadash ni na koji nachin niste pozvani da donosite sud o tome sta je umjetnost a sta nije. Ako je uprava "Museum of Modern Art" iz New Yorka odluchila da pored Picassa, Kandinskog, Pollock-a, Monet-a, izlozhi rad Battiste Pinin Farine i svrsta ga u modernu umjetnost trebali ste odmah reagovati i obavjestiti te neznalice da chine stravicnu gresku, te da ce ih zbog toga potomci proklinjati.

    Nemoj kumim te bogom, poshto ni mi obichni smrtnici ne otvaramo raspravu o izlaganju smrznutih ljudskih lesheva. Mi cemo ovdje tandarati o transaxslu od 75-ice, a ti imash forum o tome.

    Mishljenje sam kreirao sam, a "zamah epohe" nam je donijeo: Ferrari GTO, Bugatti Royale, Cord 812, Lanciu Asturu, Alfu 8C2900 B, Lincoln Zephyr, Maserati A6G, Cisitalia 202, Jaguar XK 120, Rolls Royce Silver Ghost, Bentley R-type Continental, Ford Mustang, Talbot-Lago T150 SS, Lamborghini Miuru, Fiat 8V, SS 100, Cadillac V-16, Bugatti T57, Hispano Suizu H6, OM Superba, Mercedes 300 SL Flugelturen, Mercedes 540K Spezial Roadster, Mercedes SSK, Horch 853A, Delage D8 Aerosport, Delahaye 135 MS, Maserati 5000 GT, ... muka mi je dalje kucati...

    Sve sam te razumio te ti predlazem (iz vishe razloga) da se samozapalish na Trgu Republike i rijeshish taj problem sa establishmentom.

    "Zapravo, to bi trebalo da bude, pomenuta "materijalna baza"-a ne kisjelina kao sto u stvari jeste. Stvarno je veliki problem kada se ovi "umjetnici" probude u stvarnom svijetu.


    [B] S obzirom da je ovo forum za ljubitelje automobila a ne prevoznih sredstava predlozio bih da se za njih otvori poseban forum gdje bi mogli organizovati poll-ove tipa "tigar vs debica vs hankook", golf II 1,3B sa plinom vs 1,6D,.. a da moderator bude Mirko Alvirovic.

    Jesam, jesam, imam ih nekoliko u sefu i niko nece da ih shtampa.. rofl.. O QQ , nije tebi lako.. (btw, nisam nikakav umjetnik (lol), bavim se sasvim obichnim poslom..)
    (Na beskrajne besmislice koje si iskonstruisao, bah.. ne znam shta reci)

    Interesantno kako se ne razumije jednostavno poredjenje inicijalno, a kasnije se kaze: ne treba prevod.. hmm.. Ne znam.. Jel ti to ne razumijesh/razumijesh kako ti, i kad ti shta odgovara!?

    Iskreno budi recheno sve ovo tvoje trabunjanje ne zavredjuje ozbiljan osvrt, ali dobro,

    Osim vanrednog nevaspitanja, pokazujesh i neke vrlo neurotichne crte, iako sam ja iskompleksiran i ovakav i onakav.. bah..ne znam.. lol (Umjesto da lijepo i normalno reche, ako ih za tebe ima par, za mene ih ima na stotine, i sa mnom se slazu ovaj muzej, onaj muzej.. ili tako neshto, ali ne, dodje chovjek, cutnu nas, i reche nam onako lakonski, da ne mlatimo gluposti.. Jer on, demijurg, nalazi da to nije tako.. Super, drago mi je zbog tebe, ali ipak nemoj, vaspitanje zaboga..)

    Svako normalan mogao je lijepo vidjeti i razumjeti, da moj osvrt na ono shto je stefan govorio, chisto toliko da se razluchi da ta kategorija, ako i postoji (auto-umjetnichko djelo) nema ama bash nikakve veze sa danashnjim autima, ili makar ni sa jednim sa liste, pouzdanih/nepouzdanih, te, da to shto bi trebalo biti iznad praktichnog i svakodnevnog, ljepota-umjetnost, ima jako malo veze sa danashnjim autima i da kroz taj aspekt ne moze da brani nevjerovatan izvjeshtaj..i o tome je bila pricha..

    Ali kako nesrecni ljudi poput tebe, mijeshaju babe i zabe, zamjenjuju teze, progone ih nevidljivi neprijatelji, vide nekakve stvari kojih nema, tako i ti vidje nekakav nepostojeci atak na tvoj "matrix".. A onda se kao JA budim iz nekakvog sna, a ti mashesh autima koja su muzejski exponati, i govorish kako nam je to epoha donijela.. zao mi je ali Nije!
    Sva auta koja si pomenuo pripadaju jednom drugom vremenu koje je toliko razlichito od nasheg, da ne bi bilo pretjerano reci da su to auta iz jednog drugog svijeta.. A nasha epoha nam je donijela (nazalost) neshto potpuno drugo, e sad ako se to tebi ne svidja i kvari ti tvoj "svijet", shta da ti radim..

    I na kraju, molim te.. ako ocesh vec da se obracash ljudima, uprilichi to u neki iole pristojan okvir, nemoj "cut-mrsh, glupani mlatite.." , nije to u redu.. Posebno ako iznosish subjektivan stav!

    (E da, lol, moram pomenut, nevjerovatno objashnjenje: zashto je skoda, u vrhu, a jaguar losh, jer kao gazde jaguara sa mnogo zahtjevniji, pa se vishe zale.. roflx1000.. Chudo jedno kako "elitni znalac" kao ti ne zna kako se vrshe ova istrazivanja!? (Kod roba shiroke potroshnje recimo, market share-ovi, se prave preko kasa, tako nema lazi nema prevare, kod ovih istrazivanja ide se slichno, ili isto, (kasa, servisna knjizica, log knjige servisa) kako bi se upravo izbjeglo subjektivno mishljenje..)
    Last edited by NexusVI; 16-01-08 at 03:52.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Daj pustite dizajn, pricamo o kvalitetu automobila.
    Kvalitet - trajnost - pouzdanost.


    Jos nesto:

    http://blogs.edmunds.com/.ee9f2b4/cm...edded..ee9f2b8

    http://image.motortrend.com/f/car-ne...ota-tundra.jpg

    http://img411.imageshack.us/img411/2...max2007uj1.png



    Nova Toyota Tundra, izasla prije godinu dana.
    Dizajn - USA
    Motor/mjenjac - USA
    Razvoj - USA
    Prodaje se - u USA
    Fabrika - u USA
    Za godinu dana - 12 opoziva
    ****** na 4 tocka

    za to sto je MADE IN USA

    Svi americki pick up truckovi su bolji od njega.

    npr sasija:







    Sramota.
    Time sam htio da kazem da ima losih Toyota.


    Isti taj Consumer Reports je napisao da Toyota Tundra nije vise u nasoj Recommend listi
    Last edited by Fabia_Elegance!; 16-01-08 at 04:10.
    TAKUMI

  10. #35
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    Nemoj ga nazivat nikako, tebe licno ne poznajem da bi ja sad imao neshto protiv tebe, radi se o tome da ja pripadam ljudima koji smatraju da ima dosta automobila koji se slobodno mogu nazvati umjetnickim djelima, zbog toga, i vjeruj mi samo zbog toga sam ti odgovorio, jer jbga ja kao ne priznati umjetnik (umjetnik sam samo u dushi ) sam se isto osjetio prozvanim...

    BTW; Ova tema od pouzdanosti automobila zavrshi o umjetnickim djelima Simpaticno jer sam ubijedjen da su grdna kola pouzdanija od lijepih
    Ok, ok, nemamo problema.. (chini mi se da se nismo razumjeli, ja sam mislio na izliv gospodina koji je "vaspitno djelovao", i izazvao me da mu odgovorim..)

    A shto se tiche "auto=umjetnichko djelo", kao shto rekoh, ja lichno smatram da ih nema puno, vecina su prije istorijski nego, umjetnichki exponati, i to je sve! Nije to nikakav animozitet prema autima, vec chisto, visoki standardi, za davanje epiteta umjetnichkog djela, bilo chemu, pa i autu..
    Last edited by NexusVI; 16-01-08 at 04:34.

  11. #36
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne znam mene je drophead sasvim dovoljan za ga smatram umjetnickim djelom, napsram neke slike anke buric , koju ja mlim ni ona sama ne zna sta je htjela naslikati, a da pri tom to predstavlja vasionsku sferu umjetnikove svijesti izazvanu teskim zivotm i stvaralastvom danasnjice , pfffffffffff
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #37
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šta vam je, ljudi... Švabe će ponovo imati svojih 5 minuta, vidjećete. Ako je ijedna nacija poznata po upornosti i tvrdoglavosti, to su oni. Mislite da njih nisu uzdrmali ovi izvještaji i cjelokupno stanje njihove trenutne pozicije na svjetskom tržištu, koje su bili svjesni i bez ovih istraživanja? Ih, kako će oni da zavru sad sve da isprave, zaliječe, unaprijede...
    Možda laički zvučim, ali ja to malo posmatram kroz djela njihovih konstruktora oružja, jer mi je ta oblast bliža. Ovijek su Ameri, Englezi, Švajcarci... znali da ih prestignu nekim novim komadum, ali se oni onda malo pritaje i... BUM! Izbace neko zlo od puškice, pištolja, snajperke... čime postave neke nove standarde i primoraju cijeli svijet da prati njihove stope na putu do ličnog uspjeha. Samo malo strpljenja...

  13. #38
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ma uzivaju jer su uzimaju pare od japanaca, prodajuci im pravo da kopiraju njihova vozila, zaradjuju milijarde i briga ih, svabica rules
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #39
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Tribina JUG
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    smatram i ja da su njwmci pali po putanju kvaliteta zadnjh 8-9 godina, ali da se vraćaju starom sjaju vraćaju se
    bolesno ljubomorno vreme i ljubomorne žene....

  15. #40
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    smatram i ja da su njemci pali po putanju kvaliteta zadnjh 8-9 godina, ali da se vraćaju starom sjaju vraćaju se
    Cime se vracaju...Gnoj-om V kojem se izlize sva unutrasnjost za po godine...vrhunski nema sto...Poslije GII sve je poslo u **** za njih...al kad oni nesto zacrtaju nista bez smrti ih nece sprijecit...imam clanova porodice koji su tamo zivjeli/radili po zivota...

    @NexusVI
    Prvo kazes ovo:
    od ovog se moze izuzeti svega par (bukavalno par) auta, u chitavoj istoriji automobilizma
    A onda okrenes pricu..kao da si ti rekao da ima dosta starih auta koja jesu umjetnost a da mi pricamo o novim autima sto veze s razumom nema (da ne citiram jer je predug tekst...).
    Ako cemo to tvojom logikom, onda ni umjetnicka dijela koja si naveo nisu umjetnicka dijela "jer ne pripadaju nasem svijetu"...
    Sva auta koja si pomenuo pripadaju jednom drugom vremenu koje je toliko razlichito od nasheg, da ne bi bilo pretjerano reci da su to auta iz jednog drugog svijeta.. A nasha epoha nam je donijela (nazalost) neshto potpuno drugo
    Ako vec kritikujes nekoga, potrudis da bar u istom postu ne radis sto i on...
    I na kraju, molim te.. ako ocesh vec da se obracash ljudima, uprilichi to u neki iole pristojan okvir, nemoj "cut-mrsh, glupani mlatite.." , nije to u redu.. Posebno ako iznosish subjektivan stav!
    Iskreno budi recheno sve ovo tvoje trabunjanje ne zavredjuje ozbiljan osvrt, ali dobro,
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  16. #41
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    PG
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @nexus...(E da, lol, moram pomenut, nevjerovatno objashnjenje: zashto je skoda, u vrhu, a jaguar losh, jer kao gazde jaguara sa mnogo zahtjevniji, pa se vishe zale.. roflx1000.. Chudo jedno kako "elitni znalac" kao ti ne zna kako se vrshe ova istrazivanja!? (Kod roba shiroke potroshnje recimo, market share-ovi, se prave preko kasa, tako nema lazi nema prevare, kod ovih istrazivanja ide se slichno, ili isto, (kasa, servisna knjizica, log knjige servisa) kako bi se upravo izbjeglo subjektivno mishljenje..)

    New Car Ratings, Used Car Ratings, Car Reviews by JDPower.com

    [SIZE=-1]Using consumer satisfaction data collected, this site provides consumers information to help them in their buying decisions.
    www.jdpower.com/ - 22k -Cached - Similar pages

    Kao sto se vidi iz prilozenog JD Power koristi servisne knjige, log knjige servisa... samo im to niko nije javio. I naravno ja ovdje tumachim stvari kako mi odgovaraju.

    Sto se tice vaspitanja, koga interesuje nek` pogleda postove, kako moje tako i ostalih, pa nek` sam utvrdi ko koristi "mrs, glupan,g...a, ..."

    Fabia, sta da kazem drugo bez da su drugovi iz KKK veoma ponosni na tebe. "White power rules!!!". Znachi ovako : Cesi su pedantni ljudi koji dobro sklapaju Skode, ali su bili traljavi prije 30 god. kad su sklapali one stare Skode, dok traljavi Poljaci koji su zalosno sklapali Polske Fiate su nastavili da traljavo sklapaju VW-ove i kvare svabama posa`. Zaboravio si Spance koji su konstantno traljavi, nebitno da li je gazda Fiat ili VW, ali odlicno sklapaju Toyote. U pravu si nishta ne razumijem, moj matrix se raspada aaaarrrgghhhh...

  17. #42
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coda tronca View Post
    Sto se tice vaspitanja, koga interesuje nek` pogleda postove, kako moje tako i ostalih, pa nek` sam utvrdi ko koristi "mrs, glupan,g...a, ..."
    I couldn't agree more!!

  18. #43
    Join Date
    May 2007
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne kazem da nije tacno ali ko mi moze potvrditi da su ovi podaci tacni?!zasto onda ljudi kupuju nesto sto ne valja,a jos skupo?ne razumijem!!!

  19. #44
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zasto onda ljudi kupuju nesto sto ne valja,a jos skupo?ne razumijem!!!
    Zasto se neko zaljubljuje u djevojku koja "nije pouzdana"/"ne valja"...nije coek samo glava..
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  20. #45
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Cime se vracaju...Gnoj-om V kojem se izlize sva unutrasnjost za po godine...vrhunski nema sto...Poslije GII sve je poslo u **** za njih...al kad oni nesto zacrtaju nista bez smrti ih nece sprijecit...imam clanova porodice koji su tamo zivjeli/radili po zivota...

    @NexusVI
    Prvo kazes ovo:

    A onda okrenes pricu..kao da si ti rekao da ima dosta starih auta koja jesu umjetnost a da mi pricamo o novim autima sto veze s razumom nema (da ne citiram jer je predug tekst...).
    Ako cemo to tvojom logikom, onda ni umjetnicka dijela koja si naveo nisu umjetnicka dijela "jer ne pripadaju nasem svijetu"...


    Ako vec kritikujes nekoga, potrudis da bar u istom postu ne radis sto i on...
    Znash kako, ja da budem na nivou i da se izdizem iznad situacije, a ovamo da me.. ne znam bash..

    Ne kazem da sam daleko od tih lijepih, hrishcanskih nachela, ali daj, shto je mnogo, mnogo je..

    Nego da se vratimo temi, nisam nikad rekao da ih ima dosta, i nishta ne vrdam, vec stojim iza tvrdnje da ih ima par ili nekoliko (makar za moj ukus).. ovdje govorim o nechemu shto se izdize iznad kategorije "primijenjana umjetnost".. (Mada ako cemo pravo, pitanje je veliko da li ijedno moze da izadje iz tog okvira..)

    Ja mogu, ali mi je jako bez veze, sad da pravim chitav elaborat i da dociram o kulturoloshko-socijalnim kretanjima civilizacije od pochetka 20 vijeka pa do danas, koja su najdirektnije moguce vezana i za ucesce umjetnichkog u auto industriji.. I kroz koja moze jako lijepo da se vidi kako i zashto je ovaj ili onaj period "zlatno doba" auto industrije, ili ne! (priznacesh da zvuchi malo, nespojivo.. "industrija"-"umjetnost", ali dobro..)
    Kako bih ti objasnio zashto govorim da je to jedno drugo vrijeme, chak drugi svijet.. Ali zaboga, nije ni vrijeme, ni mjesto.. Niti smatram da je ukusno.. a i trebalo bi mi chitavo poglavlje da objashnjavam takvo shto!

    A evo i da pristanem na to, bez daljeg ce jedna od stavki kompletnosti tog umjetnichkog djela biti i pouzdanost, jer to je neodvojivi dio umjetnichkog djela, da bude- "flawless"! Da bude savrsheno!

    To je dio svih sjajnih auta.. Uostalom, nije li to jedna od najvecih umjetnosti, biti besmrtan!

  21. #46
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Konacno napisa normalan post...Ustvari mi se slazemo donekle ali pogresno govorimo Naravno da se slazem da zvuci nespojivo umjetnost i industrija...Auta koja smatram pod umjetnoscu se uglavnom i ne voze, bar ne prakticno...S tim sto ima i jedno novo auto koje moram ubrojat pod umjetnost, necu ga imenovat...

    Za mene je ovo umjetnost i uvijek ce biti....
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Senna View Post
    smatram i ja da su njwmci pali po putanju kvaliteta zadnjh 8-9 godina, ali da se vraćaju starom sjaju vraćaju se


    Hah, ja to gledam drugacije.
    Evropska auta svakim danom ce imat vise i vise elektronike, nekvalitetne.
    I onda ce imat jos vise problema.
    TAKUMI

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nekoliko pitanja za crnogorske Srbe...
    By Regi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 54
    Last Post: 19-09-05, 23:37
  2. Thms
    By kIkICa in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 25
    Last Post: 15-04-05, 11:52
  3. Istoriski trenutak
    By zaro in forum Sve i svašta
    Replies: 14
    Last Post: 30-01-04, 00:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •