Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 47

Thread: E ako je ovo tachno..

  1. #1
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default E ako je ovo tachno..

    "U velikom istraživanju koje je obuhvatilo preko 1,3 milijuna pretplatnika ispitana je pozdanost 264 modela automobila proizvedenih u razdoblju od 1997. do 2006. godine. Na osnovu tih podataka razvijena je matrica prema kojoj su filtrirani podaci i dobivena prognoza pouzdanosti novih modela. Naime, u obzir su uzimane zadnje tri godine, odnosno vrijeme otkada je model temeljito obnovljen. Sve u svemu, radi se o najvećoj bazi podataka u SAD-u i trenutno najvjerodostojnijem prikazu stanja na američkom tržištu."

    http://www.index.hr/clanak.aspx?id=332334

    http://www.index.hr/forum/default.as...=43&idt=112497


    E ako je ovo tachno, pochkem vam se i u Mercedesa, i BMW-a, i VW, i sve redom.. (ovima shto dolaze sa "legendama o njemcima" i njihovoj fantastichnosti!)

    Ovo je sramota kakve nije bilo..

    I od sad, bilo ko, ko pochne da raspreda nekakve shpanske pikareske tj priche prichine o merc.-bmw-vw itd, i njihovoj nedostiznosti, besprekornosti, bozanstvenosti.. samo ga treba uputit na ovo..

    Pa ne mogu da vjerujem.. Sraaamotaa... I to pogledaj samo koji modeli im se raspadaju.. QQ

    (Ne bi me interesovala, vjerovatna pricha, kako su u ovim "chudima" od auta, ugradjene visoke tehnologije, koje su visoko osjetljive.. Necu da znam, necu da razmishljam uopshte, kad scjedem u auto, oce li ono ili nece da krene, zbog visoke ili "niske" tehnologije.. a posebno ne u autu koje sam platio 50-150k dolara/eura)
    Last edited by NexusVI; 15-01-08 at 11:54.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ada to nije nista spektakularno...zna se sta su njemci, no ovdasnji ljudi i dalje zive u braCkim vremenima kada je sve cvjetalo...
    Salu na stranu, test je glupost samim tim sto je radjen samo u SAD.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A cus ako je tacno, no sta je. Ovakvo je stanje zadnjih godina, no ti balkancima ne mozes objasniti da ista osim njemca valja.
    Ali od ovog pokazatelja bolje o kvalitetu govori jedan drugi pokazatelj: index ponovne kupovine. Radi se o procentu vlasnika nekog automobila koji opet kupe auto iste marke. Interesantno je da od ovih evropskih marki vlasnici BMWa u najmanjem procentu ponovo kupe BMW (sigurno ne zbog toga sto su odusevljeni prethodnim), tu je nedje i mercedes, dok najveci koeficijent ima Lexus, a odmah iza njega Toyota. Kad nadjem link, postavicu ga da vidite o cemu se radi.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Ada to nije nista spektakularno...zna se sta su njemci, no ovdasnji ljudi i dalje zive u braCkim vremenima kada je sve cvjetalo...
    Salu na stranu, test je glupost samim tim sto je radjen samo u SAD.
    Test niposto nije glupost, jer svi slicni testovi, dje god da su radjeni su pokazali da su japanci najpouzdaniji. Ovakvih testova je do sada radjeno na desetine i svi su pokazali slicno.

    Inace, Consumery Reports je najvece svjetsko udruzenje za zastitu potrosaca, poznato po ovakvim istrazivanjima i to ne samo za automobile, vec za sve zivo, i imaju imidz veoma objektivne organizacije. A da su htjeli da budu neobjektivni, sigurno da bi se amerikanci nasli na vrhu, kao u slucaju Engleza, ciji svaki test kao rezultat proglasi Jaguar i Rover za najbolje.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zar je kod auta jedino vazno da je pouzdan i ekonomican...

    Evo jednog Toyot-iste koji je presao u Alfiste (nemojte odma skakat sto je Alfa..eto tako mi naletilo...)
    LM, zovem se Dusan, imam 34. god, iz Mladenovca, radim sa racunarima, vozac 15 godina, presao oko 1x10^6 km, vozio sve i svasta, omiljeno vozilo Toyota (do sada), i eto mene u Alfi! Jurio sam Avensis ili Hondu Accord i pazario Alfu 166 (dole prikazanu) sasvim slucajno, a jedan moj dragi prijatelj mi je rekao da ko jednom u Alfu udje nikada iz nje ne izlazi, sto vidim i po nekim postovima ovde na forumu (btw, covek je vozio Lincolna, zatim Jaguara i tada je 60-ih godina kupio prvu Alfu, sada vozi svoju 8-mu po redu). Kupujem tako ja auto, doveze mi prijatelj navedenu Alfu a ja ni da je pogledam. Predrasude, kao sto ih svako i ima. Ali, pogledam ipak auto, onako u full opremi, MOMO sedista, navigacija, telefon, OK, nije lose. E, u tom zecu lezi grm. Sednem da provozam, i... pozovem zenu da joj kazem da smo kupili auto.
    I nemos da uporedjujes Jaguar i slicne proizvodjace sa masovnom proizvodjom kao VW, Toyota itd....kao kad bi uporedio slike vrhunskih umjetnika sa kineskim kopijama od po 10€...i jedan i druga su pouzdane...visice, trajace....a opet nije isto...
    Last edited by stefan123; 15-01-08 at 14:38.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  6. #6
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    PG
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rover je mrtav, evo ima nekolike godine...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Stefane, niko ne kaze da je jedino vazno da je auto pouzdan i ekonomican, dakako da nije. Ali ova tema je o tome, i ovdje nema mjesta prici o nekakvom stilu, opremi, MOMO sjedistima i ostalim stvarima, tu ima i boljih od alfe. Tema je pouzdanost auta, a tu alfa umnogome kaska za japancima.
    A kad pricamo o Alfi, ne sjecam se da je na ovoj listi indexa ponovne kupovine bila ni medju prvih 15-20... Nekome je bitan stil, brzina, imidz, ali takvih je manje, mnogo je vise nas koji cijene pouzdanost automobila.
    I Jaguar je auto masovne proizvodnje, makar bi oni to zeljeli da bude, ali nazalost nije, ne zbog njihove strategije, vec zbog nepouzdanosti. Ja obozavam izgled njihovih auta, ali ih nikad ne bih kupio, jer kao sto rece jedan: "Ko zeli da vozi Jaguara, neka kupi dva komada, da uvijek ima jednog ispravnog dok je drugi kod majstora".

  8. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Ada to nije nista spektakularno...zna se sta su njemci, no ovdasnji ljudi i dalje zive u braCkim vremenima kada je sve cvjetalo...
    Salu na stranu, test je glupost samim tim sto je radjen samo u SAD.
    Objasni ovu zadnju rechenicu, zivota ti!?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Zar je kod auta jedino vazno da je pouzdan i ekonomican...

    Evo jednog Toyot-iste koji je presao u Alfiste (nemojte odma skakat sto je Alfa..eto tako mi naletilo...)


    I nemos da uporedjujes Jaguar i slicne proizvodjace sa masovnom proizvodjom kao VW, Toyota itd....kao kad bi uporedio slike vrhunskih umjetnika sa kineskim kopijama od po 10€...i jedan i druga su pouzdane...visice, trajace....a opet nije isto...
    Prichash prilichno napamet, i opet neke legende prizivash, a da si par top gear epizoda odgledao kako treba, i pored toga shto svoje konje hvale do neba, neshto ga ne ishvalishe bash ni u kom pogledu, a tek ne kao nekakvu "modnu ikonu".. (Jaguara)

    Pokushaj uporedjivanja, auta i umjetnichkih dijela je vrlo nesuvisla i prije svega nezahvalna radnja.. Jer je toliko bespredmetno prichati o autu kao o umjetnichkom djelu, osim ako necesh da pravish nekakvu kolekciju, pa da ti odredjeni model sluzi kao exponat i nishta vishe.. (od ovog se moze izuzeti svega par (bukavalno par) auta, u chitavoj istoriji automobilizma)

    To shto neko ima "nishan" naprijed na sred haube, ili koji god vec znak, ne znachi mnogo, ako morash da razmishljash ocesh li moc da stignesh gdje si namjerio ili cesh da tracish zivot po servisa.. Tako da pricha kako pouzdanost nije na prvom mjestu, naravno da jeste, posebno ako se zivi normalnim zivotom, i nema se para za vozni park od 10-20 auta.. (ekonomichnost niko nije ni pominjao u datoj studiji, vec samo pouzdanost! i btw svakako da ochekujem ultra pouzdanost od auta koje koshta 100k)

    Takodje mi nije jasno kako se neko moze dichit i qrchit, "prslim gacama" jer ne znam kako drugachije da nazovem, bilo koji od fancy auta, koja su vishe kod majstora nego kod vlasnika?!

    I shto se sjetih, zar nije merc. bio sinonim za pouzdanost/besmrtnost auta maltene, a u isto vrijeme naj naj klasa, elegancija, stil i sve na gomilu..!?

  10. #10
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Objasni ovu zadnju rechenicu, zivota ti!?
    Valjda na ovoj zemlji ima i ljudi sem amera....nadam se...

    Malo sam masio temu...Nekome je auto prevozno sredstvo nekome je nesto mnogo vise...ako to imamo u vidu nije potrebno dalje diskutovati jer ce sva prica ici u dva pravca...zato odje prekidam i ono gore sto sam napisao "povlacim rijec"
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Valjda na ovoj zemlji ima i ljudi sem amera....nadam se...

    Malo sam masio temu...Nekome je auto prevozno sredstvo nekome je nesto mnogo vise...ako to imamo u vidu nije potrebno dalje diskutovati jer ce sva prica ici u dva pravca...zato odje prekidam i ono gore sto sam napisao "povlacim rijec"


    OK, ova statistika je americka. Ali vjeruj mi da medju tih milion kupaca ima i europljana.

    OK, ebes ameriku.
    Imamo engleski JD Power i Njemacki Auto Bild/Adac.
    Oni imaju ful isto misljenje, pogledaj statistike Adaca i istrazivanje.
    Zamisli, kakav treba da bude Mercedes da bi zuti svaba rekao da ne valja i da Lexus je bolji?
    TAKUMI

  12. #12
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da se razumijemo...Ja ne branim njemce...to sam i na pocetku rekao..samo mi je malo prenaduvana prica sa japancima...eo vec par god se prica o njima po cijeli dan..Da za iste/manje pare daju vise od evropljana - svakako da daju...da su lijepi, meni nisu, cast izuzetcima..
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Da se razumijemo...Ja ne branim njemce...to sam i na pocetku rekao..samo mi je malo prenaduvana prica sa japancima...eo vec par god se prica o njima po cijeli dan..Da za iste/manje pare daju vise od evropljana - svakako da daju...da su lijepi, meni nisu, cast izuzetcima..


    Vjeruj mi da nikad ne bih kupio auto samo zato sto je lijep!
    TAKUMI

  14. #14
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    NARAVNO ! nebi ni ja, ali je izmedju ostalog jako bitna stavka...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E pa onda kupi Toyotu Corollu, 1990. Ide 600 000 bez generalke.
    TAKUMI

  16. #16
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imam auto i ne mislim ga mijenjat jos neko vrijeme..a onda ce naravno biti isti proizvodjac...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  17. #17
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    PG
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @nexus... (od ovog se moze izuzeti svega par (bukavalno par) auta, u chitavoj istoriji automobilizma)...

    U muzeju moderne umjetnosti u New Yorku 1951. godine izlozeno je 8 automobila kao primjeri: 1930 Mercedes-Benz SS tourer, 1939 Bentley saloon with coachwork by James Young, 1939 Talbot-Lago Figoni teardrop coupé, 1951 Willys Jeep, 1937 Cord 812 Custom BeverlySedan, 1948 MG TC, 1941 Lincoln Continental coupe i Cisitalia 202 Pininfarina, koji su i danas dio stalne postavke. Da ne bih shirio dalje ovu prichu i nabrojao josh 88 ili 188 automobila koji su prvenstveno umjetnicka djela pa tek onda ostalo, ja bih rezimirao ovako: poshto je 8>2 to znachi da ne mlatite gluposti o stvarima o kojima nemate pojma!!!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ooo ljudi, ove statistike ne pokazuju ko sto je nekad bio, nego pokazuju kvalitet danasnjih automobila.
    TAKUMI

  19. #19
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da pokazuju kvalitet danashnjih automobila, po meni nishta novo, jer se zna odavno (ko oce da zna) da su japanci najpouzdaniji, ali to ne mora da znaci da su najbolji

    Japanci su umjetnici da pruzmu tudju tehnologiju i dovedu je do (da se tako izrazim) savrshenstva, da budu funkcionalne i nenormalno pouzdane...

    Njemci su nekad tu bili shampioni, sve dok nije doshla nova tehnologija, i tu su se snashli, ali nishta bolje od bilo kog drugog, sto se ciste mehanike tice, po meni su i dalje genijalci da maximalno uproste odredjeni mehanicki sklop i da ga naprave (samom tim sto je "prost") nevjerovatno izdrzljivim, ali u zadnje vrijeme veeeliku ulogu igraju i druge stvari osim mehanike, e tu kaskaju

    Italijani su (sa druge strane) "shampioni" da izuzetno skupu i komplikovanu tehnologiju stave u "jeftina" produkcijska auta, takav nacin im se vratio kao bumerang, jer takve djelove treba vishe odrzavati, komplikovaniji su i izuzetno skupi (u poredjenju sa ostalima), zato su zestoko kixsali, jer bez nekog zestokog testiranja izdrzljivosti, stave neke stvari... neke kao traxile sistem su se pokazale preveliki zalogaj za obicne automobile (na stranu sto je nevjerovatno dobro rjeshenje, al jbg nije za auto od 30000e), mada su nedje ipak bili odlicni, kao npr. CR dizeli (JTD) prvi produkcijski, i odlicno je proshao... mada vishe ima ovih " drugih"(nazalost)

  20. #20
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    PG
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vecina ovih istrazivanja su "Customer satisfaction survey" i primjeticete recimo na JD Power survey da je Skoda treca, sto ne cudi posto, kada covjek kupi auto koje je bilo predmet sprdnje kako ovdje tako i u UK, utvrdi da je to dobar, pouzdan i sasvim normalan auto. Tako da je logicno da ce on chikama iz JD-a reci sve najljepshe o Skodi. Sa druge strane kupci Jaguara, Bmw-a, Alfe... su ljudi koji trazhe neshto vishe od automobila pa je logicno da je njima teze ugoditi.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coda tronca View Post
    @nexus... (od ovog se moze izuzeti svega par (bukavalno par) auta, u chitavoj istoriji automobilizma)...

    U muzeju moderne umjetnosti u New Yorku 1951. godine izlozeno je 8 automobila kao primjeri: 1930 Mercedes-Benz SS tourer, 1939 Bentley saloon with coachwork by James Young, 1939 Talbot-Lago Figoni teardrop coupé, 1951 Willys Jeep, 1937 Cord 812 Custom BeverlySedan, 1948 MG TC, 1941 Lincoln Continental coupe i Cisitalia 202 Pininfarina, koji su i danas dio stalne postavke. Da ne bih shirio dalje ovu prichu i nabrojao josh 88 ili 188 automobila koji su prvenstveno umjetnicka djela pa tek onda ostalo, ja bih rezimirao ovako: poshto je 8>2 to znachi da ne mlatite gluposti o stvarima o kojima nemate pojma!!!
    Pa si ti doshao da nas prosvijtlish i objasnish nam kako stvari stoje!? Uh!

    Maltish ordinarne gluposti, i to bash o stvarima kojima nemash pojma! Uzgred budi recheno, umjetnost je moja struka..

    Tako majstore, nemoj da se zalijecesh i lupash bez veze kako bi ispao strasno pametan, jer ovo tvoje nabrajanje i logika kojom se upravljash upravo govori sasvim suprotno..

    Kako mi je muka da kucam, skraticu koliko najvishe mogu,

    Dragi moj da te nauchim, kad vec ne znash, u isto vrijeme kako je Hamlet umjetnost, tako je i neki od romana vajnog Andreja Nikolaidisa, makar ga establishment broji u umjetnost, (ja i ne bash), ali eto kazem, i to se broji u umjetnost.. Uporedjivati "Hamleta", Sikstinsku kapelu, "Suncokrete" itd itd, sa milionima mediokriteskih govana koji se broje u umjetnost, je najblaze recheno, smijehno..

    Da ti prevedem, ja sam izrazio svoj elitistichki stav, koji podrazumijeva da od opshte priznatog kao umjetnost, ono zaista naj naj, se svodi na par.. Knjiga, slika, skulptura, .. ostalo je dobro, ali ipak "nesavrsheno"..

    Treba li da sad ovdje otvaram raspavu kako se neki teoretichari umjetnosti, smiju na samu pomen auta, aviona, broda, .. , kao umjetnichkog djela!? A ti nam onako lakonski objasni kako ima na stotine auta umjetnichkih djela?! Jel da!? Ma shta kazesh? (moxzda bi dobro bilo da malo prodjesh opet neke stvari iz istorije, sociologije, umjetnosti.. i o njima razmislish sam, a ne da ti mishljenje kreira "zamah epohe", koji je u ovom trenutku iskljuchivo izraz mediokritetluka, i nicheg vishe, nazalost!)

    Nisam bash siguran da cesh me razumjeti (iz vishe razloga), ali nemam namjeru da vishe i duze elaboriram ordinarne stvari (makar ordinarne za mene)!
    --------------------------------------------------------------------------------------

    Nego o samoj temi, shto je govorio Maho (Slobodan Aligrudic) u "Sjecash li se Doli Bel", -"Prvo materijalna baza pa onda duhovna nadgradnja" ,

    Ne moze me niko na svijetu ubijedit da neshto shto kosha 100-200k, i slovi za premium premiuma, ne treba u isto vrijeme kako i u stalim segmentima, tako i u pouzdanosti! Zapravo, to bi trebalo da bude, pomenuta "materijalna baza", pa kad je to neshto shto se podrazumijeva, onda ide stil, elegancija i sve redom..

    Smijeshno je o tome i prichat uopshte, ja sam sam sve samo ne pragmatichan, i do te mjere, volim "estetiku" da to kod mene ide u pretjerivanje.. , ali zaboga, ako je auto vishe na kanal', nego kod mene, ta estetika je prilichno isprazna! I chini mi se da prava ljepota auta je upravo u voznji, a ako nje nema, shta!? Da ga drzim ispod staklenog zvona!?

    Shto se mene tiche ovo je neshto najporaznije shto sam vidio, odavno.. Zaista sam duboko vjerovao, kako je nekim markama jedina mana cijena (bezochno i krvavo visoka), ali vidim da to nazalost nije tako..
    Last edited by NexusVI; 15-01-08 at 22:32.

  22. #22
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ti umjetnice bash umijesh na nivou da komunicirash vidim... svaka cast, svaka cast!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    A ti umjetnice bash umijesh na nivou da komunicirash vidim... svaka cast, svaka cast!
    Kad vec izigravash "savjest", molio bih te da chitash redom, i vidish da sam samo odgovorio spram, nichim izazvanog btw, izliva, mm.. koji ne znam kako da nazovem..

  24. #24
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako nas coek na brzinu edukova...zahvaljujem..

    Vjerovatno nisi dovoljno upucen u auto industriju pa i ne znas kakvih umjetnickih dijela od auta ima...Danas, kad je jedna tackam ili mrlja na platnu umjetnicko dijelo vrijedno na stotine hiljada € mogu reci da ima mnooogo auta koja su umjetnicka dijela...Ipak nevolim tako da gledam jer i sam gore pomenute "mrlje" ne ubrajam u um. dijela...

    I o kakvim ti glupostima pricas..pa ni yugo ne stoji vise kod majstora no kod vozaca a ne ta kola..
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  25. #25
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Kako nas coek na brzinu edukova...zahvaljujem..

    Vjerovatno nisi dovoljno upucen u auto industriju pa i ne znas kakvih umjetnickih dijela od auta ima...Danas, kad je jedna tackam ili mrlja na platnu umjetnicko dijelo vrijedno na stotine hiljada € mogu reci da ima mnooogo auta koja su umjetnicka dijela...Ipak nevolim tako da gledam jer i sam gore pomenute "mrlje" ne ubrajam u um. dijela...

    I o kakvim ti glupostima pricas..pa ni yugo ne stoji vise kod majstora no kod vozaca a ne ta kola..
    Mislim shta reci.. lol , no tako mi i treba..

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nekoliko pitanja za crnogorske Srbe...
    By Regi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 54
    Last Post: 19-09-05, 23:37
  2. Thms
    By kIkICa in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 25
    Last Post: 15-04-05, 11:52
  3. Istoriski trenutak
    By zaro in forum Sve i svašta
    Replies: 14
    Last Post: 30-01-04, 00:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •