Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 247

Thread: Da li angazovati agenciju ili sami organizovati vjencanje?

  1. #1
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    605
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default Da li angazovati agenciju ili sami organizovati vjencanje?

    Prije par dana vodio sam zanimljivu konverzaciju sa nekim meni dragim ljudima i ticala se sada vec americke tabu teme da li angazovati agenciju ili sami organizovati svoje vjencanje. Ishod tog razgovora zadrzacu za sebe, ali lagao bih kada bih rekao da me ne zanima i sta drugi misle. Zato tastature u ruke i dajte svoje misljenje. Mozda mi vasi odgovori pomognu da dobijem jednu opkladu u koju sam (rekao bih) ulozio mozda i previse

    Salut
    Joi - 1/4

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Zasto je to americka tabu tema?

    Ja uopste nisam ni znao da u CG postoji agencija za organizaciju vjencanja, ali ne vidim razlog zasto ih ne bih unajmio kada bi imao para za njih... U svakom slucaju, ne mogu nikako organizovati losije nego sto bih ja, jer makar iz iskustva oni znaju dje zna da "zasteka", a i mogu da mi predloze nesto cega se ja nikad ne bih sjetio...

    Tako da DA za agencije...

  3. #3
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    605
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Tabu je tema zato sto se vec uveliko zna da su u Americi organizacije za vjencanja u sustini ili bolje receno uglavnom mete materijalno bolje stojecih ljudi iako niskobudzetnih ponuda uvijek postoji sto je dakle jos jedna od tema o kojoj bi se moglo u nedogled pricati. Shvatas u kom pravcu idem sa ovim...
    Sto se mene tice i ja sam vise za agencije, veci izbor ideja i mogucnosti za realizaciju u sto kracem roku sto im daje prednost nad trzistem
    Dakle, jos jedno DA za agencije. Idemo dalje :P
    Last edited by supernova; 12-01-08 at 20:21.
    Joi - 1/4

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam shvatila da agencije funkcionisu tako sto uzimaju procenat od restorana, salona vjencanica,i sl. a ne od mladenaca !? Tj, oni saradjuju sa odredjenim brojem njih i tebi predlazu a ti biras.
    Bar tako radi jedna agencija u Bgd-u.
    Ja sam za jer stede vrijeme.

  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Posts
    237
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Zasto je to americka tabu tema?

    Ja uopste nisam ni znao da u CG postoji agencija za organizaciju vjencanja, ali ne vidim razlog zasto ih ne bih unajmio kada bi imao para za njih... U svakom slucaju, ne mogu nikako organizovati losije nego sto bih ja, jer makar iz iskustva oni znaju dje zna da "zasteka", a i mogu da mi predloze nesto cega se ja nikad ne bih sjetio...

    Tako da DA za agencije...
    Ima Seka Martinovic to radi od skora, al ne znam dal ima jos koja agencija

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    E neka fala...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Sta je Igi?Ne bi volio da ti Seka organizuje dan vjencanja?

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    E neka fala...
    Ja imam 1 podsjetnicu za tebe... Nije SMartinovic u pitanju.
    Sto se moga vjencanja tice, meni ce to tata da odradi. Ako bude ziw do tada...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Meni ko meni stvarno ne treba... Ne mozemo se ni nas dvoje dogovorit, a ne jos neko treci da mi upane u pricu

  10. #10
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni bi zaista bilo cudno da dvoje nemaju vremena da organizuju sopstveno vjencanje ni ideja kako bi ono trebalo da izgleda, vecina ljudi nekad o tome razmislja. Mislim da se moze o svemu dogovoriti i zadovoljiti zelje obije strane, bez necijeg uplitanja i bacanja para na takve usluge, jer najbolje buduci mladenci znaju sta i kako treba da se ispostuje itd. Sve u svemu, jedno NE od mene za agencije
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Ja imam 1 podsjetnicu za tebe... Nije SMartinovic u pitanju.
    Sto se moga vjencanja tice, meni ce to tata da odradi. Ako bude ziw do tada...
    ...slutis zlu
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  12. #12
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    PG
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedna opcija je da krenes sam da obilazis restorane, cvjecare, da juris muzichare, matichare, limuzine... i da se cjenkas sa njima, da uklapash termine i sl. Ko je nekad neshto organizovao zna kako je teshko i koliko treba zivaca za sve to tako da ti vjencanje na kraju prisjedne. Druga opcije je da sjednesh negdje na kafu a neko ti donese sve na gotovo a ti samo birash, ovo hocu, ovo necu. Sto se tice placanja, agencija uzima procenat od restorana, cvjecara,... tako da korisniku dodje na isto. Ovo znam, pouzdano poshto saradjujem sa jednom takvom agencijom.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Za

    JA sam negdje vec iznijela misljenje na ovu temu! Imala sam priliku da vidim kako to rade profesionalci kod nas ( agencija Insieme ), i ostala sam zapanjena. Nevjerovatno je koliko stvari oni predloze i odrade na jako visokom nivou.
    Kad dodje taj dan ostane uvjek jedan broj stvari koje bi zeljeli da smo uradili, a nismo ih se sjetili, ili nismo imali dovoljno vremena.
    Zato su agencije tu!
    Imala sam priliku da upoznam i malo procaskam sa ljudima iz agencije Insieme. Oni su prva agencija tog tipa u CG. Ljudi to rade sa takvom vizijom da imate osjecaj da ste u nekoj prichi skupih holivudskih filmova. Vjencanje moje prijateljice koje su oni organizovali bilo je iz snova. Limuzina, baloni, vatromet, cvjetna dekoracija... Nije to nikakav luksuz. Tom prilikom su mi rekli, na moje veliko zadovoljstvo, da oni uzimaju procenat od salona vjencanica, restorana, cvjecara,..., a da su troskovi koji idu na racun mladenaca iznose svega par stotina eura.
    Sve u svemu ja sam ZA, i nadam se da ce oni biti ti koji ce se brinuti o organizaciji mog vjencanja, kad dodje taj dan!
    Samo da napomenem da su i vlasnici jako slatki i zanimljivi momci,pa..;-)

  14. #14
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    605
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Ja sam prošlog vikenda bio na jednom vjenčanju i nisam ni znao da će ga agencija organizovati ali sam se pozitivno iznenadio. Sve je bilo super organizovano a jako spontano i mladenci i njihova porodica su cijelo vrijeme bili sa nama, zabavljali se, sto nije bio slučaj na prethodnim vjenčanjima na kojima sam bio gdje svi trče tamo ovamo. Bilo je mnogo detalja koji ne koštaju mnogo(svi gosti su dobili poklončiće...)a mnogo znače. I ja sam mislio da to puno košta pa sam ih pitao jesu li ih odrali ali izgleda da mladenci nisu plaćali ništa agenciji jer su sve izračunali i koštalo bi ih toliko i da su sami organizovali. Ovdje nisu bili momci nego tri djevojke koje su valjda završile to za organizaciju. Neću da im pravim reklamu pa vam evo njihovog maila da pitate ako vas što interesuje, ja neću još neko vrijeme )) [email protected] (mail agencije a ne moj )
    Joi - 1/4

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ma to je fenomenalna stvar, jer ljudi nijesu svjesni na koliko strana mora da se trchi da bi se vjenchanje organizovalo a da nishta ne zashteka!
    Samo je vazno sa ljudima iz agencije napraviti dogovor shta otprilike zelish a shta nikako necesh da ti se zbiva na svadbi i samo dodjesh na svoje vjenchanje kao gost i uzivash dok se drugi vucara sa cvijecem, kuvarima, konobarima i ostalim osobljem i rasporedom dolazaka i odlazaka, pozivnicama, menijem, uredjivanjem sale i sl!

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto ja npr ne bih mogla da probam da organizujem vjencanja...
    Kako Vaša bolest ?

  17. #17
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    PG
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo maila jos jedne agencije iz Crne Gore [email protected].DA za agencije naravno(ako se pravi svadba i ako su povoljni,naravno).mislim da ovi, osim svadbi ,organizuju skoro sve proslave(rodjendane,poslovne bankete,seminare...).Agenciju bih uzeo iz razloga sto ne zelim da mi se svadba pretvori u pakao,da jedva cekam da se zavrsi,pa zena da mi ga plati! ili jos gore,ja njoj.hocu da uzivam i da se opustim na svojoj svadbi.to je to.
    P.S. ne zenim se jos,tako zene javite se na br. 067 000 000 (nadam se da ovo nije niciji br.)

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A dobro, vjerovatno cemo ja i ona izaci sa nekim idejama sta mora da se isposhtuje, chega ne smije biti, sta je pozeljno a sta nije... I nek onda dva starca dogovaraju i planiraju sta i kako, pa polako Ogrijesio bi se grdno da ovima mojima uskratim ohoho upliv kad "budu zenili sina jedinca", tako ce vjerovatno bit i za njene - pa eto im ga, neka dogovaraju sitne detalje i pojedinosti
    Just to slip the skin...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    A dobro, vjerovatno cemo ja i ona izaci sa nekim idejama sta mora da se isposhtuje, chega ne smije biti, sta je pozeljno a sta nije... I nek onda dva starca dogovaraju i planiraju sta i kako, pa polako Ogrijesio bi se grdno da ovima mojima uskratim ohoho upliv kad "budu zenili sina jedinca", tako ce vjerovatno bit i za njene - pa eto im ga, neka dogovaraju sitne detalje i pojedinosti
    nije da sam protiv bas zbog toga, ali sigurno bi htjeli da ucestvuju, naravno to ucesce bih svela samo na finansijsku pomoc :mrgreen: svakako meni bi licno bas bilo interesantno da sama planiram to sebi, ne bi mi bilo tesko da se interesujem gdje i kako itd.
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  20. #20
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    605
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    To je moj i njen dan i ja nikako nebih dozvolio da nam se u to mijesa uza i sira rodbina i komsiluk. Oni su imali svoju priliku da organizuju kako su htjeli:mad: A angazovao bih agenciju da se nebih ja nervirao kako ce sve proteci, ko ce docekati goste, kad ce torta...
    Joi - 1/4

  21. #21
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by supernova View Post
    To je moj i njen dan i ja nikako nebih dozvolio da nam se u to mijesa uza i sira rodbina i komsiluk. Oni su imali svoju priliku da organizuju kako su htjeli:mad: A angazovao bih agenciju da se nebih ja nervirao kako ce sve proteci, ko ce docekati goste, kad ce torta...
    ja bih svakako voljela nesto "iz dva dijela", nista spektakularno, ne premnogo naroda i rodbine koju ocima nikad nisam vidjela, nego u smislu prvo za uzu rodbinu, a kasnije nesto drugacije, nekonvencionalno i opusteno za prijatelje, e kod te varijante bih se javila agenciji
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  22. #22
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    605
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    To posebno za prijatelje je zanimljivo, neka zabava sa temom, neke maske ili tako nesto sa nekim programom, trbusne plesacice
    Joi - 1/4

  23. #23
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ja cu dat' mladoj da mi organizuje vjencanje :lolblue:
    Jos jedno da za agencije

  24. #24
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A jako pitanje...Da se nisi kladio u zivot slucajno..da glasamo svi za Da da ne dajes zivot u zaludu..

    Ko ima zivaca/vremena nek organizuje sam, proci ce mozda malo jeftinije...Ko ima para nek da agenciji i zdravo...Mada mozda ima i neke drazi u svom tom planiranju...

    Meni su inace sve te formalnosti smorne...mislim zoves nekoga koga maltane i ne znas..skupi se 1000 ljudi...maxe..najjaca su mi ona vjencanja ka u nekim filmovima...okupi se 40-50 najblizih ljudi i vrh bude...

    To posebno za prijatelje je zanimljivo, neka zabava sa temom, neke maske ili tako nesto sa nekim programom, trbusne plesacice
    Ne no GoGo dancing
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jedno veliko DA!
    samo oni koji su prosli kroz to znaju koja je kolicina stresa u igri! biranje restorana, konobara, hrane, pica, dekoracija, muzika, raspored sjedenja gostiju... meni je sami proces trazenja vjencanice i haljine bio vise nego stresan, posebno sto nasi saloni za vjencanice imaju uglavnom iste modele koji izgledaju potroseno i ponekad prljavo...
    u agenciju ides sa svojim idejama i zeljama i onda ti oni daju ponudu a ako ti se ne svidja ne moras da prihvatis ali ako naidjes na pravog organizatora sa imalo kreativnosti sigurno cuvas zivce
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

Page 1 of 10 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •