Results 1 to 5 of 5

Thread: Enigma LSCG

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Enigma LSCG

    Iz zaista najboljih pobuda zelim da razumijem politiku LSCG, jer sam bio njihov clan. Uzimam za tacno da je rezim mafijaski, i sve redom ...
    Ne razumijem zasto:

    - LSCG nema saveznika medju nesrpskim strankama
    - Zasto vise nije prijateljski naklonjem nesrpskim manjinama u CG
    - Zasto smatra da apsolutno sve procrnogorske i "procrnogorske" institucije i stranke koje nijesu DPS su za Mila i DPS
    - Koji zamjenu nude za tekuci rezim
    - Kako misle da prave demokratsku CG sa Milosevicevim lakejima, otvorenim cetnicima i mrziteljima Crnogorske drzave i nacije cija su nedjela i sami osjetili
    - Da li su jos za suverenu CG i koji je njihov nacin da je ostvare i sa kojim politickim snagama u CG konkretno



    Skandalozne optužbe LS u vezi simbola


    Podgorica, 16. jula (MINA) - Umjesto da pozdravimo novousvojene crnogorske državne simbole, Liberalni savez ih tretira kao prepreku građenju sloge i jedinstva u Crnoj Gori, ocijenjeno je danas iz Građanske partije.
    LS juče je saopštio da se nada da je zloupotreba državnih simbola Crne Gore posljednja zloupotreba režirana od aktuelnog mafijaškog režima i naveo da su simboli iznijeti pred javnost kao bojni štit kojim pokušava da se zaštiti posrnula mafija.
    „LS na, skandalozan način, simbole dovodi u vezu sa određenim mafijaškim krugovima u Crnoj Gori, želeći da, po uzoru na svoje velikosrpske saradnike iz opozicije, stavi znak jednakosti između svetih crnogorskih znamenja i mafijaškog podzemlja”, kaže se u saopštenju GP.
    Ta partija pita „moraliste iz malog kabineta”, što, konkretno, ne odgovara njihovom prefinjenom ukusu, kada je riječ o novim crnogorskim znamenjima ili, pak, što je to što bi njihovim usvajanjem bilo kome u Crnoj Gori moglo zasmetati do te mjere da bi ugrozilo njenu građansku slogu ili izazvalo podjele.
    „Da i se to LS odriče simbola koji su s početka devedesetih godina prošlog vijeka artikulisali najpozitivniju i najponosniju crnogorsku državotvornu energiju, simbola koji su, upravo, iznad svega nosili poruke sloge, mira, međunacionalne i međuvjerske harmonije”, kaže se u saopštenju LS.
    Po logici ovih dušebrižnika, kako se navodi, prepreka za demokratiju i slogu u Crnoj Gori nijesu njihovi koalicioni saborci koji na svakom koraku negiraju sve što je crnogorsko-od jezika, crkve, do državnih simbola, već upravo oni koji žele da te vrijednosti afirmišu, ne vrijeđajući nikoga u Crnoj Gori.
    „Posebno je politički infantilan stav kojim mali kabinet sugeriše ekskluzivizam sopstvene stranke kada je riječ o državnim simbolima. Kažu, kad su ih oni nosili, nazivani su ustašama”, navodi GP.
    Prema ocijeni te partije, ostaje samo da razjasne ko su to oni, da se ne bi krili iza časnog imena i djela LS s početka devedesetih.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam... Poslije svega sto se dogodilo u posljednjih par mjeseci ne znam sto da mislim o LS. Ono sto ostaje jeste da su bili i ostali jedina partija u CG lojalna svojim teznjama (ne racunajuci minorne partije - SDP, SPZ (letaci), SRS...)

    - LSCG nema saveznika medju nesrpskim strankama
    :: Ko su 'nesrpske stranke' - DPS, SDP, GP, LDP, NSL? Jedna partija poput LS ne bi smjela imati saveznike u tim strujama, jer svi znamo ko je i sto je radio njihov danasnji idol, zna se dobro o kome pricam, tako da mi je jako drago sto se nijesu utopili u to nesrecno sivilo 'modernih Crnogoraca', koji su 'okrenuli list' '97. i koji su nas zavili u crno... Da su im se priklonili, izdali bi sve svoje glasace i svoj program!

    - Zasto vise nije prijateljski naklonjem nesrpskim manjinama u CG
    :: Otkud to? Mislim da je Dzemal Perovic uvijek bio i ostao jedini od 'nesrpskih manjina' u malom kabinetu... I dalje imaju odbore i podruznice u Tuzima, Ulcinju, Plavu, Gusinju i Rozajama gdje su predsjednici upravo predstavnici 'nesrpskih manjina', a mislim da jos uvijek tamo imaju dosta glasaca. Mislim da je bolje formulisati ovo da 'nesrpske manjine' vise nijesu prijateljski naklonjene LS-u, bas kao i mnogo predstavnika 'vecine', potkupljivih piona poput Brkovica, Vlahovica, Pavicevica i ostalih, koji su umjeli da zajebu moral i borbu i priklone se lovi i onima koji nas unistavaju svih ovih 15 godina...

    - Zasto smatra da apsolutno sve procrnogorske i "procrnogorske" institucije i stranke koje nijesu DPS su za Mila i DPS
    :: Navedi bar jednu... Sjecam se gospodina Besovica (cesto ga vidim po gradu) i njegovog neo-zelenaskog pokreta, njega nesto i ne etiketiraju kao 'za Mila i DPS'... Ali, kako drugacije da okarakterisem jednu GP (isto vazi i za tu LDP i ostale satelite), koja se u 3 'odvojila' od LS, a u 3 i 15 se priklonila DPS, usavsi u koaliciju sa njima, iako iza nje stoji 150 gradjana i oni kao zastupaju nekoga u foteljama? Mozda mislis na DANU? Pa, njihovog predsjednika, koji nije vrijedan ni ime da mu se pomene, nekad su podrzavali samo liberali, a taj isti Milo Djukanovic, sa kojim se prekjuce cjelivao ispred skupstine, a prije par dana i u Bijelom Polju, ga je progonio i ovaj je jedva ostao ziv u Zagrebu, a onda se '97. vratio sa pricom 'Liberali su me izdali'... Jednostavno, takvi ljudi su nule i kraj... Novak Kilibarda? Pa, sjeti se samo koju je opciju zastupao prije 10 godina, a onda je naglo poceo da prica 'Hrvati i Bosnjaci nasa braca, Srbi nasi krvnici i *****'... E, pa ne moze tako! Ne zaboravljaju svi ko je sto radio...

    - Koji zamjenu nude za tekuci rezim
    :: Ni meni nije jasno! Ako su zamjena oni, sa Pedjom Bulatovicem, onda je to komicno... A ako za zamjenu nude samo LS kadrove, onda je to OK!

    - Kako misle da prave demokratsku CG sa Milosevicevim lakejima, otvorenim cetnicima i mrziteljima Crnogorske drzave i nacije cija su nedjela i sami osjetili
    :: O tome pricam... No, valjda ce se vratiti na 'pravi put'...

    - Da li su jos za suverenu CG i koji je njihov nacin da je ostvare i sa kojim politickim snagama u CG konkretno
    :: Najbolje sopstvenim snagama, u suprotnom... Sa kim? Sa Djukanovicem? haha...

    To sto neki Krsto Pavicevic prica, sjecaju se neki vrlo dobro kada je doslo do 'sukoba' sa LS i par dana ranije, kada je non-stop visio po kancelarijama DPS, iako je na pricu bio liberal do bola! Ta nula nema pravo da kaze bilo sto i da ima obraza ne bi sjedio u onoj fotelji, nego bi navukao sebi omcu oko vrata! Ko stoji iza njega? 3 busa glasaca? Uh, jaka stvar, mislim da bi svako od nas sa foruma mogao dobiti toliko glasova na izborima!

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da Autisti Crne Gore nijesu u stanju vidjeti da je ovo sa zastavom prije svega budalastina (tj. zvaka za seljaka, sto bi rekli Srbi), a potom bespotrebna i stetna budalastina, bar kada je stanovnistvo CG u pitanju. Suprotno, ja sam vrlo iznenadjena time sto je LSCG uspio ovo da vidi, posto se oni po mojem racunu vode kao jedni od osnivaca autizma u CG (mada su se kasnije donekle dozvali pameti).

    Autizam je psihicka boljka pri kojoj pacijent ne reaguje na svoju okolinu, no samo cera svoj film, ko neka budala. Autisti su zbog toga po pravilu retardirani, jer ne uspijevaju razviti one dijelove licnosti u cijem je razvitku upravo ta (ignorisana) okolina presudna.

    Politicki autizam jeste kada manjina donosi odluke protivno volji vecine. Jos ako te odluke ne nose u sebi substancu (kao da je sustinski bitno kakva ce bitri zastava ili himna), onda takve odluke nose u sebi jedino stetu, i nista drugo. Potrebno je biti ili velika budala (ili sracunati pokvarenjak), i usvojiti ovo bez proverenog konsenzusa gotovo svih.

    I mene je LSCG iznenadio, moram priznati.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1.

    Quote Originally Posted by Aelita
    I mene je LSCG iznenadio, moram priznati.
    Da, ovo je , otprilike, komentar koji odslikava citavu crnogorsku politicku istoriju prethodnih 15 godina. "LSCG me iznenadio" - time sto je ostao dosljedan i sto se nije dao kupiti ? Vjerujem.

    A o onoj frazi "osnivaci autizma..." - mozes da se politicki , ideoloski ne slazes, ali je upotrijebljena fraza , u najmanju ruku , smijesna. Prejake su to rijeci za izrazavanje "neslaganja sa stvavovima" LSCG.

    2.

    Zelio bih se posebno osvrnuti na pitanje iz topic-a "zasto se LSCG ne slaze sa manjinama"....(cini mi da je u tom kontekstu bilo neko pitanje)... Prije svega, u programu LSCG je zapisano da Liberali ne obracaju paznju na to ko je koje vjere i nacije, ko se kojem Bogu moli ili klanja. To je sasvim i strogo individualna stvar i jedina podjela koju LSCG svih ovih godina djelovanja cini jeste podjela na ljude i neljude. Mislim takodje, da je u odsudnim trenucima trebalo dici glas i stati u zastitu integriteta i prava svih manjinskih naroda , LSCG bio prvi koji je na tom braniku stojao... , i mislim da su svojim dosadasnjim djelovanjem pokazali i u tom dijelu dosljednost i da stavovi LSCG-a po tom pitanju mogu samo da predstavljaju primjer ostalima kako se treba ponasati.

    Kako su istaknute licnosti iz tog kruga ljudi, stranke i organizacije sa tim prefiksima "vratile" Liberalima u vremenu najvecih,najvulgarnijih i najnizih napada na Liberalni Savez , pitanje koje ce im bolje postavit njihova savjest...kad se jednog dana probudi.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E, mene LSCG nije iznenadio sto je prozvao ovu lakrdiju sa "crnogorskim tradicionalnim" simbolima po imenu, ali sto me je iznenadila "Pobjeda"... to vam opisati ne mogu.

    Pogledaj, sto se sve prenosi, a ne ka' na ovom divnom i cistom forumu, gdje se ne smije ni pomislit' da se, ne daj Boze, pomenu uobicajene price iz ZVANICNO DOZVOLJENIH novina a da nasi hitri, zustri i nadasve revnosni moderatori ne reaguju. Evo, pogledajte na sto to lici kad nema, razumijes, kakva gumica da definise sto jeste a sto nije vrijedjanje:

    PORTPAROL LS HELENA VUČETIĆ

    Zastava važnija od Budžeta

    Podgorica, 19. jula - Završni račun Budžeta u svakoj normalnoj zemlji redovno je predmet najburnijih i najdužih stručnih i političkih polemika, i najčešće razlog smjene i pada vlade. U Crnoj Gori, međutim, završni račun Budžeta usvojen je bez ijedne jedine diskusije - povlačeći neprimjetno u zaborav milionske dubioze, manipulacije i zloupotrebe novca kojim je država punila Budžet, a kojeg je prvenstveno uzela od samih građana. Ali, Crna Gora ima i ministra finansija, redova Lukšića, koji smatra, citiram: „Da je deplasirano baviti se budžetom u trenutku kada se ispred parlamenta diže crnogorska zastava”!
    S druge strane, lažni kritičari režima, dvočlana GZP, ovih dana iznosi nacrt zakona o porezu na bogatstvo.
    Velika pljačka Crne Gore, potpomognuta režimskim satelitima, polako dostiže svoj klimaks, pod slojevima lažnog nacionalnog paradiranja, lažnih reformi, informacija, stručnjaka i NVO-a, i ona će se nastaviti sve dok narod kroz neku novu vlast ne zaustavi mafiju u razaranju materijalne i moralne esencije ovoga društva, stoji u saopštenju.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •