Results 1 to 4 of 4

Thread: ADD i ljekovi

  1. #1
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ADD i ljekovi

    Dok sam zivio u Americi bio sam dijagnoziran sa poremecajem paznje i uzimao sam Adderall. Sada zivim u CG opet i izgleda da kod nas ne postoje nikakvi ljekovi za add i doktori su veoma lose upoznati sa time. Takodje valjda ljekovi ne mogu da se primaju iz inostranstva jer bi ih zaplijenila carina, u slucaju kad bi mi ih neko slao iz Amerike... Gledao sam malo po internetu i vidjeh da kompanija Pliva u Hrvatskoj je jedna od najvecih svjetskih proizvodjaca Adderalla a takodje imaju Ritalin(Hrvati) u apotekama pa me zanima kako ja kao stranac tamo mogu doci do tih ljekova? Mogu li dobit uput kako i kupit? Mogu li sa nasim uputom(sumnjam). Moze li mi ko pomoci kako? (nadam se ne sa komentarima kako to ne postoji, nezdravi ljekovi i sl)

  2. #2
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Harisss View Post
    Dok sam zivio u Americi bio sam dijagnoziran sa poremecajem paznje i uzimao sam Adderall. Sada zivim u CG opet i izgleda da kod nas ne postoje nikakvi ljekovi za add i doktori su veoma lose upoznati sa time. Takodje valjda ljekovi ne mogu da se primaju iz inostranstva jer bi ih zaplijenila carina, u slucaju kad bi mi ih neko slao iz Amerike... Gledao sam malo po internetu i vidjeh da kompanija Pliva u Hrvatskoj je jedna od najvecih svjetskih proizvodjaca Adderalla a takodje imaju Ritalin(Hrvati) u apotekama pa me zanima kako ja kao stranac tamo mogu doci do tih ljekova? Mogu li dobit uput kako i kupit? Mogu li sa nasim uputom(sumnjam). Moze li mi ko pomoci kako? (nadam se ne sa komentarima kako to ne postoji, nezdravi ljekovi i sl)
    Ako ih ima Pliva, nemas problema. Odes u privatnu apoteku i dogovoris se sa njima da je u sledecoj porudzbini naruce. Ja sam tako dobijao tablete za majku, nije bilo nikakvih problema, isto ih je Pliva proizvodila, a nijesu ih imali jer ih niko nije trazio kod nas. Te tablete su genericki oblik nekog lijeka koji se proizvodi samo u Americi.
    There are so many dawns that have yet to shine!

  3. #3
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je odlicno ako bih mogao odradit? Da li znas u koju apoteku da odem, s kim bi se mogao dogovorit za to, kako sto? Hvala puno za info, malo si mi nade unio haha A evo ovdje pise da su najveci proizvodjac, http://en.wikipedia.org/wiki/Pliva

  4. #4
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Harisss View Post
    To je odlicno ako bih mogao odradit? Da li znas u koju apoteku da odem, s kim bi se mogao dogovorit za to, kako sto? Hvala puno za info, malo si mi nade unio haha A evo ovdje pise da su najveci proizvodjac, http://en.wikipedia.org/wiki/Pliva
    Kao sto ti rekoh, u bilo koju privatnu apoteku. Ja sam cak izabrao jednu manju, pitao sam ih da li imaju taj lijek, oni su rekli ne, ali pravi ga Pliva i mozemo ga naruciti. Ostavio sam im broj i zvali su me kad su dobili. Sad i ne moraju da me zovu, zapamtili su me i uredno narucuju taj lijek, 3-4 kutije mjesecno.
    There are so many dawns that have yet to shine!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •