Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 287

Thread: Crna hronika!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Crna hronika!

    Preživjeli pad u provaliju

    Budva - Sedmočlana porodica Koćalo iz Podgorice pravim čudom je juče oko 12.20 preživjela pad njihovog automobila u desetak metara duboku provaliju u mjestu Boreti nadomak Budve.
    Branko ( 41), koji je upravljao fijatom tipo (PG 730-05), sa suprugom Koviljkom, djecom Pavlom (9), Mašom (7) i Đorđem (2), majkom Milkom (66) i taštom Dragicom Bulatović (54) krenuo je na more i na samo dva kilometra od Budve iznenada je došlo do kvara na kočionom sistemu. Automobil je pod punom brzinom ušao u krivinu i nastavio da se kreće pravolinijski ka provaliji pored puta. Na mjestu gdje je “tipo” izletio sa magistrale je malo proširenje iza koga se strmo kao bunar spušta strana obrasla drvećem. “Tipo” je u punoj brzini preletio provaliju široku nekoliko metara, udario u zemljanu strminu brda i survao se na dno.
    Očevidac koji je u tom trenutku bio na magistrali primijetio je kako plavi auto iz pravca Cetinja pod punom brzinom ulazi u krivinu.
    - Ništa se nije čulo, ni škripa kočnica, bilo mi je jasno da nešto nije u redu. Auto je proletio na samo par metara od mene, udario u brdo i upao u provaliju. Odmah sam zaustavio vozilo koje je dolazilo iz istog pravca i pozvali smo policiju - ispričao je očevidac.
    Policija je za nepunih pet minuta stigla na lice mjesta a potom i opštinska Služba zaštite i spasavanja, hitna služba i kola komunalnog preduzeća. Počela je akcija spasavanja i više od deset pripadnika policija i Službe za spasavanje sišlo je u provaliju kao bi izvukli putnike iz “fijata”. Strahovalo se da ima smrtno povrijeđenih, jer je auto na dnu provalije bio potpuno smrskan.
    Iz havarisanog automobila su prvo izvučena djeca koja su prošla sa lakšim povredama. Ljekarska ekipa im je odmah na licu mjesta ukazala pomoć, nakon čega su transportovani do doma zdravlja u Budvi. Uz pomoć konopaca i skala, potom je izvučen i Branko, koji je odahnuo kada je saznao da su svi članovi porodice živi i zdravi. On je kazao policijacima da su mu otkazale kočnice i da je izgubio kontrolu. Iz vozila su ubrzo izvučene i Koviljka, koja je zadobila veliku posjekotinu na nozi, kao i Milka i Dragica koje su prošle sa težim tjelesnim povredama.
    Nakon ukazne prve pomoći u budvanskom Domu zdravlja povrijeđeni su upućeni u podgorički Klinički centar jer imaju povrede kičme, vrata, ramena, polomljene noge, ruke.
    Uviđaj su na licu mjesta izvršili pripadnici OB Budva, a vještačenjem će biti utvrđeno da li su kočnice razlog nesreće.


    Koji uzas!!!

    P.S. opet Fiat bez bremze!
    Last edited by Fabia_Elegance!; 25-07-06 at 07:17.
    TAKUMI

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Treba je desetoro stavit u auto.
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e vala ga je junacki natrpa'

    a kako Fabia napada ove talijane ovo je strasno
    Dont miks grendmas end frogs.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ja bih likove koji natrpaju 10 djece (od 2-5 god) bez sjedista za djecu odma u zatvor....
    ...

  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jok kakav zatvro pih metak u koljeno rules
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,210
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    u chelo,direkt u chelo..
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco
    jok kakav zatvro pih metak u koljeno rules
    ko mi reche nedje : "metak ili bejzbolom u koljenA (u oba) i obije ruke polomis.Jer onda ne moze na shtake, a ne moze ni sam da gura kolica
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Kad vozimo rage od auta...
    Ovome treba autobus, ni miniven mu ne bi valja.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E vidite, lik stavi cijelu familiju u auto star 20 godina i krene u BD. Djeca bez sedista za djecu, bez pojasa....stvarno sramota.
    Ovdje ne smijes vozit bez toga, ne smijes!
    Ja mislim da bi bilo bolje da ugasite svijetla danju a da kupite sedista za djecu i da vide obratite paznju na voznju!
    TAKUMI

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cookie
    ja bih likove koji natrpaju 10 djece (od 2-5 god) bez sjedista za djecu odma u zatvor....
    Kaku bi meni kaznu onda odredio?!?!?!?
    hahahaha
    Nevalja se shalit na tudju nevolju a pogotovo na svoju
    hahahhaha

  11. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    On da je ima bolje on bi boljim.. A ako je familija tolika kolika je, shto cesh, da se plihaju ko ce da ide a ko nece, je li!?
    Last edited by NexusVI; 26-07-06 at 05:02.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI
    On da je ima bolje on bi boljim.. A ako je familija tolika kolika je, shto cesh, da se plihaju ko ce da ide a ko nece, je li!?
    Bolje dva puta nego tako. Ili 5 clanova porodice idu kolima, 2 autobusom. Ili, kupi minivan.
    TAKUMI

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI
    On da je ima bolje on bi boljim.. A ako je familija tolika kolika je, shto cesh, da se plihaju ko ce da ide a ko nece, je li!?
    to dodje kao da se plihaju ko ce da gine a ko ne....
    ...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    "Da se zna dje ce se poginut ne bi tamo odilo.."

    Koliko ljudi svakodnevno sijeda u kakve tranje od auta sa mishlju "dako nece" i sl. , to su svakodnevne, istina strashne stvari, s kojima zivimo.. (ne zato shto nam se tako svidja, nego, to je shto je.. da se ima za Volvoa mi bi Volvoa..ali... grashak), (a vi udarili o nekakvim sjedishtima za djecu, minivanovima itd.. alooo, okle!?)

    I ne samo te, vec stvari gdje su ljudi primorani na usranom poslu, za 200-300 eura, svakodnevno da rizikuju glavu i da im je dobro..
    Imate najstrashniji primjer za to, u slijetanju onog nesretenog voza zimus.. (govorim o mashinovodji, ne opravdavam ga, jer je svojim "pristankom" da vozi shit za koji je znao, i on i mnogi drugi, da voze kovcheg na shinama, su ugrozili i pobili toliko ljudi..
    Ipak, fino vam kazu, ili cete vozit, ovako kako je, ili moz kuci, jbg familija se mora hranit.., svi imamo josh ovakvih milion primjera iz najblizeg okruzenja..

    Ovo ma koliko bizarno i suludo izgledalo je najzivlja istina na svijet.. Chak mi se chini da je ovo odje kod nas zlato za neke druge krajave svijeta, za koje smo mi Shvedska po svim pitanjama.. (A, dobro znamo kakva smo mi Shvedska..)! (npr rudnici i razni poslovi, od Kine, jugoistochne Azije, J. Amerike, Afrike.. gdje za 20 dolara mjesechno, svaki dan imash 50:50 , da necesh iznosit glave..)

    Dakle, mi rizikujemo svakodnevno, shto voljno, shto nevoljno, ali..
    (Da se posluzim citatom iz Pulp Fictiona)

    "Its a hard, motherfuckin, fact of life".... (uz izvinjenje zbog preduge priche)
    Last edited by NexusVI; 27-07-06 at 00:02.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    tvoja prica ima poentu ali ja nikad necu sjesti u 20 godina staro auto u koje nemam maximalno povjerenje i natrpati 8-oro u njega i pravac na more!!!


    auto je predvidjeno za 5-oro iz cisto bezbjedonosnih razloga.... o tome ti ja pricam...
    ...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Coocie, slazem se.

    Nexus, ako imas para za A6, Passat, 5, S, E....onda imas para i za jednu djecju stolicu koja kosta 100-300 eura jer tu nije u pitanju krompir ni kupus nego tvoja djeca, nasa djeca, nasa buducnost.

    Ja imam sestrica u CG, ima 2 godine i za njega sam kupio sjediste, 120 ja mislim a vozim ga mozda 4 puta godisnje. Ovdje brat je kupio Hondu Oddysey, zamo za klince, znaci kad idu sa klincima da kupe nesto, u bolnici, kod prijatelja.....znaci samo za to.
    TAKUMI

  17. #17
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    evo u lim ovi nek da neko tekst o tome
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Petoro nastradalo u talasima Lima

    Bijelo Polje/Brodarevo - Četvorica mladića i jedna djevojka, svi iz Prijepolja, poginuli su u saobraćajnoj nesreći koja se juče ujutro oko šest časova dogodila u kanjonu Lima u mjestu Gostun, na putu Bijelo Polje - Prijepolje.

    Do udesa je došlo kada je džip “mercedes ML” pljevaljskih tablica, kojim je upravljao Prijepoljac Branko - Mane Tomašević (31) iz nepoznatih razloga sletio s puta u pedesetak metara dubok kanjon Lima i završio u rijeci.

    U udesu su poginuli Tomševićevi saputnici Vladimir Brašanac (25), Slavko Obrenić (35), Vladimir Ćirović (20), Nebojša Vasović (23) i Tijana Jeftović (16). Vozača je voda, kroz šiber auta, izbacila na površinu i to mu je spasilo život. Tomašević je sa teškim povredama smješten u prijepoljsku bolnicu.

    Nastradale su juče popodne iz nabujalog Lima izvlačili ronioci specijalne jedinice Žandarmerije iz Beograda, kojima su pomagali i ronioci iz Bijelog Polja i Prijepolja Garo Kajević i Igor Divac. Sinoć do 18 časova izvučena su tijela Tijane Jeftović i Slavka Obrenića. Potraga za ostalima vjerovatno će biti nastavljena danas.

    Na licu mjesta mogle su se čuti razne verzije ove tragedije. Jedan od rođaka nastradalih ispričao je “Vijestima” da su sva četvorica mladića radila u Tomaševićevim lokalima “Bombo” i “Bombonjera” u Prijepolju.

    On je rekao da su mladići bili zajedno na narodnom saboru u Kumanici kada su dobili telefonski poziv da je Tijana, koja je vozom putovala iz Novog Sada, zaspala i, umjesto da se iskrca u Prijepolju, produžila za Bijelo Polje. Mladići su otišli u Bijelo Polje da je prihvate, a zatim su krenuli natrag za Prijepolje.

    Uviđaj je obavio istražni sudija Osnovnog suda u Prijepolju Milan Vasiljević, zajedno sa tužiocem Aleksandrom Nestorovićem i ekipom policije iz Prijepolja.


    Evo jos jedna.....
    TAKUMI

  19. #19
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    znate li sta je tu najgore...ja sam se vozio u tom dzipu kad se registrovao...brrr
    automatik,3.2 benz...mogu misliti kojom su brzinom isli
    Last edited by smfilip; 27-07-06 at 22:15.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip
    znate li sta je tu najgore...ja sam se vozio u tom dzipu kad se registrovao...brrr
    automatik,3.2 benz...mogu misliti kojom su brzinom isli
    Najgore? Najgore je to sto su izgubili zivot mladi ljudi.
    TAKUMI

  21. #21
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    hm..nisam dobro formulisao,najgore je ovo sto sam dolje napisao....znaci dzip je bio extremno brz...

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Nije bio brz dzip nego vozac.
    She is only here to annoy herself!

  23. #23
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,210
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    swe je to nebitno..

    Mladi ljudi su izgubili zhiwot..
    r.i.p.
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kolašin - Pet osoba je povrijeđeno u dvije saobraćajne nezgode koje su se dogodile sinoć u blizini Kolašina. Do prve nesreće došlo je oko 18.30 časova u Trebaljevu, kada se “golf” (BA 281-02) kojim je upravljala Binasa Šućković (31) iz Rožaja sudario sa “pežoom 206” (VŠ 290-36) koji je vozio Jonel Oprea (49). “Golf” se kretao iz Mojkovca prema Kolašinu i iz za sada nepoznatih razloga prešao na suprotnu kolovoznu traku. Tom prilikom povrijeđene su putnice iz “golfa” Alma Šućković, Sabina i Sanija Kurbadović, kao i Marija Oprea, saputnica u “pežou”. Svi su lakše povrijeđeni i smješteni u bolnicu u Bijelom Polju, osim Alme Šućković, koja je prebačena u Klinički centar u Podgorici.
    Druga saobraćajna nesreća desila se u 20.15 ispred kafane “Počinak” na putu Kolašin - Podgorica, kada je “mercedes” (BG 626-109) kojim je upravljao Dragan Andrić (38 ) udario četvorogodišnju Teodoru Dragović, koja je izašla iz autobusa užičkih tablica i pretrčavala ulicu. Djevojčica je zadobila lakše tjelesne povrede.


    Mi imamo nekih problema....
    TAKUMI

  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mi bash nemamo imaju problema neki drugi ljudi pu pu pu fabija vidji kako urekni nas djaole jedan
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Page 1 of 12 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 19:53
  2. Replies: 11
    Last Post: 15-06-09, 13:10
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 12:20
  4. Vlahovic: Crna Gora ne želi da bude neciji pristup na more !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-05, 05:39
  5. Kad spoznas istoriju ,znaces buducnost sto ti nosi !!
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-04, 12:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •