Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 54

Thread: Kad će da raste dolar?

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kad će da raste dolar?

    Prošle godine skoro svi koji su prodavali dolar su zaradili. Mene zanima do kad će Amerikanci da obaraju vrijednost dolara da bi nadomjestili deficit platnog bilansa? To ne može da se radi do u nedogled, osim ako ne žele da završe kao NBJ u vrijeme inflacije.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  2. #2
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cousteau View Post
    Prošle godine skoro svi koji su prodavali dolar su zaradili. Mene zanima do kad će Amerikanci da obaraju vrijednost dolara da bi nadomjestili deficit platnog bilansa? To ne može da se radi do u nedogled, osim ako ne žele da završe kao NBJ u vrijeme inflacije.
    Ako se ovako dalje budu bavili politikom, ratistem itd... vjerovatno nikada... mozda i bolje za cijeli svijet.
    Last edited by MNT; 29-12-07 at 18:53.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne, ne. Moraju oni da u jednom trenutku stanu sa tim, samo je pitanje kad, korisno bi bilo znati ili barem pretpostaviti. Radili su to i ranije.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  4. #4
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cousteau View Post
    Ne, ne. Moraju oni da u jednom trenutku stanu sa tim, samo je pitanje kad, korisno bi bilo znati ili barem pretpostaviti. Radili su to i ranije.
    Ja ne vjerujem da je njima bas problem infacija. Ako im fali para ih dostampaju. Uvijek tako bilo.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Danmark
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iza para stoji ekonomija. Dzaba ce oni stampat pare ako nisu vrijedne. i mi smo ih stapali naveliko, a vrijednost im je bila strasna.

    Danas se sve racuna po dolaru. A oni cim napune magacine oruzja znaju sto ce ucinjet. To se mora potrosit. I opet produkcija raste

  6. #6
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KingofDenmark View Post
    Iza para stoji ekonomija. Dzaba ce oni stampat pare ako nisu vrijedne. i mi smo ih stapali naveliko, a vrijednost im je bila strasna.

    Danas se sve racuna po dolaru. A oni cim napune magacine oruzja znaju sto ce ucinjet. To se mora potrosit. I opet produkcija raste
    Jep, ima istine da se nadje. Ali se sa gornjim ne slazem. Ima neke zemlje kao naprimjer Iran ili zemlje iz Saveznih Emirata koje bi da se placu u druge valute umjesto dolar. Zato sada i Amerika docuskava na rat sa Iranom, jer bi pod njihovom kontrolom naravno dosla vlast koja bi drzala dolar u standard, po cemu bi stampali koliko hoce drage volje da ih placu.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Danmark
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To sto Iran nece dolare to je 100% politicka stvar. Aa to sa Iranom ti je nastavak svjetske dominacije i eksport import nafte.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Jep, ima istine da se nadje. Ali se sa gornjim ne slazem. Ima neke zemlje kao naprimjer Iran ili zemlje iz Saveznih Emirata koje bi da se placu u druge valute umjesto dolar. Zato sada i Amerika docuskava na rat sa Iranom, jer bi pod njihovom kontrolom naravno dosla vlast koja bi drzala dolar u standard, po cemu bi stampali koliko hoce drage volje da ih placu.
    Nije ti dobra informacija (osim ako ne mislis na 3-4 litra nafte) kad je Sadam rekao da ce primati eura za naftu djavo mu ga izio.
    A ne raduje se mnogo da dolar pocne rasti jer sa 100 dolara za barel nafte sracunaj koliko ces placati benzin

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Ako se ovako dalje budu bavili politikom, ratistem itd... vjerovatno nikada... mozda i bolje za cijeli svijet.
    Presmijesni su mi ovi likovi sto predvidjaju krah Amerike.Pomirite se vise da do toga nece doc ni dok su vasi praunuci zivi.
    Kada je Sadam odlucio da se nafta placa eurom potpisao je sebi smrtnu kaznu.Zamislite sto bi se desilo kad bi se svi ti dolari kojima se placa nafta vratili u Ameriku.Doslo bi do ogromne inflacije i ekonomske krize.Naravno Amerika to nikako nije smjela dozvolit, i zato je Sadamu bilo bok bok cao cao lepi.Amerima se sve smije dirat samo da su im pare na broju, a kad su pare ugrozene ne libe se ni da isceniraju 11 septembar 2001.Kad kazem Ameri ne mislim na narod ni njihovu vladu ni na predsjednika, nego na one koji upravljaju njihovom politikom.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nije ti dobra informacija (osim ako ne mislis na 3-4 litra nafte) kad je Sadam rekao da ce primati eura za naftu djavo mu ga izio.
    A ne raduje se mnogo da dolar pocne rasti jer sa 100 dolara za barel nafte sracunaj koliko ces placati benzin
    Ako dolar ne bude rastao iz sebe, ce Ameri napraviti da to tako bude. Tacno kao sto kazes.

    Samo se pitam kako sve sada ide u Irak? Dali Amerikanci placu stvarno za tu naftu ili samo u obliku papira za administraciju?

    Inace se pitam ko sada tamo odredjuje cijene jedne takve bacve.

    Quote Originally Posted by ljubo__hristo View Post
    Presmijesni su mi ovi likovi sto predvidjaju krah Amerike.Pomirite se vise da do toga nece doc ni dok su vasi praunuci zivi.
    Kada je Sadam odlucio da se nafta placa eurom potpisao je sebi smrtnu kaznu.Zamislite sto bi se desilo kad bi se svi ti dolari kojima se placa nafta vratili u Ameriku.Doslo bi do ogromne inflacije i ekonomske krize.Naravno Amerika to nikako nije smjela dozvolit, i zato je Sadamu bilo bok bok cao cao lepi.Amerima se sve smije dirat samo da su im pare na broju, a kad su pare ugrozene ne libe se ni da isceniraju 11 septembar 2001.Kad kazem Ameri ne mislim na narod ni njihovu vladu ni na predsjednika, nego na one koji upravljaju njihovom politikom.
    Ikada ce doci do neke vrste raspada. Ima sve vise i vise naroda u Americi koji su protiv rata, prolijevanja krva njihovih vojnika, i koji se ne slazu politikom. Moze doci do gradjanskih sukoba.

    Inace se zna kako se prica zavrsava sa ljudima koji bi samo da imaju a nikada da daju.

    Sada Amerikanci uzivaju jer je Evropa na njihovu stranu, ali se pitam kako ce biti ili kako bi bilo u slucaju ih Evropa izdadne?
    Last edited by MNT; 29-12-07 at 20:07.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Pa sto je stampanje para nego inflacija? Primitivno prevedeno
    Ali necu ti zamjerit, s obzirom da ponekad imas problema da kazes ono sto mislis na nas jezik

    Do kad ce nastavljat da obaraju dolar? Hmmm pojma nemam. Dok im to bude odovaralo, sa naftom, aluminijumom, celikom i slicno
    Jbg, moze im bit
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nedje ljetos prochitah, da je pala prodaja novih automobila na 16 miliona u USofA, a da se Rusi spremaju, za cifru od OKRUGLO MILION.

    Dok JAMERIKA odvaja za RATOVE, ukupni Ruski BUDZET,
    boli JAMERIKANCE Q.RAC, oce li DOLAR DA PANE ILI SE DIGNE,
    oce li nas HEBAT SA TVRDIM ILI MEKIM Q.RCEM,
    DOK SE ZNA, KO KOSI A KO VODU NOSI.
    Last edited by milovan; 29-12-07 at 20:58.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slabo si citao milovane citaj opet i citaj vise i pazi sta citas. Rusija ce do 2010 biti najvece trziste automobila u evropi i najveci evropski proizvodjac. A u svakom slucaju ne vidim cemu taj postu ovomj temi.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto to Rusija proizvodi Ladu.Jel se misli na evropski dio Rusije ili citavu Rusiju.A ovo sto je Milovan reko je tacno Amerika samo za rat odvoji kompletan ruski budzet.Ja misli da im je vojni budzet oko 300 milijardi godisnje.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čekajte, polako, ljudi. Ja sam mislio na ekonomiju. Odem na jedan dan i vi počnete o tome koje je jači, Rusija ili Amerika :joint:
    Čisto me zanima kad bi Amerikanci trebali početi sa jačanjem dolara, jer se ne može na ovaj način zauvijek nadomještavati jaz između uvoza i izvoza. Radili su to i ranije, jer je dolar npr. '90 bio 3 njemačke marke.
    Last edited by Cousteau; 30-12-07 at 13:36.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Ja ne vjerujem da je njima bas problem infacija. Ako im fali para ih dostampaju. Uvijek tako bilo.
    Nije ti obično inflacija kad ti fali para u državi, pa im vrijednost raste, već obratno. Ako imaš više novca u opticaju nego što ti treba onda može da dođe do inflacije.

    I ja sam našao đe da stavim ovaj topic.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  17. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ljubo__hristo View Post
    A sto to Rusija proizvodi Ladu.Jel se misli na evropski dio Rusije ili citavu Rusiju.A ovo sto je Milovan reko je tacno Amerika samo za rat odvoji kompletan ruski budzet.Ja misli da im je vojni budzet oko 300 milijardi godisnje.
    kao sto rekoh citajte pa ce te znati.
    Tojota
    Hindai
    Micibusi
    Suzuki
    nisan
    Folksvagen
    pezo
    reno
    citroen
    Sevrolet
    General motors
    Iveko
    Volvo kamioni
    Reno kamioni
    Skania
    Pogodi sta je zajednicko svim tim ZAPADNIM proizvodjacima... rade ili vec imaju fabrike u Rusiji.
    Sto se Kamaza Vaza Gaza Urala i ostalih ruskih proiyvodjaca tice... Reno planira da kupi 1.3 MILIJARDI USD akcija u Vazu i da mu on bude strateski partner (vaz inace treba da duplira proizvodnju za 3-5 godina) Kamaz ima godisnji rast po 20 - 30% slicno je sa ostalim proizvodjacima.

    Nikada mi nije bilo jasno da ljudi koji nikada nista o rusiji nisu procitali daju sebi ya pravo da prosipaju pamet o njoj. Ne kazem da je Rusija jaca od USA (nije ni blizu) ali mi je puna kapa ljudi koji pojma nemaju za seru.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Isto tako Nike, Reebok, Adidas imaju fabrike u Indoneziji.Jeli to znaci da je Indonezija svjetska sila u proizvodnji patika, ili da su raspala zemlja sa jeftinom radnom snagom sto zapadne multinacionalne kompanije obilato koriste?

  19. #19
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ako ti mislis da mozes porediti 2 proizvoda ka sto su patike i najmoderniji automobili... neka ti budee.
    Ali ja ne bi poredio transfer visokih tehnologija i proizvodnje patika. Citaj malo i o ulaganjima npr Boinga i erbasa u Rusiji o ucescu rusije u razvoju B 787 i sl. Cudo je da vrhunski svjetski strucnjaci imaju veoma visoko misljenje o stanju razvoju i perspektivamna ruske ekonomije ali eto trust mozgova na MC je tu da ih opovrgne

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tamar View Post
    slabo si citao milovane citaj opet i citaj vise i pazi sta citas. Rusija ce do 2010 biti najvece trziste automobila u evropi i najveci evropski proizvodjac. A u svakom slucaju ne vidim cemu taj postu ovomj temi.
    Ako se sluzish ISTINOM,
    dokazi moje SLABOSTI KONKRETNIM BROJEVIMA,
    a ako manipulishesh, pazi se od GREHOVA, jer mi danas placamo grehove ADAMA I EVE,
    Rusija je pretekla ITALIJU po BNP, ove godine,
    to su GOLOGUZU TEHNOLOSHKI ZAOSTALI SLAVJANI,
    koji se PRIMITIVNO Q:RCHE,
    JASHUCI NA GRBACHU , GOLOGUZIJEGA NARODA,
    DJE NIKAGDA NI BIVAJET SVABODA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ljubo__hristo View Post
    A sto to Rusija proizvodi Ladu.Jel se misli na evropski dio Rusije ili citavu Rusiju.A ovo sto je Milovan reko je tacno Amerika samo za rat odvoji kompletan ruski budzet.Ja misli da im je vojni budzet oko 300 milijardi godisnje.
    Samo za IRAK, 570 milijadi.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tamar View Post
    kao sto rekoh citajte pa ce te znati.
    Quote Originally Posted by tamar View Post

    Tojota

    Hindai

    Micibusi

    Suzuki

    nisan

    Folksvagen

    pezo

    reno

    citroen

    Sevrolet

    General motors

    Iveko

    Volvo kamioni

    Reno kamioni

    Skania

    Pogodi sta je zajednicko svim tim ZAPADNIM proizvodjacima... rade ili vec imaju fabrike u Rusiji.

    Sto se Kamaza Vaza Gaza Urala i ostalih ruskih proiyvodjaca tice... Reno planira da kupi 1.3 MILIJARDI USD akcija u Vazu i da mu on bude strateski partner (vaz inace treba da duplira proizvodnju za 3-5 godina) Kamaz ima godisnji rast po 20 - 30% slicno je sa ostalim proizvodjacima.


    Nikada mi nije bilo jasno da ljudi koji nikada nista o rusiji nisu procitali daju sebi ya pravo da prosipaju pamet o njoj. Ne kazem da je Rusija jaca od USA (nije ni blizu) ali mi je puna kapa ljudi koji pojma nemaju za seru.

    Ima li boljeg DOKAZA o zaostalosti RUSKE INDUSTRIJE,

    od ove liste proizvodjacha automobila,

    mi smo za PJESMU; POEZIJU, BALET I ROMANE,

    kad treba da podignemo SLAVJANSKE SHUPKOVE,

    da neshto proizvedome,

    trazimo SWEDJANE, NJEMCE I JAPANCE,

    ONJI RABOTAJU,

    MI PLANDUJEMO,

    odnos BNP, RUSIJA & USofA,

    1000 naprema 6000 milijardi $, na godishnjem nivou.


    DANSKA sa 200 milijardi i 5,4 miliona stanovnika,

    je na NIVOU UKRAINE od 60 miliona stanovnika,

    hej SLOVJANI josh ste ZIVI,

    PRAVOSLAVLJE NARODNO VESELJE, ovi VAS GERBAMANI UBIJAJU U PAMET, VI STE KA LJESHANSKE SPORTSKE IGRE,

    U ODNOSU NA "LIGU SHAPIONA",

    PONJAVU PREKO GLAVE.
    Last edited by milovan; 30-12-07 at 22:01.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Prva lekcija za EKONOMISTE,
    nije DOLAR JAMERICHKA VALUTA,
    nego,
    KINESKA,
    JAPANSKA,
    ZMAJEVA IZ AZIJE,
    ARAPSKA ILI NAFTASHKA,
    DIJELOM RUSKA i JEVROPSKA,
    i neka se neko od njih KOPRCNE, ako smije ,
    ANKEL SAM,
    moze samo SAM, i boli ga JAMERICHKA KITA,
    DOK SE ANKAL SAM, PITA SAM.

    PADA NJIMA, A PADA I VAMA,
    VAZNO JE, KO KOGA HEBE ????
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ima li boljeg DOKAZA o zaostalosti RUSKE INDUSTRIJE, od ove liste proizvodjacha automobila,.....
    Pa i nije bas tako Milovane jer kazu da je sad Kina najveca fabrika svega i svacega i postaje malo vazno sta se dje proizvodi. Prica o sopstvenoj automobilskoj industruji moze pomalo liciti onoj proizvodnji traktora u Albaniji kad ga napravili, stavili u muzej i rekli - evo i mi umijemo i to dosta.
    Da je bilo malo vise pameti ne bi postao Kia Motors Slovakia vec bi se to u Dakicu osnovalo. Sprdajuci se ruskom kapitalu i smijuci se raznim firmama ostadosmo mi sami za sprdnju, a dok nesto junacki izmislimo i proizvedemo procice ihhahahaha vremena.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milovane jedan put si nesto procitao o Rusiji i to vrtis na svakoj mogucoj temi.
    Koji ti je ovo put na forumu da pricas kako si nekada procitao da USa proizvodi 16 mil.......
    Konkretni podaci su da je 2006 g. prodato preko milion komada automobila RUSKIH marki i oko 300 000 do 400 000 novih voyila zapadnih marki ovdje se ne racunaju privredna vozila. Rusija je 7 ekonomija svjeta i ti to definises kao zaostalu zemlju.
    Da li znas koja je najsigurnija nuklearna elektrana na svijetu u ovom trenutku... Ruska nuklearka izgradjena u KINI ( ali boze moj to su zaostale zemlje).
    Da li znas ko radi najnoviju nuklearku u EU... RUSI
    da li znas ko je snadbjevao americke kosmonaute 2 godine kda su usled lose tehnologije prizemljili satlove... Rusi
    ...
    O cemu ti govoris o naciji koja je broj 1 ili 2 u oblasti npr kosmonautike vazduhoplovstva nuklearne energije, medicine ti kazes da su slavjanski supkovi. Pa sve si o sebi rekao.
    Sto se auto industrije dalje tice ako budes citao procitaces o i tome kako rusi kupuju britanske proizvodjace kamiona i sele proizvodnju u Rusiju ali takve stvari te vjerovatno zbunjuju pa ih preskaces kao pretesku lekciju za tvoj stomnak

    Ne mogu da razumijem toliku mrznju prema nekom narodu koja se toliko cesto provejava na ovom forumu i usmjerena je prema rusiji, da nista dobro sto se desava u toj zemlji prosto ne mozete da svarite.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 19:53
  2. mr Branko Krivokapic: Cuce o sebi i drugima
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 9
    Last Post: 26-03-11, 08:20
  3. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 21:12
  4. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 16:12
  5. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 19-11-04, 09:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •