Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: Prvi put

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Prvi put

    Prvi put nakon 1918. godine, kada je Crna Gora izgubila nezavisnost, na jednoj od njenih drzavnih institucija danas ce se zavijoriti crnogorski barjak. Uz intoniranje himne ?[size=6]Oj svijetla majska zoro[/size]?, drzavna zastava ce biti podignuta ispred zgrade crnogorskog
    parlamenta.
    Crnogorski stonoteniseri prvi put ce samostalno ucestvovati na prvjenstvu Evrope koje ce biti odrzano od 16. do 25. jula u Budimpesti. Crnogorski kadeti i juniori su svecano ispraceni sa Cetinja, uz zvuke drzavne himne ?Oj svijetla majska zoro? i drzavnu zastavu.
    Neki hronicari su pisali "... Evropa jos nije dobro omirisala benzin, a u Crnoj Gori se posta autom prevozila.....", a ovih dana svjetski mediji prenijese: The national day of 13 July marks the date in 1878 when the Berlin Congress recognised Montenegro as the 27th independent state in the world.Parliament selected the popular "Oh Bright Dawn" as the national anthem.
    Nesto "malo" se promijenilo od tih 27 ali neka nam je sa srecom i neka se ponosno vijori

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Punta Cana
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se nije ko prevario da ojde danas?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Punta Cana
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default






    :yipiiii:

  4. #4
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    cetinje
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Velik dogadjaj za Crnu Goru.Ponosan sam ali i zao mi je sto to nije ranije ucinjeno.Zao mi je i sto nisam mogao prisustvovati tom cinu ali mi je drago sto je bilo dosta ljudi.Neka nam je sa srecom i ,U PAMET SE CRNOGORCI,
    Gletovanje je majka krecenja

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Re: Prvi put

    A KAKO JE LIJEPA OVA ZASTAVA U "PM" AAAAAA OD MILINE NEMOGU OCI MAC S NJE
    [/quote]





    PS.Ja neznam stvarno sto ovi gedzovani cetnicki nevole ovu NASU zastavu ????? Ada mnogo je "LIJEPA" ! Hahahahahahahahahaa :yipiiii: :yipiiii: :lolblue: :lolblue:

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cestitam onima koji su ovo jedva docekali;
    Posebno je indikativno što Vlada Crne Gore upravo na Petrovdan, 12. jula, kada je 1941. godine proglašena nezavisna Kraljevina Crna Gora pod protektoratom Benita Musolinija i grofa Ćana, želi da iste tvorevine, kao i ideale Sekule Drljevića i Savića Markovića Štedimlije ponovo oživotvori. To nije nimalo slučajno, jer ne treba zaboraviti da je jedino Štedimlija između dva svetska rata pisao o crnogorskoj autokefalnoj crkvi. Osim njega, stvaranje takve crkve, niko nije zagovarao, pa ni Crnogorski federalistički pokret, niti bilo koja politička stranka u Crnoj Gori u tom periodu - kaže za “Novosti” Predrag Vukić, istoričar.
    On smatra da u Vladinoj odluci novi crnogorski grb nema nikakve veze sa grbom dinastije Petrović.
    Grb Petrovića je jednoglavi orao, znatno drugačije likovne aplikacije u odnosu na predloženi grb crnogorske vlade. Reč je o znamenju koje je definisano u članu 38. Ustava Knjaževine Crne Gore iz 1905. godine, ali ni on nije veran izvornoj varijanti iz tog doba, nego je, kao i onaj iz 1993. godine, takođe likovno modifikovan, i po mom mišljenju protivpravno menjan, objašnjava Vukić. - Što se tiče zastave, u članu 39. istog Ustava, ona je definisana kao crveno - plavetno - bela. Međutim, sankcionisanjem alaj-barjaka kao državne zastave Republike Crne Gore ponavlja se rešenje iz 1941. godine, jer i tada, uoči Petrovdanskog sabora na Cetinju, visoki komesar grof Macolini doneo je odluku da alaj-barjak crnogorske vojske (dvoglavi orao u letu, na crvenoj boji) - bude proglašen za zastavu “Neovisne Kraljevine Crne Gore”. Posle toga komandijer Savo Čelebić, budući narodni heroj, postavio je crnogorski alaj-barjak na palati Banske uprave na Cetinju između dve italijanske kraljevske zastave.


    Vlada Crne Gore usvojila je, međutim, onu koju je napisao Sekula Drljević, osnivač crnogorske neonacističke misli. Naime, njegov bliski politički saborac Savić Marković Štedimlija objavio je 1938. godine u Zagrebu politički pamflet “Crvena Hrvatska” u kojemu na završnoj strani objavljuje Drljevićevu verziju pesme “Vječna naša Crna Goro”. Ako pročitamo sadašnju verziju nacionalne himne uočava se da samo prva strofa nije uzeta iz Drljevićeve varijante, ali doslovno jesu druga, treća i četvrta strofa, ističe Vukić. - Ako, dakle, pogledamo treću strofu i obratimo pažnju na stih: “Bit će gorda, bit će slavna domovina naša mila” uočićemo jasan hrvatizam, jer u srpskom govornom jeziku se ne kaže “bit će”, nego “biće”, niti se kaže “domovina” nego “otadžbina”. Dok su Srbi pod otadžbinom podrazumevali zemlju svojih otaca i bili za nju genetski i duhovno vezani, Hrvati stolećima nisu imali svoju otadžbinu, već su koristili izraz domovina, podrazumevajući pod njom mesto za obitavanje, a ne koje ih duhovno obavezuje zavetom predaka.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    cetinje
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Perovic
    cestitam onima koji su ovo jedva docekali;
    Posebno je indikativno što Vlada Crne Gore upravo na Petrovdan, 12. jula, kada je 1941. godine proglašena nezavisna Kraljevina Crna Gora pod protektoratom Benita Musolinija i grofa Ćana, želi da iste tvorevine, kao i ideale Sekule Drljevića i Savića Markovića Štedimlije ponovo oživotvori. To nije nimalo slučajno, jer ne treba zaboraviti da je jedino Štedimlija između dva svetska rata pisao o crnogorskoj autokefalnoj crkvi. Osim njega, stvaranje takve crkve, niko nije zagovarao, pa ni Crnogorski federalistički pokret, niti bilo koja politička stranka u Crnoj Gori u tom periodu - kaže za “Novosti” Predrag Vukić, istoričar.
    On smatra da u Vladinoj odluci novi crnogorski grb nema nikakve veze sa grbom dinastije Petrović.
    Grb Petrovića je jednoglavi orao, znatno drugačije likovne aplikacije u odnosu na predloženi grb crnogorske vlade. Reč je o znamenju koje jedefinisano u članu 38. Ustava Knjaževine Crne Gore iz 1905. godine, ali ni on nije veran izvornoj varijanti iz tog doba, nego je, kao i onaj iz 1993. godine, takođe likovno modifikovan, i po mom mišljenju protivpravno menjan, objašnjava Vukić. - Što se tiče zastave, u članu 39. istog Ustava, ona je definisana kao crveno - plavetno - bela. Međutim, sankcionisanjem alaj-barjaka kao državne zastave Republike Crne Gore ponavlja se rešenje iz 1941. godine, jer i tada, uoči Petrovdanskog sabora na Cetinju, visoki komesar grof Macolini doneo je odluku da alaj-barjak crnogorske vojske (dvoglavi orao u letu, na crvenoj boji) - bude proglašen za zastavu “Neovisne Kraljevine Crne Gore”. Posle toga komandijer Savo Čelebić, budući narodni heroj, postavio je crnogorski alaj-barjak na palati Banske uprave na Cetinju između dve italijanske kraljevske zastave.
    Vlada Crne Gore usvojila je, međutim, onu koju je napisao SekulaDrljević, osnivač crnogorske neonacističke misli. Naime, njegov bliski politički saborac Savić Marković Štedimlija objavio je 1938. godine u Zagrebu politički pamflet “Crvena Hrvatska” u kojemu na završnoj strani objavljuje Drljevićevu verziju pesme “Vječna naša Crna Goro”. Ako pročitamo sadašnju verziju nacionalne himne uočava se da samo prva strofa nije uzeta iz Drljevićeve varijante, ali doslovno jesu druga, treća i četvrta strofa, ističe Vukić. - Ako, dakle, pogledamo treću strofu i obratimo pažnju na stih: “Bit će gorda, bit će slavna domovina naša mila” uočićemo jasan hrvatizam, jer u srpskom govornom jeziku se ne kaže “bit će”, nego “biće”, niti se kaže “domovina” nego “otadžbina”. Dok su Srbi pod otadžbinom podrazumevali zemlju svojih otaca i bili za nju genetski i duhovno vezani, Hrvati stolećima nisu imali svoju otadžbinu, već su koristili izraz domovina, podrazumevajući pod njom mesto za obitavanje, a ne koje ih duhovno obavezuje zavetom predaka.
    Perovic ne seri
    Gletovanje je majka krecenja

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kriva Kishmala
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Perovic
    cestitam onima koji su ovo jedva docekali;
    Posebno je indikativno što Vlada Crne Gore upravo na Petrovdan, 12. jula, kada je 1941. godine proglašena nezavisna Kraljevina Crna Gora pod protektoratom Benita Musolinija i grofa Ćana, želi da iste tvorevine, kao i ideale Sekule Drljevića i Savića Markovića Štedimlije ponovo oživotvori. To nije nimalo slučajno, jer ne treba zaboraviti da je jedino Štedimlija između dva svetska rata pisao o crnogorskoj autokefalnoj crkvi. Osim njega, stvaranje takve crkve, niko nije zagovarao, pa ni Crnogorski federalistički pokret, niti bilo koja politička stranka u Crnoj Gori u tom periodu - kaže za “Novosti” Predrag Vukić, istoričar.
    On smatra da u Vladinoj odluci novi crnogorski grb nema nikakve veze sa grbom dinastije Petrović.
    Grb Petrovića je jednoglavi orao, znatno drugačije likovne aplikacije u odnosu na predloženi grb crnogorske vlade. Reč je o znamenju koje je definisano u članu 38. Ustava Knjaževine Crne Gore iz 1905. godine, ali ni on nije veran izvornoj varijanti iz tog doba, nego je, kao i onaj iz 1993. godine, takođe likovno modifikovan, i po mom mišljenju protivpravno menjan, objašnjava Vukić. - Što se tiče zastave, u članu 39. istog Ustava, ona je definisana kao crveno - plavetno - bela. Međutim, sankcionisanjem alaj-barjaka kao državne zastave Republike Crne Gore ponavlja se rešenje iz 1941. godine, jer i tada, uoči Petrovdanskog sabora na Cetinju, visoki komesar grof Macolini doneo je odluku da alaj-barjak crnogorske vojske (dvoglavi orao u letu, na crvenoj boji) - bude proglašen za zastavu “Neovisne Kraljevine Crne Gore”. Posle toga komandijer Savo Čelebić, budući narodni heroj, postavio je crnogorski alaj-barjak na palati Banske uprave na Cetinju između dve italijanske kraljevske zastave.


    Vlada Crne Gore usvojila je, međutim, onu koju je napisao Sekula Drljević, osnivač crnogorske neonacističke misli. Naime, njegov bliski politički saborac Savić Marković Štedimlija objavio je 1938. godine u Zagrebu politički pamflet “Crvena Hrvatska” u kojemu na završnoj strani objavljuje Drljevićevu verziju pesme “Vječna naša Crna Goro”. Ako pročitamo sadašnju verziju nacionalne himne uočava se da samo prva strofa nije uzeta iz Drljevićeve varijante, ali doslovno jesu druga, treća i četvrta strofa, ističe Vukić. - Ako, dakle, pogledamo treću strofu i obratimo pažnju na stih: “Bit će gorda, bit će slavna domovina naša mila” uočićemo jasan hrvatizam, jer u srpskom govornom jeziku se ne kaže “bit će”, nego “biće”, niti se kaže “domovina” nego “otadžbina”. Dok su Srbi pod otadžbinom podrazumevali zemlju svojih otaca i bili za nju genetski i duhovno vezani, Hrvati stolećima nisu imali svoju otadžbinu, već su koristili izraz domovina, podrazumevajući pod njom mesto za obitavanje, a ne koje ih duhovno obavezuje zavetom predaka.
    Zaboravio si da pomenes da su sa stedimlijom i drljevicem,na istom cilju dobar dio vremena veoma tijesno saradjivali cetnici pavla djurisica,kojima je od strane talijana bila cak obecana vlast u nezavisnoj (citaj talijanskoj) Crnoj Gori.!

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene uopste ne sekira izgled ni zastave, ni himne, no nacin na koji su ove odluke donesene, kao i ocevidne poslijedice.

    Za nacionalnu simboliku je uvijek potreban sirok konsenzus. Ako ne eksplicitan, a ono bar implicitan, kada je svakome jasno da se sve grupe slazu oko ovih pitanja. U slucaju CG to uopste nije bio slucaj. Dobili smo ove simbole uprkos velikom dijelu stanovnistva, sto se vidjelo u bojkotu velike grupe poslanika u parlamentu. Za poslijedicu, imacemo zastavu i himnu kojoj ce pola stanovnistva Crne Gore da zvizdi, taman da covijek ne zna na sta najprije da se popisa: na zastavu, na himnu, na stanovnistvo, ili, prosto, na cijelu Crnu Goru, da se nesto ne zaboravi.

    Kome trebaju simboli podijele, ne znam. Kod normalnih naroda zastava i himna simbolisu jedinstvo, kod nas duboke podijele. Valjda to treba onima koji vjecito ceraju nekakav inat, na ustrb i na nesrecu sviju nas. Mene je, eto, bilo puno srce kad su Grci, jedinsveni pod svojom zastavom, proslavili pobjedu na EP, Grci, koji mi nijesu nista. Kako je to samo bilo lijepo vidjeti, taman koliko i tuzno pomisliti da se to nama, eto, nikada dogoditi nece, pobijedili, ne pobijedili - svejedno!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    konacno neshto imamo...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zasto_pjevam_kad_krecim
    Quote Originally Posted by Perovic
    .
    Perovic ne seri

    Odraz tvoje pameti i kulture- bolje valjda nemozes i neumes, uzivaj sa svojim ALAJBAJRAK-om, on meni nista ne znaci, protiv njega nista nemam, osim sto me malo podseca na albanski,....

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    konacno neshto imamo...
    a sta do sad jnije bila zastava? il je bila tudja? ne kapiram, kako to konacno nesto?

    jedino sto je dobiveno- jos veca podela medju narodom- stara dobra rimska- zavadi pa vladaj :wink:
    sprdnja da u 21 veku se izmislja zastava i himna....ko da CG nije nikad postojala kao nezavisna zemlja

  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    cetinje
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sada necu reci ,ne seri, nego cu ti reci NE LAZI Perovicu.Sto ti znas o Stedimliji i ko je bio i za cem se zalagao.I zasto ga spominjes kao neko zlo,pa ove price hrvastina i ******,pa odjebite vise sa tim sranjima kako vam ne dosadi lagati sram vas bilo.
    Davno sam prestao da polemisem o slicnim stvarima i trudicu se da tako ostane ali reci cu ti nesto,tebi i tvojim istomisljenicima
    Prvo ste govorili da na zastavi pise hrvatska imperija(H.I.)a to znaci nikola I magarci jedni pa ko god je bio za CG govorili ste da je ******,kominternoteheransovatikanski placenik goveda jedna itd itd ne zelim vise ni da se sjecam sto ste sve pricali a sto ste namjeravali strah me i da pomislim pogani i izdajice roda svoga a sada vas ova casna zastava podsjeca na albansku.E pa nece moci vise zapamti to
    Gletovanje je majka krecenja

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Perovic
    sprdnja da u 21 veku se izmislja zastava i himna....ko da CG nije nikad postojala kao nezavisna zemlja
    Perovicu, sprdnja XXI vijeka je da ti i pored tolikog neznanja diskutujes o tome. Ajde sokole sivi uzmi neku knjigu pa provjeri kakve su bile zastave Crne Gore od sticanja nezavisnosti, pa kad nesto naucis onda lijepo dodjes ovdje da to provjeris.
    Ovo je zastava najviseg dostojanstva Crnogoraca zastava pod kojom su ginuli i odlazili u rat za slobodu i zastava pod kojom su okupili Crnogorci 90-tih iskazucujuci svoj bunt protiv rata vodjenog ne za slobodu vec za sramotu. Onima sa malo manje razuma trebaju zastave koje se izmisljaju i njima su sve dobre. Crnogorcima su dobre njihove casne i nicim ne uprljane zastave.
    Da bi je bolje zapamtio evo je jos jednom.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zasto_pjevam_kad_krecim
    Sada necu reci ,ne seri, nego cu ti reci NE LAZI Perovicu.Sto ti znas o Stedimliji i ko je bio i za cem se zalagao.I zasto ga spominjes kao neko zlo,pa ove price hrvastina i ******,pa odjebite vise sa tim sranjima kako vam ne dosadi lagati sram vas bilo.
    Davno sam prestao da polemisem o slicnim stvarima i trudicu se da tako ostane ali reci cu ti nesto,tebi i tvojim istomisljenicima
    Prvo ste govorili da na zastavi pise hrvatska imperija(H.I.)a to znaci nikola I magarci jedni pa ko god je bio za CG govorili ste da je ******,kominternoteheransovatikanski placenik goveda jedna itd itd ne zelim vise ni da se sjecam sto ste sve pricali a sto ste namjeravali strah me i da pomislim pogani i izdajice roda svoga a sada vas ova casna zastava podsjeca na albansku.E pa nece moci vise zapamti to
    slusaj prostacino primitivna, zaobidji me uvredama, a nadji gde sam ja licno ikog vredjao i pljuvao?
    Ako je neko pricao prostakluke njemu odgovori, a mene preskoci, jel jasno?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by Perovic
    sprdnja da u 21 veku se izmislja zastava i himna....ko da CG nije nikad postojala kao nezavisna zemlja
    Perovicu, sprdnja XXI vijeka je da ti i pored tolikog neznanja diskutujes o tome. Ajde sokole sivi uzmi neku knjigu pa provjeri kakve su bile zastave Crne Gore od sticanja nezavisnosti, pa kad nesto naucis onda lijepo dodjes ovdje da to provjeris.
    Ovo je zastava najviseg dostojanstva Crnogoraca zastava pod kojom su ginuli i odlazili u rat za slobodu i zastava pod kojom su okupili Crnogorci 90-tih iskazucujuci svoj bunt protiv rata vodjenog ne za slobodu vec za sramotu. Onima sa malo manje razuma trebaju zastave koje se izmisljaju i njima su sve dobre. Crnogorcima su dobre njihove casne i nicim ne uprljane zastave.
    Da bi je bolje zapamtio evo je jos jednom.

    posto ti sve znas, nauci nas neuke kad i koliko dugo i sl istoriju ove zastave sa ovim grbom?
    Pogotovu mi objasni crvenu boju, i objasni trenutni grb, za trenutnim uredjenjem i vladajucim partijama?
    ajde posto ja ne znam- detaljno me "edukuj"
    najlakse je reci - ma ti nista ne znas, ti si glup il sl. ubedi me da si upravu pa mozda ja i "slicni " meni promenimo misljenje ....

  17. #17
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    cetinje
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takvi kao ti postanu crnogorci kad im ga u BG nabiju do jaja.
    Gletovanje je majka krecenja

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aelita
    Za poslijedicu, imacemo zastavu i himnu kojoj ce pola stanovnistva Crne Gore da zvizdi
    Ti koji ce da zvizde mogu samo da nas poljube u guzu i to neka stave neki omekshivach za usne da nam bude ljepshe.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Perovicu, nema besplatne edukacije i zato te upucujem na knjige. Nijesam rekao da si glup i da nista ne znas, samo da ti je znanje ograniceno o onom o cemu diskutujes i lupetas o izmisljenoj zastavi i himni.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zasto_pjevam_kad_krecim
    Takvi kao ti postanu crnogorci kad im ga u BG nabiju do jaja.
    to mislis na cg predsednika, koji je sve skole i fakultet zavrsio u Bg-u, il na perovicku iz lscg?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Perovicu, nema besplatne edukacije i zato te upucujem na knjige. Nijesam rekao da si glup i da nista ne znas, samo da ti je znanje ograniceno o onom o cemu diskutujes i lupetas o izmisljenoj zastavi i himni.

    knjiga vala ima kolko oces, jedni pisu jedno drugi drugo, kako kome istina odgovara, zar mislis da je sve crno belo i da je istina samo jedna? i to koju ti mislis da znas? :roll:

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije sve crno i bijelo, ali ne postoji nista na svijetu sto ima dvije istine. Ona je uvijek sirotica samo sto je ponekad i poneko ne voli pa zaobilazi, kao ovaj tvoj istoricar kojeg si citirao.

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Srpska Mediji

    Pogledajte komentare u srpskoj stampi, narocito "Politika" i
    "Vecernje Novosti".
    Bujica pakosnih sarkazama. Te nije obrub zastave bio
    te nijanse, te originalan orao nije imao bas toliko rasirena krila,
    te srpski i crnogorski orao su isti, vele bijele su boje, a ne kazu
    da je jedan utuljen ko kokoska a drugi rasirenih krila.
    Te jednom, to je pjesma Sekule Drljevica, a drugi put, a sto nema u njoj
    "Lovcen krase Petrovici, a Kosovo Obilici"

    U vezi ovih koji ce zvizdat ovim simbolima:
    - zvizdace pjesmi koja se po Crnoj Gori pjevala viso no ijedna druga
    i od onih koji ce joj zvizdati
    - Zvizdace nekad ratnoj Crnogorskoj zastavi
    - Zvizdace grbu Petrovica

    Razlog za zvizdanje je vjerovatno razlicita nijansa obruba i sl ?
    E da li je srpska trobojka, "Boze Pravde" ili grb Karadjordjevica.


    Festa ljudi.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad nemaju svoje moraju komentarisati tudje

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Perovicu, je li istina da si ti napisao ovu pjesmu?

    Oj lijepa Crna Goro, zemljo voljena
    uvijek si mi srcu mila majko rodjena
    Srcu mom su drage sve planine tvoje
    Crna Goro mila ti si zlato moje.

    Hej, hej ja sam djetic djetic sa planine
    Hej, hej Crnogorac orao sa visine

    Oj Cetinje ponos grade, dicna starino
    Oj lijepa, oj visoka Lovcen planino
    Nebu pod oblake dje Njegos pociva
    kao vatra gori moja ljubav ziva
    ...

    Kada vjetar razvigorac dune s planine
    ili kada zlatno sunce grane s visine
    Preko krsnih brda do plavoga mora
    kao zlato sija moja Crna gora
    ...

    Dostojno tvojih predaka.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •