Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 79

Thread: Gdje sve ovo vodi?

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije ovo, momci, topic o navijačima, niti ima veze sa sportom...

  2. #27
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Možda sam lud (lud, možda luuud... Neša ... Galija...) , ali još uvijek umijem da čitam, tako da mogu da vidim da si otvorio topic na osnovu skandiranja na par utakmica.
    Last edited by [kinetic]; 25-12-07 at 20:01.

  3. #28
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Precerano je da se prica o ovome jer kultura na nasim stadionima nije vrijedna pomena.... Zaboravljate da se na utakmicama koje pominjete okupi 100 ljudi a ne 100.000.

    Takodje ako vec pominjemo skandiranja "sipatari" i slicno, zasto ne pomenu sto se uzvikuje u plav ili gusinje? Pitaj nekog fudbalskog sudiju crnogorskog ako znas ili fudbalera sto su sve pjevali, uzvikivali navijaci na tim utakmicama, od "ovo je turska" pa cer dalje...... dakle, sve sto neko u danasnje vrijeme zeli da predstavi kao mrznju medjunacionalnu jeste samo na stetu svih nas u vrijeme kada vecina ljudi i zivi lose i nista ne radi pa ne zna o cemu ce da prica te mu svako bude kriv, i milo i srbi i dukljani.....

    ne znam, sto su trebali onda kukavci zecani da pisu po novinama sto su im sve po stadionima uzvikivali, pisali itd itd

    ne pretjerujte

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Alfa. ja se slazem s tobom da se radi o nekoj minornoj grupi koja lijeci neke sopstvene frsustracije, pokazuje bolestine.... samo sto uvijek postoji neko ali zato se te grupice jednom dobro ne ispoprdivaju nego se uvijek neko pravi blesav ili slijep. Ne postoji bezobrazluk ili fukarluk koji nece naci nekoga da to opravdava ili stiti i bas kao na ovoj temi rasprava ko je, sta je pa, zasto je..... umjesto najjednostavnije po ledjima pa neka se oni poslije misle zasto im je puklo.

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nekome odgovaraju podjele i mrznja,
    inache bi ODGOVORNI REZIMLIJE mnogo ranije preduzele drastichne mjere, protiv grupa koje shire MRZNJU, u Ulcinju, Zeti, Plavu, Rozaju ili Pljevljima.

    Zbog takvih GRUPA ja vishe ne pratim sportske priredbe,
    ogadili su sve shto je lijepo u SPORTU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #31
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cudno kako su utakmice i ponasanja navijaca simptomi za neke ozbiljnije stvari. Mladji se ovdje nece sjetiti utakmice koja je prethodila ratu 1992...

    NIje topic koliko sam razumjela posvecen navijacima, a o njima su napisane tone socioloskih, antropoloskih i psiholoskih studija [ne kod nas, naravno], nego je posvecen dubljim stvarima koje su samo indikovane kroz dogadjaje na utakmicama.

    Mozemo da se vratimo na topic ako uporedimo kako se recimo Britanija nosi sa fasistickim i rasistickim ispadima huligana. Ili bilo koja druga zemlja sa malo vise tradicije vladavine prava.

  7. #32
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tudjinka View Post
    Cudno kako su utakmice i ponasanja navijaca simptomi za neke ozbiljnije stvari. Mladji se ovdje nece sjetiti utakmice koja je prethodila ratu 1992...

    NIje topic koliko sam razumjela posvecen navijacima, a o njima su napisane tone socioloskih, antropoloskih i psiholoskih studija [ne kod nas, naravno], nego je posvecen dubljim stvarima koje su samo indikovane kroz dogadjaje na utakmicama.

    Mozemo da se vratimo na topic ako uporedimo kako se recimo Britanija nosi sa fasistickim i rasistickim ispadima huligana. Ili bilo koja druga zemlja sa malo vise tradicije vladavine prava.
    A jes vidji, treba da se ugledamo na najvece divljake u evropi, engleske navijace i njihovu kulturu i usadjenu teznju eksploatisanja i kradja od drugih. Organski ih ne podnosim. U Italiji nerijetko vidimo da njihove navijacke grupe nose nacisticke simbole kao i u Hrvatskoj pa? Ljudi ova tema nema veze sa politikom i treba da se zakljuca.

  8. #33
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Precerano je da se prica o ovome jer kultura na nasim stadionima nije vrijedna pomena.... Zaboravljate da se na utakmicama koje pominjete okupi 100 ljudi a ne 100.000.

    Takodje ako vec pominjemo skandiranja "sipatari" i slicno, zasto ne pomenu sto se uzvikuje u plav ili gusinje? Pitaj nekog fudbalskog sudiju crnogorskog ako znas ili fudbalera sto su sve pjevali, uzvikivali navijaci na tim utakmicama, od "ovo je turska" pa cer dalje...... dakle, sve sto neko u danasnje vrijeme zeli da predstavi kao mrznju medjunacionalnu jeste samo na stetu svih nas u vrijeme kada vecina ljudi i zivi lose i nista ne radi pa ne zna o cemu ce da prica te mu svako bude kriv, i milo i srbi i dukljani.....

    ne znam, sto su trebali onda kukavci zecani da pisu po novinama sto su im sve po stadionima uzvikivali, pisali itd itd

    ne pretjerujte
    Alfa seljacino, svi koji izazivaju rasnu, vjersku i nacionalnu mrznju, bez obzira dje i prema kome, TREBA budu kaznjeni kako zasluzuju. Opasno je opravdavat one u Kolasinu jer su zaboga to radili ovi u Gusinju. Svi u isti kos sto se mene tice. Moramo da se oslobodimo pristrasnosti i da jasno i glasno kazemo [a prije toga sami za sebe prihvatimo] da SVI jednako zasluzuju kaznu, a ako nista onda najmanje moju i tvoju osudu.

    Zrela osoba moze da se izdigne iznad grupe, nacije i stada i da kaze jesu moji, al su zasrali. To je najmanje sto mozemo svi da uradimo.

  9. #34
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne kapiras poentu. Samo zlonamjerni listovi i ljudi pridaju velik znacaj ovakvim pojavama koje postoje svuda u svijetu. Ja sam APSOLUTNO za sankcionisanje takvih oblika ponasanja na stadionima ali znas li koliko mene zanima u toku dana ko je kome na stadion opsova' majku i oca, uopste me ne zanima jer radim, razmisljam o ljepsim stvarima, na takve pojave gledam kao na primitivne oblike koji naravno postoje u CG ali se ne rjesavaju tako sto se sankcionisu nacionalizmom protiv nacionalizma vec sto SE LJUBAV I POSTOVANJE ne namece kapiramo li se? Ja sada da mi se neko od vas obrati za pomoc istog trenutka bih se obukao i dosao, jer tesko da ce ijedan zakon u CG nauciti NEKOGA da VOLI, da POSTUJE, da VOLI svoga i nevoljniku da pomogne.

    MI treba da pomognemo takvima EDUKACIJOM a ne trpanjem u zatvor.

  10. #35
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa u zatvor ce imat vise vremena za edukaciju

  11. #36
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tudjinka View Post
    Pa u zatvor ce imat vise vremena za edukaciju
    U zatvor ne idu ni ubice ni lopovi u CG a ne oni koji opsuju nekome majku na stadionima ili ih nazovu pogrdnim imenom.

  12. #37
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U zatvor se ide po pravnosnaznoj sudskoj presudi. Koliko je sudjenja kod nas bilo zbog izazivanja rasne, vjerske, nacionalne....

    ZNaci, ne idu u zatvor ubice, i onda niko ne treba da ide u zatvor. Vrtimo se u krug...

    Upravo o tome govorimo: ne postoji vladavina prava [btw, Magna Charta Libertatum ovih dana dobi i finansijsku visemilionski valorizaciju, jos u XIII vijeku zemlja sa tradicijom utvrdi da ni SUVEREN nije iznad zakona]. To je sustina problema, a nikome ne pomazu circular arguments kao ova dva tri sto ih ti navede u svojim prethodnim postovima [ne idu lopovi, dizi ruke od skotova koji psuju, jesu ovi u Kolasin, al jesu i ovi u Gusinje, pa je valjda nerijeseno].
    SIgurna sam da bi, kad bi se barem dva tri slucaja procesuirala, mnogi razmislili prije nego bi nekom majku ovu ili onu... E, to je pocetak, jer kad ti djeca ne cuju da nekome treba majku ovakvu ili onakvu, podici ce se mnogo zdravija. Inace, vjerujem da se te osnovne stvari uce kod kuce.

  13. #38
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tudjinka View Post
    Upravo o tome govorimo: ne postoji vladavina prava .
    Ovo je dovoljno

  14. #39
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Shto se VISHE busamo u junachka Jevropska runjata prsa,
    to se vishe primichemo SHUMAMA I VUKOJEBINAMA, dje vlada zakon JACHEGA I BROJNIJEGA.

    Ne krivim ja te NAVIJACHE, jer su oni navijeni od svojih RODITELJA koji imaju iskustvo sa ratishta BIVSHE DOMAJE, to je sheme koje je niklo, kad smo komshijama PALILI KUCE I BASHTINE,
    kad su mogli RODITELJI NEKAZNJENO DA RUSHE I UBIJAJU,
    vala mogu i njihova PILAD.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #40
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ljudji vi se komendijajte ali DIDI je varvar pa pazite sto zborite inace B A N ! Hhehehehehhe !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  16. #41
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post

    Kao VECINSKI NAROD,
    najveca ODGOVORNOST JE NA NAMA CRNOGORCIMA,
    ali ni PREDSTAVNICI MANJINSKIH NARADA, koji sjede u REZIMSKE FOTELJE i razne NVO, mogli bi dici glas i traziti zashtitu od divljanja NAZIjONALISTA po CRNOJ GORI.

    .
    Sto reci nego da sam tuzan sto TESKO SEBE SAME PREVAZILAZIMO, SEBE SAME LIMITIRANE, SEBE SAME USKOGRUDE, SEBE SAME PRIMITIVNE (isto ti misli Turcin u vrecu ka onaj za astalom....e h**em te zivotna filozofijo i *zavestanja mudrih predaka*....kami im u onu primitivnu uskogrudu "mudrost" i "opreznost"........MISLJAH E CE NOVA CRNA GORA USPJET DA IZVUCE ONO BOLJE OD NAS.........
    A NE ONO NAJGORE, KAO STO JE SVA PRILIKA DA IZVLACI ( i kao sto je pok. Slobo maestralno USPIO DA SVE NAJGORE IZVUCE IZ SRBIJANACA!)...

    Sad jos fali da Vehabije *zestoko odgovore* i.....mrka kapa-zla prilika!
    Ehhhhhh.......:-?:burp:
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  17. #42
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    CHUVAJMO SEBE OD SEBE.
    citat Dr.Dragan Vukchevic
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  18. #43
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    MISLJAH E CE NOVA CRNA GORA USPJET DA IZVUCE ONO BOLJE OD NAS.........
    A NE ONO NAJGORE, KAO STO JE SVA PRILIKA DA IZVLACI
    Pa nije ti dugo trebalo da se dozoves, zemo.
    - Ladan ko taština duša -

  19. #44
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,896
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,421
    Thanked in
    2,226 Posts

    Default

    Utvrdili smo da ovo nije tema o navijačima, ali za početak:

    Prije nekoliko godina dok sam išao na odbojku u Budvu i u Podgoricu. Igraju se utakmice za titulu. Gusari navijaju "ubij, zakolji da varvar ne postoji". Varvari navijaju "ubij, zakolji da lacman ne postoji". Neđe drugo je "ubij, zakolji da Hrvat ne postoji". Kad igraju crnci onda se oponašaju majmuni. I tako redom. Toliko što se tiče logike u tom navijanju.

    Čovjek je nacionalista jer u drugome vidi sebe. Koliko ste puta čuli objašnjenje: ne mogu nas oni (albanci, muslimani...) očima viđet. Radi ti ovaj o glavi, radi ti onaj o glavi. Ja to ne osjećam. Ako me neko zaebe, ili napadne ili bilo šta drugo, zadnje o čemu razmišljam je koje je vjere i nacije. Da mi je brat rođeni, naebo je.

    Sve te ljude ne podnosim zbog toga što su smradovi. A svima njima je lakše da misle i pričaju da su diskriminisani, nego da priznaju da su falični po karakteru.

  20. #45
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Mrznja je sasvim prirodna ljudska osobina koju je nemoguce iskorijeniti, a (narocito fudbalski) tereni su univerzalno rjesenje za neophodnu ventilaciju viska tog negativnog naboja.

    Sto je naravno opste poznata cinjenica, no je zgrazavanje i samosazaljenje u modi.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    montenegroskeptik... da li se već može govoriti da postoji i takva kategorija među ljudima koji su glasali nezavisnost ???

    sve je uvijek i bila dilema (bar između mene i nekolicinje) da li crna gora može biti i opstati kao nezavisna i demokratska država ????

    bez ikakve namjere da izazovem ljutnju među određenim kolegama ođe , moram im reći da razloga za brigu i opravdanu sumnju u relevantnost projekta ima na pretek.

    objektivno,crna gora je u nedostatku onoga što je najvažnije ,a to su ljudi.ljudi koji su dovoljno svjesni i izgrađeni da stvaraju jedno zdravo društvo-zdravu državu , koja neće nikako praviti katastrofalne greške koje su bile karakteristika prošle ,umrle države,koja BTW , nije valjala pišljiva boba (zato se uostalom ionako raspala) jer ljudi koji su činjeli tu državu u većini nijesu bili dorasli da je imaju i zadrže.neobrazovanost,istorijski kontekst,nedovoljna ekonomska samostalnost,tradicija opterećena negativnim momentima.... ima mnogo toga što tvori tu lošu podlogu za pravljenje države koja bi bila podesna NAJVEĆEM BROJU NJENIH GRAĐANA , što je cilj kojemu se teži još od doba antičke grčke.

    strah me da crnogorci ni u ovom novom ,toliko željenom obliku državnosti, ne čine ništa da naprave tih nekoliko koraka koje će ih izdvojiti iz sumornog okruženja , a koje je u svijetu primjer kako se ne gradi demokratsko i pravedno društvo.

    u crnoj gori još uvijek imate jedan dosta veliki broj državljana koji su apriori postojanja te države.taj broj se smanjuje,i to je tačno,ali je još uvijek nevjerovatno velik broj i opterećujući za stvaranje uslova koji vode do izgradnje demokratskog društva.ljudi jednostavno NEĆE da imaju svoju državu koja se zove crna gora. 9o i nešto posto od njih su ljudi koji se be zovu srbima , iako oni po etnosu nisu srbi (ogromna većina) nego su ,nažalost, oni stvarno srbi ali srbi u mozgu , a to je najgore što im/nam se moglo desiti. postoji i nekoliko procenata albanskog stanovništva koje je protiv CRNE GORE , a to se dešava zbog činjenice da albanski nacionalni pokret u okruženju dobija krila postepenim stvaranjem nezavisne države KOSOVO koja je albanski projekat (ili propali srpski kako hoćete) podržan od strane svjetskih sila.realno,albanski separatizam sada nije na takvom nivou u CG da bi bio okarekterisan kao teško opterećenje.zapišimo da postoji.

    e sada idem na populaciju koja hoće crnogorsku državnost (deklarativno) ali neće da učini ništa ,ili gotovo beznačajno malo, da tu državnost učvrsti. govorim o CRNOGORCIMA,naravno. izglasali su nezavisnost i sada čuče kao babe od sto godina pored šporeta čekajući da se ta država sama složi.ne pada im na pamet da se zapitaju da li je normalno da jedna vlast,koja je istina pomogla da se dođe do nezavisnosti,ostane na tom mjestu,kao vlast,već evo ravno 62 godine.62 godine crnom gorom vladaju komunistička partija i njeno čedo izraslo iza smrti majke KPCG , dps/sdp.NEPREKIDNO!
    realno,ne zna se ko je bio grđi.mrtva trka.zbog činjenice da sam najveći dio života proveo pod dirigentskom palicom DPS/SDP mastodonta , glasam za njih sa obadvije ruke i noge.i jednima i drugima je NEPOŠTOVANJE DEMOKRATSKIH PRINCIPA,KORUMPIRANOST,NEDOSTATAK DEMOKRATSKE KULTURE,AUTOKRATIČNOST,NETOLERANNOST.... to što ih karakteriše i tome bi i najzagovorljiviji pristaša tih stranaka morao dobro razmisliti da to porekne u jednom normalnom razgovoru.dokaza imamo svi MALI MELEON,neću ih ponavljati.

    postojanje tolikog broja ovih prethodnih koji su protiv svoje države i to zvanično ,proizilazi iz činjenice da su i ovi koji se aklamativno zalažu za crnogorsku državnost , su također,paradoksalno,protiv crnogorske državnosti jer čine sve da ne učine ništa da se crna gora izgradi kao država dobra ZA VELIKU VEĆINU svojih građana.

    rasprodaja svega onoga što je vrijedno u državi,nepostojanje sudstva i pravosuđa koje bi kvalitetno služile građanima,nepotizam,korupcija,tragična uprava,katastrofalno školstvo i zdravstvo,infrastruktura iz ne znam kojeg doba prošlog vijeka, to su karakteristike ,neke od, crne gore i crnogorskog društva ua svim ovim godinama koje živimo i nijesu se za jotu promijenile nezavisnošću. ELIMINIŠITE SAMO JEDNU ILI NEKOLIKO TIH KARAKTERISTIKA I ŽIVOTOM GARANTIRAM DA ĆE SE BROJ ONIH KOJI SU PROTIV OVE DRŽAVE SMANJITI ZA DUPLO,da ne govorim što bi se desilo kada bi se sve korigovale.a ne vidim da će skoro.to je problem.

    zato monitor,beranac,milovan i još neki imaju sumnje.one ljudske sumnje i dileme.normalno je to,ljudski.shvatite to,neki od vas,jer ti ljudi su toliko htjeli državnost,dosta radili na tome, da bi iz te državnosti dobili da žive u kvalitetnijem društvu nego što je bilo ono TRAGIČNO koje je karakterisalo zajedničku državu SCG.

    SCG su činjela dva bolesnika,fizička i mentalna,koji su mislili da su bogomdani kao primjer cijelom ostalom svijetu kako se treba živjeti.mi se nijesmo izliječili bolesti samo je drugi bolesnik umro,pa je porcija mrvicu veća.

    i za kraj,da ne mislite da imam dilemu da li je trebala bilo kako opstati SCG, nemam je,izgorela sva kao što jeste.dilema mi je samo sada da li ili ne ,crnogorci mogu stvoriti sami slobodno,pravedno i napredno društvo za korist VELIKE VEĆINE SVOJIH GRAĐANA.

    poz.
    Brooclyn Forever !

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje si Kozace, prvo neka ti je sretna nova godina kao i ostalim forumasima uostalom.

    Da, imao sam velike nade u tu novu drzavu, jer nam je postojala mogucnost da je napravimo na novim modernim temeljima, ali avaj, mi je napravismo na temeljima Nikole iz 1912.

    Sve u svemu veliko razocarenje, ne zbog ekonomske situacije (to se da popravit) vec nesto mnogo gore i sto je mnogo teze istrijebit iz drustva - nabrojao si sam te stvari.

  23. #48
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Cinjenica je da je kod velikog broja ljudi u Crnoj Gori, ishod referenduma otvorio nacional-sovinsticke kontrolne ventile. Ne mislim samo na Srbe(jedan dio njih je i glasao za nezavisnost) vec i na veliki broj Crnogoraca koji poprilicno emotivno ulazi u sve te srpsko-crnogorsko-hrvatsko-albansko-rusko-americke sukobe intresa.
    U takvoj situaciji, skroz isfrustrirani, ti jadnici i pacenici, potpomugnuti lokalnim bolesnicima koji se uglavnom nalaze po tim navijackim grupama, udaraju tamo dje je najmekse: po Muslimanima i Albancima.
    Neposredno poslije 21.05.2006. jedan moj prijatelj, za koga sam mislio da je miran i stalozen covjek, mi rece: evo dobili ste drzavu( navodno mu je drago to zbog mene), ali uz pomoc siptara i balija, istih onih koji su pobjegli od noza njegovoga djeda davne 1912, ali da ce on sa nestrpljenjem cekati dan kada ce istim tim nozem zavrsiti zapoceti posao. Ja mu kazem da me slobodno moze staviti u red sa njima, ali on nece ni da cuje za to jer sam ja u potpuno drugom tripu.
    Zasto on mene nece da stavi u isti kos sa njima?
    Strah, nista drugo, vjerujte mi?
    Muslimani i Albanci su ugrozeni u CG, ne toliko od vlasti koliko od pravoslavnoga zivlja. To je rezultat istorijskih okolnosti i desavanja koje su jos uvijek freske, potpomugnute bijednim zivotom zemlje treceg svijeta.
    Ja samo mogu da protestvujem i kazem otvoreno njima u oci:
    Muslimani i Albanci su moji sudrzavljani, i napadajuci njih vi napadate mene.
    SIKTER
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Mda toliko su ugrozeni da napadaju inspektore po Ulcinju kad je bila ona frka ljetos, da da bas su ugrozeni...
    She is only here to annoy herself!

  25. #50
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Muslimani i Albanci su ugrozeni u CG
    Hahaha, ovo kad negdje cujem dodje mi da prsnem od smijeha...
    Mnooogo dobar vic!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moral, dobro i loše
    By Mungos in forum Religija i filozofija
    Replies: 100
    Last Post: 04-09-17, 02:39
  2. Gdje naci ???????
    By stefan123 in forum Hardware
    Replies: 17
    Last Post: 09-05-09, 19:53
  3. Ima li gdje da se kupi
    By Koma[MFHN] in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 20-09-06, 21:23
  4. HITNO !!!! Gdje naci tecnost za meka sociva ?
    By crnogorac-nk in forum Centralni
    Replies: 25
    Last Post: 29-06-06, 23:12
  5. Baterije za LatpTop racunare, gdje u CG?
    By 11 in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 12-03-06, 13:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •