View Poll Results: Da li ste sigurni u roditeljsku ljubav?

Voters
64. You may not vote on this poll
  • 1. Roditelji me nikada nijesu voljeli

    0 0%
  • 2. Nikada nijesam bio siguran/sigurna da me roditelji vole dovoljno

    2 3.13%
  • 3. Oduvijek sam osjecao potpunu i iskrenu roditeljsku ljubav

    62 96.88%
Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 97

Thread: Mama i tata me ne vole:-((

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Mama i tata me ne vole :-((

    Ako izostavite prijetnje da necete ici na igraliste ako ne pojedete rucak koji nijeste voljeli, ako izostavite prijetnje da nema sladoleda ako budete piskili u tudje cipele, ako preskocite batine poslije slomljenog komsijskog prozora, ... smatrate li da vam nije izostala roditeljeska ljubav?

    p.s. Fala zvoncici na uloženom trudu. Častiću je jedan PEZ ako mi pretekne od balona ...
    Last edited by simm; 23-12-07 at 03:59. Reason: ne postavih poll
    - Ladan ko taština duša -

  2. #2
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    malo si teshko formulisala pitanje?
    Ko pisha u tudje cipele?
    Ja ne slomih nikakav prozor josh uvijek, a sumnjam da cu u buducnosti...

    Valja malo mlatit djecu...Ne previshe...Mada rijetko kad izraste dobar choek ak bar jednom ne osjeti prutic...Jednostavno mu inteligencija nije na tom nivou(po ovoj mi knjizi iz psihologije-potpuno je razvijena sa 15 godina) da shvati i pretvori neke stvari....Chast izuzecima ak ih ima...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    malo si teshko formulisala pitanje?
    Ko pisha u tudje cipele?
    Ja ne slomih nikakav prozor josh uvijek, a sumnjam da cu u buducnosti...

    Valja malo mlatit djecu...Ne previshe...Mada rijetko kad izraste dobar choek ak bar jednom ne osjeti prutic...Jednostavno mu inteligencija nije na tom nivou(po ovoj mi knjizi iz psihologije-potpuno je razvijena sa 15 godina) da shvati i pretvori neke stvari....Chast izuzecima ak ih ima...
    Nisam formulisala, nego je komrad Simm formulisao a ja sam samo propomogla ovaj poll da se postavi, inache je njegov topic!

    Uvijek sam bila sigurna u roditeljsku ljubav i milion puta su mi je pokazali i dokazali.
    Shto se tiche batinjanja djece...voljela bih da je moguce da se zakonom zabrani a opet s druge strane nije da nijesam ponekad upotrijebila taj "vaspitni metod", mada moram reci da sam kaznjavala tako djecu samo za neke "teze prestupe" i u periodu izmedju 5 i 10 godina...nakon toga vishe ne!
    Recimo kad se gospodina sa 5 godina uputio u shetnju po naselju i pored stroge zabrane da napushta dvorishte zgrade, a shto je do tad poshtovao!
    I od tad je poshtovao!!!:joint:
    Ali kaznjavam djecu zabranama, tipa nema izlaska nedelju dana ili dvije, nema kompjutera...ne starijega vishe ali mladjega da...mene tata nikad u zivotu nije udario a majka jes i sa 20 godina kishobranom po meni, koliko je mogla, a ja se smijala!!!
    Ne pamtim djetinjstvo po batinama, ne znam jesam li ih par puta od majke dobila

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene otac istukao samo dva puta u zivotu i imao je dobar razlog oba puta. prvi put sam otsetala isto kao i zvoncicin sin da se igram sa rodicama,a nisam mu rekla. on se ubio trazeci me. mislio da me nije dje auto udarilo,ko kindapovao i slicno, a ja se lijepo igrala mogu li bolje. drugi put sam mu se otrgla kad smo prelazili ulicu i za malo pod kamion. mama je tu vrstu kaznenih mjera cesce upotrebljavala,ali u mnogo manjem obliku. njene niti jedne ne pamtim,a bilo ih je iha ha. sto cu kad sam bila antihrist.

    kad sam malo porasla, dosle su, po meni jos teze vaspitne mjere, razgovori do besvjesti sa tatine strane, a razne zabrane sa mamine. sve u svemu, nikad nisam sumnjala u njihovu ljubav.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Ako izostavite prijetnje da necete ici na igraliste ako ne pojedete rucak koji nijeste voljeli, ako izostavite prijetnje da nema sladoleda ako budete piskili u tudje cipele, ako preskocite batine poslije slomljenog komsijskog prozora, ... smatrate li da vam nije izostala roditeljeska ljubav?

    p.s. Fala zvoncici na uloženom trudu. Častiću je jedan PEZ ako mi pretekne od balona ...
    Ljudi, ja sam mrtav pijan i jednostavno umrijeh od smijeha ovom postu. Zvoncice, molim te, ostavi ga na miru!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    I evo sada ide jos 1 nadmetanje "ko je bio veci deran"...
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Je li ko primjenjiva kundak u vaspitne mjere ? Sto se tice batinjanja majka me nije ni jednom, koliko se ja sjecam, ali zato otac i za nju i za sebe.Inace sam bio djavo od djeteta da je to cudo. Tako da nikad nijesam sumnja u njihovu ljubav.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E naka su te dzoni drali, tebe samo prangijom treba!!!
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  9. #9
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...meni je rec roditelji...sinonim za ljubav, nesebicnost, postovanje i postenje...
    zahvalna sam im sto su me naucili pravim vrednostima...i sto su od mene napravili coveka...i ne samo za to...za toplinu kojom su me uspavljivali...za svaku sitnicu koju su za mene uradili...i za to sto me nisu razmazili...zahvalna sam im za to sto su od mene napravili coveka neznog iznutra...za to sto su me naucili da volim i da dajem ljubav...
    takvim roditeljima kao mojim...takavom ocu kao mom- stabilnom i snaznom i ujedno neznom i osecajnom, jednom od retkih muskaraca pazljivijih od 99% zena, i takvoj majki kao mojoj- ruzi spolja i iznutra...ruzi bez trnja...jednoj jedinoj...
    a batine jesam dobijala...zasluzeno...jer mene nije bilo lako vaspitati...s obzirom na moj dosta tezak karakter...i zbog toga sto sam, posebno izmedju 16 i 19 godine, bila posvadjana sa celim svetom pa su mi uvodili raznog tipa "sankcije" i vodili su sa mnom duuuge razgovore ...i hvala im i za to...bez njihovog strpljenja i posvecenosti ne bih bila ono sto jesam...
    ...ovo je topic za tinejdzere koji se ne uspevaju "sporazumeti" sa roditeljima...jer im roditelji zele sve najbolje...a oni ne znaju da je to "sve najbolje" upravo ono najbolje za njih... zbilja simm koliko ti imas godina?
    "...kako u debelo uho zabosti neznu rec?..."
    (V.Majakovski)

  10. #10
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DiVa View Post
    ...ovo je topic za tinejdzere koji se ne uspevaju "sporazumeti" sa roditeljima...jer im roditelji zele sve najbolje...a oni ne znaju da je to "sve najbolje" upravo ono najbolje za njih... zbilja simm koliko ti imas godina?
    Oh, kako volim drzanje lekcija, sav se raspekmezim ... narocito kad ljudi unaprijed znaju sto pricaju

    Ovaj topik ima sasvim jasnu svrhu, ko prati pdf taj ce znati, ko ne prati, neka ga preskoci.
    - Ladan ko taština duša -

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To nije drzanje lekcija vec sasvim bezazlena sala
    "...kako u debelo uho zabosti neznu rec?..."
    (V.Majakovski)

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ipak ...?
    - Ladan ko taština duša -

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eee...vidis...zato ne volim piskaranje i internet...nikad ne vidis 'grimasu' osobe koja ti pise
    pa dolazi do nesporazuma...b
    "...kako u debelo uho zabosti neznu rec?..."
    (V.Majakovski)

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa ti nemoj vise piskarat preko interneta, ne ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehe, male 'zloce' priznaju da su ih roditelji zasluzeno tukli i smartaju to dokazom njihove velike ljubavi, sto potvrdjuje ono sto pricam- da nesavrsenima treba nesavrsena ljubav kako bi se usavrsili.
    Sa druge strane, neko ko je jeste bio dobar ne bi sigurno batinanje od roditelja proglasio dobrim nego nepravednim..

    Sve skupa to znaci - sto bolji covjek, bolja i njeznija ljubav mu treba.

    Mene moji nisu istukli nikada, zaista nije bilo ni potrebe, najstroza vaspitna mjera je bilo prigovaranje, narocito ocevo (za to znam da jeste bilo potrebe).. :smile:
    (mozda zbog tog nedostatka nasilja u djetinjstvu sam i sada toliko protiv svakog njegovog oblika, kao sto su npr. svadje :mrgreen:..)
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ili kako ti sig vec kaze..
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  17. #17
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sto se tice ovih mojih sto su sad su prilicno ostarili,podigli su me u to vrijeme onako kako su znali,nekad su grijesili debelo,nekad su ipak bili u pravu...Kad bih morala da pisem gdje su grijesili a gdje sam im i sama dala za pravo sto su me prekorili otkrila bih i previse onog za sta smatram da mu nije mjesto ovdje...Ali recu cu da sam covjek zahvaljujuci bas tome sto mi nisu mogli priustiti toliko lagodan zivot koji imaju vecina djece danas...Nisu mi kupovali nista vise osim neophodnog,nisu me mazili i ljubili i tjesili kao jedno od njihove zlatne djece,cak i onda kad sam zbog moje zdravstvene situacije trpjela dosta toga propratili su to bez rijeci,i naucili su me svojim neprisustvom da se borim kad je najteze,a radili su i stvarali koliko su mogli i to mi je dovoljno da znam da im je bilo stalo do mene jednako isto kao i do moje dvije sestre i brata...I mislim da je bilo s moje i s bilo cije druge strane nezahvalno pisati o tome da nas nisu voljeli oni koji su nas stvorili,prehranili i podigli...Pa cak i ako nisu nikad znali na onaj pravi nacin da pokazu svoju ljubav...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Sve skupa to znaci - sto bolji covjek, bolja i njeznija ljubav mu treba.

    Mene moji nisu istukli nikada, zaista nije bilo ni potrebe, najstroza vaspitna mjera je bilo prigovaranje, narocito ocevo (za to znam da jeste bilo potrebe).. :smile:
    (mozda zbog tog nedostatka nasilja u djetinjstvu sam i sada toliko protiv svakog njegovog oblika, kao sto su npr. svadje :mrgreen:..)
    svidja mi se sto bas ne umijes da sakrijes odusevljenost sobom :ass:

    Sto se teme tice, nije mi nikad izostala roditeljska ljubav i ne znam kako bih podnijela da mi se to ne daj boze desi. Kad smo vec kod toga, tesko da roditeljska ljubav u iole normalnim porodicama moze da izostane, moze samo da bude nadvladana trenutno nekim drugim osjecanjem, ali uvijek je tu
    Kako Vaša bolest ?

  19. #19
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    tesko da roditeljska ljubav u iole normalnim porodicama moze da izostane, moze samo da bude nadvladana trenutno nekim drugim osjecanjem, ali uvijek je tu
    Ja bi da zatvorimo ovaj topik polako, i da konstatujemo da u vecini slucajeva djeca imaju pozitivno misljenje o svojim roditeljima.
    - Ladan ko taština duša -

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh, da sam znala ne bih svracvala u ovu kafanu :dring:

    A taman ste poceli da "pricate o svom djetinjstvu"
    Kako Vaša bolest ?

  21. #21
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :bart: "Bobo sine...Ljubi ga majka":bart:

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja smatram da te niko ne moze voljeti kao otac i majka...i naravno da ce doci situacijei kada cete se mimoici u misljenjima i stavovima ali to je sve normalno i shvatljivo. A mene nije da nisu bili a nije i da nisam zasluzivala.....Ja sam tajov sin :mrgreen:
    Last edited by MaJLeNa; 24-12-07 at 00:15.
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Ako izostavite prijetnje da necete ici na igraliste ako ne pojedete rucak koji nijeste voljeli, ako izostavite prijetnje da nema sladoleda ako budete piskili u tudje cipele, ako preskocite batine poslije slomljenog komsijskog prozora, ... smatrate li da vam nije izostala roditeljeska ljubav?

    p.s. Fala zvoncici na uloženom trudu. Častiću je jedan PEZ ako mi pretekne od balona ...
    E, fucmutu sebichni! Chasticeh me ako pretekne...to je kao ono kad zet dodje u tazbinu i nabuca se shljiva a tashta mu nutka...uzmi, zete, ne stidi se, choche...ionako cemo ih prasadima:joint:

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Ja bi da zatvorimo ovaj topik polako, i da konstatujemo da u vecini slucajeva djeca imaju pozitivno misljenje o svojim roditeljima.
    :joint:ja mislim da je posebno bitno da ochevi nijesu omrazeni od strane djece kao oni koji ne vole bezuslovno, za razliku od majki
    Last edited by zvoncica; 24-12-07 at 00:22.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    nekad su grijesili debelo,nekad su ipak bili u pravu...Kad bih morala da pisem gdje su grijesili a gdje sam im i sama dala za pravo sto su me prekorili otkrila bih i previse onog za sta smatram da mu nije mjesto ovdje...
    eto tako...

    Mene su moji razmazili,jer sam jedinica,ali ne previse i ne u losem smislu,nego to valjda u nekoj normalnoj dozi mora da postoji s' obzirom da je sva paznja na mene okrenuta i to mi i dan danas smeta sto mi nekad "ne daju da disem" :mrgreen: Nisu me naucili da dobijem sve sto prstom pokazem istoga momenta kad mi pane na pamet,nego sve po zasluzi i u skladu sa mogucnostima,mada im iskreno nikad na taj nacin nisam nista ni trazila (skromnost - prije mana,nego vrlina danas). Tata me toliko voli da mogu na prste da izbrojim koliko smo se puta u zivotu posvadjali,nikad nije mogao nista da mi zabrani,ni glas da digne,a kamoli da me udari,zato je majka preuzela strogocu Nikad me nije tukla i to joj najvise zamjeram,jer sto sam starija sve bi mi cini mi se neke dooobre batine bolje prijale,nego pridike,zamjerke i dugometrazni razgovori koji nemaju kraja...Ja sam bila (uglavnom :mrgreen dobro dijete,mirna,u skoli sve super,tako da sa mnom nikad vecih problema nisu imali do puberteta,pa ni tada nista specijalno,izuzev izlaske i onaj klasicni bunt protiv svega Grijesila sam i ja,ali i oni.Danas se sa majkom svadjam zbog svoga dugoga jezika,a i njenoga bogami i zato sto mi je merak da na sve odgovaram i da se inatim s njom :mrgreen: Ponekad su mi teski toliko da bi potpisala da ih 10 godina ne gledam i zbog obaveza se malo i gledamo iako u istom stanu zivimo i zao mi je sto nemam vise vremena da provodim sa njima i da im kazem da ih mnoogo volim uprkos tome sto su teski i sto me guse sa svojom ljubavlju i da sam im ipak zahvalna sto su oni mene voljeli i sto me vole ovoliko

    mamaaa,tataaaa voooolim vaaas :yipiiii:

    p.s.

    i posle ovoga posta necu sledecih pola godine ! :mrgreen:
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  25. #25
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    ja smatram da te niko ne moze voljeti kao otac i majka...i naravno da ce doci situacijei kada cete se mimoici u misljenjima i stavovima ali to je sve normalno i shvatljivo.
    Bas lijep opis bezuslovne ljubavi, kakva jedina traje...
    Kad u takvoj ljubavi dodje do nesuglasica i problema, oni se prevazilaze jer ljubav ne moze da ne oprosti i dalje da voli..

    E kako bi svijet lijep bio kad bi svi ljudi mogli tako jedni prema drugima..
    A nije da ne mogu, mogu samo ako zele..

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    svidja mi se sto bas ne umijes da sakrijes odusevljenost sobom :ass:
    Aj... nije to moja odusevljenost sa mnom, nego time sto nisam dobijala batine, sad kad citam da su drugu djecu masovno tukli..
    Last edited by odli; 24-12-07 at 04:21.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lyrics
    By Mungos in forum Muzika
    Replies: 325
    Last Post: 19-11-15, 00:55
  2. TeXtovi Pjesama
    By Insane in forum Muzika
    Replies: 136
    Last Post: 02-10-12, 14:44
  3. Mama i tata me ne vole :-((
    By simm in forum Ljubav
    Replies: 2
    Last Post: 23-12-07, 01:00
  4. S kojeg drveta si pao/la???
    By Sofronije in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 08-10-04, 01:12
  5. Crnjaci
    By Anonymous in forum #montecafe
    Replies: 1
    Last Post: 23-05-04, 15:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •