Results 1 to 23 of 23

Thread: Direktno protiv EU!

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Direktno protiv EU!

    DPS-SDP većina odbacila kandidate civilnog sektoraPoslanici iz DPS i SDP, stranaka koje čine vladajuću većinu u crnogorskom parlamentu, odbili su danas da potvrde sve imenovane članove Savjeta RTCG i time se otvoreno konfrontirali sa domaćim civilnim sektorom, ali i zvaničnim evropskim stavovima, izraženim u preporukama Evropskog parlamenta i stavu eksperta Evropske komisije, iznesenom na nedavnom Medijskom forumu, čiji su zaključci danas dostavljeni poslanicima.

    Vladajuća većina je odbila da potvrdi imenovanje za članove Savjeta RTCG: Esada Kočana, Vladimira Pavićevića, Biljane Zeković, Dželala Hodžića, Gorana Đurovića i Dragana Radonjića.
    Uoči današnjeg izjašnjavanja parlamenta Centar za građansko obrazovanje (CGO) je apelovao na poslanike da uvaže preporuke Evropskog parlamenta i na današnjoj sjednici potvrde imenovanje svih predstavnika civilnog sektora u Savjetu RTCG.
    "Svaka drugačija odluka dovodi u pitanje posvećenost poslanika Skupštine da kroz svoj rad uvode i poštuju evropske standarde i narušava principe na kojima se zasniva javni servis, što svakako ne bi bilo dobro ni za dalju budućnost samog Javnog servisa", navedeno je u saopštenju.
    CGO je upozorila i da nepoštovanje preporuka Evropskog parlamenta može biti veoma štetno za dalji napredak Crne Gore ka Evropskoj uniji.

    Moram priznati da sam bar malo iznenadjen jer nijesam očekivao da će DPSDP ići direktno protiv preporuka evropskog parlamenta!
    Sada se tek vidi koliko je potpisivanje ,,sporazuma o pridruživanju "učinilo na razotkrivanju pravog lica sadašnje vlasti!
    Prvo rezolucija evropskog parlamenta o švercu i kriminalu ,pa odgovor Roćena a sada preporuka evropskog parlamenta u vezi medija i direktno protivljenje preko DPSDP skupštinske većine!
    Sve se ponavlja samo sada DPSDP ne kritikuje opoziciju i obične male ljude nego se okrenuo prema EU!
    Kako će da puknuuuuuuuuuu!Ni sami nijesu svjesni!
    Toliko su se osilili da zamišljaju da mogu se sprdati sa svijetom!
    Mogu sa ovim narodom ali sa civilizovanom Evropom da se sprda Milo, Sveto i Filip!
    E moji momčići...
    Libertas

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Koja bi televizija pratila DPSDP zvanichnike i slala izvjeshtaje sa svih strana cijelogabijelogasvijeta o nasheme troshku, da nema RTCG, i reklamirala MONSTAT o napretku nashe industrije, privrede , poljoprivrede i usluga.

    To je zadnji BUNKER za odbranu REZIMA,
    do zadnjega metka, ta posada ima namjeru da brani, ODNARODJENI REZIM i NJIHOVE PRIVILEGIJE, boli njih KITA za EUu, oni njima koriste za pravljenje programa,
    za krechenje zidova, domace BALKANSKE KRCHME, dje se KRCHMI bez mjere i kantara, ko JAMI ; JAMIO JE,
    a za JEVROPU ima vremena, njima je dosadila Jevropa,
    stalno slijecu u Jevropske gradove, a GOLOGUZA RAJA,
    moze da ELITI cheshka JAJA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #3
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Kako će da puknuuuuuuuuuu!Ni sami nijesu svjesni!
    Toliko su se osilili da zamišljaju da mogu se sprdati sa svijetom!
    Mogu sa ovim narodom ali sa civilizovanom Evropom da se sprda Milo, Sveto i Filip!
    E moji momčići...
    A bas me interesuje kako ce to da puknu? Apsolutno sam siguran da makar 60% gradjana nema blage veze sto je evropska regulativa, odnosno obaveze i benifiti EU-a. Pretezno se, pri pomenu evropske buducnosti, misli na putovanje bez viza i velike plate.

    Naravno, i jedno i drugo je moguce bez EU. Medjutim, uglavnom smo slusali samo o prednostima koje EU nosi. Ukoliko pogana Evropa nastavi da kritikuje DPS, samo ce se ploca obrnut na mane evropske unije i koliko bi nas ona kostala isl. Eto, opet u rekordnom roku, napravi se jedna opsta euroskepsa. - I DPS sit i ovce na broj.

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    A bas me interesuje kako ce to da puknu? Apsolutno sam siguran da makar 60% gradjana nema blage veze sto je evropska regulativa, odnosno obaveze i benifiti EU-a. Pretezno se, pri pomenu evropske buducnosti, misli na putovanje bez viza i velike plate.

    Naravno, i jedno i drugo je moguce bez EU. Medjutim, uglavnom smo slusali samo o prednostima koje EU nosi. Ukoliko pogana Evropa nastavi da kritikuje DPS, samo ce se ploca obrnut na mane evropske unije i koliko bi nas ona kostala isl. Eto, opet u rekordnom roku, napravi se jedna opsta euroskepsa. - I DPS sit i ovce na broj.
    Sve to što govoriš ima osnova ali vjeruj mi sve me podsjeća na odlazak beogradskog vožda!
    Opštinski odbor DPS-a predlaže jednoglasno Mila Djukanovića za predsjedničkog kandidata, Roćen kritikuje EU, ministarka evropskih integracija konačno prikazuje svoje pravo lice bez fasada,DPSDP većina u parlamentu ruši evropske principe na kojima počiva javni servis...
    Od potpisivanja,,sporazuma o pridruživanju" toliko se DPS pokazao na djelu koliko je protiv Evrope da je to prosto nevjerovatne!
    Pametni Evropljani, rekli su nam da je primjena sporazuma o pridruživanju mnogo važnija od njegovog potpisivanja!
    LICA SU TOTALNO OGOLJENA!
    Na djelu je DPSDP pokazao da je protiv Evrope a priča o njoj sada je smiješna i djeci od 2 godine!!!
    Meni bi ipak bilo najmilije da KARTEL i mafijaško-kriminalni krug dobije svog PRAVOG kandidata a ne da se krije iza nesrećnog Filipa kao što se Slobo krio iza Lilića ako se gospodina još iko sjeća!
    Libertas

  5. #5
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesu mi uopšte jasne ove paralele između Miloševića i crnogorske vlasti. Normalno da imaju dodirnih tačaka kao i svaki drugi režim u ovom dijelu Evrope... ali vala što je mnogo mnogo je.

    Nezahvalno je i neljudski upoređivati vlast koja je napravila nekoliko ispravnih koraka, izbori 1997, prihvat izbjeglice sa Kosova, potpis na dokument sa ostrašćenom patriot četničkom opozicijom koji je možda spriječio bratoubilački rat u Crnoj Gori, vrtanje crnogorske državnosti itd. Nije to vlast uradila sama normalno ali veljim dijelom je odigrala perfektnu partiju preferansa dok je EU bajala kako da spriječi našu državnost i da nas Srbiji pokloni u zamjenu za Kosovo.

    Ako ih želite kritikovati aferim. Ali ovo prećerivanje i usporedba sa zločinačkim režimom Miloševićevim je kontraproduktivno. Nijesu oni antievropski raspoloženi već su zaglavljeni u glibu nepotizma, protekcije, dugova, lijenosti. Sve je to evropski, ili će mi neko bajke zborit o Evropi i njinim čistuncima. Mogli mi malo piljnut Prodijevu biografiju da vidite kakvi su to lopovi tek. Ili recimo vama nije zločinačka organizacija Monsanto čiji proizvodi nijesu legalni na evropskom tržištu, ali nijesu ni zabranjeni. Na njih je udaren moratorijum dok se ne smiri javnost.

    Filip Vujanović nije Lilić, nit je Đukanović Milošević. Crnogorski problem nije bogu fala isti kao što to bijaše 90-tih.

    Poklonik sam tehnokratskih partija. Jedina takva snaga na sceni Crne Gore je PzP.

    Mislim da bi ova vlast davno izgubila mnogo više glasova da retorika nije tako hiperbolična. Nije cijela vlast sastavljena od lopova i javašluka. Nit opozicija od Mikelanđela. Nije EU vazda u pravu. Ne slažem se sa njihovim odnosom prema Srbiji i Kosovu recimo. Mislim da je kratkovidan i licemjeran i nadasve nefer prema Srbiji i njenim naprednim snagama.

    Želim srećno svim tehnokratima, a naročito opozicionim. Bez obzira kojim se Deda Mrazovima molili. Jedina mi je nada da će manje njih vjerovat u Deda Mraza, a mnogo više u globalno otopljavanje.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znam na sta mislis, dizu u svetinju( necu reci koga da me ne pocnu napadati) oko jednog covjeka, a taj isti pobjegao za inostranstvo u najteim vremenima. Svi moramo jednom da shvatimo prije svega da je politika ustvari novac. Tj. oni se tamo ispljuju pa kad je pauza za rucak, dodju i jednom drugom uz poslanicki rucak "jesam li dobar bio a? I smiju se zajedno". Njima je parlament ustvari pozornica, i oni svi glume . Nama su sve stranke glupost cista, zato i nikad necemo imati normlanu vlast. Kako god da okrenes.. a jedno pitanje... ko su to tehnokrati?

  7. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Mislim da svi pažljivo treba da pročitaju ovaj članak iz TIME magazina, o "Person of the Year 2007." Zanimljivo štivo koje itekako ima veze s ovom temom:
    http://www.time.com/time/specials/20...690766,00.html
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  8. #8
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakav Tsar!!!


  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beztebezove View Post
    Nijesu mi uopšte jasne ove paralele između Miloševića i crnogorske vlasti.
    kljucna razlika je u ciframa
    Vecina ljudi je zla

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    kljucna razlika je u ciframa
    I da dodam!
    Zamisli , u ono vrijeme, da je Milo imao moć kao Slobo...
    Tužno je to što neko pokušava da relativizuje i umanji učešće Mila, Moma, Sveta i družine i najkrvavijem ratnom piru početkom devedestih!
    Problem je i u tome što prethodna trojica nijesu uopšte bili nevoljni učesnici ratnih pohoda i klanica već ITEKAKO VOLJNI i direktno odgovorni za hiljade izgubljenih života.
    I ono najvažnije što ću ponavljati dok sam živ:
    1.Nikada, nikada, dok se dešavao Dubrovnik, Vukovar, Sarajevo, Srebrenica nijedan od navedene trojice nije se usprotivio tim najvećim zločinima poslije drugog svjetskog rata!
    2.Nikada, nikada dok se dešavao Dubrovnik, Vukovar, Sarajevo, Srebrenica nijedan od navedene trojice nije pokrenuo raskid koalicije sa SPS-om!
    3.Nikada, nikada dok se dešavao Dubrovnik, Vukovar, Sarajevo, Srebrenica nijedan od prethodne trojice nije ni pokušao da se pridruži antiratnim pokličima i miru!

    I ne samo , ponavljam,što se nijesu distancirali već su bili najveći podstrekači i potpaljivači...
    Zašto to ja tako pamtim!
    Zato što sam Liberal i što sam lično na svojoj koži osjetio to vrijeme i te sada, već velike biznismene!
    I najvažnije jer i to uvjek potenciram:
    Milo Djukanović nije napustio politiku Slobodana Miloševića 1997, zbog Dubrovnika,Vukovara,Sarajeva, Srebrenice već zato što je Slobo postao ,,PREVAZIDJENI POLITIČAR"!!
    Pazite kvalifikaciju za čovjeka koji je zapalio,, vatru "u kojoj je izgorelo stotine hiljada ljudi-prevazidjen političar!



    Zato za mene su do 1997 godine Slobodan Milošević, Momir Bulatović, Milo Djukanović, Sveto Marović, Ratko Mladić , Radovan Karadžić, Martić, Babić ... I S T O!!!!!!!!!!!!!!
    Libertas

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beztebezove View Post
    Nijesu mi uopšte jasne ove paralele između Miloševića i crnogorske vlasti. Normalno da imaju dodirnih tačaka kao i svaki drugi režim u ovom dijelu Evrope... ali vala što je mnogo mnogo je.

    Nezahvalno je i neljudski upoređivati vlast koja je napravila nekoliko ispravnih koraka, izbori 1997, prihvat izbjeglice sa Kosova, potpis na dokument sa ostrašćenom patriot četničkom opozicijom koji je možda spriječio bratoubilački rat u Crnoj Gori, vrtanje crnogorske državnosti itd. Nije to vlast uradila sama normalno ali veljim dijelom je odigrala perfektnu partiju preferansa dok je EU bajala kako da spriječi našu državnost i da nas Srbiji pokloni u zamjenu za Kosovo.

    Ako ih želite kritikovati aferim. Ali ovo prećerivanje i usporedba sa zločinačkim režimom Miloševićevim je kontraproduktivno. Nijesu oni antievropski raspoloženi već su zaglavljeni u glibu nepotizma, protekcije, dugova, lijenosti. Sve je to evropski, ili će mi neko bajke zborit o Evropi i njinim čistuncima. Mogli mi malo piljnut Prodijevu biografiju da vidite kakvi su to lopovi tek. Ili recimo vama nije zločinačka organizacija Monsanto čiji proizvodi nijesu legalni na evropskom tržištu, ali nijesu ni zabranjeni. Na njih je udaren moratorijum dok se ne smiri javnost.

    Filip Vujanović nije Lilić, nit je Đukanović Milošević. Crnogorski problem nije bogu fala isti kao što to bijaše 90-tih.

    Poklonik sam tehnokratskih partija. Jedina takva snaga na sceni Crne Gore je PzP.

    Mislim da bi ova vlast davno izgubila mnogo više glasova da retorika nije tako hiperbolična. Nije cijela vlast sastavljena od lopova i javašluka. Nit opozicija od Mikelanđela. Nije EU vazda u pravu. Ne slažem se sa njihovim odnosom prema Srbiji i Kosovu recimo. Mislim da je kratkovidan i licemjeran i nadasve nefer prema Srbiji i njenim naprednim snagama.

    Želim srećno svim tehnokratima, a naročito opozicionim. Bez obzira kojim se Deda Mrazovima molili. Jedina mi je nada da će manje njih vjerovat u Deda Mraza, a mnogo više u globalno otopljavanje.
    Approved by Bone!
    Fenomenalan post i ne moze kraca analiza bit data, a da je sve obuhvaceno.....tako ja.
    Pozdrav
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beztebezove View Post
    Nijesu mi uopšte jasne ove paralele između Miloševića i crnogorske vlasti. Normalno da imaju dodirnih tačaka kao i svaki drugi režim u ovom dijelu Evrope... ali vala što je mnogo mnogo je.
    Heh, mnogo sta ce ti postati jasno na ovom forumu. Ubrzo

    Ovdje se uglavnom radi o sukobu izmedju neke tri strane "svjesnih pojedinaca" (CdM trademark izraz) koje iz nekog cudnog razloga vole da interpretiraju realnost u tipicno balkanskoj crno-bijeloj tehnologiji sa povremenim osvrtima na cinjenice.

    Pa ukoliko ti Crna Gora ne izgleda kao trostruko krvavo bojno polje ultra-autoritativnog rezima (naravno sve mafijasi i kriminalci), ultra-demokratsko-gradjanske opozicije (naravno svi do jednog bivsi liberali) i ultra-nacionalista (naravno srpskih) - onda si sasvim sigurno jedan od tajnih agenata provokatora u sluzbi jedne od ove tri politicke velesile, a prisutni svjesni pojedinci ce ubrzo odluciti i koje.

    Mogu samo da ti preporucim neki drugi podforum kao rjesenje, jer ono sto si procitao na ovoj temi je recurring theme jos od proslog milenijuma.

    Sto se globalnog otopljavanja tice, postojala je tema ljetos simpaticnog nasolva "sta vlast radi povodom pozara?". Cini mi se da nas slicna tema ocekuje i ljeta 2008, a samo se moze zamisliti kako ce izgledati repriza te teme za jedno desetak godina. Naravno, najvjerovatnije ce u pitanju biti ista vlast.

    PS. Post approved by MG, takodje.
    Last edited by MadGod; 21-12-07 at 18:30.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MadGod, jako me interesuje tvoje misljenje povodom ovoga teksta:

    Roćen - Branio sam principe i dostojanstvo države

    Branio sam dostojanstvo države, poručio je ministar inostranih poslova Milan Roćen, objašnjavajući zašto je prije osam dana prekorio Evropski parlament zato što je u dijelu Rezolucije o Crnoj Gori pomenuto da proces koji se u Italiji vodi protiv istaknutih crnogorskih političara može rezultirati nalogom za hapšenje. ...


    Konkretno, da li je relativizacija casti, u sliku (jos malo pa) sertifikovanih kriminalaca, opravdana? Da li te vrijedja sto se dostojanstvo i cast jednog (nekog) cestitog gradjanina CG stavlja iza licnog interesa covjeka koji se obogatio od kredita?

    Je li ti makar malo cudno sto niko iz MIP-a ne reaguje na zahtjeve za ekstradikciju, ili standardne procese medjunarodne saradnje, kada je rijec o obicnim gradjanima?

  14. #14
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Misljenje - vazi.

    Da li je relativizacija casti opravdana? U principu ne, ali prica o principima je izlisna. U sustini da - opravdana je time sto nije ogranicena i sto je u modernom drustvu i sistemu vrijednosti koji se promovise nemoguce ograniciti. Kada se ljudima nesto dozvoli, stavise kada im se daje mandat da rade to sto rade - to je jedino opravdanje koje je njima potrebno.

    Da li me to vrijedja? Ne, mene je vrlo tesko uvrijediti, ili uopste pokrenuti bilo kakvu emotivnu reakciju po politicko/socioloskim pitanjima vec duzi broj godina. U sustini sve je jedna velika igra, sa izuzetno visokim ulozima (ljudski zivoti), ali i dalje igra. Ja jednostavno posmatram uzroke, posljedice, "igrace" i njihove poteze i analiziram iste. To je moja jedina veza sa politikom, potpuno je bezlicna i neobojena idejama i ciljevima.

    Samim tim mi nedostatak sagovornika za takvu vrstu diskusije (sa izuzetkom Bonje po odredjenim temama) i crno-bijela traka koja se na ovim forumima vrti vec duze vrijeme smeta. Ako me ista licno pogadja, onda je to upravo tematika i kvalitet diskusija. Nadam se da je objasnjenje zadovoljavajuce.
    Last edited by MadGod; 23-12-07 at 16:33.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko nije nazavistan, ni ti, niti pisci, tvorci tvoje misli. Svako zavisi od necega, vodi se nekim principima i slicno. Makar onim 'nezavisnim' u nacelu. To sto pricas je cisti SF.

    Tipican 'fensi' odgovor. - Ne vrijedja te. No, tipican je u demagogiji relativizacije. Jer siguran sam da postoji jako mali broj ljudi koje apsolutna nepravda ne tangira. Sumnjam da si u toj grupi.

    U sustini da - opravdana je time sto nije ogranicena i sto je u modernom drustvu i sistemu vrijednosti koji se promovise nemoguce ograniciti. Kada se ljudima nesto dozvoli, stavise kada im se daje mandat da rade to sto rade - to je jedino opravdanje koje je njima potrebno.
    Svaki sistem pociva na nekim vrijednostima (de facto materijalnim). U vecini zemalja je obicno to sto se te vrijednosti gaje i interesi stite nacelnom pravdom. Dakle, izuzevsi (najcesce fiktivu, politicki instruiranu) moralnu odgovornost prema ljudima koji su se takodje omrsili od cigareta, G. DJukanovic je radio na kapitalnu stetu druge mocnije drzave, i na stetu sopstvene drzave. Dje je tu opravdanost?

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Temelji i dostojanstvo SVAKE DRZAVE,
    pochiva na ETICHKIM I MORALNIM NORMAMA, koje su univezalne vrijednosti.

    Nema tih MILIJARDI, koje mogu sachuvati gradjevinu SUVOZADICU,
    cimenat i malter, svakog CIVILIZOVANOG DRUSHTVA su MORAL I ETIKA, zashtita manjina od VECINE i zashtita svakog GRADJANINA, od TERORA DRZAVNE I OPSHTINSKE ELITE I BIROKRATIJE, I SOCIJALNO ODGOVORNA DRZAVA; koja brine o svakom pojedincu.

    ZRTVOVANJEM UGLEDA DRZAVE, zbog POJEDINCA, je veliki grijeh prema GRADJANIMA TE DRZAVE i srozavanje njenog ugleda u JEVROPI, u koju se kunu svi predstavnici NASHEG REZIMA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #17
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Niko nije nazavistan, ni ti, niti pisci, tvorci tvoje misli. Svako zavisi od necega, vodi se nekim principima i slicno. Makar onim 'nezavisnim' u nacelu. To sto pricas je cisti SF.
    Ali ja nikada nisam rekao da sam "nezavistan". Svako je zavistan od nekoga ili necega. Stvar je u tome da se ovdje ne radi o meni, vec o nacinu na koji ja posmatram stvari koje se desavaju (u ovoj prilici politicku scenu Crne Gore). A posmatram je upravo na nacin koji sam opisao - ne iz zelje da budem "nezavistan" ili "objektivan", vec jednostavno zato sto me ta oblast interesuje i osjecam potrebu da vidim stvari onakvim kakve jesu, sta do njih dovodi, i cemu one vode.

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Tipican 'fensi' odgovor. - Ne vrijedja te. No, tipican je u demagogiji relativizacije. Jer siguran sam da postoji jako mali broj ljudi koje apsolutna nepravda ne tangira. Sumnjam da si u toj grupi.
    Prije svega sam u grupi koja je ubijedjena u relativnost svega. U stvari kad god se pomene termin "apsolutno bilo sta" skoci mi krvni pritisak.

    "Nepravda" me i te kako licno tangira, ali ne u oblasti u kojoj je to sastavni dio svakodnevnice, kao sto je politicka scena na bilo kom nivou. Ako bi me licno doticala svaka nepravda u svijetu politike, bio bih isfrustriran do kraja zivota i to vjerovatno uz ozbiljnije srcane probleme od visokog pritiska.

    Na primjer - ukoliko nekoga zgrazava nasilje ili hardcore pornografija, on jednostavno ne konzumira proizvode sa tim sadrzajem. Ukoliko neko ne podnosi nepravdu, on se drzi dalje od politickih rasprava. Politika se zasniva na interesima, a interesi i pravda rijetko idu u paketu.

    Odgovor je takav kakav jeste, i to je jedini odgovor koji ja imam.

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Svaki sistem pociva na nekim vrijednostima (de facto materijalnim). U vecini zemalja je obicno to sto se te vrijednosti gaje i interesi stite nacelnom pravdom. Dakle, izuzevsi (najcesce fiktivu, politicki instruiranu) moralnu odgovornost prema ljudima koji su se takodje omrsili od cigareta, G. DJukanovic je radio na kapitalnu stetu druge mocnije drzave, i na stetu sopstvene drzave. Dje je tu opravdanost?
    To je vec potpuno druga prica. Ali sada ne vidim kakve veze opravdanost ima sa tim.

    Provalnik upadne u neciju kucu, pokupi kesu dijamanata, pobjegne i smjesti se na nekom egzoticnom, zabacenom dijelu svijeta i zivi srecno do kraja zivota okruzen haremom domorodackih pripadnica ljepseg pola. Jasno je da cin ne moze biti zakonski opravdan, o moralu hvala bogu ne govorimo, ali sta s tim? Taj zakljucak mozemo jedino namazati na hljeb.

    Pocinitelja ne zanimaju ni zakoni ni moral, on svoj cin opravdava time sto je nesto htio, pa je to i uzeo, a nije snosio posljedice. "U vecini zemalja" stvari funkcionisu upravo na ovaj nacin, samo nesto suptilinije i u okviru (i vrhu) samog sistema.
    Last edited by MadGod; 23-12-07 at 18:04.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najprije se ne slazes sam sa sobom. "Ali ja nikada nisam rekao da sam "nezavistan". Svako je zavistan od nekoga ili necega. Stvar je u tome da se ovdje ne radi o meni, vec o nacinu na koji ja posmatram stvari koje se desavaju (u ovoj prilici politicku scenu Crne Gore). A posmatram je upravo na nacin koji sam opisao - ne iz zelje da budem "nezavistan" ili "objektivan", vec jednostavno zato sto me ta oblast interesuje i osjecam potrebu da vidim stvari onakvim kakve jesu, sta do njih dovodi, i cemu one vode."

    Stvari se mogu posmatrati na svega dva nacina - "subjektivno" (sa predrasudama, iz licnog ugla) ili "objektivno" (bez predrasuda, nezavisno). "Onakve kakve jesu" stvari su obicno bas takve, kakve jesu, i iskljucuju subjektivitet na koji ni jedan covjek nije imun... Pa ako su stvari crne ili bijele ("onakve kakve jesu") svako drugacije predstavljanje je sminkanje, zar ne? Doduse, koloriti su vise filozofsko pitanje i stvar ogranicenosti jezika. Vjerovatno si mislio na trud koji ulazes da ne bi formirao (ili makar iznio) politicki stav, gdje forum, kako si i sam primijetio, nije pravo mjesto za diskusiju... Ali zaboga, da smo politicki neemotivni

    Znaci, MadGod, Milo je apsolutno krsio zakon i saradjivao sa Milosevicem (- apsolutno tacno!) dok se ovaj nije izlizao. On takodje uziva ogromnu podrsku gradjana i apsolutno je najuspjesniji politicar (politicki poentivno) od pocetka svoje karijere. Protiv njega se, apsolutno opravdano, vodi postupak u Italiji. Apsolutni maher u politickoj fleksibilnosti, DJukanovic, je apsolutno cist pred nasim zakonom, i pored toga sto aposolutno svako zna da M. DJ. nije apsolutno cist.

    Koje "apsolutno" ovdje ne stoji?

  19. #19
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Stvari se mogu posmatrati na svega dva nacina - "subjektivno" (sa predrasudama, iz licnog ugla) ili "objektivno" (bez predrasuda, nezavisno). "Onakve kakve jesu" stvari su obicno bas takve, kakve jesu, i iskljucuju subjektivitet na koji ni jedan covjek nije imun... Pa ako su stvari crne ili bijele ("onakve kakve jesu") svako drugacije predstavljanje je sminkanje, zar ne?
    O kakvim stvarima govorimo?

    Cinjenice su onakve kakve jesu - nesto se ili jeste dogodilo ili nije; ili se dogodilo na jedan nacin, ili na drugi. Cinjenice se ne mogu posmatrati "subjektivno" koliko god se neko trudio, mogu se samo poricati (a ukoliko je nesto cinjenica, onda je poricanje besmisleno).

    Ali cinjenice same po sebi su samo informacija - problematican je naredni stepen, kada se ta informacija obradjuje i stavlja u kontekst. Krajnji "proizvod" vise nisu cinjenice, niti su (ikada) crno-bijele. Tu sve postaje sivo, jer se najcesce stavlja u kontekst morala (koji je relativan), pravde (koja je relativna) odnosno sistema vrijednosti (koje su relativne).

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Vjerovatno si mislio na trud koji ulazes da ne bi formirao (ili makar iznio) politicki stav
    Nije to nikakav napor, naprotiv. Napor koji ulazem, ulazem upravo da objasnim da su cvrsti stavovi vrlo opasna stvar, a da svi stavovi uopste imaju tendenciju da prerastu u cvrste stavove i ubjedjenja. Ne postoje "dobri" stavovi, svaki stav i svaka ideja sa sobom nosi isto toliko negativnih posljedica koje ce prije ili kasnije postati evidentne (a uglavnom prekasno).

    Na primjer, vecina ljudi cvrsto vjeruje u "demokratske principe", a ne uvidjaju i ne razumiju da iz tih cistih, ideoloskih demokratskih principa direktno proisticu mnogi danas vrlo prisutni problemi. Isti slucaj je i sa "slobodom pojedinca". Kada sami ideali sa sobom povlace ozbiljne (negativne) posljedice, sta reci o prosjecnom, prizemnom politickom stavu uglavnom propagiranom i motivisanom od strane politicara koji slijede prije svega sopstveni interes?

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Znaci, MadGod, Milo je apsolutno krsio zakon i saradjivao sa Milosevicem (- apsolutno tacno!) dok se ovaj nije izlizao. On takodje uziva ogromnu podrsku gradjana i apsolutno je najuspjesniji politicar (politicki poentivno) od pocetka svoje karijere. Protiv njega se, apsolutno opravdano, vodi postupak u Italiji. Apsolutni maher u politickoj fleksibilnosti, DJukanovic, je apsolutno cist pred nasim zakonom, i pored toga sto aposolutno svako zna da M. DJ. nije apsolutno cist.

    Koje "apsolutno" ovdje ne stoji?
    Cak i jezicki, rijec "apsolutno" je tu suvisna u skoro svakoj recenici. Neko je ili krsio zakon ili nije, nesto ili jeste opravdano ili nije. Konstrukcije tipa "apsolutno" krsenje zakona i "apsolutna" opravdanost nemaju nikakvog smisla. Dakle - vecina ne stoji iz upravo tog razloga.

    Sa izuzetkom u tome da niko nije postigao savrsenstvo u svojoj djelatnosti, tako da apsolutni maher nije, a sasvim sigurno ne stoji ni da apsolutno svako zna da M.DJ. nije apsolutno cist. To su samo vrlo, vrlo vjerovatne pretpostavke. Znanje je nesto potpuno drugo.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OK, vec smo previse u off. U principu, mimoilazimo se za nijanse. Postovi ti ponekad lice na spise zrtve alchajmerove bolesti, cini mi se da relacija "Milo = Crna Gora" jedino tu moze da nadje utemeljenje.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Chini mi se da neki odje razmisljaju na sledeci nacin:boli me k***c za nepravdu ka drugome,sve dok je mene dobro...Relativizovat se moze sve i svja,ali neke pojave treba razobliciti i predstaviti onakvima kakve jesu.Svaka prica u drugom smjeru doprinijece odrzanju statusa quo koji traje vec 17 godina a koji nam ne moze donijet nista sto vec nismo vidjeli...Promjene nama trebaju ,a to se ne postize relativizivoanjem,filozofiranjem i trazenjem krivaca van nasega dvorista...

  22. #22
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Max Mozley View Post
    Promjene nama trebaju ,a to se ne postize relativizivoanjem,filozofiranjem i trazenjem krivaca van nasega dvorista...
    Koliko ja vidim, to se ne postize ni nicim drugim.

    Kada bolje razmislim, yeah, nama trebaju promjene. Postoji li ikakva mogucnost promijeniti nekih 80-85 procenata domicilnog stanovnistva? Nesto sam sve vise ubijedjen da je to prva promjena koja nam treba.
    Last edited by MadGod; 26-12-07 at 13:01.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Za NASHU NEMOC da PROMIJENIMO SISTEM ILI REZIM,
    mozemo samo sebe da krivimo,
    da smo bolji i pametniji od njih, da GRADJANIMA objasnimo nashe STAVOVE i te STAVOVE PRIBLIZIMO NJIHOVOM UMU I RAZUMU,
    danas bi mi vladali, a ne ONI.

    Za svoju nemoc, mozemo da krivimo samo SEBE,
    ako su ONI TOLIKO LOSHI, a mi izgubimo svaku utakmicu sa pet razlike,
    KOUCH bi trebao da MIJENJA SASTAV TIMA, jer ovi GUBE 17 godina,
    ustvari oni DOBIJAJU DEBELE PARE,
    za svoje POZORISHNE ULOGE, dje igraju VJECHITU OPOZICIJU sa pravoslavljem narodnim veseljem i metalnim crkvama po brdima, i JEZIKOM kojim lizemo njihove vagane, radi dzebane i Raje nedojebane.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija o crnoj gori-vladika vasilije petrovic njegos
    By srpskagoracrnagora in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 23-03-10, 10:19
  2. Replies: 7
    Last Post: 13-02-10, 23:05
  3. CRNOGORCI U RUSKO-JAPANSKOM RATU
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 17
    Last Post: 04-12-09, 20:47
  4. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 10:04
  5. 41,5% ZA, 32,1% PROTIV - Po CEDEM-u
    By Nije bitno...* in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 19-09-04, 21:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •