Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 45

Thread: Slovenacki "Fruktal" sokovi truju gradjane SCG

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Slovenacki "Fruktal" sokovi truju gradjane SCG

    POVUČENI IZ PRODAJE FRUKTALOVI SOKOVI | 17:55 | Izvor: Beta

    Beograd -- Sanitarna inspekcija Ministarstva zdravlja Srbije izdala je nalog da se van prometa stave sve zatečene količine soka od borovnice.

    Ministarstvo je izdalo nalog za sokove proizvedene u pogonima fabrike "Fruktal" u Sloveniji i Makedoniji. U saopštenju ministarstva navodi se da je u toku dodatna provera svih serija sokova od borovnice proizvodjača "Fruktal" d.d Ajdovščina iz Slovenije i "Fruktal Mak" iz Makedonije.

    Kako ministarstvo navodi u saopštenju, te mere su preduzete posle saopštenja Ministarstva zdravlja Crne Gore, koje je pre nekoliko dana ustanovilo prisustvo radioaktivne materije u "Fruktalovom" soku od borovnice. Uzorci su analizirani u Centru za ekotoksikološka ispitivanja u Podgorici, a rezultat je potvrdjen u ponovnoj analizi u Kliničkom centru Srbije, odnosno u Institutu za medicinu rada i radiološku zaštitu u Beogradu.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Austriji su "fruktal" već odavno zabranili..

    Možda zato neo-dukljani i novi Turci žele kada bi svi serbalji, kako oni nazivaju Srbe, navalili na fruktal..? Šta da pišem - tužno da takvih ljudi ima..)

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    U Austriji su "fruktal" već odavno zabranili..

    Možda zato neo-dukljani i novi Turci žele kada bi svi serbalji, kako oni nazivaju Srbe, navalili na fruktal..? Šta da pišem - tužno da takvih ljudi ima..)
    E,moj,Carski.I bez nasih zelja vi ste se navatali,ali ne na fruktal.Kamo srece da je frukatal,navatali ste se na svetosavskoosvajackokoljaskoveljesrblje,pa vam je NATO prepisao terapiju kroz avio bombe sa obogacenim uranijumom.
    Tu je problem,a ne fruktal.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    S & Montenegro-Russia
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato vam je najbolje da pijete domaće sokove ''Moć Prirode'' itd a ne ovo što nam uvaljuju a ne radi se nažalost samo o sokovima već i o mlijeku, MILKA čololadama ...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbolji domaci sokovi su po mom misljenju upravo NEXT i Moc Prirode njima ovi slovenacki Fruktal a ni Bravo sokovi ne mogu da primirisu. S druge strane ovo nije prvi slucaj trovanja SCG gradjana slovenackim proizvodima. Sjetimo se slucaja cuvenog "alpskog mlijeka" slovenackog u kome su takodje nadjene neke otrovne zabranjene materije.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Najbolji domaci sokovi su po mom misljenju upravo NEXT i Moc Prirode njima ovi slovenacki Fruktal a ni Bravo sokovi ne mogu da primirisu. S druge strane ovo nije prvi slucaj trovanja SCG gradjana slovenackim proizvodima. Sjetimo se slucaja cuvenog "alpskog mlijeka" slovenackog u kome su takodje nadjene neke otrovne zabranjene materije.
    Ma, Slovenci hoce da nas otruju, da nas vise nema... Samo mi se cini da je ta supstanca pronadjena kod samo jednog od mnogih predstavnika porodice sokova iz Ajdovscine, ili se varam? Sticajem okolnosti, jedino sto pijem je sok od jecma, tako da ne mogu suditi o kvalitetu sokova, mada sam ranije volio popiti taj Bravo od jabuke, ili Happy day juice... Samo mi je cudno da li to 'Fruktal' zeli da otruje i svoje gradjane, posto je sok od borovnice 'zabranjen' i u Sloveniji...
    Molim te navedi nam sto je bio razlog da se prije 2 ljeta u CG stvori pompa oko Alpskog mlijeka. Samo to kazi i sve ti je 'oprosteno'!
    Vidis, ti Slovenci, majku im, hoce sve da nas potruju... I ne samo to, nego hoce da uniste i svoj narod. Mora da je Ajdovscanima, velikim fasistima, rasistima, tradicionalistima, anarhistima, krivo sto su usli u EU, pa se preko sokova svete svijetu, a?
    Ajde batali! Sjeti se samo koliko je naroda ovdje prije 5-6 godina potrovao 'Mitros' iz Sremske Mitrovice, koliko je naroda potrovala prije 10-ak godina 'Pekabela', danas hrvatsko-beogradski 'Frikom' (vjerujem da iz patriotskih razloga danas kupujes 'Somboled', posto su 'Frikom' kupili Hrvati i vjerovatno ce da te otruju, a?)... Mora da su u epidemiji svinjske kuge i ludih krava ucestvovali Slovenci, samo da bi otrovali narod u CG koji jede svinjetinu i teletinu!?
    Greske se potkradaju, toga uvijek ima u prehrambenoj industriji, tako da su za to zakon ispitivanja relevantnih ustanova, poput instituta za zdravlje, koji postoje upravo da bi brinuli o zdravlju gradjana... I da, sanitarna inspekcija MZ Srbije je ovo 'otkrila' (bolje je reci objelodanila) 6 dana po 'otkricu' crnogorskog instituta za zdravlje, tako da je 'Fruktal borovnica' u Beogradu/Novom Sadu/Nisu/Subotici/Kragujevcu/Cicevcu povucen iz prodaje 6 dana nakon sto je to ucinjeno u Podgorici/Niksicu/Budvi/Bijelom Polju/Savniku, pa ne znam zasto si naveo bas njihovu 'dijagnozu'?
    Jednostavno, KUPUJMO NASE - NIKSICKO PIVO!

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To sto je bitno, u cijeloj ovoj prici, jeste da je nasa, crnogorska, sluzba ta koja je otkrila da nesto nije u redu sa sokom.

    Bravo njima.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    To sto je bitno, u cijeloj ovoj prici, jeste da je nasa, crnogorska, sluzba ta koja je otkrila da nesto nije u redu sa sokom.

    Bravo njima.
    Upravo tako... Nakon sto su u crnogorskom institutu za zdravlje pronasli nedozvoljenu supstancu u 'Fruktalu' od borovnice, tek onda su i ostale zemlje u okruzenju, sa 4-5-6 dana kasnjenja za nama, 'otkrile' isto... Fino je imati ovo na umu i znati da se u laboratorijama instituta za zdravlje vodi racuna o tome sto narod koristi u ishrani!

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    boli vas *****,raspredate mi pricu nekakvu odje,politizirate itd.
    a sta je sa onima koji su konzumirali taj sok ?
    ja sam konkretno popio dva takva od borovnice u zadnjih mjesec dana,jes da su bili u one flasice od 0,2 l(ili 0,33 ne znam tacno)ali ima ljudi koji su popili tog soka mnogo vise
    evo neka se jave pa da vidimo sta je istina
    samo neka bude postena prica
    a mislim da ni ovi sokovi od borovnice sto dodju iz Srbije nijesu nista bolji
    borovnice ima dosta po Ukrajini(pisu VIJESTI) pa je kupuju dobro srbijanske fabrike sokova,isplati se
    probao sam neku takvu mutljavinu iz Srbije(marku ne znam) i stvarno kad se sjetim tog ukusa nije zdrav ni on sigurno
    koliko je radioaktivan pitanje je,i jos je pitanje koliko bi nam rekli da je radioaktivan
    najvise bih volio da su to stvarno neke igre u borbi za trziste ali se bojim da nema mjesta za salu
    I just wanna feel real love,
    Feel the home that I live in,
    `cause I got too much life,
    Running through my veins,going to waste.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ujak7
    boli vas ku***,raspredate mi pricu nekakvu odje,politizirate itd.
    a sta je sa onima koji su konzumirali taj sok ?
    ja sam konkretno popio dva takva od borovnice u zadnjih mjesec dana,jes da su bili u one flasice od 0,2 l(ili 0,33 ne znam tacno)ali ima ljudi koji su popili tog soka mnogo vise
    evo neka se jave pa da vidimo sta je istina
    samo neka bude postena prica
    a mislim da ni ovi sokovi od borovnice sto dodju iz Srbije nijesu nista bolji
    borovnice ima dosta po Ukrajini(pisu VIJESTI) pa je kupuju dobro srbijanske fabrike sokova,isplati se
    probao sam neku takvu mutljavinu iz Srbije(marku ne znam) i stvarno kad se sjetim tog ukusa nije zdrav ni on sigurno
    koliko je radioaktivan pitanje je,i jos je pitanje koliko bi nam rekli da je radioaktivan
    najvise bih volio da su to stvarno neke igre u borbi za trziste ali se bojim da nema mjesta za salu
    Nijesi pio taj sok, ni ti niti bilo ko drugi, posto je, na svu srecu, uzorak soka uzet na analizu odmah po pristizanju u CG...
    Borovnica koju su otkupili ovi iz 'Fruktala', otkupljuje se svugdje po Evropi, a kako sam cuo prije par dana, Slovenci kazu da su nasi kriterijumi 3 puta stroziji od EU, te da je zbog toga sok povucen iz prodaje u CG/SR/MK/BIH i kako sam cuo, spremaju neke tuzbe...
    Jednostavno, toga je uvijek bilo i bice, autor topica je ciljao na to da je 'Fruktal' izazvao 'politicko' trovanje, sto je smijesno... Jednostavno, kako ujak rece, najteze je to sto narod konzumira te pokvarene i 'otrovne' namirnice, sto ovog puta, na srecu, nije bio slucaj...

    Ne znam sada zasto se ne oglasi autor topica i pojasni nam da smo u zabludi

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  11. #11
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Quote Originally Posted by ujak7
    boli vas ku***,raspredate mi pricu nekakvu odje,politizirate itd.
    a sta je sa onima koji su konzumirali taj sok ?
    ja sam konkretno popio dva takva od borovnice u zadnjih mjesec dana,jes da su bili u one flasice od 0,2 l(ili 0,33 ne znam tacno)ali ima ljudi koji su popili tog soka mnogo vise
    evo neka se jave pa da vidimo sta je istina
    samo neka bude postena prica
    a mislim da ni ovi sokovi od borovnice sto dodju iz Srbije nijesu nista bolji
    borovnice ima dosta po Ukrajini(pisu VIJESTI) pa je kupuju dobro srbijanske fabrike sokova,isplati se
    probao sam neku takvu mutljavinu iz Srbije(marku ne znam) i stvarno kad se sjetim tog ukusa nije zdrav ni on sigurno
    koliko je radioaktivan pitanje je,i jos je pitanje koliko bi nam rekli da je radioaktivan
    najvise bih volio da su to stvarno neke igre u borbi za trziste ali se bojim da nema mjesta za salu
    Nijesi pio taj sok, ni ti niti bilo ko drugi, posto je, na svu srecu, uzorak soka uzet na analizu odmah po pristizanju u CG...
    Borovnica koju su otkupili ovi iz 'Fruktala', otkupljuje se svugdje po Evropi, a kako sam cuo prije par dana, Slovenci kazu da su nasi kriterijumi 3 puta stroziji od EU, te da je zbog toga sok povucen iz prodaje u CG/SR/MK/BIH i kako sam cuo, spremaju neke tuzbe...
    Jednostavno, toga je uvijek bilo i bice, autor topica je ciljao na to da je 'Fruktal' izazvao 'politicko' trovanje, sto je smijesno... Jednostavno, kako ujak rece, najteze je to sto narod konzumira te pokvarene i 'otrovne' namirnice, sto ovog puta, na srecu, nije bio slucaj...

    Ne znam sada zasto se ne oglasi autor topica i pojasni nam da smo u zabludi

    Cheers!
    vala brate,ako je to istina sto pises onda si me umirio
    mada,prosto me cudi da su nasi tako azurni po tom pitanju
    isto kao i ti mislim da se trujemo svim i svacim
    i nista ne znamo o tome,sto je najgore,a i kad saznamo nesto kao ovo sad za "Fruktal"potpuno smo ravnodusni
    stoka smo obicna postali
    ako se nesto ustrucavas kad podjes nedje u goste,pa ne jedes neki paradajz rani(koji najvise napune hemijom)svi te nesto gledaju ko da si s Marsa pao
    ispadas crna ovca kad pricas ljudima"ne jedite prve lubenice,napumpane su dodacima"
    niko nista ne pazi,samo zderu
    EEE....
    pozdrav za SKINHEDA
    I just wanna feel real love,
    Feel the home that I live in,
    `cause I got too much life,
    Running through my veins,going to waste.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ujak7
    ja sam konkretno popio dva takva od borovnice u zadnjih mjesec dana,jes da su bili u one flasice od 0,2 l(ili 0,33 ne znam tacno)ali ima ljudi koji su popili tog soka mnogo vise
    evo neka se jave pa da vidimo sta je istina
    Ne mogu se javiti oni koji su popili vise jer su vec na Cepurke. Kakvo je tvoje stanje mozes provjeriti uvece. Izgasis svijetlo pa ako ti svijetlis kontaminacija je ocita

  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    cetinje
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smatram da je u pitanju farsa i da ce to neko (opet svi mi) debelo da plati.Kolicina radioaktivnosti u soku od borovnice je bila manja od dozvoljene vrijednosti.Nije u redu na ovaj nacin boriti se za trziste,treba se boriti kvalitetom a ne lazima.
    A sto se tice nasih proizvoda sjetite se Guslara,pa trihinele u Pg pa proteklih rokova ...I mi nekome da kazemo nesto...
    Gletovanje je majka krecenja

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ujak7
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Quote Originally Posted by ujak7
    boli vas ku***,raspredate mi pricu nekakvu odje,politizirate itd.
    a sta je sa onima koji su konzumirali taj sok ?
    ja sam konkretno popio dva takva od borovnice u zadnjih mjesec dana,jes da su bili u one flasice od 0,2 l(ili 0,33 ne znam tacno)ali ima ljudi koji su popili tog soka mnogo vise
    evo neka se jave pa da vidimo sta je istina
    samo neka bude postena prica
    a mislim da ni ovi sokovi od borovnice sto dodju iz Srbije nijesu nista bolji
    borovnice ima dosta po Ukrajini(pisu VIJESTI) pa je kupuju dobro srbijanske fabrike sokova,isplati se
    probao sam neku takvu mutljavinu iz Srbije(marku ne znam) i stvarno kad se sjetim tog ukusa nije zdrav ni on sigurno
    koliko je radioaktivan pitanje je,i jos je pitanje koliko bi nam rekli da je radioaktivan
    najvise bih volio da su to stvarno neke igre u borbi za trziste ali se bojim da nema mjesta za salu
    Nijesi pio taj sok, ni ti niti bilo ko drugi, posto je, na svu srecu, uzorak soka uzet na analizu odmah po pristizanju u CG...
    Borovnica koju su otkupili ovi iz 'Fruktala', otkupljuje se svugdje po Evropi, a kako sam cuo prije par dana, Slovenci kazu da su nasi kriterijumi 3 puta stroziji od EU, te da je zbog toga sok povucen iz prodaje u CG/SR/MK/BIH i kako sam cuo, spremaju neke tuzbe...
    Jednostavno, toga je uvijek bilo i bice, autor topica je ciljao na to da je 'Fruktal' izazvao 'politicko' trovanje, sto je smijesno... Jednostavno, kako ujak rece, najteze je to sto narod konzumira te pokvarene i 'otrovne' namirnice, sto ovog puta, na srecu, nije bio slucaj...

    Ne znam sada zasto se ne oglasi autor topica i pojasni nam da smo u zabludi

    Cheers!
    vala brate,ako je to istina sto pises onda si me umirio
    mada,prosto me cudi da su nasi tako azurni po tom pitanju
    isto kao i ti mislim da se trujemo svim i svacim
    i nista ne znamo o tome,sto je najgore,a i kad saznamo nesto kao ovo sad za "Fruktal"potpuno smo ravnodusni
    stoka smo obicna postali
    ako se nesto ustrucavas kad podjes nedje u goste,pa ne jedes neki paradajz rani(koji najvise napune hemijom)svi te nesto gledaju ko da si s Marsa pao
    ispadas crna ovca kad pricas ljudima"ne jedite prve lubenice,napumpane su dodacima"
    niko nista ne pazi,samo zderu
    EEE....
    pozdrav za SKINHEDA
    Dakle, istina je da je radioaktivna supstanca otkrivena prije pojavljivanja tog soka na crnogorsko trziste, tako da niko nije 'stradao', kao u nekim slucajevima ranije... I mene je zacudilo da je ta eko-toksikoloska sluzba instituta za zdravlje CG tako azurna, ali sad mi se cini da mogu biti miran oko toga sto unosim u sebe, posto je ovo jedan veliki plus za njih i dokaz da pravovremeno reaguju...
    To sto si rekao o paradajzu - potpuno tacno... Voce i povrce koje se prodaje na trznicama je zivi otrov, posto ga 'kljukaju' svim i svacim, da bi 'na oko' proizvod bio 'bolji' od konkurentskog. Te 'domace radinosti' su prepune svega toga - a tu je jako neazurna sanitarna inspekcija i upravo to je glavni razlog zbog kojeg narod treba da se zapita sto jede...
    No, bar ovo pivo nikad nije bilo problematicno po tom pitanju, pa sam bar oko pica miran

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zdravo bio
    i ja ga konzumiram povremeno
    i to ono Gregori Q Pek
    dobro je,dobro
    pozdrav tebi
    i ovom narodu sto jos spava,ne samo bukvalno no i ...oni
    I just wanna feel real love,
    Feel the home that I live in,
    `cause I got too much life,
    Running through my veins,going to waste.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    To sto je bitno, u cijeloj ovoj prici, jeste da je nasa, crnogorska, sluzba ta koja je otkrila da nesto nije u redu sa sokom.

    Bravo njima.
    Зато што се неки Милов бисер досетио да створи монопол хрватским и словеначким соковима у ЦГ тржишту. У Црној Гори се више попије Брава и Фруктала и покуса више Подравке него у целој Србији.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve je to lijepo sto vi volite te sokove , samo kad vam dodje lose nemojte odma polecet na VMA eto vam vase crnogorske zdravstvene sluzbe pa se lijecite do mile volje

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    zato kad odete u prodavnicu da kupite sok sjetite se one reklame "NIJE SVEJEDNO" :P

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Novi momenat - prije par dana je u CG isporucen novi kontingent 'Fruktal' sokova, ovog puta iz Makedonije i u njemu je otkrivena jos veca kolicina radioaktivne supstance nego u slovenackom!
    Pa, da, ujace - Q-pack je najbolja i najekonomicnija varijanta (mada sam pristalica 'zidarskih' ambalaza)- zakon!

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Pijte NEXT. Ako ste zavisnici od Coca-Cole i Niksickog piva kao ja(pogotovo u ljetnjim mjesecima), onda se tu ne moze nista...

    Inace, nasi propisi kad je u pitanju radioaktivnost sokova je 300 puta strozija nego u zemljama EU...ne treba praviti frku oko toga...

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Novi momenat - prije par dana je u CG isporucen novi kontingent 'Fruktal' sokova, ovog puta iz Makedonije i u njemu je otkrivena jos veca kolicina radioaktivne supstance nego u slovenackom!
    Pa, da, ujace - Q-pack je najbolja i najekonomicnija varijanta (mada sam pristalica 'zidarskih' ambalaza)- zakon!

    Cheers!
    oladice nas ovi "Fruktali" vise no sto smo zheljeli
    a i treba nam tako kad nemamo svoje
    kad se sjetim samo onog nekadasnjeg "Primorkinog" soka od nara,kad pomislim koliko je to bilo zdravije i cistije od ovog smeca koje se sad valja po CG
    eee...
    "Bravo" za brave,nek nam ga prave !
    najebace od "Fruktala" nasa Crna Gora mala !

    evo novih parola za svijetlu buducnost CG
    pa,neka nam je sa srecom !
    I just wanna feel real love,
    Feel the home that I live in,
    `cause I got too much life,
    Running through my veins,going to waste.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i jos nesto kao poruka svim trovacima naseg naroda
    CRNA GORA VAM SE NE DA DOK JE MENE I SKINHEDA !!!
    8) 8) :wink:
    I just wanna feel real love,
    Feel the home that I live in,
    `cause I got too much life,
    Running through my veins,going to waste.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahaha...

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Како Јанез штеди на струји?
    Купи детету Фруктал сокић и погаси сва светла...
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cetnici, ne volim da budem joy kill, ali nadjoh ovu vijest danas. Znam da vi se nece svidjeti, ma ce biti korisno za vas, ka' terapija.
    Savindan, kako podnosis sve one Fructalove sokove, Podravkine vegete, Gloria salate, Krasove proizvode i crnogorski Vranac, na policama po Montrealu? Priznaj da saljes zenu u trgovinu.
    Srbija i CG ce ulaskom u EU, prihvatiti njihove standarde, a time i sve proizvode koji su ispod propisanog nivoa radijacije, po zakonima EU. Nivo radijacije Fructalovih sokova zadovoljava EU standarde ne i domace. Lijepo je drzati strozije standarde. Vjerujem da su i u EU razmotrili tu ideju, ma su isto imali razloga da podignu nivo dozvoljene radijacije.
    Ajde sto je Milov rezim povezan sa Slovencima, ali ko dozvoli uvoz istih sokova u Srbiju !? I ne primjetise radijaciju, dok je u Crnoj Gori nijesu otkrili !? Ima li ko da objasni? A, Savindan opet ! Ajde dobro, mlatni ga jos ovaj put. Izvoli.


    LJUBLJANA - Slovenija je po kvalitetu zivota na 27 mjestu medju 177 zemalja , obuhvacenih najnovijom studijom Programa za razvoj [UNDP] Ujedinjenih nacija, a prva je medju 10 novih clanica Evropske Unije.
    Na rang-listi, koju danas objavljuje ceska stampa, na prvom mjestu po kvalitetu zivota, ocjenjivanom ne samo po materijalnom bogatstvu, nego i po nizu drugih mjerila poput duzine zivota, obrazovanja, nivoa zdravstvene i socijalne zasite, ravnopravnosti polova, je Norveska, a za njom je Svedska.
    Ispred Slovenije su, takodje, Australija, Kanada, Holandija, Belgija, Island, Sjedinjene Americke Drzave, Japan, Irska, Svajcarska, Velika Britanija, Finska, Austrija, Luksemburg, Francuska, Danska, Novi Zeland, Njemacka, Spanija, Italija, Izrael, Hongkong, Grcka, Singapur i Portugal.

    Medju novim clanicama EU Kipar je na 30. mestu, Malta je 31, Ceska 32, Poljska 37 i Madjarska [38], Slovacka [42]...
    Zemlje srednje Evrope-nove clanice EU, bolje stoje na ovoj rang-listi nego na listi po kriteriju bruto drustvenog proizvoda [BDP], tj. po drugim kritetijima su blize ili izjednacenije sa dvadesetak najrazvijenijih zemalja svijeta, uglavnom zapadne Evrope i severne Amerike.
    Od vecih zemalja Rusija je na 57. mestu, Kina na 94, dok je Indija 127.
    Rusija, zajedno sa Ukrajinom, Modavijom, Kazahstanom i Tadzikistanom, je navedena kao zemlja u kojoj se kvalitet zivot pogorsava.

    Na tri posljedna mjesta su Burikina Faso, Nigerija i Sijera Leone.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •