Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: Liberali, pazite ledja...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Liberali, pazite ledja...

    Sa foruma SNS, gdje jedan od njihovih veli ovako:

    Српски народ у Црној Гори је, надам се, схватио да није у позицији српског народа у Србији и Републици Српској. Срби у Црној Гори немају своју власт већ су под туђом влашћу (новог народа српског етничког порекла али изразито антисрпских тежњи) :roll: и нико их низашта не пита. Након симбола следећи је језик, а на крају ће бити нападнута црква.

    Које је решење? Мишљења сам - гандијевски приступ и формулисање захтева усмерених ка персоналној аутономији српског народа на читавој територији Црне Горе. Док Срби не постану апсолутна већина за десетак година, у шта смо сигурни :roll: , нема другог решења осим самоорганизације ради очувања српског народа у Црној Гори. Иживљавање над Србима се мора истрпети ради виших интереса Српства.

    И наравно нужно је избегавање било каквог савеза са либералима или било ким другим ко би договор условљавао непостављањем српског националног питања у Црној Гори. Савез са либералима био је лош по српски народ јер је њихово национално питање решавао режим, а наше нико јер је коалициони договор био да се таква питања не отварају.

    Срби у Црној Гори, заједно са просрбима, никада нису имали дезавуисанију гарнитуру политичара који су се, само или углавном, бавили сексолошким и шверцерским проблемима од маргиналног или никаквог значаја за српски народ. Та агонија је трајала годинама као последица лоше коалиције која није отварала суштинска питања. Таква, можемо рећи никаква политика, довела је Србе у овакву позицију и поред више него повољних резултата пописа.

    Дакле, СНС је начинила једини прави потез - повукла се из непродуктивне коалиције и довела до њеног распада. Будући догађаји ће показати да је ово било једино решење од интереса за српски народ.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro, sad, Liberali i nijesu na meti, jer su u drugom bloku, sa SNP-om.

    Kao sto vidimo, SNS je i dalje destabilizirajuci faktor u Crnoj Gori. Ovaj gore tekst je napravljem po receptu SANU iz 1990, gdje su glavne odlike teksta bile: secesionisticke, ksenofobicne (predstavljanje Srba kao ugrozenih) i u krajnjem - ratnohuskacke.

    Sad, Mandic je prilicno pametan decko, sa vrlo jakim ambicijama. Ta kombinacija i nije toliko losa, osim ako promovise ove tri gore navedene stavke. Znaci ako stavis dobar intelekt u sluzbi zla, onda postoji rizik da ces dobiti personifikaciju Sotone. Nadam se da nece doci do toga, mada mi se cini, da je SNS postala mjesto okupljanja nekih radikalnih srbijanskih struja, koji nijesu dobri po Crnu Goru.

    Da li ce Mandic uspjeti da stvori neki balans izmedju dobrog sto zeli za Crnu Goru, i svoje ispostave kao srbijanskog kolaboratora, vrijeme ce da pokaze.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PA TO I JES POENTA POLITIKE DPS A DA ZAVADI SRBE I LIBERALE - DA SE BRACA POKOLJU A ONI DA LADE MUDA U BLINDIRANA KOLA I NA CG PRIMORJE I VLADAJU U MIRU ! A TAKVI KA TI - POSTO NIJESI PRAVOSLAVAC - I TEBE JE ISTI INTERES DRUZE ,PROCITA SAM TE JA ODAVNO - I TI BI DA SE PRAVOSLAVCI KOLJU A DA TI - MUSLIMAN BUDES SRECAN A ? A SVAKA TI CAST KRALJ SI MAJKE MI !
    :wink:

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ocito da jednako znas i citati i pisati

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Savez libearala i pro-srpskih stranaka je od pocetka bio neprirodna stvar, mada legitimna i demokratska. Ali neprirodna i bez buducnosti, i bez stepena medjusobnog povjerenja da bi taj savez mogao okupiti sve birace svih stranaka koje bi bile u tom savezu.

    Ono sto Crnoj Gori treba je ne nekakav kvazi-svaez u kojem "saveznici" vise mrze jedni druge i rade jedni protiv drugih nego protiv onih protiv kojih su se udruzili, vec neka vrsta fronta za nezavisnu Crnu Goru, kojim bi se svijetu pokazalo da je Crnogorcima zbilja stalo do nezavisnosti, i da oni od te ideje nece lako odustati. Istovremeno, takav savez bi odmah uspio da okupi vecinsku Crnu Goru, i njegov uspjeh na izborima ne bi bio dovodjen u pitanje.

    "Kad Crnogorcu uzmes slobodu i nezavisnost, on svoj zivot vise ne racuna niusta..." - Petar II Petrovic Njegos

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ALI AJDE PAMETNJAKOVICU KAD SI TAKO PAMETAN ODGOVORI MI OBRAZA TI ZASTO TVOJ VOLJENI DPS - KAD SU MU LIBERALI DALI PODRSKU U SKUPSTINU ZA VLADU - SAMO DA SE OBAVEZE DA CE RASPISAT REFERENDUM ,ZASTO ONI TO NE UCINJESE ??? NO POTPISASE SAVEZ SA SRBIJOM NA KOJI VI ISTI DPS-OVCI PLJUJETE ???AJ OBJASNI MI TO ???A VIDIS LI JADAN BILI SU SA SLOBOM PA GA ZAJEBALI , PA SA LIBERALIMA PA ZAJEBALI , PA NARODNOM STRANKOM PA ZAJEBALI...... PA VIDIS LI JADAN DA NIKO S NJIMA NE MOZE I DA JE ZADNJE RJESENJE MOGUCE UDRUZIT SE PROTIV NJIH BEZ OBZIRA NA RAZLIKE A JEDINA RAZLIKA JE DA SU CRNOGORCI I SRBI I NE KAPIRAM STO JE TU TEBI NEPRIRODNO OBRAZA MI ! ZNACHI JA NE MOGU IMAT DRUGA CRNOGORCA ZATO STO SAM SRBIN A ? E KAD BI SE VI MUSLIMANI PITALI MOZDA BI I BILO TAKO :roll: :wink:

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Prvo i osnovno, ja sam cistokrvni pravoslavac iz Morace, cime se ponosim, ali iako volim da znam ko sam i sta sam, postujem druge vjere i nacionalnosti, a drugova Srba mi ne fali.

    A to o cemu pricas, kad su liberali dali podrsku vladi, ne bi trebao pominjati, ako mislis dobra liberalima. Jer, liberali su tada mogli da udju u vladu, da imaju kljucne resore, da promijene nesto i da sami konkretno doprinesu ideji crnogorske nezavisnosti. Ali, nisu smjeli, sta li...

    Dalje, ako te istorija necemu trebala nauciti, to je da ne mozes glavom o zid, pa makar to znacilo opste krvoprolice. Ono sto danas imas na prostoru bivse SFRJ(BiH podijeljenu na entitete, samostalnu i cjelovitu Hrvatsku) moglo se postici bez ispaljenog metka, samo su to neki malo kasno shvatili. Da li je Crna Gora trebala poci po nezavisnost tada po bilo koju cijenu, ili sacekati da se prilike smire, zadobije podrska MZ i da se do nezavisnosti dodje na miran i demokratski nacin, kao sto se to danas pokusava uciniti, to je pitanje koje bi liberali trebali sami sebe da zapitaju. Jer ako je LSCG politicka partija, trebala bi nauciti da je u osnovi politickog djelovanja taktiziranje i pravljenje kompromisa, ali da se pri tom ni u jednom trenutku ne gubi iz vida osnovna ideja partije. Oni to izgleda jos ne znaju, pa setaju od parole "do cilja sad, odmah i po svaku cijenu" sto je prije moto nekog fanatizovanog pokreta prije no politicke partije, do udruzivanja sa onima koji garantuju samo ponistenje osnovnog cilja liberala, sto bi trebalo da bude nezavisna Crna Gora...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Gornji Piperi, podno Kamenika
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote="Nije bitno..."]
    A to o cemu pricas, kad su liberali dali podrsku vladi, ne bi trebao pominjati, ako mislis dobra liberalima. Jer, liberali su tada mogli da udju u vladu, da imaju kljucne resore, da promijene nesto i da sami konkretno doprinesu ideji crnogorske nezavisnosti. Ali, nisu smjeli, sta li...
    [quote]

    Pošto ti očigledno nije jasno zašto je LSCG tada podržao manjinsku vladu, evo da ti objasnim narodskim jezikom... Rečeno je "Ljudi, Milo Djukanović je kriminalac i lažov i nije mu stalo do crnogorske nezavisnosti koliko do lanjskog snijega. Štaviše, zbog njegovih lopovluka Evropa ga drži u šaci i njim komanduje kako joj je volja."

    No, LSCG-u se nije vjerovalo, pa su bili prinudjeni da ponude najbolji mogući dokaz - podržali su manjinsku vladu Mila Djukanovića a za uzvrat dobili obećanje da će se referendum o nezavisnosti CG dogoditi do maja iduće godine.

    Nažalost, dogodilo se što se dogodilo, poruka LSCGa se (opet) potpuno obistinila - Milo Djukanović je zamrznuo pravo CG na referendum i potpisao BS.

    Sad ti je valjda malo jasniji odgovor na ono tvoje "Ali nijesu smjeli, šta li..."

    pozdrav od piperskog.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno Vasilj, i sto je alternativa? Udruzit se sa onima koji ne da nijesu za nezavisnost, no su za manje autonomije no sto bi od Srbijanaca dobili. Udruzit se sa cetnicima, bivsim i sadasnjim, sa Milosevicevim "demokratama" (onim drugim dijelom od DPS-a).
    Ko je to u Crnoj Gori ko ce bit nosilac projekta nezavisnosti, ili demokratije evropskog tipa?
    Nije dovoljno oborit lose, no treba napraviti bolje. S kim? Vi bi bili vrlo mali dio buduce vlasti. I kako bi 5% Liberala stalo na put prirodnim teznjama ljutih veljesrba.
    Kad date racionalne odgovore na ova pitanja, dobicete vise podrske
    od onih kojima Milo nije mio, ma su im veljesrbi jos mrskiji.

    [quote="Vasilj"][quote="Nije bitno..."]
    A to o cemu pricas, kad su liberali dali podrsku vladi, ne bi trebao pominjati, ako mislis dobra liberalima. Jer, liberali su tada mogli da udju u vladu, da imaju kljucne resore, da promijene nesto i da sami konkretno doprinesu ideji crnogorske nezavisnosti. Ali, nisu smjeli, sta li...

    Pošto ti očigledno nije jasno zašto je LSCG tada podržao manjinsku vladu, evo da ti objasnim narodskim jezikom... Rečeno je "Ljudi, Milo Djukanović je kriminalac i lažov i nije mu stalo do crnogorske nezavisnosti koliko do lanjskog snijega. Štaviše, zbog njegovih lopovluka Evropa ga drži u šaci i njim komanduje kako joj je volja."

    No, LSCG-u se nije vjerovalo, pa su bili prinudjeni da ponude najbolji mogući dokaz - podržali su manjinsku vladu Mila Djukanovića a za uzvrat dobili obećanje da će se referendum o nezavisnosti CG dogoditi do maja iduće godine.

    Nažalost, dogodilo se što se dogodilo, poruka LSCGa se (opet) potpuno obistinila - Milo Djukanović je zamrznuo pravo CG na referendum i potpisao BS.

    Sad ti je valjda malo jasniji odgovor na ono tvoje "Ali nijesu smjeli, šta li..."

    pozdrav od piperskog.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    amaro - vidim da i ti imash nesto protiv koalicije srbi+liberali - i velis liberali se udruzili sa bivsim milosevcima ?? a jeli a MILO I SVETO NISU BILI SA MILOSEVICEM DO 98 A ? NISU A ? a cuti molim te !
    #nije bitno - liberali nisu htjeli u vladu da se mjesaju - oni su htjeli nezavisnu crnu goru sto im je dps obecao i njihov veliki VODJA NA CETINJU - CITIRAM " ZAKLINJEM SE NA OVOME SVETOM MJESTU DA CU RASPISAT REFERENDUM NECE BITI MORATORIJUMA " xexexexxexex
    FACA JE ISPAO MAJKE MI ON SE ZAKLINJE NA TOM SVETOM MJESTU !
    P.S STO TO NIJEDNA TELEVIZIJA NEMA MUDA DA POKAZE OBJAVI DA SE SMIJEMO MALO A ? A VIDI SE DA JE ODJE SVE POD NJEGOVOM PALICOM ,SVI MEDIJI - E ZATO MORA DOC DO KOMPROMISA SRBA I LIBERALA JER OVO NE VODI NICEMU SA DPS - NITI IMAMO ZAJEDNICU NITI NEZAVISNU !!! PA JEL TAKO - KAD SU IM LIBERALI NUDILI DA RASPISU REF - IZRADILI SU IH VRHUNSKI - KAD SU OVO POTPISALI SAD SU I SAMI PROTIV TOGA I NE MOZE SCG DA FUNKCIONISE JER OPSTRUIRAJU RAD RAZNIM MANIPULACIJAMA !!! ZATO CE REFERNDUM MIRAN BEZ PODJELA BIT KAD GA RASPISU LIBERALI I SRBI ZAJEDNO I NEK POBJEDI NEZAVISNA JA KAO SRBIN CU JE ODMA PRIZNAT I POSTOVAT !!! A NE DA NAS OVA STOKA DIJELI I ZAVADJA DOK LADE MUDA ! :wink:

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vasilj
    ...Nažalost, dogodilo se što se dogodilo, poruka LSCGa se (opet) potpuno obistinila - Milo Djukanović je zamrznuo pravo CG na referendum i potpisao BS...
    Pitam se sta bi liberali uradili da su kakvim slucajem tada oni bili na vlasti, ili u vlasti? Insistirali na nezavisnosti sad i odmah, i po svaku cijenu?! Koliko ja znam, 3 godine uopste nisu mnogo kad se ima u vidu da se radi o jednoj tako krupnoj stvari kao sto je obnavljanje crnogorske drzavnosti. Ako su 3 godine cekanja ustupak i kompromis koji moramo da napravimo da bi Evropa dala legitimitet i da bi sjutra priznala tu nasu nezavisnost - onda ja kazem da su 3 godine vrlo kratke...

    Nego, pretpostavljam da bi liberali tada napravili nesto pametnije od potpisivanja toga BS-a...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...............!

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Quote Originally Posted by Vasilj
    ...Nažalost, dogodilo se što se dogodilo, poruka LSCGa se (opet) potpuno obistinila - Milo Djukanović je zamrznuo pravo CG na referendum i potpisao BS...
    Pitam se sta bi liberali uradili da su kakvim slucajem tada oni bili na vlasti, ili u vlasti? Insistirali na nezavisnosti sad i odmah, i po svaku cijenu?! Koliko ja znam, 3 godine uopste nisu mnogo kad se ima u vidu da se radi o jednoj tako krupnoj stvari kao sto je obnavljanje crnogorske drzavnosti. Ako su 3 godine cekanja ustupak i kompromis koji moramo da napravimo da bi Evropa dala legitimitet i da bi sjutra priznala tu nasu nezavisnost - onda ja kazem da su 3 godine vrlo kratke...

    Nego, pretpostavljam da bi liberali tada napravili nesto pametnije od potpisivanja toga BS-a...
    Liberali ne bi mogli biti ucijenjeni (jer iza sebe nemaju kriminogenu, milosevicevsku sjenku) kao sto je pod pritiskom ovaj "strucnjak" potpisao ovu "divnu" zajednicu. To kao prvo. I kao zadnje. On se sa liberalima ne moze uporedjivati jer je to uvreda razumu i moralu. On je na vlasti 15 godina , a trenutna situacija u CG i nas medjunarodni polozaj pokazuju koliko je uspjesno radio svoj posao.

    A ova patetika... :hammer: ... oko 3 godine.... :burp:

    p.s. Znam da je glavna, vodeca DPS-poskocica u vrijeme potpisivanja BS bila : "Kako ce ih Milo zajebat!" ,a uz nju i price i objasnjenja...: "Ada bolje sto je takav (prevrtljiv,nepouzdan i svojeglav su bile raspravljane karakteristike), smutice nesto i njih i dobit ono sto zeli...." , "KO? On? On je vise za nezavisnu nego sto su liberali i sdp ikad bili (to oni znaju po cemu se mjeri...) !!! Nece on nista sem nezavisnu...."

    Ako na osnovu toga (prevare) i zelja da u Srbiji pobijedi kandidat radikala (sto je bila zelja cjelokupne dps-intelEgencije) treba da se gradi drzava onda definitivno ne pricamo o istom pojmu kad govorimo o tome sto je Nezavisna Crna Gora.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default Re: ...............!

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Liberali ne bi mogli biti ucijenjeni (jer iza sebe nemaju kriminogenu, milosevicevsku sjenku) kao sto je pod pritiskom ovaj "strucnjak" potpisao ovu "divnu" zajednicu. To kao prvo. I kao zadnje. On se sa liberalima ne moze uporedjivati jer je to uvreda razumu i moralu. On je na vlasti 15 godina , a trenutna situacija u CG i nas medjunarodni polozaj pokazuju koliko je uspjesno radio svoj posao.
    Ja ne znam u kojem ti dobu zivis, pa mislis da neko mora imati putera na glavi da bi ga EU i USA mogle "ucjenjivati", kako ti to kazes. Stari moj, ako ti Solana kaze "budi razuman, potpisi to i to, to je prihvatljiv kompromis, pa posle tri godine radite sta vi je volja. Ako ne potpisete, posledice po Crnu Goru ce biti, te, te i te" - to je vise nego dovoljno! Tim Beogradskim sporazumom je referendum odlozen, i to je tacno. Ali je nesto i dobijeno, a to je potpis Evrope, tj. dat je puni legitimitet referendumu, i to vise niko ne moze osporiti. Da li je bolji referendum koji niko ne priznaje, ali koji je odrzan odmah, ili onaj navr tri godine, na koji je pristala cijela MZ - procijeni sam. Isto tako prosudi da li bi "cestiti" mali kabinet uspio da zajebe Solanu i ubijedi ga da je referendum neodlozan? I ako ga ne ubijedi, sta bi onda bilo? Glavom o zid, pa sta bude?!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: ...............!

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Isto tako prosudi da li bi "cestiti" mali kabinet uspio da zajebe Solanu i ubijedi ga da je referendum neodlozan? I ako ga ne ubijedi, sta bi onda bilo? Glavom o zid, pa sta bude?!
    U ovom dijelu tvog teksta je odgovor na svako pitanje koje ima veze sa ovom temom.

    LSCG ne bi ni pokusavao da "zajebe" bilo koga. Glas gradjana CG Liberalima znacio bi njihovo jasno opredjeljenje za jednu antiratnu, principijelnu i politiku koja tezi demokratiji i nezavisnosti od prvog dana svojeg politickog postojanja. Tu ne bi bilo dileme i pricali bi sa sasvim drugih osnova . Siguran sam da ne bi potpisali BS i ostali na funkcijama...ali vec ovdje dolazimo u sferu onoga "sto bi bilo kad bi bilo".

    Ovaj je izdao, prevario i slagao. Liberali to nijesu ucinjeli. Prica "glavom o zid" ti ne stoji i prica je koju je forsirala dps kad joj je opravdavala svoje potpisivanje Zajednice nazivajuci Liberale "romanticarima koji zele drzavu na brzinu". Ko se jos toga sjeca? Kome je jos to bitno?

    Pocetak i zavrsetak svega je : Politika je djelatnost gdje bi, vodeci se parametrima nekog civilizovanijeg svijeta, izgovorena rijec i dato obecanje trebalo da predstavlja "Sveto Pismo" svakog ko se tim poslom bavi. Sjecas li se govora na cetinjskom trgu - parafraziracu , a sigurno necu pogrijesiti sustinu - :"Zaklinjem se na ovom Svetom trgu da nece biti moratorijuma na referendum, da cu raspisati referendum..." - ko to rece? Odrza li taj-sto-to-rece svoje obecanje ili je lagao? ... itd itd...

    Konstantno,demokratski i statutom uredjeno stojati iza svojih stavova i za svoje se ciljeve boriti svim demokratskim sredstvima, kao sto to radi LSCG je "udaranje glavom o zid" ,a nije udaranje katastrofalnost rezultata vlasti? Nisi mi jasan....al dobro... svakome svje misljenje..! :wink:
    Caesar`s wife must be above suspicion

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Evo da te ja samo pitam jednu stvar: ostavimo za cas po strani DPS,SDI i LSCG - sta bi bilo ko, ciste savjesti, casnih namjera, sa nezavisnom Crnom Gorom na srcu, a sa onima ciji je jedini cilj zatiranje ideje crnogorske nezavisnosti kao jedinom alternativom, uradio da se nasao na vlasti u situaciji kao sto je bila ona pred potpisivanje Beogradskog sporazuma? Sta bi ti uradio, a da istovremeno sacuvas svoj kredibilitet, da svo vrijeme na umu imas nezavisnost kao primarni cilj, i da ne dovedes Crnu Goru u sukob sa EU?! Da te podsjetim na to da bi, ako kiksas, i ne odigras pravilno, mogao da razocaras one koji su te doveli na vlast, i da ostavis prostora onima koji bi sasvim sigurno nezavisnost onemogucili, da se domognu vlasti?!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ........!

    Rekao si da ostavljas po strani partije, a kao konstantu zadrzavas negativan odnos sa EU, sto nije korektno u pitanju jer pokusavas da me navedes na odgovor koji ti odgovara, a za koji ti je jasno da ne podrzavam.

    U tvom pitanju mi skripi tvoja "tacka vezivanja", a to je , po tebi, jednacina : "Nezavisna CG = sukob sa EU, bez obzira na konstelaciju politickih snaga". Po meni je to jako lose i povrsno postavljena jednacna, koja zavisi od toliko mnogo faktora da bi nam trebalo previse vremena da ih sve pobrojimo.

    U svakom slucaju, moj izbor bi bio postovanje predizbornih obecanja i partijskog programa na osnovu kojeg je i osvojena vlast jer je to jedini nacin cuvanja sopstvenog kredibiliteta u bavljenju politikom na bilo kojem mjestu na zemljinoj kugli. I nema toga svjetskog zvanicnika koji bi se smio protiv toga da se pobuni jer bi dosao pod ostricu nezavisne stampe u svojoj zemlji. Sto je , za nase prilike, jako tesko shvatiti, jer su ljudi navikli da ako vlast kaze da je mlijeko crno oni klimaju glavom u znak odobravanja.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    manijak

    Evome brate ponovo se vrati iz CGore, mogu ti rec nijesam te mogo pronac kao stosmose dogovorili posto nijesam mogo se prikljucit nigdje sa lap topom, te moram uplatit neke sate ,te trte mrte i tako te nijesam mogo pronac makar na pice, a bijo sam u vilu montenegro vise puta.
    U CGoru sam bio dva mjeseca, mogu ti reci tuga i zalost, sveje skupo, malo turista sa parama, niko ne trosi nista,niti ima puno Bosanaca izbeglica, pljuju po ulicama vicu kao dasu u dzunglu, cijelu noc poneko vristi, puno ludjaka, i *****ti takav turizam nekadanam takvi vise ne dolazili.
    stose tice politike, kao i sam sto znas, opozicija seje sva razbila niko vise snikim? DPS i SDP cvetaju donose zakone i rade kako im odgovara, a sto nebi mogli kada nema dobre opozicije ,bas onako kako sam ti vec davno rekao, no ti nevolis da ponekad da cujes istinu. No dasmo mi zdravo a politicari nekase kolju izmedju sebe. i na kraju prijatelju ne sekirajse,cao
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mozda i ne bi bilo lose da se svi srbi u Crnoj Gori izpreseljavaju, pa k'o vojska - vojne zgrade, da budu neke "srpske zgrade", na jednom regionu i da traze autonomiju. Na kraju krajeva, to je "drugi narod", zar ne? A i ima ih sigurno nekoliko puta vise nego albanaca. Stvarno, na sta bi tek onda etnicka slika licila i kako bi to dobar bio rezultat "gradjanski-orjentisane" politike vladajuce koalicije. Mi treba i da budemo srecni sto srbi u Crnoj Gori nisu zadrti ka' albanci. Bila bi tek onda sprdnja sa separatizmom...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default Re: ........!

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Rekao si da ostavljas po strani partije, a kao konstantu zadrzavas negativan odnos sa EU, sto nije korektno u pitanju jer pokusavas da me navedes na odgovor koji ti odgovara, a za koji ti je jasno da ne podrzavam.

    U tvom pitanju mi skripi tvoja "tacka vezivanja", a to je , po tebi, jednacina : "Nezavisna CG = sukob sa EU, bez obzira na konstelaciju politickih snaga". Po meni je to jako lose i povrsno postavljena jednacna, koja zavisi od toliko mnogo faktora da bi nam trebalo previse vremena da ih sve pobrojimo.

    U svakom slucaju, moj izbor bi bio postovanje predizbornih obecanja i partijskog programa na osnovu kojeg je i osvojena vlast jer je to jedini nacin cuvanja sopstvenog kredibiliteta u bavljenju politikom na bilo kojem mjestu na zemljinoj kugli. I nema toga svjetskog zvanicnika koji bi se smio protiv toga da se pobuni jer bi dosao pod ostricu nezavisne stampe u svojoj zemlji. Sto je , za nase prilike, jako tesko shvatiti, jer su ljudi navikli da ako vlast kaze da je mlijeko crno oni klimaju glavom u znak odobravanja.
    Ja bih tu tvoju teoriju najslikovitije opisao primjerom: npr. Liberal i DPS-ovac obojica obecali biracima da ce stici do Kotora, krecuci sa Cetinja. Najblizi put izmedju tacke A i tacke B je prava linija, pa ni Cetinje ni Kotor nisu izuzetak. Liberal bi sigurno gledao da odma odrzi obecanje, jer on je cestit i drzi obecanja, pa bi krenuo tom pravom linijom, i morao bi da predje citav Lovcen, preko samog Jezerskog vrha, sa velikim izgledima da pogine, ali i da stigne vrlo brzo - ako pretekne. Medjutim, DPS-ovac gleda da zaobidje tu ogromnu prepreku zvanu Lovcen, sve peripetije koje ga mogu snaci, pa da krene putem preko Bajica, Krsca, pa serpentinama do Kotora...sa mnogo vecim sansama da prezivi.

    Jer, raspolozenje EU prema nezavisnosti Crne Gore ne zavisi od toga ko je na celu Crne Gore, vec je to samo dio veceg plana, u kome je kljucna rijec Kosovo. Zato ce svaka nezavisnost Crne Gore proci s odredjenim otporom, ali najmanje sto mozemo da uradimo je da idemo linijom manjeg otpora.

    Da li tebi danas izgleda pametniji Pedja ili Momir Bulatovic? Svakako da je Momir principijelniji od Pedje, jer je sa Slobom ostao do kraja, i potonuo s njim. Ali, ta principijelnost njemu ne daje sansu da danas nesto u Crnoj Gori promijeni, da gurne crnogorsko klatno u pravcu srpstva, jer je potpuno diskreditovan. Pedja se prilagodjava promjenama, osluskuje vjetrove, i sa mnogo vise uspjeha pravi krivine koje mu omogucuju najbolju borbu za ocuvanje zajednicke drzave, jer se on trudi da bude prihvatljiv sagovornik i EU i Srbima u Crnoj Gori.

    Stari moj, jedno su ideali, a drugo je put do njih, a u disciplini kakva je politika put izmedju to dvoje nikad nece biti prava linija. To pametni na vrijeme uvide, i opstanu, a oni koji se ne prilagode pravilima igre ce mozda ostati u lijepom sjecanju naroda po svom bezkompromisnom stavu, ali nista vise od toga...

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    BRZI - bas sam razmisljao dje si coece... xaxa provalio sam ja tebe od starta da si neki parash - cus lap top neke fore a ko da nema nidje internet cafe i igraonice- na svaki cosak brzi fukaro ! no nema veze propade sansa da upoznam bilo kog s ovog foruma :wink:
    NIJE BITNO - procitah ove sve tvoje priche i priche - imas neku slicnu filozofiju kao sveto marovic :P .. - prevrces izvrces |! no vidji jednu stvar - ja znam i slozicu se s tobom da je na cg vlast bio pritisak da se potpise B SPORAZUM ali coece rechi mi koga su oni onda flirali svo vrijeme ??? kome su se zaklinjali NA ZA NJIH "SVETOME MJESTU " sto se zaklinjes koji djavo kad znas da lazes i da ne mozes to uradit ??? a NIJE BITNO ODGOVORI MI NA OVO OBRAZA TI ! - i evo sad opet to isto obecavaj i pricaju price a sto ako opet bude neki pritisak sa strane....? sto onda ? dok lscg obecava nezavisnu i da se oni ista pitaju - znas sto bi bilo
    - bio bi referendum pa bi se izvagali i vidjeli a ne ovako - po staroj dps prici - bice nezavisna bice bice .... samo zavadjaju narod a nema ni zajednice ni nezavisne - e to je to sto mene boli ! p.s htio sam samo da ti pojasnim to zaklinjanje na ct i lazna obecanja a ti meni reci dje su to liberali nesto slagali ?- kad si vec tako protiv njih :wink:

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ada, EU vrsi diplomatski pritisak, i to je to. Crna Gora ne moze ostat van EU i da hoce. Zajednica ocigledno nije nikakav garant za nas pristup, e bi nas primili odavno. Evo tri godine camimo ovdje, nit tamo nit ovamo: "te izrucite ovoga, te izrucite onoga (ka da se mi nesto pitamo), te sinhronizujte kruske i jabuke, pa cemo vas mozda primit, za neke tamo 20xx."

    Ucicemo kad i Albanija i Srbija budu. Albanija mozda malo brze, posto ima veci ekonomski rast.

  22. #22
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    manijak
    Bas mije zao sto mi ne vjerujes, moja dva mjeseca su tako burno prosla, kao sto znas ljeto je ljeto!! ali valjda cemose vidjet u septembru?
    za sigurno obecalisumi telefon u stanu koji sam kupijo u februaru ,medjutim jos ga nijesam dobijo tj nijesume prikljucili, pa onda zena je uvijek samnom mirami neda nitime pusta itd.
    stose tice politike ovako: liberali suga popusili,takodje i ostala opozicija,razbisese kao zvecke, nema vise is is is niti hus hus, Milo idalje je aktualan posto nema zdrave opozicije,ovo sam ti vec rekao, no ti neces da svatis neke stvari,,, svijet je donijo zakljucak iduca godina je odluka za CGoru i bice nezavisna,ne daja to volim noje to vec rijeseno i Milo ce onda napustit politiku kao pobjednik.
    Zato brate Manijace tise pripremaj jos odsad, a jacu uvijek biti prijatelj sa tobom i popicemo, samo mi posalji privatnu poruku sa kontaktima.pozdrav. :wink:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: ........!

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Ja bih tu tvoju teoriju najslikovitije opisao primjerom: npr. Liberal i DPS-ovac obojica obecali biracima da ce stici do Kotora, krecuci sa Cetinja. Najblizi put izmedju tacke A i tacke B je prava linija, pa ni Cetinje ni Kotor nisu izuzetak. Liberal bi sigurno gledao da odma odrzi obecanje, jer on je cestit i drzi obecanja, pa bi krenuo tom pravom linijom, i morao bi da predje citav Lovcen, preko samog Jezerskog vrha, sa velikim izgledima da pogine, ali i da stigne vrlo brzo - ako pretekne. Medjutim, DPS-ovac gleda da zaobidje tu ogromnu prepreku zvanu Lovcen, sve peripetije koje ga mogu snaci, pa da krene putem preko Bajica, Krsca, pa serpentinama do Kotora...sa mnogo vecim sansama da prezivi.

    ............

    Stari moj, jedno su ideali, a drugo je put do njih, a u disciplini kakva je politika put izmedju to dvoje nikad nece biti prava linija. To pametni na vrijeme uvide, i opstanu, a oni koji se ne prilagode pravilima igre ce mozda ostati u lijepom sjecanju naroda po svom bezkompromisnom stavu, ali nista vise od toga...
    E sad, pitanje je sto ti oces od zivota i kakve prijatelje u zivotu imas. Tome te ja ucit necu.... 8)

    Znas kakvi su ti primjeri.... : mlada snaha dodje u dom i uzme da pravi kacamak, pa joj prigori krtola, pa joj skorup ljut, pa ti da pokvareno mlijeko da zasmochish................... i jos te ubjedjuje da to treba tako.

    I jos fali samo ono : "Vjeruj mi..... to se sad tako radi, tako je moderno i in..."

    Nemo' mene! :wink:

    p.s. Po prvi put cu opsovat na forumima :

    Je'em ti Crnogorca, tj, gradjanina Crne Gore kojemu je "penjanje na Lovcen = prepreka " pa makar i figurativno
    Caesar`s wife must be above suspicion

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: ...............!

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Quote Originally Posted by Vasilj
    ...Nažalost, dogodilo se što se dogodilo, poruka LSCGa se (opet) potpuno obistinila - Milo Djukanović je zamrznuo pravo CG na referendum i potpisao BS...
    Pitam se sta bi liberali uradili da su kakvim slucajem tada oni bili na vlasti, ili u vlasti? Insistirali na nezavisnosti sad i odmah, i po svaku cijenu?! Koliko ja znam, 3 godine uopste nisu mnogo kad se ima u vidu da se radi o jednoj tako krupnoj stvari kao sto je obnavljanje crnogorske drzavnosti. Ako su 3 godine cekanja ustupak i kompromis koji moramo da napravimo da bi Evropa dala legitimitet i da bi sjutra priznala tu nasu nezavisnost - onda ja kazem da su 3 godine vrlo kratke...

    Nego, pretpostavljam da bi liberali tada napravili nesto pametnije od potpisivanja toga BS-a...
    Thomas_O_Malley, Ti kao da zabpravi da LS oborucke prihvati beogradski sporazum.

    Liberali ne bi mogli biti ucijenjeni (jer iza sebe nemaju kriminogenu, milosevicevsku sjenku) kao sto je pod pritiskom ovaj "strucnjak" potpisao ovu "divnu" zajednicu. To kao prvo. I kao zadnje. On se sa liberalima ne moze uporedjivati jer je to uvreda razumu i moralu. On je na vlasti 15 godina , a trenutna situacija u CG i nas medjunarodni polozaj pokazuju koliko je uspjesno radio svoj posao.

    A ova patetika... :hammer: ... oko 3 godine.... :burp:

    p.s. Znam da je glavna, vodeca DPS-poskocica u vrijeme potpisivanja BS bila : "Kako ce ih Milo zajebat!" ,a uz nju i price i objasnjenja...: "Ada bolje sto je takav (prevrtljiv,nepouzdan i svojeglav su bile raspravljane karakteristike), smutice nesto i njih i dobit ono sto zeli...." , "KO? On? On je vise za nezavisnu nego sto su liberali i sdp ikad bili (to oni znaju po cemu se mjeri...) !!! Nece on nista sem nezavisnu...."

    Ako na osnovu toga (prevare) i zelja da u Srbiji pobijedi kandidat radikala (sto je bila zelja cjelokupne dps-intelEgencije) treba da se gradi drzava onda definitivno ne pricamo o istom pojmu kad govorimo o tome sto je Nezavisna Crna Gora.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  25. #25
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: ........!

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    E sad, pitanje je sto ti oces od zivota i kakve prijatelje u zivotu imas. Tome te ja ucit necu.... 8)

    Znas kakvi su ti primjeri.... : mlada snaha dodje u dom i uzme da pravi kacamak, pa joj prigori krtola, pa joj skorup ljut, pa ti da pokvareno mlijeko da zasmochish................... i jos te ubjedjuje da to treba tako.

    I jos fali samo ono : "Vjeruj mi..... to se sad tako radi, tako je moderno i in..."

    Nemo' mene! :wink:

    p.s. Po prvi put cu opsovat na forumima :

    Je'em ti Crnogorca, tj, gradjanina Crne Gore kojemu je "penjanje na Lovcen = prepreka " pa makar i figurativno
    Normalno da je figurativno. Al evo, da ne skrnavim Lovcen, jednostavno - uvijek treba ici putem koji donosi vece sanse za uspjeh, nego onim kojim ce se na cilj stici brzo...ako se stigne.

    A meni ti je pradjed bio komita, djed zaradio boracku penziju i ostao invalid cerajuci se s cetnicima po planinama, i ja zbilja iskreno prizeljkujem tu nezavisnost. Meni DPS nit je dao stan, nit posao, nikad dinara od njih nisam vidio, nemam clansku kartu...ali mislim da ce nas oni prije dovesti do nezavisnosti nego bilo ko. U stvari, mislim da trenutno jedino oni to mogu. Liberali jednostavno ne nalaze nacina...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •