Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 38 of 38

Thread: Sudjenje Seselju

  1. #26
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma kako da ne svi su se dobrovoljno iselili cisto da ne bi prosli kao oni u Vukovaru. O cemu ti pricas.
    Osim toga nisu Hrtkovci jedini slucaj protjerivanja (nakon "prtijateljskog" savjetovanja) Hrvata iz Vojvodine.A pored protjerivanja bili je i ubistava i slicnih nestasluka.

    Osim toga pustite da sude oni koji su skolovani da sude i kojima je to posao.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Bas je lijep osjecaj kada te isceraju iz kuce i zivis u iscekivanju, nevjerici, strahu sta ce biti sa tobom, to je veeooooma lijepo...
    Ti mislish na Srbe koji su izbegli iz Hrvatske?
    /

  3. #28
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Konkretno u Hrtkovcima nije bilo nikakve neizvesnosti,jer su tamošnji Hrvati preko nekoliko agencija i jedne katoličke humanitarne organizacije,unapred proveravali da li su srpske nepokretnosti u Hrvatskoj čitave i useljive,i da li su na dobroj lokaciji(na moru,u centru grada itd),i tek onda su potpisivali ugovore sa Srbima-izbeglicama.
    Hrvati u Hrtkovcima su bili u velikoj prednosti nad Srbima-izbeglicama jer su imali u posedu svoje nepokretnosti,pa su nametali često vrlo nesrazmerne zamene,na primer trošna seoska kuća je menjana za objekat sa poslovnim prostorom na moru.

    To je bio unosan biznis za neke Hrvate u Hrtkovcima,pa je to izazvalo revolt Srba-izbeglica jer su shvatili da ih neko pljačka a da oni praktično ništa ne mogu da učine.Onda su usledili incidenti i izgredi prema Hrvatima,koji su se upravo spremali da odu u Hrvatsku i uđu u posed mnogo vrednijih nepokretnosti nego što su ih dali u zamenu.
    Ti Hrvati bi svakako otišli i bez ovih incidenata jer su već bili potpisali ugovore,već su svoje nepokretnosti u Srbiji bili otuđili a kupili nove u Hrvatskoj,sve to pre bilo kakvih dešavanja u Hrtkovcima.

    Sada Tužilaštvo u Hagu pokušava da promeni redosled događaja i predstavi da su Hrvati iz Hrtkovaca otišli zbog Šešelja a ne zbog mogućnosti da se preko noći obogate i uzmu vrednije objekte.
    Sto ti mislis mozda seseljko i dobije pemziju i par medalja od rvata jerbo im je uveca bogastvo hahahahhahahahhahahahahahahahhahahahahahahah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  4. #29
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tamar View Post
    Osim toga pustite da sude oni koji su skolovani da sude i kojima je to posao.
    Evo su pušteni...i to previše!!!

    Ne podržavam Šešeljevu politiku, ali me uveseljava njegovo sprdanje sa tribunalom. O jadu će se oni zabaviti dok se ne završi proces. :bart:
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  5. #30
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mickey-HN View Post
    Ti mislish na Srbe koji su izbegli iz Hrvatske?
    I na njih zbog Seseljevih odbrambrenih aktivnosti.

  6. #31
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Šešeljev govor 1989. kad je govorio maternjim - ijekavicom.




    .

  7. #32
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    nije se huškalo...

  8. #33
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahahaa,ja ne mogu da vjerujem sta im sve radi seselj pa on se ljudi moji sprda sa njima,nista oni SESELJU ne mogu,bez jedino da ga ubiju kao milosevica
    a bojim se nazalost da ce biti tako,al vidjecemo....mozda i nece

    inache RTS 2 daje snimak utorak-srijeda-cetvrtak od 22:00 h

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E samo da znas kako ce ih seseljko sahebat hahahahahahahahhaha a najljepse ce ih zahebat kad mu zviznu 184.26 godina hahahahahahahahahahahah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  10. #35
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    E samo da znas kako ce ih seseljko sahebat hahahahahahahahhaha a najljepse ce ih zahebat kad mu zviznu 184.26 godina hahahahahahahahahahahah !

    hahahahhahaahhaahahahahaha,a vaaaaazi kralju,hahahahahaha........

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sve ZLOCHINCE treba poslati u HAGU,
    da dokazu svoje "KVALITETE" ili da se vrate VODORAVNO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #37
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Četvrtak - 28.10.2010 Tata Vojislav se potresao!


    Pet policajaca suspendovano zbog napada ispred bifea u Sremskoj Mitrovici

    Policija prebila Šešeljevog sina

    Nikola Šešelj (26) iz Zemuna, sin Vojislava Šešelja optuženog pred haškim sudom za ratne zločine, teško je povređen kada su ga napala petorica policajaca ispred bifea „Bela vita“ u Sremskoj Mitrovici. Incident se desio prekjuče oko 2.30. Pored Nikole, pretučen je i Đorđe Miščević (23) iz Sremske Mitrovice.

    Njih su pretukla petorica policajaca iz Policijske uprave u Sremskoj Mitrovici, koji su upućeni na intervenciju u bife, gde su naišli na zaključana vrata, koja su obili i unutra zatekli dvadesetak gostiju koji su igrali poker. Policajci su iz bifea izveli Nikolu Šešelja i Đorđa Miščevića, te ih ispred bifea tukli rukama po glavi i telu, nanevši im tako teške povrede.
    Već juče, policajci Slobodan Vuković (27), Srđan Kozbašić (27), Željko Drobnjak (25), Marko Mačkić (20) i Vladimir Pavković (30) udaljeni su iz policije i protiv njih je poveden disciplinski postupak jer događaj ispred bifea nisu prijavili starešinama i dežurnoj službi, niti su slučaj evidentirali u službenoj evidenciji.
    Takođe, zbog propusta u radu, u ovom slučaju, Policijska uprava Sremske Mitrovice pokrenuće disciplinski postupak i protiv policajca Živka Šijačkog (44), koji je, takođe, bio prisutan prilikom intervencije u ovom bifeu.

    Pored disciplinske odgovornosti, Osnovno javno tužilaštvo u Sremskoj Mitrovici, zajedno sa policijom, ispituje ceo slučaj kako bi utvrdilo postoji li eventualno i krivična odgovornost za petoricu policajaca. Nakon utvrđenog činjeničkog stanja, moguće je podnošenje i krivičnih prijava protiv policajaca, koji za sada odgovaraju samo disciplinski i dok taj postupak traje oni su pod suspenzijom.
    Jedan od gostiju koji su prisustvovali ovom događaju u jutarnjim satima u bifeu kaže da su policajci tražili da konobar otvori vrata bifea i posle toga su obili vrata i ušli unutra. Nikola Šešelj i Đorđe Miščević, kako kaže naš svedok, nisu slučajno izvedeni napolje. Oni su se suprotstavljali policiji, a bilo je i vređanja, zbog čega su policajci iskalili svoj bes na ovoj dvojici.
    Kakve povrede su zadobili Nikola Šešelj, koji je veoma čest gost ovog bifea koji radi redovno do ranih jutarnjih sati, i Đorđe Miščević nismo mogli da utvrdimo, jer u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici im nije ukazivana lekarska pomoć, a nije tražena ni intervencija lekara iz Hitne pomoći, pa se za sada ne zna ko je utvrdio da su Šešelj i Miščević zadobili teške telesne povrede.
    - Nikola je došao svojim džipom, koji je parkirao pred kafanom. Okolo je bilo još bar dvadesetak automobila. Nije nam bilo prijatno kada su nas dva sata posle ponoći probudila policijska vozila. Da li će ovim hapšenjem „Bela vita“ prestati da bude mesto gde se okupljaju „loši“ momci, još ne znamo - kaže jedan od meštana Sremske Mitrovice.

    Tata Vojislav se potresao!

    Vojislav Šešelj, koji je u haškoj ćeliji zbog suđenja pod optužbom za ratni zločin, među prvima je saznao da mu je sin prebijen. Nikola ne može da zamisli kako mu se otac osećao kada je čuo da mu je neko tukao sina, ali s obzirom na to da ima slabo srce (očekuje ga operacija), sigurno se dosta potresao.

    Nikola Šešelj: Možda izgubim oko!

    Nikola Šešelj u ispovesti „Alo!“ kaže da strepi da će izgubiti oko. Kako kaže, oftalmolog je konstatovao da su mu policajci oko bukvalno razvalili.
    - Pretrpeo sam velike povrede, te postoji mogućnost da izgubim oko, ne samo vid - kaže za „Alo!“ Nikola, koga smo telefonom dobili posle davanja izjave u stanici policije u Sremskoj Mitrovici.
    - Bio sam na prepoznavanju policajaca. Jednog od njih koji me je tukao prepoznao sam sa stoprocentnom sigurnošću, drugog sa 80 odsto. Ostalu trojicu, što su bili s druga dva policajca, nisu mi dali da vidim, mada bih i njih mogao prepoznati, mada oni i nisu činili toliko zla kao prva dvojica. Policajci su u kafanu upali oko jedan sat posle ponoći. Lupali su dva, tri sekunda, a onda su razvalili vrata. Ušli su kao hajduci. Rekli su da izvadimo lične karte na sto i da stavimo ruke na stolove. Dok sam to radio, kao i svi ostali, možda sam se malo zasmejao, što im je zasmetalo. Rekli su mi: „Ti, mali, što se smeješ, izađi napolje!“
    Kada sam krenuo ka izlazu, jedan plavi, niskog rasta, uhvatio me je ispod ruke i izveo napolje. Tada mi je rekao da stavim ruke na zid. Počeo je da me udara s leve strane, dok me je jedan visoki, krupniji policajac udarao s desne strane. Dobio sam šest udaraca u glavu - rukama i pesnicama. Legao sam na mokar beton, a zatim su me šutirali po rebrima i glavi. Sve je trajalo tridesetak sekundi, nakon toga su me vratili u stojeći položaj sa raširenim rukama i nogama i držali me 30 minuta na kiši. Vikao sam dok su me tukli. Momak što je dobio batine pored mene se verovatno uplašio i pokušao je da im pobegne, ali su ga zaustavili i onda su i njega počeli da biju. Čuo sam da su njemu slomili tri rebra. Psihički su nas zlostavljali, svakakve reči su govorili - kaže Nikola.

    Krstio ga Vuk

    Nikola Šešelj (26) je najstariji Vojislavljev sin iz braka sa suprugom Vesnom.
    Kako „Alo“ saznaje, Nikola trenutno živi u Batajnici sa svojom suprugom i dvoje dece, u kući u kojoj su njegova maćeha Jadranka i braća Mihailo, Aleksandar i Vladimir, ali ima zaseban ulaz. Njega je krstio Vuk Drašković, lider SPO.

    Izbacivač?

    Kako „Alo!“ saznaje, Nikola Šešelj (26) je pre oko godinu dana bio zaposlen kao jedan od radnika obezbeđenja u kafani „Bela vita“, ali je ubrzo napustio posao.
    - Koliko sam ja upućen, sukob uhapšenih policajaca i Šešelja datira od ranije, pa je ovo bio samo povod da se „sravnjaju“ računi - priča naš sagovornik.

    Batine i lane

    I krajem prošle godine, u kafani „Bela vita“ dogodio se incident, o čemu je „Alo!“ pisao. Naime, u tom objektu, bračni par Dragana Knežević (35) i Duško Krstonošić (37) iz Sremske Mitrovice dobili su batine od vlasnika kafane i dvojice radnika obezbeđenja kada su tamo došli da pronađu šesnaestogodišnju Draganinu kćerku iz prvog braka i da je odvedu kući.

    http://www.alo.rs/vesti/32336/Polici...eseljevog_sina

  13. #38
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ponoviti sudjenje i ispraviti nepravdu prema Isusu
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 2
    Last Post: 05-09-07, 20:38
  2. Sudjenje
    By Hari Krisna in forum SP 2006 Njemacka
    Replies: 20
    Last Post: 07-07-06, 01:42
  3. Sudjenje u Hagu
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 2
    Last Post: 03-06-05, 09:02
  4. MILO USKORO U ZATVORU? POCINJE SUDJENJE DJUKANOVICU!
    By Janko23- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 04-03-05, 21:54
  5. SUDJENJE
    By tastatura in forum EURO 2004 - Portugal
    Replies: 14
    Last Post: 26-06-04, 19:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •