Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 70

Thread: Prave ljubavi...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Prave ljubavi...

    Da li se zaista rijetko prava ljubav izbori za svoje mjesto pod Suncem?...
    Ili upravo suprotno...Samo uz iskrenu i veliku ljubav izmedju dvoje ide snaga da opstanu uprkos svemu?...


    Naidjem mnogo puta na prichu o tome da su negdje iza sebe ostavili svoju pravu ljubav,da ona nije mogla da uspije jer je bilo isuvise toga sa cime oni nisu znali da se bore ili se izgovore jednostavno da im nije bilo sudjeno...A vrijeme je ih je odnijelo na drugu stranu,udala se,ozenio se i sretna je,sretan je,ima sve sto moze pozeljeti ali uspomena na tu ljubav ostaje u mislima i tiho zna da zaboli...

    Kad me je jednom na putu ka PG sa mora uz pusten CD Djordja Balasevica moj prijatelj pitao:"Da li vjerujes da su sve prave ljubavi tuzne?" Vec pomalo razocarana u svoju proslu ljubav rekla sam "Vjerujem"...A on vec dugo sretan sa svojom ljubavi nasmijao se i rekao mi:"Grijesis...Ja vjerujem da prave ljubavi nisu tuzne"... Sad vec trezvena mislim da je on bio u pravu...
    Last edited by Artemis; 13-12-07 at 11:35.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam sinoc ostavila momka sa kojima sam godinama izlazila. I posto za njega kazu da mu se svaka udala posle njega, ja se nadam da ce i mene to da zapadne. Dako mi bude nafacan(owo sam se malo nadovezala na 2 pasus)... A svi su mislili ljubav, ovo ono... Za ljubav treba dosta toga... Ne krupnih stvari, koliko sitnica.
    A sto se tice prave ljubavi... Znas i sama moju situaciju, Kao i mnogu drugi, ono *pravo volis* samo 1 u ziwotu. Kad se opeces, ne dajes sve svoje tako lako. Ne znam jesu li prave ljubavi srecne ili tuzne. Mozda sa 50ak godina budem znala taj odgovor. Danas je isuvise lijep dan za tako tuzne teme...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  3. #3
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Za ljubav treba dosta toga... Ne krupnih stvari, koliko sitnica.
    Dobro si ovo rekla a ipak...Godine provedene zajedno mozda nista ne moraju da znache ali ako za sve te godine ne uspijesh da izvucesh "dosta toga" onda.......Vjerujem da ipak znachi ono sto vi(ne bilo ko drugi)znate da imate i da bar zbog toga imate dovoljno da se izborite za vas i vasu ljubav...Ne vjerujem da uz tolike god nije bilo nichega jer na kraju svega ne bi ste ni bili toliko zajedno i vec davno i davno bi osjecala potrebu da ga ostavish,zar ne?...

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    [B][COLOR=darkorchid]A sto se tice prave ljubavi... Znas i sama moju situaciju, Kao i mnogu drugi, ono *pravo volis* samo 1 u ziwotu. Kad se opeces, ne dajes sve svoje tako lako. Ne znam jesu li prave ljubavi srecne ili tuzne. Mozda sa 50ak godina budem znala taj odgovor. Danas je isuvise lijep dan za tako tuzne teme...
    Ako pravo volish samo jednom u zivotu a morash da se opeches onda si vec i rekla da su prave ljubavi tuzne...(i ako je dan lijep a lijep ti bio vazda ) Mi volimo mnogo puta i za svaku mislimo da je ona ta prava dok nas ta ista ne razuvjeri i ne shvatimo da smo se mi malo vise zanijeli i malo vise sklapali oci za nesto,vjerovali,ocekivali...Tu se ustvari opecemo,iz svake po nesto iskoci i izgori po dio nas,(i to izgori one samo nase djelice,ono sto smo mi slijepom ljubavi izmastali i stvorili za njih tj za voljene)pa zahvaljujuci tome dobijemo na zrelosti da prepoznamo i pridjemo ljubavi na bolji nachin...Eto mozda i za 50god budemo shvatili da je onaj koga samo izabrali za naseg saputnika bio i ostao pravi izbor... Ja u jedno cvrsto vjerujem-prava ljubav ce uvjek traziti razloge da ostane,nikad razloge da ode...Ona ipak pobjedjuje...
    Last edited by Artemis; 11-12-07 at 12:30.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam rekla da nije bilo nicega. Samo nije bilo dovoljno. Ili mozda sam ja stara pa mi sve smeta.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da je upravo kljuch u tome "snaga da opstanemo uprkos svemu" - jer je to donekle i dokaz licne zrelosti, sposobnosti da se zauzme jasan stav i da se zajednicki stane iza istovremeno sopstvene i zajednicke odluke - "opstajemo, savrseno smo svjesni koliko znacimo jedno drugom, i bilo kakve gluposti oko nas i neke sitnice nijesu dovoljne da to narushe..."

    Jednom ili dvaput sam bio u situaciji da posle prekida udjem u upravo takva razmisljanja - nije li to bio samo splet losih okolnosti, ili se to samo neko poigrao sa nama, sta bi bilo kad bi bilo... pa beskrajne analize, prozivljavanja svega onog sto je bilo i sto je moglo biti, i sve to ukomponovano sa onim specificnim stanjem duse koje je istovremeno i patnja, neko bi rekao beznadezna zaljubljenost - a trezveniji, cist mazohizam. Sada, iz ove perspektive, cini mi se da u tih par navrata nije ni bilo nista drugo...

    I nikako necu niti zelim da sada osudjujem ili krivim nekog ko beznadezno pati - jer savrseno dobro znam da su to osobe koje su itekako bile svjesne da ih je neko promijenio, unaprijedio, ucinio boljim - i znam da je uzasno tesko odreci se svega toga, i opet uletjeti u onu prazninu... Jako je tesko nepopavljivog romantika natjerati da demistifikuje onog ko mu najvise znaci Ali, na kraju krajeva, dovoljno emotivno zrela osoba nikada nece pribjegnuti krajnjoj demistifikaciji - vec se upravo i radi sebe i radi nje krenuti dalje, ostaviti u nekom cosku jedan kutak samo za tu osobu, i za sve lijepo sto ste imali... I nastaviti. A onaj ko vjeruje da nikad nece moci vise da voli onako bezglavo, iskreno, bez barijera... Ne znam, proslo se i kroz sve to, mozda sam i svjesno propustio neke fine osobe koje su dosle prebrzo, a to je tek povod za nova preispitivanja, i chuda...

    Dakle, mozda je jednostavno stvar u pozitivnom gledanju na zivot - i jednostavno, da naucimo da cijenimo i izvlacimo najbolje i najljepse iz onoga sto je proslo i zavrsilo se. I sve to takodje moze da posluzi kao jedna fina osnova u nasoj podsvijesti i pripremanje terena za novo zaljubljivanje, na novi nacin, bez ikakvog uporedjivanja sa onim sto je prethodno bilo... Znam da je svaki put teze, da svaki put prodje vise vremena dok nekog novog ne pustimo u zivot... Ali, i to je na neki nacin, potvrda zrelosti. Jer na kraju (tj na pocetku), kad defitivno istaknemo bijelu (ili pak ruzicastu? zastavu i znamo "da, to je to, opet onaj osjecaj u stomaku, zaljubljivanje" - smo definitivno vise sigurni u svoja osjecanja, i spremni smo da se borimo za njih - jer smo ih mozda bolje izvagali I kad se izvucemo iz nekog sivila koje nam se cini kao gore od bilo cega do sad - znamo da smo na pravom putu. Cijenimo sebe, cijenimo tu novu osobu koja nam je pomogla, primijecujemo tu novu snagu koju smo pronasli... I predajemo se, volimo

    A mozda je i problem to sto smo naucili da razmisljamo na temu "da li je ili nije prava ljubav" tek kad se nesto zavrsi. Ma, treba zivjeti trenutke, maksimalno ikoristiti sve ono sto nam se desava SADA, ne razmisljati... Nauchiti da cijenimo tishinu kad je teshko, voljeti i tu samocu, a naci sebe u jednoj mnogo shiroj prichi, deshifrovati sve treperave zvijezde, drugovati sa Mjesecom, pronaci jedno novo proljece, osjetiti miris kapi najludjeg ljetnjeg pljuska, vezivati se za mjesta, sitnice, sanjati kao sto jedna pustinjska ruzha sanja o shumu talasa dalekog mora... i na kraju podijeliti to sa nekim novim Bez rezervi, ograda, gorchine, i potpuno razoruzhani, spushtenog garda
    Last edited by getaway blues; 11-12-07 at 13:01.
    Just to slip the skin...

  6. #6
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne razumijem tu teoriju ljubavi prave pa su tuzne...ili ono jos gore...bolje funkcionise veza kada su 2 ljudi razliciti,kao suprotnosti se privlace...
    mislim da postoje prave iskrene ljubavi...i suprotnosti se ne privlace bar kod mene ne...
    :)

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ces mi vjeruvati, 3 puta sam procitala ovo sto si napisao, i svaka ti cast stvarno. Jedan veliki respect za tebe. Najvis eod svega me boli owa tvoja recenica
    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Mislim da je upravo kljuch u tome "snaga da opstanemo uprkos svemu" - jer je to donekle i dokaz licne zrelosti, sposobnosti da se zauzme jasan stav i da se zajednicki stane iza istovremeno sopstvene i zajednicke odluke - "opstajemo, savrseno smo svjesni koliko znacimo jedno drugom, i bilo kakve gluposti oko nas i neke sitnice nijesu dovoljne da to narushe..."
    Jer je istina.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Dakle, mozda je jednostavno stvar u pozitivnom gledanju na zivot - i jednostavno, da naucimo da cijenimo i izvlacimo najbolje i najljepse iz onoga sto je proslo i zavrsilo se.
    Jedino se sa ovom recenicom ne bih u potpunosti slozila...Na kraju krajeva, sam si dao odgovor i na to "u cemu je stvar"...samo malkice kasnije...Zrelost pre svega...A ja dodajem- unutrasnja snaga...posedovanje one zlatne osobine koju bih definisala kao sposobnost gledanja na situaciju sa strane, iz drugacije, neopterecene negativnim emocijama perspektive, sto ne znaci iz izvitoperene perspektive...vec iz one prave...a posle toga dolazi pronicljivost...da kazem "reocenjivanje" osobe sa kojom se bilo...i slikanje je u realnim bojama (sa svim pozitivnim osobinama)...i slikanje same veze...ukoliko se ne ceni osoba sa kojom se bilo i vreme koje se za nju posvetilo, onda se sam ne cenis...takvim postupcima neces naskoditi sam sebi...niti potencijalnoj buducoj voljenoj osobi...jer ces u novi vezu uci sa sto je najmanje moguce "oziljaka"...
    mislim...da si i ti ovo rekao...drugim recima...
    i ne znam...gde se ono ja sa tobom ne slozih
    a nesto mi se cinilo sumnjivo...

    A ono sto napisa DzoniS...tako je i u mom slucaju...privlace me osobe slicne meni...jer znam da se sa takvom osobom necu rastati na prvom raskrscu...da ce razumeti jednu moju rec i emociju koja stoji iza nje dovoljno duboko...i svaku moju cvornovatu recenicu...oko koje se sama saplicem...i moja muzevna polovina je upravo takva...kazem polovina zato sto to nije on i ja...vec MI...
    I, da, i opet se slazem sa Dzonijem...prave i iskrene ljubavi...NISU tuzne...
    Last edited by DiVa; 11-12-07 at 14:05.
    "...kako u debelo uho zabosti neznu rec?..."
    (V.Majakovski)

  9. #9
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Mislim da je upravo kljuch u tome "snaga da opstanemo uprkos svemu" - jer je to donekle i dokaz licne zrelosti, sposobnosti da se zauzme jasan stav i da se zajednicki stane iza istovremeno sopstvene i zajednicke odluke - "opstajemo, savrseno smo svjesni koliko znacimo jedno drugom, i bilo kakve gluposti oko nas i neke sitnice nijesu dovoljne da to narushe..."

    Jednom ili dvaput sam bio u situaciji da posle prekida udjem u upravo takva razmisljanja - nije li to bio samo splet losih okolnosti, ili se to samo neko poigrao sa nama, sta bi bilo kad bi bilo... pa beskrajne analize, prozivljavanja svega onog sto je bilo i sto je moglo biti, i sve to ukomponovano sa onim specificnim stanjem duse koje je istovremeno i patnja, neko bi rekao beznadezna zaljubljenost - a trezveniji, cist mazohizam. Sada, iz ove perspektive, cini mi se da u tih par navrata nije ni bilo nista drugo...

    I nikako necu niti zelim da sada osudjujem ili krivim nekog ko beznadezno pati - jer savrseno dobro znam da su to osobe koje su itekako bile svjesne da ih je neko promijenio, unaprijedio, ucinio boljim - i znam da je uzasno tesko odreci se svega toga, i opet uletjeti u onu prazninu... Jako je tesko nepopavljivog romantika natjerati da demistifikuje onog ko mu najvise znaci Ali, na kraju krajeva, dovoljno emotivno zrela osoba nikada nece pribjegnuti krajnjoj demistifikaciji - vec se upravo i radi sebe i radi nje krenuti dalje, ostaviti u nekom cosku jedan kutak samo za tu osobu, i za sve lijepo sto ste imali... I nastaviti. A onaj ko vjeruje da nikad nece moci vise da voli onako bezglavo, iskreno, bez barijera... Ne znam, proslo se i kroz sve to, mozda sam i svjesno propustio neke fine osobe koje su dosle prebrzo, a to je tek povod za nova preispitivanja, i chuda...

    Dakle, mozda je jednostavno stvar u pozitivnom gledanju na zivot - i jednostavno, da naucimo da cijenimo i izvlacimo najbolje i najljepse iz onoga sto je proslo i zavrsilo se. I sve to takodje moze da posluzi kao jedna fina osnova u nasoj podsvijesti i pripremanje terena za novo zaljubljivanje, na novi nacin, bez ikakvog uporedjivanja sa onim sto je prethodno bilo...

    A mozda je i problem to sto smo naucili da razmisljamo na temu "da li je ili nije prava ljubav" tek kad se nesto zavrsi. Ma, treba zivjeti trenutke, maksimalno ikoristiti sve ono sto nam se desava SADA, ne razmisljati... Nauchiti da cijenimo tishinu kad je teshko, voljeti i tu samocu, a naci sebe u jednoj mnogo shiroj prichi, deshifrovati sve treperave zvijezde, drugovati sa Mjesecom, pronaci jedno novo proljece, osjetiti miris kapi najludjeg ljetnjeg pljuska, vezivati se za mjesta, sitnice, sanjati kao sto jedna pustinjska ruzha sanja o shumu talasa dalekog mora... i na kraju podijeliti to sa nekim novim Bez rezervi, ograda, gorchine, i potpuno razoruzhani, spushtenog garda
    you read my mind... anyway, sushtina svega je da dvoje UPRKOS svemu istraju u svojem"naumu"(figurativly speakin')...i da su ruzhne stvari ruzhne zato shto postoje lijepe...i vice versa... Treba zhivjeti sada , kako ti reche, a kasnije pamtiti lijepe trenutke...jer da nije bilo onih ruzhnih(koji vazda ima, slozhitjete se!) ne bismo shvatili KOLIKOOOOOOOOOO su lijepi oni lijepi...ili sam ja to neshto ovaj...poshandrcala??


    Ne plači zato što se završilo.
    Veseli se zato što se dogodilo.

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    ne razumijem tu teoriju ljubavi prave pa su tuzne...ili ono jos gore...bolje funkcionise veza kada su 2 ljudi razliciti,kao suprotnosti se privlace...
    mislim da postoje prave iskrene ljubavi...i suprotnosti se ne privlace bar kod mene ne...

    tachno DzonisUUUU...:joint:...i mene privlache vazda osobe kao ja"mlade, temperamentne, iskrene, nepushachi, "social-drinkeri" i vishe od toga...ma metnite me u STORY na privatne oglase od "srca srceTU":joint:
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 11-12-07 at 15:29.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Da li se zaista rijetko prava ljubav izbori za svoje mjesto pod Suncem?...
    Ili upravo suprotno...Samo uz iskrenu i veliku ljubav izmedju dvoje ide snaga da opstanu uprkos svemu?...
    To sve zavisi od volje oba partnera. Kod nekih slucajeva je ovo prvo, a u nekim drugim slucajevima je ovo drugo. Sve u svemu kao sto rekoh, ja mislim da je neophodna volja oba partnera da bi ovo drugo bilo moguce.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ja u jedno cvrsto vjerujem-prava ljubav ce uvjek traziti razloge da ostane,nikad razloge da ode...Ona ipak pobjedjuje...

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Mislim da je upravo kljuch u tome "snaga da opstanemo uprkos svemu" - jer je to donekle i dokaz licne zrelosti, sposobnosti da se zauzme jasan stav
    Tacno, to su znaci da je u pitanju zrela i iskrena ljubav.

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    A mozda je i problem to sto smo naucili da razmisljamo na temu "da li je ili nije prava ljubav" tek kad se nesto zavrsi.
    Problem je sto su ljudi, kao magarci na batine, ko zna gdje naucili i "navikli" da veze mogu/moraju da se zavrse, cak i ako to znaci bol.
    A bol je jasan indikator da ne treba to da se radi...
    Istina je da sto je covjek mladji, tim lakse i cesce prekida veze, sto je opet znak jos nedovoljne zrelosti za ljubav (gde se ili izabrao pogresan partner, ili su naprosto nezreli da se izbore sa problemima do kojih dolazi i iz toga izidju jaci)..

    Sve u svemu, prava ljubav dvoje zrelih ne moze da prestane.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sakrivena u njegovom pogledu,Zarobljena u njegovom srcu,Zauvjek u njegovom toplom zagrljaju...
    Posts
    235
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerujem da osoba moze da dozivi vise od jedne "prave ljubavi" tako da na pitanje "Da li su sve prave ljubavi tuzne...?? odgovorila bih sa jesu i nisu....
    s tim sto vrijeme lijeci rane....onaj osjecaj prema toj prvoj nekad pravoj ljubavi,vise nije osjecaj ljubavi, vec samo sjecanje na nekad bilo....

    @Odli....na tvoj stav "Sve u svemu,prava ljubav dvoje zrelih ne moze da prestane."
    .....sjecanja ne vjerujem da mogu da nestanu,dok ljubav i te kako moze....trebalo je vreme da nastane, pa isto tako treba vrijeme da ljubav i nestane....i vjerujem da je rastanak obicno bolan i za jednu i drugu stranu....
    Koliko slucaja imas iz stvarnog zivota da su se razveli posle 20-30g. braka??
    ....samo mi nemoj reci da nisu bili zreli za pravu ljubav....tesko da u to mogu da vjerujem....
    ~ Peace Love & Gucci ~

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gucci_girl View Post
    Koliko slucaja imas iz stvarnog zivota da su se razveli posle 20-30g. braka??
    ....samo mi nemoj reci da nisu bili zreli za pravu ljubav....tesko da u to mogu da vjerujem....
    Ima jedna izreka koja kaze

    "Zrelost se ne mjeri kalendarskim godinama, vec brojem prebrodjenih zima.. "
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ima jedna izreka koja kaze

    "Zrelost se ne mjeri kalendarskim godinama, vec brojem prebrodjenih zima.. "
    e ovo cu da zapisem nedje pored kompa

  15. #15
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sakrivena u njegovom pogledu,Zarobljena u njegovom srcu,Zauvjek u njegovom toplom zagrljaju...
    Posts
    235
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Odli....ali kazes 20-30g. su zivjeli u zavjeri i samo se zanosili pricama o pravoj ljubavi...??
    ~ Peace Love & Gucci ~

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Prava LJUBAV je zaljubljivanje u SOPSTVENU FIKCIJU o drugoj osobi,
    kad se TA FIKCIJA SRUSHI, ljubav zamjenjuje MRZNJA,
    ili OSUDA te osobe, zashto ona nije ta, koju smo mi GAJILI U SVOJIM FANTAZIRANJIMA.

    Ako je nasha fikcija bila realna, ONDA I LJUBAV TRAJE, ne mora svaka velika LJUBAV imati TUZAN KRAJ.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #17
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Prava LJUBAV je zaljubljivanje u SOPSTVENU FIKCIJU o drugoj osobi,
    kad se TA FIKCIJA SRUSHI, ljubav zamjenjuje MRZNJA,
    ili OSUDA te osobe, zashto ona nije ta, koju smo mi GAJILI U SVOJIM FANTAZIRANJIMA.

    Ako je nasha fikcija bila realna, ONDA I LJUBAV TRAJE, ne mora svaka velika LJUBAV imati TUZAN KRAJ.
    e ako sam ono prvo htio zapisat pored ovo cu na monitor posebno ovo
    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Prava LJUBAV je zaljubljivanje u SOPSTVENU FIKCIJU o drugoj osobi,
    kad se TA FIKCIJA SRUSHI, ljubav zamjenjuje MRZNJA,
    ili OSUDA te osobe, zashto ona nije ta, koju smo mi GAJILI U SVOJIM FANTAZIRANJIMA.
    nema no si mi ovom izjavom postao mentor SenSei sto se ovog dijela tice
    PS: e dogurah do 100.posta :twist::twist::twist:

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Skupo me taj nauk koshtao,
    provjeren na sopstvenoj chapri, Vama zelim realne fikcije i pravu LJUBAV koja traje, do kraja zivota.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Ja sam sinoc ostavila momka sa kojima sam godinama izlazila. I posto za njega kazu da mu se svaka udala posle njega, ja se nadam da ce i mene to da zapadne. Dako mi bude nafacan(owo sam se malo nadovezala na 2 pasus)... A svi su mislili ljubav, ovo ono... Za ljubav treba dosta toga... Ne krupnih stvari, koliko sitnica.
    A sto se tice prave ljubavi... Znas i sama moju situaciju, Kao i mnogu drugi, ono *pravo volis* samo 1 u ziwotu. Kad se opeces, ne dajes sve svoje tako lako. Ne znam jesu li prave ljubavi srecne ili tuzne. Mozda sa 50ak godina budem znala taj odgovor. Danas je isuvise lijep dan za tako tuzne teme...
    Reko ja ,eto mene kod tebe heheheheh a ti momak izgleda nema veze s mozgom !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,280
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    2,640
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Kakva su ovo prozivanja
    She is only here to annoy herself!

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvek imas pm, a ti NSX izvini sto ti ne odgovorih na posljednji pm, bas sam u frci bila.
    Nadam se da se nista ne sjekiras...
    Sto se same teme tice, iskrena cu biti kad kazem, da stvarno zavidim sebi kako se super osjecam...
    *Postoji tajna vjestina biti jedno za drugo
    i kad potamni zlatnina i
    cutim da je gotovo
    ja plovim miran...*
    Last edited by kuglica; 12-12-07 at 09:51.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,280
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    2,640
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    No prob Btw po meni je prava ljubav svaka ona u kojoj se oboje osjecaju najbolje e sad mozda sam ja samo jednostavan coek seljak
    She is only here to annoy herself!

  23. #23
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vjerujem u tu pricu da se voli samo jednom. Voli sa samo na razlicite nacine. A hoce li opstati... to vec zavisi od mnogo cega iako je najvazniji uslov ljubav. Mnoge kockice treba da se sloze.
    Kako Vaša bolest ?

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam da li su sve prave ljubavi tužne, ali su definitino tužne ljubavi mnogo inspirativnije i korisnije za čovjekov život, nego one idile i bajkovite romanse.

    Mislim da se prava ljubav samo jednom dogodi u čovjekovom životu. I da su ostale samo reflekcija i blijedi obrisi one prve, ultimativne, koja se je eto pod silom prirode izgubila i otrgla od nas.

    Pravu ljubav više poštujem kao ideju, nego kao suštinsko postojanje u praksi.
    Ovo je više gledanje kroz ličnu prizmu.

    Može čovjek voliti, i nakon brodoloma prave iskonske ljubavi. To nije upitno, ali sa mnogo manjim intenzitetom, sa manjom silinom i iskrenošću. Pa i sve sitnice i životne avanture koje ti može pružiti neka nova ljubav, sve je to nedovoljno. Jer kad sve stane, muzika se utiša, zaokupljivaći misli se uspavaju, i ostaneš sam, sa cigarom u ruci, opet je teško, jako teško izbjeći onaj, za čovjeka tako prirodan, melankolični uzdah za onom pravom.
    I tad shvatiš, da će svemu što izgradiš da smeta onaj zakopani relikt na prošlu, nikad zaboravljenu romansu.

    PS : opet sam puno šećera pojeo, pa ispalamudih svašta, prokleti Jaffa keks.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edgar View Post
    Ne znam da li su sve prave ljubavi tužne, ali su definitino tužne ljubavi mnogo inspirativnije i korisnije za čovjekov život, nego one idile i bajkovite romanse.

    Mislim da se prava ljubav samo jednom dogodi u čovjekovom životu. I da su ostale samo reflekcija i blijedi obrisi one prve, ultimativne, koja se je eto pod silom prirode izgubila i otrgla od nas.

    Pravu ljubav više poštujem kao ideju, nego kao suštinsko postojanje u praksi.
    Ovo je više gledanje kroz ličnu prizmu.

    Može čovjek voliti, i nakon brodoloma prave iskonske ljubavi. To nije upitno, ali sa mnogo manjim intenzitetom, sa manjom silinom i iskrenošću. Pa i sve sitnice i životne avanture koje ti može pružiti neka nova ljubav, sve je to nedovoljno. Jer kad sve stane, muzika se utiša, zaokupljivaći misli se uspavaju, i ostaneš sam, sa cigarom u ruci, opet je teško, jako teško izbjeći onaj, za čovjeka tako prirodan, melankolični uzdah za onom pravom.
    I tad shvatiš, da će svemu što izgradiš da smeta onaj zakopani relikt na prošlu, nikad zaboravljenu romansu.

    PS : opet sam puno šećera pojeo, pa ispalamudih svašta, prokleti Jaffa keks.
    Ovo vazhi onda ako nikad ne uspijemo da oslobodimo prostor u srcu za novu ljubav, zbog zadrzhavanja bola za starom.. a to nazalost ljudi najcesce rade, drze se sjecanja na ono poznato, ono sto sigurno znaju da je bilo, i nikada i ne daju pravu sansu novoj ljubavi..
    A nova moze biti i veca, ako samo uspijemo cista srca i otvoreno da udjemo u nju kao sto smo usli i u tu prvu (mislim na prvu veliku).

    U biti u tome i lezi "tajna" sto je kao samo prva (velika) ljubav prava..nije to zato sto je to obavezno bila i apsolutno naj, nego zato sto smo u prvu ljubav bili usli neoptereceni i cista srca, sto smo joj bili dali shansu...
    Ako istu shansu damo i drugoj osobi kao toj prvoj, samo tada mozemo da iskusimo prave domete ljubavi sa njom... a ako ostanemo zarobljeni u sjecanju i bolu, zaista sebi uskracujemo sansu da dozivimo novu veliku pravu ljubav. Kako da je dozivimo ako joj ne damo sansu da procvjeta, kao sto smo dali prvoj?..

    Inace, kao sto negdje citah i pisah tu na forumu, ako zaista postoji samo jedna nasa pripadajuca duhsa, od nje ne moze da se ode nikada..

    A evo jedne lijepe misli o tome sto je prava ljubav koju negdje procitah:
    "Osjećaj rasteš li ili se smanjuješ iznutra trebao bi biti mjerilo."
    No, ako se cisto i bez zazora ne otvorimo novoj osobi koja udje u nas zivot, nikada ne mozemo saznati dokle bismo sa njom mogli rasti..
    Last edited by odli; 12-12-07 at 18:03.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Preljuba U Ljubavi
    By bella_ciao in forum Ljubav
    Replies: 118
    Last Post: 17-09-07, 16:57
  2. Imali istinske ljubavi u nas ??
    By Zvek_Zivi in forum Ljubav
    Replies: 2
    Last Post: 21-03-07, 01:43
  3. Arsen Dedic
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 23
    Last Post: 08-12-06, 12:56
  4. Sex i vodjenje ljubavi
    By Chegevara in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 16-11-06, 13:16
  5. simptomi ljubavi
    By piece of my heart in forum Ljubav
    Replies: 23
    Last Post: 18-07-05, 13:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •